Bij Griep 4" VRAGENBUS DONDERDAG 26 FEBRUARI 1931 DE LEIT°£HE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 ALKEMADE. Geboren: Gerardus Nicolaus, z. v. J. J. v. d. Meer en C. M. Bakker. Theo- dorus Johannes Antonius Joseph, z. v. J. L. v. d. Broek en M. C. Zwetsloot. Catha- ïina Theodora Maria, d. v. G. F. Koot en J. M. Borst. Overleden: Dirk van Klink, 8S j. Jacobus Hendricus Loos, 2 j. Ad nanus Ignatius Maria v. d. Meer, 2 j. Johannes v. d. Hoorn, 85 j. Gerard a Cornelia de Jong, 10 manden. LISSE. Volksbond. Gisteravond hield de R.K. Volksbond zijn ledenvergadering in het ge bouw van den Ned. R.K. Volksbond De op komst was wederom, als bij alle vergade ringen, slecht te noèmen. De Voorz., de heer C. S oh ra-ma, opende deze vergade ring met den Ofar. Groet en heette de aan wezigen van harte welkom. Diep treurig vindt de Voorz. het, dat zoo weinig animo bestaat voor het verenigingsleven. Wij heb ben veel te danken aan Z.H. de Paus Leo XIII, die uitgegeven heeft de Encycliek „Rerum Novarum". Het 40-jarig bestaan wordt hiervan dit jaar gevierd op grootsc-he wijze. Een groote herdenking zal worden gehouden op 2 Sept. te Utrecht. De Voorz. hoopt dat alle ondcrafd. plannen zullen ma ken, om zooveel mogelijk hieraan deel te nemen. De gew. Encykl-iek meeting zal dit 'jaar ook gehouden worden en wel in Noord- wijkerhout op den 2e Zondag in Juni. Ver volgens werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd, behoudens een kleine verificatie. Voorts werd behandeld de begrooting 1931. welke sloot met een bedrag van 6582.50. Naar aanleiding van deze voor gelezen' begroeting, werden eenige vragen gesteld, welke voldoende door den Voor zitter wérden beantwoord. Aan de orde is bespreking Liefdewerk „Oud Papier". De Voorz. zegt op voorstel van den Afd. Lei den, dit punt te willen behandelen. Wij moe ten plannen beramen om wederom deze Ver. op te richten. Er is reeds eerder daarover gesproken, doch konden geen beslag leggen op een opslagplaats. Gaarne zag de Voorz.. dat. hei de kosten niet zal opleveren. De zouden -tellen. De heer L. Kapiteijn zegt, dat het' de kosten niet zal opleveren. Den heer Snaar zegt, dat wij deze zaak moeten laten rusten. S.pr. zegt dat er geen animo voor zal bestaan. Jarenlang heeft spr. daar voor gewerkt, doch winst- leverde dit .niet- op. Het Bestuur zal dit- punt nog eens na der bespreken .in Leidén. Van de Rondvraag werd door verschil lende leden gebruik gemaakt, hoofdzakelijk over candidaten voor de Ned. R.K. Volks bond, voor het Kerk- en Armbestuur. De Voorzitter beantwoordde de gestelde vra gen en sloot onder een woord van' dank deze vergadering met- den Ohr. Groet-. KATWIJK. Kiezerslijst. De kiezerslijst vermeldt de namen van 6791 kiezers voor de Tweede Kamer, 6716 voor Pro v. .Staten en 6602 voor den Gemeenteraad. De lijst ligt tot 16 Maart ter inzage. OUDEWETERING. Drankwet. Bij besluit van Burgemees ter en Wethouders van Alkemade is aan den heer E. Beek alhier vergunning ver leend voor den verkoop van sterken drank in het- klein. ROELOFARENDSVEEN. Bloemenveiling. Dinsdagavond had in de St. Pancratiuszaal alhier een belang rijke vergadering plaats van bloementrek- kers onder leiding van den voorzitter der Tuinderspatroon-Vereeniging St. Benedic- t-us. Ter vergadering waren 57 personen aanwezig. Na een woord van welkom gaf de voorzitter de heer N. van der Meer een uiteenzetting van het doel der besprekin gen. Na een uitvoerig debat werd de vraag in stemming gebracht: „Bestaat er reden om te Roelofarendsveen een bloemveiling op te richten?" De uitslag luidde 44 voor, 2 tegen en 12 blanco. Onder de laatstQn zijn begrepen belangstellende aanwezigen, geen bloemkweekers zijnde, wien door het be stuur verzocht was blanco te stemmen. Er wordt vervolgens besloten om aan de belanghebbenden, die niet ter vergadering aanwezig waren het verhandelde mede te de-elen en te verzoeken op een formulier hun goed- of afkeuring van het voorstel te kennen te geven. WARMOND. Candidaatstelling Gemeenteraad. Bij het Bestuur der R.K. Kiesvereeniging al hier, zijn naar wij vernamen dertien