SPORT TEGEN GRIEP EN VERKOUDHEID UIT DE OMGEVING DONDERDAG 26 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAC. hèlve van collega's ontving ik nog zeer vele bewijzen van instemming van ouders en belangstellenden, die mij ondubbelzin nig te kennen gaven, dat talloos velen de jaarlijksche fuiven der jeugd en wat daar mee samengaat uit den booze achten. In de pers kwam dit tot uiting in een inge zonden stuk van mevrouw Schuringa Ka-mminga van der Meer in het Handels blad. Mevr. Sohuringa spreekt hier naar het hart van zéér velen! Uitgelokt door de onwaarachtige mede- deelingen in de pers van den voorzitter der X. G. F., die de Commissie van Ad vies bij het groote publiek tegen mij uit speelde en deze Commissie gebruikte als vlag om haar lading te dekken, heb ik mij in mijn groote ergernis hierover he laas laten verleiden tot een scherpen aan val op deze Commissie, en de woorden Genesis 34, 30 (men leze deze plaats eens naop die Commissie toepasselijk ver klaard. Achteraf beschouwd betreur ik dit, om dat. de leden dier Commissie zich dit persoonlijk hebben aangetrokken. Ik acht het niet meer dan mijn plicht om hier openlijk te verklaren, dat mij dit spijt, dat ik zeer zeker niet de bedoeling heb gehad, de leden der Commissie indivi dueel te treffen. Conclusie. Na ernstige bestudeering van de vele brieven, die ik ontving en na de mij genoemde voordeelen van congres sen gesteld te hebben tegenover de groo te nadeelen ben ik bij mijn overtuiging gebleven dat deze' congressen moeten ver dwijnen en dat de Gymnasiasten Fede ratie haar tijd moet gever aan andere, nuttige dingen, die ook op haar program staan. Maar afgeschaft zullen die con gressen alléén dan worden, wanneer wij ouderen de 'jeugd, die nog in haar leertijd is, niet sterken in hun steeds groeiend verlangen om te vroeg op te tre den .en te handelen als volwassenen. Ik zou het daarom zéér toejuichen, wanneer de collega's die over deze samenkomsten denken evenals ik, wilden besluiten om van nu af hun medewerking tot het or- ganiseeren van dergelijke congressen, die toch telkens weer tot fuiven of grootdoe nerij moeten ontaarden, onvoorwaardelijk te weigeren. Tk ben er van overtuigd, dat wij daar door zeer velen aan ons tot dank zullen verplichten. Niet de jeugd geve aan de richtlijnen in de opvoeding, maar die menschen. die krachtens hun roeping'en positie gesteld zijn om het opgroeiend geslacht te leiden. Ik vlei mij niet met de hoop iedereen te hebben overtuigd, maar dat de vaak onaangename polemiek «eenig nut heeft gehad, dat staat bij mij onomstoote ijk vast. En daarom alleen was het mij te doen. De Rector van het Gymnasium te Leiden, D. E. BOSSELAAR. VOETBAL DIOC. HAAEL. BOND. Junioren-competitie District Leiden. Uitslagen van- Zondag 1.1.: Afdeeling B. Teijlingen IIS. N. A. I 1—0. Programma voor Zondag 1 Maart: A f d e e 1 in g A. S. J. C. ITeijlingen I (12.30 uur) V. V. B. IAlphensche Boys I; O. V. V. I Leiden I. Afdeeling B. Y. V. L. ILisse II. Waar geen aanvangsuur vermeld staat, vangen de wedstrijden om 1 uur aan. Competitiestanden, bijgewerkt tot heden: A f d e e 1 in g A. R. W. D. I 5 4 1 13—4 9 V. V. B. I 6 3 3 13—6 9 O. V. V. I .7 4 1 2 21—9 9 Teijlingen I 9 3 2 4 1619 8 Alph. Boys I 2 2 60 4 Lisse I 7 2 5 819 4 Leiden I 5' 2 3 29 2 S. J. C. I 5—14 4—17 1 V. V. L. I 7 5 1 1 23—3 11 Meerburg I 6 5 1 15—4 10 Lisse II 5 4 1 17—5 9 A. S. C. I 9 4 1 4 23—20 9 S. N. A. I 9 4 5 16—9 8 Teijlingen II 9 2 2 5 10—27 6 V. V. B. II 6 1 2 3 7—21 4 Meerburg II 7 1 6 5—27 1 Uit bovenstaande competitiestanden blijkt, dat verschillende elftallen een be duidende achterstand hebben in te halen. De betreffende vereenigingen worden dringend verzocht, te willen bevorderen, dat deze elftallen zooveel mogelijk spelen, daar anders de junioren-competitie eerst bedenkelijk laat beëindigd zal kunnen wor den. De competitieleider. P. J. A. DE VRIND. KORFBAL Bondsseriewedstrijden. Vitesse heeft ingeschreven voor de Bonds-seriewedstrijden om den Zilveren Korf en zal in de eerste ronde uitkomen tegen Het Zuiden II. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan den Zoeter- woudschen Singel. De datum is nog niet vastgesteld. EX-KONING FERDINAND VAN BULGARIJE. Een groot bewonderaar van de Hollandsche oude stadjes. Ex-koning Ferdinand van Bulgarije her denkt heden zijn zeventigsten verjaardag tlomug Ferdinand, die sinda zijn troon afstand in 1918 zijn land heeft verlaten, zal ook zijn zeventigsten verjaardag in den vreem den vieren, hoewel aanvankelijk was verwacht, dat dit feit in Bulgarije zou worden herdacht. De Bulgaarsche regeering schijnt hem echter te verstaan hebben gegeven, dat zijn terug komst voorloopig nog niet wenschelijk is. Ko ning Ferdinand zou hiermede moeten wachten tot na de geboorte van de reeds verwachten troonopvolger. Zijn kinderen, koning Boris en prinses Eudoxia, zullen hun vader in het bui tenland persoonlijk gelukwenschen. Ferdi nand, Maximiliaan, Karei, Leopold, Maria, prins van Saksen Coburg Gotha, de ex-koning van Bulgarije, werd 26 Februari 1861 geboren te Weenen als jongste zoon van prins August van Saksen Coburg Gotha en Clementine van Orleans, dochter van den toenmaligen koning Lodewijk Philippe van Frankrijk. Hij bleek een bijzondere voorliefde voor botanie te heb ben en reeds op zeventienjarigen leeftijd on dernam hij met zijn Ouderen broeder August een reis naar Brazilië om daar de botanie van het land te bestudeeren. De resultaten van de ze reis zijn vervat in het Werk: „Itinera prin- cipum S. Coburgi", hetwelk in twee deelen in 1883 te Weenen werd uitgegeven. In 1883 werd Ferdinand als vertegenwoordiger van het Huis Saksen Coburg afgevaardigd om te Mos- cou de kroning van tsaar Alexander III bij te wonen. Ferdinand nam dienst bij het Oosten- rijksche huzarenregiment en trad vervolgens in 1886 als eerste luitenant in dienst, bij het Hon- g'aarsche Hondédleger. Na den val van vorst Alexander van Bulgarije werd Ferdinand door de Bulgaarsche Nationale Vergadering, de So- branje, op 7 Juli 1887 te Tirnova tot vorst uitgeroepen. Hij begaf zich naar Bulgarije, waar hij op 14 Augustus van dat jaar te Tir nova den eed op de grondwet aflegde en zich als vorst installeerde, hoewel hij door geen enkele mogendheid als zoodanig was erkend. Op 28 Augustus 1887 deed hij zijn feestelijke intocht in Sofia, waar hij het slot Cuxynograd bewoonde. Ondanks de verschillende intriges, vooral van de zijde der Russische regeering, gelukte het Ferdinand zich met behulp van zijn minister Stambouloff te handhaven. Op 8 April 1893 trad koning Ferdinand te Villa Pianore in Italië (Prov. Lucques) in het huwe lijk met Maria-Louise, prinses van Bourbon Parma, geboren 17 Januari 1870 te Rome. Uit dit huwelijk werden vier kinderen geboren, n.l. Boris, de tegenwoordige kon'ng van Bul garije, op 30 Januari 1894, Cyril op 17 Novem ber 1895, Eudoxia 17 Januari 1893 en Naded- da 30 Januari 1899. Koning Ferdinand zocht zijn doel, om toenadering tusschen Rusland en Bulgarije te brengen, nader te komen door den minister Stambouloff te noodzaken in Mei 1894 als zoodanig af te treden. Deze pogingen