AC ADEMIENIEU W Q UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK SPORT TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 12 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 i BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den 'morgen van 12 Maart 1931, medegedeeld duor bet Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: "767.9 te Janmayen. Laagste barometerst.: 730.9 te Wisby. Verwachting tot den avond van 13 Maart: Matige tijdelijk krachtige Noordelijke tofc Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk nog sneeuwbuien. Lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR: 4.2 gr. C. 1 LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 6.26 uur tot Vrijdagmorgen 5.55 uur. 5. Tijdelijke afwijking van het bepaalde in art. 30 Regl. In afwijking van het bepaalde in art. 30 van het Reglement op de Steun verleening kan aan inwonende werklooze kinderen van 21 jaar of ouder, die uitgetrokken zijn uit hun werkloozenkas ingaande 3 maanden na het intreden van de werkloosheid, steun worden verleend tot een maximum van 6 per week, een en ander ter beoordee ling van Burgemeester en Wethouders. Door dezen maatregel is het mogelijk, dat aan inwonende, georganiseerde, werk looze kindereu boven den leeftijd van 21 jaar, die uitgetrokken zijn van hun werk loozenkas en minstens 3 maanden werk loos zijn, steun wordt verleend tot een maximum van 6 per week. Om voor dezen steun in aanmerking te komen moet voor zulk een meerderjarig kind een gewoon aanvraagformulier wor den ingediend, waarop alle huisgenoot en dus ouders, broers, zusters enz. ver meld staan, benevens het loon, dat door hen verdiend of de steun dan wel kasuitkee- ring, welke door hen genoten wordt. Mijn beslissing op een bovengenoemde aanvrage, waarbij rekening gehouden zal worden met de normen gesteld voor nood zakelijk levensonderhoud bij de wachttijd regeling, ontvangt het organisatiebestuur zoo spoedig mogelijk. Men hope zich bij het bovenstaande aan het benaalde in art, 37 Regl. De vijf bovenstaande crisismaatregelen treden in werking 9 Maart 1931 en blijven van v "^cht tot uiterlijk 1 Mei 1931. De Directeur v. d. Gem. Dienst voor Sociale Zaken. P. C. G. A. WIJK MANS. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert zooals ge in ed, op Maandag 16 Maart 1931 des aa- middag te 2 uur. Alsnog te behandelen na punt 2: 2a. Be noeming van een tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening aan het Gymnasium, voor den verderen duur van den cursus 1930—1931. 2b. Benoeming van eene onderwijzeres^ aan de Centrale School voor het 7e en 3e' leerjaar. 2c. Praeadvies op het verzoek van Mevr. J. G. van S wiet en—Vlieland, om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school Langebrug B. 2d. Voorstel tot intrekking van het Raads besluit van 16 Februari j.I., waarbij aan L. A. Mennes eervol ontslag .werd verleend uit zijn betrekking van Directeur van den Markt- en Havendienst. DIRECTEUR MARKT- EN HAVENDIENST. Intrekking ontslag. In een adres aan den Raad doet de heer L. A. Mennes het verzoek, om het besluit, waarbij hem met ingang van 16 dezer op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrek king van Directeur van den Markt- en Havendienst werd verleend, in te trekken, aangezien het hem tengevolge van zeer bij zondere omstandigheden onmogelijk is ge worden zich te Rotterdam te vestigen in verband met zijne benoeming tot Directeur der Markten en Beurzen aldaar. Noch bij de Commissie voor den Markt en Havendienst, noch bij B. en W. bestaat tegen inwilliging van dat verzoek bezwaar. Leeraar gymnastiek Gymnasium. Het is, mede in verband met de gelei delijke toeneming van het aantal leerlingen, niet mogelijk gebleken voor den loopenden cursus alle te geven lesuren in de lichame