Om Honderd Duizend Dollar! WOENSDAG 25 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Knaapje overreden en gedood. Gistermorgen is het zesjarig zoontje vian den heer J. Twisk te Wogovum, dat plotse ling den weg over-state, door een autobus van de firma Keetman aangereden. De klei ne bekwam een hersenschudding en over leed spoedig daarna. Kind door een auto gegrepen. Toen de 7-jarige H. te Heerlerbaam den weg wilde oversteken, werd hij gegrepen door een voorbijrijdende auto, welke door O. bestuurd werd. In ernstigen toestand werd het kind opgenomen en naar het St. Jozef ziekenhuis overgebracht, alwaar de genees heer hersenschudding constateerde. De re cherche heeft een onderzoek ingesteld, KOLENDAMPVERGIFTIGING. Gistermorgen, toen het dagmeisje bij me vrouw E., op den Rijksweg in de buurt schap Eefde, aanbelde, werd niet openge daan. Een buurman en een timmerman maakten de deur open en vonden mevrouw E. en mejuffrouw E. zonder teekenen van léven te bed liggen. Dr. Beekhuis, spoedig ter plaatse constateerde, dat me vrouw E. was overleden door kolendamp. De dochter, mejuffrouw E., gaf nog teeke nen van leven. Kindje gestikt. In de Joan Maetsuy kersihraa-t te Den Haag is het kindje G. S., va«n ongeveer een maand oud, op tragische wijze om het leven gekomen. Vermoedelijk heeft het kind, dat erg zwak was, zich in zijn bedje omgedraaid en is daarbij met het neusje in het kussen ge komen, terwijl het daarna niet meer de kracht had om zich weder om te wentelen, waarna Lysol gedronken. Het 3-jarig jongetje M. M., wonende in de Pretoriusstraat heeft gistermiddag in een onbewaakt, oogenblik uit een flesoh ly sol gedronken. Hoewel de toestand van het kind niet bepaald ernstig is te noemen, is het toch naar het Ziekenhuis aaffden Zuid wad overgebracht. Uit een raam gevallen. In de Kloosterstraat te Nijmegen verloor mej. M. J. bij het ruiten was schen het even wicht en stortte van een aanzienlijke hoog te neer. Zij werd met ernstige kneuzingen opgenomen. Zij had beide beenen gebroken. De vrouw werd in het Canisiais/ziekenhuis opgenomen. Haar toestand is naar omstan digheden redelijk wel. Aanvaring door den mist. Bij de Oostelijke Handelskade te Amster dam is gistermorgen tengevolge van den mist een motorboot tegen de Gemeentelijke Stoompont IV gebotst. Door den schok raakte de klap van de pont los en kreeg een werkman een der tegenwichten tegen het hoofd. Met een schedelbreuk werd de ge troffene naar een der ziekenhuizen ver voerd. ACHTTIEN VARKENS GEELECTRO- CUTEERD. Door het doorbranden van een electrischen draad. De dienstbode van den landbouwer v. d. G. te Heel kreeg, toen zij bij het inspectée- ren der varkenshokken met de omheining in aanraking kwam, een schok. Hevig ont steld waarschuwde zij den zoon des huizes, die zich op de hoogte ging stellen; bij de stallen gekomen werd ook deze met een smak tegen den grond geworpen. Na den stroom der eleotrische leiding te hebben afgezet, ging men aan het onder zoeken wat er gebeurd was. Groot was evenwel de ontsteltenis, toen men in een der groote hokken, waar zich 21 vette varkens bevonden, er 18 dood vond liggen. Het bleek, dat een draad der electrisohe leiding was doorgebrand, die op het hok was gevallen en dit onder stroom had ge zet. DE GEARRESTEERDE INTERN. OPLICHTERS. Volledige bekentenis afgelegd. Het vermoeden dat de buitenlandsche oplichters, die gisteren door de politie in hechtenis zijn genomen bij het aanbieden van een cheque met een valsche handtee- kening, op valsche passen reisden, is juist gebleken. De eene, die opgaf Saaier te heeten, heet in werkelijkheid F. Sohulitz, en is geboren te Weenen. Hij heeft vroeger ook onder den naam H. Cantor oplichte rijen