DINSDAG 3 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 niet in staat om daarvoor te zorgen, on danks dc werkzaamheid van den heer Zit man, wien spr. gaarne hulde brengt. Wethouder G o s 1 i n g a antwoordt op de vragen van mevr. Braggaar, dat B. en W. niet in de finesses op de hoogte zijn van de daden van de Ver. tot verbetering van het. lot der blinden. Dat is niet doen lijk. Op de enkele gegevens van mevr. Braggaar kan spr. niet direct een uitspraak geven. B. en W. denken er niet aan, om een ge meentelijke commissie in te stellen, ook al zou de Vereen, tot bevordering van het lot der blinden haar werk moeten stopzetten. De cijfers uit Amsterdam, waar zoo'n ge meentelijke instelling is, doen spr. een kou de rilling over het lijf loopen. De heer Zitman meent, dat mevr. Braggaar zich wel voor de blinden inte resseert, maar nogal eenzijdig. Het partij belang is in 't spel en er wordt veel te veel verdacht gemaakt. De heer Bergers breekt eveneens een lans voor de personen, die hun werkkracht geven in het belang der blinden. Men moet hun niet al te veel op de vingers kijken, dan gaat de ambitie eraf. Mevr. B r a g g a a r-d e Does oefent verder nog -critiek uit. op de leiding bij Ie te werk stelling der blinden bij meerge noemde vereeniging. De heer Zitman weet evengoed als ik, dat de zaken in de/.e vereen, niet gaan zooals het moet. Spr. werpt de verdachtmaking als zou zij er een politiek zaakje van maken, verre van zich. De heer M a n d e r s vestigt er de aan dacht op, dat de loonen der blinden zeer laag zijn. De voor//,.: Dat is op het oogenblik niet aan de orde. Het voorstel wordt verworpen met 15 te gen 10 stememn. Voor stemde alleen de S.D.A.P. Wegens het ver-gevorderde uur (het is bij zessen) worden de drie laatste agenda punten eveneens verschoven tot de vol gende vergadering. De spanning in het lichtnet. Naar aanleiding van de demonstratie van den heer Coster in de vorige Raads vergadering over te hooge voltage van hot lichtnet der electr. centrale deelt wethou der G o s 1 i n g a thans mede, dat de aan wijzing van 140145 Volt spanning in den door hem gebruikten Voltmeter onmogelijk juist geweest kan zijn. Niet alleen dat dan het licht in deze zaal reeds lang was uit gegaan, maar heel de stad zou in het don ker gezeten hebben. Een op den volgenden dag aan hetzelfde stopcontact herhaalde proef mot een volkomen betrouwbare volt meter gaf een spanning aan van 133 Volt in de li oh turen van 1922 uur en van 132 Volt in de overige lichturen. Circa 5 uren zal het dus 132 Volt geweest zijn. De normale spanning van ons lichtnet is 127 Volt hetgeen evenwel niet wil zeggen en nooit heeft beteekend, dat overal in de stad en op elk uur precies die spanning bestaat. Integendeel. Er zijn geweest en er zijn nog steeds schommelingen van circa 5 pet. naar boven en naar beneden. De spanning kan dus varieeren. Ook in 1928 zijn spanningen van 132 Volt in het net gemeten zonder dat dit tot klachten aan leiding gaf. Deze spanningsvariatie is geen technische fout dook alleen een onvolko menheid. In elk net komt zij voor. De meening van een ongenoemd deskun dige in het Leidsch «Dagblad, dat de oor zaak er van zou liggen in de te lichten aan leg van het net bewijst ten duidelijkste de ondeskundigheid van dezen anonymus. Juist de aanzienlijke verzwaring van het net in de laatste jaren, speciaal in de bin nenstad, heeft veroorzaakt dat de varia ties naar beneden vrijwel zijn opgehouden en dat de variatie naar boven iets is toe genomen. Hoe zwaarder het net toch, hoe minder