STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS Agenda ZOMERWEELDE IN „ZOMERZORG" DINSDAG 24 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE ZOMERTIJD. 15 Mei4 October. „Stscrt." 37 bevat hel Kon. Besluit be treffende den Zomertijd in 1931, waarbij wordt bepaald, dat de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd zal aanvan gen den loden Mei en zal eindigen den 4den October. HET RK. TEHUIS VOOR WERKLOOZEN TE AMSTERDAM. Bezoek van Minister Ruys de Beerenbrouck Gistermorgen te elf uur werden de in het R. K. Tehuis voor Werkloozen aan de Raadhuisstraat te Amsterdam bijeen zijn de mannen verrast door onverwacht hoog bezoek. Z.Exc. jhr. mr. Ch. Ruys de Beeren brouck, Minister van Binnenlandsche Za ken, kwam in gezelschap van den wethou der voor Maatsehappelijken Steun, den heer Jurrema en den Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing, den heer Meyer de Vries, een kijkje nemen in het gebouw. De Minister-President stelde er prijs op, dat tijdens zijn bezoek het huiselijk ver keer zijn gewonen gang zou hebben. Na het gebouw te hebben bezichtigd gaf Z.Exc. den wensch te kennen het dagelijksch kof fiepraatje van den leider van het Tehuis, den heer W. Frie, aan te hooren. Deze heette den hoogen bezoeker wel kom en bracht hem dank voor het blijk van belangstelling, dat Z.Exc. wel had willen geven in het hier ondernomen werk. Luid en langdurig aplaus der werkloozen be wees, dat het bezoek van hun kant zeer op prijs werd gesteld. Daarna voerde Minister Ruys de Bee renbrouck eenige oogenblikken het woord. Z.Exc. prees de inrichting van het gebouw on verklaarde, dat hij gaarne, zoo spoedig hij daartoe na de werkloosheidsdebatten in de Tweede Kamer in staat was, een be zoek had willen brengen aan dit Tehuis, door welks openstelling een zeer te waar- deeren poging gedaan is, om in het som bere bestaan der werkloozen -ecnig licht te brengen. Z.Exc. spoorde de mannen aan een ka- meraadschappelijken geest te blijven be waren. Spr. verzekerde, dat van Regee- ringswege alles zal worden gedaan om de gevolgen van de werkloosheidscrisis zoo veel mogelijk te verzachten. Ten slotte wekte Z.Exc. de mamien op, als goede ka tholieken vertrouwen te blijven stellen op den zegen van den Bond. Nadat de HoogEerw. heer Deken dr. G. C. Kanunnik van Noort den Minister dank had gezegd voor zijn bezoek, verliet Z.Exc. door een hartelijk applaus der werkloozen uitgeleide gedaan, het gebouw. De Minister had voordien een conferen tie met den Wethouder voor Maatsehap pelijken Steun, den heer J. Douwes Jr. en den Directeur van het Gemeentelijk Bu reau voor Maatsehappelijken Steun, den heer J. W. Jurrema, die inlichtingen' gaven over de regeling der ondersteuning in deze gemeente. Daarna werd een bezoek gebracht aan eenige der gebouwen waarin de werkzaam heden van het Gemeentelijk Ondersteu ningsorgaan worden uitgeoefend en zooals boven reeds gemeld aan het R.