ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 28 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 I Til BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 Febr. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: *773.0 te Isafjord. Laagste barometerst.: 738.7 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 1 Maart: Matige tot krachtige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Meest zwaar be volkt of betrokken. Waarschijnlijk eenige regenbuien. Aanvankelijk iets zachter in het Noorden; in het Zuiden weinig ver andering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 4.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 6.04 uur tot Zondagmorgen 6.22 uur; van .Zondagna middag 6.06 uur tot Maandagmorgen 6.20 de samenleving: kleine maatschappijen zouden niet zooveel kunnen doen voor de ontwikkeling van techniek en economie op oliegebied. Met cijfers toonde spr. aan van welke be- teekenis de Kon. is voor het Nederlandsche bedrijfsleven, dat het overgrooté deel der daar toe in aanmerking komende bestellingen krijgt, en voor ons volk, dat zijn aandeel van de als dividend uitgekeerde winsten ontvangt, en voor zijn zonen een reusachtig arbeids'veld geopend ^iet alleen al Delftsche ingenieurs zijn er ruim 300 bij de Kon. Dat de belangen van het personeel mede worden behartigd blijkt uit het z.g. Voorzieningsfonds, dat eind 1929 reeds bijna 300 millioen gulden bedroeg. Wat de financieele resultaten der onderne ming aangaat, gaf spr, een becijfering van het rendement van één bij de oprichting genomen aandeel van 1000. Als de houder van dat aandeel steeds aan alle emissies ponds-ponds- gewijze heeft deelgenomen, de rekening belast met de gestorte gelden en tegoed geschreven voor de ontvangst, en een rente berekend van 6 pet. bij debet en 4 pet. bij creditstand der rekening, dan is in het midden van 1930 zijn aandeelen-bezit gestegen tot 222 stuks, terwijl de rekening niet daartegenover debet staat, doch een credit-saldo van ƒ590 000 aanwijst. Bij een koers van 300 pet. is dus de totale winst 1K millioen gulden Deze cijfers geven een denkbeeld van de mate, waarin ons volk in zijn geheel heeft geprofiteerd van de Kon. Tenslotte gaf spr. eenige bijzonderheden over de leidende mannen van de groep, waarna hij eindigde met er op te wijzen, dat de Kon. die in ons land nog teveel bekend is als specula tie-object. de belangstelling verdient van alle Nederlanders, en dat nog te weinig wordt beseft de groote beteekenis die dit bedrijf, wel licht het grootste der wereld, heeft voor ons economisch en nationaal bestaan. EEN ZAAK VAN V. MOORSEL. Een reclame die inslaat, is veel waard, Dat hebben we bemerkt met van Moorsel's Lei den Ontzet! Daar is al heel wat over ge sproken en dat ondanks het feit, dat de komst, van v. Moorsel in het pand Boter markt 19 nog eerst heel kort bekend is. Hedenmiddag te 3 uur heeft de opening van de nieuwe zaak plaats gehad.. Maan dag jl. werd met de inrichting van bet, pand begonnen. Dat is Amenkaanseh, dat is echt zaken doen. De firma v. Moorsel heeft haar hoofd magazijn reeds sedert ruim 42 jaar geves tigd aan de Biviervischmarkt te Den Haag en velen zullen ongetwijfeld het nieuwe paviljoen kennen, dat vijf jaar geleden aan de Groote Markt werd geopend met 22 étalages. Zoo grootsch van opzet is de Leidsche zaak niet, de beschikbare ruimte laat zulks niet toe, maar dan kan men ook begrijpen hoe vol het daarbinnen is. Dc aangevoerde voorraden waren zoo groot, dat niet alles geplaatst kon worden. De étalages geven reeds een goeden kiik op het karakter der zaak. Links bevindt zich de stoffen-étalage, keurig gearran geerd door den etaleur Klomp, terwijl de étalage der stukgoederen werd samenge steld door den étaleur Schouten. Op den beganen grond vindt men het witvak, waarin een ruime sorteering met bijv. een 30 soorten graslinnens. Hier zijn verder de katoen- en