MEDEDEELING. KERKNIEUWS BUITENLAND STADSNIEUWS Agenda HENDRICK HUDSON en JASNEVA SIGAREN N.V. vh. Fa. HOUTHOFF MAANDAG 2 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 werking en contact bestaan tusschen de Vrouwen van Nazareth en den Pastoor van de parochie waarvoor zij werken, of dengene die door den Pastoor als zijn plaatsvervan ger wordt aangewezen. Een maarregel is dan ook getroffen, dat de Vrouwen van Nazareth op gezette tijden besprekingen houden met den Pastoor der parochie. Tenslotte wilde mgr. dank brengen aan de geestelijkheid der stad, die onder aanvoering van den energie-leen en sym pathieke» Deken, heeft ingezien wat de Graalbeweging voor Leiden beteekent en deze sitiohting heeft mogelijk gemaakt. Mgr. hoopte, dat. de geestelijkheid jaren lang moge profiteeren van de vruchten van dit werk, en dat ook de burgemees-- ter zioh verheugen moge in de resultaten van deze beweging! (Applaus). Toespraak van den Burgemeester. De Burgemeester van Leiden, mr. A. v. d. Sande Bakhuizen voelde zich gedrongen, na- hetgeen de Bisschop had gezegd, ook een kort woord te spreken. Inderdaad aohte spr. de opening van dit huis- voor Leiden van groot e bet eeke nis, om de reden door Mgr. uiteengezet: de vorming van goed onderlegde, dege lijke huisvrouwen. Van den invloed van •en goede vrouw, in casu spr. eigen ▼rouw, is spr. zich ten zeerste bewust. De grootheid van Leiden gaat spr. zeer ter harte, al worden zijn pogingen niet altijd gesteund. Maar ook de grootheid, in den zin van de goedheid van Leiden, kan verhoogd worden. Spr. is er van overtuigd, en het spijt hem dit te moeten zeggen, dat vele toestanden verbetering noodig hebben. Daarom wil spr. gaarne alle steun toezeggen, die hij als burge meester geven kan. Aan de Graal zijn vele legenden ver bonden, één daarvan ie, dat jonge vrou wen, die de Graal konden aanraken, eeuwig hun jeugd zouden bewaren. Dit is de hartewenseh van iedere vrouw, doch hier moet men dit niet in frivolen zin opvatten, doch zoo, dat de „Graal"-beweging de jeugd wil bewaren voor slechtheid en afdwaling. Er is hier een terrein waar veel te doen is en spr. is overtuigd, dat de da-mes, geinspireerd als zij zijn door edele motieven, succes zullen hebben. Het verheugt spr., dat deze beweging tot verbetering van den toestand der ge meente niet van de overheid behoeft uit te gaan. Bij de behandeling der begroo- tiiig in de Nutszaal is- speciaal van Kath. zijde betoogd, dat het charitatieve werk bij voorkeur niet in handen der overheid gelegd moet worden, omdat van particu liere zijde op dat gebied veel gedaan kan worden. Met deze stichting is in Katholieken kring weer een prachtig initiatief genomen. Daarvoor is spr. dank baar. De burgemeester besloot zijn toe spraak met aan het Graalhuis- Gods beste zegen toe te wensohen. Namens de Kath. Studenten voerde nn het woord mej. E g e 1 i e, die zeide dat de Graalbeweging onder de studenten zeer wordt gewaardeerd. De studenten hopen haar beste krachten ten boste te geven, om de Graalbeweging tot grooten bloei te brengen. De rij van sprekers werd gesloten door prof. N i e k e 1, als voorzitter van den Dioc. Jeugdraad. Spr. wenschte den Bis schop geluk op dezen dag, nu het Leid- sc-he Graalhuis geopend is. Ook de Vrou wen van Nazareth, wensohte spr. geluk met de uitbreiding van het terrein van haar werkzaamheden. Dat zij de vruch ten mogen plukken van haar arbeid! Het défilé der Graalmeisjes. De gasten verlieten