UIT DE OMGEVING Gesprongen Handen I DONDERDAG 12 MAART 1S31 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE ELAD PAG. 6 STEUN AAN DE BIETENTEELT. Het oordeel van de Tweede Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk V der Rijksbegroo- tiug voor 1931 (uitkecringcn ten behoeve van verbouwers van suikerbieten). Daar aan is ontleend Vele leden achtten den thans voorge- steldon maatregel bijzonder goed gekozen. Zonder hulp van regeeringswege zou deze cultuur verdwijnen. Andere leden gaven als hun meening te kennen, dat in het bijzonder voor het bedrijf, waarvan hier sprake is een ande ren vorm van steunverleening verkieslij ker zou zijn. Deze ledon zouden de voor keur geven aan de invoering van een z.g. schaah'echt op ruwe suiker tot een be drag. gelijk aan bet verschil tusschen den wereldprijs en een nader vast te stellen loonenden prijs voor het product. De hier verdedigde invoering van een schaalrecht op suiker werd van andere zij de ongewenscht genoemd. Van mefer dan één zijde werd critiek ge oefend op de wijze, waarop bij de oplos sing van het onderhavige vraagstuk de medewerking der Staten-Generaal is ge zocht. Zeer vele. leden verklaarden het te be treuren, dat de regeering nog in verschil lende opzichten heeft afgedongen op het voorstel der commissie-Lovink, waarvan royaliteit toch reeds niet het kenmerk was. Tegen de verlaging van het maximum der toe te kennen premie met 0.50 be stond bij de hier bedoelde leden ernstig bezwaar. Verscheidene leden zouden er de voorkeur aan geven, dat in het geheel geen maximum zou worden gesteld. Tegen de beperking van do steunverleening tot 80 pet. der normale productie in plaats van 90 pet., gelijk de commissie-Lovink bad voorgesteld, bestond bij deze leden even eens overwegend bezwaar. Ook met de verlaging van den suikerprijs, waarbij de steun zal vervallen, van 14 tot 12.36 konden deze leden zioh niet vereenigen. In dit opzicht ia\ de regeling niet aan de verwachting voldoen. Andere leden achtten noch voor verhoo ging van het maximum-bedrag der pre mie, noch voor verhooging van de limiet, waarboven de steun vervalt, reden aan wezig. Eenige leden drongen er op aan, dat oox de N.V. Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent in de regeling zou worden betrok ken. In verband hiermede werd opge merkt, dat in deze fabriek vele Belgen werken. Wellicht bestaat thans gelegen heid invloed te doen gelden opdat bij deze fabriek zooveel mogelijk Nederlandsche arbeiders worden te werk gesteld. De KWAKEL. Personalia. Aan Mej. A. C. J. Bak, onderwijzeres aan de R. K. School alhier is op haar verzoek met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend. In haar plaats is als zoodanig benoemd Mej. E. R. v. d. Zande, onderwijzeres te Zevenhoven. NOOTDORP. Volksbond. Deze week vergaderde de B. K V.olksbond in de zaal van den heer O. M. Sluijs. De voorz., de heer Lindeman, opende deze matig bezochte vergadering met den christelijken groet en heette alle aanwezige leden van harte welkom, waarna door den secretaris, den heer van Lochem, de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en on veranderd werden goedgekeurd. Nu volg de bespreking over de viering van het 40-jarig bestaan van de Reriun Nova- nim in September a.s. te Utrecht. De voorz. hoopte, dat velen dan mede wil len gaan; zoo mogelijk zal dan ook het vaandel meegaan. Spr. verzocht aan den heer C. Jansen een kleine uitlegging te doen over de Rerum Novarum. De heer Jansen voldeed aan dit verzoek en zette de beteekenis der encycliek duidelijk uit een. De voorz. bedankte den heer Jansen voor zijn schitterende uiteenzetting. Volgde bespreking over de straatver lichting aan de Kerkweg. Hierover zal bij den Raad der gemeente een