UIT DE RUNSTREEK RECHTZAKEN VRIJDAG 6 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 spreking van dit onderwerp wees do hoer Jagers (Rijpwetering) er op, dat zijn k>e?- vereeniging met algemeene stemmen had besloten er op aan te dringen in ieder ge val met een lijst in zee te ga-an. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de Kamer-Centrale Leiden en den Sin ten-Kieskring Gouda werd benoemd dc heer C. E. M. Jagers en tot diens plaaier- vervanger de heer W. A. Verkley beiden te Rijpwetering. Aan het slot van de vergadering dankte de voorzitter allen voor hun opkomst en medewerking en in het bizonder uitte hij zijn groote tevredenheid over den zakeiij- ken en van waardeering voor elkanders in zichten getuigden toon, die hedenavond de besprekingen van het moeilijke onderweip der gemeenteraadsverkiezing, heeft bc- heerscht. Stille Omgang. Op Donderdag V2 Maart a.s. zal in de St. Pancratiuszaal al hier d© jaarvergadering worden gehouden van het Genootschap van den Stillen Om gang, Afdeeling Roeofarendsveen en Om streken. Op deze vergadering zal de Wel- eerw. heer J. P. van Zon, kapelaan te Lisse een rede houden. Het bestuur vertrouwt, dat zeer velen deze vergadering zullen bij wonen, temeer, dat dit jaar het 50-jarig bestaan van het Genootschap wordt her dacht. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. (Vervolg.) Vervolgens stellen B. en W. den raad voor, om wanneer het nieuwe gebouw in gebruik zal worden genomen een huistele foon aan te schaffen voor het- gemeente huis en bijplaatsing van een derde toestel op het bu kernnet- De Voorzitter licht een en ander nader toe en doet voorlezing van de offeite's van de navolgende firma's voor het aanleggen va.n ©en huistelefoon berekend naar zeven toestellen. P. IJsse-lmuiden te Voorhout 474.— of 693.— al naar gelang de quali- teit van de toestellen. B. P. Schuit© te Voor hout 546.— en de N.V. Mij. Huistelefoon 735.— B. en W. achten do prijsopgave van IJsselmuiden ad 474.het meest ge- wenscht voor dit gemeentehuis. De installa tie wordt geleverd onder een jaar garantie, waarvoor opgave is verstrekt- Wethouder van Reisen zou de garantie- tijd verlengd willen zien tot 3 jaren. Wethouder van der Laan acht dit niet noodzakelijk, maar zou wel een zeker per centage van de prijs willen inhouden totdat de garantie van een jaar o-m is b.v. 10 pCt. Immors wanneer de installatie een jaar goed gefunctionneerd heeft- kan men er van op aan, dat de geheele installatie in orde is en men dus geen langeren garantietijd noo- dig heeft. Do heer Van der Voet. vraagt of dit de concurreerendste prijs is en of het niet goedkooper is bij het rijk, zoodat men dan met- alle toestellen naar buiten ka-n telefo- neeren. Do Voorzitter zegt-, dat het door B. en W. voorgestelde de goedkoopste wijze is en dat de prijzen ooncurreerend zijn. Na ecnijre discussie wordt overeenkom- eig het voorstel van heeren B. en W. be sloten. Hierna kwamen aan de orde de voorstel len van B. en W. inzake meubileefing en in richting van hot verbouwde gemeentehui®. De Voorzitter zegt dat de verbouw van het gemeentehuis thans in een zulk stadium is gekomen, dat thans over de meubileering en inrichting daarvan gesproken moet wor den. Het verbouwde raadhuis geeft van bui ten af geen mooi architectonisch aanzien. B. en W. hebben daarom gemeend het in terieur een beter aanzien te geven, vooral dc raadzaal, Het gemeentehuis is immers het middelpunt der gemeente en mag als zoodanig dan ook wel goed ingericht zijn. De meubileering van de raadzaal hebben B. en W. zich ongeveer als volgt- ingedacht. Op den grond zal een tapiit komen te lig gen, terwij] de wanden zullen worden be hangen met een bijpassende st-offeerin^. De radiat oren van de verwarming zul'en worden