HEERENBAAI UIT DE OMGEVING VRAGENBUS ZATERDAG 28 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 DE RAMP OP DE FIDSJI-EILANDEN. Doodental tot 245 gestegen. De orkaan, die op de Fidsji-eilanden heeft gewoed, heeft, naar thans blijkt, nog grooter verwoestingen aangericht dan men aanvankelijk dacht. De plaatsen Sigatoka, Lautoka en Ba zijn gehel vernield. Tot nog toe heeft men 245 dooden geteld. Een reuachtige stormvldoe vergrootte den om- van van de ramp. Groote kudden vee wer den door de Rewa-rivier meegesleurd. Op het sooorwegtraject Ba-Lautoka werd een personentrein uit de rails geworpen, waar bij talrijke reizigers zwaar werden gewond. Het Engelsche ministerie van Koloniën heeft een telegram van den gouverneur van de Fidsji-eilanden ontvangen, waarin deze verslag uitbrengt over den orkaan, welke Zaterdag en Zondag j.l. op de Fidsji- eilanden heeft gewoed. In de districten van Ba, Lautoka, Nadi, Sigatoka en Rewa ver- oorzaakten de regens overstroomingen. Op het oogenblik, dat de gouverneur zijn tele gram verzond, bedroeg het aantal dooden meer dan honderd, voornamelijk inlanders, i Vijf Europeanen behooren tot de slachtof- fers. Aan den oogst in het Nadarivatu-dis- i trict werd enorme schade toegebracht. In j de laatste zeven dagen is er 48 inch regen gevallen. Men is begonnen met de herstel werkzaamheden. Brand op een Fransch vliegveld. Op het vliegveld van Etampes is Donder dag een brand uitgebroken, die in de hou ten barakken gretig voedsel vond. Drie vliegtuigen gingen in vlammen op. Bij het blussohingswerk werden twee brandweer lieden gewond, van wie een ernstig. De griep in Engeland. In de groote steden van Engeland zijn in de afgeloopen week 500 personen aan griep overleden, waarvan te Londe alleen 100. GEVECHT MET POLITIEKE VER- DACHTEN. In een tuin der stad Allahabad had een gevecht plaats tusschen drie gewapende politieke verdachten, die door de politie werdeu gezocht, en een troep politieagen ten. Nadat partijen een half lang schoten hadden gewisseld, stortte een der verdach ten dood neder. De anderen werden ge wond, doch slaagden erin te ontsnappen. Een politie-inspecteur werd licht gewond. DIEFSTAL VAN DYNAMIET. Een sensationeele arrestatie. Uit Aken wordt gemeld: In de „Maria"- mijn is een mijnwerker betrapt, toen hij bij het aanbrengen der ontplofbare stoffen im boorgaten een hoeveelheid dynamiet stie kem ter zijde wilde leggen. De man is in hechtenis genomen. Naar verluidt, moet een doos met ontr- plofbare stoffen gevonden zijn, welke zeker reeds verscheidene dagen verstopt was. De politie en het O. M. houden zich met deze sensationeele vondst. thans bezig. Naar hefc mijn-bureau nader mededeelt, hebben reeds den 25sten Februari j.l. twee mijnwerkers ni de mijn ..Maria" bij Maria- dorf een kleine hoeveelheid springstoffen in "t. geheim begraven. Dc mijndirectie.is dit eerst den 26sten Februari te weten geko men. De mijnwerkers hadden deze springstof fen acht re gehouden, naar zij zeiden, wijl zij bang waren, dat zij den volgenden dag met de hun verstrekte hoeveelheid niet toe zou den komen. Van misdadige» opzet is waarschijnlijk ge en-sprake. De zaak is intussohen in han den gegeven van liet openbaar ministerie. SLAPTE IN DEN ENGELSCHEN SCHEEPBOUW. V.D. meldt uit Glasgow dat de maand Februari de donkerste maand zal vormen in de geschiedenis van den scheepbouw aan de Clyde. Slechts vijf schepen, tezamen met een inhoud van ongeveer 15.000 ton, liepen van stapel, en slechts twee orders werden