UIT DE PERS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ALLERLEI TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 23 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Febr. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 768.1 te la Coruna. Laagste barometerst. 741.8 te Andaenes. Verwachting tot den avond van 24 Febr.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Nevelig tot half be wolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst des naoht-s. Overdag lichte dooi. LUCHTTEMPERATUUR; 6.gr. C. I ir,ri LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.s Van Maandagnamiddag 5.55 uur tot Dinsdagmorgen 6.33 uur. GEEN FORDFABRIEK IN NEDERLAND. De Gelderlander schrijft Fond zou een groote fabriek bouwen te Rotterdam. Er werd terrein aangekocht, ka pitaal geplaatst, een nederlandeche Ford- Ma fcseha-ppij gesticht Fond bouwt echter niet. Ford plaatst geen enkelen Nederland- Belien werkman in zijn kiduiSt/rie. Zoo-lang Nederland geen invoerrechten heft, behoef ik in Nederland geen eigen fa briek te bouwen, zegt Henry. En hij voert wekelijks tweehonderd auto's in u-'-t Stock halm, waar de machines draaien en men- sohenhanden werk vinden aan het prod-ukt, da-t i-n Nederland wordt gekocht, maar niet gemaakt. Waarom Ford dan terrein heeft gekocht in Rotterdam? Een vergissing. Hij wist niet, dat er nog landen beston den als Nederland. TER AAR. De leesbibliotheek. Met genoegen kunnen wij constateeren, dat het prachtinstituut, de bi bliotheek, alhier groeit en bloeit en dat haar schare van lezers en lezeressen nog maar steeds uitbreidt. Was bet voor het bestuur eerst een groote stap, toen zij begon aan de reorganisatie plannen, nu is zij er dankbaar voor, dat de za ken met moed worden aangepakt, gezien de pracht-resultaten. Dat dit eerst met financieele offers gepaard ging, behoeft geen betoog, maar eenige milde gevers hielpen die taak verlichten, door haar steun van gelden en mooie boekwerken. Hierdoor werd de bibliotheek in staat ge steld ,om iedere lezer tevreden te stellen, zij had voor elck wat wils. Dit blijkt ook we) uit het voorloopig verslag. Er zijn tot heden pl.m. 1800 stuks uitgegeven, wat zeer zeker de verwachtingen van het be stuur te boven gaat, en inderdaad ook als-een eer mag beschouwd worden, dat de boeken in den smaak vallen, en tevens de trouwe lezers goede lectuur bezitten, wat zoo dringend noo- dig is in dezen tijd. Slaan we de bescheiden na, dan komen we tot de ontdekking, dat alle boeken, die de bibliotheek bezit, gelezen worden, de eene wat drukker als de andere. Het grootste aantal wat verslonden wordt, zijn wel de „romans". Blijk baar vallen die het meest in den smaak. Zeker, voor velen kunnen die van groot nut zijn, wat betreft de karaktervorming en edele strekking. De jongeren en ook wel ouderen, die dol zijn op avonturen, hebben hun gading kunnen vinden bij de pracht collectie van Karl May en Jules Verne. Deze boeken vliegen in en uit de bi bliotheek. Het aantal lezers van geschiedkundige wer ken wordt ook langzamerhand grooter, wat ook al weer een gunstig teeken is. Het minst worden er gelezen boeken over le vens der Heiligen, en de keurige Jaargangen van de „Bavo", wat wel jammer is. Mochten de „roman-lezers", bijna geen keus hebben, dan willen wij dit middel aan de hand doen: gaat die boeken lezen, n.l. van de levens der Heiligen en de „Bavo". Gij zult zien, zooals