Ziek< FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 19 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BT AD PAG. 7 DE KINDERMOORD TE ROTTERDAM De eisch blijft: vijf jaren gevangenisstraf. Het Haagsche Gerechtshof heeft de be handeling voortgezet van de zaak tegen den gewezen portier P. S., thans gedeti neerd, die door de Rotterdamsehe Recht bank op 30 October j.l. is veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met ter beschik kingstelling van de Regeering, wegens moord op zijn beide kinderen, gepleegd in zijn woning in de Ru broekstraat te Rot- terüam, op 1 Juni 1930. Bij de eerste behandeling dezer zaak voor het Haagsche Hof op 7 Januari j.l., werd door den procureur-generaal, mr J. A. de Visser, vernietiging van het gewezen vonnis gevraagd en een gevangenisstraf van vijf jaren, met terbeschikkingstelling van de Regeering gerequireerd. Op 21 Januari j.l. wees het Hof interlo cutoir vonnis, waarbij een nieuwe behan deling werd gelast, opdat als getuige als nog kon worden gehoord dr. W. van Weer kom4, psychiater te Rotterdam. Na als deskundige te zijn boëedigd, gaf dr. v. W. als zijn meening te kennen, dat verd. S. tot een geheel andere categorie van meuschen behoort dan de ge.vone psy chopaten. Bij verd. overheersoht het gevoel van altijd en door allen benadeeld te zijn. Get. zegt, dat verd. de maatschappelijke misstanden als een ontzettend leed aan voelt. Zoo heeft hij o.a. in Indië waarge nomen, dat de Javaansche kinderen moei lijkheden ondervinden, wanneer zij zich in het leven willen opwerken en waar zijn beide kinderen van 'n Javaansche moeder afkomstig zijn, is hij over het toekomstig lot dezer kinderen gaan peinzen. Pres.: Kan de daad. hem worden toe gerekend. Get.: Voor een klein Pres.: Dus zeer ten deele? Get.: Ja. De verdediger mr. Loeff: In het Huis van Bewaring te Rotterdam heeft verd. tot twee maal toe zelfmoord willen plegen, omdat hij niet meer ran het leven hechtt3 en met de kinderen mee wilde. Get.: Ik beschouw dat als een pose. Der gelijke menschen doen alsof ze zich van het leven willen berooven, doch de poging is niet ernstig. De procureur-generaal, mr. de Visser, hecht zeer groote waarde aan het deskun dig rapport en aan de verklaringen van get. dr. v. W., die een duidelijk beeld ge ven van den geestestoestand van dezen verdachte. Inderdaad zijn ook naar spr.'s meening de zelfmoordplannen niet meer dan een pose. Komend tot de strafmaat, zou sp-r. thans, na verhoor van den deskundige, wijlen ver zoeken niet te veel op den persoon, dan wel op de daad van verd. te- willen letten, al kan worden aangenomen, dat het motief van dit ernstige misdrijf ten deele liefde kan zijn geweest. De door hem gevraagde veroordeeling tot vijf jaren gevangenisstraf met terbeschikkingstelling, acht hij de juiste strafmaat en hij persisteert derhalve bij dezen eisch. Uitspraak op 4 Maart. EEN SLAGER STEEKT EEN KNECHT. De dader niet toerekenbaar. De zeven en twintig-jarige slager H K. S. te Arnhem, thans gedetineerd, moest voor de Rechtbank aldaar terecht staan, wegens het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel aan D. J. M. Verd. heeft dezen M., die een boodschap kwam doen, zonder eenige aanleiding ge stompt en hem daarna met een scherp mes in den rug gestoken. Was de steek iets die per geweest, dan zou de long geraakt zijn. Eenige psychiaters, die verd. onderzoch ten, verklaarden, dat verd. leed aan een soort van vervolgingswaanzin. De Officier van Justitie eisohte ontslag van rechtsvervolging en gelastte plaatsing in een krankzinnigengesticht voor hoog stens een jaar met beschikbaarstelling aan de Begeering. door gevatte koude en bij pijnen van velerlei aard, zullen een der hieronder genoemde MïjnEiardi's Poeders U spoedig helpen: MijDbardt's Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Kiespijn poeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poedérs en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hieropPrijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. 