Bij Hoesten Hh NED OOST-INDIE Om Honderd Duizend Dollar! WOENSDAG XI MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Fietser door een auto overre den. Tengevolge van de gladheid van den weg heeft gistermiddag te half vijf te Elden, gein. Eist, een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Een luxe-auto ran de A.P.C. kwam uit de richting Eist en moest bij de Rijn brug remmen. Daardoor gleed de wagen weg en kwam in aanra.ki.ng met een fietser, die juist wilde afstappen. De beide voorwie- Ion gingen den mam B. S. uit Huisssn, over het lichaam. Hij werd met ernstige inwen dige kwetsuren een café binnengedragen, waar een geneesheer de eerste hulp ver leende. Twee kinderen onder een kar. Bij het op hol slaan te Noordschar- woude van een paard, gespannen voor een driewielskar, werdeu twee op den weg spe lende kinderen van den heer C. Tuinman het slachtoffer. Het. meisje werd zeer ern stig gewond, terwijl het jongetje een been fractuur bekwam en verschillende verwon dingen opliep. Aan de gevolgen overleden. De vorige week is de oud-molenaar A'b-r. de Hui-u te Cadzand tusschen Zuidzande en Cadzand door de stoomtram aangereden, met het gevolg dat een zijner beenen werd versplinterd en hij een schedelbreuk kreeg. De man is thans in het gesticht te Oostburg overleden. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Twee broertjes In het water. Eén door den vader gered. De ander verdronk. Maandagmiddag na schooltijd ongeveer half vijf zakten twee zoontjes van den heer van de Wetering te Nieuw-Vosmeer door het ijs. De vader werd gewaarschuwd en was aanstonds ter plaatse. Hij begaf zich in het water en het gelukte hem spoedig een der jongens te redden. Bij zijn verdere pogingen kwam hij echter zelf in levensgevaar en eenmaal kon men hem slechis redden door hem touwen toe te werpen en onder het ijs vandaan fe trek ken. Het achtjarig zoontje Nico kon niet meer worden gered. Het lijkje werd even later opgehaald. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Verdronken. Te Kortgene is 't 9-jarig zoontje van M. in het water geraakt en verdronken. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Een arbeider gedood. Bij het graafwerk aan het waterleiding- kanaal in de duinen onder Zandvoort is de 34-jarige F. afkomstig uit Putten (N.-B.), onder een neerstortende zandmassa bedol ven. Kameraden trachtten hem te redden, maar werden door een tweede zandlaag, die losliet, eveneens bedolven. Zij worden bewusteloos te voorschijn gehaald. Toen men E. uitgegraven had, waren de levens geesten reeds geweken.. E. was voorman bij dit graafwerk. Hij laat een weduwe mot 4 kinderen achter. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een wielrijder aangereden door eigen onvoorzichtigheid. Dinfidagmidag te ongeveer een uur heeft op den ombewaakben overweg op den Zwa.r- teweg te Gouda een aanrijding plaats ge had waarbij de drie en twintig-jarige Gou wenaar J. Zwanenberg ernstig werd ge kwetst. Terwijl trein no. 251, die te 12.45 uur van het station Gouda naar Utrecht vertrokken was, reeds kwam aartgeroden, wilde de jon geman, ondanks waarschuwingen van ver schillende personen den overweg nog pas- seeren vóórdat de trein hem bereikt had. Hij slaagde hierin niet, want het rijwiel, dat hij bereed werd door de locomotief ge grepen. Door den hevigen slag .werd de on voorzichtige van de fiets geslingerd en van den dijk gesmakt. Hier bleef hij liggen met een gapende wonde aan het hoofd, terwijl hij klaagde over inwendige pijnen. Dr. Montagne, die spoedig ter plaatse was verleende de eerste geneeskundige hulp en legde voorloopig verband. Hij constateerde daarbij, dat