UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 3 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 TER-AAR. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver- eeniging hield een algemeene ledenverga dering in het Patronaatsgebouw. Op deze belangrijke vergadering waren 101 leden aanwezig. Ongeveer half acht opent de vcorz., de heer W. Togni de vergadering met den Chr. groet en heel allen van harte welkom. Spr. wijst op de belangrijke agenda, en hoopt, dat de discussies een aangenaam en zakelijk karakter mogen dragen. De secretaris de heer H. Markman leest de notulen van de vorige vergadering wel ke zonder op of aanmerkingen goedgekeurd worden. Voorgelezen wordt het schrijven dat gericht is aan het Roomsch Katholiek Schoolbetsuur en het Hoofd der school, aangaande de vacantie voor de leer lingen van de 7e klas, met het antwoord, dat men niet aan het verzoek kunnen vol doen volgens besluiten van den Minister en den Schoolraad. De voorz. komt dit wel een beetje duis ter voor, daar het nl. aan de school te Aar- dam wel kon, en hier niet. Ter vervulling van de vacature's in het bestuur waren er drie candidaten gesteld. Mej. Post-Uiterweer-van Hofwegen, N. J. Hoogervorst Jzn. en mej. Klein-Brozius. De twee eerstgenoemden werden gekozen. Zij namen hun benoeming aan en dankten do vergadering voor het vertrouwen aan hen geschonken. Voorts leest de voorz. art. 17 van het re glement voor, dat de volgende inhoud heeft: ,.Het Bestuur plaatst de ingeleverde can didaten op een alfabetischen groslijst. Op de groslijst kunnen alleen die candidaten worden geplaatst welke tc voren schrifte lijk aan het. bestuur hebben verklaard, ge noegen te nemen met de plaats welke hen op de definitieve lijst zal worden toege kend. Alsdan krijgen we het belangrijke punt aan de orde: nl. „Bespreking Stern- systeem voor 'le a.s. Gemeenteraadsverkie zing." Eerst heet nu de voorz. den Pastoor wel kom, die inti'sschen ter vergadering is gekomen. Naar aanleiding van de vorige vergade ring toen een lid aan het bestuur verzocht of zij niet met een stemsysteem kon ko men, zegt spr. dat het Bestuur getracht heeft na zeer veel moeite, en na eerst ver- schillendo systemen bekeken te hebben, er één in elkaar te stellen dat volgens haar de minste wisselvaligheid zal brengen. Het. stelsel heeft de volgende inhoud: De plaatsenverdeeling zal zijn als volgt: 3 tuinders, 1 landbouwer, 1 arbeider en 1 zakendrijvende» middenstander. Teder is verplicht zes stemmen ïiit te brengen als volgt: 3 op de tuinderscandidatenHjst, 1 op den landbouwers-, 1 op den arbeiders- en 1 op den middenstandscandidatenlijst. Hier over ontspon zich eenige discussie. Sommi gen achtten het in strijd met het program van de R. K. Staatspartij daar dit een standsverdeeling was. Daarna kwam de heer J. A. Koeleman met een voorstel om de stemmingen zoo vrij mogelijk te doen geschieden, zoo mo- gel'ik op één lóst. Maar om de groep met arbeidersbelan gen een plaats te verzekeren naast de groote lijst, zou een verdeelingslijst alleen voor arbeiders wenschelijk zijn. Heeft een der candidaten op deze arbeiderslijst een zesde van het aantal uitgebrachte geldige klemmen dan heeft deze recht op no 6 van de groslijst of hooger, naar gelang de uitgebrachte stemmen. Andere candidaten op deze lijst, hebben dezelfde rechten als rle candidaten op de groote vrije lijst. Aan gezien hei een specialiteitsplaats berisft, moeten candidaten worden aangebracht door arbeiders. Dit stelsel werd in den breedo bespro ken evenals he* vorige. Sommige vonden het een bevooröeelen van een bepaalde groep, en wilden er nog meer lijsten naast hebben voor de andere standen, doch velen erkenden het euvel, dat een groep nl. de arbeiders in een vrije stemming reeds, in .le minderheid bleven, en geen belangen- verdediger in den Raad hadden. De heer Egberts kwam toen met een voorstel voor geheele vrije stemming. Het voorstel van het bestuur werd ver worpen met 34 voor en 46 tegen. Het voor stel van J. A. Koeleman werd aangenomen met 53 voor en 20 tegen. De voorzitter deelt mede dat candida- tenlijsten voor de Gemeenteraad kunnen worden ingeleverd tot en met 9 Maart voorm. 