MEDEDEELING. UIT DE OMGEVING HENDRICK HUDSON en JASNEVA SIGAREN N.V. vh. Fa. HOUTHOFF MAANDAG 9 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 ALKEMADE. Geboren: Engelina Antonia <3. van Th. A Za.al en E. A. van der Meer Hendrik Petrus z. van M J. Heemskerk en C. M. Verkleij Elisabeth Johanna d. van P. Kennis en C. W. van Dijk. Overleden: Johanna van Schie, wed. G. van der Meer, 71 j. HILLEGOM. Borden voor verkiezingspropaganda. Waar bij politieverordening verboden ie op muren, schuttingen als anderszins re clame voor de verkiezingen te den aan brengen, zullen van gemeentewege bor den worden geplaatst, aan beide zijden in vier vakken verdeeld Deze zullen ge plaatst worden: op den Houttuin, ingang Brouwerslaan, pleintje tegenover de Twentsche Bank, ingang Patrimonirm- straat en hoek van den Endelaan—Wil- helminalaan. Het plakken van biljetben op muren en schuttingen en het be schrijven van wegen is strafbaar. Stemrring. De stemming voor den Gemeenteraad zal plaats hebben op Woensdag 24 Juni a.s. De melkprijs. De prijs der melk ie alhier met één cent per liter verlaagd en bedraagt thans 13 cent. Politie. De agent van politie J. Middelhoek, sinds 1 Febr. alhier in functie iis met ingang van 1 April benoemd als zoodanig te Voorburg. In zijn plaats is benoemd de heer J. Kuiper, marechaussee te paard te Nieuwolda. Werkzoekenden. Door de Arbeids bemiddeling bieden zich aan 165 werk- looze arbeidskrachten, n.l. 1 fabrieksar beider, 1 schilder, 2 halfwas schilders, 4 metselaars,, 2 betonwerkers,* 1 halfwas metselaar, 8 opperlieden, 1 broodbakker, 134 land-, tuin- en bloemistarbeiders, 1 vr. kantoorbediende, 1 chauffeur-monteur en 1 snelpersdrukker. Verkooping Alhier had in Flora de ver koop plaats bij afslag van 2 burgerwoonhui zen aan de Hoogwerfstraat alhier. Deze ge schiedde ten overstaan van notaris J. A. Overmeer te Nieuw-Vennep. Perc. 1 was in hoogste bod gebracht door den heer M. J. v. Beelen op 5550, Het werd niet gemijnd en gegund. Perceel 2 was in hoogote bod gebracht op 4850. Het werd ge mijnd op 250 door den heer H. C. v. d. Berg die kooper werd voor 5100. Eerste hulp bij ongelukken. Deze vereeni ging hield een ledenvergadering in de hand werkschool alhier. De opkomst was goed. De voorz., de heer W. Hulsebosch, opende met een woord van welkom. Hij brengt woor den van dank aan degenen, die zich beijverd hebben de bekende circulaires voor steun op te halen. Het voorloopig resultaat is, dat aan bi.'dragen en aan donaties 212.50 bijeen is. De begrooting zal eerstdaags bij den gemeen teraad worden ingediend .Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. Roeland en H J. Post. Bij de bloemendrukte zullen hulpposten wor den uitgezet, met verbandtrommel etc. Aan stonds gaven zich hiervoor 15 personen op Hierna rondvraag en sluiting met een pas send dankwoord. Geboren: z. van G. vap Eijkvan der Voort z. van M. de GrootWarmerdam d. van E. M. SelhorstDelissen z. van M. Stroombergenvan Kampen d. van A. J- DaraenVerkleij. Overleden: A. Jongbloed wed. van P. Altena vr. 75 j. LISSE. Hanze. