li ri SPORT RECHTZAKEN Financiën en Economie WOENSÜAG 11 MAART 1S31 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 gerijpt, dus een zeer gunstige omstandig heid. Aanvankelijk zou men meenen, dat de rustperiode der planten een gevolg is van de ruwe weersomstandigheden en het ongunstige klimaat, dat daardoor de groei ophoudt, het te droog wordt, en de planten daardoor geen voedsel op kunnen nemen enz. Deze veronderstelling is slechts gedeel telijk waar. Kijk b.v. maar naar de bolge wassen zooals hyacinten, tulpen, crocus-, sen enz. Deze bollen zijn tevreden met een korte bloeitijd in den voorzomer, dan staken ze reeds den groei, het blad gaat dood en tijdens het mooie en warme weer van Augustus tot October is de bol in rust. Dit ligt tooh niet aan een tekort aan voedsel als anderszins. Als men b.v. in November een kastan- jetak in een glas water in een verwarrad vertrek plaatst, zal deze tak ondanks alle mogelijke gunstige factoren niet uit- loopen. Doet men ditzelfde in Februari, dan zal men zien dat de tak prachtig uitloopt, in het eerste geval was de autogene rustperiode dus nog niet voor bij, terwijl in Februari deze tak in een gedwongen rustperiode verkeerde, welke rust binnen werd opgeheven. Met het forceeren van de bolgewassen gaat het precies eender. Daar wordt ook de gedwongen rust opgeheven in de war me kassen, terwijl aan de autogene rust niets is te doen. Als men de bollen uit de autogene rust wil trekken komt men falikant uit. De rustperiodes der bollen kan men in drie groepen verdeelen: lë gedeelte de voorbereiding; 2e de volko men rust; 3e de ontwaking. De ervaring heeft geleerd, dat ver schillende soorten tulpen in normale groeitijd, geschikt zijn om in den daarop volgenden winter getrokken te worden. Niet met alle soorten gaat dit op, enkele soorten laten deze drie periodes niet of zeer moeilijk verzetten. Daarom worden voor den handel die soorten gekozen, die de bewijzen geleverd hebben dat zij ge schikt zijn ora geforceerd te worden; deze soorten breiden zioh ieder jaar met nieuwe variëteiten uit en komen er dus steeds nieuwe trektulpen bij. Eigenaardig is evenwel dat een massa soorten geen genoegen nemen om op elk willekeurig tijdstip getrokken te worden. B.v. William Pitt en Copland laten zich in Februari vrij gemakkelijk en in ■Januari zeer moeilijk tot bloei brengen en in Maart b.v. weer moeilijk. Zoodra de bollen gerooid zijn, begin JuniJuli, moeten de bollen warm gelegd worden, liefst bij een constante warmtr van 20 graden Celsius en wel naar gelang van de omstandigheden waarin de bollen wer den gerooid gedurende 3 a 4 weken tot dat dus de bloem klaar is in de bol, dan moeten er in de bol aanwezig zijn 2 kran sen en bloemdekblaadjes. Hierna moe ten de 2 en 3 kransen en stamper in kal mer tempo worden ontwikkeld waartoe ze in een temperatuur moeten worden gebracht van 9 graden Celsius gedurende pl.m. 8 weken, waarna ze ter verdere ontwikkeling in de warme kassen kunnen worden overgebracht en het eigenlijke trekken zeer groote resultaten zal afwer pen zoowel wat de kwaliteit als anders zins betreft. Na de pauze liet de spreker een serie lantaarnplaatjes zien waarbij de inrich ting der kassen, zoowel als de verwar mingsmethoden een grooten rol speelden; liet de producten zien van bollen volgens de oude manier en de nieuwe methode behandeld, gelijktijdig in de kassen on der dezelfde temperatuur