Bij Hoofdpijn 4* Om Honderd Duizend Dollar! MAANDAG 23 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE MIST. De aangevaren tjalk op de Zuiderzee. De tjalk de „Volharding", die Vrijdag door de stoompout op de Zuiderzee werd aangevaren, is op 1000 Meier terzijde van de haven van Stavoren drijvende gevonden met een lek aan de bakboordzijde. Het schip is de haven binnengesleept. Een botter gezonken. Tengevolge van den mist is Zaterdag avond op 300 M. fen Noord Westen van den Vuurtoren de Ven de botter E.K. 95, schipper S. Pereboom op een klip gestoo- ten en gezonken. De bemanning wist met de sloep den wal te bereiken en is te voef naar Enkhuizen gegaan. Gistermorgen is de sloep, die 75 ton haring bevatte, naar Enkhuizen gebracht, terwijl de sleepboo-' ten de Urk en Breezand den botter tiaar mast hiervan stak boven het water uit. Zweedsch stoomschip gestrand. Zaterdagmorgen is een Zweedsch stoom schip, tengevolge van den mist op de Nol- lenplaat bij Vlissingen vastgeloopen. Eeni- ge sleepboot en zijn ter assistentie der waarts vertrokken. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Bij het uitgaan van de school is Vrijdag middag om halfvier te Oude Pekela de 7- jarige F. J. Bodeweg door een auto uit Winschoten overreden en gedood. Ernstige aanrijding. Eén doode. Gistermiddag heeft de tandarts idr. Roo- sen, die met zijn auto van Malden op weg was naar Nijmegen, hetongeluk gehad ter hoogte van den scheidingsweg, onder de gemeente Malden, een meisje aan te rij den. Het kind kwam onder de auto en was na enkele oogenblikken overleden. De auto botste vervolgens tegen een boom. Dr. R., die zelf bestuurde, werd gekwetst. Hij werd naar het Canisiusziekenhuis ver voerd. Zijn toestand was gisteravond gun stig. Auto-ongeval te Nijmegen. Gistermiddag omstreeks 4 uur had op den Willemsweg een soortgelijk auto-onge val plaats. De heer V., banketbakker to Nijmegen, reed met zijn wagen door liet dichtbevolkte kwartier. Op den weg wa ren eenige kinderen- aan hek-sneeuwballen- gooien. Opeens liep cle 51/2-jarige \V. achteruit en tegen de .auto aan. De chauf feur was niet meer in 'staat om bijtijds de auto tot stilstand te brengen, "zoodat de knaap er onder kwam en een schedelbreuk opliep. De kleine werd naar het St. Cani siusziekenhuis overgebracht, .waar zijn toe stand gisteravond ernstig was. Operatief ingrijpen was onmiddellijk noodzakelijk. Men hoopt de kleine nog in leven te kun nen houden. Smokkelaarster door trein vermorzeld. Donderdagavond is in de nabijheid van het kasteel Rimburg de vier en veertigja rige smokkelaarster, vrouw B., nadat zij door beambten was aangehouden en op de vlucht was gegaan, onder een sneltrein geraakt en vermorzeld. Verdronken. Te Krimpen a. d. IJsel is het 15-jarige meisje E. J. ITagendijk te water geraakt en verdronken. Aan de gevolgen overleden. Zaterdag viel op een schip, liggend bij de loods „San Francisco" aan de Rijnha ven te Rotterdam bij het lichtleggen van de luiken een schild in het ruim. Van 't V. kreeg dit op het hoofd. In bewusteloozen toestand vervoerde de G.G.D. hem naar hei ziekenhuis Coolsingel. Bij aankomst was hij reeds overleden. BRANDEN. Twee personen brandwonden bekomen. In het Binnengasthuis te Amsterdam is opgenomen een 52 jarige vrouw, wonende in de Tasmanstraat, wier kleeren bij het smelten van was op de brandende kachel in brand waren gevlogen, tengevolge waar van zij ernstige brandwonden aan armen, rug en beenen bekwam. Haar man, die trachtte het vuur te dooven, kreeg brand wonden aan beide armen en werd even eens naar het Binnengasthuis vervoerd. Noodlottig oponthoud van de brandweer. Zaterdagavond werd de Eindhovensche brandweer gealarmeerd voor een brand in :de manufacturenwinkel van den heer G. van Hoof, aan den Broekschenweg te oensel, gemeente Eindhoven. Ongelukki gerwijze werd de brandweer aan den Woensensoken overweg voor