heerenbaai ZATERDAG 21 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Kind doodgereden. Te Zuiderveen is gisteren het dochtertje van den heer Bodewes door een stroo-auto overreden en gedood. Aan de gevolgen overleden. Het 3-jario: knaapje dat Donderdagmid dag in de Nieuwe Maasstraat te Schie dam, door een bus van de R. E. T., werd overreden, is aan de gevolgen overleden. De 64-jarige H. V. te Rotterdam, is op het terrein bij de parksluizen aldaar van den bok van den wagen gevallen. De man is met een schedelbreuk naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij is overleden. DE MIST. BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMS. Tengevolge van den dichten mist heeft gisterochtend nabij Swinderen bij Hooge- veen een botsing plaats gehad tusschen twee trams. De materieele schade is aan zienlijk. Een machinist werd uit de locomo tief geslingerd en licht gewond. MELKB00T OVERVAREN. De schipper en zijn knecht gered. Gistermiddag is in den Nieuwen Water weg, ter hoogte van de Nieuwe Matex bij Vlaardingen, de 36 ton metende melkboot „Hendrika" tijdens mist door de vracht boot „Cromer" van de Harwichlijn over varen. Het schip is onmiddellijk gezon ken. De schipper van de „Hendrika", Huis man uit Spijkenisse, wist het anker van de „Cromer'" te grijpen en zoodoende werd hij gered. De schippersknecht wist op een leege melkbus te komen en na eenigen tijd daarop te hebben rondgedreven is ook hij opgepikt, zoodat geen persoonlijke onge lukken bij deze aanvaring zijn gebeurd. AANVARING TUSSCHEN TWEE VEERB00TEN. Op den Enkhuizen— Stavorendienst. Gistermiddag ongeveer half vier heeft tusschen de Ruggen en Vrouwenzand op de Zuiderzee een aanvaring plaats gehad tus schen de twee veerbooten van den Enkhui zenStavorendienst, de Van der Wyck en de Van Hasselt. Tengevolge van den dich ten mist merkten beide booten elkaar te laat op, met het gemelde gevolg. De Van der Wyck werd licht aan den voorsteven beschadigd, de Van Hasselt bekwam vrij enstige schade aan stuurboordzijde, waar van de verschansing en een deel der ka juit ernstig werd beschadigd. Eenige pas sagiers sprongen over van de eene boot op de andere, doch na onderzoek bleek dit niet noodig te zijn. Beide booten kon den op eigen kracht de vaart voortzetten en kwamen ongeveer een uur te laat aan op de plaats van bestemming. Nog een aanvaring. Ongeveer drie uur gistermiddag kwam een stoomspont van Enkhuizen door oen dichten mist in aanvaring met het tjalk schip „De Volharding", op weg van Ant werpen naar Groningen, met een lading ijzer aan boord. De stoompont, die den dienst tusschen Enkhuizen en Stavoren onderhoudt, trof de tjalk dermate, dat de opvarende van de tjalk gedwongen waren van boord te gaan. Schipper van der Zan- de, van Lemmer, zijn vrouw en zeven kin deren werden aan boord van de pont geno men. Naar de tjalk wordt nadien gezocht; vermoedelijk is zij gezonken. HET STOOMSCHIP FRANKFURT VLOT GESLEEPT. Het Duitsche stoomschip „Frankfurt", dat gistermorgen tengevolge van mist, ter hoogte van erheiden op den strekdam is geloopen, is gistermiddag te 3.30 uur door de 8leepbooten „Poolzee" en „Blanken berg" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst vlot gesleept. De verongelukte Ned. trawler. Naar men ons nader meldt is de „ÏJ.M. 157 Maria van Hattum" na de aanvaring met het Duitsche s.s. „Annie Hugo Stin- nes 6" nog enkele uren in lekkenden toe stand door het Duitsche schip op sleep touw genomen. De trawler was nog een nieuwe boot, gebouwd door de fa. Panne- vis te Alphen aan den Rijn. De beman ning zal waarschijnlijk te Cuxhaven door het Duitsche schip aan land worden ge bracht. DE FILM „IM WESTEN". Een bedreiging in Tilburg. In Tilburg loopt de film „lm Westen niohts Neues" en wel in twee bioscopen te gelijk. De directeur van een dezer