weggewerkt- eveneens door beklee- dinp met stof, het plafond zal worden be plakt- met leerpapier; gemeubileerd wordt de raadzaal met een hoefiizer- en een voor- ritter-stafel, de stoelen zullen worden opge knapt en ecnige worden b"gemaakt enz., zoodat het aandien der raadzaal zal geven een mooi geheel, waarin zoowel de stoffee ring als de meubileering een geheel zullen geven. Voorts zullen de secretarie, commis siekamer, kamer voor den gemeente-opzich ter, den veldwachter enz. worden voorzien naar behcefte. De stoffeering en meubilee ring van de naadzaal zal volgens kostenop gaaf van een deskundigen ongeveer een be drag vorderen van 2500.terwijl voor de verdere aankleeding van het gemeente huis een bedrag bennodigd zal zijn van 1.000,Dé meerderheid van B. en VV. vragen uwen raad hiervoor een erediet van totaal 3.500.—. Wethouder van Reisen. de minderheid van B. en W.. vindt dat. de opzet van de meubileering en stoffeering van de raadzaal te duur en h«d zich liever gehouden aan de norspronkeli'ke raming van den gemeente- opzichter, die ongeveer in totaal 1.800. bedroeg. Wethouder van der Laan is van gevoelen, dat het gemeentehuis en vooral de raadzaal, waarin de gemeenteraad, de vertegenwoor diging van de gmeente zetelt, er behoorlijk moet- uitzien. Bovendien zal deze meubilee ring en stoffeering goed zijn, zonder dat- men zeggen kan dat het er luxueus uitziet, omdat hier de eenvoud zooveel mogelijk is betracht. De o-verigo raadsleden soraken zich even eens eenparig uit- over het voorstel van B. en W. en waren het geheel eens met do zienswijze van de meerderheid van B. en W. Nadat men nog eenigen tijd over dit punt had gediscussieerd omtrent- de finesses van de zaak werd het voorstel va-n de meerder heid va n B. en W. met algemeen e st emmen aangenomen. Bij den rondvraag vroeg de heer Nijssen of B. cn W. de afscheidiug van het terrein van den heer Knoppert in de Engelsohe laan hebben gezien. Meet deze afscheiding niet meer naar achteren. De Voorzitter antwoordt, dat d-it reeds in de vergadering van B. en W. ter sprake is gebracht en dat hierover advies wordt ingewonnen van den gemeente-opzichter. Voorts klaagt de heer' Nijssen over de gasskraat-verlichting in de Engelsohe laan en den Prinsenwcg. De Voorzitter zegt dat hierover onder handelingen worden gevoerd met de licht fabrieken. De heer van der Voet vraagt in art. 94 van de alg. politieverordening dezer gemeente, de bepaling op te nemen, dat het verboden is met handkarren, kruiwagens en dergelij- ken te rijden op de trottoirs, omdat hier tegen nogal veel gezondigd wordt en hier door het voetgangersverkeer op die trot toirs wordt belemmerd. De Voorzitter neemt hiervan nota cn zal het inlasschen in de eerstvolgende wij ziging dier verordening. Hierna ging men over in comité-generaal, ter behandeling van belastingreclames. N00RWIJKERH0UT. Personalia. Tot ambtenaar ter secre tarie alhier is benoemd de heer J. A. J. F. Roulin, te Breda. Tot onderwijzeres aan de Bijz. Lag. School te De Zilk is benoemd Mej. G. M. Breukel te Avereest. RIJNSBURG. Tuinbouw Nu het einde van het seizoen nadert en men geen hooge verwachtingen meer koesterde, is de prijs van sommige artikelen juist verbazend opgeloopen. Zoo gaat b.v. roo- de kool in de besle kwaliteit op heden graag weg tegen 3035 per 100, terwijl voor gele ook gemakkelijk van 2025 gemaakt wordt. Ook prei is goed in prijs, doch met uien is bet neg niets gedaan. Voor de beste kwaliteit wordt tot hoogstens 1.80 per 100 K.G. be steed. Fijne peen brengt ook goede prijzen op, van 10—11 40 per 100 K G. Het zijn er wei nigen, die van deze verhoogde prijzen profitee-, ren, want de voorraad is nog maar klein en is maar bij een klein getal tuinders aanwezig. TER AAR. Volkstelling. De