RECTIFICATIE. LUCHTVAART RECHTZAKEN MAANDAG 23 FEBRUARI 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 WANDELSPORT „DE ANTILOPEN". Gisteren hield bovengenoemde onderaf- deeling der R. K. Athletiek- en Sportver- eeniging „Rood-Wit" haar tweede groep- wandeling. Oeder begimstiging van onverhoopt prachtig wandelweer verzamelde zich te gen 13 uur een aantal getrouwe wande laars op het Noordeindsplein vanwaar, direct in een flink tempo, werd gemar cheerd langs de beide Vinken en het Haagsche Schouw naar Valkenburg. Van hier werd langs Katwijk aan den Rijn en den prachtigen weg langs' den duinrand naar het dorp Wassenaar gewandeld, waar de „Antilopen" om ongeveer 15 uur hun eerste rust namen. Een half uur later werd doorgemarcheerd in de richting van de 3 Papegaaien, waar na langs de Pauwlaan den grooten weg weer werd bereikt Na nog een korte rust bij de Maaldrift werd de tocht voortgezet en waren de deelnemers om 17 uren weer op het punt van uitgang terug. Voorwaar een mooie praestatie: een af stand van even 25 km. in ongeveer 4.5 uur na aftrek van een korte rust. Allen waren zeer voldaan over den ge- noegelijken marsch en het laat zich aan zien dat op de a.s. Vierdaagsche Rood- Wit met haar „Antilopen" weer een goed figuur zal maken. Nog vele trainingsmarschen zullen ech ter voor de maand Juli worden uitgeschre ven en wij dringen er bij hen, die er over denken dan naar Nijmegen te gaan, ern stig op aan zooveel mogelijk al deze mar- schen mede te maken. Buiten het tiental, dat op geen enkele marsch bijna ontbreekt zijn er nog velen, welke voor de wandel sport in onze vereenigng voelen, en wij hopen, dat ook zij zich bij volgende gele genheden niet onbetuigd zullen laten. WATERSPORT Kon. Nederl. Zeilen Roeivereeniging. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei vereeniging, wordt op Zaterdag 14 Maart a.s. gehouden, des middags half vijf in een der zalen van het Amstelhotel te Amsterdam, Op de agenda komt o.m. voor de verkiezing van een voorzitter, waarvoor door het bestuur candidaat is gesteld de lteer D. Goedkoop Dzn. De Batavia-beker zal worden uitgereikt aan den heer C. N. Hin, terwijl een exemplaar van de Rien Hackmedaille met inscriptie zal worden aangeboden aan den heer A. J. Loke, oud-secretaris van het Matroz^ninstituut der K. N. Z. en R. V. Bestuursverkiezingen ter voorziening in de vacatures ontstaan door het periodieke aftreden van de heeren S. baron van Heemstra, L. M. A. Hoffman, Ernst Crone en D. Hudig waarvoor candidaat gesteld zijn de heeren S. baron van Heemstra, Ernst Crone, J. Th. Boelen en W. Ruys Bzn. Een voorstel zal behandeld worden om op 2 en 3 Mei den openingstocht te houden, op 9 en 10 Mei een nachtwedstrijd, op 12, 13 en 14 Juni de jaarlijksche roeiwedstrijden, op 30 en 31 Augustus de zeilwedstrijden en op 16 De cember het jaarlijksch diner. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP NEDERLAND. 3e klasse Groot-Biljart. De einduitslag van de in de „IJsbreker" te Amsterdam gespeelde wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland derde klasse groot biljart luidt als volgt: L Kleerekoper (Rembr.) 5 1172 170 54 6.89 2. van Lochem 4 1056 146 70 7.23 3. v. Hut 4 1171 207 80 5.65 4. Buitekamp 4 1117 205 42 5.44 5. Boekhof 3 1042 171 45 6.09 6. Blind 1 912 220 34 3.98 7. v. d .Sluis 0 847 223 37 3.75 Warnink kon wegens ziekte niet meer mee spelen. De partijen, welke door hem reeds v.aren gespeeld, werden geannuleerd. LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag .van den wedstrijd A.D.O. I O.G. voor de 2e kl. L.B.B. luidt: J. Slinvmers O.G. 34 10 13 3.40 R. A. A. Bijleveld A.D.O. 125 10 39 12.50 WIELRENNEN Fr. Verstraaten A. v. Rijsdam J. de Ru res. L. Slootjes 80 26 13 125 27 16 3.07 1.70 4.03 J. Brugman 