nu het Graalhuis om plaats te maken voor de Graalmeis jes, die bezit van haar burcht kwamen nemen. Allen 200 in getal defileer den langs den Bisschop. De Bisschop sprak de meisjes toe, staande op een stoel als- kathederMgr. wees de meisjes op de gebeden, die bij de inwijding zijn gestort, want de zegen van O. L. Heer zullen de meisjes bijzon der noodig hebben. Daarom is het een s-ohoone gedachte, dat de Vrouwen van Nazareth er speciaal op zullen werken, uit jullie ontwikkelde, degelijke, echt- godsdienstige huismoeders te maken. De Bisschop zeide overtuigd te zijn, dat de meisjes in de toekomst hier graag zullen komen, en hoopte, dat allen pro pagandist. zullen worden voor de „Graal" bij vriendinnen en kennissen Hierna defileerden de meisjes voor de tweede maal langs den Bisschop. Met den Graalgroet: „Excelsior, Alleluja, Voor uit!" werd de plechtigheid besloten. De Bisschop onderhield zioh nog eenigen tijd met de Vrouwen van Naza reth, en vertrok te kwart over 7 weer per auto naar Haarlem. Retraitehuizen te Bergen en Noordwijkerhout. Zaterdag hebben de Paters Redemp toristen de retraitehuizen te Noordwij kerhout en te Bergen betrokken. Tot assistenten zijn benoemd te Bei- gen de weleerw. Paters Heydeman uit 's-Hertogenbosch en Gielen, uit Amster dam en te Noordwijkerhout de weleerw. Paters Vijgen, uit Amsterdam en Veger uit. Zenderen. In het Retraitehuis te Zenderen werd in de plaats- van den weleerw. pater Ve ger benoemd de weleerw. pater Baneke, uit Roermond. Congregatie der Zusters van Liefde. Einde 1930 telde de Congregatie van de Zusters van Liefde tfe Tilburg, naar de „St, Jnskl." berichten, 36S2 leden. n.l. 3346 Geprofesten, 252 Aspiranten en 91 Novicen. Er zijn 65 Postulanten; 53.095 kinderen werden onderwezen; 22.041 zie ken verpleegd en 3564 ouden van dagen, ♦ez. verzorgd. DU1TSCHLAND DE OPENING VAN DE LEIPZIGER MESSE.* Groote belangstelling uit Nederland. Gisteren is dc Leipziger Voorjaars- messe geopend. Ondanks de slechte tijds omstandigheden heeft men toch goede verwachtingen van deze jaarbeurs. Het. aantal exposanten is iets lager dan het vorige jaar, n.l. ongeveer negen duizend. Behalve Duitschlund zijn op de Messe nog 24 andere londen als exposanten aan wezig, waaronder Nederland. De belang stelling uit Nederland is grooter dan het vorige jaar, zoowel wat betreft het aan tal exposanten als de bezoekers. Zater dagavond zijn uit Nederland twee extra treinen en gistei morgen is een derde ex tra trein aangekomen. De Messe is thans ondergebracht in 39 Messepaleizen in de binnenstad, ter wijl op de Technische Messe, behalve de openlucht-exposities- nog 17 groote tentoonstellingshallen, bezet zijn. Rede dr. Luther. Bij de ontvangst van de journalisten ter gelegenheid van de opening van de Leipziger Messe heeft de president van de Duitsche Rijksbank, dr. Luther, een belangrijke redevoering gehouden. Dr. Luther wees op de werkloosheid. Vijf millioen werkloozen, dat is een vier de gedeelte van het Duitsche volk, zijn als slachtoffer van de werkloosheid, aan gewezen voor hun onderhoud op het overige drievierde gedeelte, dat is van dit verarmde en onder de zwaarste bui- tenlandsoh politieke lasten levende volk een groote prestatie en een bewijs, dat het 't Duitsche volk niet ontbreekt aan credietwaardigheid. Dat een zoo buiten gewone krachtsinspanning haar sporen heeft achtergelaten ook in de schulden last van het Rijk. is wel onvermijdelijk geweest. In dit jaar van