UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 2 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ALKEMADE. Kiezerslijst. Hefc aantal kiezers vol gens de vastgestelde kiezerslijst bedraagt 2455 en wel 2455 voor verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, 2398 voor de Pro vinciale Staten en 2407 voor den Gemeen teraad. Geboren: Dirk Cornelis z. van D. de Blanken en N. Hijzelendoorn. Maria An na d. van J. de Jeu en A. K. van der Pouw Kraan. Cornelia Catkarina d van J. P. Hoogenboom en J. M. van der Meer. Wilhelmus Frederik z. van L. Schaaf en W. C. Ligterink. Wilhelmus Theodorus z. van J. Dobbe en A. Blokker. Johannes Gerardus z: van J. A. Yaneman en M. J. Mank. Overleden: Johannes Petrus Rotte veel 88 j. Maria Hoogenboom wed. K. Warmerdam 50 j. Johannes de Vette, 65 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Film. Mogen we de parochianen even herinneren aan de China-film die heden avond te 7.30 uur in het parochiehuis wordt ^geven. Het belooft een interessante ond te worden. Personalia. Tot leden der dezer da- geconstitueerde commissie voor het rochiehuis zijn, met den pastoor als ïrzitter, benoemd de heeren: R. Tróus- ot, Fr. J. Luyten, L. v. Paridon en Jac. •ij er. Als concierge zal optreden den heer G. d. Nieuweland. H00GMADE. Boomenverkoop. De door het gem.- bestuur te Alphen aan den Rijn bij in schrijving van 90 boomen ten verkoop en te rooien zijn gegund aan de gebrs. P. J. en G. L. van Goozen, boomenbandelaren en rooiers alhier. Personalia. Chr. v. d. Ploeg, leerling der R.-K. Par. school alhier, is geslaagd voor het toelatingsexamen voor de Am bachtsschool te Leiden. Als men in aan merking neemt, dat er 180 liefhebbers wa ren en er slechts 40 geplaatst konden wor den, is dit zeker een mooi succes voor onze school. VOORSCHOTEN. 25 jaar onderwijzer. Zaterdag her dacht de heer S. S. Leppink, hoofd der school met een Bijbel alhier, den dag dat hij vóór 25 jaar in cjienst bij het onderwijs is gekomen. Alle kinderen kwamen om- omstreeks tien uur in de twee lokalen der school te zarnen met het onderwijzend per soneel. De lokalen waren op eenvoudige wijze versierd met klimopranken. Eén der oudste leerlingen stond bij het bestuur der school met het schoolvaandel, toen de heer S. S. Leppink, inplaats van zooals altijd de schooldeuren openend en de jeugd bin nenlatend, werd binnengeleid door den heer G. H. van Leeuweu, penningmeester der sehoolvereeniging. De voorzitter, Do minee Fortgens, opende deze feestelijke bij eenkomst met het laten zingen van Ps. 89 vs. 7, richtte zich naarna tot het hoofd der school, wensehte hem geluk op dezen dag na een 25-jarigen arbeid onder de jeugd en bood hem namens het schoolbestuur een electr. bureaulamp aan. Daarna vertolkte de heer G. C. Verrips, een der onderwijzers, de gevoelens van ge negenheid van het personeel. Spri wensehte den jubilaris namens allen geluk en ver klapte dat de heer Leppink liever dezen dag in stilte had zin voorbijgaan. Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren in dienst van het onderwijs mag zijn en bood hem als blijk van aanhankelijkheid van kinderen en personeel een haard aan voor zijn studeerkamer. Ka deze toespraak zon gen allen den heer S. S. Leppink een woord van dank voor de groote bewijz'en van vriendschap en erkentelijkheid, die spr. op dezen buitengewonen dag mag ondervin den. Zeer erkentelijk is spreker dat mevr. van Kempen, oud-presidente van het schoolbestuur, heden ook aanwezig heeft willen zijn-. Aan de schoolkinderen ver zocht spreker vooral zijn dan kte betuigen aan hunne ouders voor de warme blijken van genegenheid tegenover zijn gezin. Na dat Ds. H. P. Fortgens nog een enkel woord had gesproken werd door de jongens en meisjes een driewerf „Hoera" uitge bracht. De kinderen werden in school op choco lade otnhaald en de jubilaris ging naar zijn woning, waar ondertusschen reeds vele blijken van vriendschap, waardeering en medeleven waren binnengebracht. Collecte. In het kerkportaal der R.