-K. Xehuis voor Werkloozen. DE VERHOOGING VAN DEN TABAKS- ACCIJNS OP SIGARETTEN. Ned. Vereeniging van sigaretten-importeurs bij den minister. De minister van Financiën ontving gis termiddag de heeren W. Pronk en H. Swarttouw Hzn., resp. voorzitter en secre taris der Nederlandsche vereeniging van si garetten-importeurs, in audiëntie, met be trekking tot het wetsontwerp om den ta baksaccijns op sigaretten met 30 opcenten te vorhoogen. Den minister werd vei"zocht deze opcen ten direct op de thans vigeerende bande rollen te verhalen, waarbij de in den han del gebruikelijke afrondingen in centen dienen te worden uitgedrukt. üp een doosje sigaretten van 50 cent ver koop zou dus in dit geval een toeslag van 4 cents geheven worden, hetwelk door een opdruk op de huidige banderollen ken baar gemaakt zou worden. Voorts werd nog met klem bij den Mi nister aangedrongen om de bestaande in voerrechten op sigaretten zoodanig te wij zigen, dat het den importeurs mogelijk zal zijn het Nederlandsch publiek tegen rede lijke prijzen van Egyptische import-sigaret- te kunnen blijven voorzien. STEUN BEETWORTENSUIKER- INDUSTR IE. Zoo mogelijk vóór 1 Maart a.s. Op de vragen van het Eerste Kamerlid den heer Westerdijk betreffende de indie ning van een wetsontwerp tot steun der beeiwortelsuikerindustrie heeft de ministei van Binnenlandschc Zaken en Landbouw geantwoord dat een wetsontwerp te dezer zake het Departement verlaten heeft. Het is de bedoeling, daardoor nog in vloed te oefenen op den uitzaai in dit voor jaar. Een zoo spoedig mogelijke totstandko ming van de maatregelen wordt door den minister eveneens van groot belang geacht te zijn met het oog op het op te maken bouwplan en andere voorbereidende maat regelen voor het komende oogstjaar. De regeering tracht dan ook de totstandko ming vóór uiterlijk 1 Maart, zooveel dat mogelijk is, te bevorderen. De minister is van meening, dat het wel licht zonder Rijksingrijpen, als bovenbe doeld, niet algemeen mogelijk zal zijn de fabrieken te laten werken. Wat de aardappelmeelindustrie betreft verwijst de minister naar het desbetref fend ontwerp van wet, dat thans reeds door de Tweede Kamer is aangenomen. GEBRUIK NEDERLANDSCHE SUIKER. BIETENZAAD. Naar hef „Hbld." verneemt, heeft de mi nister van Bin. Za-ken en Landbouw zioh met een schrijven betreffende liet gebruik van Nederland'soh suikerbietenzaad o.a. tot do centrale landbouworganisaties gewend. Aanleiding tot dit schrijven moet de- minis ter hebben gevonden in den niet onbeiang- rijken invoer van suikerbieten-zaad, en in het feit, dat het zaad, dat in ons land wordt geteeld, niet voor het buienlandsche zaad behoeft onder te doen. Daarvoor beroept de minister zich in zijn schrijven op de resul taten van de proefnemingen, welke op de proefvelden van het Instituut voor de Sui- kerbietencultur te Bergen op Zoom met tal van suikerbieten rassen worden genomen. Hoewel de resultaen van die proefnemin gen niet worden gepubliceerd, zijn de lei ders der suikerfabrieken hiervan wel op de hoogte. Bovenbedoeld schrijven van den minister beoogt nu, naar wij vernemen, om er bij de Nederlandsche afnemers op aan te dringen om in het belang van de Ne-Jeiiandsche kweekersbedrijven zooveel mogelijk bieten zaad te doen uitzaaien, dat in otjs land i* voortgebracht. EEN FORDFABRIEK TE AMSTERDAM? Wij hebben gisteren onder „Uit de Pers" een beschouwing opgenomen over het feit, dat in Rotterdam geen Fordfabriek zal worden gebouwd, waartoe het plan be stond. Wij lezen nu in het „Hbld": „Wij vernemen, dat de onderhandelin gen van het Gemeentebestuur met de di rectie van de Fordfabrieken te Rotterdam tot vestiging bij de havens West van Ford fabrieken. in een zeer vergevorderd sta dium zijn gekomen. Wanneer de overeenkomst tot stand komt, waarvoor zeer groote kans bestaat, zou de geheele Fordindustrie uit Rotter dam naar Amsterdam worden overge