SPORT Bij Hoesten 4" LUCHTVAART RECHTZAKEN UIT DE PERS FAILLISSEMENTEN VRAGENBUS DONDERDAG 12 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 AARDBEVING TE SMYRNA. Gisterenavond om 10.15 is in de stad Smyrna een hevige aardbeving waargeno men. DE OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. In geheel Frankrijk is het weer buiten gewoon slecht. Op sommige plaatsen heeft het 23 graden gevroren. In den hoogen waterstand van de Seine is nog steeds geen verandering gekomen, zoodat nog groote oppervlakten in de omgeving van Parijs onder water staan. Voor verscheidene huizen bestaat gevaar van instorting. Ook de Loire en de Somme zijn op verschillende plaatsen bulten haar oevers getreden. Uit Grenoble wordt gemeld, dat in Sa- voye vele lawines naar beneden komen. Twee huizen zijn ten gevolge van het vallen der lawines ingestort.. Daarbij werden verscheidene pereonen gewond, twee zóó ernstig, dat zij op ster ven liggen. Na zeven maanden droogte. Na een droogte van ongeveer zeven maanden is in de Spaansche provincie, Badajoz, de eerste regen gevallen. De regen werd met uitbundig gejuich begroet. Arbeiders, die zich in een café bevon den. hieven een daveiend applaus aan on organiseerden onmiddellijk feestvergade- ringen. Door de boerenbevolking werden in verschillende dorpen bals georganiseerd. Atlantisch passagiersverkeer ontwricht Het Atlantische passagiersverkeer is door hevige sneeuwstormen geheel ont wricht en de meeste passagiersschepen melden groote vertraging. Volgens een draadloos telegram van de „Europa" zal zij niet voor hedenavond 9 err Cherbourg kun nen binnenloopen hoewel zij reeds van ochtend werd verwaent. LETTEREN EN KUNST MIJNLIED. Pater Jac. Schreurs M. S. C. zingt weer. „Nieuwe Ballade" heet een zijner gedichten in „De Gemeenschap" en het luidt: Aioeder, daar komen de Franschen aan: Mijn sabel en mijn geweer! De Fransohen zal ik wel nederslaan, Maar ach, daar is erger en meer: //e zeggen, dat ik in de Mijn moet gaan. Och moedertje als je eens wist Doen zij mij levend het doodshemd aan Dan kruip ik zóó in de kist! Oöh moedertje, moedertje sta me bij, Moet ik in die donkere kuil? De zon is voor u en ook voor mij En de Mijn is zoo diep en vuil! Mijn bloed is zoo warm en de grond zoo kil O menschen, wat doe je me een pijn; Maar als je me half begraven wil, Dan wil ik het' heelemaal zijn! „Je wordt al een man, je wordt al maat: Ach droomen en zon zijn te schoon: Straks krijg je 'n penning, je nummer plaat En Vrijdags een builtje met loon!" O menschen die over mijn lot beschikt, Och moedertje, sta me bij Waar 'h kalf het licht, aan de schuur- paad likt, Daar is ook nog plaats voor mij! ,.Je vader hoest .en je moeder is zwak En de kleintjes vragen om brood. Je krijgt een lamp, een helm en een pak En die draag je wel tot je dood!" Och menschen, menschen, wat doe je me pijn, Doch hoort en verstaat me wel: Ik ben nog te klein om een duivel te zijn, Ik ben nog te jong voor de hel! VOETBAL OEFENWEDSTRIJD A-TEAM—B-TEAM 4—3. De Feijenoordmiddenlinie levert goed werk. Op het verlichte V. U. C.