VRAGENBUS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 10 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 DAROMETER naar waarnenuncen. verricht in den morgen van 10 Maart 1931, medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt Hoogste barometerst.: 773.5 te Akureyri. Laagste baromcterst.: 747.9 te Toulouse. Verwachting tot den avond van 11 Maart: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk eeni- ge .sneeuw. Lichte tot matige voist des nachts; overdag temperatuur om het 'vr'espuiib. LUCHTTEMPERATUUR: 2 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 5.49 uur tot Woensdagmorgen 6.00 uur. Dem. Unie. F. Perdok Hzn., VGravenliage. J. A. Wijtenburg, Leiden. G. Witnians, Leiden. C. D. Wesseling, Den Haag. H. D. J. v. Biema geb. Heijmans, idem. J. A. van Sijn, Rotterdam. P, J. Goes, Den Haag. VERF.ENIGING VAN VARKENS FOKKERS EN MESTERS. Definitief opgericht. In. de Burchtzaal werd hedenmorgen een vergadering gehouden voor de eenigen tijd geleden voorloopig opgerichte vereeni- ging van Varkensfokkers en. -Mesters al hier. De voorzitter, de heer C. Bakker, zette in een kort openingswoord het doel der vereeniging uiteen, welke uiteenzetting nog we;d aangevuld door den Rijksveeteelt- consulent, den heer Verhoeven. Deze spre ker wees er o.a. op dat Zurd-Holland de meest varkenerijke provincie is van Neder land, maar tevens ook de provincie waar de kwaliteit niet zoo buitengewoon goed is. Daarin dient verbetering te worden ge bracht. De kwaliteit dient te worden ver beterd, terwijl er tevens naar gestreefd moet worden dat de prijzen evenredig wor den aan de kwaliteit. In vereeniging kan men in dezen veel doen. Het varken, dat liier in Zuid-Hollaucl aangewezen is voor de verbetering, is ongetwijfeld het groot Yorkshire met de staan de ooren.Hierme de past men zich aan bij de mentaliteit, vau de bevolking, zooals spr. uitvoerig toe lichtte. Tenslotte wees spr. er op welke zaken men tezamen kan bereiken. Bij de bespreking kwam. o.a. ook in het geding het marktgeld van Leiden, dat al gemeen-te hoog werd geacht. Het bedraagt ",50 cept per varken. Dat is 100% te veel, volgens vermogen. Ook dergelijke dingen wil de vereeniging onder oogen zien. Vervolgen kwamen de concept-statuten in behandeling. Hieruit blijkt o.a. dat de Vereeniging haar doel (de verbetering van de varkenstapel harer leden) tracht te be reiken door zuivere teelt in het door het Varkensstamboek, voor Zuid-Holland ge registreerde viwkensras (Groot Yorksch); aanschaffing en stationeering van fokbaren van uitstekende kwaliteit en afkomst; het bevorderen van den aankoop en liet hou den door hare leden van fokzeugen van uitstekende kwaliteit en afkomst; aan 'e sparen tot registi'ccren van» heb fokmateri- aal van hare leden door bovengenoemd varkensstamboek; het bevorderen van de stipte naleving van de controle en daarmee samenhangende administratieve vojj- .scliriften van bovengenoemd varkensstam boek; paring in te nauwe bloedverwant schap te voorkomen. Dc Vereeniging werd na nog eenige be spreking definitief opgericht. De meeste van de aanwezigen traden toe als lid. in het bestuur werden gekozen de heeren O. Bakker (Oegstgeest), P. Heemskerk (Rijp- wetering), J. Verdell (Haarlem), C. N'ell (Wassenaar) en Wassenaar (Noord-wijk). Na nog enkele besprekingen