SPORT 5PEL MAANDAG 2 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S Bijvoegsel ATHLETIEK DIOO. HAARL. ATHLETIEKKRING. JAARVERGADERING TE LEIDEN. Geen wedstrijden meer met neutrale vereenigingen. In café-restaurant „Zomerzorg" werd gisteren de jaarlijksche algemeene verga dering gehouden van den Diocesanen Haar- lemschen Atheletiekkring. De voorz., de heer G. Kruyver, heette de vele aanwezigen op deze vierde vergade ring van harte welkom. Hij uitte de hoop, dat deze vergadering weer op dezelffde aangename wijze mocht verloopen als vo rige jaren. De onderlinge verstandhouding in den D. H. A. K. is in het afgeloopen jaar zeer goed geweest. Een enkel conflict tus- schen leiding en enkele vereenigingen be schouwt spr. als de uitzondering die den regel bevestigt. Spr. hoopt ook in de toe komst op de medewerking der vereenigin gen. Het afgeloopen jaar is gunstig geweest, Het aantal vereenigingen is toegenomen, evenals dn wedstrijden, terwijl de presta ties op de wedstrijden zeer goed waren. Zulks bleek op de wedstrijden te Nijmegen e Antwerpen, waar over de D. H. A. K.- ploeg zeer gunstig geoordeeld werd. Dit moge een aansporing zijn om op den in geslagen weg voort te gaan. Jammer vindt spr. 't, dat de reeds zoo lang besproken nationale organisatie nog steeds niet tot stand is gekomen. Overbe lasting van de vele werkzaamheden der betreffende personen is hiervan wel de voornaamste oorzaak, maar dat neemt niet weg, dat de organisaties dan zelf de hand aan de ploeg moeten slaan, opdat spoedig het interdiocesaan verband tot stand kome. De voorz. brengt hierna dank aan den geast .adv. rector Braakman, aan den secr.- penningmeester, den heer W. L. de Zwager, en verder aan alle functionarissen voor hetgeen zij in het afgeloopen jaar voor den Kring hebben gedaan, waarna spr. eindigt met de beste wenschen voor den groei en bloei van den Kring. Hierna sprak rector Braakman een kort woord, waarin hij er zijn vreugde over uitsprak, dat de Kring tot stand is gekomen en .blijk geeft levensvatbaarheid te bezitten. Spr. dankt verder voor de gelukwen- schen tot hem gvericht bij gelegenheid van zijn koperen priesterfeest en voor het stof felijk aandenken hem hierbij geschonken. Rector Braak man wees vervolgens op de 'godsdienstige zijde van de athletiekbieoefe- ning. Tegenover de neutrale idee van den lichaamscultus dient men de katholieke mentaliteit te plaatsen. Spr. herinnert hierna aan het: Concor dia res parvae crescunt door eendracht worden kleine dingen groot, in verband waarmede zijneerwaarde zegt, dat men moet zien naar de leiding zelfs met opoffe ring zoo noodig van eigen- of vereenigings- belangen. Dan herinnert spr. nogmaals aan de bepalingen betreffende passende klee ding op oefeningen en wedstrijden en het zoo min mogelijk reizen op Zondag in den voormiddag. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing onveranderd vastgesteld. Diverse verslagen. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer W. L. de Zwager, ontleonen we, dat het afgeloopen jaar een zeer gunstig genoemd mag worden. Het aantal vereenigingen nam toe van 14 tot 18 het aantal leden van 271 tot 818, hetgeen een mooie vooruitgang genoemd mag worden. Het verslag geeft verder een uitvoerig overzicht van de verrichtingen over het af geloopen jaar, waarna het onder dankzeg ging wordt goedgekeurd. Het finanti eel verslag geeft aan inkom sten en uitgaven een bedrag van 461.25, met een batig saldo van 101.25. Het uitgebreid verslag van de Techni sche Commissie door den heer N. de Zwa ger uitgebracht, lokte nogal discussie uit, hetgeen tot een aangename gedachten wis seling leidde en als slot waarvan de voor zitter nog een hartig woordje sprak. Het verslag van de pers- en propaganda- comissie luidde gunstig en werd evenals de verslagen van protest en kascommissie onder dank goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de vereeniging O. B. K. te Bennebroek, dat, indien de propaganda- actie, welke dezen zomer zal worden ge houden niet slaagt, de vereeniging aan het eind van het jaar vermoedelijk zal moeten bedanken. De voorz. spreekt den wensch uit, dat het zoover niet moge komen. Verkiezingen. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. Het geheele bestuur was aftredend doch herkiesbaar. De heer L. Ammerlaan wenschte evenwel voor een herbenoeming niet in aanmerking te komen. Het bestuur droeg als candidaat voor den heer Th. Bergers (Meerburg-Zoeterwoude)). De aftredende bestuursleden en de heer Bergers werden bij enkele candidaatstelling gekozen. Tot leden van de Technische Commissie werden herkozen de heeren Sende en N. Op het sportterrein te Werve, Rijswijk, werd Zondag de DAMESHOCKEY WEDSTRIJD gespeeld tusschen de elftallen West en Oost. Oost maakt haar eerste goal. de Zwager, terwijl als voorzitter werd ge kozen de heer Hooij. Voor de twee andere vacatures zal het bestuur Candida ten zoe ken en in de Off. Med. voordragen, waar na de vereenigingen per referendum kun nen stemmen over de verkiezingen. Tot leden van de kascommissie worden gekozen de vereenigingen Leiden" (Lei den), „Meerburg" (Zoeterwoude) en „A. C. E." (Haarlem). De leden van de Pers- en Prop. Comm en de Record- en Protest-Commissie zul len eveneens later worden gekozen. De begrooting van 1931 wordt z. h. s. goed gekeurd. Voorstellen. Hierna kwamen de. diverse voorstellen in behandeling. A. C. E., Haarlem stelde voor: le. gedrukte formulieren verkrijgbaar te stellen teneinde een betere regeling inzake recordaanvragen te krijgen. 2e. Een vasten starter voor den kring aan te stellen en goed materiaai voor dien functionaris beschikbaar te stellen. 3e. Voor de jury-leden van den kring diploma's beschikbaar te stellon. De afgevaardigde' van A. C. E. lichtte deze voorstellen nader too. Het eerste voorstel werd door het be stuur overgenomen, met dien verstande, dat de athleten zelf voor de record-aanvra gen dienen zorg te dragen. Hét tweede voorstel lokte nogal discus sie uit vanwege de moeilijkheden en de kosten. De mogelijkheid werd besproken een startrevolver voor rekening van den D. H. A. K. aan te schaffen. Hiertoe werd besloten. Met den tweeden wensch zal zoo veel mogelijk rekening worden gehouden. Het derde voorstel werd aangenomen. Rood Wit, Leiden stelde voor: Het snelwandelen in de wedstrijdagen da op te nemen, welk voorstel van een uit voerige toelichting vergezeld ging. Verschillende afgevaardigden spraken zich echter tegen het voorstel uit, onder mededeeling van de motieven, waarom des tijds besloten werd tot afschaffing van dit wedstrijdnummer. Daarom kon het be stuur het voorstel ook niet overnemen. De heer Th. Witte, afgevaardigde van Rood-Wit, merkt naar aanleiding hiervan op. dat dit nummer dan ook uit het wed strijdreglement moet worden geschrapt. De voorz. zegt zulks toe, waarna Rood- Wit het voorstel intrekt. Meerburg, Zoeterwoude stelde nog voor: 1. Alle junioren, die na 15 Juli den leef tijd van 17 jaar bereiken, mogen tot 15 (September daaropvolgende in wedstrijden als junior uitkomen, alleen in de klasse 15 17 jaar. 2. Er worde gevormd een nieuwe klasse voor senioren, een zgn. nieuwelingenklasse. Hierin mogen uitkomen senioren van 17 let 19 jaar, die nimmer hebben behaald óf een eersten prijs óf in totaal 3 prijzen be staande uit tweede en derde prijzen in de senior-D. H. A. K.-klasse. Hij, die na 1 Mei 1931 heeft deelgenomen aan de z.g. cracks- klasse mag nimmer meer teruggaan naar de nieuwelingenklasse. 3. Het is niet geoorloofd, dat wanneer junioren, zoowel als senioren, eenmaal uit gekomen zijn in wedstrijden in de z. g. D. H. A. K.