verzoek schrift worden ingediend. Eenige mede- deelingen werden gedaan omtrent het „Wit-Gele Kruis'', dat 'alhier zal worden opgericht. De voorz. hoopte, dat als er een oproeping wordt gedaan voor een op richtingsvergadering dan allen op deze vergadering zouden tegenwoordig zijn. Spr. vroeg ook of de zaalhuur van het Vereenigingsgebouw moet worden doorbe taald daar het gebouw thans tegen den grond ligt. Spr. gaf te kennen dat de zeereerw. heer pastoor had gezegd, dat de huur moet worden betaald. De heer Jansen zei, dat voor dit eene kwartaal niet zoo nauw moet worden gekeken daar de zaalhuur nooit te hoog was geweest. De voorz. was het met spreker eens. Na dat nog eenige oogcn'blikken omtrent dit punt was vergaderd, werd het voorstel in stemming gebracht en met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Aan de rondvraag gekomen, vroeg de heer de Bruin, met welk doel het Wit- Gele Kruis moet worden opgericht. De heer Jansen wist ook hier een mooie uit- oenzetting over te geven. Verder werd van de rondvraag geen gebruik gemaakt, waarna de sluiting volgde door den voor zitter met een dankwoord en den chricté- lijken groet. Hierbij mag nog gemeld worden, dat allen die in September a.s. mede willen naar Utrecht en van de spaarkas willen profiteeren, zich kunnen ongeven bij het bestuur van den R. K. Volksbond. De wensch is, dat nog velen zich oogeven en dat het 40-jarig bestaan van de Re- rum Novarum op de meest schitterende wijze wordt gevierd. N00RDWIJKERH0UT. Boerenleenbank. De kassier der Coö peratieve Boerenleenbank, de heer J. J. v. Noort, heeft het verslag der bank opge maakt over 1930. Hieraan ontleenen wij het volgende: In 1930 werd ingelegd 618.800.53, te rugbetaald 613.302.55. Saldo op 31 Dec. 1930 608.006.55. In 1930 werd verleend aan nieuwe voor schotten 129.570. Terugbetaalde voor schotten in 1930 531.258.76. Totaal uit staande voorschotten op 31 Dec. 1930 de som van 280.600.04. Op 31 Dec. 1930 had de Boerenleenbank van de Centrale Bank te Utrecht te vor deren 60.192.41. Op 31 Dee. 1930 had de Boerenleenbank van de leden een rekening courant te vorderen van 295.942.77; waar van in 1930 in rekening-courant word uit betaald 627.423.70, terwijl het saldo op dien datum bedrroeg 256.605.12. Saldo te vorderen van de Centrale Bank 60.192.41. Aandeelen van de Centrale Bank 170. Nog te vorderen rente en provisie van voorschotten 3.447.49. Kas geld 29.909 45. Aandeel Coöperatieve Grond-kapitaal- bank 100. Het totaal actief op 31 Dec. 1930 bedroeg 670.393.16. Hot totaal passief op dienzelfden datum bedroeg 670.393.16. Over 1930 bedroeg de rente van spaar gelden 4 pet.; van deposito's in loopende rekening 4 pet. De rente, die van voor schotten, zoowel van gewone voorschotten als van voorschotten in lonende rekening moest worden betaald, bedroeg 5 pet. Het nazien der boeken en bescheiden door den Raad van Toezicht en door bet Bestuur vond regelmatig plaats, terwijl door den voorzitter van Raad van Toezicht en Bestuur te zamen, tweemaal een on verwachte kascontrole verricht werd. Bij den kassier werd alles steeds in de beste orde bevonden. Het bestuur vergaderde twintigmaal, zoo noodig met den Raad van Toezicht. Tn bet afceloopen jaar traden 27 nieuwe leden toe. Op 31 Dec. 1P30 bedroeg het aantal leden 322. Uit alles blijkt, dat ook in 1930 de Coön. Boerenleenbank in groei en bloei toenam. Gunning. Aan H. I. A. Assendelft te Heemstede is gegund den bouw van 10 ar beiderswoningen en 2 winkelhuizen voor de woningbouwvereniging „St.. Anot-nius" van Padua", voor den som van f 39.860.—. Hopenlijk zullen bij dit werk weer eeni ge werkloozen te werk worden gesteld, aan gezien in het bestek staat dat bij voorkeur bij den bouw werklieden moeten werkzaam gesteld worden, die woonachtig zijn in Noordwijkerhout. 