-K. kerk werd gisteren na de Vroeg- en Hoog mis een collecte gehouden voor de gehuw de werklooze leden, van den R.-K. Volks bond, die de som opbracht van 128.45. Het bestuur betuigt zijn hartelijken dank aan de fivers. UITHOORN. Sluiting. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn voornemens te bevor deren, dat de draaibare brug, nabij het Thamerhuis, in den staat, waarin deze zich thans bevindt, vast te leggen. Bezwaarschriften hiertegen kunnen tot en met 14 Maart a.s. schriftelijk bij B. en W. worden ingediend. Z0ETERMEER. Aanrijding. Zat*r&t-g«/voncl werd de heer C. N., toen hij kerkwaarts ging, door een hem achteroprijdende auto op de Vla mingstraat- aangereden. Hij kwam daardoor te vallen en bezeerde hoofd, armen en bee- 11 en, terwijl zijne kleeding werd beschadigd. Hij moe&t zich onder geneeskundige behan deling stellen. De a-utobestuurder reed na de aanrijding door en is niet bekend. HILLEGOM. Plantsoenversiering. De levering van planten voor de Van den Endelaan is op gedragen aan den heer N. C. Veldhuis, bloemist alhier. Dienstplicht Er hebben zich in deze gemeente 125 jongelieden voor den dienst plicht aangemeld. Van deze hebben er 65 vrijstelling wegens broederdienst. Kiezerslijst. De door B. en W. opge maakte Kiezerslijst voor 1931 bevat de na men van 4981 kiezers voor de Kamer, 4826 voor de Prov. Staten en 4706 voor den Ge meenteraad. Geboren zoon van M. J. Martens Van der Meij zoon van C. M. C. Ver hoevenVan Beelen dochter van A. van den ZwanMeijer. Ondertrouwd: G. M. Chaudron en B. C. Dam. Getrouwd: L. C. Uitendaal en N. Duyzers. Overleden: R. de Nijs m. 73 jaar A. Goudswaardvhn Blitterswijk 65 jaar H. Bout vr. 29 jaar J. M. Heems kerk m. 9 maanden L. van Maris man 73 jaar. LISSE. Roodvonk. - In do week van 22 tot en met 28 Februari j.l. is binnen deze gemeen te 1 geval van roodvonk geconstateerd. SASSENHEIM. Stille Omgang. Woensdagavond houdt de plaatselijke afdeeling van bovenge noemd genootschap een groote propagan- davergadefing, waarbij alle R. K. mannen boven 18 jaar worden verzocht. Behalve de gewone jaarlijksche agenda waarin de re geling van de bedevaart wordt bekend ge maakt, die gehouden zal worden in den nacht van 14 op 15 Maart, staat ook ver meld, dat de algemeene adviseur Pater Frigge uit Leiden een rede zal uitspreken. Niemand verzuime dus deze belangrijke vergadering. Na afloop zal gelegenheid worden gegeven tot het afgeven van reis biljetten. NOORDWIJK. Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Door de afd. Noordwijk werd in Royal de gelegenheid opengesteld om te bomen luisteren naar een lezing van Dr. Kamerling uit Leiden, die een lezing hield met als onderwerp Strandibosch en oerwoud in de Tropen. De heer N. de Boer voorzitter van de afd. Noordwijk opende dezen avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen ook de d a-m es van „de Vonk" en speciaal Dr. Kamerling den s-preker van den avond. Om iets van de tropen te weten te komen kon men volgens spreker niet beter doen dan een ooggetuige zooals Dr. Kamer ling is aan het woord te laten