2105 U i t g e s p r o k'e n D. Bol, rijwielhersteller, Valken burg, Staat weg 44; Cur. Dir. H. Creutz- berg, Den Haag. F. Selhorst, koopman, H i 11 e g o m, Meerstraat 26; cur. mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. L. Straathof, handelende onder den fir manaam „Blumenhof", bloembollenhande laar, H i 11 e g o m, Beekkade 7cur. mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. HILLEGOM. St. Aloysius-patronaat. Maandag avond gaf de Tooneelclub van het St. Aloysius-Patronaat der St. Josephparochie haar laatste uitvoering in dit seizoen. Het ruime gebouw was geheel gevuld en de hooge verwachtingen zijn niet teleurge steld: zij heben genoten van het begin tot het einde. Eerst kwam men voor het voetlicht met „Het Bange Wonder" een spel in 3 bedrijven, door Jan Grosfeld en daarna werd gespeeld do klucht: „Mop pie als Ongeluksvogel", waarbij onbedaar lijk is gelachen. Ook dit spel was af. Het was een mooie avond. RIJNSBURG. Te water. De vrachtauto van bode B. reed onverwachts de Vliet in. Een kleine jongen die er op zat, wist er nog tijdig af te springen. Pe auto is met een kraanwa gen van de firma A. te Oegstgeest ge licht. LEIDSCHENDAM. St. Cecilia. Door de R. K. Harmonie „St. Cecilia" te Leidschendam word niet medewerking der R. K. Tooneelclub St. Ge nesius, de jaarlijksche feestavond voor do nateurs en begunstigers gegeven. De voorz. van den R. K. Volksbond open de om pl.m. 8.30 uur dezen avond namens St. Cecilia met den christelijken groet en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder den heer Bonte en de donateurs en begunstigers. De voorz. zegt, dat de Harmonie nog zoo best enkele goede krachten kan gebruiken, die z.i. op Leid schendam wel te vinden zijn. Hij doet daar om een beroep op hen, die iets voelen voor de muziek om als lid toe te treden en hij vertrouwt, dat ook de ouders hierin hun medewerking zullen verleenen. Hij vraagt aller stilte en aandacht èn voor Harmonie èn voor tooneel en wensoht verder allen een aangenamen en prettigen avond. De Harmonie brengt dan de op het pro gramma vermelde nummers ten gehoore, welke nummers allen zeer moeilijk en prachtig waren en welke onder de bekwa me leiding van den heer Joh. Bonte op werkelijk keurige wijze werden gespeeld, ondanks het feit, dat enkele goede krach ten op het ziekenrapport stondan, waar mede St. Cecilia getoond heeft nog steeds tot heel wat in staat te zijn. De heer L. Hooijmans liet ons een twee tal fluitsolo's hooren, terwijl de heer Arn. Hooijmans een clarinetsolo en een Cello solo ten gehoore bracht, welke aljen op prachtige en eminente wijze werden ge speeld en waaruit duidelijk bleek de groote muziekfeennis en het muziektalent dezer heeren; beiden hadden telkens een ver diend applaus te accepteeren. De pianobe geleiding was bij den heer van Haagen in goede handen. Door St. Genesius werd opgevoerd „De Verwaande Boer", blijspel in 2 bedrijven met een slotscène. Het stuk werd goed ge speeld en alle rollen werden op de juiste wijze weergegeven, zoodat het stuk aller aandacht had en door het goede spel de lachspieren nog eens terdege in werking braoht; de spelers hadden een verdiend applaus in ontvangst te nemen. Het geheel was een mooie avond, wel ke zeer zeker als geslaagd mag beschouwd worden en waarover alle aanwezigen vol- dana zijn geweest, zoodat aan St. Cecilia alle lof toekomt. Op het einde dankte de voorz. Harmonie en Tooneel en bijzonder ook den heer Ren te en de heeren Hooijmans voor al hetgeen zij dezen avond hadden doen zien en hoo ren. Hij dankt de donateurs en begunsti gers en hoopt, dat zijn beroep tot toetre ding bij St. Cecilia weerklank