66 46 7 1.43 C. Randeraat 125 47 14 2.65 A.D.O. 2 punten; O.G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd L.U.T.O. I O.G. voor de 2e kl. L.B.B. luidt: J. Silmmers O.G. 114 54 13 2.11 N. N. res. Luto 125 54 16 2.31 Fr. Verstraaten B. Sohouten 73 26 125 26 11 19 2.80 4.80 J. de Ru res. G. Jansen res. 60 53 125 53 5 16 1.13 2.35 J. Brugman L. v. Keeken 114 54 125 53 9 15 2.15 2.35 L.U.T.O. 2 punten; O.G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd Kl. Rust- oord 2Ivr.o.t. voor de e kl L.J .B. luidt: J. Westerbeke Kr.o.t. 93 40 9 2.32 L. Turk Kl. R. 125 40 15 3.12 D. G. v. d. Voort 125 53 13 2.35 J. Opdam 84 52 7 1.61 H. P. v. Amsterdam 80 44 9 1.80 H. I. P. Vrijburg 125 44 14 2.84 G. v. d. Berg 125 82 8 1.52 Th. Schrama 123 81 14 1.51 Kl. Rustoord 1 punt, Kr.o.t. 1 punt. Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. „Swift". Gistermorgen zijn de laatste ritten ge reden van het lange afstand-kampioen schap van Zuid-Holland op hometrainers, waarvan de organisatie was gedaan door de H. R. C. „Hollandia". J. Riethoven en W. Graafmans, die de kansen nog vodï „Swift" moesten verdedi gen, hebben door hun tijd, die resp 3 m. 54 s. en 3 m. 55 s. wasy „Swift" op de tweede plaats gebracht in dit lange afstand kam pioenschap. De totaal uitslag is nu geworden, kam pioen van Z.-Holland lange afstand „Sparta" met een tijd van de drie snelste geplaatsten 11 m. 43 3/5 s.; 2. „Swift" tijd 11 m. 46 2/5 s.; 3. „Hollandia" tijd 11 m. 47 4/5 sec.; 4. „Excelsior" tijd 11 m. 52 3/5 s.; 5. „De Kampioen" tijd 12 m. 13 4/5 s. Ook het korte afstand kampioenschap werd tusschen deze zelfde clubs verreden, waarbij de deelnemers van „Swift' waren W. Graafmans, J. Riethoven, J. Verschoor, P. v. d. Pluijm en W. Severijnen, welke laatstgenoemde de plaats van Th. Wurzer moest innemen, daar deze door ziekte was verhinderd. Ook in dit kampioenschap werd de tijd van de drie snelste renners bij elkaar ge teld voor plaatsing, waarvan de uitslag is geworden: 1. „Hollandia" 2 m. 2 3/5 s.; 2. „Swift" 2 m. 4 3/5 s.; 3. „Sparta"'2 m. 5 s. 4. „Excelsior" 2 m. 6 2/5 s.; 5. „De Kam pioen" 2 m. 15 s. W. Graafmans wist ook nu weer den lsten persoonlijken prijs te winnen door de 1 K.M. te rijden in 40 sec. Hiermede gaat „Swift" steeds verder met het behalen van successen. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN 1931. Eerste klasse. Groep 1. Optendrees—Bernsen 11 De JeuWijngaard 2—0 Groep 2. KleynTelen g GastelaarsKlinkenberg Groep 3. Eppingav. d. Bosch BergmanReek KierMolenaar Tweede klasse. Groep 1. WaalsWijngaard DreefKlinkenberg Groep 2. HuismanDreef Groep 3. WijngaardZaalberg TeunisseBey TelengKlinkenberg 1—1 1—1 2—0 2—0 regl. 2—0 1—1 1—1 0—2 De stand na de tweede ronde is als volgt: Eerste klasse. Groep 1. gesp. gew. rem.verl. pnt. De Jeu Bernsen Optendrees De Water v. d. Lammers 4 2 11—3 2—111 1 1 1 2—1 1 1 1 1 Groep 2. Meinema 1 1 2 Gastelaars 1 1 1 Klinkenberg 1 1 l Teleng 1 1 l Kleyn 2—111 Knoppert Groep 3. Bergman Kleer Eppinga Reek v. d. Bosch Molenaar Dekker 1 1 2 1 1 2 2 1—12 2 1—12 1 1 1 1 Tweede klasse. Groep 1. Klinkenberg 2 2 4 v. d. Wijngaard 2 2 4 Dreef 1 1 Sladek 1 1 Waals 2 2 Groep 2. Huisman 2 11 3 Klinkenberg 1 1 1 Sladek 1 1 1 Dreef 2 111 Groep 3. Klinkenberg 2 2 4 Bey 2 11—3 v. d. Wijngaard 2 11 3 Teunisse 2 111 Zaalberg 2 111 Teleng 2 2 In de advertentie van de Fa. W. A. ELSH0F ZOON van Zaterdag j.l. staat: Wijnhandel W. E.Z., Breestr. t/o. Stadhuis. Dit moet zijn: BREESTRAAT t/o. Stads Gehoorzaal MEDISCHE SPORTKEURING Tal van medici verleenen belangeloos medewerking aan bet Medisch Sportkeu ringsbureau Dat bewijst de noodzakelijk heid ervan. Sportlui, toont, dat gij het PH-AEZ TE NEURENBERG GELAND. Door het slechte weer opgehouden. Zondagmorgen te