UIT DE PERS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda STADSNIEUWS ZATERDAG 21 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 GOD WIL HET! Onder dit kopje schrijft „Het Huisgezin" over de Katholieke V redesaotie Haar welslagen of mislukken als ze mislukt, zijn we verloren, heeft onze oud- minister Loudon gezegd hangt af van de gesteltenis der diplomaten, die weer ver band houdt met de mentaliteit hunner re- geeringen, maar wordt mede, en voor een aanzienlijk deel, beinvloed door de stemming der volken. Zij willen vrede, zij verfoeien den oorlog. Vraag het aan de vaders en aan de moe ders aan de moeders vooral vraag het aan de jongeren. Een volksstemming over de vraag: wilt gij, in geval van geschillen, tot oplossing van internationale moeilijkheden, het geweld laten beslissen, of verlangt gij een scheids rechterlijke uitspraak, zou maar één uitslag kunnen opleveren: een verpletterend von nis tegen het geweld. Welnu, twee feiten stemmen, wat het aan deel der katholieken betreft in het kenbaar maken der volks- en volkenmeeting omtrent oorlog en vrede, bewapening of ontwane- naug, aan de komende oonferentie, tot een hoopvolle verwachting. Het eerste feit is de resolutie der politie ke kathoüe-ke Internationale, die elik ge bruik van geweld tot eigenrichting als een misdaad en een dwaasheid veroordeelde en verwierp en uitdrukking gaf aan haar on- verzettelijken wil om de organisatie van den vrede en de vredespolitiek voort te zetten cn verder te ontwikkelen. Het tweede feit is het besluit van een aantal nationale katholieke vereenigingen om, onder leiding van den R.K. Vredesbond, een internationale actie te ontplooien met het oog op de ontwapeningsconferentie in 1932. Naast, de beginselverklaring der politieke partijen krijgen we dus een internationale actie ten behoeve van den vrede en tegen den oorlog. Deze actie zal van de Nederlandsche ka tholieken uitgaan en, in ons land begon nen, zich over de andere landen uitstrekken. Er kan wel geen twijfel aan bestaan, dat deze actie door katholieken gevoerd, zich zal baseeren op de bekende vredesnota van Pans Benedictus XV. Of de actie zal worden geconcretiseerd in een uniforme motie, die ter aanvaarding zal worden aangeboden, dan wel of zij zal uit groeien tot een petitionnement op een kor ten en klaren tekst, het woord van den Yre- despa-us zal richtsnoer en richtlijn zijn. De katholieken willen niets anders, en kunnen niets anders willen dan bijdragen tot verwezenlijking van het programma, van den Paus, wiens voorstellen, waren zij door de toenmalige machthebbers aanvaard, den wereldoorlog met een jaar zouden hebben verkort. Niet de katholieken alleen initusschen wenschen vóór den vrede en tegen den oor log te getuigen: ook de internationale so ciaal-democratie voert een actie in dezeifde richtng, en van christelijke zijde heeft het evenmin aan blijken van bereidheid tot het steunen van het verzet tegen den oorlog ontbroken. Indien het wellicht niet mogelijk zou zijn, alle vredesuitingen in één indrukwekkende manifestatie op te vangen, dan zouden toch de parallel loopende getuigenissen van den sterken en beslisten volken wil: tegen den oorlog, tegen het geweld, vóór den vrede, vóór de scheidsrechterlijke beslissing, hun uitwerking op de hooge vergadering te Ge- nève niet kunnen missen. Deze kruistocht van den nieuwen tijd mag, evenals die uit het. einde der elfde eeuw, tot leus voerenDieu le veut, God wifl het 1 HILLEGOM. Hulp in Nood. Gisteravond hield deze vereeniging in Flora haar 37e alg. verga dering. De voorzitter, de heer 0. J. L. v. d. List opent met een woord van welkom en memoreert het heengaan door den dood van den heer M. Walers, die 18 jaar als bestuurslid zooveel en zoo belangloos voor de vereeniging deed. De notulen worden nu gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Aan ziekengeld werd 4264,10 uitgegeven. De totale be zittingen zijn 12042.20. De vereeniging telt 552 leden; 19 nieuwe leden traden toe. De heer D. Schippers werd gekozen tot lid der controlecommissie. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de plaats van wijlen den heer M. Walker kooa men diens zoon, de heer Jac. Walkers. Hierna een korte rondvraag, waarna slui ting. Arbeidsbemiddeling. Dinsdagavond worden in „Flora" twee lezingen gehou den, resp. door de heeren M. H. Roodschild en J. A. Knetsch, resp. hoofdcommies en controleur van het Departement van Ar beid, Handel en Nijverheid te Den Haag. De eerste zal inleiden: „Arbeidsbemidde ling een gemeenschapsbelang", de tweede: „Arbeidsbemiddeling in het Bloembollen- bedrijf Gegelenheid zal gegeven worden tot het stellen van vragen. Wij vertrouwen, dat de belangstelling zeer groot zal zijn de onderwerpen verdienen zulks ten volle. Propagandaclub „Petrus Canisius". Deze R.-K. vereeniging begint zich steeds meer te laten hooren. Vele R.-K. organisa ties otnvingen een exemplaar der statuten en huish. reglement. De club vraagt waar noodig steun, welke zeker niet zal worden den geweigerd. Vooral bij de Staten- en Gemeenteraadsverkiezing zal zij goede dien sten bewijzenn. Wij vertrouwen, dat de club ook voldoende aandacht zal schen ken aan de anti-Katholieke lezingen, die hier door een z.g. protestantsche debating club uit Amsterdam worden gehouden, inaar waarin ook plaatsgenooten (zij het achter de schermen) een groote rol spe- ien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig! Donderdag 26 Febr. a.s. zal het van des n.m. 6.00 uur tot ongeveer 10.00 uur in de duinen bij de schietbanen onvei lig zijn wegens het schieten met scherp met geweren en mitrailleurs. Het is pas dan veilig als de uitstaande roode lan taarns door de militairen zijn ingehaald. Men neme hiervan goede nota. Tuinbouw. Er is nog weinig leven in de brouwerij voor wat. den groentenham'el betreft. Ook is er in de velden nog weinig drukte te bespeuren. Alleen de bloembol lentrekkers zitten midden in het seizoen en hebben handen vol werk. Doch ouk deze werkzaamheden leveren weinig winst op Immers de bloemenprijzen bleven geregeld te laag. De laatste dagen was er in som mige soorten een kleine verhooging te zien, doch in het algeme engeeft het- be drijf verlies. En dat stemt niet genoegelijk. De aanvoer der getrokken tulpen in de laatste dagen enorm groot. Men staat wer kelijk nog versteld, dat er in dezen a, g crisistijd nog plaats is voor zoo'n massa bloemen, dat toch in. zekeren zin een luxe artikel is. Verkoop. Door notarissen Eerdbeek en Roozen werden ten behoeve der firma v. d. Schoot te Hillcgom verkocht 16 perc. bouw- en teelgrond met woonhuis, stal, schuur en 7 arbeiderswoonhuizen. De perceelen I tot met XI waarbij de huizen en schuur en 101/2 H.A. grond stonden in bod op 64187 en werden afge mijnd door den heer C. Nel ƒ4800. Totaal 6S887. De perceelen XIIXV, bijna 3 H.A. teelgrond in bod op 23166. Afgemijnd door Jac. van Tol alhier op 4200. Totaal 27366. Perceel XVI, 0.600.20 H.A. groot, in bod op 4800 werd met 400 afgemijnd door H. V. van der Marei alhier. Totaal 5200. Telefoon. Aan het rijkstelefoonnet is onder No. 278 aangesloten den heer J. Janse, agent van politie alhier. LISSE. L. T. B. Gisteravond hield de Afd. van den L. T. B. haar jaarvergadering in een der zalen van het Patronaatsgebouw. De voorz. opent deze verg. met den chr. groet en heet de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den weleerw. pa ter Josef Bouwman, Overste van „Huize Pius", die dezen avond een lezing zal hou den over „De inwendige bouw der plan ten in verband met de voeding". De notu len werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna werd de lezing ge houden, afgewisseld door de film, die ons een duidelijk beeld gaf van den bouw der planten. De voorz. bracht Z.eerw. dank voor zijn zeer uitgebreide lezing en hoopte dat allen een duidelijk beeld zouden ver kregen hebben omtrent de voeding en den bouw der planten. Vervolgens werd het jaarverslag voorgelezen, waaruit wij aan stippen, dat er drie bestuurs- en drie leden vergaderingen zijn gehouden. Het leden aantal bedraagt thans 86. Alzoo met. 5 leden gestegen. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat na een ontvangst van 63.72 een uitgave viel te boekeu van 104. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden bij 'acclamatie herkozen de heeren J. v. lsoort en J. A. van Leeuwen Cz. In plaats van den heer J. G. Pijnacker, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werd gekozen de heer H. J. van der Berk. De voorz. dankte den scheidenden secr. voor de aangename sa menwerking al die jaren ondervonden. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, daar het sluitingsuur reeds ver gevorderd was, waarna de voorz. met een woord van dank vt>or de aangename samenwerking deze vergadering sloot met den chr. groet. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is op heden weinig te doen in den handel. Het artikel fijne peen gaat graag weg in de eerste kwaliteit voor 10—14, per 100 K.G. Uien gaan slecht en brengen van 0.S01.30 per 100 K.G. op. Selderieknollen gaan in prijs naar boven. Voor de goede knollen wordt voor van 10 11.50 betaald. Roode kool in de beste soort 10.20 14.30. Gele iets minder van 7.5010.10. Voor grove peen is geen vraag. Bloemenhandel. Met een zeer grooten aanvoer en iets vluggeren handel werden de volgende prijzen betaald. Tulpen per dozijn: Rose La Reine f0.300.32, Rubra Max f 0.600.65, Couronne d'or f 0.540.58, Prosperity f 0.30—0.33, Ibis f 0.34—0.37, Prins van Oostenrijk f 0.320.35, Cram. Brillant f 0.26—0.30, Witte Valk f 0.40—0.44, Flamingo f 0.30—0.33, Murillo f 0.32—0.34, Theeroos f 0.400.43, Mr. v. d. Hoeff f 0.55 0.66, Azalea f 0.400.44, Rose Gris-de-lin f 0.260.30, Mac Kinley f 0.38—0.42, William Couland f 0.400.43, Bartigon f 0.550.66, Sanders f 0.500.55, Wililam Pitt f 0.55 0.66, Elisabeth f 0.600.70, Le Notre f 0.55— 0.60. Narcissen per 100: Golden Spur f 1.90— 2.10, Cervantus f 1.602.Alax f 0.80 0.90, Ornatus f 1.1.10, Sion f 2.102.30, L. Koster f 1.601.80, Sir Watkin f 1 802. Hyacinthen per 100: (wit) f4.104.20, idem rood, en rose f 3.904. VOORSCHOTEN. Bezoek van Mgr. Verstraelen. Vergezeld van twee paters van het Ge zelschap van het Goddelijk Woord bracht Z.H. Exc. Mgr. Arn. Verstraelen, Aposto lisch Vicaris van de Kleine Soenda Eilan den (Flores), die binnenkort weer naar zijn missie terugkeert, Vrijdagmiddag nog maals een bezoek aan Mgr. Th. Bekkers, Nationaal Secretaris van het Pauselijk Liefdewerk v. d. H. Apostel Petrus in Ne derland. De hooge gast is op Huize Bijdorp blij ven overnachten en heeft Zaterdagmorgen de reis weer vervolgd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Scheepsbouw. Van de N.V. Scheeps- bouwwerf „De Industrie" werd gisteren met goed gevolg te water gelaten een mo torboot groot pjl.m. 150 ton. Deze motor- spits is voor Fransche rekening. Gevonden voorworpen. Een zilveren ringetje met blauw steentje, belastingplaat je, een bruine damesportemonnaie met in houd. AARLANDERVEEN. Ziekenhulsverpleging. Donderdag avond hield de Ziekenhuiswerpleging al hier haar jaarvergadering in het locaal van den heer W. v. d. Berg. Deze vergadering stond onder presidium van den heer M. A. Hogeveen, die in zijn openingswoord zijn spijt uitte over de geringe opkomst. Vervolgens werd aan den secretaris, den heer Jac. Boogaard, verzocht het gebed uit te spreken. Op de notulen werden geen aanmerkingen gemaakt. De secretaris brengt dan een tot in de puntjes verzorgd jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat in 't afgeloopen jaar ter ver pleging waren opgenomen, ten koste van het fonds 22 patiënten, te samen met een aantal verpleegclagen van 372. Uok van het reisfonds voor loopende patiënten was eenig gebruik gemaakt. Voorts ha-d dit jaar het auto-bloempje opgebracht 67.68 H- Verder blijkt uog uit dit jaarverslag, dat de vereeniging bedankt heeft voor het lid maatschap der federatie. Een kleiné wijzi ging kwam er in de bestuursfuncties. Een artikel van 