bracht. Dan wordt hier een auto industrie gevestigd, waarin aan vijftienhonderd man arbeid wordt verschaft." Uit Amsterdam wordt aan het „Vad." nog gemeld: Geruimen tijd heeft de directie van de Ford-Automobielenfabriek onderhandeld met het gemeentebestuur van Rotterdam om daar een groote fabriek te stichten van de Ford producten. De eischen van het ge meentebestuur van Rotterdam waren ech ter te hoog, zoodat de onderhandelingen weiden onderbroken. Toen zijn deze geopend met het gemeen tebestuur van Amsterdam. Hier toonde men zich soepeler, zoodatj zijn wij goed in-* gelicht, een overeenkomst is tot stand ge komen, waarbij voor het stichten van een nieuwe fabriek terreinen in den TJpolder zijn aangeboden. Alleen zou daaraan nog ontbreken de sanctie van den gemeente raad. De „Voorw." weet nog te berichten: De keuze van Ford is gevallen op nieu we terreinen nabij de Havens-West, met de ingebruikneming waarvan hierdoor tevens een aanvang wordt gemaakt en waartoe, verschillende werken zullen moeten wor den uitgevoerd. In afwijking van de gewoonte zijn de terreinen niet in erfpacht gegeven, doch verbocht. Vorige week is de Gemeenteraad van Amsterdam langen tijd in geheime zitting bijeen geweest. Daar is toen de kwestie „FordAmsterdam" besproken en het ge volg ervan is gewest, dat men gistermid dag om 12 uur de contracten teekende. Het "gebouw, dat aan het Marconiplein in aanbouw is, zal dus niet als Fordfa briek gebezigd worden. Men heeft het der gemeente Rotterdam ta. koop aangeboden, doch het bod was te la-ag, zoodat tlian3 naar een anderen kooper wordt omgezien. Maanden geleden, onmiddellijk na her bezoek van Henry Ford, stond reeds vast, dat Ford niets voor Rotterdam voelde en de Hollandsche directie opdroeg, op de besie manier van het in aanbouw zijnde pand af te komen. De „Tribune" en de Openbare Leeszalen. Het bestuur der Centrale Vereeniging van Openbare Leeszalen heeft zich in zijn vergadering van Zaterdag vereenigd met de meening, van den inspecteur, dat het dagblad „De Tribune" als moreel schade lijke lectuur moet worden beschouwd en dus volgens artikel 4 der rijkssubsidievoor waarden uit de openbare leeszalen moet worden geweerd. Baron H. P. J. van Heemstra overleden. Op 63-jarigen leeftijd is na een korte ongesteldheid overleden Baron H. P. J. van Heemstra, oud-burgemeester van De Bilt. Baron van Heemstra is ongeveer 20 jaren burgemeester van De Bilt geweest, nadat hij eerst 11 jaren burgemeester van Har- melen was. In 1906 kwam hij naar de Bilt als opvolger van jhr. mr. D. de Blocq van Haersma de With. Baron van Heemstra heeft in de jaren van zijn burgemeester schap De Bilt en Bilthoven zeer sterk zien uitbreiden en onder zijn bestuur zijn tal van werken tot stand gekomen. Toen hij in 1927 aftrad werd hem door de Biltsche Burgerij een groote hulde be reid op het landgoed Beerschoten^ Dc regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling zal Vrijdagmiddag a.s. te 1.15 uur plaats hebben op de be graafplaats aan den Brandenburger weg. „RUIM BAAN". 