12 uur. bij de voorzitter en secre taris. De Candidatenlijst moet door 10 kiesgerechtigde leden onderteekend zijn. De heer J. Egberts zou gaarne willen, dat bet stembureau, dat nu naar Korte- raar is verplaatst, weer terugkwam naar Papeveer, meer het centrum. De heer v. d. Weidon zal dit aan de frac tie mcdedeelen. De heer Verhoef zou gaarne eens Re glementen zien verschijnen van de vereeni ging. De voorz. antwoordt dat zij binnen kor ten tijd te verkrijgen zijn, tegen den kos tend en prijs. De heer de Rijk wil gaarne meer weten van het schrijven aangaande de vacantie, hierover zal nader worden gecorrespon deerd. De heer Post zou het bestuur gaarne in overweging willen geven, de vergaderin gen voortaan te houden, in het centrum van de gemeente, nl. het Papeveer. Hierna sloot de voorz. de vergadering niet den chr. groet, na eerst allen bedankt te hebben voor hun aanwezigheid en de hoop te hebben uitgesproken dat ieder Katholiek met de verkiezingen zijn plicht zal vervullen. Raadsvacature. Wegens ontslagaan vrage van den heer S. van der Geest, die de gemeente gaat verlaten, zal als raads lid voor deze vacature invallen de heer C. de Boer te Langeraar, die volgens de can- didatenlijst als eerstvolgende voor benoe ming in aanmerking komt. Door het hoofdstembureau is de heer O. de Boer benoemd. Geboren: Theresia Maria Johanna d. van L. de Jong en Kempen. Karei Adrianus z. van J. Keijer en v. d. Hoorn, -r Cornelis Philippus z. van F. Hoogervorst en Meijer. Overleden: J. J. Haze echt-gen. van J. van der Louw. I n g ek o m e nP. W. C. Voorn van Amsterdam. P. C. Bijlemeer van Lei- muiden. Th. J. Persoons en gezin van Haarlem. C. van Diemen van Leimui- den. A. van Leeuwen van Nieuwkoop. M. A. van Nie van Aalsmeer. Vertrokken: G. Kalshoven naar Nieuwkoop. G. Hillebrand naar Rotter dam. C. Slootweg naar Rijnsaterwoude. D. Helling en gezin naar Amsterdam. T. van Luiing naar Rijnsaterwoude. HILLEGOM. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is de ilveren eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend aan F. W. Mailand, chef de culture bij de N.V. M. van Waveren en Zonen, te Hillegom. KATWIJK AAN DEN RIJN. Missiefilm. De vertooning van de Mi-s- siefilin, welke gisterenavond in het Paro chiehuis werd gegeven docr Pater v. Rooy- en van de Congregatie der Lazaristen, is in alle opziehen een groot succes geworden. Alle stoelen waren bezet en de bezoekers zullen in hun verwachtingen niet teleurge steld zijn. Het is ongetwijfeld een film, die het bekijken ten volle waard is. Zij geeft ons een inzicht op de huidige toestanden in het verre China, op de economische gesteld heid van het land, op de na-tuur, maar bo venal op het missie-werk der Paters Laza risten. Bovendien en voornamelijk beoogt de film sympathie te wekken voor dé mis sie in China. En ook hierin slaagt zij, want als men eerst beschouwd heeft den weinig idealen eoonomischen toestand van China en de moreele ontwikke'ing der bewoners, dan voelt men als vanzelf een groote ver eering groeien voor het groote, zware werk van de heldhaftige, moedige, onvermoeid© missionarissen. Na een beeld te hebben getoond van Chi na's erenzen de groote muur en de Stille Ocoaan krijgt men veel