spanningsafval. Klachten over lampbreuk zijn vóór de demonstratie van den heer Coster noch uit het publiek noch van de zijde der instal lateurs vernomen. (De heer Coster: Geen wonder!) Daarna regende het klachten, daar bij iederen stroomafnemer wel eens een lamp doorslaat en nu iedereen er de oorzaak van wist: de te hooge spanning. Deze is inmiddels iets verlaagd. Burge meester en Wethouders vertrouwen, dat de klachten thans zullen verstommen, want toegegeven moet worden, dat een spanning van boven 130 volt (al komt deze nooit uren achtereen voor) hoezeer deze aan de licht sterkte ten goede komt, voor sommige lam pen doodelijke gevolgen kan hebben. De heer Coster wilde van repliek die- aen, doch de voor z. stond op dit oogen blik geen discussie over dit onderwerp toe. De voorz. deelt daarna nog mede, dat de overeenkomst inzake het baggerwerk met den heer H. J. de Heider tengevolge van diens faillissement is opgeheven en dat B. en W. besloten hebben het baggerwerk voorloopig in eigen beheer uit te voeren. RONDVRAAG. De heer Verwey heeft vernomen, dat er door de burgwachters soms werkweken gemaakt worden van 8090 uur. Dat is veel te veel. Wanneer zal nu eens eindelijk de desbetreffende verordening worden toe gepast'! Daarna sluiting. Wetenschappelijke Berichten P. ERICH WASMANN. t In den ouderdom van 72 jaar is in het St. Ignatius-college te Valkenburg in Lim burg overleden de bekende Je sui eten-pa ter Erioh Wasrnann. Pater Erich Wasrnann is den 29sten Mei 1S59 in Meran geboren. Hij behoorde tot de Duitsche provincie der Jesuietenorde. Na de verdrijving der Paters uit Duitscli- land verbleef hij in het Duitsche college der Paters te Valkenburg in Limburg, waar hij zich aan wetenschappelijke studie.-, vooral over de mieren, wijdde. Zijn talrijke boeken over dit onderwerp bezorgden hem een internationale reputatie. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. NED. TREILER VERGAAN. OP DE SCH0TSCHE KUST GEWORPEN EN MET MAN EN MUIS VERGAAN. Vermoedelijk een IJmuider schip? Eeu N. T. A.-telegram meld): Uit Rosehearty aan de Schotscbe kust wordt gemeld, dat men daar Zondag tij dens een hevigen storm een schip heeft waargenomen, dat met de kiel naar boven dreef. Men vreest, dat de bemanning, die uit twaalf a zestien koppen moet hebben besraan, den dood in de golven heeft ge vonden. Reeds is het lijk van een zeeman aan land gespoeld, alsmede een reddings boot en een kleiner volgbootje. Uit de op schriften heeft men kunnen opmaken, dat het hier een Nederlandsche visschersboot uit IJmuiden betreft. Naar hel Persbureau Vaz Dias ver neemt, wordt door het radiostation Wiek gemeld, dat gisternacht een onbekend schip, waarvan men vermoedde, dat het een Nederlandsche visschersboot is, (e Rosehearty aan de kust van den Muray Firth, op de kust is geloopen. Van de be manning is niets bekend. Wel is tegen 12 uur Zondagmiddag een lijk aan land ge spoeld van een man. Er zijn wrakstukken gevonden met de volgende namen: Mnlae en Levke. Naar Reuter uit Londen meldt schijnt het bijkans zeker, dat de geheele beman ning van den Nederlandschen treiler, die op de rotsachtige kust van Aberdeenshire bij Fraserburgh Zondagochtend op het strand geworpen is, omgekomen. Het is onmogelijk er zich van te verge wissen, hoevelen aan boord warenu, maar vermoedelijk was het aantal koppen tr.s- schen de twaalf en zestien. Uitgemaakt werd, dat de treiler uit IJmuiden afkomstig was. Het lijk van één zeeman is op 8 K.M. van Fraserburgh ge vonden. De treiler ligt onderstboven op de rot sen en is