-terrein te Den Haag vond gisterenavond de aangekondig de oefenwedstrijd plaats tusschen een A- ploeg en een B-ploeg. Het veld 'was nog niet geheel sneeuwvrij en het was daardoor uiterst lastig bespeelbaar. De B-ploeg was in de eerste helft door grooter enthousiasme het meeste in den aanval, desondanks gaf van der Heijden voor de Zwart-Witte A-spelers na een snelle soloren zijn team de leiding (10). Vrij spoedig daaroo kwam de gelijkmaker van den voet van Kluin, die van der Meu- len uit zijn doel lokte. (1l). Na goed werk van Van Gelder scoorde Sohoemakers voor- de B-ploeg (12), waar mee de rust kwam. Na de rust veranderde het wedstrijd beeld en was de A-ploeg grootendeels in de meerderheid, voornamelijk door bet schitterende werk der middenlinie, terwijl ook het binnetrio goed spel bet zien. Uit een vrijen schop door van Heel hoog voor •iel gezet, kopte Tap fraai in (22). Aan de andere zijde zette de rechtsbui- u Wels na een snellen ren goed voor en inemakers bracht den stand op 23. Tegen het einde werd het overwicht der De bekende sportjournalist, LEO LAUER, welke tengevolge van een motorongeval om het leven is gekomen zwart-witten steeds grooter, dooh de ver dediging der B-ploeg zwoegde hard en red de uit tal van moeilijke situaties. Voor molen zorgde voor den gelijkmaker (33), terwijl Tap in de laatste minuut aan de A-ploeg de overwinning bezorgde. (43). In de A-ploeg werkte de middenlinie weer fraai, evenals het binnentrio. In de B-ploeg viel de stug werkende ver dediging op en speelde Feijen een verdien stelijke partij. De elftallen waren als volgt samenge steld A - p 1 o e g Doel: Van der Meulen (H. F. C.) Achter: Diepenbeek en Van Kol (beiden Ajax). Midden: Van Heel en Gebroeders Pau- we (allen Feijenoord). Voor: Voormolen (Sparta), Buisch (D. F C.), Tap (A. D. O.), Van der Heijden (Wa- geningen) en Kammeijer (Haarlem). B-ploeg: Doel: Odiik (De Hollandiaan). Achter: De Bruin (Hermes D. V. S.) en van 't Kaar (Z. F. C.). Midden: S'erk (Het Gooi), ten Donke laar (Ensrhedesche Boys) en Fijeri (Ajax). Voor: Wels (Unitas). Steens (Z. F. C.), Kluin (A. G. O. V. V.), Schoemaker (Quick) en Van Gelder (V. U. C.). HET V00RL00PIG NEDERLANDSCH EIFTAL. Voor den wedstrijd tegen Charlton Athletic. Het voorloonig Nederlandsch elftal, dat Woensdagmiddag 18 dezer te 4 uur op het Sparta-terrein te Rotterdam zal spelen tegen de Engelsche tweede-klasse club Charlton Athletic; is gisteravond als volgt vastgesteld: Doel: Van der Meulen (H. F. C.) Achter: v. Run (P S. V.) en v. Kol (Ajax) Midden: Pauwe Sr.. Pauwe Jr. en Van Heel (allen Feiienoord). Voor: Wels (Unita-s), Tap (A. D. O.),, Lagendaal (Xerxes). Ruysch (D. F. C.) en Van Nellen (D. H. C.). Zwitserland—Italië uitgesteld. De voetbalwedstrijd tusschen Zwitser land en Italië, die a.s. Zondag te Bern had moeten worden gehouden, is uitgesteld in verband met den sneeuwval in Zwitser land. Ofschoon de sneeuwval gisternacht heeft opgehouden, liggen er toch zoo groote massa's sneeuw op het speelterrein en op de toegangswegen erheen, dat het aan het bestuur van den Zwitserschen voetbalbond minstens 20.000 francs zou hebben gekost om het terrein bespeelbaar te maken. Daarom heeft de bond aan Italië om uit stel gevraagd, hetgeen is toegestaan. De