gebracht zien, enz. Er was eeen kas bij waarin in Jan. 75000 Darwintulpen Copland stonden te bloeien waarbij niet één minder dan eer ste soort, dank zij de genoemde methode. Bij dit al kwam steeds tot uiting, dat een gelijkmatige temperatuur een groote rol speelt bij het trekken van tulpen, terwijl spr. de voorkeur geeft aan een kachel verwarming, waardoor de vochtig heidstoestand in de kassen nooit te hoog kan worden, terwijl het verwarmen van den bodem in de kassen zeer nadeelig voor de gewassen is en zeer sleohte re sultaten het gevolg zijn, waardoor slappe planten worden verkregen en het neigen, knikken enz. erg hierdoor in de hand wordt gewerkt. Deze zeer leerzame lezing werd na be ëindiging met een warm applaus beloond. Hierna werd door den -spreker gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door een viertal heeren gebruik werd gemaakt. Tenslotte brengt de voorzitter den heer Donk hartelijk dank voor hetgeen door hem op zoo duidelijke en leerzame wijze naar voren werd gebracht. In de vragenbus was de vraag gedepo neerd: „Hoe komt" het dat het rot in sla veelvuldiger voorkomt bij bemesting met kunstmest '4-6-8) dan bij een bemesting met koemest?" Over deze vraag ontspint zich een dis cussie. Tenslotte werd het oordeel van den heer Donk gevraagd; Uit het ant woord bleek dat de dosis kunstmest veel te groot genomen was, daar kunstmest, vooral de hier genoemde, voor sla, een veel te zware stikstofbemesting is en zoo dra zioh dan omstandigheden voordoen zooals- buitengewone vocht enz., het rot in de sla zeer in de hand wordt gewerkt. Van een auto gesprongen. Het 7- jarig zoontje van den beher B. alhier, was terwijl het zich Dinsdagmiddag school waart s begaf, op een langs den weg stilstaande auto geklommen. Toen de inmiddels rijdende auto zich in de nabijheid der school bevond, wilde de knaap er af springen, doch de snelheid van de auto was veel te groot, met het gevolg dat de knaap zeer onracht op den «'eg terecht kwam en daardoor vrij groo te vleesoh- en schaafwonden aan gelaat en handen bekwam. Door dr. Hugenholtz werd hij verbonden. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. Uitslagen van Zondag 1.1. A f d e e 1 i n g A. Lisse IR. W. D. 11. Programma voor Zondag 15 Maart: Afdeeling A. V. V. B. I—Alphensche Boys I 2.30 uur; Leiden IS. J. C. I. Afdeeling B. S. N. A. I—Meerburg II; Teijlingen II*- V. V. L. I Meerburg ILisse II 2.30 uur V. V. B. II—A. S. C. I. Waar geen aanvangsunr vermeld staat, vangen de wedstrijden aan om 1 uur. Boeten: Opgelegd aan Teijlingen en S. N. A. 1.wegens niet opkomen op Zondag jl. respectievelijk in de wedstrijden Teijlingen IIMeerburg I en V. V. L. I S. N. A. I. De competitieleider, P. .T. A. DE VRIND. NEDERLAND—BELEIë Geen kaarten aan het Stadion verkrijgbaar. De Stadion-directie verzoekt mede te dee- len, dat voor den wedstrijd Nederland— Bel gië op 29 Maart a.s. aan het Stadion te Am sterdam geen kaarten verkrijgbaar zijn. Nederlandsch ElftalB. ploeg. Gemeld wordt, dat de wedstrijd van het Nederlandsch elftal tegen een B-elftal, welke hedenavond op het V. U. C.