ernstigen nood is de schuldenlast van het Rijk wel is waar met ongeveer 500 millioen mark verhoogd, doch, deze verhooging was dan toch maar niet meer dan 500 millioen Rijksmark en daarbij is de vlottende schuld onveranderd gebleven. Dit is in verband met de hooge uitgavelasten die uit, het verleden zijn overgenomen en in verband met de door de werkloosheid en andere oorzaken zoo verlaagde draag kracht van een Duitsche bedrijfsleven en van het Duitsche volk een prestatie die er wezen mag. De beangsten en meer dan beangsten in het buitenland behoor den zioh voor alles deze prestaties van het Duitsche volk en het Staatswezen voor oogen te houden, hoe moet het ech ter in de toekomst worden? Langs wel ken weg de oplossing van de wereldcrisis zich ook voltrekt, steeds zal het er oen gaan de materieele en psychologische mo gelijkheden van het eoonomische leven weer tot een gezonde ontplooiing te bren gen. Wanneer deze ontplooiing dan cul tuurvolkeren niet. gelukt, zal de menscli- hcid wanhopen aan de geschiktheid van de huidige economische orde om de cri sis te overwinnen. Men moet er zich steeds van bewust zijn wat het huidige economische systeem, wat de markt-een- nomisohe, de privaat-economische orde der dingen voor groote vooruitgangen aan de menscheid gebracht heeft. Het woord markt-economie aldus spr., gebruik ik als vrije markteconomie in den zin van een economische orde die zich baseert op het spel der vrije economische krachten en de beteekenis van het eigen risico en eigen verantwoordelijkheid doet gelden. Het is van beslissend belang dat in de markteconomie tegenwoordig ten zeerste voor het natuurlijke spel der markt-eco- nomische krachten. Daarmede komen ij op het probleem der politieke betalingen die het natuurlijk functioneeren van de marktceonomie tegenwoordig ten zeerste beinvloeden. Het axioma van ieder markteconomisch wezen is het parallellis me van de beweging van waren of goe deren en prestaties aan den eenen kant en betalingsmiddelen aan den anderen kant. Dat de politieke betalingen van Duitsohland die, uitgaande van de repa raties de wereld doorgaan, het markt economische organisme van de wereld steeds meer ondermijnen, dit inzicht dringt steeds meer door bij de deskundi gen van het economische leven. Het geld dat- wij als reparaties betalen loopt berg opwaarts. Een politieke pompinstallatie perst het in economisch verkeerde rich ting. Op den politieke» berg aangeko men vloeit het. ook niet weer naar bene den doch politieke omstandigheden stu wen het op en verhinderen dat het geld in den vorm van kapitaal zich weer ver deelt met de bevruchtende werking. Duitsohland heeft niet de behoefte overal in de economie nieuwe installaties te scheppen. Aparte ontwikkelingen zijn nog steeds mogelijk vooral in den landbouw waar zeer veel gedaan moet worden. Dc sohuld op korten termijn die als „onzicht bare bezetting" Duitsohland bedreigt, moet afgelost worden door een op langen termijn. Wij he-bben willig kapitaal noo dig om den uitvoer te vergrooten. Een der voorwaarden van het Youngplan is, dat de Duitsche uitvoer verhoogd kan worden, dat de volkeren Duitsche waren opnemen. Tegenstrijdige krachten. Voor zoover men het tot dusven-e ech ter kan overzien, werkt het feit der repa ratie verplichtingen precies in omgekeer de richting. Aangezien ieder weet dat Duitsohland voor het nakomen van zijn reparatieverplichtingen een zeer bijzon dere verhooging van zijn uitvoer noodig