werden nog versterkt door den dood van Alexander III. Een algeheele verzoening tus schen de beide landen had eerst plaats, toen koning Ferdinand zijn oudste zoon Boris, die Roomsch-Katholiek gedoopt was, op 14 Fe bruari 1896, in de Grieksch-Katholieke Kerk deed opnemen. Op 14 Maart d.a.v. werd hij eveneens door den sultan van Turkije, als vorst van Bulgarije en stadhouder van O. Rumenië erkend, waar na ook de erkenning door de andere staten spoedig volgde. Zijn gemalin, koningin Maria- Louise, overleed te Sophia op 31 Januari 1899 Koning Ferdinand, die van de beweging in Turkije in 1908 gebruik had gemaakt om zich tot onafhankelijk verst van Bulgarije en O. Rumelië te proclameeren, wist zijn land lot een krachtigen staat met een sterk leger te maken. Ook de industrie ontwikkelde zich on der zijn regeering. In 1912 sloot Ferdinand, die gevolmachtigd was geheime verdragen zon der medeweten van de Sobranje te teekenen, zulk een verdrag met Servië betreffende Ma cedonië. Dergelijke verdragen werden even eens gesloten met Griekenland en Montenegro, waardoor de Balkanbond ontstond. Nog het zelfde jaar (1912) brak de oorlog tegen Tur kije uit, welke bekend staat als de eerste Bal kanoorlog. In dezen oorlog toonde het Bul gaarsche leger zijn enorme kracht. In 1913 werd de eerste Balkanoorlog gevolgd door een oorlog tegen Roemenië, Servië en Griekenland, waarbij Bulgarije eenig gebied moest afstaan. Nadien kwam er menige toenadering met Oos- tenrijk-Hongarije, terwijl Ferdinand in 1915 met de Centrale Mogendheden een verbond sloot, waardoor hij zich verplichtte aan den wereldoorlog deel te nemen. Door de ineen storting van het Bulgaarsche leger in Septem ber 1918 werd koning Ferdinand gedwongen op 4 October 1918 van den troon afstand te doen ten behoeve van zijn zoon Boris, die on der zeer moeilijke omstandigheden de regee ring aanvaardde. Koning Ferdinand verliet toen het land, waar hij sindsdien nog niet is teruggekeerd. De laatste jaren vertoeft hij af wisselend in Zuid-Duitschland en Tyrol, ter wijl zijn belangstelling voor de po'itiek sinds dien geheel verdwenen is. Wel onderneemt hij meermalen groote reizen, waarbij hij zich dan hoofdzakelijk wijdt aan zijn geliefkoosde stu dies, de botanie en ornithologie. Zoo door kruiste hij Amerika, Afrika en Azië, terwijl een zijner laatste reizen Soedan gold. Nog in Juli j.I. bezocht hij ons land om het interna tionaal ornithologische congres, dat te A m- sterdam werd gehouden, bij te wonen. Het was niet de eerste maal,dat ex-koning Ferdinand in Nederland kwam. Omstheeks 1885, toen hij r.og Oostenrijker was, voltooide hij zijn stu diën in ons land, Een van zijn grootste lief hebberijen was toen urenlang door de duinen te zwerven, waar hij de flora bestudeerde en een speciale studie maakte van de kreten van pluvieren, wulpen en scholeksters. Ook tot onze talrijke oude stadjes voelde hij zich aan getrokken, zooals Hoorn, Medemblik, Enkhuizen, Amersfoort, Haarlem, maar vooral voor Alkmaar had hij een bij zondere belangstelling, terwijl ook Texel zijn voorliefde had. Met een der grootste bollen- kweekers onder Haarlem stqnd hij in vaste relatie. Hollandsche tulpen, irissen, narcissen, hyacinthen en crocussen vormden een sieraad van de ihdertijd door hem aangelegde en over de geheele wereld beroemde tuinen bij So phia. Voordat de *.x-monarch zich op reis be geeft, bestudeert hij eerst hel planten- en die renrijk van het land. dat hij wenscht te bezoe ken en in den loop der jaren heeft hij zich een enorme kennis op dat gebied verworven. Ko