de „romans" uw vrienden zijn geworden, zullen ook die boekwerken uw vrienden worden. Vooral in de „Bavo" staan pracht verhalen, die bij ieder lezer er ingaan als koek. Neemt u eens proef. Geachte vrienden, want dat zijn de lezers wel geworden, neemt de gelegenheid te baat, nu in den Vastentijd, eens extra in uw vrijen tijd te lezen de mooie boeken uit de bibliotheek Er zijn zeker nog vele werken, die u nog niet onder uw oogen gehad hebt, en toch mooi zijn. Dan zal de bibliotheek bloeien, en in staat gesteld worden, als het noodig blijkt, nieuwe werken bij te koopen. Dan gaat zij steeds groeien. Dan wordt zij een van de pracht- instituten uit de parochie, waar zeker veel goeds en schoons in ligt. Geboren: Gerardus z. van H. Kraan Overdevest Cornelia Antonia d. van J. C. Kempersv. d. Loo Matheus Petrus Henri- cus z. van J. A. AkerboomVoortman. Overleden: A. C. van Rodenrijs 39 j. ®chtg. van B. J. Kneppers. ZWAMMERDAM. De weg om 't dorp heen. Onlangs is melding gemaakt van de actio van een aan tal ingezetenen van Zwammerdam, die deze gemeente bedreigd zagen door de plannen van den Rijswaterstaat om bij verbetering van den rijksweg LeidenBodegraven de zen weg buiten om Zwammerdam heen te Leiden. Men heeft zich toen met een adres tot den minister van Waterstaat gewend, waarin verzocht werd te bevorderen, dat de weg door den kom van Zwammerdam behouden zal blijven. Thans is echter van den minister bij het gemeentebestuur bericht ingekomen, dat aan dit verzoek niet kan worden voldaan. Bij de keuzo van het tracé van den Rijkskring, zoo schrijft do minister, moet toch in de eerste plaats op het belang van het doorgaande verkeer worden gelet. Een hernieuwd onderzoek heeft aangetoond, dat dit belang den aanleg van een nieuw weggedeeldte om -de om van Zwammerdam vordert, zoodat in de "bestaande plannen geen wijziging kan worden gebracht. NIEUWKOOP. Ongeval. Zaterdag, bij het overladen van hout, kreeg de arbeider Klerks, die in dienst was bij den aannemer Woerden al hier, een houten balk op zijn been. De on gelukkige werd per auto naar dr. Koert vervoerd, die overbrenging naar het zie kenhuis gelastte, want zijn been was even boven de voet gebroken. Stille Omgang. Op verzoek van de vereeniging „De Stille Omgang" is door de leden van het zangkoor besloten, allen lid te worden van die vereeniging. Zij zullen zich per autobus in den nacht van 21 op 22 Maart naar Amsterdam begeven om daar de gezangen uit te voeren. INGEZONDEN STUKKEN Voorhout, 22 Februari, „Wantoestanden" in het Boerhaave- kwartier. Mijnheer de Redacteur. Het spijt my, da-t uk wederom Uw gast vrijheid in moet roepen. Lk pa-s-s-eer de oritiek op het beleid van den Geaneenteopzichter. De Heer Vester za-1 zich, indtien hij dit noodig acht, zelf wel verdedigen. Ik wil even reagCeren op dien hoop zand, dien „het Be-stuur der Bouw vereend-gang op h-et trottoir heeft gegooid en menigen daar in heeft liggen te ro-llen." Ik ben Voorzibbter van de vereeniging doch heb niet met z-and gegooid. Dat be wuste zand is bestemd tot ophooging der aohtertuinen van het gebouwencomplex 1928. Een deputatie dier bewoners bood aan het zand te dist-riibueeren. Het Bestuur droeg echter de distributie aan het Be stuurslid v. d. Lubbe op, daar het vreesde, da-t bij distributie d-oor de bewoner» onder ling, hoe goed ook bed-oeld, dit wel eens tot conflicten zou kunnen leiden. Indien dai® de