voorloopige uitslag van de volkstelling alhier is 3909 inwoners. Hier van zijn 2000 mannen en 1909 vrouwen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aonbesteding. Door den bouwkundige B. Snel alhier werd gistermiddag in het „Con- cordia"-gebouw in het onenbaar aanbesteed in vakken en in massa, bet bouwen van 2 wonin gen en een winkelhuis aan de Tolstraat hoek Emmalaan alhier. De uitslag was als volgt: Metselwerk: Hoogendoorn en de Grauw 4999, A. Veltman 5187, D. Donker f 5320, J. Vonk ƒ5500, Gebrs. J. P. v. Wijk ƒ6175. Tim merker. Gebrs. v. Vliet, Aarlanderveen 3990, Gebrs. Vrisekoop ƒ4150, C. N. Deerenberg ƒ5200, Th. v. d. Zwan 4225. Smidswerk: Tb, v. d. Zwan 158.75. Lood- en Zinkwerk: A. J. v. d. Linden 500, J, Bonte 589, Th. Oos- terom 632. Glas-, verf- en behangwerk: C. den Uijl 685, Gebrs, Verhoeff 850, H. Bauer F. H. v, Keeken 945, J. M. Wijs man 1084, Th. v. d. Zwan ƒ1175. Timmer en smidwerk: C. de Maal 3650, J. v. Wierin- gen 3888, M. de Kleer 4119. R. A. Meijer, Koudekerk 4975. In massa: M. de Kleer 10656, Gebrs. Vrisekoop 10912, Hoogen doorn en de Grauw ƒ11152, L, v. Beusekom Jr. 11220, D. Donker 11895, C. M. Deeren berg 12983, Gebrs. J. P. v. Wijk (metsel en timmerwerk) 12993, J. Vonk 10700, Gebrs. van Bodegraven, Reeuwijk 10985. Waar geen woonplaats is vermeld wonen de aannemers te Alphen a. d. Rijn. Rechtzaken Bij het Gerechtshof te Den Haag werd gisteren bevestiging gevraagd van de vonnissen tegen L. B., alhier en diens beide zonen, waarhij dezen resp. waren veroordeeld tot 1 maand en 14 dagen hechtenis wegens mis handeling en verzet tegen de politie alhier, ge pleegd tijdens de feestelijkheden van de W. V. in 1930- De uitspraak is bepaald op 10 Maart 1931. De kiezerslijst. De lijst van stemgerechtig den in deze gemeente bevat de namen van 8262 kiezers voor de Tweede Kamer, 8104 kie zers voor de Prov. Staten en 7840 kiezers voor den Gemeenteraad. Bouwen Door B. en W. van Bodegraven is aan D. Verweij te Rietveld vergunning ver leend tot den bouw va neen garage met berg plaats voor rekening van D. Boot, alhier. Id. aan K. Mulckhuijse te Barwoutswaarder tot den bouw van een garage voor rekening van W. de Kruijf, alhier. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke Ar beidsbeurs alhier staan al werkloos ingeschre ven: 8 timmerlieden, 3 metselaars, 4 opper lieden, 14 losse werklieden, 1 6toker, 2 beton werkers, 3 fabrieksarbeiders, 2 landarbeiders en 1 schipper. Inlichtingen worden gaarne aan heeren werkgevers verstrekt. Gevonden voorwerpen. Een glacé-hand schoen een paar zwarte kousen een bos sleutels een zilveren collier. Inlichtingen ter Secretarie. Geboren: Jan z. van A. van de Lagemaat en H. van Roekei Cornelia d. van G. van Dijk en M. de Lely Teunis z. van J. Spie renburg en 1. Sjaargaren Cornelis z. van C van Holst en W Anker. Overleden: Arie van Vulpen 67 j. geh. met A. Codee Pieteer de Uijl 78 j. Gevestigd: G. Lekkerkerker, van Riet veld J. Kuijlenburg, wed. van G. Stolwijk van Zuilen J. J. Wolff van Leiderdorp G. J Lubbers, boerenknecht, van Dalfsen M. Th. Bontje, dienstbode, van Zwammerdam J Hazen (en gezin), landarbeider van Ommen - B. Vink (en dochter) van Zwammerdam H. M. Verweij (en gezin), landarbeider van Zwammerdam. Vertrokken: Zebregsvan Esch (en gezin] naar Zeist W. H. van der Meijden, naar Zeist P. Boorsma naar Kollumerland G. Postma, naar Alphen a. d. Rijn J. Postma, naar Alphen a. d. Rijn IJ. de Jong naar Schiermonnikoog. HAZERSWOUDE. het bureau en een fleschje met spiritus in be slag was genomen. Verdachte zeide nog dat zijn vrouw ziek was en hij geen jaar gemist kon worden. Hij leed veel aan moeheid. De Ambtenaar zag geen termen aanwezig de straf te verminderen omdat het wellicht goed voor hem zou zijn even zonder