gemaakte goederen- afdeelingen. Op de eerste verdieping is aan de straat zijde de stoffenafdeeling gehuisvest, waar in ruime keuze geboden wordt in zijden-, wollen- en mantelstoffen. Zooveel moge lijk verscheidenheid is hier bijeenge bracht. Op de achter verdieping zijn de velvets, de landhuisstoffen en gordijnstoffen on dergebracht, benevens de pluchc-afdeeling waarbij tevens heb koperwerk enz. een plaatsje vindt. Als bijzondere reclame stelde de firma v. Moorsel voor de 200 eerste koopers bo ven 5.een stukje reclame-katoen ter waarde van 2.50 beschikbaar. In enkele dagen tijds heeft de restaura tie van het pand zijn beslag gekregen. Veel lof komt toe aan de firma M. Ziegelaar en Zoon, die alles een nieuw aanzien gaf. Ook de verlichting aangebracht door den heer M. E. Zitman, doet het best. De heer Vree burg ten slotte verzorgde het noodige tim merwerk. Alles bijeengenomen mogen we deze zaak zeker een aanwinst voor de Botermarkt noemen. Prof. Dr. P. N. van Kampen. Prof. dr. P. N. van Kampen, boogleeraar in de dierkunde de vergelijkende ontleed kunde en de vergelijkende physiologie aan de Leidsche Universiteit en directeur van het Zoölogisch laboratorium alhier, heeft in verband met zijn gezondheidstoestand het voornemen te kermen gegeven eervol ontslag aan te vragen. Gouden Jubileum. Op 4 Maart a.s. zal de heer P. van Leg den dag herdenken, dat hij vóór 50 jaar in dienst trad bij de firma Wed. Corn. Dieben en Zn. alhier. De jubilaris bedient nog steeds het elec- trisch gemaal in de Maredijker Polder en de windmolen van de Kokkerpolder bij Je buitenplaats Oud-Poelgeest, terwijl hij te vens nog werkheden verricht op de boer derij der firma. Op den feestdag zal des morgens om 9 uur in den Mon-Pere Kerk een H. Mis tot intentie van den jubilaris woren opgedra gen. Om 11 ur.* zat daarna de huldiging van den jubilaris plaats hebben. Verblindende lichten. De Commissaris van Politie wijst in het be lang van de verkeersveiligheid op het voor schrift, dat de lantaarns van motorrijwielen en rijwielen naar beneden gericht moeten zijn en dus niet zoo gesteld, dat zij verblindend of hinderlijk kunnen zijn voor uit tegenoverge stelde richting komende personen. Er zal streng worden toegezien op stipte naleving dezer be paling. Men zij dus gewaarschuwd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 453. Noord-Hollandsch Land bouwkrediet, Leiden, Kort Rapenburg. Hoofdz. Alkmaar. Bankbedrijf. De statuten zijn gewij zigd. Wijz. handelsn. thans: Noord-Hollandsch Landbouwcrediet N.V. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 20.963.86 aan den rijks ontvanger afgedragen. Het aantal aangeslote nen is tot 4425 gestegen. Het Informatie Bureau van de Vereeni- ging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer te Leiden' en Omstreken (Sta tionsplein) wordt Maandag a.s. heropend. WILHELM BACKHAUS. Piano-avond. Wilhelm Baokliaus is een bewonde- ienswaardige pianist. Hij bezit zoo wat van alles wat men maar eenigszins van een groot klaviervirtuoos verlangen kan. Daar zit een doordaverende, doorzingen de, majestueuze kracht in zijn aanslag, die altijd maar blijft doorklinken, sterk en oppermachtig. Zonder het te weten komt men in den ban zijner alles-over- bluffendc techniek. Als wij dezen pianist in de groote zaal hadden mogen hooren, overtuigd zijn Wij dat dan alles beter zouden kunnen beoordeelen. In een veel zijdig programma deed deze geweldig en zich sterk bewuste virtuoos zich hooren. Zijn groote eigenschap uit zich in zijn overmachtigen wil. zijn vasthoudendheid, het niet meer loslaten van de expansie, die zijn suggestieve meerderheid onweer staanbaar op de hoorders uitstort. Daar i? geen aarzelen of wijken, karakter en kracht. Zijn Beethovenspel „Waldstein- sona-te" en „Sonate Es-dur" op. 109, maar vooral in de eerstgenoemde sonate was zijn spel expansief van aard, met relief va>n kleur en dynamische