UIT DE PERS BINNENLAND Om Honderd Duizend Dollar! MAANDAG 2 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 3 Maart. Huizen, 295 M. Uit-stl. KR O-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0010.25 Gramofoanpl. (Hollands oh Strijkkwartet). 10.2511.00 Gramofoonpl. 11.0011.30 Russische Zang (Gramo foonpl.) 11.3012.00 Gods. Causerie door Pastoor Perquin. 12.001.30 Concert KRO-Trio oJjv. P. Lus'tenhouwer. I.302.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Knipcursus. 4.006.30 GramofooninpL 6.306.45 Verbonds-kwartiertje. 6.457.15 Schri ft verbet erin g&cursus. 7.157.45 Pastoor van Beukering: „Litur gie van het Huwelijk". 7.45S.OO GramofoonpL 8.009.30 Lijdensmeditatie door Rte-ctor H. A. Bots. M.m.v. R.K. Zangkoor A.M.D.G. o.l.v. P. Ravenslootj C. v. Steijn (orgel). 9.4011.00 Concert KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen, L. Somer (viool). II.1012.00 Gramofoonpl., c.a. 9.30 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. Uitsl. A VRO-Uitzending. S.OO9.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AVR O-kwintet o.l.v. F. Lupgens. 12.302.00 Concert door het Orkest van het. AST A Theater ,Den Haag oJ.v. Jos. Si'libermann. 2.002h30 Vrouwenhailfurtje. 3.00—4.00 Knipcursus. 4.004.30 Gramofoonpl. 4.305.00 Pianostudiemuziek door Egb. Veen en Louis Schmidt. 5.005.30 Raddo-Kinderkoorzang o.'I.v. J. Hamel. 5.30b.00 «Concert Tuschinsky-orkest ol.v. Max Tak. 6.006,20 Land'bouiwlezing door Bern. H. Vos. 6.207.00 Vervolg Tu&chihvsky-eoncert. 7.007.30 Eagelsoh voor beginners door Fred. Fry. 8.00S.30 Radio Volks Universiteit, Mu- ziekhalfuurtje. 6.309.00 Concert uit Enschedé door Ma- rek Weber en zijn orkest. 9.009.20 Dr. dr. M. J. W. 'Rloegibolit: „A>s- phalt-wegen." 9.2010.15 Studio-opvoering van „Do Neurenberger Pop", van A. Adam. Bewer king door L. Roberts. Solisten en versterkt OmroeporkestLeiding: Nico Treep. 10.15—10.30 Vaz Dias. 10.3011.00 Conceit, Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20"Orgelspel door E. O. Henry. I.26 Orkest concert. 2.15 Televisie. 2.25 'Ui-tz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert.. 5.35 Ki.nderuurt.je. 6.20 Lezing en Nieuweber. 7.00 Pianospel door ELsa Kargen. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 8.20 Lezing: Daarna: Vervolgconcert. 9.20 Berichten en Lezing. 10.00 Concert. II.0512.0q Dansmuziek. Brussel 508.5 en 3382. M. 5.08,5 M-: 5.20 Gramofoonpl. 620 Concert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert-Orkest en solisten. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkest concert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert-Orkest en soli. „R a d i o - P a ri s", 172? 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. S.20 Orkestconcert. 9-50 Gramofoonpl. Langenberg, 473 V 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 4.20 Orkest concert. 7.05 Orkestconcert. 7.50 ..Der Clown". Vroolijk piogra-mma met Grock, de drie Fratellinis enz. Kalundborg, 1153 M 11.20 Strijkconcert. 2.20 Orkesteonoert, Eliza Herlov (piano). ,7.20—9.20 Concert door koor en solostem men. 9.3511.50 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 if. 5.4011.50 Lezingen enz. 1.501215 Gramofonpl. 12.15—1.20 Berichten. 1.202.15 G ramofoonpl 2.153.50 Voordrachten. 