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield haar vergadering in het Pa tronaatsgebouw. De voorzitter, de beer F. G. J v. d. Eerden, opende de vergadering met den christel. groet en heette allen welkom. Op voorstel van den voorz. werd gezamenlijk een kort gebed gestort tot spoedig herstel van het lid Th. Frerieks, die ernstig ziek is. Vervolgens feliciteerde de voorzitter het medebestuurslid S. N. Berkhout met het 25- jarig bestaan zijner zaak. Aan de controlecommissie der St. Agatba- klok, werd op verzoek, besloten een bijdrage te verstrekken tot dekking der kosten voor 't gratis verspreiden van het boekje „Het Chris telijk Huisgezin'Van het Gemeentebestuur was een verzoek ingekomen advies te willen vertrekken ingevolge de bepalingen der Win kelsluitingswet. Dit punt werd in den breede besproken en overwogen. Tenslotte werd met algemeane stemmen besloten, te adviseeren niet over te willen gaan tot invoering van een halve dag winkelsluiting. De voorz. deelde mede, dat op 19 Maart, onzen patroonsdag, een H. Mis tot intentie der leden zal worden opgedragen; spr. spoorde de leden aan allen bierbij tegenwoordig te zijn. Tenslotte deelde hij mede, dat, dank zij de medewerking van het Gemeentebestuur, heeren bloemisten en anderen, de pas gehouden winkelbeurs schit terend is geslaagd. Na de gehouden rondvraag werd de ver gadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Kruisverbond. Bovengenoemde vereeni- ging heeft haar jaarvergadering gehouden in het Patronaatsgebouw. De voorz. opent met een woord van welkom en het openingsgebed wordt gestort voor de zielerust van het over leden lid den heer H Salman. Notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens gaf de secretaris een volledig overzicht van het 25e vereenigingsjaar, waar voor hij een dankbaar applaus verwierf. De penningmeester gaf een duidelijk beeld van den financieelen toestand, welke niet slecht te noemen is. Voorts gaf deze een over zicht van de 12 jaren, dat bij als penningmees ter werkzaam is. Mededeeling werd gedaan over de Offer- week. Bestuursverkiezing werd aangehouden tot de volgende vergadering. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. de vergadering met gebed. Collecte. B. on W. dezer gemeente hebben aan het beetuur van de Ned. Zeemanscentrale te Haarlem vergunning verleend tot het houden van een collecte langs de huizen der ingezetenen dezer gemeente. Besmettelijke ziekten. In de week- van 1 tot en met 7 Maart zijn binnen deze gemeente tweo gevallen van rood vonk en een geval van diphteritis gecon stateerd. Mond- en klauwzeer. In de week van 1 tot en met 7 Maart is onder den vee stapel Van den landbouwer L. A. van der Zon, mond- en klauwzeer geconsta teerd. NOORDWIJKERHOUT. Volkstelling. Door het Gemeentebe stuur is het voorloopig bevolkingscijfer van de He volkstelling vastgesteld. Het bedraagt 3560 mannen en 2711 vrouwen, in totaal dup 6271 zielen. Benoemd. Tot chef-agent van politie alhier is benoemd de heer F. H. Backee, brigadier-rechercheur te Roosendaal. Besmettelijke ziekten. In de afge loopen week deden zioh 2 gevallen van diphteritis voor, zoodat het aantal ge vallen thans 8 bedraagt. SASSENHEIM. Volkstelling. Naar de voorloopig vastgestelde lijst van de 11de volkstel ling bedroeg de bevolking op 31 Decem ber 1930 in onze gemeente 2591 mannen en 2657 vrouwen, totaal 5248 inwoners. Op denzelfde'n datum -aren er in ons dorps 1046 bewoonde woningen, 14 leeg staande woningen en 24 woningen in aanbouw. R. K. Kiesvereeniging. Gisteren heeft de stemming plaats gehad voor candi- daten van den Gemeenteraad.. De stem ming had plaats voor No. 1 en 2 van de lijst. In totaal zijn 458 stemmen uitge bracht, waarvan op den heer H. Bader 301 voor No. 1 en 24 voor No. 2. Bis- schops, 13 voor no. 1 en 48 no. 2. Boekei 2 voor no. 1. v. d. Geest 5 voor no. 1 en 22 voor no. 2. Langeveld 4 voor no. 2. Otto 1 voor no. 1 en 1 voor no. 2. S. Rot teveel 1 voor no. 2. Schrama 20 voor no. 1 en 214 voor no. 2. Verkley 8 voor no. 1 en 15 voor no. 2. v. d. Voort 17 voor no. 1 en 25 voor no. 2. Zwaan 1 voor no. 1 en 14 voor