schakeeringen met diepte van gemoed. Wat wij in zijn Chopin-vertolking minder évoceerend vin den wordt in zijn Beetbovenprestatie van energisohe grootheid- Met uitzondering van de derde étude die hij speelde op. 25 no. 11 in A-moTl, missen wij hier de sensitise vrijheid, de meer intuitief op bloeiende gevoelsgeert durft., en de be dwelmende verteedering der muziek-sen- timenten. Backhaus heeft om zijn innerlijk wezen een groote omkeering opgebouwd en in de ze hem .eigene afgesloten wereld, geeft hij wat van hem "is. Geeft dit met héroieke macht, waaraan men niet ontkomen kan. Naast Beethoven noemen wij de „Varia ties over een thema van Paganini" van Brahms die hij zoo gunstig interpreteer de, wonderlijk intelligent en knap. Wij ge- looven dat Brahms voor hem een goede partuur is. Backhaus speelt enorm. In zijn donde rende allegro's is hij iemand, die iets grootsch wil. Vooraf in de „Waldstein so nate" waarin Beethoven zich nauwelijks den tijd gunt om in een kort Adagio tot rust te komen was het meesterlijk gemak waarmede hij dit veeleischend werk speel de, treffend. Het was den geheelen avond forsch-ge weldig en turbulant de Bechstein klin kend in de voor dezen pianist te kleine ruimte der „kleine zaal". Het groot aantal toehoorders huldigde den solist met enthousiast applaus, 't Succes werd nage noeg ovationeel, zoodat hij er zonder toe- goft niet afkwam. Zoo is het lahtste der gift niet afkwam. Zoo is het laatste der Koos" weer geweest. Wij danken voor het vele mooie op deze avonden geschonken en hopen op voldoende deelname in het volgend seizoen, waardoor de Concertdi rectie in de gelegenheid zal zijn opnieuw avonden van waar kunstgenot te arrangee- ren. J. K. BIOSCOPEN. iT rianon Het programma dat in het Trianon-theater deze week wordt vertoond, bevat een tweetal hoofdfilms, n.l. „Diamanten van Broadway" en „Generaal Crack'1. De eerste film is van het revue-genre, dat met de opkomst van de sprekende film een grooter plaats in de filmindustrie heeft ge kregen. Door de filmmaatschappijen wordt voor deze revuefilm geen geld gespaard, maar tevens blijken de ensceneering, de kleeding en vooral de close-ups daarvan dikwijls een beletsel voor aanbeveling. De andere film „Generaal Crack" geeft in een historisch milieu een verhaal met een al te frivolen, zelfs immoreelen ondergrond, waarop bovendien geen enkel commentaar gegeven wordt en daardoor de indruk wekt van een heel natuurlijke geschiedenis. Hierom moeten wij dit programma als onge schikt qualificeeren. LEIDEN. Geslaagd: voor het doet eraal-exa men rechtsge leerdheid de heer J- H. Rodenburg (Rijs wijk Z.H.); taalk. cand. ex. ind. de heer J. J. Tissing (Den Haag); Econ. doet. ex. ind. reolit de heer H. B. C. M. Maal, Den Haag. DE WEG LEIDEN-SASSENHEIM. DE ONGEVALLEN BIJ HET GROENE De toestand is reeds beter en .zal nog wor den verbeterd. Op de vrag-en van den heer Kersten be treffende het spoedig nemen vain maatrege len in verband mei de vele auto-o ngeva Men bij het z.g. Groene Kerkje aan den weg Lei denSassenheiim heeft minister Reymer geantwoord, dat liet gedeelte van den Rijks weg Haagache SchouwSa-s sen helm bij het Groene Kerkje onder Oegs-tgee^t in het vo rig jaar verbeterd is. Sedert begin Septem ber 1930. toen deze verbetering werd vol tooid. heeft zich op dit wegvlak, voor zoo veel bekend is, s'echts één ongeval voorge daan. De oorzaak van dit ongeval kon niet worden vastgesteld. Intusschen kan worden toegegeven, dat hei gehee'e weg vak van de Oegstgeest er- brug tot de Postbriiig voor snelverkeer wei nig geschikt-is. Dit weg vak zal dan ook worden verbeterd en gedeeltelijk door een nieuw tracé worden vervangen, zoodra wets ontwerp no. 243 der loopende zitting zal zijn aangenomen. R0EL0FARENDSVEEN. EEN NIEU/WE PAROCHIE. Naar „St. Bavo" verneemt, zal binnen niet al te langen tijd een nieuwe parochie worden opgericht in Nieuwe Wetering, Roeiofarendsveen