MAANDAG 23 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 HOCKEY HOLLAND B.—ANGLO- INDIANS 0—1. Holland B—Anglo-Indians 0—1. MODDERHOCKEY IN HILVERSUM. HILVERSUM, Zaterdagmiddag: Grijze miofcluoht. De regen stroomde neer. Voor en gediuenrde den wedstrijd. Twee hockey velden aan den Raam weg, die vrijwel onbe speelbaar waren. Het reserveterrein zag er no-g het minst slecht uit, alhoewel grootte plassen op het middenterrein stonden. Heel verstandig was onder deze omstandigheden dan ook het besiliuit om slechts 2 maal 20 minuten te spelen zonder pauze. De wedstrijd. Het is dam ook een glijpartij geworden van jewelste. De witte broekjes en shirts zaten in een oogwenk onder den modder; het witte balletje werd in de plassen ge smoord. De meest onberekenbare situaties waren van een en ander het gevolg. Geest drift was aamiwezig en van begin bot eind werd stevig aangepakt. Jammer was het dat in de tweede helft de Anglo-Indians zich zichtbaar spaarden. Daarvoor hadden zij verreweg het beste van het spel gehad, in gesloten combinatie werden keer op keer aanvallen opgezet meteen uitstekend steu- nepde miiddenlinie daarachter. De B-achter hoede met Tresling Jr. als uitblinker hield moedig stand. Der snelle en' technisch uit nemende rechtsbinnen Tyrrell bracht het nu tot enkele harde scheten, die keeper de Jong met veel bxavour verwerkte. Jammer was het hoewel volkomen verdiend, dat de Anglo- Indians toch tot scoren konden komen door een 'fout van Ankermam, die vlak voor doel verkeerd wegwerkte, waar door d© bal bij Smeddon belandde, die in- tusschen eenige boenen door den gasten de leiding gaf. (10). Jan van der Hagen had intvsschen reeds een kans gekregen om te doelpunten, doch zijm schot was te zacht. Een corner door Guning genomen leverde niets op. Even voor de wisseling stopt de Jong nog eenige harde schoten. Een kwartier voor het einde verslapt het spel der Anglo-Indians, de B-ers krijgen nu onder aanvoering van den zwoegenden van der Rovaert gelegenheid tot aanval te ko men. Het binmentrio echter schiet slecht terwijl van BengenBik en Leyland Nay- lor hiervoor niet veel kansen geven. Be paald gevaar dreigt er nu dan ook niet yoor het Engelsehe dioel. Westermam krijgt nog een kans. Als Gunning hem den bad uit een corner goed aangeeft, maar het schot belandt aan den zijkant van het doel. Met Holland B iets in de meerderheid komt spoedig het einde. Nabeschouwing. Uit den aard der zaak kunnen we kort zijm. Een oordeel over spel en spelers omder deze omstandigheden kan niet geveld wor den. Het spel der Anglo-Indians is beslist smelB hun teamwerk voortreffelijk. Tech nisch deden zij ook hedenmiddag fraaie din gen. De rechtsbinnen en rechtsbuiten resp. Tyrelll en Lil ie beschikken over een goed schot en zijn actief. In de middenlinie noe men wij Peanna-nd, den spil en in de ach terhoede den aanvoerder Leylamd, zonder ook maar iets aan de prestaties der ande ren te kort te willen doen. In de Holland- sche ploeg vielen keeper de Jong, Tresling Jr., van der Roovaert en Gum-ning op, ter wijl er met veel enthousiasme door allen gestreden werd. Memoree ren wij tenslotte nog de samenstelling der ploegen. Holland B. Doel: de Jong. Achter: Tresling en Toussaint. Midden: Lob, v. d. Rovaert, Ankermam. Voor: Gunning, Westerman, v. Voorst, van