UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STOQMVAARTBERICHTEP DINSDAG 10 MAART 1S31 DE LE1DSCHE COURANT den bouw en inrichting van ons nieuw raad huis, dat steeds een blijvende stille getuige zal zijn van hetgeen door U werd gepresteerd. Voor dat alles, zeg ik U namens allen, gaar- ne hartelijk oprecht dank. Moge ginds in Uwe nieuwe standplaats het U steeds wel gaan, en moge het U gegeven zijn daar veel tot stand te brengen onder Gods rijksten zegen. En tot slot, mijnheer de Burgemeester, moge ik U de verzekering geven, dat de herinnering aan Uw verblijf hier als burgemeester van Waalre bij ons allen steeds in een aangename j gedachte zal blijven, en moge ook voor U hel terug denken aan Waalre altijd een aangena- me herinnering zijn. Wees er van overtuigd, 1 mijnheer de Burgemeester, dat onze beste wenschen U vergezellen naar Uwe nieuwe standplaats. Hierna werd aan belangstellende ingezetenen gelegenheid gegeven om van den Burgemeester afscheid te nemen, van welke -gelegenheid een druk gebruik werd gemaakt. Stille Omgang. Gisteravond hield het Genootschap van den Stillen Omgang zijn jaarvergadering in het gobouw van don Ned. R.K. Volksbond. De opkomst was, ge- I zien het slechte weder, goed te noemen. De voorzitter de heer W. Sprengers, open- j den deze vergadering met gebed en ver welkomde de aanwezigen, in het bijzonder den weleerw. M. Kuipers. De notulen werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Aan het jaarver slag van den secretaris ontleenen wij, dat vorig jaar ruim 260 leden deelnamen aan den bedevaart. De vereeniging telt ruim 300 leden. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester blijkt, dat het een ontvangsten van 273.19, een uitgave viel te boekeu van 156.64, alzoo een voordeelig saldo van 116.55 (inclusief saldo 1929 67.49). De aftredenden bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Vervol geus werd het woord verleend aan den weleerw. heer M. Kuiper, die een opwek kend woord sprak voor de a.s. Bedevaa.t naar de H. Stede. Spr. vindt het zeer jam mer nooit een bedevaart medegemaakt ie hebben. Hoe schoon en devoot moet het zijn een stille hulde in den nacht te brengen aan den Christus Eucharistus. In j dezen tijd van Godsdienstverwerping over de geheele wereld, is er geen machtiger propaganda voor onze Roomsche mannen, dan een smeekkreet te uiten voor de ver lossing van 't godsdienstlooze menschdom. Amsterdam zou Amsterdam niet wezea, als het het wonder van het H. Sacrament niet had gekend. Spr. verhaalde nu de geschiedenis van het mirakel, welke in alle stilte werd aangehoord. Een dankbaar applaus beloonde Zijne eerw. voor zijn mooi betoog, waarvoor de voorzitter dank j bracht. Hierna werd de a.s. Bedetocht be- handeld welke gehouden zal worden in den I nacht van 21 op 22 Maart. Zaterdagavon.la om 11.30 uur. Er zal een kort Lof worden 1 gehouden met een toespraak van den Zeer- j eerw. Heer pastoor. Wij zijn er in geslaagd om dit jaar per trein te gaan, mits onze Vereen. 232 deelnemers kan garandeeren. 1 Na afloop gaan wij in processie naar het station waar om 1 uur de trein vertrekt, j Deze arriveert om 1.35 uur te Amsterdam. I Om half vier is de H. Mis in do Sb.'Ca- j bharinakerk. Om zes "Sur vertrekt de trein wederom uit Amsterdam, die om 6.31 uur i wederom in lasse arriveert. De prijs van de spoorkaartjes bedraagt ƒ1.19. Van de gebruik gemaakt, waarna deze vergadering 1 met een woord van dank door den voor zitter werd ges-loten. SASSENHEIM. Aanbesteding. Heden werd door het Bouwkundig Bureau J. P. Oudshoorn Zonen alhier ouderhands aanbesteed het verbouwen van perceel Hoofdstraat 110. 