de gesloten boomen opgehouden, zoodat inmiddels de geheele winkel in lichte laaie stond en het pand bijna geheel was uitgebrand, toen de brandweer ter plaatse arriveerde. Haar bjleef dus niet anders over dan het vuur te beperken tot het perceel, hetgeen haar gelukte. Van den inboedel kon slechts een klein gedeelte worden gered, terwijl een groote voorraad manufacturen verloren is gegaah. Het pand zoowel 'als de inboedel zijn verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Boerderijen afgebrand. Zaterdagmorgen te 7 uur is door het om vallen van een lamp in de schuur waar het hooi in brand geraakte, het boerderijtje van F. Dijkstra te Gersloot bij Heerenveen afgebrand. Niets kon behouden worden. Een paard een eenige koeien kwamen mede iu de vlammen om. Zaterdagmorgen om vijf uur brak brand uit in de boerderij, bewoond door den veehouder Krol te Follega (F.) In een uur tijds was alles tot den grond toe afge brand; 33 stuks vee kwamen in de vlam men om. De oorzaak moet gezocht worden in bet omvallen van een lantaarn. Alles was verzekerd. De boerderij behoort in eigendom aan den heer P. Win ia te Follega. Ernstige tramstoring in Den Haag. Gistermiddag is omstreeks 11.30 uur op het Buitenhof te Den Haag een uit-de rich ting Rijswijk komende tram ontspoord, doordat de contrarails' onvoldoende steun gafi De lange motorwagen reecl meer dan 10 meter dwars over den verkeersweg, waarbij het een wonder mag heeten, dat op- dit drukke punt zich geen enkele wiel rijder of auto bevond. De beugel van den gederailleerden Wagen scheurde eeu ge deelte van het bovennet -uiteen, waardoor ook het tramverkeer van de lijn 3 (een ne- venspoor) werd stopgezet. Personeel van de hulpbrigade van de H. T. M., benevens een kraanwagen van de politie-brandweer uit, Den Haag, slaagden er in, na verschil lende werkzaamheden, om ruim 1.30 uur den wagén weer in het goede spoor te brengen. De lijnen S en 9 naar Sc-hevenin- gen, benevens de interlocale lijn naar Rijs wijk en Delft werden over het reserve- spoor ip de Korte Poten gaande gehou den, terwijl lijn 3 via de Jan Hendrikstraat en de Groote Marktstraat, waar gewisseld werd, de Heerengracht bereikte. Een en ander trok op Zondagmiddag een zeer groote belangstelling. Eerst in den namid dag zag men kans den defecten motorwa gen naar de centrale te sleepen. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardi's Poeders IJ spoedig' helpen: Mijuhardt's Hoofdpijn- poeders. Grieppooders, Vorkoud hei ds- poeders. Kiespij upoeders, Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mjjnhardt. Let bij het koopeu hieropPrijs per poeder 8 ct. en p. doos 45 c-t. Verkrijgbaar bij Uw drogist. INBRAAK TE ROTTERDAM. 5000 uit de brandkast gehaald. Zaterdagmorgen is de 'werkster van de firma H. Hanno en Co., "exporteurs en graanfactors aan het Nieuwland tc Rotter dam, tot. de ontdekking gekomen, dat er was ingebroken. De brandkast, die in een klein kantoorvertrek stond, was aan de voorzijde a la sardine opengescheurd en de geheele inhoud was verdwenen. Terstond werd de politie gewaarschuwd, die een uit gebreid onderzoek instelde. Vermoed wordt, dat de dieven met behulp van val- sche sleutels binnengekomen ..zijn. Wat er precies in de brandkast heeft gezeten is nog niet definitief vastgesteld. Behalve vele papieren moet er in e]k geval 'n aan zienlijk bedrag in geld, circa 5000, zijn gestolen. Het onderzoek wordt voortgezet. EEN KUNSTINSTELLING BENADEELD De administrateur aangehouden. Reeds lang \va«s het bekend, dat in de administratie van d« Maatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam ongerechtig heden waren ontdekt, doch op verzoek der Maatschappij, welke dit verzoek steunde op alleszins te billijken gronden werd tot nu toe geen ruchtbaarheid gegeven. De familie van den administrateur n.l. had aangeboden het verduisterde bedrag aan te zuiveren. Echter, óf