3.504.50 Ooncert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Operette „Roscn aus Floria", Leo Fall, o.l.v. Emi'l Kalm. 9.30 Chauserie en berichten en daarna tot 11.10 Orkestconcert. „VOLKSVOORLICHTING. De Maasbode schrijft: Tot onze verbazing publiceerde „Het Volk" een serie artikelen waarin een ge wezen gevangene gelegenheid kreeg naast bal van oncontroleerbare beschuldigingen tegen plichtsvergeten beambten, ook een smet te werpen op talrijke gevangenen, die zich niet weren kunnen en tenslotte op reolasseeringsmenschen. die als door trapte huichelaars en „muffe eer-en-deugd kerels" werden voorgesteld. Thans is het zelfs den in het gevange niswezen belangstellenden socialistisohen afgevaardigde ds. v. d. Heiden te mach tig geworden en deze schrijft in „Het Volk": Toen ik een dezer dagen in de gevan genis was. vroeg mij een der bewaar ders, die een langen staat van dienst heeft en een oude, trouwe partijgenoot is, wat mijn oordeel was over de schet sen in „Het Volk" uit het leven van een misdadiger. Hij zelf was, met na me door hetgeen over het gevangenis leven werd medegedeeld, zoo veront waardigd, dat hij naar do pen had willen grijpen om een protest en tegen spraak te schrijven. Mijn antwoord was, dat de lezers moeten bedenken, dat deze sohetsen in zooverre waarde hebben, dat ze leeren o.m. hoe voorzichtig men dient te zijn met niet-gecon troleerde verhalen. De lezers- zullen ze dan ook met de noo- dige critiek moeten lezen. Een objec tief beeld van gevangenis en reclassee- ring geven ze dan ook niet, wel de sub jectieve weergave van de indrukken en ervaringen van iemand, die objectiviteit niet bereilkt Ze zullen dan ook niet met een korreltje, maar met een pond zout moeten worden gebruikt. Het hoofdorgaan van de S. D. A. P. publiceert dus verhalen om zijn lezers in critisohen zin te scholen. Althans zoo ver goelijkt de. v. d. Heide het ergerniswek kend geschi-ijf. Maar de -redactie van „Het Volk" maakt het nog mooier en plaatst dit ontstellend onderschrift: Inderdaad pretendeerden de sohetsen niet anders dan do indrukken van een gevangene weer te geven. Als zoodanig echter waren ze belangwekkend. In rond Nederlandsoh 'bete&kenfc dit du?, dat het hoofdorgaan van een ern stige politieke partij lectuur van de be- denkelijkste soort omwille der sensatie aan haar phbliek voorzet. Wij dachten, eerlijk gezegd, dat de redactie van „Het Volk" haar lezers althans voor dit soort journalistiek te goed achtte en dat zelfr socialistische arbeiders gewend waren aan een hooger peil. Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75 en 40 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop Flacons van f 1.75 en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. 2524 KATHOLIEKE ORGANISATIE. Nederl. R.-K. Metaal- bewerkersbond. Het. getal leden van den Ned. R.-K. Me- taalbewerkersbond is thans gestegen tot zeventienduizend. „St. Raphael". Het. ledental van den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Rapbaël" is in het afgeloopen jaar met 236, van 12.989 tot 13.225 gestegen. FEUILLETON Uit bet Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 39) Ja-, zei ze, eveneens voorzichtig fluiste rend, het is zooals u zegt. Die brief is de reden dat ik hier kom. Waarom zou ik an ders komen 1 Mijn vader stierf denzelfden avond, dat de brief geschreven is hij had geen tijd meer om zich met u in verbinding te stellen. Ik weet niet alles, maar toch ge noeg, denk ik. Er is een heeleboel geld in het spelen daarom ben ik gekomen. AhDago George fluisterde opgewon den. Wacht, wacht een minuut, kleine bam bino Hij liep haastig naar de deur, opende deze, keek spiedend naar buiten, en blijk baar gerustgesteld, seloot hij de deur weer. Daarop liep bij de kamer door cn trok het rolgordijn dat niet geheel gesloten was, omlaag tot op de vensterbank.Toen zette hij een stoel bij dien van Teresa en ging zitten. Je kunt nooit te voorzichtig zijn, hè? En we zullen maar doorgaan in het En- gelsch, dat verstaan de meestcn hier niet. Ah, kleine bambinoje bent wel echt je vaders dochterNicolo Capriano is niet gestorvenhij leeft in jou voort! Dus die brief. Het gaat om geld, zeg je, een heeleboel geld Ja, antwoordde