Z. zware in wendige kneuzingen en een dij-beenbreuk had opgoloopen. Per brancard der E.H.B.O. is hij naar de Wijkverpleging vervoerd. Het is vermeldenswaard, dat het rijwiel in het geheel niet beschadigd werd. Na een oponthoud van slechts enkele mi nuten vervolgde de trein de reis. DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL". Het schip niet meer te bergen. Naar verluidt is de toestand ran den na bij Frase-rb uiig gest randen s boom-treiler „Noordpool' zoodanig dat het schip niet meer kah geborgen worden. Assuradeuren hebben voorgesteld het schip te verkoopen in den toestand zooals het nu ip. Een gemeenschappelijk graf in Ne Ierland. Het. bestuur van de IJmuider Federatie heeft het plan de slachtoffers ran den trei- ler „Noordpool" in een gemeenschappelijk graf op vaderlandschen bodem ter aarde te bestellen. Over het overbrengen van het stoffelijk overschot wordt onderhandeld. BRANDEN. Tragische brand te Alb'asser- dam. Oude man in zijn huis verbrand. Gisternacht 'brak te Alblasserdam bra-nd uit in een woning, gelegen naast de villa genaamd „Zaneike". De bewoner B. Slot boom, gepensionneerd brievenbesteller, kwam in de vlammen om. Omstreeks halfeen roken de twee gemeen teveldwachters brandlucht. Zij gingen erop af en zagen, dat er vuur was in de bovenge noemde woning. De buitendeur stond open en toen de uachtwa-kers de woning tracht ten binnen te gaan door de binnendeur sloegen hun de vlammen en de rook tegen, zoodat dit onmogelijk was. Zij hebben toen onmiddellijk alarm gemaakt, met het ge volg, dat de brandweer spoedig aanwezig was en heb vuut met twee slangen op de waterleiding aantastte. Het duurde tot on geveer 2 uur, toen het ruur gebluecht- was en men in de smeulende puinhoop de over blijfselen van den bewoner ontdekte op den vloer voor de kachel Hoewel men slechts kan gissen, wordt verondersteld, dat de man in zijn ledikant, dat op de verdieping van zijn woning juist boven de kachel stond, bedwelmd is door de rook-ontwik-keling en dat bij het door branden van de zoldering het stoffelijk overschot met het ledikant omlaag is ge stort. Het droeve geval maakt in de gemeente Alblasserdam begrij pel ijken indruk. Locomobiel ontploft. Een boerderij afgebrand. Gistermorgen te ongeveer half acht hoor den de bewoners uit de omgeving van het station te Slochteren plotse ing een hevi gen knal. Bij onderzoek bleek, dat de loco mobiel van een dorsoh-ruachine, vermoedelijk door bevriezen van den manomotor, welke locomobiel stond bij do boerderij van en in huur wa« bij den hoer W. Velfcman, ont ploft was, Stukken ijzer vlogen in het rond, de locomobiel zelf kwam tien Meter verder en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van allerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde NHjnhardi's Poeders U spoedig helpen: Mijnharuts Hoestpoe ders. Grieppoeders. Hoofdpijnpceders Verkoudheid poeders. Kiespijnpoe ders. Maagpoedete. Rheumaliekpoe- ders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 cent en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. 2805 in de schuur terecht, waar de dorschmachi ne stond. Er ontstood brand, en niet lang daarna stond de geheelc boerderij in vlam men. De auto-bïands-puit van Slochteren was spoedig ter plaatse, doch kon tegen den feilen brand niets uitrichten. De boer derij brandde tot den grond toe af. De in boedel kon nog door de familie gedeeltelijk worden gered. Toen het ongeluk gebeurde, stonden bij de dorschmaohine de drie arbeiders Hol- mas, van Timmeren en Doorenbosch Jr., die allen licht werden gewond. Dr. Wester uit Slochteren verleende de eerste geaeeekun- dige hulp, waarna de getroffenen naar