gepleegd. Hij is in het bezit gevonden van de gestolen tasch van den Amerikaan Coolidge te Parijs. Ook is reeds gebleken dat de man ge vangenisstraf te Nice heeft ondergaan. De tweede man die opgaf Braun te hee ten, heet in werkelijkheid Jacques Glüok- mann, geboren te Boekarest. Het tweetal heeft een volledige bekente nis afgelegd. Zij beweren dat ze elkaar m Antwerpen ontmoet hebben op reis naar Nederland. Ook is gebleken dat een wisselkantoor in Rotterdam de dupe is geworden van deze oplichters. De cheque n.l. die zij daar in een hotel hebben gewisseld, is later door dit wisselkantoor geincasseerd. Tot morgen blijven zij op het politie bureau Singel. Vermoedelijk zal hun uitle vering gevraagd Worden door verschillende landen. Een inbraak met vijtig losse centen als buit In het gebouw van de Coöperatie „De Hoop" aan den N.-W. Buitensingel te 's Gravenhage is Maandag ingebroken. De dader heeft zich aan de buitenzijde van het gebouw' toegang versohaft door een W.C.- raampje en kon toen gemakkelijk verder het gebouw binnendringen. Toch moest bij nog een deurpaneel uitbreken alvorens bet hem mogelijk was in den winkel te komen, waar hij een pond kaas, een flesch melk en. uit de cassa, vijftig losse centen wegnam. Met dezen sohralen J>uit is weer verdwenen. Vannacht om 4 uur zijn op het terrein van de Coöperatie twee personen aange houden, P. W. B. en H. N. V., die een loo- per en een schroevendraaier bij zich had den. Het staat nog niet vast of er verband bestaat tussohen de inbraak én deze aan houding; het politieonderzoek is nog De Inbraken te Rotterdam. Verleden week is ingebroken te Botter dam bij den lakenhandel Huiskehs en Apon in de Van Olderubarnevelditetraat, bij welke iinibraak dertien stukken laken ter waarde van 2800 werden gestolen. Reeds kort na deze ontdekking rees de verdenking tegen den 21-jarigen W. M., toen bleek, dat deze man in contact stond met den 47-jarigen monteur W. K„ die de aan dacht van de politie getrokken had, omdat hij stukken laken verkocht. Men heeft beide verdachten gearresteerd. W. M. heeft vrij spoedig bekend te hebben ingebroken en de goederen met een handwagen te hebben vervoerd naar een pakhuis im de Tolen- straat. Als verdacht van heling zijn alsnog aangehouden de 28-jarige timmerman J. A. en de 22-jarige chaufeur G. V. De gestolen partij laken is grootendeels in besdag genomen. De drie helers hebben ook reeds een bekentenis afgelegd. Het vier tal is voorloopig in het Huis van Bewaring opgesloten. In verband met de inbraak die Vrijdag nacht bij de firma Hanno aan het- Nieuw - land werd gepleegd en waarbij, zooals ge bleken is, 5.000 ie gestolen, is door de po litie aangehouden een 45-jarige koopman. Op zoek naar werk. Dinsdagmiddag heeft men in de Laan 1914 te Amersfoort een een-ent wintigja-rigen jongeman, genaamd Italia ander, uit Am sterdam, in bewusteloozen toestand aange troffen. Hij is door een passeerende auto naar het politiebureau overgebracht. Een ontboden geneesheer kon slechts overver moeidheid oonstateeren. De jongeman die van Zwolle kwam, had reeds ecnige dagen geloopen om werk te vinden. Hij zal door de politie van een spoorbiljet voorzien wor den, opdat hij naar de ouderlijke woning kan terugkeeren. BUITENL. BERICHTEN DE RAMP TE ESCHWEILER. Incidenten op het kerkhof. Tijdens de begrafenis van de slachtoffers der mijnramp te Esehweiler, heeft zich op het kerkhof een incident voorgedaan. Na dat de godsdienstige ceremoniën hadden plaats gehad, hield een vertegenwoordiger van de revolutionnaire vakvereenigingsop- positie bij het graf een zeer scherpe rede voering. Het geheel uitspreken zijner rede weid hem echter door de aanwezige poli tiebeambten belet en hij werd