ning Ferdinand is voor de tweede maal ge huwd met prinses Eleonore Reusz-Köstritz op 28 Februari 1908 te Coburg. Voor haar huwe lijk oefende deze prinses het beroep van ver pleegster uit. Als zoodanig was zij langen tijd werkzaam in het veld-lazaret gedurende den Russisch-Japanschen oorlog. Zij overleed te Euxinograd op 12 September 1917- Indertijd gingen er geruchten dat de ex-monarch voor nemens was een refs naar Nederlandsch Oost- Indië te ondernemen. Over zijn werkelijke plannen is verder echter nog niets bekend, wel liet hij zich eens 'uit, dat hij dan gaarne een bezoek zou brengen aan Batavia, Buitenzorg, Soerabaja, Semarang en het eiland Celebes. Ex-koning Ferdinand is begiftigd met de rid derorden van de H.Ha Cyrillus en Methodius, van St. Andreas, van de Annonciade, van den H. Hubertus, van den Zwarten Arend, van de souvereine orde van Maltha, enz. Tevens is hij eereburger van de stad Bayreuth. WIELRENNEN DE ACHTSTE BRESLAUSCHE ZES- DAAGSCHE. Drie Nederlanders van de partij. Rieger— van Kempen winnaar? Morgen vangt te Breslau de Achtste Zes daagsche wielerwedstrijd aan. Het was de laatste malen lang niet zeker, dat deze door zou gaan, en de Directie van de Jahrhundert- thalle heeft dan ook heel wat moeite moe ten doen om genoeg koppels en sterke bij elkaar te krijgen. Zoo begint Vrijdag avond de achtste van Breslau en duurt- tot 5 Maart a.s. De Six Days zijn voor de Bres- lauers aleen traditie geworden, in 1921 werd te Breslau de eerste Zesdaagsche wie lerwedstrijd gehouden. Eerst drie jaar latei- werd de tweede gehouden, en van dien tijd af werd elk seizoen een Zesdaagsche ge houden. Ditmaal belooft de strijd al zeer span nend te worden. De volgende 13 koppels nemen deel: Rieger—van Kempen: Manrhey—Mac- zinsky; Di ale—Negrini; Sie el—Thierbaoh FaudetLouet; Kruger Funda; Thoilem- beek— Braspenning; Biihler—Knabenha-ns; Pynenburg—S oh önJunge—Göbel; Mat- do ra—Hof f mum; Preuss—ResdgerKnappe Kutz. Wanneer wij deze 13 koppels wat nader beschouwen, dan lijkt ons het koppel Rie gervan Kempen de meeste kans hebben. Beide renners hebben te Breslau al twee Zesdiaagschen gewonnen, zij het dan met andere koppelgenooten. Piet van Kempen won in 1926 met Ernst Feja, in 1930 met Bu- schenhagcn. Rieger won met Girardcngo in 1928 en in 1929 met den Zwitser Riohli. Het koppel lijkt ons zeer sterk en onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zullen zij zeker op een der eerste plaatsen' beslag leggen, zoo niet winnen. Ook het andere Duitsch—Nederlandsohe koppel Pynenburg - Schön hebben een uit stekende kans. Zij hebben dit groote voor deel boven de eerstgenoemden, dat zij aan elkaar gewend zijn. Immers dit koppel won dit jaar de zesdaagsche van Dortmund en in Frankfurt stonden 7ij tot op het laatste moment in de eerste positie, doch zagen zich de kans in de la ast e paar uren ont gaan. GobelDinale werden toen winnaars. De laatsten rijden ditmaal niet samen. Dinale heeft a's koppeigenoot Negrini, en dit DuitschItaliaarsche paar is a!s sterk te betitelen. Wellicht zorgen zij voor de verrassing. Dan zijn er nog Preuss en Resi- ger, de winnaars van Stuttgart. Zij rijden ditmaal in hun geboortestad en zullen daar zeker hun best doen. Ook het koppel Krii- ger—Funda komt uit Breslau en deze vinni ge rijders zullen hun beste beentje voort zetten. Zij zorgen er voor dat de spanning er in blijft. De Franschen Faudet en Louct zullen geen schijn van ka us hebben en ook de andere koppels li'ken ons stukken min der sterk dan de reeds genoemden. Of zou den ThollembeekBraspenning