Eteest, J. v. d. Hagen en L. Hooft. Anglo India n-t earn. Doel: Campbell. Achter: van Beugen Bik, en Leyland Naylor. Midden: Milstead, Pearmund en Ham- cook.. Voor: 1/ilie, Tyredl, Sales Smedonwen. INTERNATIONAAL T0URN00I. Op Dinsdag 10 Maart a.s. zullen op de terreinen van de Amsterdamsche Hockey en Bandyclub de inter-academiale hockey wedstrijden plaats hebben, waarvan de organisatie is opgedragen aan de Utr. Stud. Sportvereeniging „Sphaerinda", zulks in opdracht van het Utr. Studentencorps. Er wordt aan deelgenomen door 14 elf tallen, vertegenwoordigende zeven corp sen. Er wordt des morgens om kwart over tien begonnen. Het resultaat van de gehouden loting is als volgt: Eerste ronde: a. RotterdamUtrecht 2; b. WageningenDelft 1; c. Leiden 2 Utrecht 1; d. Leiden 1Amsterdam 2; e. Amsterdam 1Delft 3;, f. Leiden 3 Utrecht 3. Groningen en Delft 2 bije. Tweede ronde: g. Groningenwinnaar a; h. winnaar bwinnaar c; i. winnaar d winnaar e; j. Delft 2winnaar f. Halve finale: k. winnaar gwinnaar h; 1. winnaar iwinnaar j. Finale: Winnaar kwinnaar 1. Deze wedstrijd za! om 4 uur aanvangen. De zilveren wisselbeker is op heden in het bezit van Delft. In het stadion te Amsterdam werd Zaterdag de HOCKEYWEDSTRIJD tusschen het Ned. Hockey A elftal en het Anglo Indian elftal, welke door het laatstge noemde elftal werd gew onnen. Een spelmoment. NEDERL. TEAM—ANGLO INDIAN TEAM 1—3. BETERE WEERSOMSTANDIGHEDEN. GOED SPEL Gisteren vond in het Stadion te Amsterdam de tweede oefenwedstrijd van onze hockeyers plaats tegen het Anglo-Indianteam. In vergelijking met Zaterdag te Hilversum, onder zeer verschillende omstandigheden. Speelde het B-team 2 x 20 minuten op een onbespeelbaar terrein, waarop groote plassen stonden, en viel er gedurende het spel een aanhoudende regen, gisteren straalde het zon netje vroolijk, het veld was in verhouding vrij goed bespeelbaar, er was een voorjaarsstem ming, die het beste deed verwachten. Toch was het terrein zwaar te bespelen; vooral in de tweede helft bleek dit, toen de sticks al flink wat gaten hadden geslagen. Het witte balletje hobbelde over het veld, waardoor van de stok- techniek het uiterste gevergd werd. De wedstrijd. Als om over half drie wordt begonnen, zijn er een paar duizend toeschouwers. De elftallen staan als volgt tegenover elkaar: Nederland A. Hardebeck De Waal Tresling Sr. C. v. d. Hagen Ter Haar v. Lierop Maas Jannink Dupon Kist v. d. Haar Berdriau Tyrell Sales Smeddon Lillie Hancock Pearmund Milstaed Leyland-Naylor v. Beugen Bik Campbell Anglo-Indians. Scheidsrechters waren de heeren Ricketts (Anglo-Indians) en van 't Land (Nederland). In het begin gaat de strijd gelijk op. Holland krijgt twee corners te nemen, die niets ople veren, terwijl even later enkele zeer gevaarlijke momenten ontstaan voor het doel van Harde beck, als het binnentrio der gasten vijf maal keihard inschiet, doch kranig weet de Amster dammer deze schoten te houden. Het spel golft op en neer, beide doelen ver- keeren om beurter in gevaar. Plotseling brengt Dupon goed op en geeft over naar den linker vleugel. Een voorzet volgt, vlak voor doel mist Jannink, doch Maas is er bij en met een enorm hard laag schot is keeper Campbeil gepasseerd (1—0). De Anglo-Indians zitten er enthousiast op, hun positiespel is fraai. De kanthalfs en de spil hebben een goede