aan de genade van vervaarlijke golven overgeleverd. Men vreest, dat hij uiteengeslagen zal zijn, vóór de redding- boor te water gelaten kan worden. De bemanning van de reddingboot staat gereed om naar het wrak te gaan, wan neer de zee het toelaat dat de reddingboot uitvaart. De treiler is gestrand op een eenzaam deel van de kust, waar men zelfs bij ge wone zee moeilijk reddingwerk kan ver richten. Van den gestranden treiler zijn een red dingboot en een kleiner roeibootje aange spoeld. Uit de opschriften bleek, dat het wrak een Nederlandsche motorlogger uit IJmuiden is. Nader seint Reuter, dat de naam van den aan de Schotsche kust gestranden Hollandsehen treiler nog niet bekend is. Men verwacht dat het wrak niet voor i Woensdag te bereiken is. Nog drie lijken, n.l. van twee mannen en een jongen, zijn gistermiddag in diep water gezien, 300 yards van het wrak, maar er stond een te sterke stroom en de lijken, waarvan er één gekleed was, konden niet worden gebor gen. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto gegrepen. Op slag gedood. Zaterdagavond kwam te Steenwijksmoer het zesjarig dochtertje van den heer Tuis onder de auto van dr. J. C. Homan, arts te Couvordem Het kind was direct dood. Den bestuurder treft geen schuld. Doodelijk ongeval te Hengelo. De gehuwde werkman Ter II., arbeider op de machinefabriek van Gebr. Stork en Co. te Hengelo was Maandagmorgen be zig aan de, electrische Centrale. Hij had het ongeiuk van een ladder te vallen waarna hem bovendien een zware ijzeren plaat op het lichaam viel. Zwaar gewond werd hij naar het Algemeen -Ziekenhuis vervoerd, waar hij gistermiddag overleed. Kind door een zoldergat gevallen. Te Culemborg is Zaterdag een jongetje van omstreeks 2 1/2 jaar door een ventila tieopening van een zolder gevallen en met een gebroken arm en meerdere kwetsuren in he>t St. Bnrbaragesticht opgenomen. Verdronken? De 22-jarige Bertha J. uit Lunteren ging Zaterdagnamiddag per rijwiel naar haar verloofde te Barneveld. Zij is vandaar des avonds weder naar huis teruggefiet-st. Toen mej. J. des Zondagsmorgens niet thuis was teruggekeerd werden haar ouders ongerust en informeerden te Barneveld of zij daar had overnacht. Dit was niet het geval. Zondagmiddag is het rijwiel van mej. J. nabij de brug over de Kiefterbeek die op de grens van Lunteren en Barneveld ligt en .welke beek momenteel een hoogen water stand met veel stroom heeft, aangetroffen. Het vermoeden bestaat, dat haar een ongeval is overkomen. Goederentrein ontspoord. Van den goederentrein, die uit de rich ting Geldermalsen om 16.50 uur in Gorin- chem moet arriveeren, ontspoorden nabij het station Gorinchem, nadat de trein vrij wel tot stilstand was gekomen, vier gela den wagons, vermoedelijk tengevolge van een verkeerden wisselstand. De schade is waarschijnlijk niet groot. Het treinverkeer op de lijn Gorinchem— Geldermalsen ondervindt geen vertraging. Onmiddellijk werd met het' opruimings- werk begonnen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GR00TE SCHUUR AFGEBRAND. Gisteravond te kwart over zes is in een groote schuur achter het woonhuis van c<en groentenimporteur Groenenboom, gelegen aan den Dordtschen Straatweg, brand ont dekt. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat tién minuien later de schuur* die steenen muren heeft, en ongeveer 25 bij 15 M. groot was, in lichterlaaie stond. Het gemaakte niiddelalarm werd op de vreemde berichten over dezen brand, die tot ver in den omtrek zichtbaar was, ver anderd in groot alarm, waarop zich al het groote materiaal naar den Dordtsohe Straatweg spoedde. Kort nadat eenig handspuiten de blus- sohing hadden aangevangen met drie slan gen op de waterleiding kwam een aantal reserve-auto's en motorspuiten met den machinalen ladder op hel terrein van den brand aan. Het bleek niet mogelijk de schuur te behouden, zoodat de brandweer zich bepaald heeft tot het behouden van het woonhuis, dat slechts door een smallen gang van de schuur gescheiden is. Hiervoor waren nog drie stralen uitge legd, zoodat met zes stralen werd ge werkt. De gevel ingestort. Omstreeks ha 1 fa oh t is de gevel van de schuur, die het dichtst bij het huis staat plotseling omlaag gestort. Dit veroorzaak te een haastige vlucht van het brandweer personeel, doch gelukkig werd niemand door de steenen getroffen. Een gedeelte van den muur is door de deur van de woning terecht gekomen. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke on gelukken voor. Toen de muur eenmaal ge vallen was, werd men den brand vrij spoe dig meester. Er bestond voor dezen brand groote be langstelling. Duizenden hadden zich in de omgeving opgesteld om van dit zeer fraaie schouw spel getuige le zijn. HET HOOGE WATER. Stagnatie bij spoordijkwerken. Wegens den hoogen waterstand wordt te Oeffeit (N.-Br.) stagnatie ondervonden bij de spoordijkwerken aldaar. De werk zaamheden kunnen slechts ongeregeld wor den voortgezet. Kwelwater. In verschillende dorpen van den Bra- bantschen Maaskant, aldus meldt men aan „De Tijd", ondervinden de bewoners groo- ten overlast van liet. bekende en hinder lijke kwelwater. Als gevolg van het optre den van dit euvel zijn vele boerderijen ge heel door water omringd. Hier en daar heeft men in verband daarmede bijzon dere maatregelen moeten treffen en moes ten noodbruggen worden geslagen om do geïsoleerde huizen' te kunnen bereiken. Talrijke veestallen zijn overstroomd, zoodat het vee elders moest worden gestald. VECHTPARTIJ VAN NEDERLAND SCHE SCHIPPERS IN BELGISCH LIMBURG. Een Nederlandsche schipper gedood. Tusschen zes beschonken Nederlandsche schippers en den caféhouder L., te Booholt (Limburg) is Zaterdagavond te Brussel he vig gevochten. De schippers, die in het ca fé alies kort en kein hadden ges agen, gin gen den kastelein en een bezoeker te lijf. Dezen verdedigden zich met stoeien en sloegen Men 25-jarigen schipper Jozef S meets neer. S. liep een schedelbreuk op en gaf spoedig den geest. Daarna hebben de schippers nog verscheidene revolverschoten afgevuurd. Zij verwondden den bezoeker aan het hoofd. Gendarmes uit Bree hebben 4 schippers, a-Hen .uit Bree afkomstig benevens den kas telein en den bezoeker aangehouden. Allen zijn te Tongeren ingesloten. MOORDAANSLAG TE LEEUWARDEN. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft op het Rui'tersk war tier te Leeuw orden een po ging tot moord plaats gevonden. Omstreeks dien tijd bevond zich daar de 42-jarige werk man C. A., toen hij zijn vroegere kost-juf frouw mej. G. Hiemstra ontmoette. Hoewel de verhouding door allerlei omstandigheden niet. al te 'best genoemd kon worden, werd een praatje gemaakt. In den loop daarvan haalde A. een mes te voorschijn en bracht mej. Hiemstra eenige wonden toe, o.a. een steek achter het linkeroor, steekwonden aan armen en been-en, terwijl de slagader van haar linkerhand werd doorgesneden. Op haar hulpgeroep snelden voorbijgangers en politie toe, die den dader wisten te grijpen, terwijl men de zwaar ge-wonde juffrouw in een café binnendroeg, van waar zij, door de d-octoren Maas en Ufelie verbonden, naar het stadsziekenhuis