-klasse, zij nimmer meer (bedoeld wordt waarschijnlijk „nog") kunnen uitko men in de z. g. niet-D. H. A. K.-klasse voor voetballers enz., Het bestuur wilde ten aanzien van le de bestaande regeling (1 Mei) liever hand haven, maar stelde voor goed te keuren, dat iemand die liever in de seniorklasse wil ingedeeld worden, dispensatie daarvoor kan verkrijgen. De vergadering keurde zulks goed mits de senior dan niet meer in de juniorklasse uitkomt. Bij het tweede voorstel kwam tegelijker tijd in behandeling een voorstel van A. C. E., dat als volgt luidde: „Een ieder, die in een door den Kring goedgekeurden wedstrijd op een loopnum mer van 100 tot en met 1000 M. zich heeft geplaatst als 1, 2 en 3, komt vervolgens uit in de crackklasse. Is naar het oordeel der T. C. een behoor lijke klas verkregen, dan zal slechts hij tot de cracks gaan behooren, die de gemaakte prestaties evenaart. Voor de veidloopen zou men een afzon derlijke ino-.f.mg moeien maken." De oorz. zeide, dat dit voorstel-A. C. E. op de tweede plaats kwam, wijl het voorstel-Meerburg verder strekkend was. De voorz. licht het bestuursvoorstel hier op nader toe, hetwelk ongeveer in dien geest luidde, terwijl de heer N. de Zwager een voorstel van de Techn. Commissie ter iafel brengt met een concept-klasse-indee ling. Onder toezegging, dat het concept binnen een maand zal gepubliceerd zijn in de Off. Mededeelingen, wordt het voorstel der Technische Commissie aangenomen. Het derde voorstel Meerburg wordt door het bestuur overgenomen en door de ver gadering goedgekeurd. De R. K. Voetbalvereen. „V. I. C." te Amsterdam had de volgende voorstellen ingediend: lo. Voor het nummer 4 x 100 M. estafette van het programma der Nationale R. K. Kampioenschappen, zal niet de D. H. A. K. een ploeg samenstellen ter vertegen woordiging, doch hiervoor de sterkste club- ploeg (eventueel 2 ploegen) aanwijzen. 2o.^ Op het programma der Nationale R. K. Kampioenschappen plaatsen het num mer Hink-stap-sprong: Ten. aanzien van het tweede voorstel zegt- de voorz., dat de D. H. A. K. daar aan niets kan doen, omdat de organisatie daarvan is opgedragen aan het Nat. Athle- tiek-comitó. Door middel van den afge vaardigde van den D. H. A. K. in het Co mité wil het bestuur wel pogen de samen stelling van het programma zoo veelzijdig mogelijk te maken. De heer Rippe (V. I. C.) verdedigt het eerste voorstel tenslotte, hetgeen onder steund werd door den heer X. de Zwager (Holland). De voorz. stelde dan ook namens het be stuur voor bij het Nat. Comité erop aan te dringen bij de kampioenschappen geen kringen maar vereenigingen af te vaardi gen. Als plaats voor de volgende jaarverga dering wordt Haarlem aangewezen. De gehouden rondvraag leverde nog en kele besprekingen op, waarna de voorzitter aan het einde der vergadering nog mede deelde, dat het D. H. A. K.-bestuur beslo ten had in den vervolge geen bestemming meer te zullen verleenen aan aangesloten vereenigingen tot het uitkomen op neutra le wedstrijden, terwijl voor wedstrijden, uitgeschreven door geen sport-lichamen toestemming moet worden aangevraagd. Elk geval zal dan op zichzelf behandeld worden. Hierna sprak de voorzitter nog woorden van dank tot het afgetreden bestuurslid, den heer 'mmer' wijzend op het velei dat hij voor de athleiiek in het bisdom Haarlem heeft gedaan. Een woord van welkom richtte de voorzitter voorts aan het- nsieuwe bestuurslid, den heer Th. Ber gers en sloot onder dank voor de opkomst de vergadering met den Christelijken groet. Wedstrijden te Scheveningen van de A. V. Graaf Willem II te Den Haag. Onder groote belangstelling hadden gis termiddag op Scheveningen veidloopen plaats van Graaf Willem II. Jammer was het dat de bekende crack Jan Zeegers