no. 2.0p de definitieve lijst ko men dus als No. 1 de heer H. Bader en als No. 2 de heer J. C. Schrama. A s. Zondag zal gestemd worden voor de plaatsen 3, 4 en 5. Van onwaarde waren 90 biljetten.. LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Zaterdagavond om ongeveer half acht had op den Veurschen Straatweg een ernstige aanrijding plaats, ter hoogte van de halte Schakenbosch. Van de richting Voor schoten kwam de personenauto, bestuurd door J. uit Oegstgeest en een vrachtauto komende van de richting Veur, en bestuurd door V. uit Veur. De oorzaak van de aanrijding was, dat de bestuurder der personen-auto J. verblind werd door den schijnwerper van de vracht auto, die van de tegenovergestelde richting kwam- Van de vrachtauto werd het rechterwiel ontzet en de wagen kon niet verder rijden. De personen-auto was er ernstiger aan toe. Hiervan werd het voorste gedeelte gebeel in elkander gereden. De personen-auto van den heer J. werd per kraan wagen van de firma van den Ameele naar de garage te Oegstgeest ver voerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet OEGSTGEEST. Stille Omgang. In St. Willibrord hield het genootschap van den Stillen Omgang een al- gemeene vergadering, Niettegenstaande de vinnige koude waren vele leden aanwezig. Ook kapelaan Van Schaik toonde zijn belangstelling. De voorz.,'de heer W. F. de Rooy, verwel komde allen bij de opening, waarna de notu len werden voorgelezen en goedgekeurd. De heer J. v. d. Post bracht bet jaarverslag uit, terwijl de heer G. Koelman de finan- cieele toestand rapporteerde. Er bleek een batig saldo van 12 te zijn. Beiden functio narissen werd dank gebracht. De aftredende bestuursleden, de heeren v. d. Post, Koelman en v. d. Hulst, werden met algem. stemmen herkozen. De secretaris gaf een verslag van de gehouden vergadering te Amsterdam. De voorz. deelde mede, dat de omgang zal plaats hebben op 2122 Maart In overleg met pastoor de Vette, zal om elf uur een kort Lof worden gehouden, waarna men gezamenlijk per tram naar Leiden gaaL Bij de directie der Spoorwegen zal worden getracht een aparte wagon te krijgen. De H. Mis in Amsterdam zal worden opge dragen in de kapel bij de Eerw Broeders van Joh. de Deo, waarna gemeenschappelijk ontbijt Besloten wordt 10 te zenden aan bet hoofd bestuur ter tegemoetkoming in de extra kos ten bij de viering van bet 50-jarig bestaan van het genootschap. De secretaris deelde op een desbetreffende vraag mede, dat de afdeeling thans 69 leden telt Er zal worden opgewekt tot nog grooter deelname. Staande de vergadering gaven zich een 30- tal personen tot deelname op. Tot Dinsdagavond 17 Maart bestaat er nog gelegenheid zich op té geven bij den heer G. Koelman in de Deutzstraat. Hierna sluiting. DE KWAKEL. Inenting. Er bestaat op Woensdag 11 Maart ten huize van wed. Burin gelegenheid tot kostelooze inenting door dr. Geelen, van 22.30 en door dr. Oudendal van 34 uur. Stille Omgang. Vrijdag 13 Maart wordt in café J. Lunders na den Kruisweg een ver gadering gehouden van bovengenoemd Genoot schap. Op die vergadering worden de kaartjes verkocht ad 0,90 voor de leden en ad 1.25 voor niet-leden. De Directie der N.V. JASNEVA SIGAREN FABRIEKEN v/h. JASPERS SNE' l.ENS te VALKENSWAARD, deelt dat vanaf I ftüaart lf.j| de ALLEEN VERKOOP en GROS der voor LEIDEN en 0MSTR. is verleend aan HEERENGRACHT 94 te LEIDEN Tel. No. 1972. De Directie der 2521 N.V. JASNEVA SIGARENFABRIEKEN J. SNELLENS - H. SNELLENS RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen blijven tame lijk vast. en gezien de zeer groote aanvoer is dit bij de minder