de familie heeft niet geweten, dat het verduisterd bedrag zóó groot was óf zj.j heeft haar belofte niet kunnen ge stand doen, maar dezer dagen heeft de po litie ingegrepen. Het gaat hier om een bedrag van niet minder dan 50.000, waarvoor de kas van de Maatschappij „Arti et Amicitiae" en die van het. Weduwen- en Weezenfonds dier Maatschappij is benadeeld. De administrateur, die 44 jaar oud is, was reeds lang in dienst der Maatschap pij en genoot het volste vertrouwen. Een zonnevlek. Vrijdagmorgen was er in Limburg een zonnevlek te zien bij opkomenden zon, door den Nevel heen en zonder zwart glas. Later was de zon te scherp voor het oog, en moest een zwart glas genomen worden, waarmede zij duidelijk te zien was. In den loop van den dag trok de vlek rin cle richting van Oost naar West. i Nestkasten vopr nuttige vogels. De PlantenziektekUndige Dienst te Wa- geningen vestigt nogmaals de aandacht van alle bezitters van bosschen, houtop standen en parken (gemeenten, instellin gen en particulieren) op de wenschelijk- heid van het ophangen van nostkastjes, als broedgelegenheid voor insectenetende vogels. Uiterlijk in Maart moeten deze kastjes opgehangen worden. Aanbevolen kan worden het vierkante model, dat vol gens aanwijzingen vair den dienst ver vaardigd is (met uitnoembaren bodem). In het bijzonder wordt- ook de aandacht gevestigd op het aanbrengen van broed plaatsen voor grootere' vogels als spech ten. uilen, kauwëri, kleine boseliduiven. Resultaten hiermede worden niet zoo snel bereikt als met het verschaffen van broed gelegenheid voor kleinére vogels. Advies hierover, oomerle over alles wat verband houdt met vogelcultuur, wordt op' aanvrage gratis door den Plantenziekten-, kundigen Dienst, te "Wageningen ver strekt. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 24 Februari. Huizen, 298 M. Uifcsl. K. R. O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Causerie door Pastoor Perquin. 12.001.30 Concert KRO-trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.302 00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Knipcursus. 4.006.30 Concert. KRO-orkest o. 1. v. J. Gerritsen m. m. v. M. van 't Woud (cello). 6.306.45 Verbondskwartiertje. 6.45^7.15 Schriffverbeteringscursus. 7.158.00 Gramofoonpl. 8.009.30 Lijdensmeditatie door Rector H. A. Bots. M. m. v. R.K. Zangkoor A. M. D. G. o 1. v. P Ravenslcot. Cor van Stryen (orgel). 9.4511.00 Concert door Mevr. S. Brauti- gam (zang) en Agnes Luns (piano). C.a. 9.30 Vaz Dias. II.00—12.00 Gramofoonpl. Hilversum, 187 5 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AVRO-kwintet. o. 1. v. 12.302.00 Concert Tuschinsky-orkest o. 1. v. Max Tak. 2.002.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.00—4.00 Knipcursus. 4.004.30 Gramofoonpl. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.306.00 Concert. Orkest v. Luxor-Palast te Rotterdam o. 1. v. Mare Velt. 6.006.20 Landb. Causerie door Ir. Const. Stevens. 6.207.00 Vervolg Concert Luxor-orkest. 7.00—7.30 Engelsche les. 8.008.30 Alexander Schmuller bespreekt en speelt eenige Russische vioolsoli. 8.309.00 Gramofoonpl. 9.009.20 Ir. J. W. Clerx: „Klinker en Kei wegen". 9.2010.05 Concert. Omroeporkest o. 1. v.. Nico Gerharz, W. Brom (klarinet). 10.05—10.20 Vaz Dias. 10.2011.00 Theater Carré Amsterdam. Laatste acte van „Troubadour", G. Verdi door de N.V. Italiaansche Opera. 11.0012.00 Gramofoonpl. Dave n try, 15 5 4,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O. Henry. I.20 Orkest-Concert. 2.15 Televisie. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing, en Berichten. 7.00 Piano-recital door E. Isaacs. 7.20 Lezingen. 8,05-Concert. L.,England (piano), Orkest. 9.20 Berichten en Lezing. 10.00 Kamermuziek, F. Mannheimer (piano), Strijkkwartet. II.05—12.20 Dansmuziek. „R a d i o P a r i s" 1 7 2 5 M. 8.05 Gramofonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. I.25 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Tooneeluitz, 9.50 Solisten-concert. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonplaten. 9.3510.35 Gramofoonplaten. 10.3511.15 Gramofoonplaten. II.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcerl. 4.205.20 Solistenconcert. 7.20 Muzikaal allerlei. K a 1 u n d b o r g, 115 3 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en zang. 7.207.35 „Familien Hansen" van Jéns Locher. 7.358.20 Orkestconcert. 8.209.05 „Chitra". Tooneelspel van Rabin- dianath Tagore. 9 059.20 Liederen-voordracht. 9.4010.25 Orkest- en solisten-concert. Z e e s e n ,1 6 3 5 M. 5.4011.50 Lezingen. 11.5012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Voordrachten. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.20 Lezingen. 7.20 „Musikalisches Durcheinander" o. 1. v. H Spitz. 9.20 Berichten. 9.35 Lezing en daarna tot 11.20 Concert. TELEVISIE IN DUITSCHLAND. Dr. Fr. Noack, Berlijn, schrijft het volgende in het weekblad „Radio-Expres": Van bepaalde zijde worden berichten ver breid, dat men in Duitschland de televisie uitzendingen over de omroep-zenders Zeesen (K. Wusterhausen) en Berlijn-Witzleben zou willen staken en op korte of ultra korte gol ven overgaan, maar dat het gebruik van ultra korte golven voor tedevisie nog niet zoo ver is ontwikkeld, dat men in afzienbaren tijd op de invoering van een dergelijke televisie zou mo gen rekenen. De werkelijke situatie is anders. De uitzen dingen over Zeesen en Witzleben blijven door gaan en men wil deze uitzendingen zelfs uit breiden; dit werd op de jongste ledenvergade ring van den Allgemeinen deutschen Fernseh- verein medegedeeld door Ministerialdirector Dr. Kruckow van het Rijkspostministerie. Daar naast en gelijktijdig daarmee zal men gron dige proeven doen met den kortegolfzender Döberitz. Al deze uitzendingen zijn hoofdzakelijk voor den technisch aangelegden amateur ge dacht en worden daarom nog buiten bet alge- meene omroepprogramma gehouden. Wat betreft de televisie op ultrakorte gol ven, staat het vast, dat zeer ernstig over de invoering daarover in Duitschland wordt ge dacht en dat men bij de Rijkspost dit den weg acht om tot een bevredigende televisie te ge raken. Maar men wil in geen geval de uitzen dingen over Zeesen en Witzleben en over den kortegolfzender te Döberitz staken voordat de televisie op ultrakorte golven tot een zekere rijpheid is gekomen: men wil integendeel zor gen, dat in elk geval de uitzendingen zonder onderbreking voortgang hebben. In één der dagbladen (Berliner Tageblatt) is een poging gedaan om een stormloop tegen de geheele televisie te ontketenen; er verscheen althans kortgeleden een artikel, waarin de schrijver zich scherp keerde tegen de invoe ring. De schrijver was echter allerminst een vakman en beoordeelde het vraagstuk heel anders dan de Rijkspost. De Duitsche Rijks- post blijft groote belangstelling koesteren voor de invoering van televisie in Duitschland en het was ook de Rijkspost, die bet initiatief nam tot de nieuwe proeven over den zender te Döberitz. - -- Het zal hieruit duidelijk zijn, dat aan de eenzijdige uiting van het Berliner Tageblatt niet te veel beteekenis moet worden gehecht. In een artikel in de Funk maakt dr. W. Friedel de opmerking, dat men eigenlijk met de televisie op omroepgolven. ondanks het be perkte beeldpunten-aantal toch nog wel aller lei dingen kan doen, die door velen het expe rimenteeren ermee aantrekkelijk zouden kun nen maken. Dan moet men echter afzien van al hetgeen met deze, thans verwezenlijkbare te levisie ,niet kan of niet goed kan. Actualiteiten van de week, zooals de bioscoop die geeft, zijn nu eenmaal nog niet te verwezenlijken, maar naast de koppen van sprekende personen kan men met enkele zeer eenvoudige films, vooral teekenfilms, toch al heel wal verscheidenheid brengen. Wij gelooven, dat deze