0EGSTGEEST. Kiesvereenlging. Onder betrekkelijk geringe belangstelling (van de 425 leden waren er pl.m. 30 aanwezig) hield de R. K. Kiesvereeniging haar algem. ver gadering. De voorz., de heer L. J. van Douve- ren, herinnerde bij de opening aan de a.s. Prov. Staten-verkiezingen. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat 3 candi- daten gekozen worden. Daarvoor zal ech ter hard moeten gewerkt worden. Onder de ingekomen stukken wa-s een schrijven van den heer J. J. Nijssen, waar in hij mededeelt geen candidatuur voor de a.s. verkiezingen meer te zullen aan vaarden, meenende dat de belangen der gemeente beter door jongere krachten kunnen worden gediend. De voorz. bracht den heer Nijssen dank voor alles in het belang der ge meente gedaan. De secretaresse, mej. Cabh. Rietmeyer, bracht het jaarverslag uit, terwijl de heer van der Hulst als penningmeester rekening en verantwoording moest ge ven. De bescheiden, nagezien door de hee- ren J. v. d. Post en J. Borst, werden in orde bevonden en de commissie stelde voor den penningmeester te dechcargee- ren, hetwelk onder applaus geschiedde. De periodiek aftredende leden mej. van der Aar en de heer W. F. de Rooy wer den bij enkele candidaatstelling herbe noemd. Bij de voorloopige bespreking „Ge meenteraadsverkiezingen" word bes'oten 8 ca-ndidaten op de groslijst te plaat sen. Op Vrijdag 20 Maart zal wederom een vergadering worden gehouden, waar op de candidaatbespreking kan plaats hebben. De voorz. deelt nog mede, dat de twee aftredende leden, de heeren Rubenkamp en Paardekooper, eventueel een benoeming weer zullen aannemen. De rondvraag leverde niets op, waar na de vergadering werd gesloten. Kiezerslijst. De kiezerslijst onizer ge meente bevat 3225 namen, te weten 3225 kiezers voor de Tweede Kamer, 3091 kiezers voor de Prov, Staten en 2809 kiezers voor de gemeenteraad. Wanneer we nu b.v. aannemen, daifc voor de Gemeenteraa-cLs verkiezingen 5 pOt. der kiezers niet opkomen, zou de kiesdeeler 205 zijn. 1 Ver. „Gemeentebelang", Dinsdagavond hield genoemde vereeniging iu de oude O.L. School een bijeenkomst, die was voorbereid door de propagancLacoinmias i eDeze bijeen komst werd geeid door Dr. K. Simon Tho mas. Door eenige heeren werd uitgevoerd het strijkkwartet van Mozart, Peters editie No. XII. Daarna hiedfl de heer H. G. van Sweeten, vertegenwoordiger der N.V. Eleotriciterts- Maa-tsohappij „Electrositroom" te Rot'ter- dam een voordracht over: De Montage van electrische locomotieven voor de Si. Gott- ha-rd-spoorweg", welke lezing met groote aandacht werd gevolgd. Na de pauze een filmvoorstelling van een reis langs de St. Gctthaaxl-spoorweg, die ons deed genieten van mooi Zwitser land. Dr. Simon Thomas dankte den heer van Swieten, waarna de heer Wichers RoMandet het slotwoord sprak. Volkstelling. Het aantal inwoners on zer gemeente bedroeg volgens de volkstel ling op 1 Jan. 1931 6996. Thans heeft het de 7000 reed6 overschreden. VOORHOUT. Kiesvereeniging. Gisterenavond ver gaderde de R.K. Kiesvereeniging „Eensge zindheid" in het Patronaatsgebouw alhier. De Voorzitter, de heer H. A. Alilard open de de vergadering en heette de aanwezige leden welkom. De secretaris, de heer F. M. Angevaare, las hierop de notulen, welkeonveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een belicht van verhin- dring wegens ziekte van het raadslid G. Witteman. In behandeling kwam thans het punt de gemeenteraadsverkiezing. De Voorzitter brengt in bespreking punt 1. hoeveel oandidnten op de lijst zullen wor den geplaatsts Het bestuur heeft gemeend dit aantal te moeten bepalen cup 15. Zooals bekend is, zullen er in het a.s. seizoen 4 nieuwe raadsleden bijkomen, en volgens