heeft en aangezien deze verhooging van den uitvoer concurrentie aandoe, aan het. binnenlandsoh bedrijfsleven der andere landen, pogen deze anderen in tegen spraak met het Youngplan zich te be schermen tegen de door ons aangeboden waren. Derhalve zijn onze reparatie ver plichtingen een der oorzaken voor de hoogere tariefgrenzen welke de genezing der menschheid belemmeren. Voert. Duitschhland niet ook gedeet.e- lijk een politiek van hooge tarieven, voor al ter bescherming van zijn landbouw? Zoolang de reparatieverplichtingen op Duitsohland drukken kan het dit be zwaar niet laten gelden. Er zijn twee we gen, om de betalingsbalans te verbete ren: verhooging van den uitvoer en ver mindering van den invoer, daar het eer ste belemmert wordt door genoemde fac toren, kan het door reparaties gedrukte Duitsohland niet afzien van liet nemen van maatregelen ter vermindering van zijn invoer. De verhooging van de Duit sche economische productie zou bij na tuurlijke en geleidelijken groei voor de totale wereldeconomie nuttig zijn. Als gevolg van de reparaties en derhalve als noodmaatregel wordt ditzelfde proces in een bovenmatig korte tijd samenge drongen. Hierdoor wordt wederom een onzekerheidsfactor in de wereldmarkt ge bracht. Met bezorgdheid kijk men overal, ook in de ontvangende landen naar het verminderen van de Duitsche koopkracht en de daardoor ontstaande hiaten op de wereldmarkten. Opnieuw wijst spreker er op, dat de so ciale clausule te vinden is, in een juist uit gelegd Youngplan. Juist voor de econo misch verantwoordelijken moet de instand houding van de sociale levensvoorwaarden van het Duitsche volk als voorwaarde stel len voor de solvabiliteit van het bedrijfs leven en daarmede voor dé Duitsche beta lingscapaciteit. Het Youngplan vormt de verdragsbasis waaraan het Duitsche R,ijk gebonden is door de rechtmatige onderteekening van den rijkspresident en de Rijksregeering. Hoezeer het ook uit gevoelsgronden van het volk begrijpelijk is, dat ten gevolge van den vreeselijken nood zioh do stem ming tegenwoordig in breede volkslagen verzet tegen het Youngplan, als het rechts- krachtig document waarop de reparat-iela®- ten berusten, moet men daardoor echter niet vergeten, dat het Youngplan ons van vreemde bezetting en vreemde controle van belangrijke deelen van ons staatswezen met inbegrip van rijksbank en spoorwegen heeft bevrijd. Met alle duidelijkheid en beslistheid moet uitgesproken worden, dat Duitsch- land in geen enkel opzicht voornemens is, onder welke omstandigheden dan ook, be talingen aan privé personen of op privaat recht gebaseerde betalingen, te staken. Tot deze in ieder geval verzekerde be talingen, behoort eveneens de rente- en kapitaaldienst voor de Youngleening. Ook de hartstochtelijkste voorvechters in Duitsohland van een revisie zijn er zich volledig van bewust dat geen Duitsch re visieverlangen ooit kan strekken tot het niet op tijd betalen» willen van private schulden, inclusief de private schulden van het Rijk. De credietsgedachte speelde bij het afsluiten van het Youngplan een be slissende rol. Alle deskundigen hebben waarschijnlijk gehoopt dat het nieuwe repa ratieverdrag de wereldeconomie een nieuwe impuls zou geven, slechts weinigen weken echter na het uitgeven der Youngleening is de algemeene economische wereldcrisis begonnen. Ten slotte weer dr. Luther er op, dat de geschiktheid van de Duitsche uitvoerindus- trie om het buitenland goede waren te le