op het appel ontbrak. De resultaten waren: Groep A Vijf km. 1. P. Gerbrands (BI. Wit) 15 min. 35.8 sec.; 2. J. de Groot (Zwa luwen 15 min. 39.4 sec.; 3. E. Hooyackers 4. C. C. Peters. Groep B. 5 km. (zes deelnemers): 1. J. Heeren (B. A. C.) 16 min. 11.6 sec.; 2. S. Nuisker (Gymn. Lienden); 3. J. Hoogeveen (R. A. P. '31); 4. N. Bruggemans (Zwalu wen). Groep D. 3.5 km. (54 deelnemers): 1. L. de Waard (D.O..S) 12 min. 47.4 sec.; 2. E. Koenen (Graaf Willem); 3! A. Kok (Zwa luwen). GYMNASTIEK DE NEDERLANDSCHE PLOEG TEGEN DU ITSCHLAND. Naar wij vernemen is gisteren de Ne- derlandsche ploeg, die 8 Maart a.s. te Rot terdam tegen Duitsehland zal uitkomen in het keurturnen, als volgt samengesteld^ 1. J. Brandt (D. V. O.) Dubbeldam; 2. I. Brauch (Philips) Eindhoven; 3. W. Zwaaf (Bato) Amsterdam; 4. Ens (Hercules) N.- Scharwoude; 5. I. Wijnschenk (Bato) Am sterdam; 6. J. Caranca (Bato) Amsterdam; 7. J. van der Vinden (D. O. S.) Amsterdam; 8. M. Jacobs (Bato) Amsterdam; 9. P. van Dam (W. I. K.) Den Haag; 10. E. Melkman (U. D. I.) Bergen op Zoom. Als reserve is aangewezen Verbeek van Ol.vmnia, Zaandam. Leider van de Nederlandsche ploeg is de heer A. de Jong te Amsterdam. Wedstrijd leider is de heer A. Sommer te Dordrecht. De juryleden voor Nederland zijn de hee ren Jac. Schenk te Amsterdam en A. Metz te Leiden. Naar bekend is wordt gewerkt aan rek, brug, paard en vrije oefeningen. Ringen en tremplinpaard zijn door de Duitschers niet geaccepteerd, daar zij zich hiervoor niet gedisponeerd vonden. Een en ander ver zwakt merkbaar de kans voor de Hollan ders op een overwinning. De wedstrijd vangt om 1 uur aan. HOCKEY DU i w JH LAND—NEDERLAND. Het Duitsche team. In verband met de slechte weersomstan digheden kon gisteren de oefenwedstrijd tusschen twee hockeyproefelftallen te Han nover geen doorgang vinden. De elftalcom missie heeft ondanks dit feit toch het na tionale team opgesteld, dat Zondag 8 Maart a.s. tegen Nederland te Leipzig zal uitkomen. Het ziet er als volgt uit: Doel: Brunner (Berliner Hockey Club). Achter: Uuberle (Uhlenhorst Hamburg) en Zandfer (Berliner '92). Midden: Peter (Heidelberg), Hobein (D. H. C. Hannover) en Hardeland (D. H. C. Hannover). Voor Mehlitz (Berliner Hockey Club), Muller (Berliner S.C.), Kurt Weiss (Berli ner S.C.), Scherbarth (Berliner H. C.) en Wollner (S. C. Leipzig). DAMESWEDSTRIJD WEST—OOST 3—1 Het Nederlandsch elftal nog niet bekend. Op het terrein van Te Werve te Rijswijk vond gistermiddag de hockeywedstrijd plaats tusschen de dames-elftallen van West en Oost voor de samenstelling van het Nederlandsch elftal. De ontmoeting stond niet op hoog peil. De snelle rechtervleugel van West, de dames Hoogland en Meinders, bracht het doel van Oost in gevaar. De rechtshalf der Westelijken mej. Kist had de vijande lijke linkerwing volkomen in bedwang. Aan de andere zijde tfas mej. Wagener sterk in de verdediging. Even half drie stellen de elftallen zich volledig op. Direct viel Oost aan en reeds binnen een minuut had mej. Canters gele genheid het vijandelijk doel te doorboren, toen er een misverstand in de verdediging ontstond (01). Hierna kwam West stevig opzetten. Mej. Hofman rende herhaaldelijk langs het lijntje en stichtte steeds verwarring in de vijandelijke gelederen. Mej. Wagener was echter goed op dreef. Ten slotte werd de druk te zwaar en moest zij voor een kogel van mej. Hartman zwichten (11). West bleef in de meerderheid en even voor de rust sloeg mej. Leeuwenberg den bal in het verlaten doel. (21). Na de rust was er van eenig overwicht geen sprake. Een strafcorner van West leverde geen succes op, daar er weer een corner uit ontstond. Met een keihard schot benutte mej. Rollin Couquerque deze kans (31). West bleef hierna in het offensief, doch slaagde er niet in opnieuw te scoren en met onveranderden stand kwam het einde. In den loop dezer week zal het Neder landsch dameselftal gekozen worden. VOETBAI R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse B. Venlosche BoysWilhelmina 22; Gen nepUnrn 12. Eerste klasse O. Achilles—S. D. O. U. C. 4—3; P. H.