gedwongen het kerkhof te verlaten. Hierna nam een tweede communistische spreker het woord op even uitdagende wijze. Ook hem werd het spreken door de politie belet. Daar de aanwezigen op het kerkhof onrustig wer den en er een algemeen gefluit en geroep ontstond werd het kerkhof door de politie ontruimd. De communisten marcheerden hierna, met een rood vaandel voorop, naar het marktplein in Nothberg, waar de menigte werd toegesproken. Na eenigen tijd keerde de rust weer. NOG NOODWEER IN ITALIË. Ten gevolge van de nog steeds voortdu rende stormen en den aanhoudenden neer slag in Zuid-ïtalië en op Sicilië, wordt nog steeds aanzienlijke materieele schade aan gericht. De trein-, telegraaf- en telefoon verbindingen zijn ten deele gestoord. Te Messina heeft een aardstorting ,de ineen storting van een barak veroorzaakt. Twee vrouwen, die bedolven werden, konden op het laatste oogenblik nog worden ge red. In de provincie'Messina leden vrijwel alle plaatsen schade, doordat de beken buiten hun oevers traden. Groote uitge strektheden bouwland zijn ondergeloopen. De provincie A'grigent is door een hevige cycloon geteisterd. Te Catanzaro is de watervloed reeds tot aan de woonhuizen doorgedrongen, waardoor tal van gezinnen dakloos ziin. Te Ciro zijn 14 huizen ingestort en te Paola heeft een bergstorting een oud klooster verwoest en een boerenhoeve bedolven. Twee vrouwen werden hierdoor gedood. De golven van de Busento hebben de bei de middenbogen van de belangrijkste ver- keerebrug- bij Gras sa nö weggerukt. BijCa tania deed de storm een zeilschip omslaan Van de vijf opvarende schippers konden er slechts twee worden gered. Nabij Napels werden door een aardver schuiving zes kinderen bedolven. Vijf kon dén er gered worden. Het zesde kwam door verstikking om het leven. Te Murello heeft een troep wolven 18 schapen verslonden. Ook op andere plaat sen hebben de wolven kudden schapen overvallen. De bevolking organiseert drijf jachten op de dieren, die door de sneeuw uit het gebergte naar de vlakte zijn ge dreven. Inbraak te Brooklyn door een vrouw verhinderd. Dank zij de waakzaamheid van een vrouw is gistermorgen op het laatste oogenblik een inbraak in het Boxtheater te Brooklyn verhinderd, waarbij een in breker werd gedood en een politiebeambte zwaar gewond. EenVge bandieten, die het gebouw waren binnengedrongen, dwongen een lid van het personeel een brief te UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 26 Februari. Huizen, 298 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0010.30 Zang Dameskoor NCRV. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Gods. causerie door Pastoor Perquin. 12.001.30 Concert KRO-Trio. I.302.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Cursus Handwerken. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Gramofoonpl. 5.306.30 Christelijk liederenuurtje door dr. J. H. Gunning m. m. v. het NCRV-dames- koor. 6.306.35 Gramofoonpl. 6.457.00 Knipcursus. 7.008.00 Afgestaan. 8.00 Uitvoering van „Die Jahreszeiten", Jos Haydn. Chr. Oratoriumvereen. „Halleluja", 1. v. J. Wagenaar, m. m. v. mevr. T. v. Sluys (sopraan), M. Plooyer (tenor), H. Koning (bas) Chr. Radio-orkest. In de pauze K. Kruithof: „Enkele opmerkingen over de positie van het C. N. V Daarna Persberichten en Gramo- foonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AVRO-kwintet o. 1. v. F Lupgens. 12.30—2.00 Concert. Orkest van Asta-theater Den Haag, o. 1. v. José Silhermann. 2.002.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.004.00 Naaicursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert. Rembrandt-orkest Am sterdam, o. 1. v. David Hartogs. 6.307.00 Dr. Rénè de Clercq: „Tijl Uylen- spiegel van Ch .de Koster. 