volgde slui ting der vergadering. MUZIEK. RESIDENTIE-ORKEST Zesde Abonnementsconcert. Het zesda abonnementsconcert, met mede werking van de zangeres Vera Janacopulos bracht een buitengewoon mooi Fransch pro gramma. Aangevangen werd met ,,de Ouver ture Carnaval romain", een schitterend stuk ongebreideldheid-durvende levenslust en poë zie; voornaam van opbouw en instrumentatie; en Berlioz' genialiteit leefde op in een hoog geroemde uitvoering van dr. van Anrooy en zijn orkest. Deze weel toch zoo n werk niet al te romantiek, niet al te veel opgelegd te interpreteeren, waardoor het effect meer door- Niet minder gaarne brengen wij in berin nering de uitvoering van César Francks „Sym- phonie in d. kl. terts", die met een kracht van uitdrukking, een soepelheid en in-poetische meditatieve belichting werd gespeeld, zoodat wij met bewondering luisterden naar de eigen aardige macht, welke Ccsar Franck bezit om op één plan langdurig te toeven, en toch 1 oeiend in harmonie en stemming te blijven; de vrucht van het gekruiste ras van Germa nisme Romanisme, Dr. van Anrooy was de uitgelezen vertolker van zoo voortreffelijke en nobel-beïnvloede muziek-schoonheid. Na de pauze hoorden wij de kunstzinnige mezzo-sopraan-zangeres Vera Janacopulos in het sprookjesverraai „Schékérazade" van Ra- vel, een voorbeeld van Ravel's gevoelsdoor- gronding, van schoone volledige expressie, van geest. Een wedergave van liefde voor land en mensch en warmbloedige verlangens. Een werk van veel bekoorlijkheid in een voor velen mis schien wat ongewone vorm. Zooals deze zange res overgaat van de eene stemming in de an dere is gewoonweg geniaal. Na een stralende hoogte met somiijds ietwat vlakken bijklank, ontroert zij plotseling met een milde sonoor- diepen toon. Maar wat bij haar het meest be wonderenswaardige is: de muzikale expressie; gevoelig voor elk woord en melodie nuance. Muziek, taal, uitbeelding tot zeldzame eenheid saamgegroeid. Verbijsterend was de aanhef ,.AsieEen meer waardige vertolkster van deze fel-gepassioneerde muziek is niet denk baar, want geweldig is haar temperament, broeiend, hartstochtelijk. De zuidelijke eroti sche bedwelming in de vitaliteit kan alles in brand zetten en brengt elkeen die onder haar gehoor is, onder haar suggestieve macht. Zelfs hst uiterlijke (dat bij sommige zangeressen kin derlijk is) van haar voordrachtskunst is zoo alleszins kunstzinnig,fdat men sterk door haar beïnvloed wordt. De samenwerking met het orkest was buiten gewoon mooi in saamhoorigheid, zoodat dank voor deze interpretatie niet kan uitblijven. Besloten wérd met de klinkende en hier en daar pathetisch aandoende Ouverture „Le Roi d IJs" van Lalo, mst voortreffelijke cello-solo door Charles van Iterdach. De waardeering was volkomen. Zoo hebben wij het laatste concert van het seizoen 1930—1931 weer gehad en wij danken voor het vele ons gegeven, want wat geboden werd, is voor het Residentie-orkest esn volsla gen succes geworden. Professor Muller bood mei enkele waardeerende woorden een bloem krans aan dr. van Anrooy aan namens de kunstvrienden in Leiden. „Kom terug", zoo zeide de spreker. „Wij komen ook". Zoo houdt Leiden zich aanbevolen voor bet komend sei- J. K. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige op age geplaatst. LEIDEN. „CONCORDIA RES PARVA CRESCIT" Viering van het zevende lustrum. Vanmiddag ving de lustrumviering aan van het Coll. Theol. c s. Concordia Res Parva Crescit alhier. Daartoe hadden zich ongeveer twintig eereleden met de leden vereenigd in cle gewelfzaal in de Academie, gewoonlijk ..theologenhol" ge- heeten, alwaar de prae-ses collegii, de heer F- Postma de ofieningsrede hield. Na een woord van welkom bracht spr. enkele gebeurtenissen uit de laatste jaren in herinnering en uitte zijn vreugde over den tegenwoordige!) bloei van het dispuut dat. hoewel getallen niet alles zeggen 16 leden van verschillende richtingen telt, waarvan juist de helft, den titel van candidaat mag dragen. Hierna hield de heer Postma een rede over: de Leidsche theologische faculteit van 1896 tot heden, d.w.z. sedert het be staan van „Concordia". Na gewezen te hebben op de zoogenaamde moderne theo logie met haar strijd voor een „vrije" theologie, ging spr. achtereenvolgens de ontwikkeling na op het gebied van de godsdienstgeschiedenis. Daarna werd in de Reinonstrantsche kerk de lustrumviering voortgezet door een korten liturgischen dienst, die voor alle belangstellenden toegankelijk was. Deze plechtigheid geschiedde onder lei ding van ds. P. D. Tjalsma, eerelid van „Concordia". Vervolgens hield het bestuur receptie in den „Vergulden Turk", waar vele pro fessoren en zustervereenigingen hunne ge- lukwenschen kwamen aanbieden. Hierna werd een gemeenschappelijke feestmaaltijd gehouden, waarbij een aan tal oud-leden het woord voerden. Vanavond wordt een belangrijke werk vergadering gehouden. De Academische tentoonsteling. De historische tentoonstelling van de Uni versiteit- in het Academisch gebouw aan het Rapenburg gehouden, is Zaterdagmorgen gesloten. Een 600-tal pe.sonen heb'-en de tentoonstelling bezocht. Binnenkort za' wor den overgegaan tot opening van het Muse um. Bijdragen voor dit muse, pi zullen gaarne door de commissie vn ont-vangsi wor den genomen. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf nieuwe aansluitingen Febr. 1931: 3093 Prof. Dr. L. G. M. BaasBecking, Rijnsburger weg 43. 3086 Mej. G. Iioogerwerf, W. Singel 37. 3085 Firma Groenewegen en Doeven. Oude Rijn 54. 3092 Mevr. A. Winckelv. Hoorn, Kern- penaerstraat. 6a, Oe.gstgeest. 3089 W. F. v. d. Kodde. Frederik Hendrik- laan 4, Oegstgeest. 3099 A. Korenhof, Lindestraat 2. 3098 Dr. H. J. v. d. Meulcn, Stationsw. 47 3043 Dr. Mr. J. M. Wrburgt, Valdezstr. 4. 3104 J. van Velzen, H^ogcwoerd U"6. 3101 G. M. Sengling, Middelweg 30. 3102 Dames "Yerkleij, Stille Rijn 19. 3100 P. Verlint en Co., Rijnsb singel 37. 1733 C'. de Kemp. Botermarkt 12. 3072 J. H. Maas, Tloogewoerd 8S. 3097 Firma Engelvaart en Pusters, Ko- tiinginnelaan 46., 3103 Mevr. J. C. LamanTos, Hoogew. 93. 3105 Mej. A. M. de Vries, Kerapenaer- straat 76, Oegstgeest 3109 A. Landwaard, Clnrasteeg 27—29. 3080 A 5P. Oost veen, Hoogewoerd 150. 3108 G. ,N. Meurs, Rijn- en Schiekade 71. 