Ruwe Handen UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 7 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LISSE. Kiesvcreeniging. De R. K. Kiesver- eenigtng hield gisterenavond in het Bonds- gebuuw haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer F. G. J. van der Eerden. Voor de opening deed de voorzit, ter de mededeeling, dat voorlaan de ver gaderingen zullen worden geopend niet een Wees Gegroet om door de voorspraak van Maria te verkrijgen, dat de geest van het Bolsjewisme spoedig uit de wereld moge verdwijnen. Na dit gebed riep hij allen het welkom toe en spoorde de leden aan om bij de komende verkiezingen voor Prov. Staten en Gemeenteraad de harten wel warm doch de hoofden koel te houden. Vanavond hebben allen inzake de can- didaatstelling voor den Gemeenteraad bet vrije woordmaak er dus een ruim maar goed gebruik van. Op de uotulen waren geen aanmerkin gen. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de Controle-commissie van de St. Agathakerk om een bijdrage in de kos ten voor de gratis verspreiding van de En cycliek over hei „Christelijk Huwelijk" Het bestuur stelde voor daarvoor f 20. uit de kas te trekken. Niemand verklaarde zich hiertegen. Alsnu bracht de secretaris zijn jaarver slag uit, waarvoor de voorzitter hem har telijk dank bracht, hetgeen le vergadering met applaus onderstreepte. Uit het finan cieel verslag van den penningmeester bleek, dat naast een ontvangit 856.62 te gen een uitgave van 540.55 voordeelig saldo 307.07. Namens de commissie van verificateurs bracht de heer H. Elfering een gunstig rapport uit, weshalve de voorzitter den penningm. dankte voor zijn richtig be heer. Alsnu is aan de orde een bestuurs voorstel om hei aantal candiaaten te stel len op 14 leuen, zoodat als er 6 gekozen worden men nog 6 reserves hebben moet. Over no. 1 en 2 zullen we niet stemmen omdat we allen wenschen dat de heer J. Pijnaoker no. 1 en de heer P. Warmerdam no. 2 zal zijn. Natuurlijk was daar niemand tegen. De overige candidaten zullen later na bekendmaking gekozeu worden. Don volgenden Vrijdagavond te S uur vergadert de kiesvereenigiug wederom, voor welke vergadering de namen der can didaten bij het bestuur moe en zijn inge diend. Een der leden deed het voorstel cm he denavond alle acht candidaten te stallen. Het bestuur stelde echter voor dit op to schorten tot de volgende veighdering en inmiddels met elkaai te couterceren. Dan kunnen we zien, ol men dien avond tot 8 kan gaan. Het bestuur kan zich nu nog niet uitspreken, of het er voor of tegen is De vergadering ging met deze zienswijze accoord. Bij de rondvraag dankte de heer War merdam de vergadering voor haar besluit en het bestuur voor zijn advies om onzen pionier, den lieer J. l'ijnacker als no. 1 op de lijst te plaatsen.' Wij allen weten, dat de Gemeentebelangen bij hem m veilige han den zijn. Ook dankte hij de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld om hem als no. 2 op den lijst te plaatsen. Voorts deed hij in eeu mooi betoog uitko men, dat we een eneigieke jonge kracht in onze gemeente als Burgemeester krijgen. Laten wr hem dus straks met vlaggenge- wimpel en hoorugeschal loyaal binnenha len en ontvangen. Voorts hoopte spreker dat de candidaat- stelling en verkiezing voor leden van den Gemeenteraad eerlijk en royaal zal wor den gev >erd en tot allet bevrediging moge afloopen. De voorzitter dankte den heer Warmerdam voor de sympathieke woorden aan het adres van den "heer Pijnacker hij vertrouwde, dat de saamhoorigheid in Koomsch LLse van dien aard is, dat de verkiezingen een kalm verloop zullen heb ben. Hierna sloot hij met gebed de ver gadering RIJNSATERWOUDE. Wethouder Weststeyn bedankt. De heer S. J. Weststeyn, lid van den Raad te vens wethouder heeft als zoodanig be dankt. De heer Weststeyn was indertijd een van de voornaamste onderteekenaren inzake het adres van den krankzinnige W. van Beek gericht aan den Officier van Jus titie en aan den Minister. WTelke adressen toen beiden gefaald hebben. TER AAR. Personalia. Voor de administratieve werkzaamheden aan de Coöp. Centrale Tuinbouwveiüngsvereeniging Ter Aar en Omstreken G.A. zijn benoemd de heeren C'or Hoogervorst en C. A. Volgering. De nieuwe veiling.Dinsdagavond te half acht is de eerste ledenvergadering van de Coöp. Centrale Tuinbouwveiüngs vereeniging Ter Aar en Omstreken G.A. in het Patronaatsgebouw De agenda ver meldt het volgende: Opening. 