biosco pen nu werd dezer dagen opgebeld door een onbekende die hem bedreigde met de raededeeling, dat hem zoolang de film draaide gevaar dreigde. Het is niet uit te maken of deze mede- deeling ernst of grap is, maar voor alle ze kerheid heeft de bedreigde aangifte ge daan, zoodat de politie thans de zaak in handen heeft. RESTAURATIEWAGEN IN BRAND VAN DEN TREIN AMSTERDAM— VLISSINGEN. Prins Hendrik onder de passagiers. Gistermorgen is brand ontdekt in het restauratierijtuig van den trein welke omstreeks kwart over acht van Den Haag naar Breda was vertrokken, even nadat de trein Delft was gepasseerd. In dezen wa gen zaten o.a. Prins Hendrik en zijn adju dant, luitenant ter zee le kl. Vermijtelen en het volledige hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis en ook de verslaggever de heer H. Levy. De brand is ontstaan bij den verwarmingsketel. De vloer van het, rijtuig is doorgebrand en een tusschen- gchot heeft vlam gevat. Men trok aan de noodrem, de trein kwam spoedig tot stil stand, waarna de brand met water uit een langs de spoorbaan liggende sloot is ge- bluscht. Het geheel was in 5 minuten tijd geschied maar wel is gebleken, dat als in een rijdenden trein brand uitbreekt, dit hoogst gevaarlijk is, omdat de wind het vuur zeer snel. doet aanwakkeren en een onbeduidend begin van brand daardoor in zeer korten tijd zich tot 'n ernstigen brand kan uitbreiden. Brand te Arnhem. Donderdagavond tegen tien uur brak brand uit in het magazijn van den heer M. W. Smit aan de Bakkerstraat te Arn hem. Het achter den winkel gelegen maga zijn stond in een oogenblik in lichter laaie. Een buurman, wonende in de Boeren- straat, die de vlammen zag, waarschuwde den heer Smit, die met zijn huisgenooten op de bovenverdieping was en van den brand nog niets had gemerkt. De zeei ontstelde bewoners waarschuwden aller eerst een paar bejaarde dames, die ook in het huis waren en die zich reeds te bed hadden begeven. Men slaagde er in dézen tijdig bij de buren onder te brengen. De ondertusschen verschenen brandweer tastte onder leiding van den commandant het vuur aan en het gelukte spoedig den brand te beperken tot het magazijn. De geheele voorraad van den heer Smit is in vlammen opgegaan, terwijl de winkel be langrijke waterschade heeft. De schade wordt door verzekering gedekt. De oor zaak is onbekend. NA HET AUTOBUS-ONGELUK TE BLERICK. Begrafenis van het vierde slachtoffer. Gistermorgen om kwart voor negen had te Venray de begrafenis plaats van den heer Peeters Sr., die Maandagavond in het ziekenhuis te Venlo is overleden, als vier de slachtoffer van het autobus-ongeval te Blerick. Vanaf het St. Jozefgesticht, waar het lijk werd afgehaald, begaf de stoet zich kerkwaarts. De baar werd gedragen door de buurtbewoners, waarachter de familie, waaronder een pater Franciscaan, broer van den overledene. Onder de belangstellenden merkten wij op burgemeester van de Loo, en de garage houder Kupers. Verder verschillende ver tegenwoordigers der Singer-Maatschappij on talrijke vrienden en kennissen van den overledene. De H. Mis werd opgedragen door pas toor Thielen, geassisteerd door de beide kapelaans. DE MOORDAANSLAG TE HAARLEM. Het slachtoffer hersteld. De 30-jarige ongehuwde vrouw te Haar lem, op wie eenige weken geleden door een schoenmakersknecht een poging toi moordaanslag werd gepleegd, is thane hersteld uit de Maria-stichting ontslagen. EEN ARRESTATIE MET HINDERNISSEN. Motordief aangehouden. De recherche te Heerlen heeft Donder dag aangehouden F. A., verdacht van dief stal van een motorrijwiel, gepleegd in Bel gië. Deze arrestatie ging met eenige moei lijkheden gepaard. De man, een Oosten rijker, bevond zich in gezelschap van een Oostenrijksche vrouw in een woning te Heerlerheide, welk pand reeds eenige da gen werd bewaakt. Toen de recherche de