en hij bracht dank aan Dr. Kamerling voor zijn bereid willigheid om naar hier te komen. Dr. Ka merling, het woord verkrijgende begon met te constateeren dat- de Oude Ned. Mij. voor Tuinbouw nog steeds vol leven is en on danks haar leeftijd niet aftands. Deze en dergelijke avonden getuigen van haar frisch leven voor haar doel, n.l. het kweeken van liefde voor bloemen en plantten. Wat ver staat men onder oerwoud. Taalkundig ver staat men daaronder een boseh in nog on- gerepten natuurstaats doch die zijn er niet veel meer. De woudloopers zwerven gere geld in de bossehen rond en exploiteeren er zooveel mogelijk door het winnen van rub ber en vele andere zaken. Volgens het spraakge/briuk van Inddë verstaan we onder oerwoud een tropisch regenwoud een bosoh met overweldigend veel groen met enorme veelvuldigheid en veelsoortigheid van boo men en planten. Daarnaast vindt men het moessonwoud en de doornwoudvegetatie. Nagegaan werd het ontstaan van stra-nd- bosschen, die voortkomen uit door de zee aangespoelde vruchten en zaden. Men vindt daarin een drietal vegetaties; kleisbrand, zandstrand en de Brakwatervegetatieoer- bosoh ontwikkelt zich in twee tempo's, n.l. eerst grassen, varen, composites, dit zijn de z.g. voortrekkers. Later vestigt zich het bosch wat aangevoerd wordt door vruchten en rondetende dieren. Het meest karakte ristieke van een oerwoud is haar onverge lijkelijke veelvormigheid en veelsoortigheid. Op een H.A. vindt men wel 1500 verschil lende boomen en plantensoorten. Zooals op onze gronden b.v. kali een groeifactor in minderheid kan zijn zoo is in een oerwoud meestal het' licht als groeifactor in de min derheid en er bestaat tussehen de planten dan ook een geweldige concurrentiestrijd om het licht. De geweldige begroeiing kan oorzaak zijn dat men midden op den dag door de duisternis niet op zijn horloge kan zien hoe laat he-t is. Toch hebben die con currenten elkaar weer noodig zooals inder tijd door wijlen Melchior Treub is aange toond en daaruit blijkt de gemeenschapszin der planten, 'n Groote boom schept levens omstandigheden voor wel 300 andere planten. Vervolgens ging spreker na de omstandig heden waaraan deze veel vormigheid te dan ken is en dat blijkt af te hangen van een gelijkmatige temperatuur, gelijkmatige voch tigheid. Droge en koude peri ode's werken selectee rend op de plantengroei en spreker toonde dit. aan met de weersomstandighe den van Noordelijk en Zuidelijk halfrond. Na de pauze werden een aantal lantaarns- plaatjes vertoond, die op aangename wijze door Dr. Kamerling werden toegelicht en die uitstekend illustreerden wat spreker voor de pauze van verschillende zaken had verteld. Een dankbaar applaus volgde na afloop. De voorzitter de heer De Boer sprak woorden van dank tot Dr. Kamerling voor deze zeer leerzame en aangename lezing. Hij heeft ons doem genieten van zijn ken nis en ervaring wat mee kan werken tot meerdere kennis van de tropen, waar we als Hollanders zulke nauwe betrekkingen mee onderhouden. Degenen die het werk van de Maatschappij willen steunen door hun lidïbaatshap kunnen rich opgeven bij den secretaris A. R. Overvelde. LEIDSCHENDAM. Volksbond. De R.