aan den Langeweg. De kerk zou dan komen te staan tus- schen de Fransche Brug en Roeiofarends veen, dicht bij het Raadhuis. SASSENHEI M. Kiezerslijst. De kiezerslijst voor de gemeente Sassenheim is voorloopig vastge steld met 2245 kiezers voor de Kamer, 2181 kiezers voor de Provinciale Staten en 2079 voor den Gemeenteraad. Zooals men allicht weet is onze Gemeente verdeeld in drie stemdistricten, le weten stemdistrict I, bureau het Gemeentehuis met 821 kie zers, Stemdistrict II, bureau gebouw Con cordia met 517 kiezers, Stemdistrict III bureau Oude Post met 743 kiezers (voor de Próv. Stalen). Een afschrift van de Kiezerslijst is ver krijgbaar gesteld tegen den prijs van 9.50 waarvoor men drie exemplaren ontvangt ingedeeld naar de drie districten. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Ziekenhuis-verpleging. Gisterenavond werd de 8ste jaarvergadering gehouden van de vereeniging voor Ziekenhuis-verpleging Leiderdorp—Zoet erw ou de. Dc voorzitter, dc heer G. v. d. Beek besprak bij zijn openingswoord het „dreigend gevaar", om dat men nu weer bezig is om het sohoone werk van Ziekenhuisverpleging tot staats zaak te maken, spr. zou liet jammer vinden wanneer het particulier initiatief ten aan zien van dit punt zou verdwijnen en hoopt dat de Federatie van Ziekenhuis-verpleging alle pogingen zal aanwenden om dit te voor komen. Door den Secretaris den heer I. J. Klaver, werden de notulen gelezen, welké on veranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningmeester dqn heer G. Groenendijk, bleek dat op 31 December waren aangesloten 881 gezinnen niet 2390 betalende leden en 1302 kinderen, een vooruitgang in 1930 van 90 gezinnen met 141 betalende leden en 99 kinderen, het fi nancieel verslag gaf aan inkomsten: oontri- butiën 7416.88, begunstigers 41.50, regle menten 2.50, gekweekte rente 109.79, saldo vorig jaar 3324.21, totaal 10894.88. Uitgaven: bode- en admin ist ratieloon 1164.11, contributie Federatie en Kamer van Koophandel 22.60. Diverse uitgaven 155.34, Uitkeering verplegingskosten aan het Diaconosenlhuis 840.70, St. Elisa.beth- gestioht 1226.20. Academisch ziekenhuis 4269.50, An-na-kliniek 17.60, Caecilia- barakken 380.10, totaal verplegingskosten 6734.10, ziekenvervocr 449.48, saldo in kas 2369.25, alzoo een nadeelig saldo ran 954.96. Namens de finantieele commissie werd bij monde van den heer L. Snel, gerap porteerd dat boeken en bescheiden in orde bevonden woren. De voorzitter dankte de penningmeester en de leden van de finan tieele commissie voor het werk door lven verricht. Als nieuw lid der fin. commissie, vacature Snel, werd op voorstel van het bestuur benoemd de heer Peerenboom. Bij de bestuursverkiezing werden de aftreden de leden de heeren G. v. d. Beek, H. v. d. Poel, L. van Egmond en H. J. van Mil, met groote meerderheid herkozen. Het volgende agendapunt, bespreking van de vergoedingen voor de bodes en pen ningmeester, was een onderwerp waarvoor veel belangstelling bestondtenslotte werd het voorloopig onveranderd vastgesteld. Door den heer v. Houten was een voorstel ingediend om de leeftijdsgrens voor beta lende leden te brengen van 16 op 14 jaar, dit voorstel werd door het bestuur ontra den en werd na eenige discussie door de voorsteller ingetrokken. De voorstellen van den heer Meijdam hoofdzakelijk beoogende het doen van voorstellen en amendementen daarop waren met eenige kleine wijzigingen door het bestudr overgenomen en werden door de vergadering met algemeene stem men vastgesteld. Door den voorziter werd medegedeeld, dat het bestuur in de komende maanden zal ontwerpen nieuwe statuten en huishoude lijk reglement, om daarmede te voorkomen de verschillende moeilijkheden welke zich in de laatste jaren hebben voorgedaan. De vergadering welke wegens het late uur begon <c verloopen werd op voorstel ^van de voorzitter zonder rondvraag met een woord van dank