opvatting van hun taak en steunen de voorhoede uitstekend. Eenmaal breekt de snelle rechtsbuiten Lillie door. Hij paseert alles, inclusief den keeper. Op het laatste moment als hij in open doel zal schieten pikt van Lierop den bal voor zijn voeten weg, die corner gaat. Deze wordt in het veld geslagen. Een prachtige ren van Maas met een voorzet wordt door de geheele voorhoede gemist. Even later stopt Campbell een hard schot van Maas. De Nederlanders strijden met vervaarlijke geestdrift en snel gaat het van doel tot doel. Nog vrij onverwacht komt dan de gelijkma ker als Tyrrell goed aan den linksbuiten Per- driau geeft, wiens schot over de voeten van Hardebeck in het doel gaat. (11). Hardebeck had dit doelpunt kunnen voorkomen. Aange moedigd door dit succesk omt het snelle vijftal keer op keer terug, doch de Waal is uitstekend op dreef en op hem en Tresling stranden vele aanvallen. Een doelpunt der gasten wordt on geldig verklaard wegens trappen. Vlak voor rust werkt Hannink zich door de verdediging der buitenlanders heen, zijn keihard schot wordt fraai door Campbell gestopt. Na een zeer korte pauze wordt met de twee de helft aangevangen. Holland is er het eerst goed in. Een periode van beslist Nederlandsch overwicht vangt aan. Dupon is geweldig •op dreeft; uit alle mogelijke standen knalt hij schoten op doel. Uit een corner van Maas schiet Dupon fraai in, maar Campbell redt. Even later een strafcorner, weer knalt Dupon in, maar aanvoerder Leyland stopt op de doel lijn, o.i. zeer gelukkig. Een schot van Jannink keept Campbell uitstekend. Weer is het initia tief aan Holland. Dupon rent door alles heen, binnen den strafcirkel schiet hij scherp op doel, doch rakelings vliegt het balletje naast. Nog enkele malen moeten de backs der gasten han delend optreden, doch dan weten de gasten langzamerhand het spel te verplaatsen. Het nu zware veld doet zijn invloed gelden, sommige spelers schijnen vermoeid te worden. Dit wordt den Hollanders noodlottig. De achterhoede 'rekt zich te veel op doel terug, ook de middenlinie treedt te veel ver dedigend op. Herhaaldelijk zwermen de Anglo- Indians om het Hollandsche doel en het baar de geen verwondering, toen na een strafcorner, de linksbuiten Perdriau tenslotte de gasten de leiding gaf. Van Lierop en ook Tresling ver richtten verdedigend schitterend werk, doch zij kunnen niet verhinderen, dat Tyrrell den stand met een hoog hard schot op 31 brengt. De wedstrijd is dan verloren, het tempo, dat reeds minder was dan voor de rust, daalt nu meer en meer. Van der Haar krijgt nog een kans, doch hij mist jammerlijk. Ook aan den anderen kant worlt niet meer gescoord, zoodat deze oefenwedstrijd eindigde in een 31-nederlaag va:, de A-spelers. DU ITSCHLAND—NEDERLAND. Het Nederiandsohe elftal, dat op Zon dag 8 Maart te Leipzig uitkomt, is als volgt samengesteld Doel: Hardebeck (Amsterdam). Aohetr: De Waal (Amsterdam) en Tres ling sr. (H.O.C.) Midden: Cor van der Hagen (Hilversum), ter Haar (Amsterdam) en T. van Lierop (Hilversum). Voor: Maas (Haagsch Lyceum Club), Jan nink (Enschedé), Dupon (Haagsch Lyceum Club), Kist (Haagsch Lyceum Hub) en van der Haar (Haagsch Lyceumclub). Reserve: van der Rovaert (H.D.M.) VOETBAL R. K. FEDERATIE. Overzicht. Er is gisteren maar heel weinig gevoet bald, hetgeen niet te verwonderen