-K. Volksbond hield zijn maandelijksche ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorz. opent de vergadering met het voorgeschreven gebed en heet allen harte lijk welkom. Hij betreurt ten zeerste de -sleohte opkomst, doch zal hierover verder weinig zeggen, daar alle aansporing hier toe weinig indruk schijnt te maken. Hij vertrouwt, dat de verschillende bespro kingen op aangename en zakelijke wijze zullen gehouden worden en dat de rede van den heer Lansing uit Oldenzaal zeker haar nut hebben zal en daarom allen pro pagandisten van dezen avond zullen zijn. De notulen worden gelezen en onveran derd onder dank goedgekeurd. Ingeekomen stukken zijn er niet, terwijl de voorz. me dedeelt, dat de penningmeester wegens ziekte verhinderd is. De heer Lansing verkrijgt dan het woord. In een lange en gloedvolle rede zet spreker uiteen, wat het R.-K. Werklieden verbond voor de leden doet, en hoe de ver schillende instellingen als Volksspaarbank, Herw. Levenskracht, Concordia, enz. mid delen zijn om de leden te helpen en tot een hooger plan op te voeren, en deze instel lingen daarom ook aller steun moet heb ben, waardoor men wederom zichzelven steunt en helptop schitterende wijze zet hij het werk van Concordia enz. uiteen en spoort allen aan tot groote activiteit en medewerking. Spreker had op het einde van zijn inder daad keurige rede een verdiend applaus en een hartelijk dankworod van den voor zitter te accepteeren. Aan de orde komt bespreking reiskas. Het comité voor de reiskas bestaat noe steels. Besloten wordt wederom iedere Za terdag zitting te houden en wel te begin nen niet 14 Maart a.s. Het minimumbedrag dat kan gespaard worden is 0.25. De kasverificateurs van den Bond, Moe derfonds en Hulp in Nood brengen vei- slag uit en verklaren allen bij de resp penningmeester alles in de beste orde be vonden te hebben. De voorz. dankt dc hee ren voor hun moeide en brengt hulde en dank aan de penningmeesters voor hun accuraat beheer. Vragen voor de vragenbus zijn er niet ingekomen, terwijl de bij de rondvraag ge stelde vragen naar genoegen worden be antwoord. Hierna, sluit de voorz. onder dank, bij zonder nog aan den heer Lansing en met een opwekkend woord de vergadering met het gebruikelijk gebed. Stille Omgang. Donderdag des avonds te 7.45 uur houdt de onderafdeeling van het Genootschap van den Stillen Omgan-, te Leidschendam een Ledenvergaderingf in het Patronaat. Agenda: 1. Opening. 2. No tulen. 3. Jaarverslag secretaris. 4. Ingeko men stukken en medeeelingen. 5. Bespt-u- king Stille Omgang. 6. Rondvraag. 7. Slui ting. Op deze vergadering zijn reeds de spoorkaartjes enz. verkrijgbaar; ook kan men zich dien avond als lid opgeven. Ver der houdt het bestuur zitting tot afgifte spoorkaartjes enz. op Zondag 8 Maart a s. na alle H.H. Missen. Spoorkaartjes kunnen niet wovden verstrekt dan na afstempeling der ros! contributiekaart; dus deze kaart medebrengen. 0EGSTGEEST. Vertrek mej. H. Pel. Mej. H. Pel, be stuurslid van de Vereeniging Gemeentebe lang en presidente van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs alhier, gaat zich te 's-Gravenhage vestigen. Yoorai in laatstgenoemde functie maakte zij zich zeer verdienstelijk. Het onderwijs toch had geheel haar hoofd en hart. Alzoo 'n groot verlies voor de gemeente. Melkbesluit. Burgemeester en W*t- houders hebben de artikelen 20 en 29 van het Melkbesluit ook voor deze gemeen** toepasselijk verklaard. Dit besluit is dezer dagen van kracht geworden. Het houdt in hoofdzaak in dat men om het bedrijf van „Melkverkoop^r" uit te oefenen, vergunning noodig heeft van B. en W. die vooraf do winkel enz. onder zoeken. Dan mag men voorts in een melk winkel uitsluitend melkproducten hebben. Radioverordening. Heden is van kracht geworden de door den Raad vast gestelde verordening tot aanvulling der Alg. Politieverordening. Deze wijziging be treft het radiovraagstuk. Prijsvraag. Het bestuur van O.G.A.V. (gymnastiek en athletiekvereeniging) al hier, is op het idee gekomen een prijsvraag uit te schrijvene omtrent een vereenigings- lied. Het bekroonde lied zal gehonoreerd worden. Een aardig denkbeeld waarop ieder zijn (haar) krachten kan beproeven. In de maand April hoopt die vereeniging voorls het vaandel officieel te aanvaarden, welke plechtigheid door den edelachtb. heer A. J. van Gerrevink, burgemeester, (als beschermheer) zal geschieden. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeen te Zegwaart op Vrijdag 27 Februari des avondss 7 uur ten raadhui ze. Voorzitter F. S. G. Bos; Secretaris C. P. B'laauwhof. Afwezig de heer J. Lamers. Na opening der vergadering spreekt de Voorzatter woorden va.n waardeering en dankbaarheid ter nagedachtenis van den overleden wethouder J. Vollebregt, welke overledene, aldus de Voorzitter, zeer zeker in dankbare herinnering zal blijven. Het door den voorzitter gesprokene werd door ale leden staande aangehoord. Hierna wordt overgegaan tot het onder zoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemd raadslid, den heer Johannes Moers en wordt tot toelatig als lid van den Raad besloten. Vervolgens worden gelezen en goedge keurd de notulen der vorige vergadering, we\ke notulen onveranderd worden vastge steld. Door den heer Van Duyvenbode wordt de opmerking gemaakt, t dat de secretaris de notulen wel wat beknopt heeft weerge geven, hetgeen door hem naar voren is gebracht omtrent de giftgaevrije kelders en de gasmaskers. Naar aanleiding van de door den heer Van Well gestelder vraag, antwoordt de Voorzatter dat door het bestuur d«r Stich ting de Drinkwaterleiding tot de verbou wing van het kantoor is besloten. Vervolgens worden medegedeeld verschil lende ingekomen stukken, welke voor ken nisgeving worden aangenomen. Goedgekeurd wordt de begrooting der Drinkwaterleiding over 1931, terwijl voor- loopig wordt vastgesteld de rekening over 1929. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad der gemeente Ar- nemiuden betreffende vrijstelling van het onderwijs in lichamelijke oefening. Besloten wordt aan de R.K. Bewaarschool een subsidie te verleenen ad 7.50 per kind. Tegen stemde de heer Van Straalen. Besloten wordt aan een opmerking van Ged. Staten betreffende de verordening op de heffing van opcenten op de gemeente fondsbelasting tegemoet te komen. Besloten wordt tot het aangaan van eene geudleening ad 3500. Besloten wordt tot wijziging der begroo ting dienstjaar 1930. Na nog enkele besprekingen wordt de vergadering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Tot onderwijzer aan de Chr. School Wijk Hoorn is bonoemd de heer J. Gort van Dedemsvaart. Aanrijding. Op den Omlshoornsche- weg had Zaterdagmiddag omstreeks half twee een aanrijding plaats tussehen den wielrijder J. v. W. en een bestuurder van een luxe auto. De wielrijder werd hierbij gegrepen -door een der spatborden, waar door hij tegen den grond sloeg en eenige meters werd medegesleept. W. werd hier door aan zijn been verwond, terwijl bo vendien zijn broek werd gescheurd. De be stuurder der auto die aanvankelijk stopte reed weldra door. Nummer en letter van de wagen zijn echter bij de politie bekend. Geboren: Anna Bertha d. van L. v. d. Laken en A. B. Meerveld. Alida d. van D. v. d. Bijl en L. M. Jongenburger Ari da d. van L. van Beusekom en W. Hoog- teyling. Maria Catharina d. van L. F. Scheepers en T. C'astelein. Neeltje d. v. H. Haze en A. L. Qualm. Jacobus z. van G. van Assen pn M. van Buiten wonende te Zwolle. Wilem z. van