opmerking de aan dacht verdient. Met het voortdurend herhalen, dat het toch zoo veel mooier zou zijn, als we op televisiegebied reeds meer ko'nden dan nu het geval is, komen we niet verder. Veel vruchtdragender lijkt het om eens na le gaan of uit de wél bestaand'' mogelijkheden niet toch iets te maken is. FEUILLETON Uit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 32) Er was een warwinkel van klemmende gedachten in Dave's brein, terwijl Mill- man, na-dat ze uit de lift waren gestapt, hem voorging naar zijn appartement en hem in zijn zitkamer binnenliet. De jonge man hoorde nauwelijks wat- zijn eastneer zei. De familie brengt den zomer buiten door, vertelde hij, en ik ben weer tot mijn oude gewoonte teruggekeerd.... nu ik weer vrij ben om te doen en tc laten wat ik wil, voegde hij er ironisch aan toe» om tijdens hun afwezigheid hier mijn ten ten op te slaan. Dan kan het huis in de stad gesloten worden. Ga aan tafel zitten, Dave en maak het je gemakkelijk Dave lachte kortmaar het was geen prettige lach. Valstrik of geen valstrik, Millman zou zijn kaarten moeten openleg gen- Hij moest zekerheid hebben of Mill man het geld had of dat het in de han den van een ander was gevallen.... Zijn vingers sloten zich steviger om de revolver in zijn zak. De kans dat Millman iet geld uit de duiventil had gehaald was ten slotte duizend op één dat een anaei het had, één op duizend Ja, zei Dave koel, je hebt hier een schit terende kamer.een heele verbetering vergeleken bij de gelegenheid waar je een paar maanden geleden woondeMet een abrupte hoofdbeweging wees Dave naar een deur aan het andere einde van de kamer. Ik merk, dat jo adar een gesloten deur hebt, zei hij ironisch. Ik hoop niet dat ik op een ongelegen moment ben komen binnenval len en dat je vrienden bij je hebt of iets van dien aard Vrienden vroeg Millman verbaasd En toen opeens kwam er een trek van begrij pen in zijn vriendelijke oogen. O, ik weet het al, verklaarde hij gemoedelijk het is moeilijk hè. om een oude gewoonte af te wennen! Neen, er is niemand hier be- halve wij tweeën. Maar misschien voel je je geruster als je jezelf kunt overtuigen? Graag, antwoordde Dave plompverlo ren. Ga je gang dan maar! Millman maakte een uitnoodigend ge baar in de richting van de deur. Ik volg jou liever Millman wendde zich naar de deur, aar zelde een moment en bleef opeens staan. Dave, wat is er met jout, vroeg hij voor de tweede maal. Niets bijzonders. Laten wc eerst dit even in orde maken, hè? Loop maar door: ik wil graag even zien hoe je verder be hujsd bent. Het is aUijd een genoegen om te merker, dat een oude vriend in aange name omstandigheden leeft Zonder verder een woord te zeggen, liep Millman de kamer door en opende de bewuste deur. Die bleek naar de slaapka mer te voeren en achter dit vertrek lag een badkamer. Deze drie kamers vormden Mill- man's appartement. Dave Henderson inspecteeerde ze zwiv gend. Hij keek Millman met gefronste wenkbrauwen aan, met een blik van niet- begrijpen, toen ze weer in de zitkamer te rug waren en zei op groinmigen toon: In orde De eerste zet is voor jou Maar hoe zit liet met een' zeker klein pakje Ik zal je even moeien lastig vallen niet het verzoek om het me te overhandigen, Mill man De aangesprokene schudde het hoofd met iets van toegeeflijke verbazing. Ik snap niets van je, Dave, zei hij lang zaam heusch, ik snap je niet. Wat doe je toch vreemd Ik heb met verlangen naar deze samenkomst uitgezien en jij hebt nog niet eens een handdruk voor een ouden vriend. Nogeens, it begrijp er geen steek van Ik zelf ook niet!, gromde Dave terug. Maar hot is vijf jaar geleden, dat ik dat bewuste pakketje het laatst gezien heb en misschien ben ik er daardoor een beet je overmatig bezorgd over. Ik zou zeggen: als je er eens mee voor den dag kwam Je bent een rare sinjeur, Dave, ant woordde Millman hoofdschuddend. Na tuurlijk