3110 G. de Meij, Ameliastraat 7. AAN DE KATHOLIEKE KIEZERS! Zooals reeds in de aankondiging van het Gemeentebestuur van Leiden, voorkomen de in de Leidsche Courant van 53 Febr. 11. is medegedeeld, bestaat er uiterlijk tot en mot Maandag 9 Maart a.s, voer een ieder gelegenheid op het Bevolkingsburcau der gemeente (Bovenzaal van, de Sociëteit „Amicitia",' Brcestraat 7880) te gaan zien of zijn (haar) naam voorkomt op do kie- zierslijst voor het dienstjaar 19311932. Het bestuur van de Algem. R. K. Pro- pagandaclub „Dr. Seliaepman" vestigt op vdeze gelegenheid nogmaals rle aandacht en noodigt alle Katholieken drhigchd uit van de geboden gelegenheid gebruik te maken. Indien uit ieder gezin slechts één per soon zich de moeite wil getroosten even naar genoemd Bureau te gaan, heeft hij voor zich en de zijnen gelegenheid de kie zerslijst te controleeren. Zulks ter voorkoming van eventueele abuizen of verzuimen en niet minder tot een zoo groot mogelijke opvoering van ons Roomsche Kiezerscorps. Denkt aan de aanstaande verkiezingen voor de Provinciale Staten en Gemeente raad. Namens het Restaur, Mr. H. F. A. DONDERS, Voorzitter. li. LOMBEB.T, lste Secretaris. Safionsweg 8a. 3112 G. M. Friedhoff. Munnikenstr. 26. 3094 J. v. Moorsel en Zn., Botermarkt 19. 3091 J. C. Elsgeest Warmonderstr. 12. 3096 D. W. Koddewijn. Kempenaers;raat 14, Oegstgeest. 3111 Mr. D. M. Stikker. Rijnsburgerweg 90 3106 Joh. Landwaard, G. Doustraat 75. Het overzicht der vervoersopbreugsten van de N.V. Noord-Zuid-HollnnrLciie Tram weg Mna.schappij gedurende Februari 1931 1930 (ongecontroleerd) geeft de volgende cijfers weer: SchevéningenLeidenKatwijk —Noord- wijk (incl. Stadslijn Leiden f 10i:A22 in 1931. per dagkm. in 1931 93.51Lc-iden Heemstede 9.096 in 1931, idem 12.05; AmsterdamZandvoort 83.741 in 1931, idem in 1931 106.8-2; Sfadsüjnen Haarlem /f54.172 in 1931, idem in 1931 124.56. Totale opbrengst in 1930 268 115; id. per dagkm. in 1930 89.07, Lijn 4 op 1 Februari 1931 doorgetrok ken van Leidschevaait (Remise) tot Leid- schevaart (Viaduct). Vraag: Mijn zoon heeft de lagere school doorloopen en wil gaan stiuleeren voor notaris. Hoeveel jaren moet hij daar voor stiuleeren En waar zoo? Antwoord: Het ambt van notaris is een uitstekend baantje; uw zoon heeft groot gelijk. De eerste stap op den goeden weg heeft hij reeds gezei; de tweede zal zijn: het gymnasium of H. B. S. doorloo pen. En dan vindt hij den weg vanzelf wel. Vraag: Ik heb een arbeider die geen zegels meer wil plakken op zi-'n renteboek je van den Raad van Arbeid Kan ik daar mee nog ongenoegen krijgen Antwoord: Niet uw arbeider, maar u is verplicht de zeuels te. plakken. De arbeider moet evenwel zijn renteboekje aan u afgeven. Wil hij dat niet, dan kunt u hem daartoe dwingen door het inhouden van liet loon, doch u is daartoe niet ver plicht, Last krijgt u er niet van, maar ook peen voordeel, want de Raad van Arbeid is bevoegd, de achterstallige gelden voor de rentezegels bij u in te vorderen. Uit de Landbouwwereid Waarschuwing. Wij willen de aandacht vestigen op een waarschuwing van deu Plantenziekteukundigen Dienst tegen rond reizende personen, die er hun werk van maken bespuitingen uit te voeren van boo- men en struiken ter bestrijding, zoo het heet, van daarop voorkomende insecten en ziekten. Vele bezitters van tuinen en vrucht boomen zijn niet op de uitvoering van deze bespuitingen ingericht, en- gaan er daarom licht toe over aan zoodanige lieden opdrachten 'te geven, waarvan zij echter geen heil kunnen verwachten. Men komt bedrogen uit, de lui hebben hun geld opgesterken en men ziet ze niet weer. Daarom is het aan te raden, indien men hes werk niet kan opdragen aan betrouw bare tuinlieden