misschien een verrassing brengen? O .i. zal het tusschen R'iegervan Kem pen, Pyunenburg—Schtin Krügcr—Funda, Preuss—Resiger en DinaleNegrini gaan, waarbij wij aan het koppel Rieger—Piel va-n Kempen nog den voorkeur geven. BILJARTEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Gisteren zijn, naar Havas meldt, te Marseille de wedstrijden om het wereld kampioenschap biljarten begonnen. Dr deelnemers aan dit tournooi hebben wij deze week reeds vermeld: De eerste uitslagen uiden Soussa (Egypte) 300 38 42 7.89 Agassiz (Zwitserl.) 160 38 23 •1.21 De Doneker (België) 300 42 43 7.14 Maréchal (België) 268 42 23 6.38 Dommering (Xederl.) 300 4J 49 6.66 Sorge (Duitschl.) 200 44 40 4.54 De Gasparin (Frankr.) 300 32 72 9.37 Corty (Frankr.) 241 32 40 7.53 DES AVONDS EEN FLINKE HEETE COGNAC GROC VAN DE PRIMA ZUIVERE FRANSCHE COGNAC; Boutteliers G. BRIAND Co. te Cognac Vertegenwoordigd door: 2250 W. A. ELSHOF ZOON Haarl.straat b. d. Donkersteeg Tel. 1023. WIJNHANDEL W. E. Z. Breestraat t.o. Stadsgehoorzaal Tel. 443. 't WIJNHUIS, Kempenaerstr. 39 Oegstgeest Tel 2892. HOCKEY OP DE OPEN TRIBUNE. Bij den wedstrijd van het Ne- derlandsch elftal tegen de Anglo-Indians. C. M. schrijft in het „Hbld.": De wedstrijd in het Stadion tusschen de Anglo-Indians en het Nederlandsch „A"- elftal is juist begonnen. Het open tribune vak zit vol mei liefhebbers, groote en klein. Een ieder volgt gespannen den voort gang van den strijd Plotseling voel ik iets zwaars op mijn linkerschouder. Het blijkt bij nadere be schouwing een dikke duim te zijn, toebe- hoorend aan een rond man. Hij draagt een pet en rookt een zware sigaar. Alles aan dien man is zwaar, tot zijn oogleden toe. De duim op mijn schouder is blijkbaar een teeken geweest, dat hij het woord wenscht en hij neemt het als volgt: „Meineir, wet is det four een spel dat- tse speile?" ..Dat is hockey", antwoord ik en kijk weer voor me. „Oo", zegt de man. Gedurende enkele oogenblikken wordt mij het gezicht belemmerd door den rook van zijn sigaar. Maar dan voel ik ten tweedemale den duim, die familiaar, nu aan mijn schouder schijnt te worden afge veegd. Ik kijk ietwat verstoord op zij. „Meneir, fertit u main is, heit det spel hokkie omdatto de doele fen die klaine hokkies binnen?" Op deze logica blijf ik even het ant woord schuldig. Dan zeg ik: „Neen, het is een Engelsch woord' „Oo", is het antwoord, „isset Engelsch". Even is het stil, totdat ik plotseling weer in den rook zit. Wederom meldt de duim zich kameraadschappelijk aan. „Meneir, weit u ook, wet det four een stokkie is, waarmei se slaon?" „.Stick", antwoord ik kort. „U sei?" De stem klinkt zeer dicht bij niijri oor. „Die stokken heeten „sticks", zeg ik naastig. ..Oó, sittetsou". Er wordt een corner genomen op het Nederlandsohe doel. De duim: „Meneir, waorom dë'kkese mekaor niet? Die vrijers staone der f rij four!" (De bal wordt inge slagen en de keeper trapt weg). „Nou, die kieper het s'n dag niet. Hij had motte fange. Da s effektief seifer. Meneir, waor om het-ie die latjes fen foure?" „Dat zijn beenbeschermers leg ik ge duldig uit. „De bal is hard." Ik word weer even in staat gesteld, mijn aandacht aan het spel te bepalen. Niet lang echter. Er wordt gefloten voor een overtreding. „Waer fluit-ie nou four?" „Iemand heeft „sticks" gemaakt." „Oo, magge die niet gemaakt worde Mottese dèn met kepotte stikke ferder speile?" Ik besluit m'n mond te houden. De man achloi mij voelt daar blijkbaar nieis vooi, want kort voor de rust krijg ik weer be zoek van zijn duim. Ik beweeg me niet. „Meneir, ik sien liefer