2. Verkiezing van een voorzitter. 3. Voorlezing der sta tuten. 4. Vaststelling Huishoudelijk Regle ment. 5. Bespreking verbouw veilingsge- bouw. 6. Mededeeling Regeeringscrediet. 7. Goedkeuring aanvraag loopende rekening. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. WASSENAAR. Lezing Kasteel Oud-Wassenaar. Vrij- dagv'ond werd in het Kasteel Oud-Wasse naar de laaiste der serie lezingen gehou den, uitgeschreven door het Comité tot het organiseeren van winterlezingen voor Park de Kieviet en omgeving Wassenaar. Als spreker trad op prof. dr. G. v. d. I eeuw die Wagner's Parsival behandelde met muzikale medewerking van mevrouw N. Kessler geb. Jung. WARMOND. DE BEVOLKING BENEDEN 30001 Geen vermeerdering aantal raadsleden. Gezien de mutatie in de bevolking over de laatste drie maanden, in welke maan den ruim 100 zijn afgeschreven, staat het vast, dat het aantal zielen dezer gemeen te op 1 Januari jl. reeds gedaald was be neden 3000. Het gevolg hiervan zal zijn, dat hot aantal raadszetels niet, zooals ver meld, zal worden uitgebreid tot 11, doch bepaald blijven op 7. Zoodra te dezer zake overeenstemming is verkregen met het Cenoraal Bureau voor de Statistiek zullen wij hierop nader terugkomen. LEIDSCFENDAM. Stille Omgang. Donderdagavond hield de onderafdeeling van het Genootschap van den Stillen Omgang alhier een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer Schuijt, opende de vergadering met den christel. groet en heette namens het bestuur allen hartelijk welkom, in het bijzonder ook den heer Bergsma van het hoofdbestuur van Leiden. De voorz. hoopt, dat deze vergadering moge bijdragen de ge voelens en liefde voor de vereeniging nog hechter en sterker te maken tot nog grooteren bloei der vereeniging. De notulen worden gelezen en onveranderd onder dank goedgekeurd, waarna de secreta ris, de heer J. Coomans, een kort verslag van het afgeloopen jaar uitbrengt, waarvoor hij dank van den voorz. en applaus der vergade ring heeft te accepteeren. De voorz. deelt mede, dat alleen de heeren zangers, die de repetitie meemaken, welke Zondag a.s. te Warmond gehouden wordt, een kaart zullen ontvangen voor toegang tol het zangkoor. De voorz. zet dan op zeer duidelijke wijze de regeling der bedevaart uiteen, waarbij hij allen nog aanspoort de grootst mogelijke stilte te bewaren en vooral ook het rooken na te laten vanaf het Lof, totdat men den volgenden morgen in de onlnuchteringslokalen is aange komen. Hij beveelt nog de bijzondere intenties aan. Deze kan men ten allen tijde bij het bestuur opgeven en hiervoor wordt dan gezamenlijk gebeden. Enkele vragen inzake de bedevaart worden naar genoegen beantwoord. De heer Bargsraa verkrijgt dan het woord. Hij beveelt bijzonder aan een intentie van de afdeeling Zandvoort en wel om in den nacht van den Omgang een rozenhoedje te bidden voor verbetering van den heerschenden eco- nomischen crisis. Het 3estuur stelt zich voor dit rozenhoedje te bidden vanaf bet station te Amsterdam tot de Mozes en Aaronkerk. Hij brengt dank aan den zeereerw. heer pastoor en het bestuur voor de steun en medewerking Nadrukkelijk beveelt spreker nog de bijzon dere intenties aan en toont met voorbeelden aan, zelfs een uit eigen ondervinding, dat men dien nacht zooveel verkrijgen kar, indien met volle vertrouwen gebeden wordt. Spr. had een verdiend en dankbaar applaus van de vergadering en een hartelijk dank woord van den voorz. te accepteeren. De voorz. heet de heer van Cvost van het I.eidsche