over bespuitingen, de beno bare tuinlieden in de buurt, zich om inlich tingen over bespuitingen, de benoodigde apparaten en middelen, te wenden tot den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage- ningen. Wagenraderen. De wielen der wagens hebben door de vochtigheid veel te lijden. Het water dringt in de poriën van het hout, bevriest daar en verbreekt den samenhang. Ook de afwisseling van vochtigheid en droogte is nadeelig. Om dien ongunstigen invloed te beletten, oliet men de wielvel gen. Het rad wordt opgetild, zoodat het vrij kan draaien. Onder het, rad zet men een blik met olie. De warme olie of nog beter ruwe pötroleum, die daarin is, wordt door het draaiende rad doorloopen. De velg zuigt daarbij de olie zeer snel op; men dient dus dikwijls bij te vullen, 't Rad laat men zóó lang draaien, tot het geen olio meer opzuigt. De velg is dan volkomen vorzadigd. Zaaitoestel. Wilt u een eenvoudig, ze'f- gcinaakt toestelletje om groente- of bloem zaad te zaaien? Zie hier: men kan het ma ken van een blikken doosje, bijv. een leeg schoensmeerdoosje of iets dergelijks. In de.i bodem en in het deksel booi*t men vijf gaatjes. Aan den eenen kant zijn de/.e drie millimeter van doorsnede, en aan den anderen kant twee millimeter. Hef zaal doet men in de doos, en al naar de grootte der korrels, schudt men het zaad door de groote of door de kleine gaatjes. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK Th. Fr, uit. Leiden werd veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en bijzondere voor waarden. Vrijgesproken werd: H. W„ le Leiden, die terecht heeft gestaan wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet en L. O., aldaar, die terecht heeft gestaan wegens overtreding van art. 251 W. v. S. In de zaak tegen den chauffeur C. H., te A 1 p h e n, die reeds eerder terecht heeft ge staan, wegens aanrijding met een door hem bestuurden auto, op 21 Oct. j.L, onder Alphen, waarbij zekeren van W„ lichamelijk letsel heeft bekomen, eischte het O. M. 6 weken ge vangenisstraf. Na verhoor van den behandelende genees heer, bepaalde de Rechtbank de uitspraak op 24 Maart a.s. De aardbeving op den Balkan te Heerlen geregistreerd. l'it Heerlen worclt gemeld: In aansluiting op de berichten over dc aardbeving op den Balkau kunnen wij nog mededeelen, - dat deze aardbeving op de seismograaf van het Geologisch Bu reau voor, het Nedeilandscihe Mijngebied te Heerlen is geregistreeid in den vroe gen morgen van 8 Maart. Op 9 Maart werd op deze seismograaf een nieuwe zware aardbeving geregistreerd waarvan dc haard ongeveer bij de IG trillen moet liggen. IJs op de Zuiderzee. Men meldt ons uit Ani-rerdamWe gens aanzienlijke dikte van het ijs buiten dc Oranjesluizen kon een aantal motor schepen de Zuiderzee niet bereiken eu moest op het buiten IJ terugkoeren. Daar na zijn ze niet een sleepboot des-middags opnieuw vertrokken. Vanmorgen is ook de vaart voor stoom schepen van Amsterdam naar de Zuider zee zeer moeilijk geworden. Op het l'am- pus zijn de visschers bezig met spiering- visschen op het ijs. DE OVEREENKOMST MET LORD IRWIN. Door wetgevende vergad. goedgekeurd. LONDEN, 10 Maart (V.D.) De Indi sche Wetgevende Vergadering heeft in een ve> Int ie haar volkomen bevrediging uitge drukt over liet tot stand komen van de overeenkomst tusschen