valt, want de terreinen verkeeren over het al gemeen in desolaten toestand. Toch is er alleen in de Westelijke eer ste klasse gespeeld, hetgeen intusschen weer een goeden stoot heeft gegeven aan de competitie. Verrassingen bleven echter geenszins uit en in de eerste klasse E was het vooral D. H. L.. dat daarvoor zorgde. De kampioe nen lieten zich nl. in Heemstede met 10 slaan door H. B. C. S. J. C. slaagde erin tegen Leonidas gelijk te spelen na aanvankelijk de leiding te hebben gehad en daarna met 3—1 ach ter te zijn gekomen. Door pech alleen ont ging S. J. C. een overwinning. Ook in Loosduinen werden de punten tusschen G. D. A. en T. Y. B. B. gedeeld, zoodat, de stand in deze klasse nu luidt.: D. H. L. 16 11 3 2 60—21 25 T. Y. B. B. 14 7 3 4 62—42 17 Leonidas 13 6 4 3 41—24 16 S. J. C. 15 7 2 6 47—52 16 H. B. C. 14 6 3 5 30—29 15 G. D. A. 13 5 4 4 22—23 14 Gr. Willem 12 5 1 6 25—32 11, D. O. N. K. 14 3 4 7 24—34 10 Lisse 14 4 1 9 20—59 9 E. M. 13 2 1 10 28—41 5 In de tweede klasse O w e:d slechts één wedstrijd gespeeld, doch ook deze levérde een verrassing op. althans voor de Rotter dammers. Want de Snartaan verloor aan den Wassenaarschen Slag met 42! De uitslagen. Eerste klasse D. Limvio-V. V. Z. 4—1; S. D. O.-V. I. C. 2—2; R. K. A. V.—P. V. C. 1-0. In de Nenyto-hallen te Rotterdam werd 22 Febr. door de KYNO- LOGENCLUB TE ROTTERDAM een internationale hondenten toonstelling gehouden. Lida van den Oldenhove, een zeldzame St. Bernard van den heer A. de Leeuw, behaalde den Isten prijs. Eerste klasse E. H. B. C.—D. H. L. 1-0; G. D. A.—T. Y. B. B. 22; S. J. C.Leonidas 33. Tweede klasse O. Blauw ZwartSpartaan 42. S. J. C. I—LEONIDAS I 3-3. Onder enorme belangstelling had giste ren op het keurige sportpark de ontmoe ting tegen Leonidas plaats, in een hoog staanden en fair gespeelden wedstrijd, waarvan de 33 uitslag voor beide bevre digend was. De vele toeschouwers hebben kunnen genieten van een alleszins goe den wedstrijd, welke een goede propagan da voor onze Roomsche sport was. Te pre cies 2 uur wordt aangevangen onder lei ding van scheidsrechter van Veen, waarbij S. J. C. aftrapt tegen- wind en zon. Leoni das is direct in den aanval en met hun goed berekend spel veroorzaakt*, i zij soms hachelijke momenten voor het S. J. C.- doel, waar echter goed verdedigd werd en in laatste instantie door de gasten slecht werd geschoten. Na eenig spel weet S. J. O. zich beter aan te passen en onderneemt eenige goede tegenaanvallen en als v. d. Berg na 10 minuten snel opbrengt en goed doorgeeft, loopt Terhorst voor S. J. C. het leidende punt in (10). Dit succes brengt vuur in het spel en als Vos.een onverwacht schot lost, weet Ham zijn doel voor door boring te vrijwaren, door den bal juist over te tippen. Dan laat Leonidas weder zijn goed tactisch spel zien, waarbij de paal voor S. J. C. redding bracht. Het spel golft vlug op en neer met Leonidas iets meer in den aanval en na ongeveer 20 minuten krijgt Leonidas gemakkelijk een doelpunt als S. J. C. denkt dat het buiten spel is en A. v. d. Sande den gelijkmaker (11) inzet. Het spel blijft zeer aantrek kelijk en 6 minuten voor rust kogelt Th. v. d. Sande de leidende goal voor de gas ten in (21). In de laatste minuten ont staat er bij S. J. C. een kleine /inzinking doch ongewijzigd komt de rust. Na de rust krijgt nu S. J. C. het zon netje in den rug, doch dit brengt nog niet het gewenschte resultaat, want uit een prachtaanval van Leonidas, plaatst Th. v. d. Sande kalm den bal in het S. J. C.