drank te zijn. Hij vroeg bevestiging van het vonnis. De kantonrechter was dezelfde meening toe gedaan en zoo bleef de straf ongewijzigd. De hond en de haas. T. BI. te Bodegraven, stond terecht ter zake, dat hij de Jachtwet zou hebben overtre den. Verd. ontkende en voerde aan toevallig gezien te hebben dat een lange hond een haasje pakje. Hij had er niets mede uit te staan. De kantonrechter vroeg hem wat voor hond het was. De verd. zeide dat hij meende dat een bruine was. Kantonrechter: Dezelfde van verleden jaar? (verd. is in 1930 voor een dergelijke overtre ding veroordeled geworden). Verd.: Dat geloof ik niet! Get. de J. te Bodegraven verklaarde, dat hij een hond zag loopen in het weiland. Plotseling schoot een haas weg en de hond er achteraan. De haas werd gegrepen door den hond en deze werd door verd. teruggeroepen. De haas werd door verd. medegenomen. Verd.: Getuige weet je dan niet, dat ik te gen je gezegd hebt: die hond is niet van mij?" Getuige: Ik weet alleen, dat je de haas me degenomen hebt. Getuige V. verklaarde ook, dat verdachte de haas van den hond afgenomen had. Hij wist echter niet of de hond van verdachte was. De Ambtenaar achtte het wettig en overtui gend bewijs geleverd en eischte een geldboete van 30, bij niet-betaling te vervangen door hechtenis van 20 dagen. Vonnis conform. Het verkeer opgehouden- VOORSCHOTEN. Het 40-jarig bestaan van Bloembollen cultuur". Na de welgeslaagde en hoogelijk gepic- zcn. tentoonstelling, wolke, de opening vormde van het feest ter herdenking van 40-jarig bestaan der afd. van „Bloembollen cultuur'' en het 40-jarig Voorzitterschap van de heer O. Eggink Sr., vond op de avond van 19 Februari een diner plaats in het Ho tel Deurloo, hetgeen aangeboden werd aan de voornaamste inzenders der tentoon stelling, terwijl mede aanzaten de heer A. Koper, Ir. C. Kooy en een tiental leden der afdeeling. Aan tafel heerschte de ganscho avond een allerprettigste stemming terwijl vooral tot onze voorzitter, die zich liet kennen als een goed tafelpresident, vele hartelijke woorden werden gericht. Vervolgens had Donderavond 26 Febr. do officieele feestvergadcring plaats mot de leden, eveneens in Hotel Deurloo. Bij de aanvang stelde do voorzitter onder alge meene instemming voor, een telegram te zenden aan de voorzitter van de Algemeene Vereeniging, de heer E. H. Kielage. In zijn openingswoord wijdde de voorzitter gevoel volle woorden aan zijn medeleden en be stuursleden, welke door de dood zijn weg genomen en betreurde het, dat do tweede voorzitter, de heer J. A. Gerritsen, door ziekte verhinderd was, evenals bij andere gelegenheden Logenwoordig te zijn. „Ziende op de afgeloopen 40 jaar", aldus de voor zitter, heeft ons vak vaak moeilijke tijden doorgemaakt, laten wij echter met ver trouwen op God, welgemoed de toekomst tegengaan. De secretaris gaf een uitvoerig verslag over de afgeloopen periode waarbij inte ressante dingen naar voren kwamen, ter wijl aan de humor een plaats was gegeven. De avond, die een zeer gezellig karakter droeg werd voor een groot gedeelte opge luisterd, door klein muziek-ensemble, ge naamd Lidadihé (afkorting van liefdadig heid) voornamelijk bestaande uit de hee ren van Houweninge en Ysselsteyn uit Den Haag. Dit gezelschap, dat uitsluitend concerten geeft voor liefdadige doeleinden, maar dat gelukkig nog niet naar Voorschoten kwam om een uitvoering te geven ten bate van noodlijdende bollenkweekers, maar uit vriendschap, heeft ons deze avond groot ge not verschaft. Een van de bewijzen hiervoor mag wel heeten, dat Ohr. Eggink Jr. in 't vooruit zicht stelde, een nieuwe narcis of tulp, met de naam van het gezelschap te tooien, het geen door de heeren met groote erkentelijk heid werd toegestaan en aanvaard. Aan het slot