te zien van de aloude beschaving van het Hemelsche 'Rijk. Na een reeks van'beelden van allerlei aard, komt men dan vanzelf aan de Missie. Het reizen en trekken der Paters met. alle mo gelijke middelen van vervoer, over land en water, de omgang met het Chineesohe volk, ook in diens dageliiksche bezigheden. Het missiewerk wordt de bezoekers in z'n volle omrang getoond. De avond ging uit van „Katholiek Kat wijk". Het bes-tuur za-e nog zelden zoo'n opkomst. De Zeereerw. Heer Pastoor open de en sloot de biieenkom-st. Pater v. Rooven, die zel£ 10 jaar in China als missionaris werkzaam was. gri een duHébike en mooie uitleg bij de beelden op het- doek. Een komische film werd toegegeven. N00RDWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling J. F. Oosterhof. Gistermiddag om half drie vond op de Algemeene Begraafplaats alhier onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. F. Oosterhof, in leven waarnemend hoofd der O. L. school te Nóordwijk-Bin- nen. Reeds geruimen tijd voor de stoet op het kerkhof was aangekomen, hadden zich vele op de begraafplaats om het graf geschaard. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op vele ouders der kinderen van de school, waarvan de overledene wnd. hoofd was. Bovendien waren aanwezig de heeren K. Sanders, oud-hoofd der O. L. school te Noordwijk-Binnen en den heer Klundert, hoofd der O. L. school te Noordwijk aan Zee. Namens het gemeentebestuur was aan wezig de heer J. G. van Eeden, wethoudei van Noordwijk. De kinderen der school van den overledene hadden zich rondom de groeve geschaard. De kist was bedekt met een drietal kransen, van de familie, van het gemeentebestuur van Noordwijk, van de kinderen en personeel van de school van de overledene. Nadat de kist boven de groeve was ge plaatst, trad naar voren de heer K. San ders, oud-hoofd der O. L. school te Noord wijk-Binnen, die ongeveer het volgende sprak. Geachte collega. Er was een dag van vreugde de vorige week in uw familie, die thans is geworden een dag van rouw. Wie had het kunnen denken, dat wij nu bij uw graf zouden staan. Spr. herinnerde hier aan Ps. 103, waar geschreven staat: Gelijk het gras is ons kortstondig levenWat hebt gij toch al veel in den korten tijd van uw verblijf van 2 maanden hier ge daan. Wat een liefde mocht u reeds ontvan gen van uwe leerlingen. Zij hebben daarom gemeend om u als afscheid en waardee ring een krans als bloemenhulde op uw kist te leggen. Geachte collega, uit naam van uw leerlingen en hunne ouders roep ik u een „rust zacht" en „vaarwel" toe. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door een familielid, waarna een zwager van den overledene alle aanwezigen harte lijk dank zegde voor de laatste eer den overleden bewezen. UITHOORN. Loop der bevolking. Het aantal inwo ners dezer gemeente bedroeg op 1 Jaunari 1931 393 personen waaronder 2010 manne lijke en 1923 vrouwelijke personen. Het to taal aantal op 1 Jan. 1930 bedroeg 3922, zoodat de bevolking is toegenomen met 11 personen. ZEVENHOVEN. Melkprijs. In tegenstelling met an dere jaren is de prijs van de melk ver laagd in plaats van verhoogd en gebracht op 12 ct. per Liter. ALPHEN AAN DEN RIJN. Middenstandsvereeniging. Maandag avond hield de vereeniging van den handel- drijvenden en industrieelen middenstand voor Alphen a. d. Rijn en Omstreken in het meene ledenvergadering. De leiding dezer vergadering berustte bij den heer L. Hon- selaar 2e voorzitter, die dezen avond open de met een kort welkomstwoord, hierbij zijn spijt uitspreken dat de voorzitter, de heer D. Raaphorst, door ziekte in zijn gezin verhinderd was deze vergadering ie leiden. Spr. betreurde de betrekkelijk ge ringe opkomst der leden. De