zal mogen vinden om zoo de Harmonie tot grooten bloei te brengen. Hij sluit met den chris telijken groet. WASSENAAR. Lezing oud-brandweercommandant G. J. van der Mark. L.l. Dinsdagavond werd door den heer G. J. van der Mark, oud commandant der Wassenaarsche brand weer, een lezing gehouden over „Historie van Brandweer, hoe Brandweer wezen moet en Historie van de Brandweer te Wassenaar", in het kasteel „Oud-Wasse naar". Deze lezing was georganiseerd door de Vereeniging van in- en omwonen den der Wassenaarsche parken, en aange zien zij slechts uitsluitend toegankelijk was voor leden der organisecrende vereeni ging, was het aantal toehoorders zeker niet in evenredigheid tot de belangwek kendheid der lezing zelve, welke, behalve een historisch overzicht der brandweer in het algemeen, vanaf de typen der oude Romeinen tot heden toe, een zeer gede tailleerd geschiedkundige beschouwing be vatte van de ontwikkeling der brandweer in Wassenaar. Na een warm applaus van de zijde der toehoorders, werd spr. voor zijn interes sante bèlangwekkende lezing dank ge- braent door mr. Benthem Sypkens die er zeer terecht op wees, dat de afwezigen veel hadden gemist, waarna de bijeen komst om ca. 11 uur werd gesloten. Auto-ongelukken. Nabij den Deijl is de motorrijder S. uit Voorschoten met zijn voertuig ingereden op een auto van den heer S. uit Amsterdam, die bij het passee- ren van een anderen auto plotseling met zijn voertuig stopte. De motorrijder werd tegen de straat gesmakt en bekwam een verwonding boven het oog. Het motorrij wiel werd beschadigd. In de Zijllaan slipte een auto, bestuurd door J. uit Den Haag tengevolge van gladheid. De auto kwam op het trottoir terecht en botste tegen een boompje, dat veïnield werd. J. beloofde de aange brachte schade te vergoeden. Aanbesteding. Door het gemeentebe stuur is gistermorgen aanbesteed het ver ven van alle hout-, ijzer- en zinkwerken alsmede de dubbelramen van het gemeen tehuis. Ingeschreven werd als volgt: G. H. Kuipers, Wassenaar 1978, Wed. W. F. de Jong, id. 1932, C. A. Voorham, id. 1926, A. M. de Lamaar, id. ƒ21900, N.V. v. d. Wel en Bax, id 18S0, A. L. de Gast, id. 1878, N. Winnubst, te 's-Gravenhage 1475. SASSENHEIM. Opening Narcissententoonstelling. Dinsdagmiddag had de officieele opening plaats van de N a rcisse nt-e n to o n®te Umg in het gebouw „Bloemlust". Het gemeentebe stuur was vertegenwoordigd door den Bur gemeester en den Gemeentesecretarisde alg. vereeniging door den heer A. v. d. Voort. De voorzitter der afd. van Bloembollen cultuur, de heer Frijjinik, sprak het wel komstwoord. We leven in het tee ken van tentoonstel lingen, zelve, doch deze Narcissen-show is tooh wel iets bijzonders. Het brengt in zonderheid datgene wat in de Sassen- heimeche Cultuur op den voorgrond treedt, en wat hier is tentoongesteld is wel van het beste en edelste wat kan worden ge bracht en welke soorten daarbij ook de deugd hebben dat ze gemakkelijk in bloei gebracht kunnen worden. Een oollectae als hier is samengebracht zal wel met gemak kelijk op een andere plaats worden gevon den. Toen we hier vorig jaar met 'n zelfde ge legenheid bij ei'kaar wanen bespraken we de mogelijkheid van den bouw van een nieuw groot Btoenilust, en zijn daarmede flink ge holpen door den Burgemeester en het da- gelijkisoh Bestuur oneer Gemeente. Door verschillende omstandigheden waarbij de oentenkwe-stie wel van het meeste belang was heeft het Bestuur echter besloten nog niet tot nieuw üouw over te gaan d'och zich nog te behelpen met dit gebouw. Een be slissing waarover het Bestuur, vooral met den tegenwoordigen gang van zaken zeer tevreden is. Niet dat we de toekomst te donker inzien, doch wel dat we vooreerst de grootste spaarzaamheid zullen moeten betrachten. De wereldcrisis is ook ons vak niet voor bijgegaan en konden we vorig jaar