van de avond organiseerde de secretaris een wedstrijd in soortenkennis, waarvoor hij ruim dertig bloemen gebruikte van Narcissen, Mendel, Darwin en Vroege Tulpen. Ook dit viel buitengewoon in de smaak der aanwezigen, terwijl de uitge loofde prijzen, die het karakter droegen van een surprise een aardige attractie vorm den. We mogen van deze avond zeggen, dat het eenwaardig slot was, waarbij we in 't geheel met groote dankbaarheid mogen terugzien op de herdenking van ons twoe- voudig Jubileum. WOUBRUGGE. Kiezerslijst. De kiezerslijst voor deze ge meente is vastgesteld: voor Tweede Kamer met 1131 kiezers, voor de Prov. Staten met 1112 en voor den Gemeenteraad met 1074 kiezers. Geboren: Willem z. van A. Buis en E. M. Westdijk Nicolaas Hendrik z. van N.' M. Lieverse en H. A. Baak Johanna d. van L. Biegman en J. Gorissen. Overleden: Jannetje van Diggele 86 j. Gevestigd: van Wassenaar P. G. Sijpe- stein, Hooftstraat 321 Leiden: J. Vlasveld en gezin, chauffeur, Hoorn 87a Sprang Ca- pelle: D. Streefkerk, onderwijzer, Hazeveld 1 —- Rheden: P Ellens, onderwijzer, Zuideinde 3 Vertrokken: naar Driebergh: W. C. Geusenbroek Driebergen: H Bouwmeester Amsterdam, 3e Helmerstraat 36 III: W. Ger- ner Zeist, Egelinlaan 57: M. Emmelot Ouderkerk a. d. IJssel: H. van Vliet Ze venbergen, Pr. Julianastraat 3: J. Mosterd Zwamerdam: J. E. van Kampen Rotterdam, Eben Haezerstraat 8b: B. van Oostende 's Gravenhage, Sigbroeklaan 41: A. G. Mol Sassenheim: M. Hoogenes Koudekerk: M. Voorwinden Westdongeradeel: H. Talma Zuilen: H. van Thiel en gezin, BOSKOOP. „Het is volbracht". Woensdag j.l werd alhier in het R.K. Vere'cnigingsge- bouw het grootsehe filmwerk vertoond „Het is Volbracht". Des 's namiddags werd te half 3 deze uit 8 acten bestaande film voor de kindoren der parochie vertoond en om 7.30 's avonds voor de overige personen De heer L. van Lint opende deze avond met den Cfcr. groet en heette allen harte lijk welkom. Spr.eker gaf zijn voldoening te kennen over de groote opkomst der paro chianen, om dit grootsehe filmwerk te ver toornen, te meer, daar de opbrengst voor den afbouw der kerk bestemd is. De heer van Lint dankte de dames, die zoo bereid willig geweest waren, de kaarten voor de zen avond te verkoopen. De heer Verleun kreeg hierna gelegen heid, een korte verklaring van den inhoud van het filmwerk te geven, waarna de ver tooning plaats had. Geen moeiten zijn gespaard' gebleven om de verschillende tafereelen in alle opzichten te doen slagen. Vooral de Christus-figuur was meesterlijk vertolkt. De tafereelen o.a. van den Goddelijken Kindervriend, van Ma ria Magdalena, van Mater Dolorosa e.a. waren diep-ontroerend. De gewijde gezan gen en muziek o.nr. het Ave Maria, he: „Stille Nacht", Panis Angelicus, Agnus Dei e.a. werden weergegeven door middel van een geluidsinstallatie. De hoor van Lint sloot dezen welgeslaagden avond met den Ohr. groet. ZEVENHOVEN Personalia. Mej. L. .v. d. Zande, onderwij zeres aan de R.K. school alhier is in gelijke betrekking benoemd aan de Kwakel (N.H.). BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling der no tulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de Bijzon dere Lage School in de Meije. 5. Ontsiag nacht wacht en voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor een veldwachter. 6. Voorstel tot wijziging der rentevergoeding in rekening cou rant. 7. Beslissing inzake aanbod van grond van de Nederlandsche Spoorwegen bij het Sta tion. 8. Voorstel inzake adres tot vaststelling rooilijn voor den Stationsweg. 9. Voorstel tot wijziging der begrootingen voor 1930 en 1931. 10. Beslissing omtrent verordening op de hef fing van schoolgeld voor de ambachtsteeken- school. 11. Voorste! tot onbewoonbaarverkla ring van de perceeelen Buitenkerk 62 en Goud- scheweg 7. 