wedstrijd zal thans op 29 Maart, te Bern worden gehouden. „Tel." WIELRENNEN DE 25SSTE BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE. Wederom twee Nederlanders van de partij Vrijdag begint- de laatste Zesdaagsche van het Duitsche seizoen. Ditmaal zal het, iets heel bijzonders worden in het Sport- palast. Daar heeft de Directie wel voor gezorgd, te meer daar het een jubileums- zesdaagsche is. Een groot aantal bekende Duitsche en internationale rijders nemen aan deze 25ste Zesdaagsche te Berlijn deel. In totaal 14 koppels, die als volgt zijn samengesteld EhmerP iet. van Kempen; P ij- n e n b u r gSchön; FaudetMarcillac B. WolkeBoucheron; RauschHurtgen; PreussResiger; Dorn—Lebmann; Tiets Thollembeek; Goebel—DinaleVan Hevel Buggenhout; RiegerMaczinsky; Krol'. Miethe; KriigerFunda; Nickel—Man tb ey Met onzen Nederlandschen ZesdagCnko- ning Piet van Kempen als koppelgenoot rijdt de kleine Ehmer, die te Berlijn altijd veel sympathie heeft ontvangen. Dit koppel lijkt ons de allerbeste kansen te hebben voor de eerste plaats. Maar ook Pijnen burg—Schön zijn niet te versmaden; im mers dit is een koppel, dat goed op elkaar is ingereden. Heel wat successen hebben deze Hollander en deze Duitscher dit sei zoen reeds gehad. Beide Hollandsch Duitsche koppels geven wij de beste kan sen. Als derde koppel met uitzicht op een der eerste plaatsen is het Duitsche koppel RauschHurtgen. Naar bekend is hebben zij de 24ste Berlijnsche Zesdaagsche in grooten stijl gewonnen. Preuss—Resiger zijn de winnaars van Stutgart. GoebelDinale, het Duitsch Italiaansch koppel wonnen de Zesdaag sche van Frankfurt, wel.een bewijs, dat te Berlijn ditmaal de sterkste koppels van het Europeesch wielerseizoen bijelkaar zijn. Rieger rijdt ditmaal niet met Van Kem- en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van allerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnharat? Hoestpoe ders. Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders Verkoudheidpoeders. Kiespijnpoe ders. Maagpoeders. Rheumatiekpoe- ders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let. bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 cent en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. 2833 pen, hij heeft een koppel gevormd met Maczinsky, dat- zeker sterk genoemd mag worden. Ook KriigerFunda en Kroll Miethe zijn sterke> koppels, die een hartig woordje zullen meespreken in den strijd van 144 uur. De andere koppels komen niet voor de eerste plaatsen in aanmerking. O.i. zal het gaan tusschen Van Kempen Ehmer, PijnenburgSchön en Rausch Hurtgen, waarbij de laatsten wel eens ver rassend zouden kunnen winnen. In ieder gevaJ zal het er hard spannen en duizen den toeschouwers zullen gedurende zes da gen en zes nachten de jachten en het uit- loopen der koppels in spanning aankijken of hun favorieten zullen winnen. ZEILVLUCHT BOVEN NEW-YORK. Het verkeer door de groote belang stelling gestremd. Men seint uit New-York dd. 11 Maart: De Duitsche vlieger Hirth heeft te New- York een enorm succes geoogst door met een zeilvliegtuig gedurende 55 minuten bo ven de wolkenkrabbers van New-York te vliegen. Hij bereikte daarbij met zijn