't reglement was door 't be stuur gewijzigd en wel, dat nieuwe leden 6 maanden lid moeten zijn alvorens vrucht gebruik te kunnen hebben. Dit geldt alleen voor ingezetenen. Ingekomen personen hebben direct het vruchtgebruik, indien door hen bewijzen worden overgelegd, dat zij in hun vorige woonplaats lid zijn ge weest van de daar bestaande Ziekenhuis- verpleging. Voorts brengt de penningmeester, de heer L. v. Vliet zijn jaarverslag uit over zijn financieel beheer, dat aan inkomsten vertoont 1376.23 en aan uitgaven J 1389.41. Alzoo een nadeelig saldo van f 13.18. Het verslag der cascommissie, door de heeren A. L. v. d. Klein en H. Haring, dechargeer de den penningmeester. De administrateur, de heer I. Zwane- veld laat dan de revue passeeren de acht jaren van bestaan der vereeniging. Spr. is van overtuiging, dat men in alle opzich ten de rechtvaardigste en zakelijkste weg hier inslaat, zoodat soms wel de bestuurs vergaderingen tot middernachtuur worden voortgezet. Ook zegt ppr. om welke rede nen het bestuur besloot als lid der fede ratie te beuanken; deze redenen zijn eens deels de hooge contnbutiën voor kleinere afdeelingen en vervolgens de hooge onkos ten die men heeft te maken wil men met de werkzaamheden der federatie op de hoogte blijven. Spr. geeft ten voorbeeld, dat men 3 jaar lid is geweest der federatie, ge paard gaande met een onkosten van pl.m. 50, waarvoor men niet anders dan een paar adviezen kreeg. De voorzitter be dankt den heer Zwaneveld voor zijn uiteen zetting. Hierover volgt nog een langdurige discussie. De geneeskundige adviseur, dr. W. v. d. Wind, zegt, dat men gaarne derge lijke instellingen ondersteuning geeft, zoo de mogelijkheid er is, die dit financieel toelaat. Spr. zal nadere informaties inwin nen omtrent de federatie, daar zij zeker grooter nut heeft, dan de vereeniging be kend is. Men zal dan nader in 't bestuur overleggen, of het reeds eerder genomen besluit blijft gehandhaaft. Periodiek zijn dit jaar aftredend de hee ren M. A. Hogeveen, voorz., Th. Verhage en I. Zwaneveld. Genoemde heéren worden met bijna algemeene stemmen herkozen. De voorzitter bedankt de herkozen be stuursleden voor hunne weder-aanvaarding, terwijl de secretaris een woord van dank brengt aan den voorzitter voor zijn arbeid zaamheid in 't afgeloopen tijdperk. Bij de rondvraag huldigt dr. W. v. d. Wind het bestuur. Gezien de gratificatiën aan admi nistrateur en penningmeester betoogt spr., dat hier philantkropisch werk wordt verricht (Applaus). De voorzitter brengt dr. v. d. Wind dank voor zijn welgekozen woorden, alsook de heeren der kascommis- sie voor 't nazien der boeken en de leden voor hun trouwe opkomst. Een warme aan moediging wordt gegeven voor den ver koop dit jaar van auto-bloempjes. Na nog enkele zaken van huishoudelijken aard sluit de voorzitter de vergadering en werd door den secretaris het dankgebed uitge sproken. BOSKOOP. R.-K. Kiesvereeniging. Donderdag 19 Febr. j.l. des avonds te 7 uur vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging in het Vereeni- gingsgebouw. De voorzitter de heer Th. Houdijk, opende deze vergadering met den chr. groet, sprak zijn genoegen uit over de trouwe opkomst der leden en deelde mede dat deze vergadering was belegd om door stemming de definitieve candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vast te stellen. Vervolgens, dat alleen zij aan deze stemming mochten deelnemen, die voor den 15en Mei a.s. de ouderdom van 25 jaar bereikt hebben. Hierna werd tot stemming overgegaan waarvan de uitslag is als volgt: No. 1 A. Brand Gzn. 81 stemmen, No. 2 H. A. Boekraad 68 st., No. 3 P. van der Staak 61 st., No. 4 H. G. Mathot 76 st., No. 5. O. J. van Vliet 64 st., No. 6 H. Fase 43 st., No. 7 P. J. Kortman 42 st., No. 3 J. J. Sterkenburg 37 st., No. 9 J. Streng. Na deze nummering sloot de voorzitter met den chr. groet deze vergadering. Oefenlokaal. Donderdagavond j.l. had onder veel belangstelling de in-gebruik- neming plaats van net oefenlokaal van