woning binnenviel sloegen de man en de vrouw op de vlucht. Zij werden achtervolgd en bij hun arres tatie ontstond een worsteling in ae sneeuw. Nadat zij op het politiebureau te Heerlerheide waren binnen gebracht bleek, dat de vrouw een hoeveelheid geiv. in haar kousen had gestopt. De man bekende, dat hij het motorrij wiel had gestolen, en dat hij dit voor 80 had verkocht. De vrouw had het geld in de kous ge stopt. Het motorrijtuig werd te Maeseyck door de Belgische gendarmerie in beslag geno- DE INTERNATIONALE OPLICHTER. Langzamerhand worden meer bijzonder heden bekend omtrent de manipulaties van den internationalen oplichter, die zioh bij een juweliersfirma te 's-Graven- hage uitgaf voor dr. Riedetz, handels attaché der Duitsche legatie te Parijs. Zoo is thans weer gebleken, dat hij, eenigen tijd voor zijn bezoek aan de fir ma Citroen bij een groote bankinstelling is geweest en daar getracht heeft een credietbrief van 4000 dollar te verkrijgen. Ook aan die bank legimiteerd© hij zich als dr. Riedetz, handelsattaohé der Duit sche legatie te Parijs en wensohte op den credietbrief te wa-ohten. Hij verzocht de zen te splitsen in een van 3000 dollars en het restant in kleine coupures. Bij de bank beduidde men hem, dat dit echter 'te Ja,ir\an,jy kijkt sikkeneurig Door de tyds-omstandigheid; Jou slaat op 't geacht te leien. Dat jy aan „malaise'lydf. Weet je,waarom,ondanks alles. Ik zoo vroolijk,glunder kijk? Door myn pypje D0UWE EGBERTS 20-50 ct. per ons vtrschoft U wolk&ivcuiyenot niet zoo spoedig zou gaan. Er moest eers>t te Parijs geinformeerd wqrden naar de antececdenten van den aanvrager en daar zou wel een paar dagen mee heen gaan. Dr. Riedetz was zeer verbolgen over het uitstel en vroeg of men hier in Hol land met alle dingen zoo langzaam is. Men liet zioh echter bij de bank niet van het eenmaal ingenomen standpunt afbrengen en het eind van de zaak was, dal dr. Riedetz het gebouw verliet zon der credietbrief. Het onderzoek naar zijn verleden is nog in vollen gang. Er is reeds gebleken dat hij connecties onderhoudt met per sonen in White-Chapel, een der meest berucht w::ken van Londen. Nagegaan wordt of een der landen zijn uitlevering kan en zal vragen. Morgen wordt de aangehoudene, wiens juiste naam en identiteit nog steeds niet bekend zijn, ter beschikking van den Vreemdelingendienst gesteld. Inbraak te Weesperkarspel. Gisternacht is te Weesperkarspel inge broken in de Stoomwasscherij „De Lelie" aan den Klompweg. De inbrekers hebben zich toegang verschaft door een serredeur aan de achterzijde van de woning van den heer J. L. van Klaveren te forceeren. Daar na hehben zij de woonkamer aan een on derzoek onderworpen. Het buffet werd onderstboven gehaald, maar daaruit wordt niets vermist. De fabriekssleutels, welke bij de telefoon hangen die zich in de gang be vindt, hebben de inbrekers gebruikt om nadat zij weer naar buiten waren &e?-"- in de fabriek te komen. Ze konden zich evenwel niet met die sleutels tot het kan toor toegang verschaffen. Zij hebben daar om met een breekijzer een loketraam ge forceerd, waarna zij door die ruimte naar binnen zijn geklommen. Alle bureaux wer den onderzocht. Toen de firmanten gister ochtend het kantoor binnenkwamen^ von den zij den vloer overdekt met papieren. Uit het bureau van den heer Van Klave ren Sr. wordt een bedrag van circa 120 vermist, terwijl ongeveer f 80 medegeno men werd, toebehoorende aan vereenigin- gen, waarvan de heer Van Klaveren pen ningmeester is. De inbrekers schijnen zeer haastig te werk te zijn gegaan, want kwar- jes en dubbeltjes lagen over den vloei verspreid, terwijl eenige doosjes met geld van vereenigingen nog over het hoofd zijn gezien. Door den bevroren grond voor en ach ter de fabriek werd het onderzoek naar voetsporen zeer bemoeilijkt. De firma is tegen inbraak verzekerd. Rijks- en ge meentepolitie stellen een uitgebreid onder zoek in. Instorting in een kerk. Woensdagmorgen heeft zioh in de R.