NED OOST-INDIE VRAGENBUS MAANDAG 2 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto in de Zuid-Willemsvaart. In den nacht van Zaterdag op Zondag reed de heer S. uit Maastricht met zijn aiito, terwijl hij op de terugreis uit Luik was, in de Zuid-Willemsvaart. Mevr. S., e>en der vier inzittenden kwam onder de auto in het water terecht, doch kon met inspanning van alle krachten be vrijd worden. Met inwendige kneuzingen werd het slachtoffer naar het Ziekenhuis Calvariën- berg gebracht, alwaar haar toestand als zeer ernstig werd beschouwd. De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. TE WATER GEREDEN. De chauffeur verdronken. Bij het naar binnenrijden van een truck met aanhangwagen is Zaterdag de 21-jaii- ge J. van Dijk in de Haven te 's-Hertogen- bosoh gereden en verdronkeu. De chauffeur heeft nog kans gezien uit de cabine te komen doch hij is waarschijnlijk door do ïroude bevahgen, waardoor hij geen ver dere pogingen om zichzelf te redden kon doen. TRAGISCH STERFGEVAL. Twee uur voor haar huwelijk. Te Zwolle werd, naar het „O. D." meldt, Donderdagmorgen op de gemeente-secreta rie mededecling gedaan, dat een huwelijk, dat om 11 uur daar zou gesloten worden, niet kon doorgaan. De reden was, dat de bruid des morgens om 9 uur plotseling was overleden. Door kokend water verbrand. Het 3-jarig dochtertje van den smid M. te Kessel kwam te vallen over een 1 el kokend water, welke op den grond in de keuken stond. Zij bekwam hevige brand wonden en is aan de gevolgen daarvan overleden. HOOG WATER. De grillige Maas. De „Mndmrg." schrijft: Zaterdag kwam reeds uit Constanz de alarmeerende telegrafische mededeeling, dat hot water in het Meer van Constanz 10 c.M. gestegen was. Dat beteekende een toevloeiing van Rijnwater van eenige. hon- dendduizenden kubieke meter. Direct werd verwacht sterke stijging op Rijn en Waal en sinds Zaterdag is de Rijn bij Keu len dan ook bijna 2 Meter gewassen en constat eerde men daar Zondagavond een stand vanom en om 4 Meter. Ruhr en Moezel stegen eveneens onrustbarend, met gevolg, dat de Waal voor Nijmegen in het afgeloopen etmaal bijna 1 Meter is geste gen en gisteravond een stand had van 10.20 Meter plus N.A.P. Men verwacht nog veel sterker was. De aanhoudende regen en sneeuwbuien in 't Maasgebied deden Zaterdag reeds een onheilspellende was verwachten op de Maas. De Maas liep bij Maas (richt in het laat ste etmaal ongeveer 7 c.M. op, zoodat gie- ternamiddag een stand werd geconsta teerd van 45.50 M. Dat is de stand, waarop bij doorgaande was in het gebied fcussehen Linden en Beers het overloopen van de Beersehe Maas verwacht wordt. Deskun digen oordeelden gistermiddag (Zondag), dat de Beersolie Maas niet vóór Woensdag zou werken. Toch is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de Beers-che Maas nog eerder in werking treedt, daar gistermor gen voor Grave reeds de hooge stand van 10.40 M. werd waargenomen. Men weet, dat de Beersehe Maas werkt, wanneer de stand van de Maas bij Grave tussohen 10.S0 en 10.90 M. is. Er is nog sterke was onderweg en men verwacht bij Venlo zelfs een stand op he den van 15 Meter. Bij Roermond was gis teren de stand 18.70 plus N.A.P. De afgeloopen maand Februari is voor de Mans een voortdurende periode van stijging geweest. Gedurende die maand was de hoogste stand bij Grave 10.90 M. en de laagste 9.06 M. plus N.A.P. Het binnenwater bleef op een doorsnee peil van 8.50 M. plus N.A.P. Begin Februari werkte de Beersehe Overlaat eu 3 Februari liep de Elftweg on der, zonder dat er nochtans stagnatie kwam in het groote verkeer. Van 20 Januari tot 9 Februari bleef de Maas boven een peil van 10 meter. Gedurende de laatste 20 jaren bereikte de Maas in Februari 1910 de hoogste gemiddelde stand van 10.08 M. Als de Beersolie Maas nu weer het land binnen gaat is het voor de vierde keer, dat de bewoners van het Beerscho Maastravers worden opgeschrikt door den waterwolf. Op