't Zal misschien overbodig zijn, maar toch willen we er nog even. aan herinneren, dat morgen Woensdagochtend, kwart vóór 8 in de' Harte brug kerk de H. Mis zal gelezen worden voor de zie'eruet van o-nze overle den leidster Marie v. d. Vijver. We zullen in de kerk allen bij elkaar zitten, vooraan, in de groene banken, aan den kant van 't Maria altaar. Laat ons t-och zorgen, dat er niemand van onze leden of oud-leden, groot of klein, ontbreekt. Nogmaals, ouders, helpt- medeOp het bidprentje van de overledene staat: „Haar leuze was: Ailes te zijn voor het kind, kind zijn met de kin deren. Thans heeft zij uk den mond der kinderen haar lof bereid." Kinderen, stelt daar een eer in, dat w ij, door onze gezamenlijk» gebeden en door onze H. Communie in staat zijn, om onze dierbare leidster één, als 't kan, nóg grooteren lof in den hemel te bereiden. Nie mand blijve thuisWe hebben zooveel mo gelijk de hoofden van de scholen bericht gezonden, dus als 't eens voor mocht ko men, dat de kinderen, die ver wonen, iets te laat op school koimen, zullen de onder wijzeressen dit voor dezen keer niet kwalijk nemen. Binnenkort volgt nader bericht over de hervatting der repetities; we gaan weer spoedig beginnen. HET BESTUUR. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 2637. Vissoherij Maat schappij „Fiducua". Katwijk aan Zee, Ha ven 2. C. de Wiit, Katwijk aan Zee. Vereeniging „Koninginnedag". De algemeene jaarlijksche ledenvergadering van bovengenoemde vereeniging werd gister avond in hotel „Den Burcht" gehouden. Te 8.15 uur opende de voorzitter de matig bezochte vergadering. Het jaarverslag van den secretaris wordt on der dankzegging aan den samensteller goed gekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester sluit met een batig saldo van ƒ2.90, in ont vangst en uitgaaf met 1409.30. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren S. v. Nootenvan Zwieten de Blom en C. A. de Bruyn. Voor de bestuursvacatures worden candidaat gesteld voor de vacature-Gcijtenbeek: de hee ren Geijtenbeek en S. van Nooten; voor de vacature-Sanders de heeren :J. F. X. Sanders en A .v. d. Lijke; voor de vacature-Boekkooy de heeren L. Boekkooy en C. A. de Bruyn. Gekozen werden de heeren. J. P. Geijten beek, J. F. X. Sanders en L. Boekkooy. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: P C. Labrijn, le voorz., F. G Rosier, 2e voorz., J. P. Geijtenbeek, le seerPh. van der Lof, 2e seer., P. J. Jansen, le penningm., J; F. X. Sanders, 2e penningm. ,L. Boekkooy, E. Ques- trpo Jr, Commissaris; J. Voorbij, Coram. Besloten werd in April een propaganda- avond te houden, waarmede getracht zal wor den het ledental uit te breiden. Op 31 Augustus zal op het Schuttersveld 'n middagfeest worden gehouden, waarbij o.a. medewerking zal worden verleend door H.H. onderofficieren van het 6e Regt. Veldartillerie. Des avonds zal bij genoegzame deelname 'n gondelvaart worden georganiseerd. Aanbestedingen. De Directeur van Gemeentewerken heeft hedenmorgen op het bureau van Ge meentewerken namens B. en W. aanbe steed: Bestek No. 7.: Het leveren van gegoten ijzeren rioolschachtluiken en klimijzers.'Er waren 12 inschrijvingen ingekomen nl. van: N.V. Handelsmij. en Ijzergieterij Thijs- sen en Zoon te Tegelenperc. 1 792, perc. 2 126; N.V. Jos. Kurschens Ijzer gieterij „De Globe" te Tegelen: perc. 1 en 2 832; Fa. Pen en Bauduin, Dordrecht perc. 1 894, perc. 2 ISO; N.V. Ijzerhan del Bolle en Co., Den Haag: perc. 1 en 2 1138; N.V. Kon. Nederl. Grofsmederij: perc. 1 1200.perc. 2 165.N.V. IJzer- en Metaalgieterij v.h. H. Hagenaar, te Oosterhout: perc. 1 695.perc. 2 168.N.V. Ijzergieterij Bladmetaalfa- briek te Vaassen: perc. 1 en 2 1203. Handelsvereen. Buderus, Den Haag: perc. 1 en 2 1136.N.V. Ned. Ijzergieterij Vulcanus, te Vaarsen: perc. 1 982.perc. 2 150.Fa. Driessen en Billekens te Tegelenperc. 