gesloten. m* ZOETERWOUDE. R.K. Kiesvereeniging. Woensdag 1 Maart des avonds te 7 uur zal in het café van den heer Dolle in de Weipoort de jaar vergadering van de R.K. lviesvei eeniging worden gehouden. O. m. zullen mededeelin- gen worden gedaan over de ca nd i laatst oi ling voor den gemeenteraad en zal er gele genheid zijn voor aanbeveling van Gemeen- teraaclscandi laten. Ook wooli behandeld een voorstel van het bestuur zake activi teit van de Federa.lie va.n R K. Statenceu- trales in Z.Ii. WAAR DE VROUW BELANG IN STELT. Lange handschc:nen weer en vogue. In Parijs zijn op het oogenblik de lange handschoenen zeer in tick. Bij iedeie avondtoilet ziet men ze dragen. De meeste zijn van zwart snede, bij de pols iets gerim peld en loppen dan iets wijder uit en rei ken tot aan den elleboog. Sneeuwbal-pudding. Maak een witte pap van drie kopjes hee- t-e melk met drie lepels maizena. drie le pels suiker en een beetje zout. Laat dat dan afkoelen en doe het in een vorm om stijf te worden. Dan worden de sneeuwbal- len gemaakt. Kookt twee kopje» melk met drie lepels suiker. Schep hot wit met een lepel in de vorm van ronde bolletjes cn gooi die een voor een in de kokende melk. Schep de melk over de bolletjes om ze goed gaar te krijgen. Als dit klaar is, leg dan de bolletjes op de pudding. Maak een vla van de melk, waarin de bolletjes gekookt zijn. Gebruik daarvoor het geel van drie en 1 lepel maïzena of puddiugpoeder. Eerste hulp in de huishouding. Als iemand een slag op het hoofd heeft gekregen of op het hoofd gevallen is, komt het vaak voor, dat hij bewusteloos raakt, Soms ook begint de lijder te biaken en te bloeden uit neus of ooien. Maak dan de kleeren van de patiënt lo», leg hem neer, het hoofd en schouder hooger dan het li chaam en houd hem zoo kalm mogelijk. Hij mag niet bewogen worden, voordat de dokter komt. Vooral moet men hem niels te drinken geven, ook geen opwekkende middelen. De verschijnselen, welke wij hebben opgenoemd komen ook voor bij iemand, die teveel sterke drank heeft go- bruikt. Maar als men er aan twijfelt, dan is het beter om genoemde raadgevingen op te volgen, totdat een dokter uitspraak doet. Het gebeurt soms, dat iemand door een kwaden hond, kat of ander dier gebeten wordt en zoo'n beet erg wordt. Als er vrees bestaat, dat een hond lijdt aan dc hondsdol heid moet men direkt maatregelen namen om de wond te zuiveren. Dan moet men allereerst een stijf verband aanleggen tus- schen de wonde en het hart om het ver giftige bloed tebeletten naar het hart te stroomen, want.als er gif in het bloed komt, gaat dit snel door het geheele lichaam. Probeer de wond goed te laten bloeden door dc beet laag te houden en met. warm wafer uit te wasschen. Om de wond uit te branden kan carbolzuur, roodgloeiend ijzer of am monia worden aangewend. Als de patient dreigt flauw te vallen, als het lijkt of zijn hart stil wil gaan staan, als hij bleek of blauw in zijn gezicht wordt, of begint te be ven van koude, geef hem dan een brande wijn-of whisky in water, of een beetje sterke koffie of thee en houdt hem vooral goed AMERIKA WIL DE IMMIGRATIE NOG MEER BEPERKEN. De commissie uit het huis van Afgevaar digden te Washington die de zong heeft voor de regeling van het toelaten van vreemde la-ndverhuizeis in de V ereenigde Staten heeft een voorsbei aangenomen, waarin bepaald wordt dat de immigratie uit de landen waarvan het aantel landver huizers reeds beperkt rs nog meer en wel met 90 pCt. moet worden ingekrompen, ter wijl uit de andere landen (waarvan het aan tal landverhuizers nog niet beperkt was, n.l. Mexico en Canada) slechts 10 pCt. van het aantal landverhuizers over het afgeloo- BI0SC0PEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Afgekeurd. pen jaar zal wooden toegelaten. Deze be perkende maatregelen zullen twee jaar d'uren. De Bondscommissaais voor Landverhui zers Mr. Hull verklaarde dat het aantal landverhuizers voor de maand December 1930 weliswaar neg niet bekend was. maar het zal waarschijnlijk toch de 6000 niet te boven gaan, d.w.z. dat dit aantal nog ge ringer i« als in Januari 1918 toen, tengevol ge van den wereldoorlog het scheepvaart verkeer min of meer in de war was. In Mei van het jaar 1907 bedroeg het aantal landverhuizers 184.886. Wanneer men de buitenlanders meere kent die uit Amerika vertrekken om een bezoek te gaan brengen aan de oude wereld, dan is het aantal emigranten grooter a's het aantal immigranten (Jde zich m Ame rika komen vestigen). Eilandje in zee verdwenen. ATHENE. 