W. Bosschaev en J. C. Bonourriè. Johannes z. van N. Bosman en J. C. Burger. Gerrit z. van C. van den Boom en A. HesseÜng. Overleden: J. op ten Brouw echtg. van S. v. Geen 41 j. He lriana Gurggraaf 17 j. L. Idenburg echtg. van W. Vonk 50 j. C. M. C. Pmijfer 79 j. Cornelia v. Deuren wed. van Chr. van Dijk 86 j. Gehuwd: A. Frissel 42 j. en H. Visser 34 j. J. W. van Hoogenvest 25 j. en Chr. F. Bruins 22 j. Ingekomen: Van Sassen heim M. v. Diggelen, kleewm.kn. Van Leiden A. C. Kroon, dienstb. Van Gameren P. A. van Ballegooyen, veehouderskn. Van Mij drecht. L. Bakker, betonwerker. Van Herkingen P. Bruggeman, betonwerker. Van Papekop H. J. Th. Maayen, koopman. Vertrokken: Naar Vinkeveen en Wavervecn P. Folkersma, veehouderskn. Idem Ch. A. J. Verweij Naar Den Hel der K. Hooghiem, veehouderskn. Naar 's-Gravenhage C. J. Worstman. Naar Leiden C. Steenbergen wed. A. Mansfelder Naar Rotterdam S. de Vries, onderwij zer. Kaar Nieuwkoop T. Bekkema, vee houderskn. BODEGRAVEN. Wit Gele Kruis. Onder presidium van den heer E. Bogaart hield deze vereeni ging haar jaarvergadering in het Patro naat. Om ruim 8 uur opende de voorz. deze bijeenkomst en heette de 52 aanwezigen hartelijk welkom, sprak er zijn leedwezen over uit, dat zoo weinigen waren opgeko men en verleide in zijn openingswoord een en ander over de werkwijze der Zuster, Over de aangename verhoudingen met T. B. C. en Chr. Wijkver. en de belangrijke aanwinal in den vorm eener Ultrasol, die geregeld gebruikt wordt. De daarna voor gelezen notulen werden onveranderd goed gekeurd. Het keurig uitgebrachte jaarverslag van de secretaresse mevr. Aengenent ontlokte aan de vergadering applaus. En wel ver diend. Aan het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer J. van Vliet, ontlee nen we het volgende: contributie ƒ570. Verpleeggelden 32. Opbrengst schapen pl.m. 1508. Uitgaven: Salaris 1000 (nog te voldoen daaraan ƒ200). Verplegingsart. 262.42. Schapen 1229.90. Saldo in kas 14.78. De penningmeester ontving den dank der verg. voor zijn accuraat beheer. Boeken en bescheiden waren goedgekeurd door de heeren Groep. v. d. Heijden en Schouten. Tot kasnazieners voor 1931 wer den benoemd de heeren H. TL M. Stolwijk, C. Groenendijk en N. waalfhoven. De niet gunstige toestand der financiën bracht ve ler tongen in beweging. Als resultaat der besprekingen zal er in de kerk een collec te gehouden worden, waarvoor de aanwe zige geest, adv., Pastoor F. A. Keet, zijn volle medewerking toezegde. Bovendien zal nog getracht worden de conribuanten van 1 te bewegen hun contributie tu verdubbelen. De aftredende bestuursleden werden met bijna algemeene stemmen her kozen. Voor den cursus: Eerste Hulp bij Ongelukken gaveri zich eenige dames en heeren als deelnemers op. Gedurende de vergadering kwam er nog een toezegging binnen van 50, welke mt- dedeeling van den voorzitter door de ver gadering met applaus werd onderstreept. Na een geanimeerde rondvraag sloot met een dankwoord tot de aanwezigen de voor zitter deze vergadering. BOSKOOP. Gemeenteraadsverkiezing. In de op Donderdagavond gehouden vergadering dei S. D. A. P. is de definitieve groslijst der a.s. gemeenteraadsverkiezing samengesteld als volgt: No. 1. P. D. Noest, 2. L. 