ontvangen. Het vorig jaar in Februari werden bijna 4S000 ton gebouwd. Nieuwe schandaalzaak in Frankrijk? Op klachten van een industrieel te Epi- nal, den heer Boussac, die zich civiele par tij heeft gesteld, heeft de rechter van in structie Raymond een informatie wegens het delict van coalite (samenspanning tot prijsopdrijving) geopend tegen de Société des blanchisseries et teintureries de Thaon en den president- commissaris senator Le- derlin en den directeur Delacherie in staat van beschuldiging gesteld. Er zijn huiszoe- kingon gedaan ten kantore der bleekerij en ververij en in een fabriek te Gennevil- liers, welke tot de onderneming behoort. Het. in staat van beschuldiging stellen van den senator is geschied in den tijd dat de senaat geen zitting hield. Volgens de klacht zouden dc blanchisse ries de Thaon concurrenten op de markt hebben trachten uit te schakelen door af keurenswaardige practijken om aldus mees ter te zijn over de pjrijzen. De société zou een onderneming ge weest zijn gecontroleerd door de bank Oustric, doch senator Lederlin heeft reeds verklaard, dat de klacht, in geenerlei mo reel of juridisch verband staat met de za ken Oustric en Holfra. Negers terechtgesteld. Wegens den moord op twee blanken zijn gisterochtend vroeg te Columbia zes ne gers op den electrischen stoel terechtge steld. Zestien getuigen, onder wie vier vrouwen, woonden de executie bij. Het was de eerste maal in de geschie denis van den staat Zuid-Carolina dat op één dag zes personen werden terechtge steld. Als dc plicht rfiy roept tot werken* Dan ben ikniet langer lui; Niels kan my dan-tegenhouden,' Zelfs geen py pestelenbui. Dan steek ik miyn paraplu op. Niet voorhoed of beste pak. Maar 'k bescherm mijn trouwepypje V POUWE EGBERTS, mijn tabak dingtDaoroib^ 20-50 Ct.per ons verschaft U welken van y&wt Moord in den tj*ein Oostende—Keulen. In dein expres&brein OostendeKeulen is, terwijl de trein zich niet ver va.n Warein- me bevond, een Hongaar venmoord. Een handelsreiziger, Victor Schwa-rz geheeten, uit Boedapest afkomstig, die voor een fir ma te Londen reisde, werd in een eerste klas caupé door hamerslagen gedood. Na zijn daad heeft de moordenaar het lichaam ui't den brein op de raais geworpen, waar heit door een pas-seerencben trein onherkenbaar we-rd verminkt. In den brein Oostende Keulen vond men onder een bank een be bloede overjas van het. slachtoffer. Men heeft geen enkel spoor van den moordenaar. Verondersteld wordt, dat roof de beweegre den tot de misdaad is geweest. Tel. Een vergiftigingspoging verhinderd. Een voorval, dat aan een fanrtashischen roman ontleend zou bunnen zijn, lie eft zich te Ryduditac in het district Rybnik afge speeld. In een apotheek vervoegde zich een jon ge vrouw, die een hoeveelheid arsenicum be stelde. De aptheker vermoedde onraad en ver schafte de vrouw een hoeveelheid poeder, dar. er uitziet als arsenicum. Vervolgens stelde hij dep echtgenoot van de vrouw van het voorval in kennis en deelde hem mede, dat "zijn vrouw hem waarschijnlijk zon wil len vergiftigen. Het poeder, dat zij wel in het eten zou strooien wa.s evenwel onge vaarlijk. De man, een arbeider, speelde zijn rol, en hield zich na gebruik van het eten dood. Nadat, de vrouw en een handlanger den dood meenden geconstateerd te hebben, probeerden zij hem een doek om den hals te leggen, teneinde den indruk van zelf moord óp te wekken. De echtgenoot sprong toen op, gaf den man een geducht pak slaag en verwondde zijn vrouw zóó ernstig, dat