ze en haar stem klonk AANVANGSUUR IN BROOD- BAKKERIJEN MET MINDER DAN ZES GEZELLEN. Een wetsontwerp te Eerwachten. Vanwege de Centrale Bedrijfscommissie, bedoeld in de collectieve arbeidsovereen komst voor het bakkersbedrijf wordt het volgende medegedeeld Nadat de besprekingen over een collec tief arbeidscontract voor bet bakkersbe drijf in de viet groote steden des lande waren beëindigd, hebben de Patroonsorga nisaties aan de Arbeidersorganisaties me dewerking verzocht voor een vervroegd aanvangsuur voor die bakkerijen, die met minder dan zes gezellen arbeiden. De arbeidersorganisaties, Algem., R.-K Chr. en Neutr. Bond, iegden de navolgende verklaring af: De arbeidersorganisaties verklaren zich bereid bij onmiddellijke aanvaarding en onderteekening der C.A.O. door de pa troonsorganisaties hare volledige medewer king te willen verleenen, de moeilijkheden van het ongelijk aanvangsuur in het bedrijf op te heffen, en daartoe in die plaatsen, waar de C.A.O. van toepassing is ver klaard voor bedrijven met minder dan zes gezellen voor een of meer personen een uur vroeger aanvang van den arbeid toe te staan. Den 19en December 1929 hebben par tijen, d.w z. de vier landelijke arbeidersor ganisaties en de drie patroonsorganisaties zich tot den directeur-generaal van den Arbeid gewend met hot verzoek voor de steden, waar de collectieve arbeidsovere enkomst afgesloten is, het aanvangsuur voor de bakkerijen, met minder dan zes gezellen, met een uur te vervroegen en te bepalen op vijf uur des morgens. Ontver voorwaarde echter, dat de patroons leden eener gecontroleerde organisatie moesten zijn en dat aanvragen ter verkrijging van een vergunning alleen via de plaatselijke patroonsvereenigingen zouden worden in gediend en bedoelde vergunningen niet zouden worden verleend en niet zouden worden ingetrokken, alvorens op een door den minister van Arbeid, Handel en Nij verheid te bepalen wijze de Centrale be drijfscommissie voor het bakkersbedrijf tn de gelegenheid zou zijn gesteld, den be trokken autoriteiten van advies te die nen. Bij dit verzoek was een tabel ge voegd, waarbij was vastgesteld met hoe veel gezellen in de bedoelde bakkerijen om 5 uur met den arbeid kon begonnen worden. Tegen den door de gecontracteerde par tijen gekozen vorm en norm en de daarbij in overweging gegeven voorwaarden, heeft de minister in een speciale audiëntie ern stige bedenkingen aangevoerd. Partijen zijn toen in eigen kring te rade gegaan en hebben daarna weder geconfe reerd met den directeur-generaal van den arbeid om nader te worden ingelicht over de mogelijkheid van wijziging der arbeids wet, waarbij de voorwaarde van collectieve arbeidsovereenkomst niet uit het oog zou worden verloren. Dit overleg heeft na be reikte overeenstemming met partijen cn 11a nog verschillende besprekingen en ver dere briefwisseling uiteindelijk tot resul taat gehad, dat de minister van Arbeid zich bereid heeft verklaard, een wetsont werp tos wijziging der arbeidswet in te dienen, waardoor indien zoowel vakver- eenigingen van werkgevers en arbeiders van oordeel zijn dat het gewenscht is in be paalde gemeenten te vijf uur des morgens met den arbeid aan te vangen de minis ter daarvoor al dan niet voorwaardeïijK toestemming kan verleenen. WEGVAK DEN HAAG— N00RD- H0LLANDSCHE GRENS. De groote weg van Amster dam door de Haarlemmer meer naar het Zuiden. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het onteigeningsontwerp voor den aanleg van een nieuw wegvak in den Rijksweg 's-Gravenhage—Noord-Holland- sche grens, bewesten Oegstgeest wordt ontleend, dat verscheidene leden met grou- een beetje scherp. Ja, er is een boel geM uit dat zaakje te slaan, vooropgesteld, dat je den man, die den brief heeft gebracht, niet uit het. oog hebt verloren Dago George wreef zich zachlje iu de handen. Maak je daarover maar niet ongerust, fluisterde hij. Da go George heeft, niet voor niets zooveel jaren onder Nicole Capriano gediend De jongeman is boven, veilig en wel in slaap. We hebben samen een glaas je wijn gedronken een uurtje geleden, toen hij hierheen Hij haalde de schouders op en maakte een cirkelende beweging met duim en wijsvinger, als iemand die ergens in roert. Teresa fronste geprikkelde de wenk brauwen. Wat bedoelt U vroeg ze ongeduldig. Weer haalde Gago George de schouders op. Ik heb immers gezegd dat li ij sliep, antwoordde hij met een sluw lachje. Bedwelmd riep Teresa uit. Natuurlijk! "Wat dacht je anders? Teresa's bandschoen viel op den grond. Ze had lang werk om hem op te rapen. Maar waarom?, vroeg ze scherp. Ik zie niet in waarom u dat moest doou. U weet niet van de redenen, die mijn vader bewo gen hebben om U dien brief te sturen, be halve dab hij argwaan zal gaan koesteren als hij wakker wordt? Ah, je doet me onrecht, kleine bambino protesteerde Dago George.Ik heb hem maar een klein snippertje van het bedwelmings middel gegeven; ik kan dat goedje door en door en ik kan me in de uitwerking niet vergissen. Hij heeft er net genoeg van ge had, om 'n uur of vijf, zes vast te slapen en als hij wakker wordt, merkt hij er niets .van "dat hij wat heeft ingekregen. Je kunt zooiets gerust aan Dago George overlaten te bevreemding kennis hadden genomen van de mededeeling in de Memorie van Toelichting, dat rekening is gehouden met een aansluiting nabij de Postbrug op den in voorbereiding zijnden nieuwen Rijksweg beoosten Sassenheim door den Haarlem- mermeerpolder naar Amsterdam. Van mus- ning als zij waren, dat bij de behandeling van de begrooting voor het wegenfonds voor het looponde dienstjaar duidelijk is gebleken dat de minister zijn standpunt ten aanzien van een grooten weg van Am sterdam door de Haarlemmermeer langs Sassenheim naar het Zuiden nog niet had bepaald, had het bij hen verwondering ge wekt, dat de minister blijkbaar een klein onderdeel van dien weg wil vastleggen, zonder eerst een beslissing omtrent dien weg in zijn geheel uit te lokken. Deze le den meenden, dat het onderhavige wets ontwerp niet naar behooren zal kunnen worden behandeld, indien daarbij niet de volledige plannen in zake de verbinding van Amsterdam met den Haag en Rotter dam bekend zijn. Zij spraken derhalve den wensch uit, dat de minister de Kamer in de Memorie van Antwoord over die plan nen omstandig zal willen inlichten. Met name zouden zij een volledige uiteenzetting op prijs stellen van 's ministers standpunt inzake den bij de behandeling van ge noemde begrooting van verschillende zij don ter sprake gebrachten weg van Am sterdam beoosten Sassenheim, Warmond, Leiden, Voorburg en Voorschoten ovei Delft naar Rotterdam. Welke de andere nieuwe verbindingen zijn, waarop in dc Memorie van Toelichting wordt gedeeld, blijkt niet. Deze ledon zou den het op prijs stellen, hieromtrent dooi de Regeering te worden ingelicht. Andere leden vonden in de gemaakte opmerkingen aanleiding om er op te wij zen, dat welke route voor de verbinding tusschen Amsterdam met Den Haag en Rotterdam ook gekozen wordt, een verbe tering van de wegen tusschen de Postbrug en Leiden eenerzijds, Haagsche Schouw onderzijds in elk geval dringend noodig is. Zeker zal een aantal bochten in deze we gen moeten worden verflauwd of afgesne den. In het bijzonder dient te worden ge noemd de bocht bij het Groene Kerkje, welke een zeer gevaarlijk punt voor het verkeer vormt. Die plaatselijke verbete ringen behoeven echter niet noodzakelijk te Lcideii tot de thans voorgestelde omleg ging op groote schaal. Opgemerkt