't Hart, 3. W. v. d. Dool, 4. P. C. Goosen, 5. W. de Vries, 6. A. Versluis, 7. mevr. M. Stigter— Tas. 8. Jac. Schinkel. NIEUWVEEN. Kiezerslijst. B. en W. van Nieuwveen, gélet op art. 10 cn 11 der kieswet, brengen ter kennis, dat de kiezerslijst voor ieder ter inzage ligt, ter gemeente-secretarie, ma 21 Februari tot 16 Maart. Tot 9 Maart staat de zekerheid open verbetering in dc kie zerslijst te vragen. Overleden: Emerentianc van Wil genburg 84 jaar, weduwe van Dirk van Lira- men. Maria Charlotte Bunemaam, S2 jr., Huigerina van Rey, 64 jr. Cornelia van der Zaal 70 jr.Huibertus Struik 83 jr. NIEUWKOOP. Uitvoering. Donderdagavond gaf de Chr. Zang vereeniging „De Lcfsiemonder leiding van haar Directeur den heer J. A. Appeldoorn uit Woerden een uitvoering in de Christelijke School alhier. Een achttal nummers werden ten gehoo- re gegeven, terwijl nog eenige solo's werden gezongen door Mej. van dor Ent Braat cn door den heer Appeldoorn. Een tweetal ta bleaux voorstellende ..Vrede" en „Neder land'' vielen bij de talrijk aanwezigen zeer in den smaak. De verloting van een taart bracht ruim 23.op. Winnaar hiervan was J. Fokker. Deze uitvoering is voor De Lofstem, die zich voor dezen avond over ©en groote belangstelling kon verheugen, goed geslaagd. Broederdienst. Bij besluit van den Mi nister van Staa, Commissaris der Koningin der Provincie Zuid-Holland, d.d. 25 Febru ari j.l., zijn wegens broede-rdiensil, voor goed van den dienstplicht, lichting 1932, vrijge steld J. Blom. W. BI ijleven. A. Borst, N. F. Groenendijk, J. A. van den Helder. M. de Jong D. Pieterse, G. Vermeij en J. van Wijn- ga arden. Verloren. De dienstbode van van D. alhier verloor Donderdagavond komende vanuit de Kerk, op den A aria ik', er veensohen weg en portemannaie, inhoudendo een be drag van ruim 27. De vinder(sler) heeft zich nog niet ge- me'd. Gevestigd: P. J. Twaalfhoven, boe renknecht uit Noordw ijker hout. D. den Braber, boerenknecht uit Wilnis. M. Os kam, boerenknecht uiit Zevenhoven. G. V. van der Mèche, boerenknech t ui t Schot ei land. J. Boermoom cn gezin, timmerman uit Wilnis- Vertrokken: C. K. van Vel zen, zon- dire beroep naar Kamerik. A. Blijileven, GolsdLciiS'tonderwijzer, naar Si adskaiiaal. J. Verlen, veehouder, naar Bodegraven. A. dc Lange, dienstbode naar Harmeien. J. L. van Ark, timmerman naa.r Haar lemmermeer. F. Ringenaldus, timmerman naar Haarlemmermeer. Th. A. Ka'.shoven, slager naar Zwammerdam. Z0ETERW0UDE. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer schijnt weer zijn intrede te doen. Door den landbouwer v. d. P. alhier is n.l. aangifte gedaan, dat vermoedelijk deze ziekte onder zijn vee is uitgebroken. Schapen-jager. Dezer dagen heeft een hond achter een kudde schapen gejaagd aan den Hooge Rijndijk, waarbij een der dieren ernstig werd mishandeld nan een der pooten. De politie stelt een onder zoek in. De griep. De griep, die ook in de/e gemeente een groot aantal slachtoffers heeft gemaakt, is den laatsten Lijd ernstiger geworden. Er zijn n.l. een paar sterfgeval len tengevolge der griep geconstateerd in alle gevallen waren het oudere inen- schen. De bevolking. Blijkens het voorloopig vastgestelde bevolkingscijfer telde deze ge meente bij de j.l. gehouden volkstelling 4025 inwoners, n.l. 1918 mannen en 2107 vrouwen. Geteld werden voorts 763 bewoon de woningen, 42 onbewoonde woningen en 12 woningen in aanbouw, benevens 3 ge stichten cn 2 woonschepen. Arbeidsbeurs. Op het einde dezer maand stonden bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling ingesohreven 34 werkzoekenden, waaronder 13 los arbei ders, 5 timmerlieden, 3 tuinders, 2 grond werkers, 2 opperlieden, 2 landarbeiders, ter wijl de rest over een 7-tal groepen van ar beiders is verdeeld. Verschrikkelijk, wat 'n luidspreker? Ach vrouw, dat is de kif.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7