vereeniging in overtreding was, had inzen der zich tot de politie kunnen wenden, waarna proces-verbaal had bunnen volgen, M. d. R. Het Bes-tuur heeft 70 woningen te exploiteeren. Het Bes-tuur draagt hier voor de voile verantwoording, heeft hier over veel zorg en geeft hiervoor veeJ a-rbeid. Het Bestuur kan beboet worden, met 200 voor el-k bestuurslid, als er sprake is van wanbeheer. Het Bestuur ontvangt daarvoor geen enkele vergoeding. Iedereen van buiten de Gemeente, die verstand van woningbouw heeft, en het werk van de vereeniging ziet, spreekt er zijn verwondering oveT uit, dat de vereeni ging zóóveel presteert en zóó goedkoop zul ke woningen kan verhuren. Er passeert wel mee; in de Gemeente, waar men in figuurlijken en letterlijken zin over kan „liggen te rollen"! doch waar men over zwijgt, en daarom doet het mij niet aangenaam aan, dat, nu men meent, dat het Bestuur der Bouwvejeeniging in overtre ding is, men er ais de kippen bij is, het aan de groote klok te hangen. Met beleefden dank voor de plaatsing, Hoogachtend, J. H. VAN DHR VOET. Voorhout, 21 Febr. 1931. Geachte Redactie. Vergun mij s.v.p. plaatsing in uw veelge lezen bladbij voorbaat mijn h. d. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van 19 Febr. j.l., onder het opschrift „Wan toestanden in het Boerha avek wa-rtier", ben ik op het verzoek van dien schrijver een kijkje in 't genoemd kwartier gaan nemen. Na de situatie ter plaatse voornoemd in acht te hebben genomen, moet iik u toege ven, dat enkele straten in genoemd kwartier tot no-g toe niet aan de ei-scben voldoen. Doch aangezien het. matenaa-1 voor het haast grootste gedeelte in die st-raten is neergelegd en zelfs al gedeelten dier stra ten met een dek van grove klinkers zijn voorzien, om, ais deze laag wat- is ingere den, haar wederom van een nieuwe laag te kunnen voorzien, is het voor mij nog een raadsel, hoe of u, mij onbekend schrijver, zoo ver is gekomen, om daarover te schrij ven. Bent u soms werkeloos? Wat betreft die hoop zand van pijn. 5 M3., wordt die daar niet gebnacht tot ophooging en verbe tering van uw tuin? Dit moest m. i. voor u zeer aangenaam zijn. Gij hebt u afge vraagd, of dat aiflemaal geoorloofd was; of men dat niet wilde zien, Maar zoudt gij dan willen, dat een bestuurslid van genoemd kwartier, den geheelen dag in het kwartier zou oon-troleeren Lk bestrijd het nietmaar als u nu zelf wiet, dat menigeen over den daar neergestorten zandhoop heeft liggen rolile-n, was het dan niet uw plicht, ter voorkoming van ongelukken, het bestuur van genoemd kwartier daarop attent te maken of zoo noodig de politic daarover in te lichten? Wat betreft de bakkerskarren en fietsen, die op de trottoirs rijden, daar moet de politie naar kijken. Het. is niet al leen, dat ze op de trottoirs rijden, doordat de straten wat ongemakkelijk zijn, dat is •altijd al gedaan. Qf de gemeente Voorhout voor één politieagent te groot i», of dat hij in *t Boerha a vek war tier nooit dienst heeft, da-t weet ik n-iet, maar wel weet ik, dat-, als zijn persoonlijkheid daar vereisoht wordt, hij niet aanwezig is. Doch laten we hopen, nol het zielenaantal en zelfs de we gen in ons geacht dorp, zich hoe langer hoe meer uitbreiden, dat wij binnen afzienibaren tijd een tweede agent van politie, indien de taak voor één agent te zwaar i», er bij zullen krijgen, dan zullen zeker dergelijke wantoestanden, volgens het