hierna voorgelezen notulen door den secretaris, den heer J. v. d. Kolk, werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukekn. Een mededeeling van den Kon. Ned. Middenstandsbond, dat het congres dit jaar zal worden gehoudèn te Zandvoort en wel op 30 Juni, 1 en 2 Juli a.s. Een s-ohrijven van den heer S. Gorree, die als bestuurslid af moet treden, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelt. Mededeelingen. Hierbij komt weer aan de orde de reeds veel besproken vleesch- keuringswet en haar toepassing, wel spe ciaal wat betreft de heffing van keurloo- nen van de geconserveerde blikjes vleesck- waren. De voorzitter deelt mede, dat deze actie wel eenigzins in een ander stadium is gekomen, doordat de gemeente inmiddels in de verordening een wijziging heeft aan gebracht wat betreft „vleeschwaren". Te vens doet do secretaris voorlezing van een schrijven van den rechtskundig adviseur, mr. A. Korver. Nadat verschillende leden hierover hebben gediscusseerd, wordt be sloten deze actie nog even aan te houden. De voorzitter cleelt daarop mede, waar over hij bovendien ten zeerste is verheugd, dat zeer zeker ook de bakkersvereeniging tot de Middenstandsvereeniging zal toetre den, waaromtrent a.s. Woensdagavond tus- schen partijen een vergadering zal worden gehouden. Hierna volgt de uitbrenging van het jaarverslag van den secretaris en den penningmeester. Uit deze verslagen ont- leenen wij o.m., dat het ledenaantal onge veer op peil is gebleven en thans 95 be draagt. in het afgeloopen jaar hebben zich 3 vakvereenigingen aangesloten; de gehou den winkelweek is weer een groot succes geworden. In de plaats van den heer D. v. Dien is tot penningmeester benoemd de heer H. Laros. De samenwerking met de „Hanze" is opgeheven en men is tot stichting van een federatie overgegaan. Wat het financieele gedeelte betreft, kun nen wij nog mededeelen, dat het afgeloo pen jaar kon worden gesloten met een saldo van 5S.15 en de rekening ontvangsten en uitgaven bedraagt J 584.87. Hierna volgt de bestuursverkiezing. Af tredend zijn de heeren H. Laros, D. v. Dien en S. Gorree, welke laatstgenoemde volgens bovengenoemd schrijven zich niet meer herkiesbaar stelt. De voorzitter brengt dank aan den heer S. Gorree voor al hetgeen deze in het belang der vereeni ging heeft gedaan. Herkozen worden de heeren Laros en van Dien, terwijl na gehou den herstemming in de vacature-S. Gorree wordt genoemd de heer B. F. G. Spormann, die deze bestuursfunctie aanvaardde. Tot leden der kascommissie 1932 worden be noemd de heeren P. Laros, Th. Ketel en U. V onk. Hierna komt aan de orde behandeling winkelsluitingswet en 'n eventueele plaat selijke verordening wat betreft de middag- of ochtendsluiting en de Zondagssluiting. Omtrent dit punt leest de voorzitter aller eerst een schrijven voor van de gemeente, overeenkomstig een rondschrijven van den Minister. Na uitvoerige discussie wordt aangenomen aan het gemeentebestuur mede te deelen, dat men geen prijs stelt op een ochtend- en middagsluiting, terwijl eveneens met groote meerderheid wordt aangenomen een voorstel van den heer H. Laros om aan het gemeentebestuur mede te deelen en kenbaar te maken, dat men geen bijzondere wenschen heeft omtrent de toepassing der verschillende bepalingen zooals deze in de betrekkelijke wet zijn vastgelegd, bij een eventueele verordening evenwel bijzondere toepassing verzoekende van art. 4 en eventueel zoo zuinig mogelijk te zijn met vrijstelluig voor bazaars, fancy- fairs etc. en aan B. en W. te verzoeken bij een eventueele verordening hiervan eerst inzage te mogen hebben, voordat deze wordt vastgesteld, om dan alsnog advies uit te kunnen brengen. Van de rondvraag