het oogenblik staan de lage landen langs de Maas in het Land van Cuyck en Ra-vensteyn blank. De spoorlijn Nijmegen— Den Bosch wordt nu al maandenlang van weerskanten bespoeld door Maas- en kwel- w 'er. De treinen matigen vaart wanneer zij over het lijngedeelte gaan, dat nu al maanden door het water wordt onder mijnd. Nader wordt uit Maastricht gemeld: Tengevolge der veelvuldige sneeuw- en i egenbuien in het Zuiden, is de rivier de Maag nog steeds wa-ssende. Zondagmiddag noteerden we aan de Maasbrug te Maastricht een stand van S.4"! boven nul, welke stand overeenkomt mat %euj peil van 45.48 -f- N.A.P. In d* laatste 8 uur bedroeg de was C •>JL i«rvul Beijpa vag steeds wae seint. BRANDEN. ZWARE BRAND TE BERKEL EN RODENRIJS. Een meelfabriek afgebrand. Hulp uit Delft en Rotterdam, Zaterdagmorgen omstreeks 4 uur heeft een hevige brand gewoed in de meelfabriek van de firma N. Treurniet aan den Roden- rijschenweg te Berkel en Rodenrijs. De brand heeft het geheele steenen hoofdge bouw van deze fabriek verwoest. Met het oog op de vele aanvragen van veevoer van de laatste weken werd er voortdurend overgewerkt. Een ploeg van vier man was aan 't werk, toen omstreeks 4 uur uit den gasmotor, welke achter het hoofdgebouw gelegen is, groote vlammen sloegen, die zich aan do omgeving mee deelden en in een minimum van tijd het gebouw in lichtelaaie zetten. Gelijkvloers bevond zich aan de voorzijde de wagen- remise, de eerste verdieping was aan de achterzijde als bergzolder in gebruik, daar lagen zakken erwten, de voorzijde was grootendeels als maalderij in gebruik. Al spoedig sloegen de vlammen hoog uit het dak en er ontwikkelde zich een dichte rook, die over Let dorp Berkel trok. Ten gevolge van den wind werden de vonken vele minuten gaans over het dorp gedre ven, maar omdat het den geheelen nacht zwaar had geregend, is uitbreiding van den brand voorkomen. Men kon den vuur gloed tot ver in den omtrek waarnemen. Een motorspuit zonder motor. De motorspuit uit Berkel tastte het vuur met twee stralen aan, maar toen spoedig bleek, dat de Berkelsche brandweer het vuur niet zou kunnen houden, werd assi stentie van de brandweer in Delft ge- gevraagd. Inmiddels verscheen de motor spuit uit Bergschenhoek, maar toen dit materiaal ter plaatse was, weigerde de motor. Te vijf uur kon de brandweer uit Delft met vijf stralen het vuur bestrijden. Vooral aan de achterzijde van de fabriek hebben de brandweerlieden zwaar werk feehad, om dat daar de zakken erwten fel brandden. Men vreesde nog steeds voor uitbreiding en daarom vroeg de burgemeester van Berkel en Rodenrijs assistentie van de Rot- terdamsche brandweer, die spoedig daarop uitrukte met een motorspuit en een motor- reservewagen. De muren ingestort. Om half zes het dak van de fabriek was toen reeds geheel en al doorgebrand en ingestort kwam met donderend ge raas de voorgevel naar beneden. De voor het huis langs loopende telefoon- en lioht- leiding werden vernield, benevens een transportinstallatie, die over de straat heen naar de voor de fabriek gelegen vaart leidde. Persoonlijke ongelukken zijn bij den brand niet voorgekomen. Ook de in de fa briek werkende arbeiders konden spoedig ontkomen. Nadat de voorgevel was ingestort, heeft men de zijmuren voorloopig gestut, maar omdat deze wankele muren op den duur toch te veel gevaar opleverden, heeft men ze omver gesbooten. Langen tijd bleef het in het achterste gedeelte van het gebouw fel branden. Een oogenblik dreigde er uit breiding van den brand, doordat de vlam men zich door een passerelle, welke het hoofdgebouw verbindt met een daarnaast staande steenen schuur, aan de binten van deze schuur hadden meegedeeld. Dit begin van brand was evenwel spoedig, dank zij het snelle optreden van de Deltsche brandweerlieden, gesmoord. Tegen zeve nen had men heb vuur zoover onder de knie, dat geen gevaar voor uitbreiding meer bestond en allengs kon met de nablussching een