-K. Par. te Bovenkarspel een ongeval voorge daan, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen. Toen de H. Mis was geëindigd en de aschkruisjes waren uitgedeeld bleven on geveer nog veertig personen in de kerk, om den kruisweg te bidden. Opeens kwam vanuit het plafond van de oude kerk een groot stuk steen ter grootte van een voet bal met donderend geraas naar beneden en plofte boven op de banken neder, ge volgd door een stofwolk van kalk en zano. Onmiddellijk daarna brak nogmaals een groot stuk steen uit het plafond en kwam ongeveer op deelfde plaats terecht. Het behoeft geen betoog, dat hierdoor onder de aanwezigen een paniek ontstond. Gelukkig hadden geen persoonlijke on gelukken plaats, doch ware de kerk ge vuld geweest, dan zouden er velen waai- schijnlijk, althans niet gedood, dan toci zwaar gewond geworden zijn. Het is te hopen, dat de kerk aan een grondige inspectie zal worden onderwor pen en de noodige herstellingen zullen worden aangebracht. „De Tijd". Zieke zeevisschers. De IJmuider stoomtrawler Johanna is gisteren met mner dan de helft zieke op varenden, waardoor de visscherij moest worden gestaakt, van de Noordzee in de Visschershaven te IJmuiden teruggekeerd. HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. Hoe het buitenland wordt ingelicht. Een buitenlandsch correspondentiebu reau zendt aan de „Tijd" den volgenden onzin van een „correspondent te 's-Gra- venhage" over de verloving van Prinses Juliana. Het geeft een fraai beeld hoe het buitenland over ons wordt ingelicht. De correspondent schrijft dan: Juliana, Prinses van Oranje, eenige dochter van Koningin Wilhelmina en erf gename van den Nederlandschen Ko ningstroon, heeft zich verloofd met Prins Wilhelm von Erbach-Schonberg, de spruit van een der oudste koningshuizen van Europa, die in directe lijn afstamt van Keizer Karei den Groote, den Keizer der Franken. In Den Haag wordt bekend gemaakt, dat de verloving eerst publiek zal worden, zoodra de Prinses in Juni van dit jaar haar studiën zal hebben voltooid. Prins Wilhelm is 26 jaar oud en neemt op het oogenblik deel aan een cursus in de rijks- boschbouwschool te Hannover. Prinses Juliana is verleden jaar April 21 jaar ge worden. Korten tijd daarna, in Juni legde zij aan de Oude Universiteit te Leiden haar doctoraal examen in de politieke( wetenschap af. Evenals haar moeder Ko- nigin Wilhelmina en zooals haar landge- nooten in het algemeen, is zij goed op de hoogte met de vreemde talen. 's-Gravenhage, dat vaak het Parijs vaH het Noorden wordt genoemd, begroet dezt- nieuwe gebeurtenis als een welkome afwis seling in het eentonige dagelijksche leven van de laatste jaren. Koningin Wilhelmina, die een strenge lidmate is van de Calvinis tische Kerk, heeft werkelijk er aan mede- geholpen om Den Haag als centrum van levensvreugde en wereldlijke glans te ont tronen. Zij neemt slechts ongaarne deel aan wereldsche feesten en stoort zich prin cipieel niet aan de mode van onze dagen. Verleden jaar ter gelegenheid van de Haagsche Conferentie, bracht zij de bui- tenlandsche gedelegeerden in verbazing en verbitterde tevens de aristocratische krin gen Harer Residentiestad, door in een ja pon te verschijnen, die reeds tientallen jaren uit de mode was. In alle stilte worden er thans voorbe reidselen gemaakt voor een reis van Prin ses Juliana en Haren toekomstigen Prins gemaal naar Nederlandsch Indië waar Ne derland over een gekleurde bevolking van 60 millioen zielen heerscht, o.a. over de eilanden Java, Sumatra, Borneo en Cele bes. Deze reis wordt beschouwd als een teeken, dat het tijdperk van purite'insche afzondering, die het Nederlandsche Ko ninklijke Hof gedurende de