schrijven van 19 Febr. j.1. niet meer zoo gemakkelijk voorkomen. Mijn hartelijke dank voor de plaatsing, oen abonné en tevens inwoner van hot „Boerhaave-kwartier".. Betalen of je schoenen achterlaten. Toen een heer te Pieter Maritzburg on langs zijn haren had laten knippen, kwam hij tot de ontdekking dat hij geen geld bij zich had. De kapper, die hem blijkbaar niet vertrouwde, eischte, dat hij zijn schoe nen als pand zou achterlaten. En zoo ge beurde het, dat de voorbijgangers op straat een heer op fantasiesokken, rood qn geel voorbij zagen stappen. Bij eiken stap, welke hij deed, werd een groot gat in de hiel en een kleiner op de teen van zijn reehtersok zichtbaar. Hij stapte heel luch tig voort en verdween toen in een laan. I nter op den dag kwam hij terug op een paar oude schoenen om zijn schuld bij den kapper af te doen en zijn schoenen op te eischen. Een dominee, die eon bruidspaar in de steek liet. Te Johannesburg gebeurde het onlangs, dat een dominee, die een paartje trouwen moest, de geheele trouwpartij was verge ten en een vergadering in een andere stad ging bijwonen. Het gevolg was. dat het bruidspaar en de gasfen een vol uur in de kerk hebben gewacht, zonder dat de do- ninee versoheen, tot echter een van de gasten een andere predikant is gaan zoe ken. Onderwijl woonden de bruidegom en bruid en het meerendeel der gasten de re ceptie bij. Terwijl deze in vollen gang was, kwam de gast met een andere predikant opdagen; deze wilde het paar echter niet trouwen, daar het reeds vier uur was ge weest Doch hij werd spoedig overtuigd, dat dit een zeer bijzonder geval was, waarna hij het paar in den echt verbond, dat toen op huwelijksreis kon gaan. De grootste teloscoop op het Zuidelijk halfrond. De grootste telescoop op het Zuidelijk halfrond en op twee na de grootste van de geheele wereld wordt te Bloemfontein op gericht om te worden toegevoegd aan de zes bestaande kleinere telescopen van de universiteit te Narvard. Met de oprich ting daarvan is men dezer dagen begonnen. De lens alleen kost ongeveer 10.000 pd.st. en weegt een ton. De koepel alleen weegt 70 ton, is dertig voet hoog en heeft een doorsnee van 58 voet. De telescoop wojdt twaalf voet onder den grond gebouwd om een egale temperatuur voor de lens te ver zekeren. Een luipaard ontsnapt uit een dierentuin. Uit den dierentuin te Pretoria, is een zwart luipaard, dat kort geleden pas was aangekomen, gedurende den nacht op merkwaardige wijze ontsnapt. De nagel- indrukken duidden aan, dat hij zich door de ijzeren staven heeft weten heen te wringen. Hij is waarschijnlijk door zijn zwarte kleuren niet door de andere dieren opgemerkt, 's Morgens heeft men hem ge vonden op een betrekkelijk korten afstand van twee zwervers, die in het gras hadden 'liggen slapen. LAATSTE BERICHTEN DE MOORD AAN DEN OOSTZEEDIJK TE R'DAM. EEN NIEUWE GETUIGE. EEN NIET TE VERTROUWEN PSYCHOPAATH. Hedenmorgen is voor het Gerechtshof te den Bosch een aanvang gemaakt met de hernieuwde behandeling van d'è beken de moordzaak-Lans. Zooals bekend heeft deze behandeling een sensationeel tintje gekregen door do oproeping van getuige Oostveen, een gede tineerde uit de strafgevangenis te Schevc- ningen, die beweerd heeft, den waren moor denaar van den heer Lans te kennen. Getuige Oostveen komt lachend voor het Hof. Nadat hij is beëedigd verklaart hij. op de vragen van mr. Kokosky al wat uit de onthullingen