begin worden gemaakt. De eigenaar is tegen brand verzekerd, maar niet tegen bedrijfsschade. De aange richte schade is aanzienlijk, mede door het feit, dat er nu bij anderen gemaald zal moeten worden. Tengevolge van dezen brand komen 35 menschen werkloos. Binnenhuis uitgebrand. Terwijl de bewoners afwezig waren, ont stond gistermorgen omstreeks vijf uur een brand bij den bakker Hagedoorn in de Broerenstraat te Zwolle. Het binnenhuis brandde geheel uit. Niets kon worden ge red. De Zwolsche brandweer wist de brand tot dit eene perceel te beperken. Brand in de Ned. Herv. Kerk te Mijdrecht. Gistermiddag werd brand ontdekt in do Nederlandsch Hervormde kerk te Mij drecht. De brand is waarschijnlijk ontstaan door vonken uit ©en stoof. De Vrijwillige Brandweer, die spoedig ter plaatse was, werd bij het blusschingswerk in haar taak belemmerd door de hevige rookontwikke ling. Toen men evenwel de vuurhaard had ontdekt was de brand sipoedig geblusobt. De voorlezershank bleek te zijn verbrand, terwijl de preekstoel geblakerd was. De waterschade was groot. De avondgods dienstoefening kon geen doorgang vinden. Scusterrain uitgebrand. Gisternacht tegen half drie werd de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand, die uitgebroken was op uc Nieuwe Heerengracht 179, waar de heer J. Stad het bedrijf van matrassenmaker uit- oeefnt. Door de lichte brandbaarheid van het materiaal, waarvan matrassen worden gemaakt, breidde de brand zich dadelijk snel uit, zoodat weldra het sorsterrain in brand stond. Met een tweetal stralen op de motorspuit werd het vuur bestreden. Het sousterrain, bestaande uit twee vertrek ken, brandde uit. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret. SPELENDE KINDEREN VINDEN EEN GERAAMTE. Op de Groote Heide te Venlo. Kinderen van spoorwegpersoneel, die in de kindera-fdeeling van het Mgr. Hutsaers- oord op de Gr. Heide te Venlo verpleegd worden, hebben bij het graven in de nabij heid van het herstellingsoord op een ter rein met struikgewas op zeer geringe diep te ongeveer 1 M. een skelet gevon den. De kleeren waren totaal vergaan. Of hier sprake is van een persoon van het mannelijk of vrouwelijk geslacht, is nog niet Vastgesteld. Het getaamte lag met hot gezicht naar beneden gekeerd. De beenderen waren ten deele bros en zwart. Geschat wordt, dat zij ruim 30 a 40 jaar ter plaatse hebben gelegen. Aldaar is vroe ger steeds bosch geweest. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit en of het geraamte wellicht teekens vertoont, die op een geweldadigen dood wijzen. „IM WESTEN NICHTS NEUES". Onder bewaking. De sedert acht dagen te Venlo draaien de film „lm Westen nichts Neues", zal nog acht dagen worden geprolongeerd, van wege den grooten toeloop van -rezoekers. Tob Vrijdagavond waren er in deze stad van 18000 inwoners ruim 12000 toegangsbe wijzen afgegeven. Het aantal over de grens komende Duitschers, zelfs uit verwijderde steden, per auto en trein, om deze film te zien, heeft 5000 bedragen. De film wordt overdag bewaakt en des nachts op een streng geheim gehouden plaats opgeborgen. Tijdens de vertooning wordt het theater in en uitwendig door politie bewaakt. Het was haar te machtig. Op den politiepost Vreeburg te "Utrecht is een bewustelooze jongedame gebracht, die op straat een zenuwtoeval had gekre gen. Het bleek, dat zij juist de film „lm Westen nichts Neues" gezien had, welke zoo'n diepen indruk op haar gemaakt had, dat zij buiten gekomen flauw viel. Nadat de politie haar bijgebracht had, is zij on der hoede van haar verloofde naar huis gegaan. AUTO-AANRIJDING BIJ SANTPOORT. Schadevergoeding door de spoorwegen gevorderd. De Haarlemsche correspondent van het „Hbld." meldt: Enkele weken geleden is op den onbe- waakten overweg in den Middenduinerweg op de spoorlijn HaarlemIJmuiden een auto door den electrischen trein aangere den en vernield. De ant-o stond midden op de rails, de bestuurder, een