wordt een gering gebruik gemaakt, waarop de vergadering ongeveer kwart voor twaalf wordt gesloten. Gemeenteraadsverkiezingen. Naar we vernemen zijn de verkiezingen voor den Gemeenteraad bepaald op 17 Juni e.k. Muziekuitvoering „Kunst na arbeid". Voor een geheel uitverkochte zaal gaf gis teravond het mannenkoor „Kunst na ar beid" met medewerking van het bekende Symphonieorkest uit Gouda onder leiding van haren directeur, den heer J. van Beek te Woerden, in het Nutsgebouw een alles zins geslaagde uitvoering. De voorzitter, de heer P. Stellingerwerf, sprak voor den aan vang een openingswoord, waarin spreker allereerst do aanwezigen en medewerken den hartelijk welkom heette en zijn vol doening uitsprak over de groote opkomst. Spr. memoreert vervolgens het feit van het 12 ^3-jarig bestaan der vereeniging, wat on getwijfeld een mooie praestatie mag hee-- ten en is zeer dankbaar jegens de dona teurs voor de steun die de vereeniging ge durende haar bestaan van hen heeft ge noten. Deze avond, aldus spreker, welke bedoeld is als een jubileumuitvoering, heeft bijzondere uitgaven geëischt, zoodat spr. een beroep doet op de aanwezigen door he1; koopen van een speldje tijdens de pauze, de onkosten te helpen bestrijden. Hierna werd de verdere leiding van den avond overgedragen aan den directeur, den heer van Beek, die het programma met een drie tal nummers van het koor deed aanvangen. Als gewoonlijk werden deze liederen door „Kunst na arbeid" weer keurig vertolkt, waarbij vooral „Nimmer nacht" van N. H. Andriessen met veel gevoel en gloed werd gezongen. Nadat intusschen het orkest op sublieme wijze een paar nummers ten gehoore had gebracht, zong het koor vervolgens met begeleiding van het orkest „Matrozenkoor" van E. Wettig Weissenborn, dat heel goed werd vertolkt., terwijl het eerste deel van dezen avond met een tweetal mooie num mertjes van het koor werd besloten. Ook het verdere verloop van dezen avond is bijzonder geslaagd. De heer Hoo- geveen, die reeds meer door zijn mooi vol geluid van zich deed spreken, zong op voortreffelijke wijze een bariton-solo. 't Zou echter te ver voeren alle nummers afzou- derlijk te bespreken. De bekende wals „An der Schonen Blauen Donau" Joh. Strauss, dat als laatste nummer, door koor en orkest keurig werd vertolkt, bracht ten slotte het einde van dezen goed geslaag den avond. Melkprijs, Met ingang van gisteren werd de prijs der melk met 2 cents per liter verlaagd. Tegen een boom gereden. In de van Mandersloostraat is gisteravond een luxe auto, bestuurd door den heer v. B. uit Woerden, tegen een boom gereden, waar door de auto werd beschadigd en de heer v. B. een hoofdwonde bekwam. Dronken dief. Zaterdagnacht werd we gens dronkenschap aangehouden P. de B., die bovendien een tweetal flesschen wijn in zijn bezit had, afkomstig van diefstal. BOSKOOP. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is de bronzenmedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend aan ,W. "van Zoomeren, tuinknecht in dienst van de fir ma Vuyk van Nes, te Boskoop. BODEGRAVEN. St. Vincentius. De collecte Zondag voor de St. Vincentiusvereeniging, gehóu den na predicatie van een pater Francis caan uit Woerden, heeft 486.opge bracht. Missiefilm. Onder leiding van den Vrouwenbond werd gisterenavond in het patronaat door paters van het H. Hart uit Tilburg een film vertoond uit de missie van Nieuw Guinea. De belangstelling was zeer groot. De collecte bracht 50.op. Des middags had de film gedraaid voor kinde ren, wat 16.70 opbracht. De presidente van den Vrouwenbond deelde mede,, dat Maandag 2 Maart weder begin wordt ge maakt met het werk der missie-naaikripg. Meisjes boven 18 jaar worden uitgenoodigd hun hulp te verleenen. Tevens wil de Vrou wenbond trachten eer retraite te doen houden voor huismoeders; alleen die.reeds groote kinderen hebben kunnen daaraan deelnemen. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zooals ge woonlijk op de propaganda-avonden van den Bijz. Vrijw. Landstorm, was de groote zaal in hotel v. Rossum geheel met leden en belangstellenden gevuld. De voorzitter? dr. Beije, opende de bij eenkomst en zei bij zijn inleiding, dat ve len die de liberale beginselen zijn toege daan, zoover van de B. V. L. bleven verwij derd. Misschien ligt het aan bet woord bij zonder, wat in hun ooren klinkt als iets, uitsluitend van de rechtsche groepen. Dat- is de reden, dat het bestuur een ,,link- schen" spreker heeft uitgenoodigd, den heer ten Cate Brouwer, die hij het welkom toeroept. Hij heette welkom resp. kapt. Kruis als vertegenwoordiger van den korps commandant, de verschillende afgevaardig den van zusterafdeelingen, oa. de heer de Goede uit Alphen, res. 2e luit. Poortvliet uit Rijswijk, res. kapt. art. Valkenburg uit Pijnacker, de leden van de gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland West" res. le luit. R. Bordewijk uit Den Haag, res. majoor Juta uit Oegstgeest. res. 2e luit. cav. mr. Eschauzier, Den Haag, res. kapt. art. Eckel bus. Voorts res. kapt. Const Boissevain, Den Haag, mr. Mispelblom Beijer, Den Haag, dr. Berg de Bruin. Oegst geest en wethouder Whitlan uit Rijswijk, benevens alle aanwezigen. Mej. Pfaff en burgemeester Boddens Hosang hadden bericht van verhindering gezonden. Begonnen weid, gezamelijk het Wilhel mus te zireén, waarop een natuurfilm werd getoond. Hierna kwam de spreker, de heer ten Cate Brouwer, aan het woord. Spreker schetste de tegenwoordige revolutionaire geest en wekte de landstorm op pal te staan voor Koningin en Vaderland. Gezamenlijk werd daarna gezongen „Wij willen Holland houên". De res. kapt. J. Kruis sprak namens den korpscommandant, maj. Boots, een woord over recht en plicht. Gelijk wij onze landen door dijken ver dedigen tegen het wa'er, aldus spr., laat alzoo de landstorm ons beschermen tegen revolutie. Dus allen, die de wapens kun nen dragen, moeten zich als lid aanmelden. Dan zullen de revolutionairen zich eerst nog wel eens bedenken. Door kapt. Kruis weid met een toepas selijk woord het brevet van koningsschut- ter uitgereikt aan den heer J. van Dam en van scherpschutter aar. N. Bath, C. van Duuren, D. Kapteijn en B. van Rossum. Luit. Karres bepleitte daarna in krachti-, ge woorden, om steun te verleenen aan den B. V. L. door zich te abonneeren op „Ons Landstormblad". Luit. Bordewijk wist in eenige aangename bewoordingen het nut van de propaganda- avonden te schetsen; zij zijn noodzakelijk voor de saamhoorigheid. Verder zet hij uiteen het doel van den landstormer in tijd van vrede, ten tweede in tijd van geweld. Vervolgens had de uitreiking plaats van de schietprijzen. le klas: J. J .Hoogendoorn 692; C. de Veer 689; T. Zaal 688; J. van Dam 685; Ph. Jongeneel 682; C. v. d. Beek 679, en W. Verburg 660 punten. 2e klas: N. Both 670; C. v. Duuren 666; S. Terlouw 666; W. Verduin 662; T. Ande- weg 660; A. v. d. Boon 659; W. Burggraaf 657; B. van Rossum 654; C. J. van Dijk 651; D. van Vreedendaal 629; D. Kaptein 618. 