berekening zullen hierbij 3 katholieken le den hooren, zoodat er in totaal 9 leden worden gekozen. Het bestuur stelt voor 6 reserves of plaats vervangers, zoodat er in totaal op de Katholieke candidateniijst 15 zullen worden geplaatst. Zonder eenige discussie of hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. Punt 2 op welke wijze him volgorde zal worden geplaatst. De Voorzitter bespreekt in verband hier mede eerst het systeem hoe er gestemd zal worden. De vorige verkiezingen heeft men gestemd volgens het stelsel Bader. Het be stuur acht dót stelsel te ingewikkeld en stelt daarom de vergadering voor de stemming te houden volgens het meerderheidsstelseh Degenen dae hot meest aantal stemmen be halen zijn gekozen. De stemmingen wenscht het bestuur te houden 3 maal 5 eamdddeiten. De heer W. van der Laan ziet in het stel sel Bader veel goeds, omdat hiervoor de kiezers uit kunnen maken, wie zij voorrang wenschen te geven a's no. 1, 2 enz. Boven dien is dit stelsel te verkiezen Wren dat van het bestuur, omdat hierdoor voorkomen wondt, dat een bepaalde groep te sterk naar voren zou treden. De heer J. H. van der Voet beweert, dat men die puzzle heel gemakkelijk kan oplos sen, als men een z-e. politiek advies uit brengt Hierdoor geeft men de kiezers ©eni ge leidraad en degenen die zich met het po litiek advies niet kunnen vereonigen stem men zooalis zij het wenschen te hebben. Ver volgens zag spreker liever dat er gestemd zou worden voor de eerste maal over 5, voor de tweede maal over 4 en voor de der de maal over zes candidaten, inplant.3 van over driemaal 5 candidaten. Spreker wenschte dit met het oog op het vermoe delijk aantal zetels vau de R.K. partij in den raad en met het kiezen van plaatsver vangers voor de afgevaardigden. Immers wanneer men voor de 2e maal 5 candidaten stemt is het best mogelijk, dat de uit.slag der stemming zoodanig is, dat ndet de juis te persoon, welke bedoeld werd als plaats vervanger optreedt in eventueel© gevallen. De heer P. van den Nonland is geen voor stander ren het stelsel Bader, 'omdat dót te ingewikkeld is. Het stelsel van het bestuur is misschien ook ndet zuiver, d-och z. i. beter, dan dat van Bader. De heer van der Lwbbe spreekt zich uit voor het stelsel Bader. De heer H. van der Hulst wenschte voor de zittende raadsleden 2 maal te stemmen. De Voorzitter zegt dat het stelsel van het bestuur z. i. goed is en dat men hetzelfde resultaat bereikt. Of de candidaten, die men in den gemeenteraad wenscht te heb ben nu op de bovenste dan wel op de laat ste plaats zet, waar men zeker van is, dat dit een zetel is, laat den kiezer koud. De heeren van der Laan, van der Voet, ren den Nouland, H. van der Hu'ist en den Voorzitter discussieën over het systeem van stemmen voort. Na deze discussie brengt de Voorzitter in stemming het voor stel ren het bestuur, luidende, dat de uit slag der te houden stemmingen zal worden bepaald door de meerderheid der verkre gen stemmen- Voor het voorstel waren 59 personen, tegen 38 en blanco 5, zoodat het voorstel van het bestuur is aangenomen, Thans komt in discussie hoeveel candi daten er telkens zullen worden gesteend. Het bestuur stelt voor 3 maal 5 oandd- daten. De heer ren der Voet eenmaal 5. eenmaal 4 en eenmaal 6, welk voorstel reeds nader is toegelicht bij het vorige punt. De heer C. van Werkhoven stelt voor om alle strijd uit te schakelen en het in eens te laten beslissen en de stemmingen maar 2 maal te houden en wel eenmaal 9 candi daten en eenmaal 6 candidaten, dio plaats vervanger zullen worden. De heer Van Rei&en stelt voor de stem mingen te houden over 4, 5 en 6 candidaten, welk voorstel nader door hen wordt toege licht. Het voorstel van den heer van Werkho ven wordt verworpen