lijke oefening voor de mannelijke leer lingen van het Gymnasium op te dragen aan den aan deze instelling verbonden leeraar. Voor enkele lesuren per week zal daarom een nieuwe leerkracht moeten wor den benoemd. Aangezien thans nog niet vaststaat hoeveel lesuren in dit vak den volgenden cursus zullen moeten worden ge geven, noch welke regeling alsdan te dezen zal zijn te treffen, achten curatoren het wenschelijk, dat deze benoeming voorloopig slechts voor den verderen duur van den j loopende cursus zal gelden. Met overlegging van het advies ter zake ivan den waarnemenden Inspecteur der Gymnasia doen Curatoren de volgende aanbeveling aan de Raadï H. P. Den Bouwmeester, te Oegstgeest; J. Holstvoogd, te 's-Gravenhage. Aangezien deze personen naar de mee ning van Curatoren in gelijke mate voor een benoeming in aanmerking komen, be velen B. en W. hen in alphabetisohe volg orde aan. Benoeming Centrale School. Ter voorziening in de vacature, welke zal ontstaan aan de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar na het verleenen van het door Mejuffrouw G. A. Blaauw gevraagde ontslag, bieden B. en W.den Raad hierbij de navolgende voordracht aan voor de be noeming van een onderwijzeres aan ge noemde school: Mej. J. J. van Doorn, onderwijzeres te Naaldwijk; Mej. A. H. G. Ellerbroek, onderwijzeres te Steenwijk; Mej. A. van den Ende, onderwijzeres te Katte ndijkc. Ontslag. B. en W. stellen voor o.a. Mevr. J. G. van SwietenVlieland eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van onder wijzeres aan de opleidingsschool voor U. L.O. aan de Langebrug B. PROF. MR. J. ANDRE DE LA PORTE. Eervol ontslag verleend. Bij Koninklijk besluit van 9 Maart is aan prof. mr. G. Andié de la Porte, hoogleeraar aan de Leidsehe Universiteit in het Ned. Indisch Strafrecht, de Ned.-Indische Straf vordering en het Ned.-Indisch privaatrecht, cp zijn verzoek, met ingang van 21 Sent. 1931, eervol ontslag verleend als zoodanig, met dankbetuiging voor de belangrijke in die betrekking bewezen diensten. Recollectie Oud-Retraitanten! De Retraite-Commissie roent alle oud- retraitanten op, om hedenavond S uur in de Hartebrngke.-k de Recollectie bij te wonen Laten allen, aldus de commissie, in dezen tijd van Vasten, toch zeker een der ge maakte voornemens vervullen n.l. trouw de Recollertieavonden bijwonen. Laten allen komen, ook uit dankbaarheid voor den Direcfeur. Pater Mulder. Dat allen medewerken tot instandhou ding en uitbreiding van de Recollectie. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 5799 Ad ministratiekantoor „De Residentie", Voor schoten, Wijngaardonlaan 42. handel in ef fecten en premieobligaties. E.: J. L. Huy- zer. Voorschoten. 5708. Agentuur en Commissiehandel „Du- tim", Oegstgeest, Deutzstraat 13. Venn.: A. G. Timmermans, Oegstgest en J. J. do Maine, Heemstede. Reserve 1ste luitenants F. W. J. Hunkens van der Eist, J. G. Kronouer, G. van Zelm en G. R. Marcelis Hartsinck van het Rde regiment veldartillerie, komen 16 dezer bij bun korps hier ter stede onder de wape nen, tot het volgen van een gecompri- meerden cursus. Voor het machinisten-examen, diploma A, is te 's-Gravenhage geslaagd de heer B. A. Swierstra, alhier. De R. K. Kicsvereeuiging houdt haar jaarvergadering vanavond te 8.15 uur in Den Burcht. Op 11 Maart stonden 1399 werkzoeken den bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 632 op 11 Maart 1930. Door de politie alhier is aangehouden de 25-jarige H. J. de H., die om nachtver blijf kwam vragen. Hij moest nog 6 weken gevangenisstraf ondergaan voor een vonnis wegens diefstal van den politierechter te Breda. LEIDEN. Geslaagd: Econ. cand.