-terrein te Amster dam gespeeld zal worden, niet wordt afgelast in verband met de weersomstandigheden on voorziene omstandigheden uitgezonderd. Het veld is gisteren sneeuwvrij gemaakt en zal ook heden in dien toestand worden gehouden. De besneeuwde omgeving maakte gisteravond bij de sterke terreinverlichting een sprookjesach- tigen indruk. Strafschop met buitenspel. De K. N. V. B. verecniging T. O. G. had een protest ingediend tegen het niet toe kennen wegens buitenspel van een uit een strafschop gemaakt doelpunt. Volgens, de „Sportkr." is het protest toegewezen met deze motiveering: „Overwegende, dat de scheidsrechter schriftelijk verklaart gezien te hebben dat direct na het fluiten voor het nemen van den strafschop twee spelers van de aanval lende partij zich in volle vaart in de rich ting van het A. F. C. doel bewogen, voor dat de bal was getrapt, zoodat volgens hem. toen de bal werd getrapt, zij zich in hinderlijke buitensnel-positie bevonden en hij het doelpunt n»et t-oeken-de.... overwegende dat ten onrechte het doel punt wegens buitenspel ongeldig werd ver klaard, daar immers de strafschop had moeten worden overgenomen, zooals recel 17 der spelregels voorschrijft, overwegende dat de spelregels verkeerd zijn toegepast; wijst het protest toe", enz. Uitzending van voetbalwedstrijden. De vraag of het wenschelijk is, voetbal wedstrijden door de radio rond te zenden, is op een Zaterdag gehouden vergadering van Engelsche Leagueclubs besproken. Vrijwel algemeen was men van oordeel, dat een uitzending van voetbalwedstrijden niet gewenscht is. Men maakte er geen bezwaar tegen, dat de clubs, die voor het loopende seizoen nog overeenkomsten hadden aangegaan, die ook zouden uit voeren doch op de eerstvolgende algemee- ne vergadering zal men een officieel ver bod voor het uitzenden van wedstrijden uitvaardigen, waarbij tevens bepaald zal worden, dat eerst na zes uur des avonds beschouwingen over een wedstrijd uitge zonden zullen mogen worden. De voorzitter van Chelsea deelde mede, dat Chelsea talrijke verzoeken had ont vangen om den wedstrijd tegen de Black burn Rovers uit te zenden en dat men daarom toestemming daartoe had gegeven. De manager van Birmingham, verklaarde, dat zijn club geen toestemming had gege ven, omdat men van meening was, dat dit van ongunstigen invloed zou zijn op de recettes van de kleine clubs. De voorzitter van de Arsenal merkte op dat zijn club steeds toestemming tot het uitzenden had gegeven, daar men meende, daarmede verpleegden in ziekenhuizen een genoegen te doen. In verband hiermede deelde de voorzitter mede, dat men in een der Londensche ziekenhuizen hierover een stemming onder de patiënten had laten houden. Daarbij bleek dat 6S patiënten voor muziekuitzendinger. waren en slechts 2 voor voetbal. HOCKEY HET INTER-ACADEMIAAL HOCKEY-TOURNOOI. Delft winnaar. Gistermorgen om tien uur is op de velden van het Olympisch Stadion te Amsterdam het Interacademiaal Hockey-tournooi aangevangen Er namen 14 ploegen aan den strijd.deel. Zoo waren Utrecht, Leiden en Delft ieder met drie elftallen verschenen. Rotterdam was niet op gekomen. Om 10 uur kon het weer schitterend ge noemd worden, doch tegen één uur begon het te sneeuwen en werd het voor de speluers min der gemakkelijk. De witte bal op de witte vel den was bijna niet te volgen, zoodat soms de zonderlingste situaties ontstonden. Niettemin streden de ploegen met groote geestdrift. In de kwartfinale zagen we een aardigen strijd tusschen Leiden, voor welke stad de inter nationals Ter Haar en Kist uitkwamen en Am sterdam, welke ontmoeting door de Amster dammers met 32 werd gewonnen. Uit den aard der zaak waren slechts weinig toeschouwers bij deze sneeuw-hockey-wedstrij- den. De uitslagen luiden: le ronde: Utrecht II wint van Rotterdam wegens niet opkomen; Delft I wint van Wa- geningen 20; Leiden IIUtrecht I 30; Lei den IAmsterdam II 50; Amsterdam I Delft III 60; Leiden IIIUtrecht III 5^0; Groningen en Delft II vrijgeloot. 