117 van burgerwoonhuis tot winkelhuis met pui en bijbehooreude werken, voor den lieer A, Couvée alhier. Inschrijving als volgt: A. van Nieuwkoop 8360.Th. Reeuwijk S325.J. Dijk stra Zoon öOOO.K. W. van Breda Waasdorp ƒ7835.Gebr. M. A. Van Breda 7580.Gebr. J. C. J. van Nieuwkoop 7518.—. Den Jaagsten inschrij vers is het werk opgedragen. BODEGRAVEN. WaddingxveenBodegraven 12. De derby WaddingxveenBodegraven is Zondag f.1. met een klein, doch alleszins verdiende 21-zege der gasten geëindigd, waardoor het ongeslagen record der gasten is gehandhaafd. Uit de nog resteerende vier wedstrijden be hoeven thans nog slechts 3 westpunten te wor den, bemachtigd, om het kampioenschap lot een feit te maken, aannemende, dat de eenige concurrente R. C. L. haar resteerende vijf wed strijden alle wint. Waddinxveen wint den toss en speelde voor rust met den vrij sterken wind mee. Gesteund door dit voordeel was zij aanvankelijk het meest in den aanval en kreeg d». Bodegraven- verdediging het zwaar te verantwoorden. Al vrij spoedig raakte de rechtsback der gasten P. Groeneveld geblesseerd en moest het veld verlaten, waardoor Bodegraven met 10 man verder spelende, het nog moeilijker kreeg. Na 10 minuten gelukte het den rechtsbuiten der thuisclub met een prachtschot zijn club de leiding te geven (10). Met een verbonden been kwam Groeneveld weer terug, doch nau- wijlijks had hij een bal aangeraakt, of ten tweeden male raakte hij door zijn knie en thans verdween hij voor goed naar de kleed kamers. Rietveld viel voor hem in, waardoor Bodegraven de geheele opstelling moest wij zigen. Lang had Waddingxveen geen pleizier van haar voorsprong, want na ongeveer twin tig minuten spelen trok de middenvoor der gasten er tusschen uit en met een hard schot verdween de gelijkmaker in de touwen (11). Toch bleef Waddingxveen het meest aan vallend, zonder voor doel bijzonder gevaar lijk te zijn. De Bodegraven-backs en in laat ste instantie de doelman wisten alle gevaar te bezweren, terwijl enkele corners evenmin re sultaat opleverden. In het laatste kwartier wist Bodegraven het offensief over te nemen en kort voor rust scoorde de middenvoor onhoud baar nummer twee (12). Met dezen stand werd gedraaid. In de twee de speelhelft is Bodegraven vrijwel doorloo pend in den aanval geweest, zonder dat het haar gelukte, haar meerderheid in doelpunten uit te drukken, hetgeen in hoofdzaak was te wijten aan het zwakke spel der vleugels. Hier door moest het enkel en alleen van het bin- nentrio komen en de backs der thuisclubs, be seffende, dat van de vleugels Voor hen geen gevaar viel te duchten, concentreerden hun aandacht op het rood-zwarte binnentrio en maakten tal van goed opgezette aanvallen on schadelijk. Toch heeft Bodegraven nog tal van kansen gehad, om te scoren. Zoo miste eerst de middenvoor een opgelegde kans, daar na schoot Boelen uit een vrijen trap keihard tegen de lat, vervolgens kreeg de Groot door missen van een der geelzwarte backs geheel onverwacht een prachtkans, doch zijn schot faalde. De thuisclub zelf is in de tweede speel helft vrijwel ongevaarlijk geweest en Bodegra- vens doelman kreeg dan ook geen enkel lastig schot te verwerken. Waar ook aan de over zijde de doelpunten uitbleven, kwam tenslotte het einde met een 21-overwinning voor Bo degraven. Bodegraven IIDe Musschen II Bode graven II verraste vriend en vijand, door te gen de leiders harer afdeeling gelijk te spelen en dit nog wel met een zeer gehavende ploeg. De belangstelling voor Waddingxveen-Bode- graven deed enkele tweede elftalspelers niet op het appèl verschijnen, zoodat Bodegraven met slechts 8 spelers aanving. Toch wist de thuisclub stand te houden en toen na een half uur spelen nog drie invallers het rood-zwarte elftal gecompleteerd hadden, kwam al heel spoedig het eerste doelpunt van de gasten. Bij een keihard schot stopte de