mo torloos toestel een hoogte van 300 Meter. Op order der verkeerspolitie moesten de proefnemingen gestaakt worden, aange zien de belangstelling van 't publiek dat langs des oevers van de Hudson de evoluties van Hirth volgde, zoo groot was, dat het verkeer er twee uur lang door werd ge stremd. ZIJN STIEFZUSTER VERMOORD. Tot twaalf jaar tuchtuisstraf veroordeeld. In den laten avond van 17 Nov. j.l. worgde de een-en-twintig-jarige mijnwer ker Simon L.j werkzaam op de Staatsmijn „Wilhelmina" zijn vijftienjarige stiefzuster Josefa, in een weide nabij Würselen. Dien avond had de moordenaar het meisje bii familie te BleijerheideKerkrade afge haald. Niemand bad kunnen- vermoeden, dat L. tot zulk een ontzettende misdaad in staat was. L. is het slachtoffer geworden van zijn opvoeding. Op jeugdigen leeftijd verloor hij zijn moeder, zijn vader hertrouwde met de weduwe van zijn overleden broer en die bracht vijf kinderen mee. Het eonige kind uit bet tweede huwelijk was de vijftien jarige Josefa. Er waren dus drieërlei kin deren in huis. Simon en twee zijner zus ters werden geruimen tijd in een opvoe dingsgesticht verpleegd. Na zijn ontslag werd Simon stucadoor en ten slotte mijn werker. Hij paste goed op. Het leven in de ouderlijke woning was alles behalve een pretje. Er werd steeds gevochten en ge scholden. Op zekeren dag nam vrouw L. vier kostgangers. Tusschen den mijnwer ker P. en de veertienjarige Josefa ontston den intieme verhoudingen. Daarover erger de Simon zich ten zeerste, die ook een goed oogje op het meisje had. De kost ganger P. werd op zekeren dag op straat gesmeten. Simon ging in den kost bij een gehuwde zuster en Josefa vertoefde veel bij een half zuster in Kerkrade. De verhou dingen tusschen haar en P. bleven be staan. 17 Nov. des avonds om tien uur verlie ten beiden de woning van het familielid te Kerkrade. Bij het afscheid nemen .ween den allen. Het meisje zat bij haar half broer op de fiets. Onderweg werd over P. gesproken. Kort bij Wurselen is Simon plotseling van het rijwiel gestapt. In een weide heeft hij het meisje gewurgd. Na den moord ging hij kalm naar huis, wasch- te zich, rookte sigaretten en ging slapen. Heel vroeg is de moordenaar opgestaan. Hij heeft de Zondagsche kleereu aange trokken en heeft P. in een hollen weg up- gewoeht, toen deze naar de mijn ging. Si mon had een zwaren hamer bij zich en sloeg daarmede op het hoofd Vail P. die op.de vlucht kon slaan. Later heeft L. zich bij de politie gemeld. Maandag is dit drama voor het Hof van gezworenen te Aken behandeld. Blijkens het visum repertum was het slachtoffer gestikt. De moordenaar legde een volledige bekentenis af. Hij zei den moord niet met voorbedachten rade te hebben gepleedg. Het meisje had zich krachtig verdedigd had gesmeekt om haar leven. Hij had niet het minste berouw van zijn ontzettende misdaad. Zestien getuigen werden gehoord. Uit hun verklaringen bleek nog, dat vrouw L. een feeks was en haar stiefkinderen tyran- niseerde en mishandelde. Het O. M. eisch- te tegen den moordenaar de doodstraf en drie jaren tuchthuisstraf. De gezworenen beraadslaagden uren lang. Hun vonni" luidde twaalf jaren tuchthuisstraf. Bedrog. De niet verschenen zaakwaarnemer J. M. F. V. uit L e i d e n moest terecht staan wegens het misdrijf genoemd in art. 326 DOOD GEBOKST, De N. Haarl. 