van deze plaats een zeer optimistische rekening ma ken, we gelooven niet dat we nu hierin zou den kunnen slagen. Het Bestuur blijft echter paraat zoodra dit mogelijk is weder haar volle aandacht aan de verschillende plannen schenken. Mijnheer de Burgemeester wij verzoeken U nu deze tentoonstelling wel te willen openen en de wisselibeker die dat jaar door de fa. Wamaar Co. is gewonnen te willen uitreiken. De burgemeester sprak daarna als volgt Het Gmeentebstuur van Sassen helm zie t U hier thans vertegenwoordigd zonder de beide wethouders; beide heeren vertoeven thans in de zitting der Staten van ons ge west en we wallen hen daarom immers wel verontschuldigen. Gaarne zouden zij met mij hier tegenwoordig zijn geweest, omdat het immers overbekend is dat ons gemeen tebestuur uw werken op hooger prijs stelt voor het wel der gemeente. Ten vorigen jare hadden wij het voor recht dat 's Lauds eerste Minister de groo te Nareissenitenitoonstellling kwaan openen. De Oommisaris der Koningin gaf door een bezoek al evenzeer blijk van zijn waardee ring. Dit jaar is dit niet mogelijk en daar om moeten we het thans stellen met een der mindere goden. Maar dit wil naar mijne meening deze aangelegenheid niet minder karakteriseeren. Ongetwijfeld geeft een of ficieele opening, met directe, belangstelling van den hoogste uit den lande, een voor naam cachet, maar we mogen en kunnen niet verwachten, dat zij jaerlijks tot om kunnen komen. Toch, we gevoelen ons overtuigd, huaie waardeering is er niet te minder om, en ioi die overtuiging is het mij een eer en een genoegen oip dit oogen- blik een enkel woord te mogen spreken. En dit woord kan geen ander zijn, dan van innige belangstelling, van groote waar de ei ing en van lof. Wij kunnen het niet ontkennen, dat de algemeene depressie in het zakenleven en den economisch en toe stand in het algemeen, ook onzen bloembol- lenhandel niet geheel onverstoord heeft, ge laten. Wel hebben wij, den Heer zij daar voor dank, nog wel geen algemeene cata strophe te betreuren, maar toch, wanneer we om ons heen zien, dan is het zaak dat we, als bij een stonnsein aan alle posten, ons gewaarschuwd rekenen,: „Woest op Uw hoede". Dat doet ons den toestand kalm onder de oogen zien en dat doet ons paraat zijn. Dat behoeft ons niet te ont moedigen en dat mag om® veel minder wer keloos maken. En dit te kunnen constatee-ren, te mogen zien dat integendeel de werklust en activi teit zelfs hooger wordt opgevoerd, dat is het dat mij verblijdt en daarvoor betuig ik thans volgaarne de hooge waardeering en de algemeene hulde van het Gemeentebe stuur. Deze tentoonstelling legt e>r getuigenis va.n af dat ook de bloembollencultuur niet uitsluitend is een onderneming op ma-teri- eelen basis, maar ook, dat de ideële zijde van het vak den beoefenaren begeestert. Trouwens, wat is werken zonder idealen? Wanneer er geen zelfvoldoening in arbeid gevonden wordt, dan gaat de „fut", om dit woord maar eens te gebruiken er ras zeker uit, dan is er geen plaats in ons binnenste voor hoogere gedachten, dan kernen we er te eerder toe om bij de pakken te gaan neerzitten, dan kunnen we ook geen nieuwe krachten verzamelen en maken wij ons niet paraat voor beteren tijd, dan zijn wij ook geen goede voorbeelden voor anderen, die zwaarder door de algemeene depressie ge troffen worden. De voortgaande veredeling van wel de schoonste bloem onzer bolgewassen, de nar cis, is niet het minst de goede eigenscha-p van de Sassenheimsche fijn-kweekers, en ook van de andere kweekers uit de omge ving, die Bloemlust 'n goed hart toedragen. Zij zijn het vooral, die de ideële, do mooie eigenschap van de bloembollenkweekers toonen, waardoor vooral het bloembollen- vak wordt gestempeld tot een aanzienlijk- vak. Deze tentoonstelling levert weer bewij zen en producten van kunsten, volharding, levert