Zeeuw het leder juist achter de lijn en het was 01. Zou dit het begin zijn van een groote nederlaag? Bodegraven dacht er anders over en vrij spoe dig scoorde de middenvoor op fraaie wijze den gelijkmaker (1—1)- Het spel is toen zoowel voor als na rust vrij gelijk opgegaan, alleen het laatste kwartier kwamen de gasten nog even onstuimig opzetten. Schitterend doelverdedi- gen van de Zeeuw voorkwam evenwel een goal en alle voorspellingen en verwachtingen ten spijt, bemachtigden de Bodegraven-reserves een kostbaar winstpuntje. NIEUWKOOP. HILLEG0M. Nog meer verfraaiing. De afd. Hi-lle- gom der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft een wedstrijd georganiseerd voor de beplating van tuinen en voortuintjes. De deelname is goed. Het bestuur wekt op, om nog ommegaande zich als deelnemers op te geven. Wij wijzen er onze lezers op, dat deze wedstrijd niet uitsluitend geldt voor de leden der Alg. Ver.; iedereen kan er aan deelnemen. N00RDWIJKERH0UT. Kiesvereniging „Recht en Orde". De R. K. Kies vereeniging „Recht en Or de vergadeide in het café van Paridon. De ve.gadering werd met den christe- 1 ijken groet door den voorzitter, den heer H. Langeveld, geopend. Deze ver welkomde de aanwezigen, in het bijzonder den edelachb. heer Burgemeester^ en de weleerw. heer kapelaan van Straelen. De notulen werden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. -Als punt 3 werd behandeld de benoe ming vail een controlecommissie Cen trale Nöordwijkerhout. Als lid werd be noemd de heel' A. H. van Noort. Punt 4 van de agenda kwam vervol gens aan de orde: Bespreking van candi daatstelling gemeenteraad in verband met de splitsing der R. K. Kiesvereeni- ging en de reglementswijzigingen. De voorzitter deelde mede, dat de candidaatstelling door elke kies vereeni ging apart zal geschieden, zoodat de Zilk mee eigen candidaten zal uitkomen Door de kies vereeniging in het dorp zullen 13 candidaten worden gesteld en door -de Zilk 6. Punt 5: mededeelingen. Medegedeeld wordt dat de kiezers voor de Provinciale Staten die hier 'woonach tig zijn, doch elders op de kiezerslijst voorkomen, in deze gemeente toch aan de stemming kunnen deelnemen wan neer zij zich daartoe uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stemming be paalden dag in pers ooft ter secretarie vervoegen, 6. Rondvraag. Bij de rondvraag ontspon zich een dis cussie tusschen den Burgemeester en de voorzitter of het wel juist is met 2 lijs ten bij de candidaatstelling uit te komen. Gevreesd wordt dat de zoo hoog noodige eenheid verbroken zal worden. Een groot nadeel, wat het tegen woordige reglement aankleeft, is dat in de"1 kies vereeniging „het dorp" wel can didaten gesteld kunnen worden, die woon achtig zijn in de Zilk- en aldaar lid der kiesvereeniging zijn, doch dat de leden der vereeniging in het dorp geen zeggen schap hebben omtrent de candidaatstel ling in de Zilk. Een der Bestuursleden gaf den wensc-h te kennen te worden ingelicht omtrent de werking der verschillende nieuwe be lastingheffingen in verband met de fi- nancieele verhoudingswet, met name wenschte deze spreker te weten, waarom de gemeente voor de gemeentefondshe- lasting in de 3e klasse is geplaatst en waarom men niet de le klasse heeft ge kozen. De aftrek voor noodzakelijk levenson derhoud is in het laatste geval immers hooger n.l. 800.voor gehuwden en 700.voor ongehüwden, terwijl ingaan de 1 Mei a- s. een aftrek zal worden ge noten van respectievelijk 600.en 500.