goede uitkomsten, nog een meevaller. Dat de prijzen aanzienlijk lager zijn dan vorig jaar, leert ons de totaal uitkomt. Aan de veiling „Flora", waar, behoudens een kleine uitzondering, de getrokken bloe men uit Rijsburg uit Rijnsburg en Omstreken worden geveild, was de omzet in Februari van dit jaar ƒ317.211.93. Ip 1930 toen de aanvoer hoogstens 2/3 van heden zal zijn geweest, was het omzet-bedrag hooger, n.l. 330.200.85 We dienen er echter, voor een conclusie te trekken, ook rekening mee te houden dat de inkoopprijzen der bollen veel lager was. De prijzen waren als volgt: Tulpen der do zijn: Vict. d'Olinierre 6065, Rose La Reine 2831, Rubra Max 4045, Couleur de Car dinal 4550, Pelikaan 4045, Couronne d or 6064, Gele Prins 5054, Grimson Queen 3438, Titiaan 4045, La Reine 2629, Ibis 3438, Prins van Oostenrijk 3032, Prospe rity 2831, Cram Brillant 2425, Peach Blossom 4045, Witte Valk 4045, Flamingo 2831, Theeroos 3639, Azalea 4044, Mu- rillo 3033, Mr. v. d. Hoeff 6064, Rose Gris de lin 2427, William Copland 3639, San ders 4044, Baaigon 6065, Le Notre 6065, Elisabeth 6570, William Pitt 6065, Nar cissen per 100: Golden Spur 1.101.30, Cer- vantys 1.101.30, Ornatus 6070, Sir Watkin 12»—1.40 Victoria 1.10—1.30, L. poster 90— 1.10, Sicn 1.601.80, Hyacinthen rood en rse per 100: 3.603.S0, idem wit 3.804, idem rood en blauw per bos 2830, idem wit per bos 3235 ct. TER AAR. Personalia. De heer C. de Boer beeft zijn benoeming als Raadslid aangenomen. Onderlinge brandverzekering. De vorige week werd de jaarlijksche jaarvergadering ge houden van „De Onderlinge Brandverzekering tegen Brandschade" in het café van den heer Hoogendijk. De voorzitter, de heer W. Hoogenstraaten, opende de vergadering met een woord van welkom aan de 34 aanwezige leden. Spr. hoopt verder, dat de vergadering een aangenaam verloop moge hebben. De secretaris, de heer H. v. d. Kroon, leest de notulen van de vorige vergadering, welke ODder dank worden goedgekeurd en vastge steld. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Kiebert, H. J. Visser en Adr. Treur, werden bij acclamatie herkozen, terwijl voor Aarlan- derveen, in de plaats van den heer C. Kem pen, met algemeene stemmen werd gekozen de heer P. M. van Egraond. Vervolgens geeft de secretaris het jaarver slag weer. De brandschade bedroeg 132.55. Aan de leden werd uitgekeerd 5794. (voor 1931 bedraagt dit cijfer 8162. Voorts vermelden we nog, dat er een nieuw herverzekeringskapitaal werd afgesloten, waar bij alle schadevergoeding in eenig jaar tot een bedrag van 10.voor eigen rekening is, ter wijl de Herverzekeringsmaatschappijen zullen hebben te vergoeden de som, waarmede alle schadevergoedingen te zamen genomen, ge noemd bedrag mocht te boven gaan. Verze kerd bedrag bedraagt 5.600.000.een re serve van ƒ65.000.—. Het verslag van de controlecommssie wordt voorgelezen, waaruit blijkt dat boeken en be scheiden in juiste vorm zijn. De penningmees ter wordt gedéchargeerd. De mededaelingen inzake art. 35 11e alinea, bevatten het volgende: De voorz. deelt mede, hieromtrent rechts kundig advies te hebben ingewonnen. Het be stuur is evenwel van meening om het betref fende artikel niet te wijzigen, wat ook met algemeene stemmen wordt aangenomen. Bij het volgende agenda-punt, n.l. machti ging tot het afsluiten van een post buiten het gebied der vereeniging, wordt besloten, elk geval afzonderlijk te beoordeelen, en aan het bestuur over te laten. Bij de rondvraag werd er nog een huishou delijk puntje besproken, waarna de voorz. deze vergadering sloot, de leden dankend voor hun prettige medewerking. Gemeenteraad. Morgen komt de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen ten gemeentehuize, des voorm. 