zij in het zieken huis moest worden opgenomen. De corruptie-affaire bij de New Yorksche politie. Onder leiding van den commissaris Seabury wordt het onderzoek naar de cor ruptie onder de New-Yorksohe politie en naar de chantage-praktijken van een aan tal lagere en hoogere politie-anibte naren krachtig voortgezet. Een der hoofdgetuigen, die omtrent deze praktijken zeer veel bü- zonderheden wist- en belangrijke inlichtin gen kon geven, was de 32-jarige Vivian Oordon, ambtenares-se, die uit den aard van haar functie met verschillende bijzon derheden op dé hoogte was. Vrijdag j.l. zou zij gehoord worden, doch zij verscheen niet ter plaatse. Thans heeft men in een zeer stil gedeelte van heit Van Cortlandt Park haar lijk gevonden. Door middel van een touw, dat nog om haar hals zat, had men haar geworgd, waarschijnlijk nadat men haar, toen zij zich op weg had begeven om haar getuigenis af te leggen, met geweld in een auto had gedrongen. - Vader, wat is een monoloog. Als man en vrouw met elkaar praten. Is dat dan geen dialoog, vader. Neen, bij een dialoog spreken altijd twee personen. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK De Raad dezer gemeente vergaderde gister middag te 2 uur. Voorzitter burgemeester Van de Mortel. Afwezig met kennisgeving wethou der van Eeden. De ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Medegedeeld werd, dat de heer Oosterhoff, tijdelijk hoofd der openbare school, heden plotseling is overleden. Aan de weduwe zal een schrijven van rouwbeklag worden gezon den. Na een discussie over het stenografisch ver slag, worden de notulen goedgekeurd. Een aantal verslagen worden voor kennis geving aangenomen. De benoeming leden van de Commissie van Tcezicht op het L. O. werd wegens overlijden van den heer Oosterhoff aangehouden. „Schenkingen". Evenals vorige jaren is door de Mij. „Zee bad Noordwijk" aan de gemeente als schen king aangeboden een bedrag van ƒ4901.60, zijnde de 10 pet. van de bruto-inkomsten van het strand- en badbedrijf over het seizoen 1930 De maatschappij „Zeebad" komt tot een schenking van 4901.68. aan de hand van de volgende specificatie: Bruto-opbrengst strandbedrijf 10 pet. van 13199.25; id. Huis ter Duinbad 10 pet. van 0 9207.20, id. Zuiderbad 10 pet. van 12641.30 id Oranjebad 10 pet. van 10474.35, bad bij den vuurtoren 10 pel van 3494.55. Voorts hebben aan de gemeente aangeboden: a. De N.V. tot Hotelexploitatie „Huis ter Duin" 10 pet. van de bruto-inkomsten van haar strandstoelenbedrijf over 1930, ad 5057.30: 505.73, b. de N.V. Hotel-pension „Hoek" id. ad. J 1603: 160.30, c, de N.V. Hotel-pension „Noordzee" id, ad ƒ2902.40; 290.25, d. dc N.V. Hotel-pension „Hollander" id. ad. ƒ2946, 294.60, totaal ƒ6152.56. Waar deze schenkingen aan de gemeente worden aangeboden zonder contra-prestaties van de zijde van de gemeente, stellen B. en W. voor deze schenkingen te aanvaarden on der dankbetuiging aan de schenkers. Naar aanleiding van een schrijven van de gasthuismeesters, stellen B. en W. voor het reglement aldus te wijzigen, dat, wanneer het aantal verpleegden gering fs (te „Zee" thans 5), geen openbare aanbesteding van levenmid delen behoeft plaats te hebben. Z. h. st. goedgekeurd. Antwoord op de interpellatie-Krau Op de interpellatie, gehouden door den heer Krau in de raadsvergadering van 19 Novem ber 1930 antwoorden B. en W„ dat zij, om de werkloosheid op te vangen, niet nagelalen hebben werken voor den wintertijd, welke daarvoor in aanmerking konden komen te