mot 39 stemmen voor, 60 stemmen tegen en 2 blanco. Het bestuursvoorstel wordt verworpen door stemming met staan en zitten. Het voorstel van den heer Van der Voet wordt op gelijke voet gestemd en met over- groote meerderheid aangenomen. Thans brengt de Voorzitter ter sprake hoe het stembiljet er uit zal zien. Hierin laat het bestuur de vergadering volkomen vrij. De heer J. L. Nijssen acht het de beste oplossing om een cirkelstembiljet te nemen, zoodat niemand voorrang heett, noch de zittende, noch de nieuwe leden. De heer Van Reisen merkte terecht op, dat dit volgens het reglement verboden is. Dc heer J. H. M. Bulten stelt voor de zit tende leden bovenaan te plaatsen in alpha- betische volgorde en op gelijke wijze de overige candidaten. De heer Van den Nou land zou de volgorde bepaald willen zien door loting, hetgeen volgers hem eerlijk en onpartijdig is. De heer W. van der Ploeg wenscht aie candidaten in alphabetlsche volgorde te rangschikken. Na ettelijke malen hierover van gedach ten te hebben gewisseld brengt de voorzit ter de voorstellen in stemming. De voorstellen van de hoeren Bulten en W. van der Ploeg, werden met meerderheid va» stemmen verworpen. ruwe en schrale huid, springen de lippen, verzacht men direct en geneest men spoedig met Doos 30, 60, tube 80 ct. PURQL Het voorstel van den heer Van den Nou land om de rangorde op het stembiljet te laten uitmaken door loting werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. De L'oting hiervoor is bepaald op Maan dag 23 Maart 1931 des avonds om 8 uur, waarbij ieder lid der kiesvereenagang tegen woordig kan zijn. De stemmingen zullen worden gehouden op de Zondagen 29 Maart, 12 April en 26 April. De vorming der stemburea-ux werd met goedvinden van de vergadering overgelaten aan het bestuur. Hierin mogen echter geen candidaten zitting hebben. (Wordt vervolgd). Personalia. Op Dinsdag en Woensdag 10 en 11 Maart werd aan de R.K. Meisjes school alhier een schoolexamen afgenomen door oen commissie van de Eerste Ned. R.K. Vereeniging van Modevakscholen Voor Costumière slaagden: Th. v. d. Geer. Jac. Prins, E. Ruigrok, P. Vester Pd. en Th. van Werkhoven. Voor Lingerie slaagden: Chr. v. d. Berg, A. v. d. Geer, P. Vester Hd. en H. Zoet. Aan de geslaagden van harte proficiat! WASSENAAR. Kalholieke Garde. In 't Patronaats gebouw hield de Katholieke Garde haar maandelijksohe vergadering. Nadat de voorzitter de aanwezigen welkom had geheeten, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur der Kiesvereeniging dank bracht aan die leden, die zich beijverd hadden het ledental der kiesvereeniging te ver meerderen. Hierna werd het woord gegeven aan den Geestelijken Adviseur kapelaan J. Verhagen voor het houden van een cau serie over geloofs lyriek. Zijneeiw. zette aanvankelijk uiteen wat lyriek is en toon de vervolgens aan, dat de lyriek kan worden gesplitst in twee soorten, n.l. die, welke uitgaat van de ontkenning van het Godsbestaan en die, welke het Gods bestaan erkent. Tusschen deze polen zijn nog onderscheidene nuanceeringen als van wanhoop, twijfel, zondebesef. Met talrijke voorbeelden verduidelijkt^ de eerw. spreker dit. Deze causerie werd met groote aan dacht gevolgd. De voorzitter bracht den eerw. spreker dank voor de leerrijke lezing, daaraan den wensch vastknoopend, dat de leden nog dikwijls op een dergelijke lezing zou den mogen worden vergast. Nadat verschillende vragen, welke gij het bestuur waren ingekomen, waren be sproken en beantwoord, werd de verga dering gesloten. Kiesvereeniging. Gisteravond verga derde in het Patronaat sgeböuw de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht". De voorzitter, de heer P. M. Wisseling, sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. Hij