de Boskoopsche Burgerwacht en Bijz. Vrijw. Landstorm. Door burgemeester P. A. Co- lijn werd voo.raf eeu rede gehouden waar in i'ij 8;.nak over het nul en de noodzake lijkheid der beide instituten tot handha ving en steun van het gezag. Hierna werd door spreker het eerste schot gelost, waar door tevens de wedstrijden, welke ter ge legenheid van het in gebruik nemen van het lokaal gehouden werden, een aanvang namen. Van deze wedstrijd werd een druk gebruik gemaakt. Een kijkje in het gebouw toonde ons, dat alles to in de puntjes is ingericht, Ónder de aanwezigen merkten wij op wethouder Guldemond en het R.-K. Raadslid den heer H. A. Boekraad. BODEGRAVEN. Stille Omgang. Gisteravond vergader de de vereeniging van den Stillen Omgang in het Patronaat. De voorzitter deelde na de opening mede, dat in overleg met het comité te Amsterdam onze afdeeling te gelijk ter kerke gaat met Nieuwkoop en omstreken. De St. Nicolaaskerk is aange wezen; 12 Yt uur Lof, daarna omgang, ver volgens H. Mis. De secretaris leest daarna de notulen, welke worden goedgekeurd. Besloten werd. de reis weder te maken per trein heen over Leiden, terug over Utrecht. Ingekomen is een schrijven van eenige afdeelingen, o.a. Monnikendam, om de bij drage te verdubbelen van het comité Am sterdam vanwege de hooge onkosten. Be sloten werd voor dit jaar 20 toe te staan. Doordat de afdeeling nu bij anderen is ingedeeld, wordt de rondgang gehouden van 21 op 22 Maart. De mogelijkheid be staat, dat bij vroegtijdige aanvraag de prijs per trein gereduceerd kan worden. Het be stuur zal daartoe stappen doen. De gelegen heid voor aanmelding om de reis mee te maken, is opengesteld tot 17 Maart a.s. bij de bestuursleden. De kosten blijven be paald op f 2.— per persoon. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. WOERDEN. Wethouder Kalsbeek. Naar wij vernemen zal de heer Kals beek, wethouder, zich bij de komende ge meenteraadsverkiezingen wegens hoogen leeftijd niet meer herkiesbaar stellen. 'De heer Kalsbeek maakt deel uit van de Chr.- Historische fraclie. Vernieuwing Voorstraat Binnenkort zal een aanvang worden gmaakt met een grondige vernieuwing der Voorstraat, waardoor deze straat voor geruimen tijd zal gesloten zijn voor rij verkeer, hetwelk zal omgelegd worden over de Hooge Wal. Stom-dronken. Donderdagnacht werd de politie opgebeld, dat een dronken per soon in de Pannenbakkerijen langs den rijweg lag. Het was de beide dienstdoende agenten niet mogelijk de stom-dronken man op de gewone wijze naar het politie bureau te transporteeren, weshalve ge bruik werd gemaakt van een handkar. De alcoholist bleek te zijn een zekere J. G. uit Nieuwerbrug. Auto-ongeluk. Donderdagavond te elf uur had in de Pannebakkerijen een auto ongeluk plaats. Een zekere I. J. v. R. uit Den Haag reed met een vaart van 60 K.M.^ tegen eeu hek ter hoogte van de graan schuur van den heer K. De schok was zoo hevig, dat de auto finaal achterste voren kwam te staan. Het voorste gedeelte was totaal vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Na onderzoek bleek d, chauffeur eenigszins onder invloed van al cohol te verkeeren. Proces-verbaal werd opgemaakt. Mishandeling. Wegens mishandeling van C. R. D., bankdirecteur alhier, is door de politierechter te Utrecht veroordeeld J. A. S., alhier, tot een geldboete van 40 gld., subs. 20 dageu hechtenis met toewijzing van de civiele vordering tot betaling dei- dokterskosten. ZEVENHOVEN. De nood der boeren. De afdeeling van den L. T. B. heeft aan het Hoofdbestuur het volgend schrijven gericht: Aan het Hoofdbestuur van den L. T. B. De Afdeeling Zevenhoven van den L. T. B., in een vergadering bijeen, bespre kende den crisistoestand in den landbouw, wenscht het Hoofdbestuur in overweging te geven of de tijd niet aangebroken is om krachtiger maatregelen te ae-rnen tegenover de Regeering, b.v. door een groote demon stratie op touw te zetten, daar wij de overtuiging gaan krijgen, dat wij door de zoete jongen te blijven spelen niets gedaan krijgen, wat voor den landbouw eenige ver lichting kan geven. Het is op het oogen- blik zoo ver gekomen, dat wij geen zak graan meer kunnen verkoopen. Wij staan voor groote onkosten, zooals inkoop van zaaizaad en pootgoed en wij vangen niets. De portemonnaie bij vele boeren is leeg. Wij vertrouwen ten zeerste op uwe welwil lende medewerking om grootere rampen in den boerenstand te voorkomen. Tevens willen wij u iu overweging geven om met alle kracht te ijveren om de grond lasten aanmerkelijk te verminderen. Zoo mogelijk geheel te laten verdwijnen. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Ziekenhuis-verpleging. A.s. Donder dagavond zal in het Patronaatsgebouw de jaarvergadering gehouden worden voor de vereeniging voor ziekenhuis-verpleging LeiderdorpZoeterwoude. 0.m. zullen wor den behandeld verschillende voorstellen Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting Scheepvaartverkeer. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Oude Vestgracht, ter hoogte van de Koe straat, op Donderdag 26 Februari a.s., van des voormiddags 6 uur tot des namiddags 3 uur, in verband met het léggen van een gaszinker, voor het scheepvaartverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Februari 1931. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a. de N.V. Petroleum Maatschappij The Texas Company om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine met bovengrondsche aftappomp in en op de Nieuwe Beesten markt nabij bet perceel St. Aagtenstraafc no. 32, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie B. no. 323. B. de firma Gebrs. Dieben om vergun ning tot het oprichten van een wasch- en strijkinrichting in het perceel Witte Sin gel no. 13, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M no. 2164. c. de firma A. Dieben en Zonen om ver gunning tot het oprichten van een wasch- inrichting in hei perceel Witte Singel no. 3, kadastraal bekend Gemeente Leiden Sectie M no. 1939. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin- drewet; Geven bennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 7en Maart e.k. des voormiddags te half elf uur in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7 30- 8.30 uur Woensdag. Jaarvergadering R. K. Bond Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.15 uur. Vrijdag, Ver. „Nederlandsoh Fabrikaat", voordracht prof. ir. J. Klopper, Nutsgebouw, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren Starck, Kors, Seret en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te üegstgeest waargenomen door dr. Hu- De Zondagsdienst der huisartsen wordt De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken Hooge woerd 171, tel. 502 en D. J. van Drie sum, Mare 76, tel. 416. Winterhanden Wintervoeten Gesprongen Handen fud vervuxM &n gem&si Ooos 30 en 60. Tube 80 ct Bij Apoth en Orogisten 2204 tot wijziging van het reglement. Belang hebbenden dienen dus tegenwoordig te zijn. Wit-gele Kruis. Door het gevormde propaganda-comité zijn bij alle Katholie ken een circulaire aangeboden, waarbij allen worden uitgenoodigd tot deze schoone vereeniging toe te treden, door zich aan een der propagandisten op te geven als begunstiger of als lid. Het ligt in de be doeling: le. de contributie voorloopig te bepalen, zooals op de circulaire is vermeld; 2e. de opriohting te bepalen op 1 Maart; 3e. in de eerste helft van Maart een ledenvergadering te beleggen, waarop een definitief bestuur zal woroen gekozen, het welk daarna Statuten en Huishoudelijk re glement kan ontwerpen. Reeds hebben enkelen een bediag voor oprichtingskosten toegezegd. Verwacht mag worden, dat meerderen zullen volgen, op dat deze vereeniging, welke zal werken in het belang van de lijdende mcnschheid, spoedig geheel aan haar doel zal kunnen beantwoorden. Voor de algemeene armen. Van een gever die zich teekent N.N., ontving de Secretaris van den Armenraad een gift van 200ter verdeeling onder de algemeene armen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2