-ëxamen indologie de heer A. Micte (Scheveningen); Candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren E. C. A. Kuijper (Den Haag), P. C. van Traa (Rotterdam) en C. H. W. d'Artil- lac Brill (Den Haag); Econ. doctoraal-examen indologie de heer E. J. A. Lapré (Den Haag). ZIJN PATROON DOODGESLAGEN. De rechtbank te Breda heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen <len 32-jarigen fabrieksarbeider M. H. uit Bergen op Zoom, die terecht had gestaan wegens doodslag op zijn patroon. Op 17 Oct. van het vorige jaar had hij zijn pa troon, den heer R. F. de Bie, in de werk plaats- van de firma de Bie en Zoon te Bergen op Zoom na een woordenwisse ling zoodanig met een scherp voorwerp op het hoofd geslagen, dat het slachtoffer ernstig werd gewond en den volgenden dag aan de gevolgen van deze verwon dingen is overleden. H. werd veroordeeld wegens- zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende tot 6 ja-ar gevangenis straf met aftrek der preventieve hech tenis. De eisch was 8 jaar. ZOETERMEER-ZEGWAART. Bijz. Vrijw. Landstorm. De stand van den vrije n-ba an-wedstrijd, georganiseerd door den B.V.L. is thans als volgt 1. Jacob van Steyu, Burgerwacht, 36—36 punten; 2. A. de Wilde. Burgerwa-cht- 36—35 punten; 3. C. A. Rietdijk, Amateur. 36—34 punten; 4. P. A. van der Meer, B.V.L-, 35 35 punten; 5. Groenheyde, Burgerwacht, 35—35 punten. Maximum te behalen punten Belastingen Door den Ontvanger der Directe Belastingen enz. te Delft (buitenge meenten), kantoor Delft, Moestaan 33, zal vanaf 16 Maart 1931 voor de ontvangst van directe be'artingen zitting houden op" Maan dag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag wn iedere week, van voormiddags 9 tot n.m. 12.30 uur, en van nun. 1.30 tot 3 uur. Auto in de sloot. Gisteravond geraak te de bestelauto van de firma B. te Zo eter- meer ter hoogte van den watertoren, door de gladheid van den weg in de sloot. Al draaiende en glijdende kwam het voertuig daarin terecht. De chauffeur bekwam een kleine wonde aan de hand. ZEGWAART. Tegen afsluitboomen gereden. Woens dagmorgen reed een autobus van de „Cdto's" gaande naar Rotterdam, tegen de neerge laten afsluiting van den overweg aan de Stationsstraat, alhier. Zoowel bus als afslui ting bekwamen schade. Voor een groot deel heeft de sneeuwval hieraan schuld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileumuitvoering „Die Schöpfung". Gisterenavond gaf de Ohr. Zangvereni ging „Hosanna" ter gelegenheid van haar 15-jarig bert aan in de Ned. Herv. Kerk, Ju- lianashraat een jubiileum-uitvoering. Zooals was te. verwachten was het kerkgebouw zoowel benedien alls boven geheel bezet. In het middenschip van de kerk had men op keurige wijze een podium aangebracht, waarop het koor, orkest en solisten hadden plaats genomen. Vol verwachting was een ieder hoe „Hosanna" het oratorium „Die Schöpfung", De schepping" van Jos. Haydn ten uitvoer zou breneen. Reeds da delijk kunnen wij zeggen dat „Hosanna" zich ais steeds weer op bijzondere wijze ran haar niet gemakkelijke taak heeft gekwe ten. Van het begin tc-t het einde werd al'les zeer juist, zuiver muzikaal en prachtig van klank weergegeven. Het geheel getuigde van bijzondere studie. Ora alle pas-sage's en aria's uit het uit 3 deelen bestaande stuk te vermelden, is ons ondoenlijk, doch wel bijzonder treffend was zeer zeker het 3e deel. A's solisten van dezen avond hoorden wij mej. To Verslui ijs (sopraan) en de hee ren Marcus Pin over ('en or) en J. R ij-sseuberg (bas, bariton). Mej. To Versluiis de sopraan, wist haar mooie zuivere en heldere stem met al de begaafdheid die haar eigen is met' ontroerende muzikaliteit aan te wen den. De heer Marcus Plooyer, voor velen alhier ter plaatse geen ombekende, liet de aanwezigen ook dezen avond bijzonder ge nieten van zijn schil terende tenorstem, welke in alle deelen even gemakkelijk en zui ver klonk. Ook de bas, de heer J. Rt;sse'- berg wist