can didaten ingeleverd voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing. Molen Zwanenburger Polder. Er lie pen geruchten dat de molen in den Zwa nenburgerpolder, bij de watersportmen- schen overbekend, zou verdwijnen en ver vangen worden door een electrisch gemaal. Te bevoegder plaatse deelde men ons mede dat van een dergelijk besluit niets bekend was en hiertoe'ook geen plannen bestonden. Diensplicht. Bij besluit van H.H. Ge deputeerde Staten is aan den dienstplich tige der lichting 1932, L. J. Beugelsdijk al hier met ingang van 2 Maart a.s. voor den tijdsduur van 2 jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens het beklee- den van een geestelijk ambt. Influenza en gevatte koude zullen Mijnhardf's Grieppoeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 cent en per doos 45 cent. Zoowel op de poeder als op de doos staat, de naam Mijnhardt. Let hierop. Verkrijgbaar bjj Uw Drogist, 03^ WASSENAAR. Stille Omgang. Na een uiteenzetting over het ontstaan en het- doel van den Stil len Omgang door Pater Frigge uit Leiden, is kier een afdeeling van het Genootschap van den Stillen Omgang opgericht met 168 leden. Gekozen werd een bestuur van zes leden, van elk der drie parochies twee, bestaande uit de heer Th. de Klerk en G. L. Knijnenburg (St. Willibrordus), H. Par- levliet en A. Alkemade (Goede Herder), T- van Leeuwen en E. Vcraart (St. Jozef). Tot Voorzitter werd gekozen de heer Th. de Klerk, en tot secretaris de heer G. L. Kiuj- nenbiirg. Aanrijding. Op het beruchte kruis punt Katwijkschewegvan Zuylen van Nijeveltstraat had wederom een aanrijding plaats tusschen een zeswielige zandauto, bestuurd door Vi uit Den Haag, en eciï luxe auto bestuurd door G., eveneens uit Den Haag. De materieele schade werd onderling geregeld. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Van der Oudermeulenlaan reed ten gevolge van slippen bij het door hem inhalen van een voor hem rijdende auto de heer W. L. uit Amsterdam tegen een langs den wég staanden lichtmast. Zoowel de lichtmast als de auto werden zwaar be schadigd terwijl de bestuurder door glas scherven aan het oog werd verwond. De auto werd door garage-Nieuw Wassenaar weggesleept. De Leidsche lijdensweg. Ter hoogte van de Eikenlaan had een aanrijding plaats tusschen twee auto's resp. bestuurd door P. R.. uit Den Haag en v. K. uit- Rotterdam. Eerstgenoemde wilde aldaar 'komende uit richting Leiden de Eikenlaan indraaien waartoe hij zijn richtingwijzer uitstak. Hierachter j-eed met vrij groote vaart een Auburn en deze passeerde de reeds mid den op den weg zijnde heer K. aam de rechterzijde doch de hierachter rijdende v. K. had een en ander niet tijdig genoeg opgemerkt met het- gevolg dat een aanrij ding het gevolg was. Beide voertuigen werden beschadigd. De schade zal onder ling worden geregeld. Personalia. Tot machinist van de Wa terleiding alhier is door B. en W. benoemd de heer M. van Kampen, te Rotterdam. Gauw terecht. Door de Haagsohe poli tic-werd kennis gegeven dat aldaar ten na- deële van Ki\ aldaar een Chevrolet-auto werd ontvreemd. Door dr. D. alhier werd in aansluiting hierop telefonisch medege deeld, dat bij hem voor de deur sinds eeni- gen tijd een auto onbeheerd stond. Dit .bleek bij onderzoek de ontvreemde auto te zijn. De politie alhier zorgde dat- het voer tuig naar Den Haag werd getransporteerd. Diefstal. Door den remisechef wera de politie in kennis gesteld dat door een tweetal onbekende personen een aantal ko- peren-railverbindingen werden ontvreemd. De verbindingen, die zij hadden verstopt werden opgespoord, doch de daders wa ren onbekend. Baldadigheid. Dc politie alhier werd opgebeld, dat opgeschoten jongens bezig waren de electrische lantaarns, staande aan de Backershaegenlaan, stuk te wer- ipen. De politie trok direct op onderzoek uit en mocht een der daders, zekere H. C. K. ujt Den Haag, vatten. Zij hadden zich echter bepaald tot het losdraaien der lam pen van de tramhalte aan de Schouw- laan. Gevonden voorwerpen. 