re serveeren, terwijl zij wel geslaagde pogingen te werk stelden om werken Y°or derden in uitvoering te krijgen. Wekelijks worden min stens vijftig werkloozen hoofden van gezinnen en daarmede gelijk gestelden, tewerk gesteld, zoodoat B. en W. h.i. niet mag verweten wor den dat uit oorzaak van plichtsverzuim harer zijds anderen tot werkloosheid zouden ge doemd zijn. Deze beschuldiging moet op geheel andere plaatsen ter kennis gebracht worden.' Omtrent het bouwen van woningen merken B en W. op, dat het voor de gemeente even min mogelijk is woningen te bouwen als voor particulieren, als de grond ontbregkt. Zoo spoedig bouwgrond beschikbaar was, zijn B. en W. met voorstellen tot 't bouwen van wonin gen gekomen, zulks bewijzen de 22 in huur koop uitgegeven woningen. De vraag, waarom B. en W. niet hebben ge- zorgd, dat Noordwijk aan Zee zich op normale wijze kan uitbreiden, antwoorden zij, met be trekking tot de golfvelden, dat zij niet verant woordelijk gesteld kunnen worden voor de daden van een vorig College, terwijl de wijze waarop de overige gronden te Noordwijk aan Zee de gemeente ontgaan zijn, den heer Krau evengoed bekend is als het College. Van ont futselen kan dan ook geen sprake zijn. Als de heer Krau beweert, dat dit College minder ac tief is, dan wenschen zij in dit verband er aan te herinneren, dal het toenmalige College een voorstel in den Raad gebracht heeft om de zelfde gronden door den heer Krau bedoeld, te Noordwijk aaan Zee te onteigenen, welk voorstel door den Raad werd aangenomen. Na dien heeft de Raad echter nimmer meer iets daarvan vernomen. Indien dat College toen actief geweest was, dan waren die gronden reeds lang eigendom van de gemeente geweest. Zoo spoedig de gronden in den Noordzijder- polder verkaveld zijn, zullen B. en W. ernstig overwegen met voorstellen tot woningbouw bij den Raad te komen. Binnenkort kan de Raad tegemoet zien een voorstel tot het bouwen van JO a 12 woningen op de terreinen van Vesta voor Ouden van dagen of kleine gezinnen. Reeds in October, vóór de interpellatie van den heer Krau, is hieromtrent met den inspec teur van de Volksgezondheid onderhandeld. Voorstellen tol onteigening van een gedeelte van de golfvelden zijn van dit College van B. en W. niet te verwachten. Wat betreft het vuil water-vraagstuk kun nen B. en W. mededeelen, dat d.d. 11 Decem ber j.l. een rapport van den heer Verhei) hieromtrent is ingekomen, zoodat binnen kor ten tijd deze zaak aan de beslissing van den Raad zal worden voorgelegd. Evenals echter een vorig college van B. en W. ziet ook dit college tegen de hooge kosten op. Als hun antwoqrd op de algemeene beschou wingen bij de gemeentebegrooting, schrijven B. en W. o.m, dat, wat betreft de voorberei ding van de school, zij niet kunnen verhelen, dat een andere wijze van behandeling beter ge weest was. Uit het oog moet echter niet worden verloren, dat in de genoemde besparing van 50.000 ook is begrepen het gymnastiek-lok^al en het afgevoerde 6e lokaal. Van een bespa ring van 50.000 kan dus niet worden ge sproken. De heer Krau zeide met dit antwoord niet tevreden gesteld te zijn. "Spr. handhaaft zijn vroeger voorstel om een commissie te benoe men tot stichting van een badhuis, gymnastiek- lokaleq, verbetering volkshuisvesting en betere straatverlichting. Ook de heer Meijer is hiel geheel tevreden gesteld, door de beantwoording van B. en W. Weth. van der Wiel en de voorz. bestrijden de benoeming van een commissie als door den heer Krau gewild. De