regeering van Koningin Wilhelmina heeft in acht geno men, zijn einde nadert, en dat Den Haag herleven zal in zijn oude glans, welke het in vroegere jaren tot de meest begeerde diplomatieke standplaats maakte na Pa- rijs. Deze reis naar Indië valt in de witte broodsweken van het jonge paar, en zal tevens het aanzien van Nederland als der de koloniale macht in de wereld bevesti gen. De geheele Nederlandsche kruisersvloot zal deelnemen aan de Koninklijke demon stratie in het Verre Oosten, en het Ko- nikiijk Paar begeleiden naar Batavia en andere steden van Nederlandsch-Indië, waar men prachtige feesten zal geven voor de inlandsche prinsen en kooplieden, die fabelachtig rijk zijn. In geheel Nederland spreekt men thans over de pracht-, welke bij het spoedig te voltrekken huwelijk van de Prinses zal ontvouwd worden, welke de laatste spruit is van een beroemd Heerschershuis, het welk sedert den aanvang der Hervorming een leidende rol in de Europeesohe ge schiedenis heeft gespeeld. Een Nederlandsche Scheepvaartmaat schappij legt op het oogenblik de laatste hand aan een schip, dat ingericht is als een paleis, en waarop het jonge paar de reis naar Indië zal maken. Het is genaamd: „Marnix" van St. Aldegonde." De klacht van den heer Wilton tegen Mr. Boulier. Zooals in ons blad reeds werd medege deeld, heeft de Raad van Toezicht en Dis cipline van de Orde van Advocaten inzake de klaeht. van den heer B. Wilton te Voor burg tegen mr. Boulier beslist dat tot he<t nemen van eenigen disciplinadren maatre gel tegen genoemde advocaat geen aanlei ding bestaat. In de overwegingen, die tot deze den heer Bourlier rehabiliteerende beslissing hebben geleid, constateert de Raad, dat mr. Bourlier zidh voortdurend op het standpunt heeft gesteld, dat hij géén tu-ssohenpersonen tus schen dief en bestolene willen zijn, maar in t belang van den heer Wilton, zooveel hem dat mogelijk is dezen heer heeft willen hel pen in het terug verkrijgen van het ontstole- ne, o.p de wijze, die de beer Wilton maar zelf wil bepalen, en dat de 'FJaad de door mr. Bourlier gevolgde gedragslijn niet als laak baar of als inbreuk makend op eer van den stand der advocaten beschouwt, omdat de Raad de overtuiging heeft bekomen, dat aan mr. Bourlier inderdaad elke gedachte om den dieven of den helers straffeloosheid op belooning te verschaffen vreemd is geweest en bij deze de moeilijke positie waarin hij geplaatst werd, gedaan heeft wat hij mo gelijk achtte om den bestolene van dienst te zijn zonder de geheimhouding, waartoe hij krachtens zijn beroep gehard was, te schenden. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Maandag 23 en Dinsdag 24 Febr., telkens van 11 uur tot 14 uur 30 wegens het schieten met geschut. Het strand is onveilig tot den Wasse- naarschen Slag, op Woensdag 25 en Don derdag 26 Febr., telkens van 10 uur tot 14 uur 30 wegens het schieten met mitrail leurs. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. SCHEEPSRAMP AAN DE FRANSChE KUST. Zestien man vermist. De persdienst der marine te Brest heeft een draadloos telegram ontvangen van het Fransche s.s. „P. L. M. 15", volgens hetwelk dit sohip in den nacht van Woensdag op DonUerdag ter hoogte van Brest in botsing is geweest met een onbekend stoomschip zonder groote schade op te loopen. Donderdagmiddag werd gemeld dat de reddingboot van het Grieksche s.s. „Tke- totocos" met zestien man vermist wordt. Het schip zelf werd op hooge zee drijvende gevonden. Het schijnt het schip te zijn, waarmede het Fransche stoomschip in aan varing is geweest. EEN KANUNNIK LEVEND VERBRAND. De „Msb."