8.008.25 Sportpraatje H. Hollander. 8.25 Aansluiting Concertgebouw. Hierna Gra mofoonpl. Vervolgens de klucht „Huwelijksvoorwaar den", uit het Engelsch door J. Hunsche-Ver- kade. Ca. 9.50 Vervolg aansluiting Concertgebouw orkest te Amsterdam. 10.4511.30 Concert. Kowacs Lajos en zijn orkest. II.3012.00 Gramofonpl. Da ven try, 1 5 5 4,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.302.10 Kerkdienst. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Piano-recital door E. Isaacs. 7.20 Lezingen. '8.05 Fluitconcert door Edith Penville. 8.20 „Matinee". Kluchtige fantasie van P. H Lennox. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 Orkestconcert. 10.5012.20 Dan unuziek. 12.2012.25 Televisie. „Radio-Pari s", 1 725 M 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 8.20 Concert en tooneeluitz. 9.50 Paul Vidal-festival. Solisten en kwartet Langenberg, 475 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.05 Gramofoonpl. 10.3511.15 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. Zang. 4.205.20 Orkestconcert. 7.057.50 Gramofoonpl. 7.50 „Rheinland und Westfalen". Hoorbeeld. Daarna: Berichten en tot 11.20: Café concert. Kalundborg. 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.504.20 Orkestconcert. 4.205.00 Kinderiurtje, 7,209.20 Concert. Orkest en solisten. 9.3511.50 Dansmuziek. Zeeien, 1635 M. 5.4011.0 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Voordrachten 3.504.50 Concert. 4.507.50 Lezingen. 7.50 Opera „Oesterbottner" van L, Made- toja. 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. schrijven, waarin van den directeur werd geëischt, dat deze de brandkast, waarin zich 5000 dollar bevond, zou openen. De echtgenoote van den directeur zag eohter door een raam, dat haar man met een re volver werd bedreigd. Zij waarschuwde de politie, waarna een gevecht met de mis dadigers ontstond, van wie er, zooals ge zegd, een werd gedood. De overigen slaag den er in, te ontkomen. Inbraak in grafkelders. Een dezer nachten hebben onverlaten een Berlijnsch kerkhof, waar vele familie graven zijn, een nachtelijk bezoek ge bracht. Zij zijn over een muur geklommen en hebben zich toen toegang verschaft tot den grafkelder van de familie Rabitz. Twee van de vier kisten, die hier staan, hebben zij opengebroken, waarna zij onderzocht hebben of op de daarin liggende lijken zich sieraden bevonden. Na dit lugubere bezoek zijn zij ingebroken in den grafkel der van generaal v. Zingler. Ook hier heb ben zij getracht een kist te openen, doch schijnen bij dat werk door eenig vermeend onraad gestoord. Van de misdadigers is geen spoor ge vonden. Of zij werkelijk sieraden hebben meege nomen, kan thans nog niet met zekerheid worden gezegd, daar eerst de bloedver wanten van de overledene door de politie gehoord moeten worden. 'Veem Wybe,-*/ —Wybert vervangt het gorgel- drankje. Wybert beschermt U tegen verkoudheid en infectie Daarom dagelijks Wybert Sensationeels jacht op een inbreker. Sedert twee dagen maakt een 40-tal Schupo's en land jagers jacht op den uit het tuchthuis van Coswig uitgebroken ban diet Chwalinski, die den wachtmeester van de landjagers had doodgeschoten. De patrouille doorzocht alle schuilhoe ken te Aken aan de Elbe en dit heeft blijkbaar de aandacht van den vluchteling getrokken. Hij sprong in de Elbe en zwom weg. In het midden van den stroom geko men,- werd hij door schippers opgemerkt, die hem uit het ijskoude water trokken en aan boord van een der schepen brachten. Zijn beenen waren half bevroren. De schippers gaven hem droge kleeren, doch kregen argwaan. Zij waarschuwden de politie, die hem herkende en in arrest FEUILLETON (Jit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 