werd, dat ook hier weder een profiel is aangeno men, dat de aanleg van banen voor snw»-, rijwiel- en ander verkeer naast elkander mogelijk maakt terwijl 't gewone verkeer zeer wel langs den bestaanden weg kan plaats hebben. Tegen dit stelsel van we genaanleg in gevallen, waarin in de on middellijke nabijheid goede wegen voor gewoon verkeer bestaan opperde meu op nieuw bezwaar. LETTEREN EN KUNST COMPETITIE NED. R. K. T00NEELB0ND. De einduitslag. De competitie van den Ned. R. K. Tooneelbond heeft het volgende resul taat opgeleverd: Kring A: 1. Benedictus XV, Rotter dam, 70.20 p.; 2. Adolf Ivolping, Leiden 63.80 p.; 3. Arti et Amicitiae, Dordrecht 67.98 p.; 4. D. O. V.. Bussum 65.26 p.; St. Bonifacius te Loosduinen en Joost v. d. Vondel te Rotterdam zijn niet uitgeko men. Kring B. 1. Constantia ,Sohagen 68 p.; 2. Nut en Vermaak, 't Veld 62 p.; 3. Ons Genoegen, Waarland 58.50 p.; 4. Ont spanning na Inep., Opmeer 5S p.: 5. Oefe ning kweekt kennis, Spanbroek, 56 p. Kling C. 1. Kunst en Arbeid, den Bosch 73.31 p.; 2. Ons Onderling Genoe gen, Waalwijk 69.23 p.; 3. Ontsp, na Ar beid, Oisterwijk 68.86 p.; 4. Roomseh Tooneel, Roosendaal 65.08 p.; 5. Inter En wat de reden betreft wat moest ik anders doen? De instructies van Nicolo Capriano lieten me omtrent alles in het onzekere, behalve over dat eene punt: „Con Amore"Je wéét heel goed wat dat beteekent en aan dat bevel moest vol daan worden-; Ik mocht den man niet uit het oog verliezen., en zoolang ik geen na dere berichten van den ouden meester had, moest ik zorgen dat die signor Barty Ljmch me niet door de vingers glipte. Heb ik ge lijk of niet. Kleine bambino? Misschien, antwoordde Teresa voorzich tig. En verder? Dago George schoof zijn stoel wat dich ter bij de hare. En verder? Wel, zooals ik gezegd heb ligt hij boven rustig te slapen! Maar nu wat die brief betreft. Wat was do oude meester eigenlijk van plan. Teresa's her sens werkten snel. Dave Henderson wa9 bovon, bedwelmd, dus voorloopig veilig. Het zou verscheidene uren duren voor hij wakker werd, maar morgenochtend vroeg, bij het krieken van den dag, zou hij kun nen wegkomen. Tot zoolang moest hij hier blijven en waakzaam zijn. En er was maar één manier waarop zij dat doen kon zon der argwaan te wekken en waardoor zij te gelijkertijd vrijheid van handelen had: zt moest doen of zo een bondgenoot was van dien man hier! Ze vertrouwde- hem abso luut niet, maar ze moest maken dat Dago. George haar ging vertrouwen vertrou wen zonder eenig voorbehoud en wel uit eigenbelang. Het beste middel daartoe was om Dago George genoeg van de waarhei te vertellen om zijn hebzucht op te wek ken en aan den anderen kant zoo weinig, dat hij afhankelijk was van haar mede werking. J.K kan u alleen vertellen wat ik ze diet, avond tegen elkaar hoorden zeggen, toen ik No-?. Hoeven 63.65 p.; 6. Ons Vermaak, Kaatsheuvel 61.81 p.; (Geestbeschaving te Etten is niet uitgekomen). Kring D. 1. Kunst en Vriendschap, En schede 69.50 p.: 2. Vriendenkring, Dieren 47 p.; 3. Kunst en Genoegen, Velp, 4. Vriendentrouw, Westervoort 38 p. Kring gemengd: 1. St. Bonifacius, Krommenie 71.76 p.: 2. Nieuw Tooneel, Roosendaal 71.36 p.; 3. Jong Tooneel, Roo sendaal 66.65 p.; 4. Benedictus XV, Wer- vershoof 63.35 p.; 5. Oef. baart Kunst, Goirle 62.50 p. Definitief kampioen van den kring ge mengd tooneel is dus St. Bonifaciu» te Krommenie. De kampioenen van den kring A. B. C. en D., resp. Benedictus XV te Rotter dam, Constantia te Schagen, Kunst na Arbeid te Den Bosch, en Kunst en Vriendschap te Ensohede moeten op nieuw tegen elkaar uitkomen om het bondskampioenschap 19301931 afd. hee- ren-tooneel. dien brief voor vader schreef, zei ze be dachtzaam. Maar dat is genoeg denk ik: in elk ge val was het