1 en 2 975.N.V. Ma chinefabriek en Ijzergieterij „Holland" te Bergen op Zoom perc. 1 en 2 1375.— N.V. Machinefabrieken Gebrs. Stork en Co. te Hengelo: perc. 2 180. Hierna werd aanbesteed: Bestek no. 9: Het verbeteren en verbreeden van den Morsehsingelweg tusschen den Morschweg en de Spoorhavenbrug. Ingeschreven was als volgt: A. Schauls te Rotterdam 18987P. J. Oorver 15.900; G. A. Koning, Voorschoten 15.800; Th. de Winter en C. J. van Wee- ren 14.500; Fa. E. Sanders en Co., Gouda 13.943; Fa. Marcelis en Heemskerk 13.464; J. Warnaar en W. Hoogstraten 13.298; L. P. v. d. Geer en A. Stuifzand 13.222; W. Timmers Jr. en P. Snoeker 12.600; E. v. d. Berg en A. W. de Groot 12.000; J. H. Sanders te Delft 11.977; K. J. van Dort 11.900. Tenslotte werd nog aanbesteed: Bestek no. 10: Het uitvoeren van slootdempingen, rioleerings- en bestratingswerken in de Co-betstraat en de Verlengde Kernstraat. Hiervoor waren 11 inschrijvingen inge komen, nl.: A. Schauls, te Rotterdam voor 15.987; K. J. van Dort 13.-100; G. A. honing, Voorschoten 12.300; N. Timmers en P. Snoeker 11.844; J. Warnaar en W. Hoogstraten 9995; J. H. Sanders, Delft 9683; Fa. Marcelis en Heemskerk voor 9129; Fa. v. d. Berg en A. W. de Groot 92:12; L. P. v. d. Geer en A. S' tVn-' 8222; Th. de Winter en C. J. van Weeren 7895; E. Sanders en Co., Gouda 7888. Waar geen woonplaats vermeld is deze Leiden. Leidsch Studenten Corps. Het collegium van het Leid/sehe Studen ten Carps voor den cursus 1931/32 is als volgt samengesteld: J. de Blieck, praeses; E. Pelinok, ab-aotisG. R. G. van S win de ren, quaestor; Th. P. Ga lest in, assessor I en J. van Doorn, assessor II. Gisteravond hield de Afd. Leiden en Omstreken van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren haar jaarverga dering in het Hotel „Den Burcht". Aan het jaarverslag ontleenen we, dat het aantal leden 547 bedraagt. Het finantieel verslag geeft, van inkom sten en uitgaven een bedrag aan van 1072.26 met een saldo van ruim ƒ400. Zaterdagavond heeft de Vereeniging tot aanleg en onderhoud van volkstuinen „On3 Genoegen" haar jaarfeest gehouden. Nadat er vriendelijke woorden en cadeaux over en weer waren gewisseld werd het smaakvolle programma afgewerkt dat ver zorgd werd door het „Trio Mito". Intusschen hield de technisch adviseur de heer J. Jon ker een causerie over tuinen en tuinieren. Een vroolijk bal besloot dit eerste jaarfeest. Onbestelbare post. Brieven Binnenland. R. F. Boers, Leiden; de Bruin Centraal- bureau Rijvaardigheid bewijzen, Den Haag; J. J. Groen en Zn., Leiden; Dr. A. Haak, Den Haag; G. de Haan, Voorburg; J. Hendriksen, Roelofarendöveen; Mej. Hydra, Mevr. S. W. Jurgens, Den Haag; Leidsch Dagblad, Leiden; J Paats, Den Haag; Roggeveen en Co., Den Haag; J, de Roode, Amersfoort; Mevr. Schel- ke-Raar, Leiden; Mej, C. de Waal, Dep Haag; Th. Warmerdam, Voorschoten. Briefkaarten Binnenland. Bakkers, Leiden; H. Bulthuis, Amsterdam; O. Fisschen, Den Haag; C. de Gunst, Alhier; G. Hogenes, Den Haag; J. Homberg, IJmuiden; Mej. Levelang, Leiden; H. Schreuder, Amster dam; Juffr, Verhagen, Nijmegen; Mej. P. Was senaar, Haarlem; J, Wermeer, Voorburg. Brieven Buitenland. Czoegy. Keretzgyaato, Budapest; A. Gertzen, Cloppenburg; P. Hildebrand, Liege; R. Knoe- fel, Mayzood; P. C. Martin, Zurs; G.. Schulz, Reckinghausen; E. A. Webb, Cheltenham. Briefkaarten Buitenland. J. P. Damen, Karlstad; J. Feikema, Forz. chez Paris; C. Wiekhart, Soerabaia. Zes briefkaarten zonder adres. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen wis- en natuurkunde met hoofdvak Pharmacie de heer J. H. H. Bosch van Loenen (Leiden; doctoraal-examen geneeskunde de heeren b. H. Beuling (Leiden), P. Provó Kluit (W assenaar) en mej. L. H. Goemans (Schiedam). Het is bijna niet meer bij te houden, zooveel bloemententoonstellingen als er deze maand georganiseerd zijn de een al mooier dan de andere! Haarlem spande de kroon, maar de tentoonstelling, welke heden in „Zomerzorg" wordt ge opend, niag met Haarlem wedijveren, zoo- al niet in groot Le, dan toch wel in ver scheidenheid en kwaliteit van bloemen. Ook dit jaar is het aantal inzendingen- weer zoo groot, dat de zaal van Zomer zorg te klein bleek en een gedeelte van de biljartzaal moest worden afgenomen. Deze afscheiding is op smaakvolle wijze aange bracht met coniferen-groen. Alvorens een vluchtige rondgang langs de verschillende stands te beginnen, wil len wij gaarne vakgenooien en stadgenoo- ten aansporen deze show met een bezoek te „vereeren". Het bezoek vanuit de stad is over het algemeen niet om over te pochen, wat heel jammer is, want de Zomerzorg-ten- toonstelling is niet opgevat als een vak expositie, maar wel degelijk ook voor de leeken bedoeld. Van de opstelling der bloe men in prachtige manden, van rotstuintjes enz. is veel werk gemaakt, onder de be kwame leiding van bekende arrangeurs als Koper, Bennenbroek, Bouwman, Oegst- geest, De Beuk, Oegstgeest en Van Em- pelen, Heemstede. Een rondwandeling. Laten wij de rondwandeling langs de stands beginnen bij het middenperk, dat een prachtige mengeling van voorjaars geuren is: Het leeuwenaandeel heeft hier de heer Soeteman uit Noordwijk met zijn onvolprezen collectie tulpen o. a.: Oranje Valk, Prins van Oostenrijk en Couleur Cardinal. Daartusschcn genesteld is de inzending van de firma J. P. Segers te L i s s e, waarin vooral uitblinken de d. v. t. Triomphator en Oranje Globe. De andere helft van het middenperk wordt ingenomen door Gebr. van Zonneveld uit Sassenheim, die uitkomt met ver schillende nieuwe Darwin-tulpen en een kern van Narcissen. Het front wordt inge nomen door nieuwe croeussen. Een rijke en uitgebreide stand, met smaak gearrangeerd, is die van Gebr. Eg- gink te V o o r s c h ot e n. Een unicum is hier wel de dubbele narcis Valencia. Na tuurlijk ontbreken de Cromwells niet op het appel met een zee van bloemen. Voorts zond deze firma in een collectie cro- oussen en ongeveer 20 diverse Bartigon- sports. Een pracht van een mand met de narcis Liberty vormt in. Zomerzorg de Gemeenteliike Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op het bepaalde bij de wet 18 Juli 1930, Staatsblad No. 333; Brengen ter kennis van belanghebbende: lo. dat de hoofden van binnen deze ge meente aanwezige inrichtingen, tot de op richting of uitbreiding waarvan vóór 12 Februari 1929 vergunning is verleend krach tens de Hinderwet of de vóór het in wei- king treden dier wet geldende Koninklijke besluiten, verplicht zijn de hun verleende vergunning vóór 1 April 1931 aan het Ge meentebestuur over te leggen; 2o. dat daarbij tevens moeten worden overgelegd alle daaraan gehechte stukken en alle besluiten, waarbij de vergunning is gewijzigd of waarbij ontheffing van voor waarden is toegestaan; 3o. dat bij