hun woning werden gebracht. De rijks- en gemeentepolitie stellen een onderzoek in. De locomobiel behoorde toe aan den heer E. W uw ing. De brand in het meubelpak huis in Den Helder. Omtrent den hengen brand, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in het meu belpakhuis van den heer Govere aan den Dijkweg in Den Helder heeft gewoed, vak nog te vermelden, dat de schade genaamd wordt op ongeveer drie ton, welke gedeelte lijk door verzekering wordt gedekt. Eemge der inboedels, n.l. die in het pak huis waren opgeslagen, waren niet verze kerd. De oorzaak ran den brand ia onbekend. Het pakhuis had een tota-len inhoud van 2500 M3. en was eeret verleden jaar ge bouwd. Dit iis de ernstigste brand welke sedert jaren jn Den Helder is voprgebomen. Molen afgebrand. Gisternacht brak te Dei! brand uit in den korenmolen van G. J. de Heus. De bewoners lagen rustig te slapen en hadden van den brand nog niets gemerkt, toen ze door eenige agenten werden gewekt. Aan blusschen viel niet te denken, daar door den sterken wind de molen spoedig in lichte laaie stond. Een groote hoeveelheid granen, die evenals de molen laag was ver zekerd, verbrandde. Tevens ging 750 ntud eierkolen, die niet waren verzekerd, ver loren. De oorzaak van. den brand is onbe kend. De poging tot doodslag te Heerlen, P., die verdacht wordt een aanslag op dpn marechaussée Spakenburg te Heerlen, wordt ter zake van poging tot doodslag ter beschikking van de Justitie gesteld. De man heeft inmiddels een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Hij zegt «kans wel ge schoten te hebben, maar wiet niet dat ma- rechaussées zijn mikpunt waren. Een wilde koe gevangen. Een vaars van een ingezetene te Capelle (N.B.) was eenigen tijd geleden ontsnapt en hield zich sinds enkele maanden op in de bos6chen en weiden der omgeving. Daar het beest wild geworden was, werd er meerdere malen jacht op gemaakt och ter steeds vergeefs. Thans echter is het politie-agent K. gelukt het wilde dier on- der schot te krijgen en het in de achter, pooten te treffen, waarna het kon worden afgemaakt. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 12 Maart. Hulzen, 2 9 8 M. 8.009.30 Gramofoonpl. 10.0010.30 Zang NCRV Dameskoor, 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.302.00 Godsd. causerie Pastofer Perquin. 1200—1.30 Concert KRO Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.302.15 Gramofoonpl. 2.15—3,15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert. 6.306.45 Gramofoonpl. 6.457.00 Knipcursus. 7.007.15 Gramofoonpl. 7.157.30 W E. v, Pota „Grondslag en doel van de Nederl. Chr. Zeelieden-vereeniging 7.308.00 Gramofoonpl. 8.0010.00 Uitz. van het Verband van Evan gelische Commissies der Gerefor. Kerken in Nederland. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. (UitsL AVRO-uitzending) 8.009.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AVRO-kwintet o. 1. v. F Lupgens. 12.302.00 Concert ASTA-orkest, Den Haag o. 1. v. J. Silbennann. 2.002.30 Concert Hartvelt-kwartet. 3.004.00 Naaicursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Gramofoonpl. 5.306.30 Concert door Kovacs Lajos met orkest. 6.307.00 Radio-Volksuniversiteit. 7.007.30 Engelsche les Fred Fry. 8.008.20 Sportpraatje H. Hollander. 8.2010.30 Aansluiting Concertgebouw Am sterdam. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.00 Concert Kovacs Lajos en zijn orkest. II.1012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1354.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door R. Foorl. 1.302.10 Kerkdienst. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. Nederlander te Brussel beroofd. Naar het „Handelsblad ran Antwerpen" meldt, had de heer J. do B., uit Den Haag, in een inrichting aan de Emilc Jacqma-in- laan te Brussel kennis aangeknoopt met een heer en een dame: Hij bracht; in hun ge-zcl- echap~eeiï groot deel van den nacht door. Op een gegeven oogeivblik maakten de ken nissen den Nederlander zich uit dc voeten. Wat later stelde de heer De B. vast, diat zijn brievcntaach met 82.000 fr. wa-s ge stolen. Een stakende gemeenteraad. De raad van Roosteren was opgeroepen tot een openbare vergadering des namid- dags zeven uur. Dc agenda vermeldde vijf punten. Het schijnt, dat do vroede vaderen niet veel lust hebben om ter vergadering te komen. Immers in Septembei 1929 kon een vergadering wegens onvoltalligheid niet doorgaan en ook thans was dit weer bet geval. Het was reeds kwart over zeven cn de voorzitter, tevenB lid, zag nog geen en kel lid in de zaal verschijnen. Van de zijde van het publiek was even wel buitengewoon groote belangstelling, want om twintig minuten na zeven uur stroomde de publieke tribune vol, 7.00 Concert 7.20 Lezingen. 8.05 Vaudeville. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 Concert. 10.5012.20 Dansmuziek 12.20 Televisie. „Radio Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 9.05 Concert. Orkest en solisten. 9.50 Orkestconcert. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3S—10.05 Gramofoonpl. 10.3511.15 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Concert. Orkest en sopraan. 4.205 20 Concert. Viool en piano. 7.03—7.35 Concert. 7.35 Orkestconcert. 8.05 „Kaspar Hauser". Hoorspel van E Eber- mayer. Daarna: Berichten en tot 11.20: Dans muziek. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.252.45 Liederen-voordracht. 2.504.20 Orkestconcert. 7.209.20 Concert. Orkest, solisten en koor. 9.4011.50 Dansmuziek. Brussel, 508,5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.20 Kinderuurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 OrkestconcerL Zang en causerie. 338.2 M.: 5.20 Concert door kwintet. 7.20 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest en tenor. Zee sen, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.15—12.50 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.303.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.506.50 Lezingen. 6.50 „Querschnitt" durch „Die lustigen Wei- ber von Windsor". O. Nicolai M. m. v. orkest o. 1. v Szendrei. 8.20 Berichten. 8.30 Prager-Zika-kwartet. 9.30 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. Om half acht opende de voorzitter dc vergadering, deelde mede. dat van een raadslid bericht was ingekomen, dat hij wegens ziekte verhinderd was om de ver gadering bij te wonen, en eonsrateerde dal, behalve hri]_ zelf, gecn_ enkel lid aanwezig Was. daarna fiijdë vér gade ring overesn- komslig het, bepaalde ;n het reglement, van orde sloof. ERNSTIGE NATUURRAMP IN PEN0WANG0EN. Zes dooden. Het, Algemeen Indisch Dagblad de Pie- a-ngerbodc meldt, dat in de de*«a Indragiri. onderdistriet Penowa-ncoen, regentschap Tjiaanis, zich Zondag een zeer ernstige na tuurramp heeft afgespeeld. Een heuvel is afgeschoven, over een oppervlakte van 13 bahoes. Zes menschen werden bedolven. Tot gi»tercn i« er pae één gevonden. FEUILLETON- Uit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 47) De man met de electrische lantaarn. De stilte leek Dave een oogenblik een geheimzinnige, levende, ademende tast baarheid, die scheen te kloppen en te tik ken tot zijn trommelvlies meeklopto. Het si nistere geluid leek tot een dol, demonisch koor aan te zwellen, een koor dat luider en luider werd, tot het een wilde, ongebrei delde strijdkreet was geworden. Dave