12. Voorstel tot bepaling van het presentiegeld voor de leden der stembureaux en hun plaatsvervangers. 13. Voorstel inzake een adres om een bijdrage ten behoeve der Landbouwschool te Woerden. 14. Voorstel tot wijziging der verordening tot heffing van rech ten voor het gebruik van het openbaar slacht huis en vaststelling van de verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch. Geboren: Sophia Maria Francisca d. van A. van Nierop en J. M. van der Meer Jo hannes Aloisius z. van A. Zandvliet en H. M. Vurens. Anna Maria d. van A. G. Timmer mans en J. M. C. van Riel Johannes z. van M. Noordara en J. de Gelder Adrianus Pe trus Antonius z. van Th. J. Straathof en M. A. van Dijk. Ondertrouwd: W. Matze 22 j. en A. A. Esseboom 21 j. Getrouwd: A. A. van Elswijk 41 j. en N van Roon 32 j. Overleden: M. J. van Gemeren 4 maan- LEIDERDORP. Poging tot inbraak. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft men bij den landbouwer P. de J. door verbreking van het slot, zich toegang verschaft tot den wagen schuur. waarin een luxe auto staat. Blijkbaar is het te doen geweest om er met den auto van door te gaan, Vermoedt wordt echter, dat men óf de auto niet op gang kon krijgen, óf ge stoord is, daar er verder niets werd vermist. NÏEUWVEEN. Personalia. De heer J. Vossepoel, tijdelijk onderwijzer te Den Hoef. is in gelijke functie benoemd aan de christelijke school te Bent huizen. ZOETERWOUDE. Vervoer ongekeurd vleesch. Door den hulpkeurmeester de H. is het vleesch in beslag genomen van een frauduleus geslacht kalf. Te gen de eigenaar, die geen aangifte ingevolge de verordening op den keuringsdienst heeft ge daan, is proces-verbaal opgemaakt. Mede werd verbaliseerd een z g. knors wegens het vervoe ren van ongekeurd vleesch. Burgerwacht. Tot commandant van de Zoeterwoudsche Burgerwacht is door den bur gemeester benoemd de heer A. van Rammen alhier. Melkprijs. De prijs der consuraptiemerk is met 2 cent per liter verlaagd en vastgesteld op 12 cent per liter. Gevonden voorwerpen. Als gevonden voor werp werd gedeponeerd een pak inhoudende verschillende doozen met allerlei soort vuur werk. Inlichtingen ter gemeente-secretarie en bij den veldwachter aan den Rijndijk. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Het donkere schip. De zitting vangt aan met de aangehouden zaak contra B. te Nieuwkoop, die onver licht zijn schip aan den walkant had vastge legd. Verdachte ontkende op de vorige zitting dat bij voor een lantaarn zou moeten zorgen. Dit was werk voor zijn baas maar nie't voor hem. Thans was een getuige, genaamd van O., te Boskoop, verschenen, die verklaarde dat hij met zijn schuit op het schip van verdachte ge varen was, omdat deze zijn schip niet verlicht had. Verdachte ?eide, dat dit werk voor zijn baas De kantonrechter zeide, dat bij het mis had omdat een wielrijder voor z'n eigen licht moest zorgen, en dus de bestuurder van een schuit ook. Eisch 5 of 2 d. De kantonrechter ver oordeelde conform. Dronken zwerver. T., zwervende, was in verzet gekomen van een vonnis, tegen hem gewezen, waarbij hij was veroordeeld geworden tot 14 dagen hechtenis met opzending naar een RijkswerKinricbting voor den tijd van 1 jaar. Hij was dronken lang-, den weg gevonden en was verslaafd aan spi ritus. Verd. ontkende dronken te zijn geweest. Hij was moe geworden en rustte wat uit in bet gras.Politie de J. kwam verklaren, dat hij xer- dachte op een kruiwagen vervoerd heeft naar S., houthandelaar te A 1 p h e n a. d. R Ij n, stond wegens overtreding van de Motor- en Rij wiel wet terecht. Hij reed met zijn vrachtauto, geladen met hout, op den weg onder Bodegra ven. Verschillende auto's kwamen achter hem aan, doch hij gaf geen gelegenheid om te pas- seeren. Toen hij