—. Op verzoek van dezen spreker gaf de heer J. Pijnenburg^ secretaris dezer ge meente een duidelijke uiteenzetting van de gevolgen van de nieuwe belastingver ordeningen. Naar het oordeel va.n dezen spreker houden de Noordwijkerlioutsche Lelastingverordeningen flink rekening met de gezinsomstandigheden. De thans nog bestaande plaatselijke inkomstenbelas ting kent een kinderaftrek, welke uitgaat boven die van welke gemeente in Zuid- Holland ook. De aftrek is n.l. niet alleen progressief in verband met dg stijging van het inkomen, maar ook in verband met de stijging van het aantal in aan merking komende kinderen. De aftrek bedraagt bij één kind van 100.tot 200.en bij 10 kinderen van 2200. tot 3200.Ingaande 1 Mei a.s. vervalt deze belastingheffing echter en gaat een prachtige aftrek voor de kinderrijke ge zinnen verloren. Ter compensatie is de personeele belasting verlaagd in tweeër lei opzicht. De gemeente is n.l. geplaatst van de 7e in de 6e klasse, wat voor iedere aangeslagene een vermindering van 2.50 belasting beteekent, terwijl het aantal opcenten van gemiddeld 80 is terugge bracht tot 50. Om verder de gezinnen tegemoet te bomen is de schoolgeldbe lasting belangrijk verlaagd. Yan 1 Januari j.l. af wordt deze geregeld naar het be lastbaar inkomen en zullen de hoofden van kinderrijke gezinnen met middelma tige inkomens meestal van deze belas ting zijn vrijgesteld. Sprekend is wel, dat de. opbbrengst tengevolge van de nieuwe regeling zal dalen van ruim 12000.— (ot 5000.—. Wat betreft de classificatie voor de ge meentefondsbelasting staat de zaak zoo, dat. bij plaatsing in de le klasse ver schillende ongohuwden buiten de ge- meentefondsbelasling zouden vallen. De plaatsing in. de 3e klasse brengt de ge meente 7000.— in kas. Was er deze heffing niet dan zouden de opcenten op de gemeentefondsbelasting met 12 onge veer moeten zijn verhoogd en dit hoofd zakelijk ten bate van de ongehüwden. Het besluit van den Gemeenteraad was dus in het belang der gezinnen. De heer v*.n Dijk dankte namens de vergadering voor de prachtige uiteen zetting en wees op het nut er van. De ingezetenen raken zoo beter op de hoogte met een en ander en a-llerlei verkeerde lezingen worden er door recht gezet. Hierna volgde sluiting van de vergade ring met den christelijken. groet. LISSE. BURGEMEESTER VAN WIJNBERGEN Zijn afscheid van de gemeente Waalre. Zaterdagmiddag heeft de nieuw-benoemde burgemeester dezer gemeente, dr. S F. A. C. M baron van Wijnbergen officieel afscheid van Waalre genomen in een openbare raads vergadering. Na afhandeling der agenda sprak de burge meester de volgende rede uit: Mijne heeren! Het heeft aan Hare Majesteit de Koningin behaagt, mij te benoemen tot burgemeester der gemeente Lisse. U zult begrijpen, dat de in houd van dit Kon. Besluit voor mij aanleiding is. een en ander in deze vergadering tot u te zeggen, en dan wil ik beginnen met te ver klaren, dat ik vol dankbaarheid terugzie op de drie aangename jaren, die ik bier in Aalst en Waalre heb doorgebracht. Ik ben hier steeds bijzonder gaarne geweest, wijl het werk in deze gemeente, die juist in deze jare»* haar bevolkingscijfer met ongeveer 60 pet. zag groeien buitengewoon aantrekkelijk was. En ik wil dan ook wel zeggen, dat ik deze ge meente niet vergeten zal, en er nog menig maal hoop terug te komen. Dit neemt echter niet weg, dat ik de gemeente thans zeer spoe dig metterwoon ga verlaten, om mij te vesti gen in de nieuwe standplaats, die mij is aan gewezen Ik heb er eerlijk naar gestreefd om mijn laak in de gemeente Waalre zoo goed mogelijk te vervullen, en ik ben in mijn stre ven niet weinig gesteund door het vertrouwen, dat de Raad mij van het begin af heeft willen schenken. Het is mij een behoefte des harten, U voor dit, mij geschonken vertrouwen, harte lijk dank te zeggen en voor de prettige wijze waarop door U met mij is samengewerkt. De vergaderingen van den Gemeenteraad zijn hier steeds gehouden in een toon van wederzijd- sche welwillendheid, die gebaseerd was op de