Bestur, die inmiddels ter vergade ring is gekomen, hartelijk welkom. De heer van Ovost dankt den "oorz. voor zijn harte lijke woorden en spoort de leden aan om in grooten getale op te trekken naar Amsterdam en allen mede te werken tot het welslagen van den Omgang. Van de rondvraag maakt o.m. de heer de Lange gebruik om dank te brengen aan het bestuur voor zijn werk en mede te deelen, dat hij vorig jaar aan het betuur een intentie had opgegeven voor genezing van een zieke en God lof door het gezamenlijke gebed deze genzing ook is verkregen. Enkele andere vra gen worden naar genoegen beantwoord. De voorz. dankt allen voor de opkomst en de aangename besprekingen. Hij brengt bij zonderen dank aan den zeereerw. heer pas toor, kapelaan Pronk en de heeren van het hoofdbestuur van Leiden voor hun aanwezig heid en hun gesproken woorden. Hij ver trouwt, dat allen zullen medewerken den Om gang schitterend te doen slagen en hoopt, dat de band, welke ons samenbindt in onze mooie vereeniging, steeds hechter moge worden en de Omgang voor allen vele gunsten en gees telijke vruchten moge afwerpen. Hij sluit dan de vergadering met den christel. groet. spoedig zacht ALPHEN AAN .DEN RIJN. Een vette snoek. Door personeel van den expediteur C. werd gisteren in het Kanaal een snoek gegrepen, welke het respectal ale gewicht had van ruim 18 pond. Het dier was blijkbaar door de vin van de motorboot ge troffen en kwam dientengevolge aan de op pervlakte van het water. Aanrijdingen. Gistermidag omstreeks drie uur kwam in de van Manders'oostraat een vrachtauto van de N.V. de Leerhoeve in bot sing met een van de Rijnkade komende vrachtauto met zand. Laatstgenoemd voertuig bekwam eenige raaterieele schade, die ondec- ling zal worden geregeld. Gistermiddag werd op den Gouwslui- schenweg iemand in dienst bij de firma S. te Leiden, toen deze onvoorzien den weg over stak, door een passeerer.de luxe auto aangere den. De man werd binnengedragen bij den heer S. alwaar dr, de G. hem heelkundige hulp verleende. Gelukkig bleken de vrwondingen die hij had opgeloopen, slechts van lichten aard. Gevonden voorwerpen Een rijwielbelas- tingplaatje een «rhaar een damesporte- monnaie met inhoud enveloppe met bui- tenlandsche postzegels een gulden. op besmettingsgevaar) blijkt nog steeds niet te kunnen worden opgegeven. Wat betreft het onderwijs zelf (vacantieregeling, sluiting der school bij hitte, enz.) is de taak practisch niet altijd dezelfde. De taak is: toezicht op personeel der school. De noodzakelijkheid hiervan blijkt ten zeer ste, aldus spr., uit de klassebesmetting door b.v. de tuberculose, die een onderwijzer (es) op de klas kunnen overbrengen. In dergelijke klassen komen altijd meer besmette gevallen voor dan anders. Op de derde plaats strekt het geneeskundig schooltoezicht zich uit tot de leerlingen. Die derde taak heeft wel de meeste belang stelling vooral der ouders. Gewoonlijk wordt vier maal per jaar een periodiek onderzoek ingesteld en in verband hiermede adviezen ge geven. Maar in deze wordt slechts vrijheid gehandeld. Een groote taak van den schoolarts is wel het opvoeden tot hygiënisch leven, tot hy giënische gewoonten. De reinheid is een voor naam iets. Onvoorwaardelijk geldt, dat iedere week een warm bad moet kunnen worden ge nomen en in verband hiermede haalt spr. voorbeelden aan van menschen uit de prac- tijk. Het geregeld bezoak van den schoolarts leidt Ito gesprekken met de ouders, vooral met de moeder. Alles wordt genoteerd op kaar ten, de z.g. gezondheidskaart, die het kind zijn geheele schoolleven behoudt. Een voorname helper van den schoolarts is de school verpleegster, wier taak door spr. ge schetst 'wordt als de schakel tusschen perso neel, schoolarts en ouders. Het laatste woord blijft echter aan het hoofd der school. Poor schoolgaan kunnen aandoeningen bij kindeken ontstaan, en versterken, enz. Echter mag de schoolarts niet behandelen. Bereikt wordt toch veel. Niet het minst