tien minuten voor ue gen is het extra-postvliegtuig van de K.L.M. de PHAEZ, vertrokken met als beman ning de vliegers Smirnoff, Hulsebos en den werktuigkundige Kotte. Het vliegtuig maakte een tusschenlanding te Keulen voor het ontvangen van weerberichten en ver trok daarvandaan te half elf naar Ween en. De weersomstandigheden waren Zondag morgen ook minder goed. De normale route kon niet worden gevolgd en de weerberich ten van de Zuidelijke route waren even min gunstig. Besloten werd daarom dat Smirnoff eerst naar Keulen zou vliegen om daar te overwegen of hij nog door zou gaan. Naar aanleiding van de weerberichten is hij om halfelf van Keulen doorgevlogen. Gistermiddag is de PH—AEZ te Neu renberg geland en heeft Smirnoff met hot oog op het slechte weer besloten niet ver der te vliegen. Zooals bekend, zal de PH—AEZ in Wee- nen door Frijns, Both en Bruinesteijn wor den overgenomen en zal de post van het bij Popelin gestrande vliegtuig, de PH AFO, worden overgeladen, waarna de PH AEZ met de oude bemanning van de PH AFO naar Indië doorvliegt. De resten van de „R 101". Naar aanleiding van een bericht in de „Times", dat de alumiuiiuu-resten van bet geraamte van de bij Beauvais in Noord- Frankrijk verongelukte „R. 101", door oud- roest-handelaren zou zijn gekocht, deelt kapitein Lehmann van de Zeppelin-werf te Friedrichshafen mede, dat het alumi- nium-materiaal van de „R. 101" door de Zeppelin-werf is aangekocht en reeds ver smolten. Het zal niet worden gebruikt voor den bouw van nieuwe luchtschepen, doch in de gieterij voor de vervaardiging van zuivel- machines, huishoudelijke artikelen en ook bij de automobiel-productie. Viegongeluk. 2 Doodcn. Een vliegtuig van den Canadeeschen re- geeringsluchtdienst is gisteren in de buurt van Winnipeg tijdens een dikken mist neer gestort. De bestuurder werd ernstig gewond, ter wijl de twee passagiers om het leven zijn gekomen. Een dezer passagiers was de geneesheer, die medevloog om de geschiktheid van as pirant-bestuurder na te gaan. Hij stond bekend onder den naam van den „vliegenden dokter". UIT DE FILMWERELD. De klankfilm als taalleeraar. De internationale kolonie van filmac teurs en -actrices te Hollywood, door Me tro Goldwyn Mayer daar verzameld met het oog op de productie van klankfilms in andere talen dan het Engelsch, heeft langen tijd een groep op zichzelf ge vormd, doch thans beginnen de Ameii- kaansche artisten zich steeds meer te vei mengen met de nieuw-gekomenen, die niet langer worden beschouwd als eene aparte klasse, doordat zij zich de En gelsche taal meester maakten, terwijl tal van Amerikanen zich in de voor naamste Europeesche talen bekwaamden. Een sterk staaltje hiervan is het ge- val-üonohita Montenegro, een beroemd Spaanseh danseresje, tevens actrice, die haar eerste rol in een Engelsch-s prekende film vertolkte. Toen zij, thans een half jaar geleden, in de Metro Goldwyn Stu dio's arriveerde, sprak zij geen woord iSngelscb; zij legde zich energiek op de taalstudie toe, en is thans gekozen voor de vol van Tamara in „Never the Twain Shall Meet", een der belangrijkste rollen van hét seizoen. W. S. van Dijke, de be kende M. G. M.-regisseur, o.a. van de Afrika-film „Trader Hom", leidt de op namen van deze rolprent, gebaseerd op den bekenden roman van Peter B. Kyne. Conohita Montenegro, die als danseres in Spanje, Parijs en Berlijn bekendheid verwierf, werd door Metro Goldwyn ge- sngageerd om in Spaansoh-sprekende films op te treden. Zij trad op in „De Frente, Marchen" en „Sevilla de mis Amores" (De Zanger van Sevilla), en di verse kleinere filmt vervolgens liet men haar meespelen in een Engelsche een^acter, teneinde haar opgedane taal kennis te beproeven. Het resultaat was, dat men haar engageerde. Buster Kea-ton