reeds bekend was. Get. had aanvankelijk bezwaar om in het openbaar te verklaren over het ijzer, door den Duitscher, die de moordenaar heet te zijn, in het water geworpen. „Im mers een ander kan ook wel een ijzer heb ben weggeworpen", meent getuige. De pre sident wees erop, dat de verhalen al 3 da gen in de „Nieuwsbron" hebben gestaan, dus dat het verhaal overal reeds bekend was. Get. verklaarde dan dat de Duitscher, wiens naam bij een tandteohniker bekend is, hem heeft gezegd, met ®en ijzer, dien „schurk", dien „bullebak" te hebben dood geslagen uit wraak, omdat de leverancier hem geen borstelwork wilde leveren. Toen de Duibsoher, aldus getuige, den heer Lans had, geslagen en zich verwijderde, zag hij twee vermoedelijk publieke vrouwen en een meisje, die hem misschien konden ver raden. De Duitscher was doornat aangoko- men, zeer nerveus, en had got. Oostveen verzocht om vooral te zwijgen. Hij wilde, om het elders beter te treffen met de ver diensten, maar liever vertrekken. Oostveen had hem sokken cn droog goed gegeven en de Duitscher is later verdwenen. Oostveen heeft nog alles gedaan om het verhaal mede te deelen aan den directeur van de gevangenis, maar zijn brieven zijn ver scheurd en van wat hij vertelde werd geen nota genomen. Deze verklaringen werden door Oostveen zeer druk en breedsprakig afgelegd. Soms was hij zelfs brutaal, zelfs tegen den advocaat-generaal en later ook tegen den president. Rad van tong als Oostveen was, wekte hij met rijn verhaal vaak den lachlust op van de in de zaal aanwezigen. Get. Oostveen hield vol, het ijzer te hebben gezien, waarmede de Duit scher den doodslag zou hebben gepleegd. „En waarom hebt u de justitie daarme de niet in kennis gesteld", vroegen de president en de advocaat-generaal tege lijk. „Ik dacht niet, dat de zaak zoo'n vaart zou loopen", zegt getuige. „Maar ik heb er in de gevangenis te Scheveningen toch mijn best voor gedaan, dat allee bekend zou worden". „Zij hebben daar zeer veel klanten, die niet te gelooven zijn," aldus de president. Get. Oostveen doet dan een levendig verhaal over brieven, welke in de ge vangenis heeft geschreven, één ook op ze gel, maar hij heeft er niets van gehoord. In de zaal wordt gegiecheld en men schijnt het verhaal van getuige niet geheel en al te gelooven. De advocaat-generaal deelt mede, dat getuige een psychopaath is. De verdediger mr. Kokosky verzekert uitvoerig, dat hij objectief staat tegenover het verhaal, on omdat Oostveen, al is bij psychopaath en gevangene onder eede heeft verklaard, moet het Hof met wat hij heeft gezegd in zoo'n ernstige zaak wel de gelijk rékening houden. De verdediger vraagt de zaak te schor sen voor nader onderzoek. Do advocaat-generaal deelt mede, dat hij informaties heeft ingewonnen over ge tuige, waaruit blijkt, dat er geen waarde aan diens verklaringen te hechten is en althans dient te worden afgewacht, wat de behandeling der zaak verder oplevert. De verduisteringen bij Arti. Betreffende do verduisteringen bij Arti te Amsterdam door den administrateur, vernemen wij nader, dat door de -familie reeds 15.000.zijn terugbetaald, in de verwachting dat niet justitieel zou worden ingegrepen. De administrateur was reeds twaalf'jaar in betrekking en genoot een salaris van bijna 400Q.Het gebeurde is niet 'zoozeer te wijten aan wcoldeuitga- ven, doch meer aan uitgebreide specula ties. De verdachte zal verdedigd