inwoner van Santpoort, verklaarde nog juist uit de auto te zijn gesprongen, toen hij. den trein zag aankomen. De auto .werd een eind meege sleurd en vernielde ©en gedeelte van de af sluiting van de spoorbaan. Het ongeluk was, volgens den bestuur der, gebeurd, doordat de bootnen niet ge sloten waren, toen hij den overweg opreed (de boomen worden bediend uit het. iets zuidelijker liggende station Santpoort), maar toen hij midden op de rails was, viel de sluitboom vóór hem neer. De mogelijk heid hiervan bestreden de chéf en het personeel van het station Santpoort. De directie van de Spoorwegen heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld. Het re sultaat van dit onderzoek is niet bekend gemaakt, maar wel vernamen wij, dat de directie van de Spoorwegen van den eige naar-bestuurder van de vernielde auto ver goeding eischt van de schade, aan de spoor baan aangericht. Twist met doodelijken afloop. Zaterdagavond is te Rotterdam in een café aan den Goudschen Rijweg twist ont staan tusschen den 42-jarigen chauffeur H. v. d. V. en den 33-jarigen F. J. S. V. heeft S. een duw gegeven, waardoor deze met het hoofd tegen den grond sloeg en in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel moest worden gebracht. Na aankomst aldaar is S. overleden. De dader is gearresteerd. Doodslag. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de arbeider J. Smeets, los werkman bij de Gebr. Van den Berg, aannemer te Weert, te Loos (gem. Bocholt), in België, doodgeslagen. De overledene is gehuwd en vader van eenige kinderen. Het parket van Hasselt stelt een onderzoek in. Van den dader of daders is nog niets bekend. Diefstal in het Sportfondsenbad. In het Sportfondsenbad in de Linnaeu straat te Amsterdam is Zaterdag van ee der zwemmers een portemonnaie met 1 ontvreemd. De portemonnaie is weggeno men uit de kleeren, die in de badcel warei opgehangen. De dief heeft echter niet veei genoegen beleefd van zijn daad, want en kele oogenblikken later werd hij in de zweminrichting gearresteerd. Hij had de portemonnaie met het geld bij zich. Oneerlijke kantoorbediende. Als verdacht van verduistering van on geveer 16.000 ten nadeele van de E.D.S.M. te Hoogeveen, heeft de politie aldaar een kantoorbediende aangehouden en na ver hoor in arrest gestelc1. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ZEVENTIEN BOEREN DOOR WOLVEN VERSLONDEN. Drama in Anatolië. Zeventien Tunksche boeren uit de streek van Malatia waar zeer strenge koude heerscht, zijn door wolven verslonden. Een groote troep landbouwers was op weg van het éene dorp naar het andere, boen zij door een heviigen sneeuwstorm werden overval len, waardoor de weg volkomen onzichtbaar word. Door een wilden angst aangegrepen, trachten zij alleen of in kleine groepen den weg weer terug te vinden. Dit uit elkander gaan werd hun echter noodlottig, want een groote troep wolven viel hen aan en ver slond zeventien der ongelukkigen. Een treinbotsing in Zuid-Afrika. De sneltrein van Joamnesburg naar Kaap stad. is te Kknberley op een rangeerspoor tegen een stilstaan-den trein opgereden als gevolg waarvan eeu passagier werd gedood en verscheidene andere ernstig werden ge wond. FRANSCH FORT DOOR EEN AARD STORTING GEHAVEND. Een deel van de rots, waarop het fort Guise bij St. Quentin is gebouwd, is Vrij dag met donderend geraas omlaag gestort en heeft de daaronder gelegen spoorlijn ge heel bedolven- De militaire autoriteiten hebben direct een groot aantal particulie re woningen laten ontruimen, aangezien men een nieuwe aardstorting vreesde. Kor ten tijd later stortte inderdaad wederom een dee-1 van de rots in. Vlak onder de muren van het fort kwamen aarde en ge steente naar beneden, met het gevolg dat ook stukken muur omlaag stortten en er groote gaten en scheuren in de vesting wand kwamen. Het spoorwegverkeer moest "wor den stopgezet en zal waarschijnlijk nog wel eenige dagen niet kunnen worden her vat. Een