— N. E. O. 6—2. Eerste klasse D. V. V. Z.E. M. M. 90; WilskrachtLim- vio 20. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Maakten wij Zaterdag melding van drie vastgestelde wedstrijden voor do elftallen van „St. Bernardus", door den regen van Zaterdagnacht en de sneeuw van 's avonds waren de terreinen zoowel hier als in uw omgeving in een wintermantel gehuld, zoo dat de wedstrijden Jun. V. Y. B. I—Jun. Alph. Boys I en Y. V. B. II—S. J. C. V moesten worden afgelast. Van de Sport vereeniging H. V. C. uit Hoek van Hol land was echter Zondagmorgen nog geen bericht ingekomen omtrent het wel of niet spelen van den wedstrijd, maar na infor matie bleek, dat daar in de omgeving geen sneeuw was te bespeuren,' zoodat het eerste elftal vol moed de reis aanvaardde, en waarlijk al was het dan geen overwin ning, toch wisten zij na een zwaar bevoch ten strijd met een gelijk spel (2—2) weder om huiswaarts te keeren. De leiding van dezen wedstrijd was verre van goed te noe men, daar de scheidsrechter in sommige gevallen zeer partijdig optrad, anders had deze wedstrijd zeer zeker door „St. Bernar dus" gewonnen kunnen worden, daar H. V. C. de doelpunten te danken heeft aan twee penalty's. Maar eerste elftallers, een volgenden keer beter. KON. NED. VOETBALBOND. P. S. V. afdeelingskampioen. Er is gisteren maar heel weinig van het voetbalprogramma terecht gekomen. Hier en daar werd een wedstrijd gespeeld. Slechts 8 eerste klas wedstrijden gingen door. Toch was het nog een belangrijke dag, vooral voor afdeeling IV, waar P. S. V. kampioen werd doordat N. O. A. D. en N. A. C. gelijk speelden. Voor Wilhelmipa was het een slechte dag wijl de Bossche club op eigen terrein met 6—0 door M. V. V. werd geslagen. Het begint er thans aan den staart van Afdee ling IV te spannen, zooals blijkt uit de cij fers: gesp. gew. gel. verL v.—t. pnt. P' S. V. 16 13 1 2 66—28 27 xN. A. C. 15 8 4 3 44—37 20 N. O. A. D. 16 8 2r 6 41—28 18 Willem II 13 6 2 5 43—41 14 Lcnga 16 7 9 34—50 14 De Valk 14 5 1 8 28—43 11 Ei- 'heven 12 4 2 6 25—34 10 M. V. V. 14 4 2 8 29—29 10 P». V. V. 10 3 2 5 30—36 S Wilhelmina 12 3 9 1832 6 In Afdeeling I werd slechts één wedstrijd gespeeld. H. F. C. verloor, na uitstekend vertic ,-:cn van v. d. Meulen, met 20 van Z. F. C. In Afdeeling II handhaafde Feijenoord zich aan den kop door E. D. O. met 5—1 'op eigen veld te slaan A. D. O. kon het in Hilversum niet ver der brengen dan een gelijk spel, terwijl H. V. V. een goede beurt maakte door V. S. V. te slaan, zij het dan slechts met den oneven goal. In het Oosten won Go-Ahead met 3—2 van A. G. O. V. V., waardoor de Deventer club haar goede kans op een kampioen schap nog behoudt, indien P. E. C. nog eens een inzinking krijgt. Z. A. O. stelde zich voorloopig weer vei lig door met 20 van Tubanlia te winnen. Daardoor staat Vitesse met drie punten onder aan de ranglijst. In het Noorden werden alle terreinen afgekeurd. De uitslagen. AFDEELING I. Eerste krasse. Z. F. C.-H. F. O. 2—0. Tweede klasse A. HollandiaWest Frisia 2—1; T. O. O. H. R. C. 01; ZeeburgiaZ. V. V. 23. Tweede klasse B. B. F. C.—Zand voort 1-^-1Bloemendaal —Spartaan 4-r-l; D. W. S.Haarlem 62. Derde klasse D. L. S. V.—U. V. V. 2-4. AFDEELING II. Eerste klasse. H. V. V.V. S. V. 1-4); Hflversui. D. O. 33; E. D. O.Feijenoord 13. Tweede klasse B. D. C. L.-S. V. V. 3-3. Vierde klasse A. Leidsohe BoysR. O .L. 22. Res. 2e klasse A. For tuna IIU. V. S. II 32.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5