0 r t. schrijft: Een bekende figuur uit de bokswereld, de Hagenaars Michiel de Brons heeft zich- zelven Maandagavond dood gebokst. Een korte mededeeling met een tragischon ach tergrond. Michiel de Brons was slechts 27 jaar, dus in den bloei van zijn leven; een man, kerngezond, met een mooie, groote wereld in vooruitzicht. De bokser is gevallen, hij heeft zich dood gebokst. Voor den wedstrijd werd hij nog onderzocht door een dokter, die hem goedkeurde. Vijf ronden sloeg en beukte hij in het rond, met de kracht van eet» jongen, sterken kerel. Bij de zesde ronde zakte hij plotseling neer, nog even een trek ken van de blauw-opgezwollen spieren, een kort reutelende bokser was gevallen, hij had zich dood gebokst. En weer zullen desniettemin honderden op blijven trekken naar de bokstent om twee mannen te zien vechten op leven en dood, om bloed te zien, stroomend uit in geslagen oogen, om sensatie te vinden in schadelijken uitwas van stompzinnige quasi sportiviteit. En als de Olympiade weer alle sport- broeders en -zusters van de wereld bijeen zal roepen en de adel van de heerlijke sport hoogtij gaat vieren, zal er weer een schaduw over het massale schouwspel van kracht en lenigheid vallen, omdat het bok sen het program ontsiert. Zou de wereld nooit wijzer worden 1 En minder wreed W. v. S., waarbij het koopen zonder te be talen is strafbaar gesteld. Een reeks leveranciers kwam voor het getuigenhekje verklaren dat artikelen van den meest uiteenloopenden aard door hen aan verd. waren geleverd. De betaling was achterwege gebleven. Een hoofdambtenaar ter secretaris van Leiden, die door verd. steeds als referente werd opgegeven, verwees de gedupeerden naar de politie, alwaar verd. als oplichter bekend staat. Het O. M. vorderde in verband met een psychiatrisch rapport, 1 maand gevangenis straf en ter beschikking stelling van de re geering. Uitspraak 24 Maart. Een vermakelijke aanrijding. Aanrijdingen hoe droevig en tragisch menigmaal in hare gevolgn, behoeven niet altijd treurig te zijn. Soms kan er zelfs wel een vermakelijk kantje aanzitten en dat heben wij gisteren toevallig eens voor het kantongerecht te 's-Gravenhage mogen medemaken. Het stuk, als men het tenminste zoo noemen wil,-speelde op 23 December van het vorig jaar op de Nieuwe Rijksweg on der Delft nabij de Brussenkade. Een vroolijk gezelschap in een auto, be- stuuid door A. de J. uit Nootdorp, werd te midden van een genotvol knus ritje wreed gestoord door dat de auto plot seling tegen een rechts langs den weg rij denden groen ten wagen opbotste. De gevolgen lieten zich voorzien: alle tuinbouwproducten lagen in een oogenblik over den weg verspreid. Na van den eersten schrik te zijn beko men hielpen hulpvaardige handen spoedig de geheele voorraad weer op den bescha digden wagen stapelen, doch de bananen vonden blijkbaar nog al aftrek, alhoewel iedereen gisteren pertinent ontkende er zelfs maar eentje te hebben opgegeten. Na een langdurig getuigenverhoor (het zaakje nam meer dan een uur in