Henderson sloop over het boven- portaal. Het licht van zijn electrische zak lantaarn scheen door de duisternis, de bleeke stralenbundel speelde een seconde langs de bovenste trap. Toen was het weer pikdonker. Hij begon voorzichtig, sluipend, de trap af te dalen. Hoorde hij een geluid, bewoog zich daar beneden iemand of was het al leen maar zijn geprikkelde verbeelding die hem parten speelde in de suizelende nacht stilte! Hij was de bovenste trap bijna af en bij bleef staan om te luisteren. Neen, er scheen niets te zijn, concludeerde hij na enkele minuten, maar hij was toch niet heelemaal gerusthij had er een eed op kunnen doen dat hij iets gehoord had, meende hij. Met verdubbelde voorzichtigheid daalde hij verderf de trap af. Het kon toch im mers zijn dat er nog iemand op wasDa go George bijvoorbeeld. Teresa had gezegd, dat de Italiaan nog maar een uur gele den boven was geweest om het geld te stelen. Dave was nu onder aan de bovenste trap en hij bleef onbeweeglijk staan. Er k w a rn geluid van beneden, het was geen verbeel ding, positief niet, het was een zacht, kras send geluid, ven metaal op metaal. Wéér bleef hij een paar minuten gespannen luisteren hij nam de electrische lantaarn in zijn linkerhaud en stak zijn rechter in den zak, waar zijn revolver zat. Langzaam vermijdend om geluid te maken, daalde hij verder de trap af en op ieder trede poosde hij even om opnieuw te luisteren. Het geluid, nu en dan onderbroken, was duidelijk te hooren en het leek Dave bo- vandien dat iemand zwaar adem haalde. Nadat hij nog enkele treden vorder was gegaan, leunde Dave zoo ver het hom mo gelijk was over de balustrade. De deur van Dago's George's kamer stond wijd open en er was een witte lichtcirkel bij de brandkast. Achter dien lichtkring waren dc donkere omtrekken van twee gestalten zichtbaar, de eene knielde bij de brand kast, de ander hield de lantaarn vast en keek over den schouder van den knielen den man. Dave wist onmiddellijk was het geluid wa3 geweest wat hij gehoord had.... het was de klank van scherp metaal dat in het staal van de brandkast drong. Een oogenblik staarde hij met onuitsprekelijke verbazing naar het eigenaardige tooneel in Dago's kamer; toen vervolgde hij met de uiterste behoedbaamheid zijn weg naar beneden. Wat had dit te beteekenen?, vroeg Davy zich af. Was een van die twee gestalten daar Dago George Als dat zoo was, was de tweede man hoogst waarschijnlijk de man, dien Teresa naar beneden had hoo ren gaan. Maar wat had Da go George U« vredesnaam met deze comedie voor? Toen Dave veilig beneden aangeland was, hoorde hij dat de inbrekerswerktuigen op den grond geworpen werden en een ge dempte, maar triomfantelijke stem zei: Daar héb je ze, man 1 Dave Henderson kroop zoo dicht hij kon tegen den muur; hij was nu dicht genoeg bij Dago George's kamer om het interieur er van bij het schijnsel van de electrische lantaarn te kunnen opnemen. De gefor ceerde deur van de brandkast stond open gereedschappen lagen op den grond en den man met de lantaarn bukte zich, zoo dat het witte licht binnen in de brand kast scheen. Dave Henderson keek ademloos en met wijd-open oogen toe, hoe de man met de lantaarn, het pakje bankbiljetten, het wel bekende pakje met do opengescheurde zijde, uit de brandkast nam en het, zon der zich om te keeren op de schrijftafel naast de kast neerlegde. Bij die beweging speelde de lichtbundel in een halven cirkel door dc kamer en werktuigelijk hief Dave zijn hand op en veegde die over zijn oogen. Was het verbeelding wat hij gezien had? De stralenbundel vnn de lantaarn scheen nu weer in dc brandkast maar in het korte oogenblik dat hij even