heeft reeds in twee Spaansohe films gespeeld, zijn eerstvol gende Metro-Goldwyn Mayer-film maakt hij in een Spaansche, Engelsche, Fran- sche en Duitsohe editie. Adolphe Men jou spreekt vier talen, Wallace Beery maakt goede vorderingen in het Duitsch; Wil liam Haines leert Spaanseh. Greta Garbo cpreekt drie talen (Zweedsoi Engelsoh en Duitsok), in alle drie talen heeft zij fijms vervaardigd; Norma Shearer spreekt Fransch; André Luguet, een der Fran- sche acteurs van Metro Goldwyn spreekt volmaakt Engelsoh. André Berley, een Fransche komiek, heeft zich ook a-1 leeren redden in het Engelsch. zoodat de voor spellingen, volgens welke er een klasse van .internationale filmacteurs zou ont staan, niet zoo zonderling is. KANTONGERECHT TE ALPHEN A. D. RIJN Niettegenstaande het betrekkelijk klein aan tal zaken er stonden 57 zaken ter rolle duurde de strafzitting niet minder dan bijkans 6 uur en werd des middags om half drie de zit ting, die toen reeds had geduurd van des mor gens 10 uur tot 3 uur, geschorst. Als kanton rechter fungeerde mr. Smit. Na de behandeling van een 3-tal kinder zaken werd allereerst door den rijksveldwacht binnengebracht de gedetineerde T., die zich had te verantwoorden wegens openbare dron kenschap en conform de eisch werd veroor deeld tot 14 dagen hechtenis. Links voor volle, rechts voor leege wagens. Hierna kwam aan de orde de uitgestelde zaak tegen H. v. R. te Hazerswoude, die op den Middelweg onder die gemeente niet be hoorlijk n^ar rechts had uitgeweken met een daarvoor bespannen paard en wagen, toen hij aldaar den landbouwer V. met een zelfde ge span had ontmoet. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat de weg ter plaatse zeer slecht was en het bijna een vast gebruik is, dat men elkaar met een leegen wagen rechts en met een geladen wagen links passeert. Als ge tuige werd allereerst gehoord den gemeente veldwachter A. PI., die verklaarde, dat de weg breed genoeg is om elkaar rechts te passeeren en de toestand van den weg ook goed is, ter wijl R., nadat hij is verbaliseerd, ook altijd rechts heeft gehouden. Hierna werd 'n broer van genoemden landbouwer gehoord, die verkl., dat R. hard met zijn gespan had gereden en niet voldoende had uitgehaald D. v. d. H., ook als getuige gehoord, beweerde, eveneens dat het een vast gebruik is elkaar te passeeren op de wijze, zooals verdachte heeft voorgesteld, waarop de zaak werd aangehouden en voor onderzoek in handen werd gesteld van den ma joor der rijksveldwacht, die thans zal onder zoeken of het usance is elkaar op genoemden weg te passeeren, zooals verdachte en getuige D v. d. H. voorgaven. Tegen den kop van het paard Zekere S. uit Leiden, had zich hierna te verantwoorden, dat hij op 17 Juni 1930 des v.m 10 uur op den Rijksstraatweg tusschen Zwara- n.erdam en Bodegraven met een zoodanige snelheid had gereden, dat hij hierdoor een uit het land komende en den weg overstekende hooiwagen met daarvoor bespannen paard van den landbouwer N. had aangereden, om ver volgens daarna zelf met zijn auto in de langs dien weg gelegen sloot te rijden. Verdachte gaf toe met een vaart van pl.m. 60 K.M. te hebben gereden, doch voerde tot zijn verontschuldiging aan, wat de aanrijding betrof, dat hij, toen hij dicht tot de plaats waar 't ongeval waS gena derd, had gezien dat een paard zijn kop van uit het land op den weg vertoonde, hij toen met alle kracht heeft geremd, doch niet in staat is geweest heet ongeval te voorkomen. Als getuigen werden gehoord de verbali sant, de gemeente-veldwachter R. uit Zwam- merdam, de betrokken landbouwer N. en diens knecht genaamd Kl. Genoemde getuigen ver klaarden conform het verbaal, en uit genoemde getuigenverklaringen bleek maar al te zeer, dat verdachte zeer snel had gereden. Ook