wetenschap, dat men het over en weer goed meende en dat bij het uiten eener meening steeds een goede bedoeling voorzat. Zoo dank ik dan U leden van den Gemeenteraad, van harte voor de prettige sfeer, waarin onze "ver gaderingen zijn gehouden. Het is mij vergund, dezen dank in het bijzonder te brengen aan de beide heeren wethouders dezer gemeente. De vergaderingen van ons College kenmerk ten zich steeds door een aangename vriend- schappelijken toon, die ons werk slechts ten goede kwam. Ik mag wel zeggen, dat wij steeds openstonden voor- en rekening hielden met elkanders zienswijze. Heeren Wethou ders, ik betuig U mijn hartelijken dank voor de zeer gewaardeerde samenwerking, welke ik op zoo prettige wijze met u mocht hebben. Ik moge hieraan nog een woord van bijzondere erkentelijkheid toevoegen, jegens den loco burgemeester, die in deze jaren zoo dikwijls mijn plaats heeft willen innemen. Dit woord an dank en afscheid mag ik niet besluiten, zonder eveneens mijn erkentelijkheid te heb% ben betuigd jegens het personeel der ge meente voor de opgewekte en goede wijze, waarop het zijn taak vervulde. Ik zal hen niet met name noemen. Steeds heb ik mij voor de personen met wie ik samenwerkte geinteres- seerd. Het zal mij een oprechte vreugde zijn, wanneer het hen in ieder opzicht goed gaat. Noemen wil ik echter de beide veldwachters, die dit om hun langen staat van dienst ver dienen, en voor wier verknochtheid aan het belang der gemeente ik groot respect heb. Verder spreek ik mijn geovelens van erkente lijkheid uit tot allen, die mij hoe dan ook be hulpzaam zijn geweest of door hunne vriende lijkheid mijn verblijf alhier aangenaam hebben gemaakt. Ik blijf aan de bevolking dezei ge meente steeds terugdenken met het grootste genoegen en met volle sympathie. Mijne heeren, ik heb mij verplicht gevoeld, mijne dankbaarheid hier in het openbaar iet uitdrukking te brengen. Laat mij mogen eindi gen met den hartgrondigen wensch, dat hjt der gemeente Waalre onder Gods besten zegen, cnder het wijs bestuur, van den gemeenteraad met den nieuwen burgemeester aan het hoofd, wel moge gaan. En tot slot, mijne heeren, wij zijn niet enkel bestuurders of bestuursorganen, wij zijn ook en vooral mensch en als mensch vraag ik U, laten wij eikander niet al te spoe dig wegwisschen uit de herinnering. Hierna sprak de heer van Agt, wethouder loco-burgemeester dezer gemeente, het vol gende: Na de vriendelijke woorden van afscheid die u tot ons heeft willen richten, moge ik U in deze afscheidsvergadering van den Raad dezer gemeente, mede namens de leden van dit College de hartelijke gelukwenschen bie den met Uwe benoeming tot burgemeester der gemeente Lisse. Waar U in het zooeven gesproken woord, den Raad, Wethouders, Ambtenaren en inwo ners dezer gemeente Uwe erkentelijkheid heeft betuigd en Uw dank heeft uitgesproken voor de aangename samenwerking en vriendelijke tegemoetkoming der bewoners, daar moge ik U namens hen wederkeerig danken voor de prettige sfeer, waarin steeds met U gewerkt kon worden en voor de welwillendheid, waar mede U steeds een ieder, die een beroep op U deed, tegemoet trad. Hoe prettig de samenwerking in den Raad was, heeft een ieder, die van onze raadszittin gen getuige was, kunnen constateeren, terwijl de verhouding die er gestond in het College van B. en W. wellicht niet beter getypeerd kan worden dan door mededeeling van het feit, dat voor zoover ik mij herinner alle be sluiten en voorstellen daar genomen werden, zender dat er wegens verschil van meening ct inzicht moest worden gesterad. Ook de belangen van hen, die onder U hun werk moesten doen, werden steeds met warme belangstelling gevolgd en behartigd. Maar boven en vóór alles was steeds Uw streven er op gericht