34) Een oogenblik stond Dave onbeweeglijk. Zijn gezicht was vuurrood geworden, de trekken om zijn mond waren hard en zijn oogen keken dreigend. Zoo is het beter, grauwde hij. Je spreekt nu tenminste een taal die ik verstaDus dat geld moet teruggegeven wordenKijk eens, Millman; jij hebt tot nu toe een hee- leboel gepraat en ik heb geduldig geluis terd. moet jij eens naar mij luisteren.... en goed ookHet spijt me om op die ma nier tegen je te moeten praten, maar het zal de een of de ander van ons beiden zijn, Millman. Je moet een vastere hand hebben dan ik, als je dat geld ooit zult willen terug sturen Millman's hand rustte op het pakje bank biljetten. Hij schoof het nu met een be daarde beweging over de tafel naar Dav« Henderson toe. Op die manier hoeft het niet, Dave, zei hij met iets weemoedig-toegeeflijks in zijn stem. Dit is voor jouje kunt er mee doen wat je wilt. Je moet me goed begrijpen, Daveje kunt dit pakje onder je arm ne men en er op dit oogenblik mee wegwande len en ik zal geen vinge: uitsteken om je tegen te houden. Ik zal evenmin een woord zeggen nadat je weg bent. Ik zal niets doen of zeggen waardoor men aan je zoogenaamden dood zou gaan twijfelen of dat de politie op je spoor zou kunnen bren gen. Ik heb je ééns gezegd weet je nog wel dat je me kunt vertrouwen. Maar Dave, als j ij het gestolen geld niet wilt teruggeven, dan zal i k het doen. Ik heb geen keusik ben net zoo goed schuldig als jij. Dave staarde in de staal-grijze oogen van zijn ouden vriend en zei kortaf: Ik begrijp je niet. Wat bedoel je? Wat ik zegDat, als jij het geld niet wilt terug betalen, ik het uit mijn eigen zak zal doen. Dave keek Millman een moment onge- loovig aan; toen lachte hij grimmig. Zoo, zei hij schamper. Je moet doen wat je niet laten kunt, hoor; ik denk dat je je die luxe kunt permitteeeren Zeker, antwoordde Millman eenvoudig, wat dat betreft, mijn middelen laten mij toe om het te doen. Maar vergeet niet dat geen handelsman ter wereld, hoe rijk hij ook mag zijn, ook maar een stuiver uit geeft als hij niet overtuigd is van de nood zakelijkheid van die uitgave. Dus denk vooral niet dat ik het als een soort sport of genoegen beschouw om die honderd duizend dollar te betalen, of dat het mij niet aan 't hart gaat. Maar als jij blijft weigeren, zit er voor mij niets anders op dan het zelf te doen. Dave Henderson greep zich aan de ta fel vast. Hij werd zich vaag bewust van het feit, dat er ondefinieerbare invloeden bin- nen-in hem aan het werk waren om zijn vast besluit aan het wankelen te brengen. Hij voelde dat hij op zijn hoede moest zijn tegen onbegrijpelijk en onbegrijpbare krach ten in zijn eigen gemoed Neen, schreeuwde hij, ik geef het geld niet terug Millman schudde het hoofd. Ik vraag je niet op vanavond antwoord te geven. Ik denk niet dat je op 't oogen blik klaar bent om een besluit te nemen en eerlijk te zijn tegen jezelf. Er is geen haast bij, het is niet zoo belangrijk of dat geld over een week of over een maand te ruggezonden wordt, nu het al vijf jaar zoek is. Neem een maand bedenktijd, Dave. Als over een maand het geld niet teruggestort is bij den notaris die Tydeman's nalaten schap beheert en ik zal gemakkelijk ge noeg gewaar kunnen worden of dat het ge val is of niet zal ik den notaris anoniem honderd duizend dollar laten toekomen met de verklaring dat deze betaling strekt als teruggave van het geld voor den dief stal waarvoor Dave Henderson indertijd veroordeeld is. Dave balde een van zijn handen tot een vuist en drukte die vuist tegen zijn oogen. Hij werd er zich bewust van wat die myste rieuze invloed was die hem zwak en beslui teloos dreigde te maken. Het was een krachtige invloed die in hem aan 't werk