28 Febr. (V.D.). Gemeld wordt dat het Grieksche eilandje Leukas, plotse ling in zee is verdwenen. Er zijn geen men- schenlevens te betreuren. Men neemt aan, hier te doen te hebben met een aardbeving van zeer grooten omvang. Geen handel met Rusland. LONDEN. 28 Febr. (V.D.) Uit Ottawa wordt gemeld, dat de Canadeesche regeering den invoer heeft verboden van Russische steen kool, hout, houtpulp, asbest en bont. Hierdoor komt een einde aan alle handelsrelaties tus- schen Rusland en Canada. Japan wil Chineesche spoorwegen overnemen. LONDEN, 28 Febr. (V.D.) De diploma tieke correspondent van de „Morning Post" meldt, dat Japan de regeeringen van China cn Mandsjoerije heeft aangeboden, alle spoorwe gen ten Noorden van den Chineeschen muur LEIDEN, 27 Febr. Groentenveilmg. Per 100 stuks: roodekool 1019. savoye- kool 612, groenpknol 1--5, pieterse'ic 79. prei 25. selderie 15, knnhc'- derie 27: per 100 kg.: kroten 6—9, kroten gek. 1015, witloof 27—.°.?, bcerenkool 2024, spinazie 1' 50—57, uien 1.002.90, wortelen f 1520. spruiten I f 20-26, soruiten N 10—20, aardappe len 4 7.50, 28 Febr. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren a's vo'gt: prima fabrieksbnler (eorfro'el f 1.65 prima boereoboter f 1.801.90, goede li°e- renboter 1.601.70 per kg. Aangevoe 1 25 achtste en 8 zestiende vaten, wegende 61J) kg. Handel goed. Turfrrarkt van 23 tot en met 28 Febr. Lange turf ceeu aanvoer, priis 8.008 50 per 100 stuks. Eieren. Totale aanvoer 3711 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 5.55- 6.40 en eendeneieren, 6.00 per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, 27 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1.10 Diversen: Tulpen 39 eent, Ce ras us Hisa- kura 4060 cent: Seringen Legrey 10—16 cent per tak; Prunus tri'oba 9—14—16 cent per tak; Cerasus rosea fl. pi. I 4056 en idem II 2239 cent per tak; TIcllpboris niger 6 cent, Primula 20 cent per «Luk; Se ringen- Huas Kosk 1016 cent en idem Lc- moine 610 cent por tak. ALPHEN a. d. RIJN, 26 Febr. Melkvei- ling. Aanvoer 8800 Liter. Middenprijs 6.50 per 100 liter. Eierenveiling. Aanvoer 9815 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.406.20 cn een deneieren f 5.005.10 per. 100 stuks. NOOTDORP, 25 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 7618 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.406.50, en eendeneieren f 6.00—6.90, krieleieren 4.00 per 100 stuks; lianen 1.15, kippen 0.801.50 per stuk; kaas 3744 cent per pond. ST0MPWIJK, 26 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 3824 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.756.50, eendeneieren 6.10 cn ganzen- 1315 per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn /»9.27l'j Londen 12.09 '3.2 New York '2.493/, Parijs 9.7 ie Brussel 761/* Zwitserland 4*. Milaan 13.041/* Madrid 126.05 O3I0 66.691/* Kopenhagen 66.681 Stockholm 66.73l/2 Weenen 55.02 Praag 7.38 Boedapest BEURSOVERZICHT. De handel was heden kalm en de stemming onregelmatig. Philips, Unielevers en Kon. Olie waren iets lager. Kunstzijde-aandeelen waren vast en Aku's ontmoetten flinke vraag in ver band met de vaste tendenz op de Berlijnsc'ne beurs. Suikers flauw gestemd. Tabakken en Rubbers hooger. Mijnwaarden en Scbeepv. ver waarloosd. Amerikanen lager.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3