foetballe en u? Der wordt feil te feil gefloute naor maan sin. Kaak, daor staone der weer een paor spinaosie te hakke.... „Waffour is dèt nou, meneir?" „Ze nemen een „bully", antwoord ik koi t. „Een boeliSeker ouk Engelsch? Det moitese niet doen.... Die Engelsche woor- de begiijpe de minse niet. Bij foetbal weit iedereen wat een pinantie is en een skriinmesDer sit te te feil freimde woorde in dèt hokkiespel." Ik blijf duimloos tot de rust. Dan be geef ik mij naar de restauratie en drink een si erken kop koffie. En als er opnieuw begonnen wordt, zit ik veilig en wel tien rijen jiooger, met achter mij den muur van 't Stadion. Beneden zie ik in een geweldige .ook- wolk „den" man. oor hem zit een jongmenseh niet ilen- bril en plu-foius, een en al aandacht Maar als voor het eerst het fluitje klinkt, glijdt er een dikke duim op z'n schouder.. T)e conversatie niet niijn opvolger is be gonnen. De „Times" over den wedstrijd. In de „Times" komt een beschouwing voor over den wedstrijd tusschen het Ned. elftal en de Anglo-Indians, welke Zondag jl. werd gespeeld. Het spel, aldus de „Time.s" was een tromp van de short-passiug-methoden van de A. L, ongeveer gelijk aan die van het Britsch-Indisehe team in 1928, over het breede spel van de Nederlanders, die hoewel ze goed speelden, de „finishing touch" in den slagcirkel misten. Eenige van de Ned. voorwaarisen gaven uitstekend individueel spel te zien en vooral du Pon gaf de Engelsche verdediging veel werk. Uok de verdediging was uitstekend met de Maal en Tresling. De Nederlanders speel den uitstekend in de tweede helft en al leen door het goede doelverdedigcn van Campbell werden twee doelpunten voor komen. KATWIJK AAN DEN RIJN. i Bloemententoonstelling voor kinderen. ,/ooals door ons reeds eerder vernield zou alhier een tontoonstelling gehouden wor den van in de huiskamer getrokken bloern- bollen, tulpen, Narcissen en H.vacinthen. j door kinderen uit de twee hoogste klassen der verschillende lagere scholen. De oj;o ning van deze tentoons;elling had Woei »- dagmiddag te 3 uur plaats in tegenwoor digheid van het bestuur van Bloembollen cultuur, die hiervoor het initiatief had ge nomen en enkele genoodigden. Als jurv- ledeu traden op de heeren A. v. Zijst, ge- meentetuinman alhier en C. Vianen en Andr. de Mooy te Rijnsburg. De tentoon stelling werd gehouden in de hiervoor bij zonder geschikt gemaakte bollenschuur van den voorzitter van Bloemb.-cultuur, den heer Nic. Bos. Te 3 uur, nadat de jury haar werk had verricht, nam de heer Nic. Bos het woord en heette alle dames en heeren, beneven? de kinderen die ingezonden hadden, wel kom. Spr. memoreerde dan, hoe men tot deze tentoonstelling gekomen was. De eerste opzet was een gewone tentoonstel ling te organiseeren, doch gezien wat in naburige plaatsen, b.v. door de Vcilingver. „Flora" op dit gebied reeds gepresteerd was, achtte men het raadzamer om een ander voorbeeld te volgen, b.v. als te Noordwijk waar ook dergelijke tentoonstel lingen voor de jeugd waren mogelijk ge maakt. Door verschillende heeren, J. Heemskerk, C. Koele wijn, C'. Hogewoning, F. v. d. Valk, G. v. d. Perk en J. v. Delft waren met het bestuur bollen beschikbaar gesteld on het resultaat van een en ander is hier thans te zien. Uit de burgerij werd dadelijk steun toegezegd, dr. Hueting en no taris Eerdbeek zegden prijzen toe, en de Tuinbouwver. Katwijk en O, en de veiling Hobaho te Lisse deden insgelijks. Voor deze daadwerkelijke steun bracht spr. de dank over van het bestuur van Bloemb.