werd vervoerd. Was de' politie aanvankelijk van oordeel, dat men hier niet eon plots el in sen aanval va-n woede te doen had, achteraf is uit het getuigenverhoor gebleken, dat A. reeds ver scheidene malen te kennen gesteven had mej. Hiemstra te zullen vermoorden, indien zij aan zijn huwelijksaanzoek ge-en gevolg .wenschte te geven. De da'er is heden ter beschikkine vin de justitie geste'd. Mej. Hiemstra maakte het vanmorgen naar om standigheden redelijk wel. Werkzoekende werkloozen. Bij de Vrijdag te Deventer gehouden aan besteding van de ophooging van de gron den voor den woningbouw achter de Tapijt- fabriek is o.a. door een groep van een 30- tal werkloozen ingeschreven voor een be drag van f 7997. De hoogste inschrijving be droeg f 15.900. He-t- betreft aldus „Het Yclk" een groep werkloozen, die op deze manier willen trach ten zelf aan den kost te komen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. AUTO ONDER WADDINXVEEN DOOR DEN- TREIN GEGREPEN. De chauffeur gedood. Gistermorgen is een vrachtauto van de firma Konings uit Rotterdam, welke ge laden was met- ijzer, bij het passeeren van den onbewaakten overweg bij den Zuidelijken dwarsweg in den Zuidplaspol- der onder Waddinxveen, door den snel trein, die om 11.41 van Gouda naar Den Haag vertrokken was, gegrepen. De trein naderde den onbewaakten overweg bij Moordrecht op denzelfden tijd als een met ijzer beladen vrachtauto van de Alg. Vervoermaatschappij König en Co. te Rotterdam. De auto ïad een vrij groote vaart en werd in de flank door den trein gegrepen. De wagen werd meer dan 100 meter meegesleurd en kwam geheel versplin terd aan den kant van den weg terecht. De chauffeur, de 36-jarige P. Mulder, werd op slag gedood. Hij laat een jeug dige eohtgenoote en twee kinderen na. Zijn lijk is in den loop van den mid- dog naar Rotterdam vervoerd. De burgemeester van Moordrecht was spoedig ter plaatse, waar de politie uit Moordrecht reeds- haar maatregelen had genomen en het publiek op een afstand hield. De officier van justitie uit Rot terdam werd in den loop van den mid dag op de plaats des onheils verwacht. De lading ijzer, die door de auto ver voerd werd, was bestemd voor den bouw van de nieuwe brug in den polder bij Moordrecht. De overweg, die onbewaakt is, ligt op een reeds uit de verte goed zichtbare plek, vanwaar men naar beide zijden ook een ruim overzicht heeft op de spoorbaan. AUTO BIJ K0CKENGE DOOR DEN TREIN GEGREPEN. De bestuurder gewond. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg onder Laag Nieuwkoop bij Koc- kenge tusschen Harmeien en Breukelen de auto van den melkrijder J. Griffioen aldaar door den trein 543, een z.g. beurs trein Rotterdam (M.)Amsterdam gegre pen. G. die honderd meter van den over- BIJGEL00VIG SOEST. De tooverheks heeft 't gedaan. In Eigen Volk w aarin hij het een en ander vei te. t. over het geloof aan t-ooverheksen, dat in Soest nog bestaat, deelt de heer Pluin den inhoud van c-en brief mede, wel ken hij heeft ontvangen van d-r. H. P. Schoonenbeek alhier, die 16 jaar geneesheer van Soest is geweest en die zegt7 Op zekeren dag werd ik geroepen bij K. in de Birktstraat. w?a-r een jong kind ziek lag. Daar de toestand e-enigen tijd stati-on- na-i-r bleef, werd de ziekte spoedig toege schreven aan betoovering, temeer daar bij onderzoek van de veeren uit heit bed hierin roosjes gevonden werden en zelfs een ver roeste spijker. De toovenares wa-s ook aan te wijzen; dat kon niemand anders zijn dan Make Geertje, een weduwvrouw, die eenige huizen verder woonde. Daar