den onder-koning lord Irwin en Gandhi. De resolutie spreekt verder de hoop uit dat deze vereeivkomst een nieuw tijdperk van sa men werking zal mogen inluiden. KOUDE EN SNEEUW IN ENGELAND. Verscheidene slachtoffers. LONDEN, 10 Maart (V.D.) Uit geheel Engeuand en Schotland blijven de berich ten omtrent hevig en sneeuw\al en sneeuw- vers-t invingen, die vooral in het Noorden van het 'a-ud een ernstig karakter dragen en talrijke verkeerssloringen veroorzaken, aanhouden. Er worden 8 gevallen van over lijden gemeld, die deels direct door de kou de, deels ook door den ongevallen tengevol ge van de vorst zijn veroorzaakt. Tijdens een sneeuwstorm sloeg een vloedgolf over het dek vau het 20.000 ton metende Cunard- stoomschip ..Laconia", waardoor twee man nen over boord werden gespoeld. Een stoomtrciler strandde aan de Schotsche kust.en eenze.fde lot trof de treiler bij de Orliney-eHanden. Zelfs de groote Oceaan- stoomers hadden vertraging. De ..Dresden" en de ..Europa" kwamen met 12 uur vertra ging binnen. Tienduizend dakloozen op Mauritius. LONDEN, 10 Maart (V.D.) Tengevol ge van den cycloon op het eiland Mauritius zijn meer dan 10.000 menschen dakloos ge worden. Ondanks vele bemoeiingen der autoriteiten kunnen velen niet worden voor zien van voldoende voedsel en kleeding. Men ondervindt groote moeilijkheden bij het onderbrengen van de ve'.e daJduozen. Hevige sneeuwstormen. LONDEN. 10 Maart (V.D.) Zondag en Maandag hebgen in Ottawa en Centraal Ca nada de hevigste sneelwstormen van den af- geloopen Winter gewoed. In de straten viel meer sneeuw in twee dagen dan verleden jaar ia de heele maand Maart bij elkaar. De hevige wind deed sneeuwverstuivingen ontstaan, van drie a vier meter hoogte, die dwars over de straat kwamen te liggen en het verkeer zoo goed als geheel onmogelijk maakten. De tele foondienst werd door den sneeuwstorm op vele plaatsen onderbroken en talrijke boomen knap ten af. BIOSCOPEN. Casino: Voor vol wastenen. Luxor: Voor volwassenen. Triano: Afgekeurd. Aardschokken op Nieuw Zeeland. LONDEN, 10 Maart, (V.D.) In het aard bevingsgebiod van-Napier heeft men voor do dorde maal sedert de emote aardbeving avn de vorige maand, opnieuw hevige aard schokken waargenomen. Een aantal nog overeind staande muren van bij de groote aardbeving vernielde huizon stortte in. De bewoners nomen de zaak gelaten op en keeren niettemin naar hun woonsteden te rug. Ernstig auto-ongeluk bij Dusseldorf. DUSSELDORF, 10 Maart. In den af geloopen nacht vond bij de Uuhbelraihcr Chaussee een ernstig ongeluk plaats. Een auto. waarin vier personen gezeten waren, eri die reed in de richting van Dusseldorf, slipte bij het uitwijken en kwam togen een boom terecht. De eigenaar werd op slag gedood, terwijl een andere inzittenden licht gewond werd en de beide overige perso nen er met den schrik afkwamen. De wa gen werd zoo goed al geheel vernield. De chauffeur, die ongedeerd was gebleven, ver klaarde dat het ongeluk was veroorzaakt doordat een vrachtauto, die uit tegenover gestelde richting kwam, zijn schijnwerpers niet liad gedoofd. W1SSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.rn'-'j Londen Lil" New York 2.49.35) Parijs 9.76/yj Brussel -34 76 Zwitserland 48.01)1 G Milaan 13.0 JU., Madrid 27.30 Oslo 66.691/., Kopenhagen 66.69'/., .Stockholm 66." $)l/2 