beslag) zag de chauffeur, die den groentenwagen had aangereden zich deswege tot 25 boe te of 10 dagen hechtenis veroordeeld, een heel zacht sprijsje, in aanmerking nemend, dat het gezelschap volgens den Kanton rechter wel vroolijk, maar niet dronken was, mede omdat het dien avond zoo mis- stig was en de reflector op (.Ten groenten- wagen niet al te zichtbaar. De eisch was f 40 boete subs. 20 dagen. Wie de bananen heeft opgegeten wist na afloop der terechtzitting nog helaas nie mand. „Res." Uitgesproken: N.V. Nationale Houtbewerkingsfabrie- ken, Leiden, Haagweg 80. Cur. mr. A. J. Romijn, Leiden. D. Catsburg, timmerman, Aarlander- veen. Our. mr. G. H. Wissenburgh, Lei den. Vraag van een abonnée, die de vlucht wil nemen en vraagt naar de onderhouds plicht ten opzichte van een minderjarig meisje, en haar recht op den inboedel uit haar eerste huwelijk. Antwoord: Op uw vragen is moei lijk antwoord te geven. Wend u eens tot uw pastoor of een kapelaan en laat u dat alles eens uitleggen. Wanneer u scheiding van tafel en bed aanvraagt, zijn de gevol gen geregeld, maar wanneer u dat niet doet, komt u op een terrein, waar de weg tot allerlei onregelmatigheden open staat. Vraag: Kunt u mij ook het adres op geven van een advocaat, die kosteloos in lichtingen geeft voor een en ander, hoe laat en waar hij te spreken is. Antwoord: Er zijn verschillende in stellingen, waar u gratis rechtskundig ad vies kunt krijgen. O.a. kunt u schriftelijk om inlichtingen vragen aan onze redactie. Uit Leiden vertrokken. C. C. van Beek, Rotterdam, Heemraad- singel 36 P. TreurBernard, Alphen a. d. Rijn, Hoofdstraat 80 H. Berns, Dinslaken (Dl.) J. J. Bleiji, Doetin- chem P. Horsmande Bock, Waarder, Voordijk 117 J. van Broek, den Haag, Spinoza straat 9 Wed. A. S. Prins Bunt, Ermelo K. Ciggaar, Rijnsburg, Oegsitige ester weg 36 J. M. Dam en fam. Lisse, Narcissen-straat 32 H. M. A. van Dam, Warmond, Rutsersda-m B 52 C. Davids, den Haag, P. Bothstraat 22 H. H. Dingemans, N. O -Indië A. J. M. Doove, den Haag, G. Doustraat 87 M. A. Duiunaer van Twist, Rotterdam, Berg weg 81 C. van Dijk, Zuid Scharwoude A 35 H. M- Endenburg en fam., Kat wijk aan Zee, Voorstraat 12 R. Gazan, Haarlem, Emmastraat 22 P. van Gils en fam., Haarlem, aan boord woonschip J. Gijzenvaart A. J. -de Groot, Oegst- geest, Rihijngeesterstraatweg 36 C. Guldemond, Oegstgeest E. Heil, Al phen a. d. 'IXjn, Huize ter RVin. C. Janzen, Warmond, Huize Ludwina -r- E. Jonker, Dedems-vaart, Julianastraat 252 J. van Kampen en fam., den Helder, Hoogstraat 4 J. Kersbergen, den Haag Surinamestraat 23 G. Kraan en fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg 60 Wed. A. G. GuldemondKragting, Utrecht, Grit- straat 3bis J. Krasser, Oegstgeest, Gevers-straat 19 M. Krimp, Utrecht, Westerkade Ibis M. Kuivenihoven en fam., Bergen op Zoom, Wouwscheweg 73 L. Lips. Bergen on Zoom, Zuive'str. 15 G. C. Maarschalk, Breda, Hendrik straat 1 H. M. van StapeleMan- schct, Gouda, Bi'ee-kerasinigeJ 15 A. Moraal en fam.. Leiderdorp, Koningstr. 