veren door niets duidelijker gemaakt kon worden dan door een bezoek aan de Leip ziger Messe. Het nieuwe vertrouwen kan slechts op de wereld gebracht worden wan neer politieke neven- of hoofddoeleinden niet van te voren reeds de economische gedachtengang vergiftigd. ITALIË SUCCES TE ROME. Engeland en Italië tot overeenstemming gekomen. Naar de berichten uit Rome melden, zijn de Engelsch-Italiaansche beraadslagingen over het vlootvraagstuk geëindigd met een algemeene overeenstemming. De besprekin gen zijn in den geest van een hartelijke samenwerking gevoerd. Henderson en Alexander zijn Zaterdag middag om twee uur uit Rome vertrokken. Vóór zijn vertrek verklaarde Henderson nog, dat hij gegronde verwachtingen heeft, dat hij over zijn tweede bezoek aan Parijs even tevreden zal zijn als over zijn bezoek aan Rome. Naar verklaard wordt, komt de bereikte overeenstemming neer op een modus vi- vendi tot de volgende vlootconferentie in 1936, terwijl het Italië en Frankrijk ook mogelijk zal zijn tot het vlootverdrag van Londen toe te treden. Voorts wordt nog gemeld, dat Z. H. de Paus zijn groote belangstelling voor de onderhandelingen te kennen heeft gegeven en zijn voldoening uitte over het tot stand- komen van de overeenstemming, die zoo veel zal bijdragen tot het handhaven van den wereldvrede. De te Rome overeen gekomen formule moet natuurlijk nog aan de Fransche re geering ter goedkeuring worden voorgelegd. Indien de Fransche regeering met de voor stellen instemt, zullen deze aan de regee ringen van de Ver. Staten, Japan, Enge land en de Britsche dominions, die op de Londensche Vlootconferentie vertegen woordigd waren, worden voorgelegd. De Britsche minister van buitenland- sche zaken en de eerste lord der Admira liteit Alexander zijn Zaterdagmorgen door den koning van Italië in audiëntie ontvan gen. De audiëntie duurde een kwartier. Basis der overeenkomst. Naar van betrouwbare zijde wordt ver nomen, is het vlootaccoord tot stand geko men op de volgende basis: le. Superioriteit voor Frankrijk in de totale tonnage; 2e. Gedeeltelijke superioriteit van Italië of Frankrijk volgens klasseschepen. Het schijnt, dat Italië de superioriteit voor ver kenners en Frankrijk een vrij aanzienlijke superioriteit in onderzeeërs zal verkrijgen; 3e. De erkenning van Frankrijks recht om zijn verouderde slagschepen te moder- niseeren; 4e. Een gelijk aantal kruisers van tien duizend ton. Het wordt als een uitgemaakte zaak be schouwd, dat dit accoord door Frankrijk zal worden aanvaard. RUSLAND. EEN NIEUW PROCES TE MOSKOU. Gisteren onder geweldige belangstelling begonnen. Zondagavond is te Moskou het proces begonnen tegen het Uniebureau van het centrale comité der Mensjewiki. Het pro ces heeft plaats in het clubgebouw der Moskousohe vakvereenigingen, waar des tijds ook het geruchtmakende proces tegen de „Industriepartij" werd gevoerd. Twee duizend fabrieksarbeiders, alsmede talrijke \ertegenwoordigers van de Sovjets en de buitenlandsche pers, woonden de zitting bij. De door den president van het gerecht, Schwernik, gestelde vraag, tot welke partij dt> beklaagden behoorden, werd door hen als volgt beantwoord: „Wij behooien tot de Russisghe sociaal-democratische arbei derspartij der Mensjewiki"^ Door het O.M. werden Kondeatjeff, Kam- sin, Laritscheff e,a. waarvan sommigen be kend zijn uit het Industrieproces, als getui ge gedagvaard. BRITSCH-INDIE LORD IRWIN'S VOORSTELLEN VERWORPEN. Door het Congres-comité. Het