zal ik er mee voor den dag ko men Waarvoor kom je anders hier van avond, zou ik zeggen 'I Hij liep naar cfe tafel, trok een la open, haalde er een met een touwtje gesloten pakket uit en legde het op tafel. Ik heb het vanmiddag uit de kluis ge haald, om het bij de hand te hebben als je kwam, lichtte hij toe. Met wijd-starende oogen keek Dave naar het pakje en daarop naar Millman s ge zicht. Hij had het gevoel alsof de grond zich voor zijn voeten opende. Wat hij ook verwacht had dit pakje niet! Het was zoo volkomen' in strijd 'niet zijn vermoe dens en verdenkingen dat hij het eerste oogenblik niet anders kon denken of er was een of andere truc, die hij nog niet geheel doorzag, in 't spel. Hij hield nog steeds de revolver in zijn zak omklemd. Er zit een papier buiten om. Millman, zei hij zacht Doe dat er alsjeblief af.... Wat jou vanavond bezielt, gaat mijn verstand te boven, Dave, verklaarde Mill man, terwijl hij aan het verzoek van den jongeman voldeed. Kijk, daar heb je het., ben je nu tevreden? Het pakket lag. op de tafel, ongeschon den, precies zooals het er had uitgezien op den avond dat Dave het in de duiven til verstopt had. De oorspronkelijke brui ne omslag zat er nog om inet het touw en de lakstempels van de bank; een van de smalle kan ter., die Dave voor een haastig onderzoek in Tydeman's bibliotheek had opengescheurd, gaat nog wijd en liet de hoeeken van de bankbiljetten zien. Het was het pakket met de honderd duizend dollar, ongeschonden, onaangeroerd Dave Henderson" liet zich werktuigelijk in de stoel vallen die achter hem stond en trok dien bij de tafel. Zijn hand kwam langzaam uit den zak waar de revolver zat. Toen steunde hij zijn kin op zjjn beide ellebogen en staarde als betooverd naar het pakje op de tafel. Ik mag gehangen wordenmompelde hij. Hij keek van het pakket op naar Mill- man's gezicht, toen hij opeens diens hand zacht op zijn schouder voelde rusten. Mill man leunde naar hem over. Wel. Dave, zei de oudere man en de glimlach op zijn gezicht ontnam alle scherpte aan zijn woorden, tot op het mo ment dat ik dal pakje openmaakte heb je me behandeld alsof ik de grootste ellen deling van de wereld was en nu zit je naar het pakje te kijken alsof je een of ander wonderdier ziet Misschien, nu ik het je voor den derden keer vraag, wil je wel zoo vriendelijk zijn om me te vertellen wat je mankeert Dave Henderson gaf niet direct ant woord. Hij stak zijn hand weer in den zak en haalde haar daarop weer te voorschijn met de revolver, die hij Millman voorhield, bnlanceerend op het plan van zijn hand. Ik zou zeggen, dat ik liet bij heb -ver keerde eind had, verklaarde hij ten slotte met een zcnuwachtigen glimlach. Ellende ling is het goede woord Ik had me voor genomen je dit ding voor te houden, maar dan op een andere manier als nu.... Millman zette met langzabe bewegingen een stoel neer aan den anderen kant van den tafel en zing zitten. Ga ver-der Da-vc, zei hij bedaardik luister. Davc slak liet wapen weer in rijii zak en langzaam en aarzelend deed hij hét verhaal hoe dat afschuwelijke wantrouwen tegen Millman zich van hem had meester ge maakt, hoe het tot een bezetenheid was ge worden en hop hij vanavond alles verwacht had, behalve hot vnrig-begcerde pakket weer tc zien. Millman knikte ernstig toen Davc zijn biecht geëindigd had. Ik begrijp het, zei hij vriendelijk. En wat Dave Henderson strekte zijn hand uit naar het pakje dat op de tafel tussehen hen in lag. Ik zou zeggen lat d i t het antwoord is. meende hij terwijl er weer een zémiwach tig lachje om zijn mond trok. Hier zijn de honderd duizend dollar die je voor mij uit de duiventil hebt opgevi-cht. Tmpulsief stak hij Millman de hand toe. Jlel spijl me. Millman, zei hij hartelijk; geef me ren hand, kerel. Ik heb je schandelijk verkeerd beoordeeld. (Wordt vervoigd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9