Weenen 55,05 Praag 7.38 Boedapest 43 49 Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT van gisteren. In de heiussituatie was sinds Zaterdag geen verandering gekomen. De handel bleef absoluut onbeteekenond. De eenige hoek van heteekonis was die in de Ned. Ford-aandeden, die goed waren ge\rargd. en na hoogcr opening werd de 28 11. grers in opwaurtsehe richting gepn- -e:d De Plulipsaandeelcn golden enkele punte" hooger, doch konden zich nice ten volte handhaven. T3 uilevers goed prijshoudend en wat liooger. Aku's ïjagenuog onveran derd. Internat. Viscose maakten grpote fluctuaties mee, maar in doorsnee waren de variaties ten slotte van weinig beteo kenis. Rubbers hadden een. beperkte markt A'dnm Rubbers openden op weinig veran derd niveau, doch vérkeerden later e enigs zins in reactie, Tabakken verdeeld; oude Deli's ietk lager. .Suikers uiterst util, doeli de s eruniing was niet slecht. II. V. A 's iets hoogcr. Scheepv. builen de behiP" lelling. Op de Mijnafd. moesten Algen. Explora ties een kleine 5-tal punten afstaan. De af faire in Amerika ren waren geheel onbe teekenend, alleen in Un. States l eather i*l'i c v.-t firn, tegen hoove re knersen. 5253 cent, zware 5(152 eent. vette 47 50 cent oer kg. slachtgewicht162 paarden 70190; 8 wagons geslachte -anderen af komstig uit Denemarken. LEIDEN, 9 Maart. Grocntonveiling. Per 100 stuks: roodekool 1016, smuoye- kool 61-2, gropnekool 1I. prei f 36, selderie 5—8, Per 100 kg.: kroten I -S kroten gek. 1517, witlof 25--2S, spi nazie 5054, nieren f 2- 3. wortelen J 1-116, spruiten I f 15—23, spruiten II 5—14. Melkveiling Aanvoer 122255 liter. - Hoogs'e prijs 6.80 en laagste 5.80 per 100 liter. 10 Maart. Vette Varkens. Aangevoerd 34 1 stuks. 299 zwaar 13—45 cent en 45 licht 4012 eent per kg. levend gewicht. Handel vlucr met zeer kleine aanvoer. HAZERSW0UDE, 9 Maart. Eierenvei- lina. Aangevoerd 15688 .stuks. Prijzen: kip peneieren f 3.S05.20 en eendeneieren 1.00—1.50 per 100 stuks, kippen 75 cent p»er stuk. ROTTEROAM, 10 Maart. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 1041 nuchtere kalveren, 1738 varkens, 8 overlon pers, 3 veulens, 730 veile runderen, 63 big gen, 366 vette kalveren, 90 schapen of lammeren, 7 bokken en geiten. Prijzen per half kg.: koeien 4619, 391:15 en 27—82 cent, ossen 42.546, 38 -40 en 35 eent, stie ren 10—42, 38 en 35—37 cent. kalveren 80 85, 67.572.5 en 52.557.5 cent; Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 220430 stieren 110140, paarden 190300, slachtpaariten 135250. hitten f 90—173. veulens 75125; nuchtere fokkalveren 203-2. nuchtere slachtkalyeren 8 12.50, kalfkoeien f 2154ö't, pinken f 170 —200. vaarzen f 220260, biggen f 913, biggen per week 1.10—1.40. BODEGRAVEN. 10 Maart. Kaas. Aar gevoerd 83 partijen Goudscbe kaas waaron der 81 het rijksrqerk, totaal 3391 stuks, wegende 30519 kg. prijs met R.M. te soort 38—43. ?p soort f 35—37. Handel m-tis. BOSKOOP, 9 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos va nlO stuks. Hadley 1.60 2.20; Diversen: Tulpen 34—17 cent, Ce- rasus Hisakura I 4.106.00, Seringen Charles X 0.801.30, Prunus triloba 0.601.10, Cerasus Hisakura II 2.00 3.50, idem Rosea I 4.505 60, idem idem II f 2.00—3.50, Narcissen f 0.10, Seringen Hugo Koster II 3650 cent.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3