worden door Mr. Dr. J. de Vrieze. Gewelddadige dood? Hedenmorgen is door de marechaussee de logementhouder Nijhuis, Hengelosche- straat te Oldenzaal, in arrest gesteld. Za terdag is zijn vrouw plotseling overleden en men vermoedt, dat zij een gewelddadi- gen dood is gestorven. Het lijk is op last van de justitie te Al melo in beslag genomen en naar het R. K. Ziekenhuis te Oldenzaal overgebracht, waar de sectie zal worden verricht. Machine door brand vernield. Uit Wieringen wordt ons gemold: Vermoedelijk door het bijvullen met benzine geraakte een Ford-machine, die meen gebruikte bij oen pompinstallafcie, om de bus van sluis 1 in de Wioringer- meoipolder droog to maken, in brand. Ook de loods, die om de machine stond, vatte vlam. De loods brandde geheel uit, terwijl de machine grootend3els werd ver nield. De machinist W. G. uit Anna Pau lo wna bleef ongedeerd. De „Tribune" uit de Leeszaal. Het bestuur van de Groningsche Open bare Leeszaal heeft besloten het dagblad de „Tribune" uit de leeszaal te verwijde ren. De burgemeester van Hardenberg overleden. Na een ziekte van ongeveer twee maan den is Zate;dagavond overleden de heer B. Schuite, burgemeester van Stad Har denberg, in den ouderdom van 42 jaar. Dr. G. H. Leopold overleden. Op 61-jarigen leejtijd is te Groningen overleden dr. G. H. Leopold, directeur van den Provincialen Keuringsdienst van Le vensmiddelen te Groningen. De overledene is te Teteringen geboren. Hij studeerde onder prof. Bakhuis Roozen- boom te Amsterdam en promoveerde al daar. Hij was leeraar aan de Rijks H.B.S te Leiden, daarna afaeelingschef van hes Rijkslamjbouwproefstation te Wageningen en vervolgens assistent van prof. Schreine- maker te Leiden. In 1913 werd dr. Leopold benoemd tot directeur van den Gemeentelijken Keu ringsdienst van Levensmiddelen te Gro ningen. Op 6 Juli 1910 werd hij privaat docent aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen om onderwijs te geven in de Chemie der voedingsmiddelen van den bodem, welk ambt hij op 7 November van dat jaar aanvaardde. Op 1 Maart 1917 werd hij benoemd tot directeur van den Provincialen Keurings dienst te Groningen. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. Aanbesteding. Door het Provinciaal Bestuur van Zukl- Holland werd heden aanbesteed het ver broeden van het weglichaam, het aanbren gen van een bestrating op fundeering en het verrichten van bijbehoorende werken op den verkeersweg Hillegersberg-Kruis- weg (wegvak: BleiswijkKruyswijk). Laagste inschrijver was N. van Leeuwen te Haastrecht 138740. De P. H. A. E. Z. te Weenen overgenomen Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat de P. H. A. E. Z. na aankomst 1e Weenen, waarheen het toestel onder* lei ding van Smirnoff was gevlogen, door Frijns onmiddelijk werd overgenomen. Nadat de post van de P. H. A. F. O., die Donderdag j.l. bij Popelin was gestrand in de P. H. A. E. Z. wae geladen, vertrok dit vliegtuig te 12.20 uur van Weenen naar Belgrado. Aan boord van de P. H. A. E. Z. bevonden zioh thans de vliegers Frijns en Boot en de werktuigkundige Bruinestein. STORM AAN DE KUST VAN ZUID-FRANKRIJK. PARIJS, 22 Februari (V.D.) Sedert 24 uur woedt aan de kust van Zuid-Frankrijk een he vige orkaan, waardoor de scheepvaart ten «eer ste wordt belemmerd. De meeste schepen, die gisteren in de Zuid-Fransche havens werden verwacht, zijn nog niet binnengekomen of heb ben ver uit