1 portefeuille met ihh.. 1 actetasch met inh., 2 honden, 1 vfilpotlood, 1 kinderhandschoen, 1 vul penhouder, I jongenshandschoen, 1 sluit- ijzer van auto, 1 damesarmbandhorloge, 2 kinderhandschoen, 1 zilveren broche, 1 sleutel, 1 beenbeschermer, 1 b'eivzineblik, 1 gummistok. ZEGWAART. Waterleiding „De Tien Gemeenten". In vèrband met zijn benoeming tot ge meente-secretaris van Boskoop, heeft de heer Mr. F. W. Helmstrijd zijne functie als secretaris der stichting waterleiding, „De Tien Gemeenten" moeten neerleggen. In zijne plaats is als zoodanig benoemd de J. Baan, Burgemeester der gemeente Bleis- wijk. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 27 Februari а.s., des avonds 7 uur. Agenda: le. Onder zoek geloofsbrief nieuwbenoemd raadslid Joh. Moers; 2. Mededeelingen. 3. Begroo ting en rekening drinkwaterleiding. 4. Wij ziging statuten drinkwaterleiding. 5. Adres Gemeentebestuur Arnemuiden betreffende vrijstelling onderwijs lichamelijke oefening. Verzoek subsidie R.K. Bewaarschool. 7. Wijziging verordening heffing opcenten gemeentefondsbelasting. 8. Geldleening ad. 20500.voor aankoop grond en geldlee ning -ƒ3500.voor uitbreiding elcctrici- teitsnet enz. 9. Opmerkingen Ged. Staten betreffende begroeting 1931 en wijziging begrooting 1930. O verled en:J. Vonk, S5 j. Ondertrouwd: Z. Hartman 22 j. te Benthuizen en E. de Vlaming 24 j. te Zeg- waart. H. van Pelt 29 j. te's Gravenhage en M. Tamerus 24 te Zegwaar 1. Vraag: Als men in een onderlinge Vee verzekering- is en men heeft een schade geval, en' er staat in het reglement, dat deze- uiterlijk: binnen één maand na de onteige ning wordt uitbetaald en ze doen dat maar niet, heeft men dan het recht als de koe uitbetaald wordt 0111 uit de verzekering té gaan 1 Antwoord: U hebt het recht uit de verzekering te treden met in achtneming van de bepalingen, daaromtrent in het re glement gesteld. Vraag: Kunt u mij ook inlichten over de Hollandsche 15.aandeelen van 1901,_ hoe deze trekt en of deze loterij goed is. Anwoord: Hierop kunnen wij u geen inlichtingen verstrekken. Vraag: Een boerendienstbode werd in haar betrekking ziek en moest op advies van den dokter in een ziekenhuis verpleegd worden. Haar patroon ontving uit de ver zekering 3.per dag terwijl de kosten voor het ziekenhuis 4.— per dag bedroe gen. Mag de patroon de meerdere kosten over vijf weken verpleging in het zieken huis, op haar verhalen en is hij gerechtigd haar over die vijf weken geen loon te be talen'? Anwoord: De patroon is verplicht het volle loon te blijven uitbetalen gedurende een betrekkelijk korten tijd, gewoonlijk neemt men aan zes weken. Voor inwonende dienstboden moet de patroon bovendien de verplegings- kosten betalen gedurende zes weken. Hij is gerechtigd, de kosten op de dienstbode te verhalen, doch n i e t over de eerste vier weken. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of de reveu van Buziau in het Scala-Theater te Den Haag al speelt. Anwoord: Vermoedelijk komt de Bouwmeester-revue op 1 Maart te Den Haag Vraag Kunt u ook zeggen hoe men boerenjongensvlekken uit een donikerblauw fluweelen japon en hoe uit een lichtblauwe zijden japon doelmatig kaai wegwerken 1 Antwoord: Hoogstwaarschijnlijk is hieraan niets meer te deen, daar de boe renjongens en vlekikemniddelen de kleur der stof zullen hebben aangetast. Bij een ver- sohe vlek helpt lauw water of zuivere alco- .hol. Ter gelegenheid van het SOrjarig bestaan der afd. Enbhuizen van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde wordt op 25 en 26 Februari een BLOEMENTEN TOONSTELLING gehouden. Een fantasie stut van fruit vervaardigd, werd niet de zilveren med aille bekroond. Een kijkje op de VOORJAARSBLOEMEN- EN PLANTENMARKT op de Goudsche Singel te Rotterdam. lot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister is te Rome benoemd Mr. J. A. N. PATIJN, oud-burgemee ster van Den Haag. Te Stevenisse werd "Woensdag door den commissaris dér Koningin in Zeeland, Jhf. Mr. J. W. Ouarles van Ufford, DE NIEUWE SLUIS officieel geopend. Onder groo te belangstelling der inwoners van Stevenisse laat men het eerste water door de Binjs 9A\naiu loopen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8