er ook bedrei gingen tegen die vrouw werden geurt, heb ik den veldwachter verzocht, den vader van het- kind te waarschuwen, dat hij met die bedreigingen moest ophouden. Tegelijker tijd heb ik persoonlijk met dien veldwachter een nieuw bed voor het kind laten maken met nieuwe veeren. Da-t bed heb ik door den veldwachter laten verzegelen. Na drie weken hebben we sa-men alles opengemaakt en niets abnormaals gevonden. Onze in druk was, dat de vader nog niet overtuigd was. Aan den S oe-sterber gerstraa tweg woonde een keuterboer H. genaamd. Deze man was lijdende aan maagkanker, d-ie werd toege schreven aan betoovering door de. reed® ge noemde vrouw. Het bewijs daarvoor was, dat de koeien zwarte melk hadden gegeven. Bovendien was er eiken avond op den zol der zulk een helsch lawaai dat de beide zoons, die daar hun slaapplaats hadden (n.b. mannen van 35 en 40 jaar 1) niet boven durfden blijven en i-n de kajner van hun ouders kwamen sla een. Het is mij ook hier niet gelukt zelfs niet, met beluvlp van een geestelijke, eenige verbetering in de herse nen dier men-sc-hen te brengen. Er waren vele onder mijn patiënten in Soest, die aan tooverij ge'oofden, en hoe ik er hun ook op wees, dat noch de dominee noch de pastoor daaraan eenig geloof hecht te, steeds was het antwoord: Ja, rpaar heer dokter, wij hebben het toch zelf ondervon den. Een boerenvrouw (v. d. H.), in de wande ling bekend als Mein Blaas (de afkomst van dat woord hier is mij onbekend), werd ook als tooverheks aangewezen, a-lleen omdat haar moeder dat ook geweest wa-s. Ik heb die vrouw 16 jaa-r lang a's patiënt gehad en altijd best met haar kunnen opschieten. Het oude bijgeloof bloeit neg in vo-l-le fleur, zegt de heer Pluim Militaire stukken zoek geraakt. Naar de „Tel." verneemt, is een en veloppe, waarin zich belangrijke mili taire stukken bevonden, niet 'in het be zit gekomen van den chef van een der militaire bureaux te Amsterdam, aan wien het stuk gericht was. De enveloppe hield een gedetailleerde beschrijving in van de fortifciaties te Muiden, van de plaatsen waar de verschillende wapen- voorraden geborgen zijn, alsmede van de bewaarplaatsen der onderdeden dier wa penen. Geweren en revolvers worden n.l. in de fortificaties aldus bewaard, dat, wanneer zij ontvreemd worden, zij niet weg woont, had juist 20 M. voor den weg melk geladen. Daarmee gereed reed hij langzaam den oprit naar den overweg op. Op 't zelfde moment naderde de trein. De wegwerker Meyers gaf nog een tee- ken aan G. dooh dit werd niet opge merkt. De machinist meende uit het zeer langzame rijden van de auto te kunnen opmaken, dat G. ging stoppen. Op dit moment gaf hij meteen een sein, maar het wa-s al te laat. De trein greep de auto juist achter de cabine, terwijl de auto in zijn geheel aan de buffers bleef hangen. De melkbussen vlogen links en rechts in het rond. Intusschen remde de machinist met alle macht, doch door de glad-bevroren rails gleed de trein door. De trein kwam op oilgeveer 250 M. voorbij den overweg tot stilstand. Onderweg was de heer G. door een schok van de auto tegen beels uit de cabine geslingerd. Hij bleef met bloedende wonden en veel inwendige pijn langs de spoorlijn liggen. Een wegwerker was- met treinperso neel en verschillende passagiers spoedig bij den man. Op eenige kussens uit den trein werd G. vandaar naar zijn woon huis vervoerd, waar een geneesheer uit Kockenge de eerste geneeskundige hulp verleende. De heer G. is er naar omstandigheden goed afgekomen. Zijn rechterdij-been bleek zeer ernstig gekneusd, terwijl