15 P. A. Muller, Venlo, Infanterie Ka zerne A. den Ouden, Baarn, Groene- veld 6 M. den Ouden, den Haag, Po pulierstraat 88 M. M. Piantoni, Dor drecht, Doelstraat 30 E. C. Pou-we's, Oss, Tulpstraat 4 R. Prins, Katwijk, Voorstraat J. van Schie, Benthuizen, Hoeve de Meter C. B Selier, Hazers- woude. A 264 W. C. P. Snoek, Haar lem, W. Pvrmontstraat 54 J. C. van Staveren, Rijnsburg, Smidsteen: 60 W. B. Stindonk, Zandvoort, R. K. Pastorie A. Stuart en fam.. den Haag, van Ho- gendorpstraat 28 E Tereick. Duisburg- Beeck (Dl.), Frankenstr. 35 M. M. Velt- man. Scb'edam, Middelharnissohestr. 4 Wed. H. van SehaikVenne, Voorburg Heeswiikstraat. 78 Wed A. van Leeu wenVisser, Dordrecht, Wiinstraat 128 M. A. H. de Vroom, Zoeterwoude A. van Wolde en fam., den Haag, van 'nraiftray 'dirorr 'O <T9T '•rl<8dJOüu,3:SiOi-fj Hertogstraat 20 M. Zapf, Waarder 124 J. J. Zi'ndel, Rotterdam. Schevening- .sohestraat Sa- G. van Zuiilen Sass^n- heim, Tylloosstraat 38 N. A. van Zijp en faf., Oegstgeest, Geversstraat 19. Te Leiden gevestigd. J. P. M. Bal et en fam., Z.W. Weg 13. A. Bergauer, dienstbode, Plantsoen 49. G. Brouwer en fam., arts, Oegstgeesterlaan 19. L. H. Christiaanse, Oude Vest 107a. H. Engeman, kellner, Morschkade 12. N. van der Ent, ambt. Rijksbel., Koningin- nelaan 74. J. H. Erven, eierenhandelaar, .Tanvossenstêeg 5. H. Hogewoning, dienst bode, Rijnsb.weg 129. P. Froesch, dienst bode, N. Rijn 61a. E. Gebauer, dienst bode, Rijnsb.weg 148. J. C. H. Gooi, dienstbode. Julianastr. 21. A. P. Gortzak, schilder, Mauritsstraat 33. C. M. Hul man, dienstbode, Doelensteeg 3a. Karni, dienstbode, Merelstraat 1. L. Kluvers en fam., commies N.S., Lijsterstraat 17. J. Koenraa-ds, bakker, Sieboldstraat 38. C. van Kralingen en fam., veldarbeider, Langestraat 34. A. J. J. Linderhof, agent van politie, Rijndijkstraat 106. M. H. Los, Lijsterstraat 26. M. van Marsbergen, dienstbode. Hooigracht 24. G. Massaro, graniotwerker, Oude Rijn 126a. L. K. Molitor, dienstbode, Joubertstraat 11. B. Montenij, Rijnsb.weg 67a. J. Mulder en fam., timmerman, Lammermarkt 17a. N. A. Muusse en fam., kapper, Oostd-warsv gracht 19b. H. Nieboer, fanr. arb., Cla- rensteeg 21. M. van Xofen, dienstbode, Roodenb.straat 18. W. Obenaus, kunst vormer, Lammenschansweg 34. M. L. Ouwerkerk, Empl. B.P.M., Oosterstr. 2a. H. Pardon, koopman, N. Beestenmarkt 19. M. M. C. van der Ploeg, dienstbode, Haarlemmerstr. 46. F. J. Rauwerda, assuradeur, Hooigracht 110a. J. J. F. de Ridder en fam. boekhouder, Lammermarkt 64. J. W. Roeloffs en fam., houtvester-, Fagelstraat 35. Sajem, kindermeid, Fagelstraat 35. H. Scheck, dienstbode, Maredijk 161. H. M. Schiere, Haven 24a. E. Schmits, dienstbode, Rapenburg 35. -- J. Schuchhard en fam. fabr. arb., Lange- arbgracht 56. N. Sebel, dienstbode, Sta tionsweg 2. J. M. Somsen, kinderjuffr., Plantage 12. N. van Spanje, timmerm?,n H. Morsohweg 92a. M. E. Starkenburg, hulp in de huish., St. Jorissteeg 18. C. Steenbergen-Mansfelder, L. Rijndijk 45a. K. Szabo, Middelstegracht 63. J. H. Urk, apoth. ass., Hoogewoerd 70. J. Th. Vermeulen, Cobetstr. 60. Th. Vermeulen en fam., Cobetstr. 60. E. P. van de Wer ken, dienstbode, Plantsoen 17. H. J. de Sitter-Zoetelief Tromp., Sterrenwacht 5. De kortzichtige dame: „Hoe heet je, klein ventje?"

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10