2de ronde: Groningen IUtrecht II 10; Delft ILeiden II 41; Amsterdam ILei den I 32; Leiden IIIDelft II 30. In de middaguren werden de wedstrijden voortgezet. Op het witte veld werden de lijhen schoongemaakt, zoodat weer gespeeld kon wor den. In plaats van een witte bal nam men nu een zwart balletje, zoodat het dingske thans te volgen was. In de demifinales ontmoette Amsterdam I Leiden III, dat natuurlijk een gemakkelijke overwinning werd van Amsterdam. Op het an dere veld won Delft I met dezelfde cijfers (40) van Groningen I. De eindstrijd ging dus tusschen Delft I en Amsterdam I. Over alle linies waren de technici in dezen wed strijd sterker. Toch droeg de strijd een geens zins eenzijdig karakter, omdat de Amsterdam mers met veel geestdrift streden en het meer malen tot aan het doelgebied van Delft brach ten, waar zij echter de kluts kwijt raakten. In de voorhoede van Delft speelde op de rechtsbuitenplaats onze internationaal Maas, op de linksbinnenplaats stond Leenstra. Dit tweetal zorgde er wel voor, dat de noodige doelpunten werden gemaakt. Trouwens de ge- heele Delftsche ploeg speelde vrij aardig, er zat verband in, er werd goed gecombineerd, terwijl er af en toe keihard op het Amsterdam- sche doel werd geschoten. Ecnige van deze schoten gingen rakelings naast of over. Een maal, het was meenen wij het vijfde doelpunt voor Delft, was een enorm hard schot van Maas na snel doorbreken en opbrengen. In de eerste helft scoorde Delft vier doel punten, in de tweede helft werden er nog 2 pun ten aan toegevoegd, zoodal Delft met 60 Evenals het vorig jaar won ook ditmaal Delft dus weer den zilveren wisselbeker. Ondanks de ongunstige weers- en terreinsomstandighe den waarvan de spelers zich hoegenaamd niets aantrokken mag het Interracademiaal- hockey-tournooi uitstekend geslaagd heeten. De laatste uitslagen luiden: Demifinales: Delft IGroningen I 40, AmsterdamLeiden III 40. Finale: Delft IAmsterdam I 60. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN Toen vorig jaar in Utrecht de zwemmers der universiteiten elkaar voor het eerst ontmoet ten, is de kennismaking zoo goed bevallen, dat besloten werd, de interacademiale wed strijden te continueeren. - Gisteravond was het de beurt van Amster dam om te ontvangen. Het A. M. V. J.-bad was het tooneel van den strijd. Het was een gemoedelijk zwemfeest, waar bij alles: programma, deelneming, jury, even voor den wedstrijd werd geregeld. En toch liep de zaak op rolletjes, meldt het „Hbld." De praestaties waren uitstekend,, de stem ming buitengewoon en de geestdrift, ondanks het betrekkelijk geringe aantaf deelnemers en toeschouwers, was oorverdoovend. Behalve uit Amsterdam, waren de hooge- scholen uit Utrecht, Leiden en Delft vertegen woordigd. De hoofdstad legde als gastvrouw beschei denlek weinig beslag op de eer.te plaatsen. De voorbereiding en organisatie van deze wed strijden kan echter nog veel verbeterd wor den. De deelneming uit Delft en Leiden was tot kort voor den wedstrijd nog onzeker. Wan neer het programma van te voren aan de hoogescholen wordt bekend gemaakt, de na men der deelnemers tijdig worden opgegeven, en de noodige