op school-hygienisch ge bied. Over het algemeen is 't platteland hier, zeer ten achter. De reinheid wordt door toe zicht ten zeerste bevorderd. Besmettelijke ziekten blijven veel meer uit. Met cijfers wordt de vooruitgang door middel vaD het genees kundig schooltoezicht door spr. aangetoond. Nog vestigt spr. de aandacht op drie bij zondere werkzaamheden van den schoolarts. Het aanwijzen der kinderen b.v., die in aan merking komen voor kinderuitzending, niet alleen onder vacanties, maar ook op andere tij den. Volgens spr. is dit van groot belang. De schoolartsen zoeken ook de kinderen voor het bezoek van buiten (openlucht-scholen). Dit is evengoed van belang vtor kinderen van het platte land. Verheugend is, aldus spr., dat nu ook open- luchtscholen beginnen te komen voor geheel normale kinderen. Een belangrijk iets is ook verder de school- tandverzorging en spr. wijst erop hoeveel kin deren aan tandbederf lijden na hun school- j gaan, welke ook ziekten tengevolg kunnen I hebben. Van de school zelf mag gevraagd wor den, aldus sprv dat hij medewerkt aan de hy giënische opvoeding, dus ook wat een goede verzorging wat het gebit betreft Op deze preventieve taak van den school arts (op tandkundig gebied) gaat spr. uit voerig in. Daarna komt spr. tot principieele overwe gingen bij het geneeskundig schooltoezicht. De overheid moet de ouders, aldus sur., helpen bij hun taak. De overheid, bij monde van den schoolarts, kan de ouders adviseeren, wijzend op hun verantwoordelijkheid voor de gezond- beid van hun kind. Ook in verband met de leerplichtwet wijst spr. op de zorg van de overheid. Maar steeds, aldus spr., zijn de ouders vrij. Het schooltoe zicht verder moet zijn een stuk overheidszorg voor de volksgezondheid. De school blijft no. 1: de hygiëne dient de school en niet omgekeerd. Wat dit beteekent toont spr. aan uit eigen practijk. Van belang is ook verder, aan wie het ge neeskundig schooltoezicht wordt opgedragen. Voorkeur geeft spr. hier aan d«>n schoolarts- vol-ambtenaar. De voordeelen hieraan ver bonden zijn zeer groot. Een drietal argumenten, pleitend voor den half-ambtenaar, bestrijdt spr. op grondige wijze. Schoolarts en school verpleegster zijn sociale werkers, aldus besluit spr. zijn rede, die van groot belang zijn voor de gezondheid van ons volk. Na het applaus van de aanwezigen dankte de heer Haye den spreker. Van de gelegenheid tot stellen van vragen werd geen gebruik ge maakt.' Het instituut der schoolartsen. Gister- Aanrijding. Gistermorgen had op den hoek VoorstraatKruisstraat een aanrijding plaats tusschen een 20-jarige wielrijdster mej. H. S. en een luxe auto van den heer D. Het achterwiel van de fiets werd geheel vernield; de juffrouw kwam echter met den schrik vrij De autobestuurder beloofde onmiddellijk schadevergoeding. AARLANDERVEEN. Gunning. De levering voor het kwantum ochtendvoer plra. 2000 K.G. over de veiling- vereenigng Aarlanderveen. is volgens proccn- tuale samenstelling van den heer J. Tukker, rijkspluimveeconsulent te Beekbergen, bij in schrijving aan den laagsten inschrijver, den heer N. A. Groen in 't Woud alhier gegund. Lichtbeelden. Maandagavond a.s. zal door den R.K. Volksbond alhier in lichtbeelden worden vertoond, de reis te voet naar Rome door den heer J. Bcerends. Voor niet-leden is de toegangsprijs 35 cent en voor leden 25 cent. 't Zal ongetwijfeld een interessante, leer rijke avond zijn. BOSKOOP Rijkstuinbouwschool. Het diploma der eindlessen van 23 en 27 Febr. j.l. van den Rijkstuinbouwwintercursus is door de volgen de personen behaald. W. v. d. Wolf, B. J. Zaal, W. J. M. Jans sen, L. Plaisir, Fr. den uden, H. Hoogendoorn, M. van Teylingen, F. T. Schiere, G. Both, K. van der Heyden, H. Jongenburger, H. C. Trimp, J. A. van Klaveren, J. C. Wezelen burg, J. Ramp, W. van Es, J. Nieuwer! en J. Blauw. Een aanteekening voor het volgen van het 3e leerjaar op het diploma ontvingen: G. Kooy, J. J. Lauers, O. v. d. Velden, C. v. d Velden, C. van Pruisen, M. van Teylingen, C Matze. C. Vuyk, H. Nieuwerf, N. Veerman, H van Bockhove, en G. de Vries. Onvoorwaardelijk overgegaan van de le naar de 2e klasse; P. Pekelharing, J. Ver kerk, D. Ellerbroek, W. Vermeul, L. 