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming leden Stem- bureaux. 3. Benoeming leden Hoofdstembu- reaux. 4. Benoeming leden van de Schattings- comraissie. 5. Voorstel van B. en W. inzake aansluiting electrisch net. 6. Voorstel B. en W. tot: afschrijving Hondenbelasting, id. School geld; ontheffing schoolgeld. 7. Voorstel B. en W. tot het verleenen van subsidie voor 1931 van 20.aan de afd. van den A. N. P. B. de „Rijnstreek''. 8. Voorstel B en W. om de gemeente voor 30 pet. garant te stellen voor de door tuinders, onder nader te stellen voor waarden op te nemen credieten tot instand houding der tuinbouwbedrijven. 9. Comptabele besluiten. Geboren: Nicolaas Theodorus Maria z. van N. A. HoogervorstBakker. Overleden: IJ. Brozius 85 j. weduwn. van M. E. Voorwald. V e r t ro k k e n: N. v. Eijk naar Sassen- heim Jac. Brinkhuis naar Haarleramer- liede A. Blijleven naar Nieuwveen. RIJNZATERWOUDE. Ziekenhuisverpleging. Op Vrijdagavond j.l. hield de Vereeniging „Eendracht maakt macht", tot ziekenhuisverpleging, haar laar vergadering in café de Boer alhier. De voor zitter, de heer Compier, opende te half acht de vergadering. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. kon nie' roemen over de groote opkomst, doch beschouwde dit eenigszins als een troost, daar de leden er blijkbaar van overtuigd zijn, dat de zaak bij het bestuur in goede handen rust. Spr. ver zoekt den secretaris, den heer P. J. Jansen, de notulen der vorige vergadering te willen lezen. Deze werden onder dank zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Hierna volgt rekening en verantwoqrding van den penningmeester, den heer W. Dorre- paal. Uit deze rekening bleek, dal over het afgeloopen jaar de inkomsten hadden bedra gen 573.74. De uitgaven bedroegen 132 ver- pleegdagen 310.50, zoodat er een batig slot was van 263.24. Op een spaarbankgoekje bevond zich nog 248.80. De boeken en be scheiden werden keurig in orde bevonden, waarvoor de penningmeester de dank in- oogstle van den voorzitter en deze hoopte dat het den heer Dorrepaal gegeven moge zijn nog vele jaren in het belang van de vereeniging te mogen werkzaam zijn. Hierna volgde een keurig jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek, dat dit de 8ste jaarvergadering was en de vereeniging onge veer 344 leden telt. Daarna werd de begroo ting voor het jaar 1931 gehandeld. Deze be grooting werd vastgesteld met aan inkomsten batig slot 253.24, aan contributie leden on geveer 500, te zamen 763.24. Uitgaven 28 bodeloon, 10 onvoorziene uitgaven en 10 voor drukwerk. Zoodat voor verpleging over blijft 715.24. Daarna volgt verkiezing van twee neriodiek aftredende bestuursleden de heeren W. Dorre- paal en P, J. Jansen. Beiden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen en namen hunne herbenoeming aan. De voorz. hoopte dat deze beide uitsteken de werkkrachten nog vele jaren voor de ver eeniging gespaard mogen blijven. Hierna volgt de rondvraag. Door den beer H. de Boer werd gevraagd hoelang of men lid moest zijn wanneer men van elders kwam eer men trek baar was. Hierop werd door het bestuur ge antwoord, dat men een jaar I'd moest zijn. Daarna stelde de heer A. Th. de Boer voor om de bestuursleden een vrije consumotie te geven en de secretaris een douceurtje. Dit voorstel werd door de heeren H. de Boer en l'Ami afgeraden, voor zoover betreft de vrije consumptie aan de bestuursleden. Ook door den voorzitter werd dit-voorstel niet toege juicht, daar het hier een philantrophisc.he iu- slelling betreft. Wat betreft een vergoeding voor den secretaris, wiens arbeid in dezen zeer te waardeeren is, zal in de eerstvolgende bestuursvergadering besproken worden en dan komt dit punt een volgende keer op de agen da. Hiermede was de rondvraag afgeloopen en sloot de voorz. onder een woord van dank de vergadering. WASSENAAR. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente vergadert Donderdagmorgen te 9X uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing voor schriften Bouwverordening. 3. Bestendiging verordening schoolgeldheffing. 4. Wijziging verordening reinigingsbelasting. 5. Vaststelling suppletoir retributiekohier. 6. Wijziging art. 1, al. 2, der verordening, regelende het genees kundig schooltoezicht. 7. Benoeming schoolart sen. 8. Benoeming vakonderwijzeres handwer ken aan de openbare U.L.O.-school. 9. Benoe ming leden hoofdstembureau, 10. Verkoop bouwterrein aan den heer Sirre. 11. Voorschot vergoeding art. 101 Lager Onderwijswet aan de Bijzondere Scholen. 12. Wijziging huurprijs noodwoning. 13. Wijziging begrooling. 14. Voorstel bouw onderwijzerswoning Bloem- camplaan. 15. Aankoop Magyrus-Brandladder Geboren Johannes z. v. J. Borsboom S. Beekman Hubertha Cornelia Johanna d. van L. G. VogelsA. J. Beijersbergen Hen- drikus z .van D. ter AvestA. Esink. Jo hanna Henriëtte d. van R. Th. BijleveldS. W. H. Hanrath. Overleden: Johannes Theodorus Schuh- macber 71 j. ccbtgen van J. W, van der Meu ten Cornelis van der Meer 80 j. echlg. van D W. Knaap Jonkvr. Jacoba Clara Fre- derika van Reenen 73" j, wed. van H. A. van de Velde, Gevestigd: C. Modra van Duitschland A, A. M. van Duyker van Haarlem P. Boef van Voorhout H. M. Starrenburg van Zoeterwoude E. Roskam van Voorhout M. de Ridder van Noordwijkerhout M. On derwater van Zoeterwoude. Vert rokken: J. M. Barends naar Voor burg S. Th. Zwetsloot naar Wateringen J C. Beugelsdijk naar Oegstgeest C. C. v. d Sleet naar Oegstgeest J. C. van Leeuwen naar Oegstgeest H. Ravensbergen naar IJmuiden A. v. d. Geer naar Oegstgeest D. Briede naar Rotterdam. WOUBRUGGE. Gemeenteraadsverkiezing. De datum voor de gemeenteraadsverkiezing is door B. en W. bepaald op 24 Juni a.s. Volkstelling. Blijkens de gehouden volks telling bedroeg het aantal ingezetenen per 31 December j.l. 2517 zielen. Hiervan waren 1254 mannelijke en 1263 vrouwelijke. VOORHOUT. R.K, Ziekenhuisfonds, Aan het. jaar verslag over 19291930 van het. R.K. Zie kenhuisfonds, nlhier, ontleencn wij het na volgende.» Heb afgeloopen jaar is voor het fonds niet gunstig geweest en het Bestuur heeft daarom n.neten uitzien naar een nieuwe bron van inkomsten. Als nieuwo bron van inkomsten heeft genoemd bestuur gemeend te moeten aanwenden om de leeftijdgrens voor het betalen van contributie te verlagen en wel van 18 op 14 jaar. Het fonds krijgt door dezen maatregel circa 200 contribn- eerende leden meer, hetwelk een hoogero inkomst geeft van 200 X ƒ2.of in totaal 400.per jaar. Op 30 November 1929 bedroeg het aan tal contribuanten 921, waaronder 82 dub- bel-verzekerden, terwijl het aantal niet be talende verzekerden (kindeien) 793 bedroeg, in totaal dus 1714 verzekerden. Op 30 November 1930 bedroeg het aai.