deelde mede, dat do af""»"- den der vereeniging zich hadden ge kweten van hun opdracht om de verga dering van het anti-annexatie-comité bij te wonen. Bepaalde mededeelingen kon den niet worden gedaan, aangezien de ter vergadering aanwezige afgevaardig den zich omtrent de besproken punten nog dienden te verstaan met hunne ver- eenigingen. Vervolgens memoreerde de voorz. het feit, dat een onzer ingezetenen is geko zen voor de lijst van candidaten voor de Provinciale Staten. Alhoewel de heer van Leeuwen geen verkiesbare plaats heeft kunnen verwerven, meende hij toch de vereeniging met dit aanvankelijk suc ces te kunnen gelukwensohen. Medegedeeld werd voorts, dat voor do voorloopige groslijst van candidaten voor den Gemeenteraad 15 personen waren ge steld te weten de heeren L. A. van den Berg, G. Blonk, H. J. Dieben, J. H. Kim man, Th. Knijnenburg, O. C. van der Kroft, G. P. G. van Leeuwen, G. A. van Lijenhorst, A. te Nijenbuis, L. A. F. Prins, A. L. Rooijakkers, Th. H. Vogels, C. H. Vroom, P. M. Wesseling en J. Th. Wou ters. Van den heer C. H. Vroom, gemeen teraadslid, is bericht ingekomen, dat hij zich niet langer beschikbaar kan stellen. Staande de vergadering trok zioh terug de heer Th. H. Vogels. Besloten werd deze voorloopige lijst nog met enkele namen aan te vullen. Candidaat gesteld werden vervolgens nog 8 personen, te weten A. Berbee, Brenninkmeijer, H. G. Hendriks, G. C. Knijnenburg, J. A. Mens, J. C. Pieterse, J. Schroder en J. Wens- veen. Aan al deze voorloopige candidaten zal de vraag worden gericht, of zij zich beschikbaar stellen, waarna spoedig een stemming voor de definitieve lijst zal worden gehouden. Besloten werd op de in te dienen oan- didatenlijst 12 namen te vermelden. Bij de rondvraag merkt de heer Wub- ben op. dat de stemming voor de candi daatstelling voor leden der Provinciale Staten wel zeer eigenaardig is verloopen. Den leden was aanbevolen te nummeren 3, 4, 5 en 6, terwijl op den stemmingsdag de candidaten door het roodmaken van een hokje moesten worden aangewezen. Een en ander heeft verwarring gesticht. De voorz. deelde mede, dat het be stuur tevoren ook niet heeft geweten, op welke wijze er zou worden gestemd, Zelfs het bestuur van den Staténkieskring wist het bii navraag niet. Eerst op den dag vóór de stemming kwam een aanwijzing. Waar de stemming voor de lijst, zooals- zij thans geschiedt, niet is in den geest der kiezers, zal van bestuurszijde ernstig op reglementsherziening worden aange drongen. De heer ren Leeuwen vroeg de vast stelling der candidabenlijst voer den raad te willen bespoedigen. Hij deelde mede, dat er in de gemeente stemming wordt gemaakt tegen de Katholieken op zeer unfaire wijze. De liberalen hebben hier toe het initiatief genomen en hebben de A. R. en Chr. Hiet. partij reeds voor hun plan trachten te winnen. Men wil een eenheidsfront opwerpen tegenover de Ka tholieken en zal daarbij niets ontzien. Dezen ons opgedrongert strijd zullen wij moeten aanvaarden. Daarom is het van belang, dat spoedig de candidaten bekend zijn, opdat zij zich tijdig voorbe reiden. Een monsterverbond zal, zoo noo dig, niet worden gevreesd. De voorz, deed de toezegging alles in het werk te stel len om de stemming te bespoedigen. Hij gaf de verzekering, dat de noodige acti viteit zal worden ontplooid en dat men op de bres zal staan, om de belangen der Katholieken te verdedigen. De heer van Leeuwen wijst nog op een artikel in „Het Vaderland". In afkeuren den zin is daarin over verschillende za ken gesproken. Verzuimd ie echter aan te geven, welke belangrijke voorstellen zijn tot stand gekomen voor een groot deel voortgekomen uit het initiatief van. de Katholieken. De middenstanders en arbeiders dienen dit wel te overwegen, om