afgeweken was, had Dave een glimp gekregen van een gedaante, die ineengezakt lag op den vloer, vlak bij het bed een wit vertrok ken gezicht had hem een rilling over den rug doen loopen, het gezicht van Dago George Dat karweitje heb je keurig opgeknapt. Maggotfluisterde de man met de lan taarn goedkeurend tegen zijn met-gezel. En het resultaat is mooier dan Cunny of ik hadden durven hopenHet lijkt mij nu maar hot verstandigst dat jij Cunny hier naar toe haalt voor wij weggaan; ga hem maar gauw roepen. Zeg hem dat er hier een paar dingetjes in de brandkast liggen die hem wei interesseeren zullen, behalve dan hetgeen waar we naar hebben gezocht Voor zoover ik weet, was hij niet bepaald dol op Dago George en hij moet maar be slissen of bij die dingetjes wil laten lig gen voor de politie als die morgen komt. Laat je gereedschap maar zoolang hier, je bent toch in tien minuten terug. Het duurt nog meer dan een uur voor het be gint te schemeren en een van de bedien den terugkomt, maar dat is nog geen reden om onzen tijd te vertreuzelen 1 Dus schiet oen beetje op Er klonken voetstappen in do kamer Dave sloop vlug de hall door en verschool zich achter de openstaande deur van de kamer, die gelukkig naar buiten opende. Er kwam een matte glimlach op zijn ge zicht bet geld was tenminste nog in de kamer. Het gesprek van dat tweetal had hem bevestigd wat hij al eerder had ver moed dat Dago George alleen in de „IJzeren Taveerne" sliep. De voordeur ging open en werd weer zachtjes gesloten. Dave sloop weer uit zijn schuilhoek, kroop weer op zijn oude plaats je tegen den muur en gluurde in de ka mer. De brandende lantaarn lag op de schrijf tafel. De lichtbundel scheen op het pa:, bankbiljetten en weerkaatste, in het, glan zende metaal van het telefoontoestel, dat zich eveneens op de schrijftafel bevond. De gestalte van een man, die met zijn rug naar de deur stond stak als een silhouet tf tegen den lichtkring. In huis was het doodstil. Een paar se conden gingen voorbijtoen begon de man in dc kamer opeens zacht te grinniken. Dave Henderson was als verstijfd. D;i1 gemeene grinnikende geluid kénde hij, al had hij den stem van den man, die fluis terend geklonken had, niet herkend. Dc man mompelde nu in iohzclf. Wat een ezel die „schorpioen", Cunny de schorpioen Pracht van een naam anders Nu, wc zullen eens afwachten wie er ge stoken wordt. Ik zou zeggen, dat tien mi nuten voorsprong voldoende is; maar als zc den schorpioen nazitten, zullen ze met mij niet zooveel haast maken Dave ITcnderson.'s gezicht was nu doods bleek- geworden maar hij stond nog steeds stokstijf. Dc man leunde voorover over de schrijf tafel, nam do telefoon van de haak cn grin nikte weer. En het volgende oogenblik riep hij op een schitterend geïmiteerde^ toon van doodsangst en wilde wanhoop: Tele fooncentrale.Politie....! om God* wilvlug!help!.... ik ben Dago George.... uit do „IJzeren Taveerne'.. ze vermoorden me.... bel do politie op op!dc politipl... zeg ze dat Cunny Smeeks me vermoordt,<>m Godswil., vlugl.... ze ver Do mau hield abrupt op, liet het toestel cn den loshangenden hoorn op den grond smakken. Het stioer van den hoorn bleef haken aan de electrische lantaarn, sleepte die mee in den val en het licht floepte uit. Toen bewoog Dave Henderson zich. Me' een sprong was hij half weg in de karnc. zijn eigen lantaarn deed nu zijn licht schijnen in de duisternis en hij gaf den man, die met verschrikte kreeg rondtolde, een harden klap recht in het gezicht. Het was Bookie Skarvan. Dat gemeen gegrinnik was hem daarnet al bekend voor gekomen en hij had den stem herkend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9