heer v. d. Meer acht het beter, dat de heer Krau het voorstel doet een commissie voor één bepaald doel te benoemen b.v. voor de volkshuisvesting. Alle zaken tegelijk over hoop halen, lijkt spr. ongewenscht. Weth. v. d. Wiel zeide, dat de plannen van den heer Krau, reeds lang bij B. en W. in be handeling zijn. Maar alles nog dit jaar klaar maken, zou het programma te veel overladen. De heer Meyer is het eens met den heer Krau. Spr, wil deze plannen in handen geven van de commissie voor buitengewone werken. Spr. meent, dat het vorig jaar door B. en W. op belangrijke zakan niet hard genoeg is ge werkt. Wanneer op de werkloozenzorg in den Raad niet sterk was aangedrongen, zou deze nu □og niet in orde zijn. De voorz. heeft geen bezwaar, dat één onder werp tegelijk in de commissie voor buitenge wone werken wordt gebracht. Zooals de heer Krau het nu voorstelt, lijkt het eenigszins op een giftbeker voor B. en W. De heer Krau becritiseerde heftig de hou ding van B. en W. inzake de volkshuisvestine" Alleen onder drang van den Raad komt er nu en dan iets los. De heer Braun dringt op 'n sneller arbeids- tempo bij B. en W. aan. Het voorstel-Krau, aan de commissie voor buitengewone werken op te dragen plannen te maken voor de uitvoering der vier bovenbe doelde punten komt in stemming. De voorz. ontraadt aanneming van dit voor stel; deze commissie treedt in de plaats van B. en W. De heer Krau zegt, dat ieder raadslid' zal beamen, dat hier op laksche manier wordt ge werkt. Door den heer Liefferink werd een motie voorgesteld, dat de Raad besluit aan de com missie voor buitengewone werken in over leg met B. en W. de uitwerking van plan nen op te dragen voqr de vier genoemde pun ten. De voorz. zeide tegen deze motie geen bezwaar te hebben. Stemming bleef dus achter- Aan J. van Overbeek, huischilder, wordt verhuurd een perceeltje grond achter zijn huis, groot 160 c.A., voor den prijs v. 5.50 per jaar. In verband met de verbetering van de rio- leering van Noordwijk a. Zee, zal een gedeelte van de Woensdagsche watering worden gerio- leerd en gedempt. Daardoor komt beschikbaar een strookje grond ter lengte van 70 M. en ter breedte van pl.m. 4 M., welk als teelgrond waardeloos is. Deze grond wordt in bruikleen afgestaan aan den heer W. G. van Rhijn, tegen een jaarlijk- sche recognitie van 1. Z. h. st, goedgekeurd. Verbreeding der Jan-Zwanenbrug. De N. Z. H. Tramweg-Mij. is Jan-Zwanenbrug zoodanig te verbreeden, dat daarop met dubbel spoor kan worden gere den. In verband daarmede zullen ook de oprit ten verbeed moeten worden. Hiervoor zal ge bruik gemaakt moeten worden van grond, eigendom der gemeente Noordwijk, welke grond als losplaats gebruikt wordt. De Mij. is echter bereid de gemeente naast de nieuwe brug een andere losplaats te geven en daardoor een perceel aan de gemeente in eigendom over te dragen Waar het bovenstaande geen kosten voor de gemeente meebrengt en de voorgenomen ver breeding van de Jan-Zwanenbrug zeer zeker in het belang van het verkeer is, stellen B. en W. voor medewerking te verleenen. Z. h. st. goedgekeurd. Voor verbreeding van den Noord-Boulevard vanaf de Schoolstraat tot aan den Oranjeweg moeten nog worden aangekocht enkel perceel tjes grond voor den prijs van 3 per c.A. Z. h. st. goedgekeurd. Verbetering van de gasfabriek. Naar aanleiding van een bezoek van een commissie uit den Raad aan de gasfabriek, in verband met beoordeeling van de vraag of de aangevraagde gelden voor het maken van een betonnen