tunnel in de onmiddellijke nabij heid van het fort is eveneens onbruikbaar geworden. Overstrooming in West-Hongarije. Uit Raab wordt gemeld, dat een der dij ken van de Ma-roa-rivier op een zwakke plaats ia doorgebroken, waardoor een groo te oppervlakte land is overstroomd. Een aanbal plaatsen wordt bedreigd. De laagge legen deelen van Raab zelf loopen even eens gevaar. Er staan 35 huizen onder wa ter en 18 zijn ingestort. Het verkeer ge schiedt in hoofdzaak per vaartuig. Hoog water in Duitschland. De Oostelijke grensprovincies van Duitschland hebben dezer dagen ernstig on der hoog water te lijden. De Net-ze en de Küddow zijn op verscheiden plaatsen buiten de oevers getreden, waardoor een uitge strekte oppervlakte akkerland blank is ko men te staan. In vele dorpen staat het wa ter een halven meter hoog. Sneeuw en onweer te Londen. Zaterdagnamiddag werd te Londen na zwaren sneeuwval, de donkere lucht p'.-otse- lig fel verlicht-, waarna een geweldige don derslag weerklonk. Een antenne op het mi nisterie van Luchtvaaart werd door den bliksem getroffen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook uit verscheiden andere deelen van Engeland en Ierland komen berichten over zware sneeuwval. Buitengewoon hevig waren de sneeuwstormen in Ierland, waar op ver soheiden punten de verbindingen verbroken werden. GIFGAS BOVEN HET MAASDAL. Weer 30 personen ziek. Naar het blad „Liber Belgique" meldt-, dreef Vrijdagavond een nieuwe golf van vergiftigde gassen over de plaatsjes Tilleur en Sohilessin, ten Zuiden van Luik gelegen. Ongeveer 30 personen werden onder ver schijnselen va-n vergiftiging ziek. De justitie van Luik heeft zich naar ge noemden plaatsen begeven, om een onder zoek in te stellen. Brutale overval. Zaterdagochtend tegen half elf is in het filiaal van de Darmstaedter und National- bank in de Hermanstrasse te Neuköln (Berlijn) een brutale roofoverval gepleegd. Een ka-slooper, die juist bij de rijksbank 10.000 Mark had gehaald, werd in de gang van het filiaal door een onbekende, die hem een revolver voorhield, aangehouden. Hem werd bevolen, zijn handen omhoog te hou den, toen hij aan dat bevel niet voldeed, werd hij door een tweeden indringer met een zwaren sleutel op het hoofd geslagen, z-oodat hij bloedend in elkaar zakte. De bedde roovers grepen de portefeuille met het van de bank gehaalde bedrag en ia men daarmee de vlucht. Zij sloten de luitendeur achter zich, want op het hulp groep van den kaslooper verschenen uit de :aautoorlokalen de bankbedienden, die ech ter de gesloten buitendeur niet konden ope nen, om de roovers te achtervolgen. Dezen vluchten in een auto, waarvan hot nummer genoteerd kon worden. De ka-slooper, die bij den overval boven dien een vinger had gebroken, moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Afnemende werkloosheid in de Ver. Staten. De werkloosheid in de V. S. begint eenigs- ziiis af to nemen. Volgens de opgaven der verkvereenigingen waren er begin Februari ongeveer 100.000 wenkloozen minder dan een maand geleden. Op den electrischen stoel. Wegens moord op twee blanken zijn Vrij dagmorgen zes negers te Columbia op den electrischen stoel geëxouteerd. De executie werd bijige.woond door zestien getuigen, on der wie vier vrouwen. Dit is de eerste maal in de geschiedenis van den staat Zuid-Carolina, dat zes per sonen op één dag werden terechtgesteld. De nieuwe geest van de Indische Vrouwen wereld. Uit de besprekingen die geboerd werden op het Laatste groote congres der Indische vrouwen in Madras, is gebleken dat. er in de Indische vrouwenwereld ecu geheel nieu wen geest is ontstaan. Een missionaris schrijft ons daaromtrent nog her- volgende: Het sociale systeem van het Hindoeisme heeft op de vrouwen een stempel van socia le minderwaardigheid gedrukt. Onder den invloed der Christelijke idealen en der wes- tersche beschaving willen de Indische vrou wen niet langer het- slachtoffer zijn