op de belangen der ge meente en hare inwoners, waarbij, als ik een van Uwe persoonlijke eigenschappen moge noemen, de meest strikte rechtvaardigheid en het behartigen aller belangen zonder aanzien der persoons als richtsnoer voor het te nemen besluiten geldende waren. Ik moge er mij in deze vergadering van ont slagen achten, Uwe bestuursdaden te memo- reeren, om één moge ik echter een uilzonde ring maken en dat is voor den velen arbeid en talrijke bertfoeiingen en besprekingen, die U hebt verricht en gehouden, om te komen tot ALPHEN AAN DEN RIJN. Waterleiding. De aanbesteding voor het maken van het buizennet ten behoeve van de waterleiding De elf Gemeenten kan nog in deze maand worden tegemoet gezien. Door het uitblijven van verschillende vergunningen is vertraging ontstaan- van heesters en bloembollen. ^rwijl als leeiaz optrad de heer J. Zwartendijk, technisch ami tenaar van den Plantenziektenkundigen dien: le Boskoop. Het aantal deelnemers bedroeg niet minde dan 31, terwijl aan dezen cursus drie excursiv verbonden waren. In 1916 begonnen, heeft men nog geen enkt len winter overgeslagen zonder voor de tuir ders een of vaak zelfs twee cursussen le orga niseeren, met net gevolg dat de tuinders a hier over een flinke dosis vakkennis beschil ken en in hun vak over het algemeen uitstt kend met hun tijd meegaan. WOERDEN Autobotsing. Zondagavond laat had in d Pannenbakkerijen een aanrijding plaats tu« schen twee luxe auto's. Op de tamelijk small brug, dicht bij de Juliana-school, wilden d auto's elkaar in volle vaart passeeren, daar ter plaatse onmogelijk is en een botsin het gevolg was waardoor beide zoo zwaar wei den beschadigd, dal de reis niet kon worde voortgezet. Persoonlijke ongelukken hadde niet plaats. De schade zal onderling tussche de bestuurders, een arts uit Noordwijk en ee vertegenwoordiger eener fabriek uit Utrech worden geregeld. Van Vliet's sleepdienst haal de de wrakstukken weg. Stille Omgang. De Woerdensche deeln« mers aan den Stillen Omgang le Amsterdan zich aansluitend bij Gouda, zullen per extra trein a.s. Zaterdagnacht te 11.58 vertrekken e wederom terugkeeren Zondagmorgen te 7.41 Zij, die nog niet van een kaartje zijn voor zien, kunnen uiterlijk tot Donderdagavond tc recht bij den heer S. P. Onneweer, Wilhelm naweg, alhier. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRIST IA AN HUYGENS (uiir.) arr. Maari tc Sabang. MARXIX VAN ST. ALDEGOXDJ (thuisr.) arr. 7 Maart tc Belawan. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NIEUW ZEELAND vértr. .7 Maart .yai BrisbaiK5 naar Melbourne. HOLLANO-AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN arr.' 8 Maart va: Amsterdam tc Rotterdam; HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK vertr. 7 Maart vai New York naar Rotterdam. BILDKRDIJK arr. 7 Maan van Rot.er dam te Philadelphia. LOCHGOIL, Rott.-Pac., vertr. (5 Maar van Swansea DIXTELDIJK, Pac.-Rott. arr. 8 Maar te Liverpool. DAMSTERD1JK, Pac.-Rott., arr. 6 Maar te Los Angeles. ROTTERDAM arr. 8 Maart te Haifa. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OLDEKERK (thuisr.) vertr. 7 Maart vai Pena ng. OUDERKERK vertr. 8 Maart van Ham burg. HOLLAND BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK (uitr.) vertr. 8 Maart var Madras. KOI'DEK'.RK (uitr.) vertr. 8 Maa- v... Colombo. STREEFKERK (thiuhr.) vertr. M var van Algiers. KON. HOLL. LL0YD. ATT1KA arr. 8 Maart van Bremen Amsterdam. KEN X EM FR LAND (uitr.) pass. 7 Mrt 's midd. 12 uur Dungeness. MOXTFF.RLAND arr. s Maart va. Hamburg te Amsterdam. ORAM (thuis.) vertr. s Maart voomi 8 uur van Us Palmaa. HALLAND (thuisr.) vertr 7 Maart vai Rahia. ROTTEROAMSCHE LL 0YD KOT A IN TEN (thuisr.) vertr. 