publiciteit aan het gebeuren wordt gegeven, kan het aantal deelnemers enorm worden opgevoerd en dan wordt ook niet meer gespeeld voor leege zalen zooals nu het geval was. Daarvan is de leiding dezer wedstrijden ook overtuigd. En een volgende keer zal het succes zeker grooter zijn. De uitslagen: Vrije slag, 50 m.: 1. Sirks (Delft) 30.3 sec.; 2. Van Meerten (Utrecht) 30.9 sec.; 3. Storm (Utrecht) 32.4 sec. Schoolslag, 50 m.: 1. Boasson (Amsterdam) 44.5 sec.; 2. De Jonge (Leiden) 44.8 sec.; 3. Smit (Amsterdam) 46.4 sec. Estafette voor polo-p'oegen, 7 x 25 m.: 1. Utrecht 1 49.9; 2. Delft 1.53; 3. Leiden 1.55; 4 Amsterdam 2.2.2. Wisselslag-estafette: 4 x 25 m.: 1. Leiden 1.10.6; 2. Utrecht II 1.11.2; 3. Utrecht I 1.12.7; 4 Delft 1.13.7; 5. Amsterdam 1.18.8. Rugslag, 50 m.: Liezenberg (Leiden) 37.1 sec.; 2. Sirks (Delft) 44.4 sec.; 3. Pannekoek (Utrecht) 44.5 sec. Waterpolo: DelftUtrecht 34; Amsterdam Leiden 03. Beslissino: LeidenUtrecht 04. Utrecht won dus den wisselbeker, ui'geloofd door den Am- sterdamschen Senaat. Om het kampioenschap van Nederland. In den Haag zijn Maandag de volgende partijen gespeeld: W. C. J. Polman 20 de Haan, J. F. KuyerJ. F. H. v. Mill partij af gebroken. Maandag speelde Var. Dartelen tegen Rus tenburg in Amsterdam. Tegen het goed opge zette centrumspel van Van Dartelen plaatste Rustenburg flankenspel. Van Dartelen behaalde een gering voor deeltje zonder dat het op winst wees. In tijd nood koos Rustenburg de verkeerde voortzet ting, waardoor v. Dartelen in enkele zetten een schijf won en bij dam kwam. Na nog enkele zeten gaf Rustenburg op. De gisteravond gespeelde wedstrijd tusschen Raman en Rustenburg eindigde remise, zoo dat Rustenburg de leiding heeft met zes pun ten uit 5, partijen, gevolgd door Van Dartelen met vijf punten uit 3 partijen. DE GLYPTOTHEEK TE MUNCHEN. Dit jaar is het honderd jaar geleden, dat de beroemde Glyptotheek te Munchen werd 'voltooid. Met den bouw van dij. museum, waarvan iet ontwero was verva.M ligd door den ar- jhitect Ivlenzc, werd in 1S26 een aanvang ?emaakt. De Glyptotheek was aanvenke- ijlc bestemd om de antioke beeldhouwwer ken te bewaren, welke door Ludwig I, ko- ïing v. Beieren, als kroonprins waren ver sneld. Lal er werden er ook andere klas- ieke werken van beroemde beeldhouwers in ondergebracht. Het gebouw is in Ioni- sclien stijl opgetrokken. Het vormt een vierkant, waarvan de voorzijde een lengte heeft van ongeveer 42 meier. De ingang rust op 12 kolommen, terwij het front een allegorische voorstelling der kunsten uit beeldt. Aan beide zijden van den ingang zijn zes nissen aangebracht, waar oenige kolossale standbeelden van voorname Grieksche kunstenaars zijn geplaatst. Ver der bevat het gebouw twaalf zalen, welke in een historische volgorde zijn ingericht. Kosrgn noch moeite heeft men gespaard om hier de voornaamste werken van Griek sche en Romeinsche kunst bij elkander t-e krijgen. Ouder andere vindt men er een standbeeld van Illioneus, den zoon van Niobe.