met zeer veel routine zijn partij te vertolken. Het ensemble van her Rotterdaimsch Philhann, Orkest dat het koor cn solisten begeleiden wirt. zich ook zeer verdiemste- lenk te maken. De begeleiding aan de piano bleek bij den nog jeugdigen heer P. v. Poel geest, leerling aan het conservatorium te Amsterdam, in goede handen te zijn. Zijn niet gemakkelijke taak al® aocoampagnateur wist. hij va.n het begin tot het einde muzi kaal en slagvaardig te volbrengen. Een bij zonder woord van hulde is ook zeer zeker op zijn plaats aan den kranigen dirigent, den heer J. M. Kouwenhoven van Bodegra ven, die dezen avond vol energie en met volkomen zeIfbeheersohing dit concert we derom op bijzondere schitterende wijze wist te leiden. De avond werd geopend en gesleten met gebed d'oor den eere-voorzitter der vereeni- ging, ds. Jchs. Stehouwor. Het concert dat ongeveer 2 1 '2 uur duurde, werd door de aanwezigen met de grootste aandacht ge volgd. Kortom, het geheel was een selioone avond van treffende religieuse zang en mu ziek, waarop het bestuur cn koor van „Ho sanna," met een volkomen verdiend succes kan terugzien. Ingekomen: Margje Voorwinden. Vertrokken: naar Sehiebroek, Wil helmus Bernardo® Koot. naar Leiden Emerentia Jongbloed. naar Zoeterwcode N eelt je van Bestelen. naar Leiden Eg- bertje Petronella van de Werken. naar Gemert Kornelis Groen en gezin. naar Zoeterw'oude Mache'itje Zaal. BOSKOOP. Gemeente-opzichter. INaar wij ver nemen heeft de heer D. L. Landman, ge meente-opzichter, hoofd van Publieke Werken alhier, aan B. en W. het ver zoek gericht, hem met ingang van 1 Mei a.s. ontslag uit zijn functie te willen ver leenen. Gemeenteraadsverkiezing. De datum van de stemming voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad is door B. en W. bepaald op 24 Juni 1931. Brand Door een tot nu toe onbe kende oorzaak is Dinsdagavond omstreeks 7 uur brand uitgebroken in de loods van de fa. D. Ravensberg. De brandweer was spoedig ter plaatse en was binnen kor ten tijd den brand meester. Zij kon ech ter niet verhinderen dat de loods en ook een gedeelte van de aangrenzende kweck- j kas verloren gingen. Verzekering dekt de sohade. ZEVENHOVEN. Auto te water. Doordien de rem los schoot, geraakte de stilstaande vracht auto van de firma Slingerland te water. Deze was bijna ledig, een gedeelte brand stoffen ging nog verloren. Met takels werd het gevaarte op de wal gehaald. SCHAKEN De competitie van den Schaakbond voor Lelden en Omstreken. Van den wedstrijd L. S. G. IIIIIPhi- lidor I bleef 1 partij onbeslist. Deze partij is thans door do arbiters remise verklaard, de eindstand is nu 7.52.5 voor L. S. G. De stand in deze groep luidt nu aldus: gesp. gew. gel. verl. v.t. tot. Philidor I 5 4 1 32 —18 8 L. S.G. II-1II 4 3 1 23.5—16.5 7 Leiderd. I 2 1—1 9.5—10.3 2 Voorsch. I. 3 1 2 14 —16 2 Wassen. I 3 1 2 13 —17 1 Boskoop II 3 3 8- 22 0 Uitgesteld zijn de wedstrijden Boskoop IIWassenaar I en Leiderdorp IVoor schoten I, die respectievelijk op 3 Maart en 26 Febr. jl. gespeeld hadden moeten wor den. Op 17 Maait speelt Leiderdorp I te Bos koop tegen Boskoop II, op 26 Maart te Lei derdorp tegen L. S. G. ÏI-III. De laatste wedstrijd in deze groep zal gespeeld wor den op Dinsdag 14 April te Wassenaar tus- schen Voorschoten I en Wassenaar I. Loidsch Schaakgenootschap—Studenten Schaakgezelschap „Morphy". A.s. Dinsdag 17 Maart zal in het club lokaal der studenten een vriendschappelij ke wedstrijd gespeeld worden tuscshen het eerste tiental van „Morphy" en een ge mengd eerste en tweede tiental vau L. S. G. Deze wedstrijd i9 een voortzetting van de vriendschappelijke wedstrijden in vori ge jaren gespeeld. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige op age geplaatst. LEIDEN. Hedenmiddag werd door den gainizoens commandant in de Doelenkazerne aanbe steed: de levering van hooi, atroo en turf- strooisel over het tijdvak van 1 Mei tot 31 Juli. Ingeschreven was als volgt: Verkoopbureau Turfslrooisel, Rotter dam 17.5 cent; Van Arnhem Erica 18 cent; Firma Oerlemans, Vrijhoeve-Capelle hooi 54.9 centFirma Oomen Oosterhout 55.3 cent, stroo 35 cent; Firma Niesing, Wees- perkarspel hooi 52 cent; Firma Rijsman en L«nkhui]zen. Geertruidenbere, hooi 55 cènt, stroo 36 cent; Gebrs. Blonk Leiden stroo 33 een!; A. P. Taselanr Rotterdam, hooi 50.5 cent, alles per 10 kg. De levering is tenslotte aan de laagste inschrijvers gegund. BINNENLAND. De schietpartij te Ubachsberg. Naar men ons uit Heerlen meldt heeft de aangehouden P. uit Ubachsberg voor de maréchaussee thans een volledige beken tenis afgplegd. P. heeft echter daarbij den man. die bij hem onder de poort voor zijn huis had gestaan, zekere R., beschul digd hem tot schieten te hebbpn aange spoord. In verband hiermede heeft de maréchaussée R. te Spekholzerheide als medeplichtige gearresteerd en naar Heer len overgebracht. R. heeft bekend. Beide mannen zijn hedenochtend naar Maastricht ovorgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Wachtmeester Stakenburg zal morgen het ziekenhuis te Heerlen ver laten. De Düsseldorfsche moordenaar. DUSSELDORF 12 Maart. (V. D.) Men verwacht, dat de morgen aanvangende behandeling van het procee tegen den beruohten Düsseldorfsohen moordenaar Peter Kurten 8 k 10 dagen zal duren. Er zijn n.l. niet minder dan 250 getuigen en 15 deskundigen gedagvaard. De rechtbank zal een beroep op de pers doen om sen- s-ationeelc berichtgeving van het proces te vermijden. Fotografeeren en teeke nen in de rechtzaal zal streng worden verboden. Naar een nieuwe crisis in Frankrijk? PARIJS, 12 Maart. (V. D.) In de wan delgangen van de Kamer spreekt men sedert eenige dagen weer van de moge lijkheid van een a.s. reegeringscrieis, die na de behandeling van de begrooting wordt, verwacht. De socicalisten zijn niet tevreden met ed verklaringen van den minister van financiën Flandin over zijn optreden als advocaat van de groote Fransohe luchtvaartmaatschanpijen spe ciaal van de Aero Postale Naar de mee ning vn politieke kringen wachten zij slechts op de gelegenheid om door een anval op hem de regeering te treffen. Sommisen weten zelfs reeds mede te dee len, dat de leden van het kabinet drang ,op Flandrin hebben uitgeoefend om hem te bewegen zijn functie neer te leggen, wat Flandrin echter zou hebben gewei gerd. Te zijner rechtvaardiging zou hij zelfte vier van zn collega's, dp ministers Reynaud, Dnmont, Delligne en Piétri voor het bankroet der Aero Postale hebben verantwoordelijk gesteld. Men acht het. niet uitgesloten dat, de regeering reeds heden bij de behandeling van het oit-ge- stelde artikel over de subsidieering van de Aero Postale in een zeer moeilijke positie zal geraken. AUT0N0MISCHE BEWEGING IN CATALONIë. Zelfs wordt de republiek aangekondigd. PARIJS, 12 Maart. (V. D.). -- Uit Bar celona wordt gemeld, dat de nieuwe repu- blikeinsche Catalenische partij zich heeft uitgesproken voor volledige autonomie voor Catalonie en heeft aangekondigd, dat zij voornemens is om na 22 Maart a.s. ver schillende acties in te zeilen om haar doel te verwezenlijken. In geheel' Catalonië zijn manifesten in omloop, waarin de uitroe ping van de republiek Catalonië wordt aangekondigd. Ontwapening in het Deensche Folketing. KOPENHAGEN, 12 Maart, (V. D.). Na uitvoerige debatten heeft het Deensche Folketing gisteravond laat de z.g. ontwa peningsvoorstellen der sociaal-democraten aangenomen. Het voorstel om het Deen sche leger te vervangen door een wacht- corps werd met 77 tegen 64 stemmen aan genomen. Het andere voorstel om de Deensche marine te vervangen door een aantal po'iitievaartuigen werd met 78 tegen 63 stemmen aangenomen. Beide voorstellen gaan thans naar het Landstiug, den Deense hen senaat, waai de regeering in de minderheid is, zoodat wordt verwacht, dat een scherpe botsing zal ontstaan tusschen regeering en senaat, terwijl de kan9 zeer groot is, dab de voor stellen in den senaat worden verworpen. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 SSUo Londen 12.12',.,.. New York 2.49.44 Parijs 9.76 >/lö Brussel 34 77 Zwitserland 47.991/2 Milaan 18.07 Madrid 27.35 Os', o 66.71 Do Kopenhagen 66.70'/o Stockholm 66.781 Weenen Sn.05 Praag 7.39 Boedapest 43 49 Prolongatie 1 pet, BEURSOVERZICHT van gisteren. De beurs had een wat vast voorkomen, doch over het geheel was de handel zeer beperkt. Een uitzondering vormden de Ned. Fordaandeelen. die in een groeten hoek werden verhandeld en daarbij een koerswinst van ongeveer 40 pet. behaalden. De oorzaak van deze aan den hausse-tijd herinneringen rijzing sproot voort uit 't be richt, dat over 1930 een dividend van 20 per. zal worden uitgekeerd. Zonder twijfel beinvloedde de koersbeweging der Ford aandeelen de gcheele Indurtrie-afd. ten minste Philips en Unilevers werden zon der aanwijsbare oorzaak honger afgedaan. Accoustiek onveranderd. Olio stil en zeer weinig vei<andoid. Tabakken zeer stil,' het geen niet verhinderde, dat d^ Sumatra- soorten lager werden genoteerd. Rubbers volkomen op den achtergrond en weinig gewijzigd. Suikers bleven kalm, doch lie pen meerendeels wat op. Mijnwaarden én Scheepv. veronachtzaamd. Amerikanen verdeeld. In United Slates Leather ging weer het noodige om tegen hoogere koer sen. Young leening gevraagd en 1 procent hooger. GOUDA, 12 Maart. Vee. Aangevoerd in t-otnal 2936 stuks waarvan 405 slachtvarkens vette 2020.5 cent, Londensche 17—18 cent en Zouters 1920 cent por pond levend met 2 pet. korting; 603 magere varkens 20— 30, 1320 biggen 710, 9 runderen 280 350, 574 nuchtere kalveren 611, 11 scha pen 21—32 en 3 bnken en geiten 2—6 por stuk. Handel: allo soorten matig. Kaas. Aangevoerd 69 partijen. Ie kwal. met. riiksmerk 3942, 2e kwal. 3538. Handel vlug. Boter. 1143 ponden. Goeboter 70—80 cent, en weibotcr 6070 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 95.000 stuks. Prijzen? kippeneieren 4.205.00 en eendeneieren 4.30—5.00 per 100 fltuka. Handel mat ie. ZOETERMEER-ZEGWAART, 11 Maart. Eiorenveiling. Aaneevoerd 9000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 4.895.95 en eendeneieren f 4.30170 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Maart. Croen- tcnvellinn. Prijzen: uien per 100 ke. 1.75 2.00, gelekooi per 100 15.0016.10, peen per 20 kg. 1.702.spruiten per 100 kg. 2331, roodekool por 100 28.00— 33 40. ST0MPWIJK, 11 Maart. Eisrenveiling. Aangevoerd 6956 stuks. Prijzen: bennen- cioren 4.25, kippeneieren f 4.50— 5 55, een deneieren 4.90—5.10 en ganzeneieren 12 13 per 100 stuks. VEURLEIDSCHENDAM, 11 Maart. Vrije Voïling. Aangeveerd: 23217 kinpen- eieron 4.505.45 en 917 eendeneieren 3.50—5.5 per 100 stuks; kippen 0.40— 1.85, konijnen 0.402.85 en duiven 1326 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 11 Maart. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.90—1.70, eendeneiren 4.004.60 en Ganzeneieren 11.0015.00 per 100 stuks; kippen 1.65 en duiven f 0.35 per stuk. BOSKOOP, 11 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1.201.60; Diversen: Tulpen 45 cent; Cerasus Hisakura I 4.006 50. Prunus triloba 0.901.40, Cerasus Hisakura II 2.003.80, idem Rosea I 2.504.00, idem idem II f 1.602.40, Gorbera f 1.00. KOUDEKERK (Rijndijk), 11 Mr,art. Eioronveillng. Aanvoer 8070 stuks. Prijs loipeneieren 4.40—6.—F/enden- rieren 4.104.70 per 100 s'tuks; Beter 0.750.80 per pond; kaas 0.410.45 per pond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3