8 Maar van Port Said. KOTA TJAXDI thuisr.) vertr. S Man- van Belawan. SIBA.I \K (iHuiesr.) pass 9 Maart Oues sant; 0 Maart nam. 2 uur le C'owev Ver wacht en 10 Maart voorm. 10 uur te Roti SLAMAT (thuisr.) pass. 8 Maart Finis U-rrc. T.TEKIMAT (uitr.) pass. S Maart Pcrim ROTTERDAM —ZU ID-AMERIK A LIJN ALCYONE arr. 9 Maart van Hamtur te Rotterdam. ALPH ACCA thuisr.) pass. s Maart t OuessA nt. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AUTOLYCUS vertr. fl Maart van Yoko bit in n naar Rotterdam. DEUCALION vertr. 7 Maart van Vlad woatock naar Amsterdam. GLAUCUS arr. 8 Maart van Japan 1. Amsterdam te Londen. ROMETHEUS, A'dam—Java, verti sea te Glasgow. PRIAM .Java-Amsterdam, pass. 9 Mr Pcrim. PROMETHES. Amsterdam-Java, verti 8 Maart van Belawan. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY arr. 7 Maart va Menton e te Gandia. JONGE ELISABETH vertr. 8 Maart Genua naar Messina. JONKIE JACOBUS arr. 8 Maart va Marseille te Valencia. Een paard al? ijsbreker. Gistermorgen is van den landbouwer V. aan den Kort- steekter weg een boerenwagen met een daarvoor gespannen paard in een sloot tc water geraakt. Nadat het dier over 3en aanzienlijke afstand als ijsbreker dienst had gedaan werd het op het droge ge bracht. NIEUWKOOP. Tuinbouwcursus. Dezer dagen is de eindles gehouden van deii 2-jarigen Land en Tuinbouwcursus, waarbij tegenwoordig waren de Rijkstuir.bouwconsulent, do heer i Moerlands en het bestuur van den L, T. B. Nadat enkele vragen door den onderwij- j zer waren gesteld, zoowel theoretisch als practisch, welke door de jongens werden beantwoord, werd het woord gevoerd door den heer Moerlands, die de jongens toe sprak, waarna hij het onderwijzend perso neel en het bestuur een hartelijk woord van j dank bracht voor de moeiten en zorgen aan den cursus besteed. Vervolgens reikte spr, de diploma's uit aan de leerlingen G. G'. W. Pauw, C. Warmerdam, G. Hogerwerf, P. Groendijk, N. Groendijk en P. Ham. ZEVENHOVEN. Auto-ongeval. De bestuurder van een personen auto van B. te Z. bemerkte nier, dat de spoorbrug aan den Amstel geopend was. Wonder boven wonder bleef de auto met de achterwielen op den kant, terwijl de voorste wielen boven 't water hingen. Door ambachtslieden werd de auto weer j opgetakeld; de wagen bleek nagenoeg I onbeschadigd te zijn. Belastingdruk. Uit de rangschikkingslijst naar de belastingdruk over het jaar 1930.1931 blijkt dat de gemeente Nieuwkoop voor de inkomens van 2000 bel rangnummer 683 en voor die van 5000 het rangnummer 608 heelt. De gemeente met den laagsten belastingdruk op het inkomen heeft no. 1 en met den hoog- slen druk no. 1078, zijnde het aantal gemeen ten in ons land. Het aantal aapgeslagenen in de inkomsten belasting over het belastingjaar 1929 1930 be droeg 667, waarvan het gemiddeld inkomen was 1937, het aantal aangeslagenen in de vermogensbelasting was 90 en het gemiddeld vermogen van deze aangeslagenen was 42.000 De rangnummers hebben alleen betrekking op de inkomstenbelastingen, drukkend op de inkomens van 2000 en 5000 van gehuwden met 2 kinderen, terwijl uit deze cijfers ook geen gevolgtrekkingen mogen gemaakt worden omtrent den financieelen toestand der ge meente omdat de bezittingen, schulden, school geld en zooveel meer factoren hiervoor even eens bekeken zouden moeten worden. NOORDEN. De vorst. Als gevolg van den vorst zijn de werkzaamheden tot versterking van de kade in de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksche Polders stop gezet moeten Tuinbouwcursus. De tuinbouwcursus voor volwassenen, uitgegaan van de afdeeling Noor den van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouw- bond gedurende dezen winter heeft weder een mooi succes opgeleverd. Als stof is behandeld het teelen en forceeren

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7