- tal contribuanten 932, waaronder 90 dub- bel-vcrzekerden, terwijl het aantal niet betalende verzekerden (kinderen) *00 be droeg, in totaal dus 1723 verzekerden, of 9 verzekerden moer dan in het begin van het jaar. In hot afgeloopen jaar werden 33 perso nen enkel-verzekerden verpleegd met een totaal van 898 verplcegdagen en 3 dubbel- verzekerde personen met een totaal van 40 verpleegdagen. Transportkosten enkel-ver- zekerden 132.dubbel-verzekerden nihil. Dc ontvangsten hebben in het. afgeloo pen jaar bodragen als volgt: Saldo 1929 1.210.29; Rente ƒ38.76; Contributie 2031.45 totaal 3.310.50. De uitgaven waren: Verpleging ƒ2.441.25; Vervoer 132.Salarissen ƒ429.71; Administratie ƒ45.73; Saldo 1030 235.79, totaal 3310.30. Het saldo is derhalve van een bedrag van 1.240.29 teruggeloopen tot een bedrag van 255.79. De voordeeligc saldi van het fonds vanaf de oprichting zijn als volgt1923 546.90 !*i 1924 1.168.93^; 1923 1.686.05; 1026 1.772.81; 1927 f 1.602.56; 1928 1.637.93; 1929 ƒ1210.29 en 1930 235.76. De controle-commissie over het afgeloo pen jaar, bestaande uit de heeren W. van der Laan, P. L. van der Hulst en F. M Angcvaaro, hebben de financieële beschei den in orde bevonden en adviseerde kot bes-tuur den penningmeester te dechargee- ren voor het gevoerde beheer, waartoe is besloten. Als leden van genoemde commissie voor het thans loopende jaar zijn benoemd de heeien W. van der Laan, F. M. Angovaar" en Ir. G. J. Heymeyer. In plaats van de heeren L. van der Lans en C. van Dam Sr. werden als bestuurs leden door den R.K. Volksbond aangewo zen de heeren G. Witteman en J. H. van der Voet, Geboren: Emilia Cornelia Maria d. van H. A. A. Klaar en C. M. van Winsen Petrus Antonius z. van J. J. Heems kerk en D. M. Kaptein Elizabeth Ja coba Johanna d. van J. Leijnso fcn J. J. van Ier Pol Franciscus Jozef z. van G. G. Mens en C. J. van der Meer Jo- zefus Johannes Michael z. van M. J. H. Jansen en C. M. Bergman Theodoras Marinus z. van C. M. Bteenkamer en A. G. van Werkhoven Gijsbertus Petrm- z. van P. J. Geerlings en A. van den Berg Joannes Theodorus z. van C. A. Kraakman en M. J. Heerings. Overleden: Margaretha Maria'The- resia, Nijesen 2 j. Gevestigd: C. Hoogei vow t van Wassenaar J. A. H. M. Teunissen van Weert P. H. Boeke van Alphen a. d. Rijn J. do Boer van Ferwerderadecl J. L. van dor Togt en eohtg. van Ha- zerswoude II. J. A. Hutten van De venter C. en II. Zonjeo van Bever wijk C. Hoogervorst en gezin van Saasenheim - Th. P. Hoogervorst van Sassenheim. Vertrokken: H. J. van der PorI naar Veghrl B. J. Harmsen naar Ulft B. J. Gelons naar Nederwecrt M. Th. de Brabander naar Warmond P. C. M. van Nobelen naar Warmond .1. Th. Harmsen naar Riezegraaf J X. Nieuwenbroek naar Veur J. W. J. Hol naar Odijk C. J. van Stralen naar Heemskerk J. G. Reekers naar Mid del/burg. VOORSCHOTEN. Stille Omgang. Vrijdagavond hield de oo- derafdeeling van het Genootschap van den Stillen Omgang alhier haar jaar'ijksche leden vergadering. De zeereerw. heer pastoor opeot de vergadering met gebed, waarna de voorz. allen hartelijk welkom heet, in het bijzonder den eerw. heer pastoor en kaoelaan en twee bestuursleden van de afd. Leiden. Hierna leest de secretaris de notulen van ae vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Dan volgt een bespreking van den a.s. om gang aan hand van het program, waarbij de voorz. eenige punten nog eens speciaal onder streept. Na een desbetreffend voorste' wordt beslo ten in het vervolg de contributie gedurende de zomermaanden op te halen. Gezien de slechte economsichc toestanden, zal er getracht worden gratis enkele spoor kaartjes te verleenen door vrijwillige bijdra gen vaji de leden. Staande de vergadering wordt reeds het geld voor eenige kaartjes be schikbaar gesteld. Hierna volgt een geanimeerde rondvraag, waarna de zeereerw. heer pastoor de vergade ring op de gebruikelijke wijze sluit.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11