genoeg om mij te bewegen hierheen te komen. Mijn vader wat natuur lijk van plan om zich met u in verbinding te stellen op welke manier weet ik na tuurlijk niet maar hij stierf denzelfdon avond. Het eenige wat er toon voor mij op zat, was om zoo gauw mogelijk hierheen te gaan en ik verliet San Francisco onmid dellijk na vaders begrafenis. Begrijpt U? Zeker, zeker! Dago George knikte heftig. Natuurlijk begrijp ik het, kleino Bambino. Wel.... en toen? Met meesterlijk-voorgewende gretigheid iu de uitdrukking van haar gezicht, boog ze zich naar Dago George over. Die Barty Lynch heeft geld gestolen, vertelde ze met ingehouden adem, haastig, om haar hoorder goed te laten voelen ho* belust zij zelf op den buit was, een heele- boei geld, duizenden; ik hoorde ze iets fluiateren van honderd duizend dollar! Va der heeft hem geholpen om zich voor de politie uit de voeten maken daarom had hij zoo'n groot vertrouwen in vader. Maat dat geld is Barty Lynch ook weer ontsto len, door iemand van wien Barty Lynch zei dat hij zich hier in New-York schuil houdt. Daarom is Barty Lynch hierheen ge komenom dien man te zoeken en het "eld weer in handen te krijgen. Begrijpt U En als Barty Lynch dat geld weer in han den krijgtdat is de reden dat vader hem dien brief voor u heeft meegegeven en Hem geteekend heeft met „con amore", vulde Dago Goorge in koortsachtig ge fluister, meer in zichzelf pratend dan tegen het meisje. Ja, ja; ik begrijp het! Ik begrijp het vol- Het R.-K. Bouwblad. De inhoud van het jongste nummer vau hot R.-K. Bouwblad ia: Bij het ontwerr» Volkshoogeschool. Oriën tatie. Een navolging van de Haagsche „Nieuwe Kerk''. Reisindrukken van de Russische Bouwnijverheid, Tentoonstelling van Egyplischo en Voor Aziatische kunst. Vragenrubriek: Het reliekengraf in het vaststaande .altaar. Nieuwe Uitgaven: llcl Amslerdamsche grachtenboek. De Kerk in Hulst. Allerlei: Dr. II. P. Berlage. Om de Mcnsohheid op t-o fleuren. Glazen woonhuizen. Een fabriek zonder ramen. Bouwbepalingon voor rekenplichtige bestu ren. Technisch nieuws: Een nieuwe pe troleumkachel. Stalen geluiddempende deurkozijnen. Methode voor bet bevestigen van muurplaten. Geheel metalen huizen. Weekstaten van 13 tot 26 Febr. komenHet is de band van den ouden meesterDe oude Nicolo had nog niets van zijn scherp verstand verlorenEr is geen spoor van risico bij. Om te beginnen is het, gestolen geld, dus Signor Barty zal zich wel wachten om de politie er in te halen. En zelfs als Signor Barty Lynch van het tooneel verdwijntwat maakt daf dau uil, waar hij zich toch al voor de politie schuil hield? Het is buitengewoon, het is in één woord excellentVind je ook niet 1 Teresa was niet zoo uitbundig als Dago George. Ja, zei ze nuchter; het eenige is dat wij het geld nog niet hebben Het zou wel eens niet zoo gemakkelijk kunnen zijn als het lijkt. Daarom bon ik hierheen geko men,... om te helpen enze keek Da go George recht in het gezicht, om te zorgen dat Dago George niet méér krijgt dan zijn rechtmatig aandeel. De Italiaan hief in verschrikt protest de handen op. Maar mijn kleine bambinodat je zoo iets zeggen kunt! Dat je kunt denken, dat ik Nicolo Capriano,- al is hij dood, zou kunnen vergeten en iets dergelijks zou doen Ik zog ook niet dat ik het zou probee- ren, ik waarschuw u alleen maar, ant woordde ze op een toon van meerderheid We zullen zooveel to beter samenwerken als het van het begin af duidelijk is, dat Xicolo's dochter, ofschoon haar vader niet meer leeft, nog invloed bezit en als u in ziet dat dit een plan van Nicolo Capriano is en niet een plan van u en dat de ver deeling zal plaats hebben op de basis zooals Nicolo Capriano zich die gedacl heeft (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9