niet inachtneming~van het bo venstaande vóór 1 April 1931 de betrokken inrichting, te rekenen van 1 Juli d.a.v. ge acht zal worden zonder vergunning in wer king te zijn en dat wijziging der vergunning of ontheffing der voorwaardenniet is verleend. Yan de overlegging der bovenbedoelde stukken zal door het Gemeentebestuur 'n verklaring worden afgegeven. Binnen één maand na de overlegging zullen zij tegen afgifte van een bewijs van ontvangst aan de belanghebbenden worden terugge geven. De inlevering dient te geschieden ten Gemeentehuize, Rapenburg 12. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Februari 1931. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Woensdag, Jaarvergadering R. K. Bond Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.15 uur. Vrijdag, Ver. „Nederlandsoh Fabrikaat", voordracht prof. ir. J. Klopper, Nutsgebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 F e b r tot en met Zondag 1 Maart a. s. waargenomen door apotheek: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, Tei. 523. waardige vertegenwoordiging van de fir ma A. v. d. Voort te Sassenheim. Aangrenzend staan wij voor de collectie van de firma R. Tromp en Zoon te L i s s e, die eveneens vertoont een groep Bartigon en Copland-sports. De e.v.t. Gertrude vraagt daarnaast de aandacht van vak- genooten. De achterzijde van de zaal wordt geheel ingenomen door de firma J. Lubbe en Zn. te Oegstgeest. Voor een leek is deze proeve van „wild-gardening" wel een van de meest interessante groepen, maar ook voor een vakman is er veel schoons te zien. Uit den overvloed sommen wij slechts op de Leedsii Ladi.v Chamberlain, de Poe- ticus Actaea en de bekende narcissen, Rembrandt en vooral Grand Maitre, die met 'hun gouden trompet hun eigen roem al hebben uitgebazuind. Voor liefhebbers van mooi-opgemaakte manden valt er in de inzending van den heer Jae. Uitenboogaard uit Oegst geest veel te genieten: Van de nieuwe, hier geëxposeerde vroege tulpen, noCfcen wij Aria, Corotiella, Herman Waller en de Mendeltulp Sonja. De firma D. D. Lefeber nit L i s s e heeft een klein maar fijn standje met nieuwe narcissen. Bijzonder trekt de aandacht de red-cup Jupiter. De heer Jac. Brussee uit R ij n s b u r g vertoont enkele prachtmanden tulpen v. u. L'Aurore. G. v. d. Meij's Zonen te L i s s e sluit de rondwandeling in de groote zaal met een kleine collectie o.a. Jönköping, reeds beroemd, maar hier buitengewoon mooi in het daglicht tredend, evenals de poe'icus Prins van Oranje. Bij het binnenkomen van de kleine zaal wordt de wandelaar plotseling weggevoerd naar de Mexicaansche wildernis. De heer W. Bouwman uit Oegstgeest 'heeft hier een belangwekkende cactussen-verza meling benevens Azalea's, Primula's en Clivia's. De rotonde is herschapen in een z.g. „Old Nursery" door Gebrs. van Egmond te Oegstgeest, een ideaal van een rotstuin, waarin de meest zeldzame plan tjes en bloemen te pronk staan. De heer G. Haver te Sassenheim komt met een uitgebreide collectie Triumph-tulpen in goede kwaliteiten De heer M. Verhaar uit Oegstgeest zond eveneens hulpen in, onder welke voor als opmerkenswaard is de tt. Sedalia. Een schoone collpctie met smaak gerang schikte manden is afkomstig van de firma P. van Reisen en Zn. te Voorhout. In 't- oogvallend mooi zijn de Orange Beauty's. De Tentoonstelling van Bloembollencultuur.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2