van der gelijke tyrannde die haar wordt opgelegd door wet-ten, aan welker totstandkoming zij zelf niet hebben meegewerkt en tengevolge waarvan zij uitgesloten blijven van ieder onderwijs waaraan hare gelukkige zusjes i-n andere werelddeelen wel deelachtig worden. Het systeem der kinderhuwelijken, het be staan der Polygamie, het verbod voor we duwen om nog een nieuw huwelijk aan te gaan, het weigeren van iedere opvoeding en beschaving aan de vrouwen, de Pnrda- gewoonte tengevolge waarvan geen enkele vrouw uit een hoogere kaste kan deelne men aan het openbare leven, dat alles heeft- de vaste meening gevestigd, dat de vrouw minderwaardig is. De vrouwenbeweging die thans in Indië is ontstaan, huldigt in vele opzichten zeer gezonde sociale ideeën. Het Congres kwam t-ot de conclusie dat de vrouwen in Indië in ieder opzicht snelle vorderingen maken. Er werd ook een resolutie aagenomen met 44 tegen 21 stemmen waarin bepaald werd dat beide geslachten gelijkberechtigd waren om echtscheiding aan te vragen. Onder de Hin does bestaat geen echtscheiding. Er is een storm va-n verontwaardiging over het land gegaan toen bekend werd dat de afgevaar digden op het Vrouwencongres besloten hadden om een dergelijke revohitionnaire omwenteling in hun familieleven aan te brengen. De meest invloedrijke Indische vrouwen hebben de bepaling over de echt scheiding verworpen, want deze is in strijd met alle bestaande tradities der Hindoe-s. Het zal zeer moeilijk zijn om dezen maat regel door te voeren. De Zondagsrust In Oostenrijk. De katholieke organisaties in Oostenrijk zijn een groote actie begonnen om een defi nitieve regeling te krijgen voor de rust op Zon- en Feestdagen: er bestaat weliswaar een dergelijke regeling op papier, maar door verschillende andere bepalingen wordt de Zondagswet absoluut nageleefd. De Katholieke Actie heeft thans aan de handelskamer, aan de boerenbonden, de werkliedemvereeniging en aan de organisa tie van kantoorbedienden een oproep ge daan om behulpzaam te zijn bij de actie voor het verkrijgen va-n een wettelijke Zon dagsrust. Men wil in de wet vastgelegd zien dat als Zondagen zullen worden gevierd, vooreerst alle Zondagen va-n het jaar, dan Kerstmis, Nieuwjaar, Driekoningen, 's-Hee- ren Hemelvaart-, Sacramentsdag, Petrus en Pauius, Maria ten Hemelopneming, Allerhei ligen, Onbevlekte Ontvangenis en \lor de afzonderlijke provincies de patroonsdag van iederen staat. De Katholieke Actie maakt geen bezwaar tegen de twee regeerings-feestdagen 1 Mei en 12 November. De Christelijke Arbeiders organisaties hebben aan de verschillende bisschoppen laten weten, dat hun organisa tie deze actie zal steunen. De bisschoppen hebben verder toezegging gedaan dat alle kerkelijke autoriteiten hunne medewerking zullen verleenen. HOOGE WATERSTAND IN TEL0K BET0NG. Schade in woningen en pakhuizen. Aneta seint uit Buitenzorg. Een telegram van den resident van de Lampongsc-he di stricten meldt-, dat gedurende een kevigen regenval de Koeripan-rivier buiten haar oevers is getreden en het laagste gedeelte van Telok-Betong een meter onder water staak Hierdoor is groote schade veroor zaakt- in de woonhuizen en aan de in de pakhuizen aanwezige goederen. Ongeveer honderd en vijftig bewoners van de kampong vluchtten in hun angst naar de woning van den residents die huil naohtlogies verschaf te. Twee bruggen zijn weggeslagen. Vraag van een abonné, die 200 schuld heef, in termijnen wil afbetalen en vraagt naar zijn verplichting om de kosten te betalen. Antwoord. Voorzoover wij uit uw vraag kunnen begrijpen, heeft uw schuldeischer deur- waardersonkosten gemaakt en bovendien on kosten voor het kantongerecht. Deze onkosten zult u moeten betalen. Vraag. Ik heb een dochtertje dat 16 Sep tember 14 jaar wordt en met Mei de zevende klas heeft doorloopen. Mag ik haar dan met Mei van de school afhouden? Antwoord: Ja.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10