te zijner tijd hun stem te kunnen bepalen. De voorz. deelde mode te zullen zor gen, dat de kiezers zullen worden inge licht. Hierna werd deze zeer geanimeerde veigadering gesloten. Van een auto gevallen. Het zeven jarig zoontje van den heer B., dat achter op een auto was geklommen, met de be doeling een eindje mede té rijden, is in de Kerkstraat, ter hoogte van de Ka tholieke kerk, van de auto gevallen. Hij kwam zeer onzacht met de straat in bot sing en beliep een diepe snijwonde aan het hoofd en ontvellingen aan gelaat en handen. Dr. Deutz, bijgestaan door de geraeente-politie, verleende de eerste hulp, waarna de patiënt naar huis werd vervoerd, waar hij door den huisarts- ver der werd behandeld. Onvoorzichtige rijders. Aan de van Oudermeulenlaan, op den hoek van den Rijksstraatweg, werd een naambord stuk- gereden door een passeerend automobilist, waarbij tevens het tuinhek van den heer K., ter plaatse 'woonachtig, werd bescha digd. Onvoorzichtigheid. Dinsdagmiddag om ca. 1.30 werd het zoontje van den heer B., alhier, hevig bloedend op straat aange troffen. Het ventje was achter op de bumper van een auto gaan zitten, en bij het aanzetten van den wagen er af geval len. Hij bekwam een hoofdwonde en eenige schavingen en werd, na door Dr. Duei.z vue", een gecompliceerd ongeval plaats, vervoerd. Gecompliceerd ongeval. Dinsdag vond aan den Deyl, ter hoogte van café „Belle- vue" een gecompliceerd ongeval plaais, dat "gelukkigerwijze nog al goed is afgcloe- pen. De heer S. uit Leiden kwam per auto uit de van Zuylen van Nyevelstraat, en wil de in de richting Leiden den Rijksstraat weg opdraaien. Hij slipte' echter in de bocht tengevolge van de gladheid, waar door het achterste gedeelte van zijn auto tegen de daar stilstaande luxe-auto van den heer v. R. uit Oegstgeest botste, welke auto aan de linker-achterzijde beschadigd werd. Dit wordt evenwel door verzekering gedekt. Twee vrachtauto's, die aldaar moes ten passeeren, stipten evenzeer door het onverwachts noodzakelijk remmen en kwa men dwars over den weg te staan, zoodufc er nog al eenige stagnatie ontstond. Per soonlijke ongelukken bleven echter achter wege. Amerikaansch? Woensdagmorgen moest de politie waarschuwend optreden, omdat personen op ski's en sleden zich door 2 autobestuurders lieten trekken, hetgeen hun wegens het daaraan verbonden gevaar werd verboden. Schoorsteenbrandje. In perceel Kao straat 4, bewoond door het gezin S., werd omstreeks 10 een schoorsteenbrand ge constateerd. De brandweer maakte ge bruik van den ramoneur, en hakte verder een gat in den schoorsteen, waarna zij het brandje spoedig meester was. Gevonden voorwerpen. Ten politie- bureele werden de navolgende gevonden voorwerpen gedeponeerd1 handschoen, 1 paar kinderschoenen, 1 blauwe handdoek, 1 vulpenhouder, 1 dameshandschoen, 1 ring, met 2 sleutels, 1 doos met cartons, 1 hee renhandschoen, 1 kinderportemonnaie, l damestasch, (met inhoud), 1 vierkante mand 1 boodschappenmand met htiioud, 1 hond, 1 handfietspomp, 1 huissleutel. Onbestelbare brieven. De administra tie der Posterijen en Telegrafie van bet Kantoor te Wassenaar zendt ons do volgen de lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn en die werden terugontvangen in de tweede helft der maand Februari van dit faar. De adressen luiden: Brieven binnenland: Ebbendi Frerio, Amsterdam. Elshout B., Rotterdam. Colgen Madame, Maarsbergen. Haagsche Post, 's-Gravenhage. Poortman G„ Den Haag. Brieven Buitenland: Milder J. F., Soei-a- baja. Briefkaarten Binnenland: Horst Mevr. v. d., Middelburg. Stiphout J. v. d., Hel mond. Frese M. C., Zaandam. Briefkaarten Buitenland: Klaps H., Fe- lixdorf. Een brief zonder adres.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6