de amb tenaar van het O. M. was in zijn requisitoir deze meening toegedaan en vroeg een geld boete van 100 subs 40 dagen. Verdachte vond deze eisch zeer hoog en was van meening dat men de oorzaak en de gevolgen van het ongeval niet van elkaar gescheiden hield, hij zelfs met gevaar voor eigen leven al het mogelijke in het werd had gesteld om het ongeval te voorkomen De kantonrechter direct mondeling vonnis wijzende achtte ook het ten laste wettig en overtuigend bewezen. Hoewel de schuld van verdachte geen opzet is geweest, veroordeelde zijn edalachtb. verdachte tot een geldboete van 75 subs 25 d. Bedorven vleesch vervoerd. J. v. St. te Aarlanderveen had een dood schaap gekocht van den landbouwer v. V. en dit vervoerd zonder vergunning en was hier door in conflict gekomen met de bepalingen der vleeschkeuringswet. Verdachte bekende, doch deelde mede, alleen het vel van het schaap te hebben verkocht en het vleesch dat van zeer inferieure kwaliteit was niet voor consumptie te hebben verkocht of gebruikt. De landbouwer M. v. VI., als getuige gehoord, be vestigde een en ander. De ambtenaar maakte verdachte er echter op attent dat hij zeer on hebbelijk was opgetreden legen den betrokken keurmeester, wat verdachte toegaf, doch als zijn verontschuldiging aanvoerde driftig te zijn geweest. De ambtenaar was echter van meening dat St. een ernstige les noodig had en eischte een geldboete van 80, subs. 20 d. Verdachte vond deze eisch zeer hoog, beweerde 't schaap voor 1 te hebben gekocht en het vel voor 1.25 te hebben verkocht, zoodat hij slechts een kwartje aan dit zaakje had verdiend. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 60 subs. 30 d. Meer vuil en water dan melk. N. v. VI., landbouwer te Aarlander veen, had melk afgeleverd, waarvan bij z.g. filtratie door den keuringsdienst was gebleken, dat deze ten eerste zeer vuil en sommige mon sters niet minder dan 17 en 11 pet. water be vatte. Verd. kon tegen een en ander niet veel inbrengen. De betrokken keurmeester en mej. S. als scheikundige gehoord, bevestigden een en ander, terwijl verdachte momenteel aan de hy giëne wel iets meer aandacht besteedt. De ambtenaar requisitoir nemende, wees erop, dat men eerbied moet hebben voor den ouderdom daar verdachte 'n vergevorderden 'eeftijd heeft, hetwelk echter niet wegneemt, dat een derge lijke overtreding en geknoei niet door den beu gel kan. De eisch luidde dan ook 250 subs. 25 d. Uitspraak 200 subs. 20 d. Een grappenmaker. P. v. VI. uit Hazerswoude had als be stuurder van een wagen geladen met rozen struiken met daarvoor gespannen paard in die gemeente gereden zonder behoorlijke verlich ting. Onder veel commentaar tot groote hilari teit van de aanwezigen gaf spr. toe dat de lan taarn even was uitgeweest hoewel hij best brandde. De verbalisant A. PI. bevestigde aijn verbaal, terwijl getuige a décharge verklaarde overeenkomstig de verdediging van verdachte. Deze getuige liet zich echter m:nder vrien delijk uit over de capaciteiten en handeling van den betrokken veldwachter, wat de kanton rechter aanleiding gaf hem het woord te ont nemen. Eisch en veroordeling 1 subs. 1 dag. H. v. K. had op 14 October onder de ge meente Hazerswoude met zijn motorrij wiel met een snelheid van 30 K.M. per uur ge reden. Eisch en veroordeeling 5 subs. 2 d. M. uit Amsterdam stond terecht wegens over treding der visscherijwet. Eisch en veroordee- ling 1 subs. 1 d. M. Pr. uit Leiden had onder de gemeente Boskoop op een verboden plaats zijn auto ge parkeerd. Eisch en veroordeeling 2 subs. 1 d. H. de R. uit T e r A a r, stond terecht wegens overtreding der warenwet het vervoeren van boter, wat niet het vereischte vetgehalte bezat. Veroordeeling 10 subs. 5 dagen. E R. uit Koudekerk had met zijn motor