-doel. (31). Nu begint S. J. C. zich duchtig te weren en met een snel open spel beginnen zij fanatiek aan te vallen. Het lukt hen den keeper uit zijn doel te lokken, en den bal in zijn doel te deponeerén, waar de back hem echter handig achter den doel lijn vandaan haalt, hetwelk blijkbaar den referee ontging. Toch blijft nu S. J. C. iets meer in den anval en nogmaals lokken zij den kooper uit zijn heiligdom en weer wordt de bal ingekogelt. Nu grijpt de back met zijn handen den bal en geeft hem aan zijn doelverdediger en het spel gaat zijn gewonen gang. Niets kan echter S. J. C. ontmoedigen. Zij houdt het spel goed open en na 25 minuten kogelt v. d. Berg in, (23). Vanaf den aftrap stormt S. J. C. weer op het vijandelijke doel af, waar Riefc- meijer een goede voorzet benut en onhoud baar den gelijkmaker scoort (33). S. J. C. zet ditzelfde spelletje nogmaals op en bijna hebben zij weder succes onder de luide bijvalsbetuigingen der S. J. C.-aan- hang, doch het schot van Rietmeijcr scheert nu den buitenkant van de paal. Leonidas liet het er echter ook niet bijzit ten en deed alle mogelijke moeite de lei ding te heroveren. De laatste 10 minuten verstreken dan ook in een geweldige span ning, zonder dat één der partijen kans had ge nen verandering in den stand te bren gen en alzoo kwam het einde van dezen zeer prettigen wedstrijd met den stand 33 BLAUW ZWART I—SPARTAAN I 4—2. Om kwart voor drieën blaast scheids rechter Duivestijn de elftallen in het veld. Beide elftallen zijn volledig, BI. Zwart wint den toss. Spartaan trapt af met zon en wirjd mee. De eerste BI. Zw. aanval ein digt in hel zijnet. Spartaan onderneemt ook een aanval; de Sp.-linlcsbuiten krijgt den bal toegespeeld, hij geeft door aan den midvoor en deze schiet in, doch de BI. Zw. keeper slaat het leder corner. Deze corner wordt over het doel geschoten. BI. Zwart werkt hard en de linksbuiten zet prachtig voor doch de Spartaankeeper redt. De BI. Zw.-linksbinnen maakt den bal vrij doch door het uitloopen van den keeper wordt een doelpunt voorkomen. Spartaan onderneemt eenige aanvallen, doch de beide backs retourneeren allcv Weer krijgt den BI. Zw.-rechtsbuiten hei leder toegespeeld, hij zet voor, en de linksbuiten vangt den bal op en doelpunt onhoudbaar. (1—0). Door dit doelpunt aan gemoedigd blijft BI. Zw. aanvallen en Spar taan krijgt het hard te verantwoorden, doch de achterhoede houdt stand en werkt zich los. Eenige aanvallen van Spartaan volgen, welke meestal door den linksbui ten geleid worden. Bij een BI. Zw.-aanval krijgt de rechtsbuiten den bal toegespeeld en geeft het leder door aan van Leeuwen, die doelpunt (20). Spartaan trapt weer af en de bal zweeft voor het BI. Zw.-doel, doch de achterhoede werkt weg. Vele aan vallen van» Spartaan gaan door buitenspel verloren. Het leder blijft voor het BI. Zw. doel zweven, doch de Sp. mid»oor maakt er een einde aan door het leder onhoud baar in de touwen te jagen (21). Bij een BI. Zwart aanval krijkt de linksbuiten den bal toegespeeld. Deze geeft aan den linksbinnen, die een speler passeert en

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5