^Dit beeld werd ongeveer een hon derd jaar geleden door een zekere dokter Barthe van een steenhouwer in Rome ge kocht, juist op het oogenblik, dat deze het wilde gebruiken voor de trappen van een altaar. Dr. Barthe betaalde voor het hem onbekende kunstwerk slechts oen zeer ge ringen prijs. Later verkocht hij heb voor 6000 ducaten aan koning Ludwig I, die een groot bevorderaar van kunsten en weten schappen was. De twaalfde zaal is be stemd voor de beeldhouwwerken der kun stenaars van den nieuweren tijd, die zich het meest hebben toegelegd om den stijl der ouden na te volgen. Men vindt er ver schillende medaillons van Thorwaldsen en een Paris en Venus, van Canov.i. GLYPTOTHEEK Drie dooden bij vliegongeluk. Uit Okmulgee (Oklahoma) wordt ge meld: Bij een poging, om van een weiland op te stijgen is een vliegtuig te pletter ge vallen, waarbij drie personen werden ge dood en twee gewond. Een winkel van gestolen goederen. Bij de meubelfabriek van Ouderkolk en Dijs te Waddinxveen bestond de gewoonte, dat het personeel hoüt, dat niet meer gebruikt kon worden, mee mocht nemen. De 29-jarige chauffeur P. M. had die gewoonte op eigen gezag uitgebreid, door ook bruikbaar hout mee te nemen. H- had geprobeerd, van het meege nomen hout een meubelstuk te maken, maar teen dit door gebrek aan vakkennis niét goed uitviel had H. het wel zoo gemakkelijk gevon den uit het magazijn afgewerkte meubelen mee te nemen. Hij had geprobeerd, van 't meege- diefstallen voortgezet. Hij was er zelfs toe overgegaan een winkelhuis te huren, waarin hij de gestolen meubelen verkocht. M. die nu terzake van diefstal moest terecht staan, voor de Roterdamsche Rechtbank, be kende en verklaarde tot zijn daad te zijn ge- dreven door de speelzucht van zijn vrouw, die met zijn salaris niet kon rondkomen. Getuige P. J. C. Dijs verklaarde, ckt hij een schade heeft geleden van omstreeks 450. Het O.M. eischt, in verhand met een gun stig reclasseeringsrapport, een gevangenisstraf van 1 jaar, voorwaardelijk met een proeftijd Brandstichting te Bleiswijk. Vervolgens heeft voor de Rotterdamsche Rechtbank terechtgestaan de 25-jarige los werkman P. G. v. O. uit B l e i s w ij k, ter zake van opzettelijke brandstichting. Den 20en November was van O met zekeren J. J. H. die hierna moest terechtstaan terzake van me deplichtigheid met den laatsten trein uit Gouda gekomen. Zij hadden daar een paar glazen bier gedronken en ter hoogte van de boerderij van C. van Ede-Petersman had van O uit brooddronkenheid een hooiberg in brand gestoken. Door dezen brand was gemeen ge vaar voor goederen ontstaan, want de hooi berg stond slechts op eenige meters van het huis en van de schuur Van O. gaf de brand stichting volmondig toe. Een ander motief, dan brooddronkenheid kon verdachte niet geven. Het O. M. wees op het groote gevaar, dat door dezen brand had kunnen ontstaan voor den boer, diens vrouw en kinderen, den knecht en de meid, die nu nog met noeite hadden kunnen vluchten en voor het vee, dat ternau wernood uit de schuur, die mede verbrand is, gehaald is kunnen worden. Het O. M. eischt wegens opzettelijke brand stichting 3 jaren gevangenisstraf. Daarna heeft terecht gestaan de 23-jarige vrachtrijder J. J. H., wien ten laste was ge legd dat hij den vorigen verdachte bij de brandstichting behulpzaam is geweest door hem lucifers te verschaffen. Verdachte erkende lucifers te hebben ge geven, toen v. O. erom vroeg, maar hij had niet geweten, wat v. O. van plan was. Het O.M. meende uit verdachte's eigen ver klaringen die hij wijzigde naar gelang er voor hem bezwarende omstandigheden naar voren kwamen, het bewijs te mogen putten, dat ver dachte, op het oogenblik, dat hij de lucifers gaf, wist wat van O. var plan was. Het eischte 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. C. Schadee achtte het be wijs