rijtuig gereden zonder behoorlijke verlichting. Doch verdachte beriep zich op het doprbranden van één zijner lampen. Eisch en veroordeeling 3 subs. 1 dag. G. v. G. uit Hazerswoude had op een Zondagmiddag in de maand November 1930 onder de gemeente Alphen a, d. Rijn als be stuurder van een autobus waarin waren gezeten eenige voetballers, aldus de ten laste gelegde feiten, niet behoo-lijk uitgeweken voor een hem achteropkomende auto, wat het gevolg was geweest dat toen hij tenslotte eenigszins uithaalde, doch direct weer te veel naar links uitweek, een aanrijding met de achter hem aan komende luxe auto onvermijdelijk was gewor den. Als getuigen werden gehoord J. K. Z. uit Gouda, mej. A. alhier en R. Sp. uit Delft. Uit de verschillende verklaringen achtte de ambte naar van het O. M de ten laste gelegde feiten niet bewezen en vroeg vrijspraak. De kanton rechter, die dezelfde meening was toegedaan, sprak, verdachte dan ook vrij. H. C. v. d. Sp., verlofhouder alhier, moest terecht staan, wegens overtreding der drank wet, n.l. het in voorraad houden van sterken drank. Adr. v. B. uit W o u b r u g g e werd wegens overtreding der jachtwet na het hooren van verbalisant, den veldwachter T., veroordeeld tot 2 x 10 subs. 2 x 5 d., met verbeurdver klaring van geweer. Eisch was 2 x 15 subs. H. B. St. bad de voorschriften van de motor en rijwiel Wet niet behoorlijk nageleefd door komende van de Stationsstraat in deze ge meente te veel links de bocht van die straat uit te rijden. Eisch en veroordeeling 8 subs 4 dagen. C. H. stond terecht wegens overtreding der arbeidswet. A. v. d. B. als getuige gehoord be vestigde een en ander. Eisch en uitspraak 32 geldboeten van 0.50 subs 32 x 1 d. Als verdediger trad voor verdachte op mr. A. K De kantonrechter beval echter de aanhou ding dezer zaak voor het hooren van de verba lisanten. Eindelijk kwam nog aan de orde de zaak tegen S. J. K., bestuurder van een vrachtauto uit Den Haag. Deze was ten laste gelegd, dat hij alhier op den avond van 29 October j.l. nabij de scheepswerf „De Industrie" door het niet voldoende rechtsuitwijken een aanrijding had veroorzaakt met een uit tegenovergestelde richting Leiden komende andere vrachtauto. De aanrijding was zoo hevig geweest, dat de carosserie der laatstbedoelde auto geheel werd vernield. Ook in deze zaak werden een 3-tal getuigen gehoord, terwijl als verdediger optrad mi. Polak uit Groningen. De voornaamste ge tuige in deze zaak wa swel zekere v. d. W. uit Alphen, die pertinent verklaarde dat ver dachte meer midden dan rechts van den weg had gereden. Het was hier echter de kwestie geweest van enkele centimeters, daar de weg ter plaatse slechts 4.75 M. breed is en de beide wagens te samen een breedte hebben van 4.35 M. De ambtenaar was echter van meening, dat de noodzakelijkheid had medegebracht, dat ver dachte nog wel meer uit had kunnen wijken en eischte een geldboete van 15 subs. 5 dagen. De verdediger voerde in zijn pleidooi aan, dat de andere autobestuurders waarschijnlijk, zoo als hij zelf eerst had verklaard, verblind is ge weest door de aldaar ter plaatse staande lan taarnpaal en toen zelf misschien nog iels meer naar links of naar de zijde van vvrdachte's wa gen is komen te rijden, waarom hij meende dat geen veroordeeling kon volgen. De kantonrechter nam aan dat geen roeke loosheid in het spel was geweest, doch achtte de ten laste legging wettig en overtuigend be wezen en veroordeelde verdachte tot 10 subs. 5 dagen. In de andere zaken werd verstek en aanhou- houding verleend. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen veroordeelden allen te Alphen aan den Rijn. Vader, hoe moesten de mcnschen zich vroeger krabben in zoo'n pakje.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7