was en hij verwenschte dien invloed uit den grond van zijn hart. Het verzwakte zijn positie en noopte hem tot behoed zaamheid en tegenweer. Hij was bleek van woede en ergernis toen hij weer begon te spreken, grof en grimmig: Verduiveld, Millman, je hebt het recht niet om mij op die manier de duimschroe ven aan te zetten. Wie heeft je gevraagd om je geld beschikbaar te stellen als een offer voor mij.... om me door jouw ver toon van zedelijke superioriteit het gevoel te geven dat ik het grootste mispunt op de wereld ben als ik jou laat betalen? Weet je wat het is? Afpersing is het, ge- meene 'afpersing, anders niet. Je verbeeldt jezelf misschien dat het meel mooi en no bel van je is, maar het is afpersing; dat is het eenige woord er voorje kunt naar de weerlicht loopen met je mooie praatjes Het griste het pakket bankpapier van de tafel, wikkelde het in het papier dat Mill man op zijn verzoek er had afgehaald en nam het onder zijn arm. Toen wachtte hij een moment, alsof hij zien wilde wat Mill man zou doen. Maar deze bewoog zich niet en sprak geen woord. En met een onaan gename keellach liep Dave Henderson naar de deur, rukte die open, stapte op de gang en sloeg de deur van Millman's ka mer achter zich dicht. De eerste gast. Blind voor wat er om hem heen gebeur de werktuigelijk zijn schreden richtend naar het station waar hij straks uit den trein was gestapt, liep Dave Henderson door de straten van New-York. Er wa« een furie van woede in zijn geest, het was ondraaglijk dat er twijfel en aarze ling in hem was gewekt, nu hij de honderd duizend dollar in handen had. In handen! Hij lachte schor. Hij had het geld in den meest letterlijken zin van het woord in handen, stijf tegen zich aan gedrukt. Het was voelbaar, „tastbaar, absoluut van hèm.... in het onschuldig uitziende pakje onder zijn arm. Hij lachte weer. Hij was er op voorbe reid geweest om weken en maanden jacht te moeten maken op Millman, om, als het noodig was, onder te duiken in de New- Yorksche onderwereld en de bondgenoot te worden van het gespuis der wereldstad om zijn spoor te vinden. En inplaats daar van liep hij, nauwelijks een uur na zijn aankomst in New-York, met de honderd duizend dollar tegen zich aangedrukt Millman had hem een maand bedenktijd gegevenHij balde zijn vrije hand tot een vuist. NeenNooit Dat was en bleef zijn antwoord op Millman's krankzinnig voorstel. Maar aan den anderen kant: hij zou zich niet haastenhij moest overleg gen, kalm en met verstand, wat hij met het geld zou beginnen, hoe hij het zou be leggen. Goed belegd beteekende het een jaarlijksch inkomen van minstens vijfdui zend dollarEn wat zou hij gaan doen Zou hij naar Australië gaan of naar Zuid- Afrika en daar een nieuw leven beginnen, als een man van onafhankelijke maat schappelijke positie Of zou hij zich mis schien ergens in Europa vestigen? Het zou tijd kosten om een weloverwogen defini tief besluit te nemen en inmiddels moest hij zoolang ergens onderdak, moest hij een verblijf hebben, waar hij zich volkomen veilig voelde, zoowel ten opzichte van zijn geld als van de mogelijkheid dat de kans van een op duizend zich zou voordoen en iemand de lucht zou krijgen van zijn wer kelijke identiteit! Dat hij, wat dTit laatste betrof, van Millman niets te vreezen had.... daarvan was Dav'e overtuigd. Maar waarschijnlijk zou dit probleem niet zoo moeilijk zijn op te lossen. In zijn zak zat de brief van Nicolo Capriano voov George en deze brief zou ongetwijfeld een „Sesam open U" zijn, zoowel met betrek king tot Dago George's gastvrijheid als zijn trouw. Dave zou even zijn koffer uit het bagage-depot halen en dan naar Dago George gaan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5