put, fundamenten, enz. ten behoeve van een cokesbreker, al of niet juist zijn, heb ben de leden dier commissie mede het bad lokaal, schaftlokaal en daaraan grenzende ruimten in oogenschouw genomen. Wenschelijk werd geacht, nu toch werd ver bouwd, het inivendige van verschillende ruim ten doelmatiger af te werken, waarmede hy giënische belangen worden gediend, o.i. door dat wanden en vloeren beter schoongehouden kunnen worden en minder onderhoud wordt gevorderd. De kosten van een en ander zullen aan meer werk bedragen 2235. De directeur van het gasbedrijf heeft te ken nen gegeven, dat vcoortdurend lekkages aan wezig zijn in het gedeelte plattedak boven de zuiveringskisten, machinekamer, enz. en dat tengevolge van het doorbuigen van een ijzefen balk moeilijkheden worden ondervonden bij het lichten van de deksels van de zuiverings- Bij onderzoek is gebleken, dat inderdaad een belangrijke doorbuiging van hel dak aanwezig en de mastiekdekking onherstelbaar is, B. en W. achten het noodzakelijk mede ter bescher ming van de onder gelegen machines en andere hulpwerktuigen, dat in dezen wantoestand wordt voorzien. De kósten van de verbetering zijn begroot op 980. Z. h. st. goedgekeurd. De jaarlijksche uitbreiding van het riolee- ringsnet doet B. en W. met een voorstel ko men voor het vervoer van het vuil een „Dou glas" motorlorry aan te schaffen, een drie- wielig rijtuig, voorzien van de bekende „Dou glas" motor. De laadvloer ligt circa 30 c.M. boven de straat; de wielen zijn voorzien van „Avon"cushionbanden. In meerdere gemeenten zijn deze voertuigen tot volle tevredenheid in gebruik. De kosten van aanschaffing bedragen 1825. Uitbreiding van het gemeentepersoneel kan dan worden voorkomen en de verzamelput aan de Jan Kroonsweg kan worden opgeheven De bediening van den motor is door een ge woon arbeider in eenige dagen te leeren; naast den wagen loopend is het voertuig te bestu ren en te bedienen. Behalve voor het schoonhouden van de rioolputten kan het voertuig één dag per week worden gebruikt voor de straatreiniging. De heer van der Meer achtte aanschaffing van zulk een lorrie een besparing voor de ge meente. Het voorstel werd aangenomen. B., en W. stellen voor over dit jaar aan Groe ne Kruis en Wit-Gele-Kruis een subsidie te verleenen groot 15 ct. per inwoner. Iedere ver- eeniging krijgt de helft van het totale bedrag der subsidie. Z. h. st. goedgekeurd. Aan enkele gemeenteambtenaren werden gratificaties toegekend. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoek van M. Bos om tegemoetko ming in de kosten van vervoer zijner drie schoolgaande kinderen. De afstand tot de school is kleiner dan 4 K.M. Goedgekeurd. Vastgesteld worden de voorschotten aan bijzondere sohoolbesturen volgens art. 101 der L. O.-Wet. Van het bestuur der R.K. Jongensschool is een verzoek ingekomen om gelden te mogen ODlvangen voor de vernieuwing van school- meubelen. De kosten ervan bedragen 2475. Z. h. st. goedgekeurd. Van de parochiale Patronaatscommissie is een verzoek binnengekomen, om subsidie voor den twee-jarigen algemeenen tuinbouwcursus. B. en W. stellen voor een subsidie van 38.22 (zijnde het tekort) te verleenen voor het eerste winterhalfjaar een een subsidie van 50 voor het tweede halfjaar. De schoolgeldverordening wordt opnieuw on gewijzigd vastgesteld. Na enkele administratieve punten en een on belangrijke rondvraag, gaat de Raad daarna in geheime zitting. NOORDWIJK. Geboren: Maarten, z. van C. Hotf- wjiart en M. Ha-zenoot. Jannetje Catha- rina, <1. van L. v. Beelen en J. Ping. Cla ra Theodora, d. va-n C. de Hna« en H. Steon- voorden. A lid a Cotharina, <1. van W. Vink en A. Leet'laing. Getrouwd: A. J. Beuk, 22 jaar en G. J. M. de Groot, 22 jaar. E. G. v. Baal, 30 jaar en C. J. Steen voorden, 30 jaar. Overleden: Adriano. Neef-s. 50 jaar. Maria Cozijn, 62 jaar. geh. met. O. v. d. IJs-sel. Catharina Maria Vroegh, 27 jaa-r. Adriana v. Rooijen. 