't Hart, W. v. d. Heuvel, A. van Tol, G. D. van Kla veren, J. Kolster, H. Paetz, R. Vos, J. Vonde ling, L. Zonneveld, D. van Kleef, A. van der Kraats, G. Sloof, P. van Es, A. Oudijk, K. Ra- vensberg, H. Haman, B. van der Haas, 2 voor waardelijk over, 2 afgewezen. De parallelklasse 1A (20 leerlingen) doet a.s. najaar toelatings-examen voor de Rijks- tuinbouwschool. De kiezerslijst. De lijst van stemgerech tigden in deze gemeente bevat de namen van 3631 kiezers voor de Tweede Kamer, 3561 kiezers voor de Prov. Staten en 3437 kiezers vcor den Gemeenteraad. Gevonden voorwerpen. 1 rijwieltaschje 1 belastingplaatje 2 stukken waschgoed 2 honden. Inlichtingen politiebureau Zaterdag middag tusschen 23 uur. KOUDEKERK. Inenting. Volgende week Donderdag 12 Maart, des namiddags te 2 uur zal "an de dokterswoning alhier de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en her inenting. Men vergete vooral niet om trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. Keuringsdienst. In den loop der maand Februari zijn ten bureele van den keurings dienst alhier aangegeven de volgende slach tingen: bedrijfsslachlingen: 3 koeien, 12 var kens en 3 kalveren. Huisslachtingen: 3 var kens en 1 schaap. Noodslachtingen: 2 varkens en 3 schapen. Kiezerslijst. De kiezerslijst voor deze ge meente voor het jaar 1931'32 bevat de na men van 806 kiezers voor de Tweede Kamer, 796 voor de Prov. Statn 757 voor den Ge meenteraad. Getrouwd: A. Rietveld 26 j. van Lei derdorp en N. van Bostelen 23 j. het instituut der schoolartsen. Aanwezig wa ren B. en W. dezer gemeente, de secretaris der gemeente en vele raadsleder. Aan de uitnoodiging was door schoolbestu ren, onderwijzers, enz. tamelijk gevolg gege ven. Maar van de verdere belangstelling door publiek was niet veel te merken. De heer Haye opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom aain de aanwezigen, waarna dr. Hijmans het woord verkreeg. Spr. begint te wijzen op het gewicht van de positie der huisdokters, die inmiddels in den loop der tijd wel eenigszins gewijzigd is. Er zijn, aldus spr., twee richtingen- de curatieve geneeskunde en de preventieve geneeskunde. De dokter, die in de laatste richting werkt is geheel anders ingesteld op zijn werk dan de ge neeskunde, die zich toelegt op de eerste. Als onderdeel van de tweede komt zich nu aanmelden: het geneeskundig schooltoezicht. Spr. wil aantoonen wa' het beoogt en schetst dan hoe men er Is toe gekomen in den loop der tijden de hygiëne op school meer en meer naar voren te brengen. In 1877 komt het woord schoolarts voor het eerst in de literatuur. Er kwamen vereenigin- gen zooals het Groene Kruis, enz., die zich in deze voor geneeskundig schooltoezicht be ijverden. De taak van de schoolarts is drieërlei. Ten eerste het toezicht op gebouw en leermiddelen Spr. zet hier uiteen wat op dit punt kan wor den gedaan en wat in verband hiermede in de Lager Onderwijswe' is opgenomen. De schoolartsen kunnen hier (wat 't gebouw be treft) slechts aanvullend optreden. De aan dacht voor de leermiddelen (met het oog b.v. ZOETERWOUDE. Roeiboot ontvreemd. De burgemeester dezer gemeente heeft bekend gemaakt dat een dezer dagen een roeiboot (peurschuit) is ontvreemd, en beeft opsporing er. aanhouding I verzocht van den onbekenden dader, met in beslagneming van de ontvreemde boot I Mond en klauwzeer. Wederom is er een i geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Ditmaal onder vee dat pas op de Leidscbe j markt was gekocht. ZEVENHOVEN. Wondcrkalf. Bij de wed. v. Mastwijk wierp een koe een kalf met twee koppen. Geboren: Helena Maria d. van P. W. v. Stein en J. v. d. Vlugt. Geertje d. van C. Vlak en J. v. d. Vegt. LEIDEN. AGENOA'S. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Geze'len-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar icderen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in do Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zonrlafl 6e der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Tevens de ver jaardag van onzen weleerw. Vico-Praeses H. v. d. Ven, wat op Zondag 15 Maart zal gevierd worden in onze vereeniging. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 6.30 tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 945 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Josoph Spaar kas welke wordt waargenomen door de heeren Vorst en W. ICohlbeck. Van 1—1.30 uur bibliotheek. Na het Lof priisbiljarlen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Esperantocursus op de boven zaal. p,s» nnr keeelelub Alle Negen. Dinsdag S.45 uur verplichte maandver gadering afd. Gezellen. Op deze vergade ring moet verkiezing plaats hebben van een As. Senioi en commissarissen? Komt allen op tijd. Woensdag 8.15 uur receptie Liedcrtafel Sebastian Schaeffer. Dondordag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitiing R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelin- Sen- r. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. Van 8—11 uur tumclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof 8.30 uur boekhoudcursus. School Pieters kerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeeling: A.s. Zondag 15 Maart feestdag van de H. Olemens M~ria Hofbauer, Patroon der Retraiteclub. Van wege de Stille Omgang is :»et vieren van ons le Lustrum verplaatst tot op het Be- schermfeest van St. Joseoh. Dinsdag 17 Maart begint de aspiranten cursus. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat: Papengracbt. Dondordag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjnngens in het Gebouw der St. Joseph's-Oezellen- Vereeniging, Rapenburg 52, Telefoon 1168. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1837—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag van 1—130 uur bibliotheek. Half 5 conferentie, contributie betalen spaarkas en ontspanning. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK, Niouwo Rijn 52. Postrek. 701G8. Zondag 9—10 uur H. Mis met predikatie 10—10.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15— 11.30 uur ontspanning. Afd. 1 5.306 uur Lijdensmeditatie 6.006.CQ uur Lof, 6.30 7.30 uur ontspanning; Afd. IT. Ill*en IV, 6.30—8.30 uur ontspanning Afd. I. Maandag 5.30—6.30 SnarC en biblio theek. 8.00—9.30 uur Handteekcnen. Dinsdag 6.15-L7.3C Vlecht- en Cartonna- gewerk; 7.30—8.45 Lijn. projectie- en ma- chineteekenen8.459.00 Recreatie. Woensdag 4.305.45 uur Vlecht en Kar- tonagewerk 6.457 30 Zang; 7.30S.00 Lof. van 8.00—8.30 uur recreatie afd 1, II, III; afd. I tot 9 uur Zaterdag 6.00—7.00 Gymnastiek joneste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. L ZIT A-VEREEN'GING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8—10.30 uur. Avondbijccnkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. R. K. DAMES GYMNAST IE K-VER EEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt: 4.30—5.30 Kleuterstukje (meisjes van 8 tot 10 jaar). Adspiranten: 5.30—6.30 uur groep I 6.457.45 groep 11. 8—9 uur groei ITI en leden. Aangeven nieuwe leden LTtrechtsche DE GRAAL. Eiken avond tusschen 7 en 8 uur gple- genheid om zich itj te laten schrijven als lid van „De Graal." Met de verschillende groepen wordt het massaal spreekkoor ingeoefend eiken avond tusschen 8 en 9.30 uur; behalve op Woens dagavond. Maandagavond om 8 uur zal de eerste algemeene repetiiie van het Spreekkoor plaats hebben in de zaal van de Eerw. Zusters van de Pelikaanstraat, waaraan alle Leidsche Graalleden zullen deelne men. De openlucht-repetitie kan door om standigheden Zondagmiddag niet doorgaan. Gelegenheid om „Wijze Miertjes" te plakken vooral op Maandag- en Donder dagavond op „de Graal".

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10