niet geleverd en vroeg verdachte's ontslag uit de preventieve hechtenis. De rechtbank heeft, na raadkamer, het ver zoek van den verdediger ingewilligd. Uitspraken 24 Maart. Verduistering. Voor de Haagsche Rechtbank had zich gis teren te verantwoorden de diakeu-penning meester der Ned. Herv. Kerk le K a t w ij k ter zake van verduistering ten nadeele van de Ned. Herv. Kerk te Katwijk. Verd. had gedurende een aantal jaren gelds bedragen, welke hij uit hoofde zijner functie onder zijn beheer had, tot een totaal bedrag van 2886 verduisterd. Verd. legde een volledige bekentenis af. Als getuigen werden gehoord eenige leden der Diacone, die verklaarden, dat verd. het algemeen vertrouwen genoot. Het bleek, dat verd. alle geleden schade met de rente heeft vergoed en er van de zijde der N. H. Ge meente geen vervolging tegen verd. is inge steld; zulks is ambtshalve door de politie ge schied. Verd. verklaarde door moeilijkheden in za ken tol de verduisteringen te zijn gekomen, daarbij geenszins de bedoeling gehad hebben de, zich de gelden toe te eigenen, doch die aan 'te zuiveren zoodra de rekeningen binnen wa Het O. M. eischte vier maanden gevangenis straf, Mr. C. de Vries betwistte de juistheid van het ten laste gelegde en verzocht een geld boete subs, een voorwaardelijke veroordeeling Uitspraak 24 Maart a.s. BANKIERSFIRMA C. E. ENGELBERTS EN CO. Een zeer belangrijk deficit. Aan de „Nwe Arnh. Crt." ontleenen wij hei volgende: Bij den aanvang der zitting deeldo de raadsman van de firma Engelberts en Co., mr. G. A. de Cocq .mede, dat surséance is aangevraagd om de mogelijkheid van een accoord te openen. Over korten tijd zal men met een gedetailleerd accoord plan ko men. Spr. wees er op, dat zoowel bij fail lissement als bij surséance van betaling do. firma Engelberts en Co. zal moeten wor den geliquideerd. Mr. M. J. Wolff bracht namens de Be windvoerders rapport uit over de resulta ten van het voorloopig onderzoek. Wat don stand van den handel betrefl, zijn de oc windvoerders tot het resuliaat gekomen, dat de activa bedragen totaal 1.423.71)7 plus vier pro memorieposten en de passiva f 3.2(58.912, lat ende een zeer belangrijk de ficit. Er moet op gerekend worden dat zeer hooge verliezen op de pro memorieposten dienen te worden afgeschreven. De bedoeling der fa. Engelberts en Co is den concurrenten crediteuren een on derhandsch accoord aan te bieden, waarbij zij het voordeel zouden hebben dat ec i aantal medecreditcuren zijn vorvlerince:i zal laten vervallen.Een aantal familiele den benevens de onderneming „De Hcca" hebben reeds in principe toegestemd bij de verdeeling van den boedel hun vorderin gen niet te doen gelden. In geval van fail lissement zullen de familie vorderingen niet vervallen. De aanvankelijke meening der bewind voerders is, dat, indien de daarvoor in aan merking komende crediteuren en deposan ten in belangrijke mate hun vorderingei doen vervallen een accoord in het belang der overige concurrente crediteuren zal zijn. Zij behouden zich echter hun mee ning voor. De president stelde vast dat in rtc/.- zaak geen sprake is van kwade trouw. Tegen het verzoek tot het verleenen van surséance van betaling ging uit het groot aantal aanwezige crediteuren geen enke le stem op. De drie bewindvoerder, «le heeren mr. M J. Wolff, W. J. Lukas en H. Harmens, wei den definitief benoemd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7