hij ver schillende ontvellingen en snijwonden had bekomen. De trein vertrok met 20 minuten ver traging naar Amsterdam. AUTO BIJ ALKMAAR TEGEN EEN TREIN GEREDEN. Op den onbewaakten overweg naibij de Kalkovenbrug te Alkmaar is gistermid dag te hhlf vier een ernstig ongeluk ge beurd. De 26-ja-rige J. Huis in 't Veld, uit Ouddorp, passeerde daar met een vrachtauto toen deze werd gegrepen door de locomotief van een goederentrein. De man schijnt met zijn auto tegen de loco motief te zijn opgereden toen deze den overweg reeds gepasseerd was. De auto werd ge-heel vernield. Dc chauffeur kreeg wonden in het gelaat en klaagde over pijn in den rug, waarna hij naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd. Zijn toestand was gisteravond redelijk wel. Nadat de vernielde auto van de rails was verwijderd, heeft de trein de re-is- voortgezet. in den staat, waarin zij worden opge borgen, gebruikt kunnen worden. Of de enveloppe met stukken, welke niet aan- geteekend verzonden werd, bij de Poste rijen verloren is- geraakt, of dat zij hier of daar ontvreemd is, kon niet worden vastgesteld. Korten tijd voordat de stukken ver zonden werden, is te Muiden een aldaar onbekend persoon gezien, die gevraagd heeft, waar zich eeen bepaalde kazerne bevond. Aan die kazerne heeft hij zich echter niet gemeld. In ver-band met een en ander hebben de militaire autoritei ten besloten het toezicht, dat steeds door de militaire politie te Muiden wordt uitgeoefend, te verscherpen. Aan vankelijk bestond het voornemen den vasten bewakingspost te Laren op te heffen en dien over te plaatsen naar Muiden. Daarvan is echter afgezien; men heeft zich bepaald tot een nauwlettend toezicht in de omgeving, waarvan de be schrijving klaarblijkelijk in ver'-cc Je handen is geraakt. Verdoovende middelen. Zaterdagavond heeft de Heerlensehe po litie aangehouden een Belgische vrouw uit Kerkrade en een Duitscher uit Bruns-sum, die een hoeveelheid cocaine aan een de-rden wilden verkoopen voor or geve er 2600. Bij nader onderzoek bleek, d-a-t het geen cocaine was, doch salicyl-zuu-r, een vrijwel waarde loos prod-uct. Later heeft de politie op den Molen-berg een auto aangehouden, die zich daar op ver dachte wij-ze o-phiel-d. Het bleek, d-a-t deze auto op de beide genoemde pe-ns-o-nen wacht te. Bij het doorzoeken van den wagen wer den hierin gevonden vier pakken tu-toooine, eveneens een verdoovend middel. In ver band hiermede werd een Duitscher uit Keu len gearresteerd, die een. en a-n-de-r over de grens m-oct hebben ge-bracht. Al-Ie drie ver dachten zijn in arrest gesteld en zullen tor beschikking van den officier va-n j 'e te Maastricht worden gesteld. Alweer een ontrouw huwelijkscandidaat. De Duitsche dienstbode J. K., in betrek king bij een familie te Hi-lige-rsberg, kreeg kennis aan een landgenoot van haa-r. De verhouding werd hoe langer hoe beter en menigmaa-l werd er reed-s door 'm over trou wen gesproken. Hij moest geld heb-ben cm deelgenoot te wend-en in een slagerij en dan zou hij kun-n-en trouwen. Het meisje in de wolken over het a.s. huwelijk, gaf hem haar spaarpenningen cm zoodoende bij een eventuee-le leening de onkosten etc. te- kun nen betalen. Even-wel moest de arme dienst bode al spoedig ontdekken, da-t haar a.s. man een geslepen oplichter wa-s. Hij heeft althans niets meer van zich la-ten hooren en is vermoedelijk naar Dni-tsehland ver trokken. De politie heeft een onderzoe-k ingesteld "aar de verblijfplaats va-n den ontrouwen ^•andi-daa-t.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6