tenslotte even vrij liet en dus naar rechts ging, bevond zich direct een wa gentje naast hem. Plotseling zou verdachte weer naar links gegaan zijn, waardoor een aan rijding volgde. Verdachte zeide nergens vanaf te weten. Hij meende goed gereden te hebben. Getuige K: te Vleuten kwam verklaren dat verdachte teveel links gereden had en niet voldoende ruimte liet voor anderen om te passeeren. Getuige van R. uit den Haag verklaarde ge lijkluidend en zeide er zich aan geergerd te hebben 'om niets door te laten. Het verkeer stond geheel stil want verdachte hield alles op. Eisch f 15.of 5 dagen. De Kantonrechter veroordeelde tot 10 subsidiair 5 dagen hech tenis. Vergiftigd vleesch. V., slager te Ze g v e 1 d had de vleeschkeu- ringswet overtreden. Hij had worst verkocht aan zekeren de W. en z'n heele gezin was ziek geworden. Het vleesch bleek, na onderzoek, vergiftigd te zijn met bacteriën. Verd. zeide niet beter te weten of hij slachtte altijd goed vee. Getuige de W. te Zegveld dat hij van de worst gegeten had en kort daarop ziek was geworden. Vrouw en kinderen eveneens. Dr. v. E. te Leiden verklaarde de worst on derzocht te hebben en ondeugdelijk bleek te zijn. De Ambtenaar achtte het een ernstig feit en zeide het jammer te vinden dat geen hoogere straf geven kon worden omdat verdachte arm is. De straf die hij zou eischen moest minstens tien maan zooveel zijn, maar zooals gezegd dit kon nu niet. Eisch 25 of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot 12 of 6 dagen, onder de vermaning dat, als het weer gebeurde, hij zeer zeker méér zou krijgen. Verdachte ging blij heen. Een wagen met honderd schapen. A. Thr. te Harmeien reed met zijn motorge vaarte, die circa 13 M. lang is, op den Utrecht- schen straatweg bij de Grovenbrug onder de gemeente Woerden. Van de andere zijde kwam een luxe auto aan van R. kaashandelaar aldaar. Door de lengte van den vrachtwagen die geladen was met honderden schapen, was het onmogelijk goed rechts te houden en dus ontstond een aanrijden. Door vlug remmen van beide zijden werd erger voorkomen. De kantonrechter had thans deze moeilijke zaak uil te pluizen. Get. R. verklaarde dat verdachte links reed. Verd. had moeten wachten. Get. v. d. V. te Alphen aan den Rijn verklaarde gelijkluidend, doch verd. moest links rijden om de bocht te nemen. De wagen is te lang om rechte te blij ven. Get. van W., agent van politie te Woerden, bekend met dat de autobesturing, verklaarde dat vehrdachte niet anders kon dan links rij den o mde brug te nemen. Z.i. had hij echter moeten wachten tot de weg vrij was. Verdachte daarentegen zeide niet anders te kunnen rij den dan hij gereden heeft. Hij moest links door de lengte van de auto. Hij reed zachtjes. Stop te direct toen hij iets bemerkte dat verkeerd was, enz. enz. De Ambtenaar was van meening, dat de rechte schuldigen hier niet zijn. De man, die zoo'n ongelukkige bocht daar maakte, is allang dood. Het moderne verkeer eischt andere boch ten en geen Grovenbrug. Daarbij komt nog, dat de Motor- en Rijwielwet niet in orde is. Onze polderwegen zijn niet bestand tegen zoo n ve hikel zooals verdachte berijdt. Eerst 'n trac tor en dan een wagen bijna 10 meter lang. Deze wagen volgeladen met beesten. Een zware vracht. Dit moest verboden zijn. Dit mag ech ter verdachte niet tenlaste gelegd worden, zoo dat deze vrijgesproken moet worden van dat gene, wat hem ten laste is gelegd. Eisch vrij spraak. Vonnis conform. K. te Utrecht, had met z'n auto links ge reden. Hij ontkende en zeide juist rechts ge luidend. Eisch 15 of 5 dagen. Vonnis conform reden te hebben. Getuige C. te Harmeien ver klaarde dat verdachte links gereden had. Ge tuige N. te Nieuwveen verklaarde gelijk-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6