de kust de ankers uitgeworpen aan gezien het onmogelijk was de havens binnen te loopen. Slechts een Duitsch en een Engelsch stoomschip zijn erin geslaagd met behulp van sleepboöten de haven van Marseille te bereiken. Het radio-station te Marseille heeft verschillen de radio-telegrammen ontvangen van schepen die in nood verkeeren. Slechts één vliegtuig, dat den dienst van Marseille op Tanger en Ca- sablanco onderhoudt, is gisteren gestart. Te Marseille zelf heeft de storm eveneens schade aangericht. Bovendien werd een 65-jarige man gedood door een steen, die van het dak van een hotel naar beneden kwam. Lawine-ongeluk bij Lenggries. MUNOHEN, 23 Febr. (V. D.) Gisteren middag werd op ongeveer 300 meter van de Seckar-hut bij Lenggries een gezel- sohap van zeven skiloopers, zes heeren en een dame, door een lawine bedolven. Een ongevallenbrigade van het Roode Kruis verleende dadelijk hulp en mooht er in slagen, ze» der bedolven skiloopers levend onder de sneeuw vandaan te halen. Zij waren slechts licht bewusteloos. Een jon geman uit Munchen was echter reeds overleden, toen hij onder de sneeuw van daan word gehaald. In den a fgeloopen nacht en hedenmor gen is- in Beieren weer zeer sneel sneeuw gevallen. Men schat de versche sneeuw, die in hot gebergte gevallen is. op 60 k 120 centimeter. Munehen maakt den in druk van een onder - do sneeuw begraven stad. Botsing tusschen politie en revolutionairen Zestig gewonden. NEW YORK, 23 Febr. (V.D.). Uit Ha vanna wordt gemeld, dat bij een poging der politie, om een vergadering van revolutio naire arbeiders uiteen te drij\en, een hevig gevecht ontstond, waarbij van revolvers gebruik werd gemaakt eu ongeveer vijftig arbeiders en tien politieagenten verwon dingen opliepen. Ernstig autobus-ongeluk. LONDEN, 23 Februari (VD.) Op den weg tusschen Bedlinog en Glamorgan slipte een autobus en gleed van den berm van den weg ongeveer 12 M. naarbeneden, waardoor de autobus zoo goed als geheel werd vernield. Zes passagiers, de chauffeur en de conducteur werden ernstig gewond, terwijl de vernielde auto in brand vloog. Opnieuw arresetaties te Bombay. LONDEN, 23 Februari (V.D.) -— Uit Bombay wordt gemeld, dat de politie aldaar bij een demonstratie van nationalisten op de Maiden Esplanade 500 Congres-vrijwilligers, waaronder zes leden van het Congres comité te Bombay, gearresteerd heeft. De menigte verzette zich niet en er deden zich geen incidenten voor. AMSTERDAH, 23 Febr. Vee. - Aan voer: 547 Vette koeien, le kwaliteit 0.90— 1.02, 2e kwaliteit 0.620.90, 3e kwaliteit 0.70—0.78, mindere soorten 0.50—0.68 per K.G. slachtgewicht. 120 Melk- en Kalfkoeien 275370 per stuk, 112 Vette Kalveren: lo kwaliteit 0.90—p.96, 2e kwaliteit 0.800.90, 3e kwaliteit 0.720.78 per K.G. levend ge wicht. 95 Nuchtere kalveren 713, 31 Scha pen 3237 per stuk. 740 Varkens: Vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G. 0 50 0.52, Zware varkens 0.480.50, Vette vur- kens 0.400.48 per K.G. Slachtgewicht. 160 Paarden 80—180 per stuk. ROTTERDAM, 23 Febr. Vee. Ter vee markt worden heden aangevoerd: 449 vet te runderen, 11Ö8 varkens, 254 vette kal veren, 157 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 4547.5, 3841 ea 27 —32 cent; ossen 4447, 3842 en 35 cent; kalveren 8085, 67.572.5 en 55—66 cent; schapen 4035, 24—30 cent; lammeren 2026; varkens 21, 20.5 en 20 cent.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3