uitvoerend comité van het Indische Congres heeft de tegenvoorstellen van den onderkoning, lord Irwin, verworpen. Gandhi zal opnieuw door den onder koning worden ontvangen. De conclusies, waartoe het uitvoerend comité van het Congres gekomen is, zullen dan aan lord Irwin worden medegedeeld. Vereeniging van Mathesianen. Zaterdagavond hield de Vereeniging van Mathesianen haar voorjaarsfeestavond in de concertzaal van ^.Zomerlust", aan wel ken feestavond medewerking werd verleend door de tooneelverecniging „Jacob Cats" en het V. v. M.-strijkje onder leiding van den heer Frans Vrijhoff. Ora 8 uur sprak de voorzitter, de heer G. Groenewegen, het openingswoord, waar bij hij alle aanwezigen welkom heette. Vooral de leeraren van het genootschap M.S.G. en het bestuur der tooneelvereeni- ging „.Jacob Cats". Spr. bracht dank aan allen, die aan het organiseeren van dezen feestavond hadden meegewerkt, de ledpn van het feestcomité, de leden van de too- neelvereeniging „Jacob Cats" en het V. v. M.-strijkje. Spr. beval vooral de vergade ringen en lezingen nog eens in aller aan dacht aan en besloot met allen een genoe- gelijken avond toe te wenschen. Hierna werd het Mathesianenlied gezon gen, waarna door „Jacob Cats" begonnen werd met de opvoering van ,,'n Zomerzot heid". Daar dit stuk kort geleden door dezelfde vereeniging in de Schouwburg alhier werd opgevoerd en toen uitvoerig in ons blad werd besproken, mogen wij ons nu van een bespreking ontslagen achten. Wel mogen wij hierbij even memoreeren, dat vier der medespelenden nog nauwe lijks van een ziekte hersteld nu toch weer optraden en hiermede grootendeels voor het succes zorg droeegn. Vooral Pit en G. J. Loots (Gerrit Jan) oogstten zeer veel bijval. Het programma bracht nu afwisselend tooneel en muziek, waartusschen, de heer S. Sanders, 'voorzitter der feestcommissie nog een aardig bedachte propaganda-too- spraak hield, waarin hij aanspoorde lid der vereeniging te worden. Met bal werd deze feestavond tenslotte besloten. Werkloozenzorg. Voor de R. K. werkloozen is het Zater dag een verrassende dag geweest. Het be stuur van den R. Iv. Volksbond was dien dag in de gelegenheid gesteld om aan de R. K. werkloozen een som van 992.uit te keeren. Dit bedrag is verdeeld geworden over 166 gezinnen in bedragen van 5 tot 11 gulden, naar grootte van het gezin. Hoe wel zij, die dit bedrag beschikbaar stelden, niet openlijk bedankt wilden worden, mo gen wij toch hier namens allen, aan wie deze gave ten goede is gekomen, hen dan ken en den wens-ch uitspreken, dat God hen duizendvoudig moge loonen voor deze daad. Ook het ontspanningslokaal wordt niet vergeten. Steeds meer en meer schijnt het door te dringen welk groot sociaal werk hiermede verricht wordt. Dank zij den milden gevers kan het bestuur van den R. K. Volksbond zonder zorg het ontspanningslokaal geopend houden. Het ontving deze week: N.N. 1 kist sigaren, *>0 boeken, N.N. 50 brooden, N.N. 5 pond doosjes sigaretten, 10 pond tabak; N.N. 20 thee, N.N. 1 pak rooktabak, pruimtabak en sigaretten, N.N. 10.N.N. 5.N.N. 1 baal suiker. Het aantal bezoekers varieerde van 50 tot 90. Het aantal koppen thee, dat ver strekt werd bedroeg 320, koffie 425. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en webhouders van Lei den: Gezien het verzoek van: a. de N.V. Stoom^roodfabriek en Melk inrichting „De Vereeniging v.h. Koole Ni- cola en Co.", om vergunning tot het op richten van een brood-, koek-, beschuit- en zuivelfabriek in perceelen Levendaal nos. 71—79 en Geeregraeht no. 15, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie E nos. 130S, 1309, 1310, 1311, 1312, 1313, 1314, 1315, 1316, 1370, 1624 en 1625. b. P. Kruit en P. de Graaf om vergun ning tot het oprichten van een moffelin- richting in het perceel Ga-sstraat no. 1, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sec tie N no. 6S6. c. S. Teljeur om vergi g tot. heb op richten van een palingr in hpt per ceel Hoogewoerd no. 97, dastraal be kend gemeente Leiden, Sectie D nn. 307. Gelet op de art. 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek, dat genoem de verzoeken met de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den llen Maart e. k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Dinsdag, Genootschap van den Stillen Omgang, St. Jozef-Gez. Ver., S.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst, der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart a.s. waargeno men door apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, tel. 807. De Directie der N.V. JASNEVA SIGAREN FABRIEKEN v/h. JASPERS SNELLENS te VALKENSWAARD, deelt mede, dat vanaf I HSaari 1931 de ALLEEN-VERKOOP en GROS der voor LEIDEN en ONISTR. is verleend aan HEERENGRACHT 94 te LEIDEN Tel. No. 1972. De Directie der 2531 N.V. JASNEVA SIGARENFABRIEKEN J. SNELLENS - H. SNELLENS Liquidatie N.V. De Volharding. Den laatsben tijd liepen er geruchten, dat de diensten van de Stoomboot-Mij. „De Volharding" zouden worden stopge zet. Wij hebben die geruchten niet ver meld omdat ons van de zijde der directie werd medegedeeld, dat in de daags te voren gehouden vergadering van commis sarissen besloten was den dienst ongewij zigd voort te zetten. Wel werden toen reorganisatievoorstellen aangekondigd. Thans vernemen wij, dat is- besloten tot liquidatie der stoombootmaatschappij over te gaan. De goederendienst Amsterdam— Gouda wordt met ingang van heden over genomen door de firma Balhuizen en van der Well to Amsterdam. De goederen dienst LeidenAmsterdam is overgeno men door J. en A. v. d. SohuytV Stoom- bootreederij, terwijl de passagiersdienst .LeidenBoskoopGouda is stopgezet. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 3650. J. Appel, Leider dorp, Hoofdstraat 168, kruideniers-- en grut terswaren. W ij z i g i n g. 1471. Naamlooze Ven nootschap Kweekerij en Handel in Bloent- bollen v.-h. Gebrs. van Zonneveld en Phi- lippo, Sassenheim, Hoofdstraat 92. De sta tuten zijn gewijzigd. Tob quaestrix van de V. V. S. L. is gekozen mej. J. de Boer, als assessor I mej. E. Hoesse en tot assessor II mej. H. M. H. Land. Gehouden verkoopin'g in het Notaris huis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van: 1. H. G. A. Vermeulen van K ruin in- gen, notaris te Wassenaar en B. J. J. N. Troost, notaris alhier: twee perceelen weiland, bouwterrein en stallen te Leiden aan de Toussaintkade, kooper J. J. de Cler qq. voor 25000. De overige per ceelen zijn niet gegund; 2. B. H. Stum- pel, notaris alhier: Waardgraoht 88, J. Scheffers voor 1670, Waardgracht- 11S, .J. S. Houps voor I860, Waardgracht 7, L. Prins voor 1980, Voldersgracht 29, J. van der Mark voor 2390, Rijnstraat 26, J. van Tol voor 1560; 3. H. M. Mar- kusse, notaris alhier: van der Werffstraat 31, H. C. Couvée voor 2331, Vesfe- s tra-at 144, A. Dorre-paal voor 700. Het landhuis Julianalaan 19 is niet gegund.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2