3e klas: A. Blok 565 en P. van 't Hoog 549 punten. Luit. Bordewijk brengt hulde aan den leider, den heer C. v. d. Veer, die zoozeer de leden weet te bezielen en zulke resulta ten weet te bereiken. Kap. Valkenburg, commandant uit Pijn acker, brengt ook hulde aan den comman dant. Tevens spoort hij de leden aan pa raat te zijn. Als plaatselijk leider vindt hij het noodzakelijk dat de leiders eens bij elkander kómen, om zoodoende de band van samenwerking te versterken. Tusschen do verschillende toespraken werd landstorm-, natuur-, Koninginne- en komische films vertoond; een strijkje zorgde voor een goed en gezellig stukje muziek. dr. Beije sloot met een woord van dank aan de sprekers, en aan allen die aan het welslagen van dezen avond hadden meege werkt, nogmaals aansporend, zich als lid van den B. V. L. aan te me'den. Zweminrichting Rijnstroom. De jaar vergadering van de Zweminrichting werd door slechts enkele aandeelhouders be zocht. Na opening door den voorzitter, den heer P. van Ingen, werden de notulen door den secretaris, den heer B. Batelaan voorgelezen, welke werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag ontleenen wij, daf de gebruikmaking der inrichting stemde tot tevredenheid. Het aantal abonné's was bij na even groot als in 1929, evenzoo het aan tal losse baden. Toen klachten kwamen, dat het water groezelig werd, heeft het bestuur fijn grind laten storten, zoodat dit euvel is hersteld. De inriohting was van binnen en buiten geverfd. Zweraondei richt werd gegeven aan kinderen der openbare school. Daar met dit schoolzwemmen laat werd begonnen, is nog geen oordeel daarover te vellen. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn verslag. De penningmeester, de heer A. Verboom doet rekening en verantwoording: Inkom sten 1799.uitgaven 1785.12, batig saldo 13.88. Voorts werden langdurige besprekingen gehouden, om het bassin te voorzien van zuiver water. Daarvoor zou het bassin ge heel van directe verbinding met den Rijn worden afgesloten, met aan de Oostzijde een filter en aan de Westzijde een motor, waarmede het water wordt uitgemalen, zoo dat alleen zuiver gefiltreerd water binnen kan komen. Be ~n werd eerst te onder zoeken of deze manier voldoet, waarvoor een zeker bedrag wordt beschikbaar ge steld. Hierna w-.d de vergadering geslo ten. Kieszerslijst. De op 23 Febr. jl. vast gestelde kiezerslijst voor deze gemeente be vat 3062 kiezers van Tweede Kamer, 3000 voor Prov. Staten en 2894 voor de gemeen teraad. Burgerwacht. Als commandant van de Bodègravensche Burgerwacht is door den héér H. Göbél ontslag gevraagd. WOERDEN. Doodelijk auto-ongeluk. De 21-jarige B. alhier, die Zondag met zijn auto erop uit was om de melk te ha len is des avonds onder de gemeente Bo degraven verongelukt. Door het plotseling breken van het stuurrad bottse de auto te gen een boom en raakte daarna te water, waarbij B. zeer ernstig werd gewond. Naar het algemeen Ziekenhuis te Woerden ver voerd is hij hier gisterennacht aan de ge volgen overleden. Een oudere broe.' van het slachtoffer kwam er slechts met eenige schaafwonden af. De resten van de auto, die totaal vernield werd, zijn gistermorgen door v. V.'s sleepdienst weggehaald. Plotselinge dood. Gistermorgen te ongeveer half zeven is onder de gemeente Kamerik een turfschipper uit Vinkeveen dood in zijn schuit gevonden. Het lijk werd bij dichtbij wonende familie later binnen gebracht. Uit het onderzoek van den dok ter is gebleken, dat de dood waarschijnlijk is veroorzaakt door hartverlamming. Kiesvereeniging. De voorgenomen ac tie in deze maand door het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging, in verband met de komende verkiezingen voor Provinciale Staten en Gemeenteraad, zal krachtig wor den gevoerd. Zij, die zich nog beschikbaar willen stellen voor propaganda, behoeven zich slechts aan te melden bij den secre taris, den heer A. StreeflanJ. Gisteren had ik twee cent en toen heb ik een sigaret gekocht. En toen kwam mijn vader en En die gaf je een pak slaag? Neen, hij pakte 'm af en rookte 'm zelf op.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8