-correspondent te Parijs meldt: Kanunnik Arnould, vicaris-generaal van het kapitel van Kamerijk, begaf zich Woensdagoohtend vroegtijdig per auto naar Valenciennes, om een familielid weg te brengen. De Kanunnik wilde onmiddellijk teragkoe- ren, om bij de officiën van Asoh-Woensdag in de kathedraal tegenwoordig te zijn en had daarom reeds het koorkleed aan. Omstreeks kwart voor negen Thun-St. Martin passeerend, ontmoette hij op den weg een camion met kraan en haalde, om het zware voertuig te ontwijken, te ver uit, waardoor zijn auto op den glad besneeuw- den weg omkantelde tegen den vrachtwa gen aan en in brand vloog. De bestuurder van den vrachtwagen moest eerst zijn zwaren wagèn buiten het bereik der vlammen brengen en daarna was het niet meer mogelijk, den auto van den kanunnik te naderen. De brandweer uit Kamerijk kon later slechts het verkoolde lichaam van den ka nunnik onder de resten van den auto uit halen. De tijding van het droevig gebeuren ver wekte te Kamerijk edi groote verslagen heid. Kanunnik Arnould was drie jaren geleden door mgr. Ohollet tot vicaris-ge neraal gekozen. Hij was zeer gezien om zijn groote begaafdheden. De overledene was 46 jaar. Het is de tweede keer dat een der kanunniken van Kamerijk op deze noodlottige wijze omkomt. Vlak na den oorlog verloor de diocees op dezelfde wijze den vicaris-generaa.1 Cateau. LAWINE-ONGELUK IN 00ST-TIR0L. Acht leden van gezin gedood. In het dal van Villgraten, district Lienz (Oost-Tirol), heeft een ernstig lawine-onge luk plaats gehad, dat aan acht menschen het leven heeft gekost. De sneeuwmassa zette zich op 2400 M. hoogte in beweging en sleurde onderweg vier molens mede, om ten slotte neer te komen op het huis van den boer Jozer Meir, dat geheel vernield werd. De boer en zijn zeven kinderen kwamen door verstik king om het leven, of werden doodgedrukt-, de vrouw kon zwaar gewond gered wor den. In den loop van den ochtend zijn nog twee sneeuwlawines neergekomen, met het gevolg, dat de Luckbanierpas onder 14 M. sneeuw bedolven ligt. 00K ERNSTIG LAWINE-ONGELUK IN ZWITSERLAND. Zeven slachtoffers. Gistermorgen tegen half acht heeft in het Medelserdal, kanton Grauwbunderland, een ernstig lawine-ongeluk plaats gehad. Een groote lawine heeft het hotel „Zur Post" te Blitta bedolven. Het groote ge bouw werd aan de West- en Noordzijde ge heel ingedrukt. Hot werd bewoond door het bejaarde echtpaar Wenzin en hun bei- I de gehuwde zoons met hun kinderen. I Dit lawine-ongeluk in het Medelserdal heeft-, volgens nadere berichten, aan zeven personen het leven gekost. I Gedood werden de oude mevrouw Wen- zin, de jonge mevrouw Wenzin en haar vier kinderen. Eén kind, dat nog levend i gered kon worden, is kort daarna aan de bekomen verwondingen overleden; de va- I der der kinderen wordt nog vermist. Ge- j red werden de oude Wenzin, zijn oudste zoon en een dochter met haar 12-jarig dochtertje. De oude man en zijn zoon zijn j zwaar gewond, zijn dochter licht, terwijl het dochtertje verscheiden niet-levensge- j vaarlijke verwondingen opliep. Een zoon I was buitenshuis bezig het vee te voederen, I zoodat hij ongedeerd bleef. Uit de geheele omgeving wordt hulp verleend bij het op- ruimingswerk. Storm in de Adriatische Zee. Aan de Adriatische kust van Joego-Sla- vië goedt een geweldige storm, waardoor de schepen met grooie vertraging binnen komen en kleine vaartuigen de havens niet kunnen verlaten. Het stoomschip „Irvatska" is op een zandbank geloopen, doch kon weer vlotge- bracht worden. In de haven van Zara is een visschersboot omgeslagen, waardoor twee visschers verdronken. Geyser ontstaan In Nieuw-Zeeland. In het Wairakeidal in de nabijheid van Taupo in het aardbevingsgebied op het Noordelijke eiland van Nieuw Zeeland is plotseling een groote geyser ontslaan, die steenen en aarde tot een hoogte van 50 M. uitwerpt. De uitbarstingen hebben regel matig om de vier uur plaats. Ook de krater van den vulkaan Ngauru- ho# vertoont een buitengewone activiteit.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10