64 jaar, gehuwd mot L. Overzeil. Hubertina Catharina Maria Gerjtsen, 31 jaar. Ingekomen: E. G. L. Bartmaarii van Dordrecht naar Langevcld 29. Oh. C. Al bert van Delft idem. F. II. A. de Vries van Den Haag idem. G'. M. Vroegh van Ut reet idem. M. A. H. Go-l-uke van Am sterdam idem. H. M. IIoogeveen van Lei den naar Bronkhorststraat 81. A. J. M. Kriek van Leiden naar Hoofdstraat 26. A. Plug van Leiden nuar Piet Heimntraat 25. A. Veefkind van Amsterdam' naar Stationeplein 6. V ertrokken p e.r s one u.; C. M. Leiiiie. Schouw weg 40.' Wassenaar. A. J. Steentjes. R.K. Ziekenhuis, Enschedé. A. J. v. Veen, Bcet-s^tmat 37, Den Haag. -- R. Wijaaeri, >Seanredoim®traat 56 II, Aiüstcr-' dam. N00RDWIJKERH0UT. Onderscheiding. Door den Koninklijke Xationaicn 13on-j voor Heddingwezon en Eeis'tc Hulp Bij Ongelukken „Het Oranje Kruis" te Amsterdam, ie aan den Hoer M. A. van den Berg. veldwachter alhier, uit ge rei kt. een getuigschrift gelijkstaande aan 'n zilveren Medaille, benevens een bedrag aan geld, een en ander in verband met het red den van een drenkeling uit de „Gracht" te Lis-se in den Maand November j.l. Aanrijding. Op den Heorenweg aMiier. had een aanrijding plaats tussohen een vrachtauto, bestuurd door den heer van D. alhier en een wielrijder genaamd B. wonen de te Noord-wijk Binnen, tengevolge waar van B. zoodanig kwam te vallen da-t hij aan het hoofd verschillende wonden bekwam en geneeskundigen hu-lp terstond moest worden ingeroepen. De politie was spoedig ter plaatse aanwezig on maakte tegen don auto bestuurder van D. procesverbaal op. Portefeuille met geld in den grond. Den lieer N., wonendo aan den Zilkerduin- weg „te dc Zilk" alhier, vond bij het spitten op het land een poitefeuil-ie, weLke bij .on derzoek een groot bed rag aan geld, beslaan de uit bankpapier bleek te bevatten. De politie werd met deze vondst in kennis ge steld, welke een nader onderzoek naar don evon'buee-len eigenaar heeft ingesteld. Ernstige twist. Na een bezoek gebracht te hebben aan het café van den heer K. te „dc Zilk" alhier kregen eonigen bezoekeis op den ..Zilkcrd'uinweg" ruzie, tengevolge waarvan de heer R. wonende te Lis*c door een vijftal pcrsoiion o. a. met, een bierglas zoodanig werd mishandeld, dat bij niet ui staat wa-s zijn weg te vervolgen en per auto naar zijn woning doest worden vervoerd. Door den rijks- en gemeente veldwachter al hier. is een onderzoek ingesteld en tegen de lafhartige vechtersbazen werd procesver baal opgemaakt. Vraag; Mijn zoon van 15 jaar is als ar beider in vasten dienst bij een landbou wer. Nu is hij laatst k dagen ziek geweest Is nu die patroon verplicht om die 6 dagen liet volle bedrag van hot loon uit te kee- ren? Tot heden heeft de patroon nog niets betaald, daar deze beweert te kunnen vol staan met alleen de uit keering der ziekte wet, zijnde 80 pet. van het loon. A n t w o o r d: De patroon is verplicht de resteeerende 20 pet. uit te betalen, plus het volle loon over de drie eerste dagen, waarover geen ziekengeld wordt uitgo keerd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15