- cult. Ook aan de jury-leden bracht spi. dank voor hun moeilijk werk. Mede aan den heer W. Verhart die ter opluistering een Radiotoestel in het gebouw plaatste. Hierna verklaarde de heer Bos de tentoon stelling voor geopend, en bracht verslag uit. van de uitspraak der jury. Deze was als volgt: 1 pr. Piet Wassenaar en le pr. Gerrit Koclewijn Czn., 2e pr. Martijntje Varke- visser, 2e pr. Andries Schaap, 3e pr. Corne v. d. Does, 3e pr. Bram Minne, 3e pr. Len<i van Paridon, 4e pr. Mien Lnngeveld. t Ie pt\ Jae. Vliegenthart, 4e pr. .lac. de Jong, 4e pjr. Jae. v. d. Does, 5e pr. Leentje Haas noot, 5e pr. Truitje Rijsdam, 5e pr. Beb Zuyderduin, 5e pr. Wim. van Delft. Vervolgens verkreeg de heer W. v. Veen, hoofd der school voor Geref. Lager Oik.c wijs het woord. Spr. zeide iets le moeten zeggen uit naam dér drie schoolhooHe i. Het was opvallend, dat er voor dit werk veel animo was. In den regel heeft men het land aan huiswerk. Dat bleek in dit geval niet zoo te zijn. Als we er nu en clan eens naar vroegen, clan kreeg men den in druk, dat cr niet veel vun terecht zou ko men, Tenslotte zijn we nog verraai en u gezegd worden dat het meevalt. Een vraag aan de kinderen of ze hel no zullen doen, word volmondig ja beant woord. Spr. durft het bestuur van Bloemo. cult, verzekeren, dat het volgende maal nog beter zal zijn. Als spr. een woord van dank brengt aan dit bestuur dan wil hij dat inzonder doen aan den heer Nic. Bos, die dit werk voornamelijk heeft voorbe reid. Er spreekt uit niet alleen veel liefde voor de natuur doch ook voor de kinde ren. Spr. zegt te hopen, dat het de heer Bos gegeven moge zijn nog veel op dit gebied te doen. Bij huiswerk werd wel meer een fout gemaakt. Zoo ook hier, doch dan belo ven we het een volgende maal beter te doen. Spr. hoopt, dat heel spoedig de prau- tische resultaten van deze tentoonstelling gezien mogen worden en het gedane werk nog meer tot zijn rceht moge. komen. Met den wensch, dat Bloeuibl.cult. nog veel op dit gebied tot stand moge brengen, eindigt spr. De voorzitter brengt den heer v. Veen dank voor zijn mooie woorden en verzoekt de aanwezigen volgens aangegeven route het tentoongestelde te bezichtigen. Melden we nog even dat de tentoonstel ling zal te bezichtigen zijn op Donderdag en Vrijdagmiddag van 2—8 uur. Vooral de ouders der betrokken schoolkinderen zul len hiervan ongetwijfeld een dankbaar ge bruik maken. De toegang is vrij. De werke lijk mooie prijzen bestaan uit luxe artike len. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. De Voorschotensciic Burgerwacht, alhier, behaalde op den Schietwedstrijd, gehouden door den Rot- terdamschen Bond van Burger wacht- Schietvereenigingen de tweede prijs (korps buks). Verder verdierven de heeren: G. L Iperlaan, R. van Mullingen, J. Noort en M. C. Overduin nog persoonlijke prijzen. Gevonden. Sjaal. Damestascli met inhoud. Polshorloge. Kinderrijwiel. R ijwielbelastingmerk. Verloren. Rijwielbelastingmerk. Geboren: Willem Albert Frederik, z. v. J. J. L.-Temminck en K. C. van Dors sen. —Joannes Jan, z. v. II. J. A rissen en G. Oudshoorn. Johanna Hendrika, d. v. H. C. Braggaar en M. H. Schumacher. Overleden: M. van Luiing, 77 jaar. Ingekomen: H. Veenstra, van Opsterland; M. J. avn Bienien van Zoeter- woude, A. Brugge van Óegstgeest, F. J. Verbeek van Rijswijk (Z.H.) Vertrokken: W. Klasen naar Duitschland. J. Schuchard en gezin naar Leiden. A. A M. Thierry naar s Gravenhage. Wed. M. J. Bouthoorn en gezin, naar Amsterdam. R. Bauer en ge zin naar Rijswijk (Z.H.) Fr. Sauer naar Zeist.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7