ook weer bewijzen van gemeenschap pelijk streven, van samenwerking tot aller welvaart en tot eigen heil. De onderscheidingen welke de juryman nen hebben toegekend, mogen de thans minder gelukkigen met hunnen inzendingen een nieuwen prikkel zijn voor de volgende ten to on® teling, moge het prtmaatsehap steeds wisselen, dan Mijft het ideaal en de lust er in, dan blijft er ook in het eendrach tige en hartelijke samenwerken, wat ik U aken, tot bloei van Uwe bedrijven, tot bloei van onze mooie gemeente van harte toe- we nsch. (Applaus). Hierna weid de tentoonstelling bezich tigd, welke inderdaad voor bloembollen- kweekers zeer bezienswaardig is. TER AAR. Artl ct Religion!. Arti gaf een Zon dagavond haar uitvoering in de Patro naatszaal, die zeer goed was bezet. De voorz. L. Wagenburg, opende den feestavond met den ohr. groet, heette de aanwezigen van harte welkom, bizonder den weleerw. heer Kapelaan en wenschte verder allen een pleizierigen en gezelligen avond. Terstond verschijnt de Fanfare op het tooneel, onder bekwame leiding van den heer G. van Dam, haar directeur. Als eerste nummer werd ten gehoore gegeven het Roomsche Blijdschap, gevolgd door een vroolijke Marsch, zoodat direct een opge ruimde stemming heerschte. Als volgend nummer kregen we „Sneeuw klokjes" van Heelenders voor 4 stemmig mannenkoor, wat aller belangstelling ver diende. Als extra-nummer werd gezongen „De Koningsvrouwe" door den heer C. van Dam, daartoe begeleid door den heer Ant. v. d. Hoorn met piano. Dit oogstte enorm vee' succes. Dan kwamen de tooneelspelers aan de beurt, want Arti heeft onder haar musici's, eminente acteurs, die zoetjes aan wel eeni ge vermaardheid gekregen hebben ouder het publiek. Dit jaar heeft zij weer beslag kunnen leggen op een pracht tooneelspel, genaamd „De Overkant", in 3 bedrijven. Zoodra het schei m getrokken werd, viel de aandacht op de uitstekende gnmeenng, welke in handen was van de firma P. v. d. Pijl uit Leiden. Een woord van lof is hier zelrer op z'n plaats. De rolverdeeling was *zeer goed te noe men. Jammer dat verschillende tooneelen in Jiet eerste bedrijf tusschen de oude Bronk en Woensel voor hetgeen het ge sprokene betreft, absoluut verloren ging, hetgeen aan het verder volgen van het stuk afbreuk deed. De aard der rollen wa ren grootendeels de aanleidende oorzaak hiervan, zoodat den spelers niet al het ver wijt treft, misschien onderschatten de spe lers de ruimte van de zaal. Treffend is in dit tooneelspel weergege ven, waartoe haat leidt. Tusschen de bedrijven door werden door den heer Ant. v. d. Hoorn Czn. verschil lende klassieke variatie's op de piano te:i beste gegeven, waarvoor hij een daverend applaus in ontvangst had te nemen, en de avond vooral ook op die punt op buitenge woon hoog peil stond. Dan kregen we de „Slimme Schaapher der", die de lachspieren in beweging bracht. Grimeering, rolverdeeling en spel was uiterst goed verzogd. Hierna voLgde het succesnummer van den avond „An der schonen blauwen Donau", gezongen door 4 stemmig mannen koor. De partijen kwamen schitterend door, terwijl de pianist begeleidde mot mooie variatie's. Het applaus was zoo geweldig, dat tenslotte dit heerlijke Lied, ten twee de male ten beste werd gegeven. Het boei de de geheele zaal. De muzieknummers welke nog volgde, werden op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Eenigszins hinderlijk was het rumoer van diegenen, die blijkbaar onvoldoende mu- ziekkennis bezitten, waarschijnlijk hun on geduld naar de huiselijke haard wegens het late uur niet geheel meer konden bedwin gen, doch dit is zeer onaangenaam voor de verdere toehoorders. Als slot sprak de voorz. Wassenburg een hartelijk woord van dank aan donateurs en begunstigers voor de zeer gewaardeerde steun, een bizouder woord van dank aan den directeur, den heer C. van Dam, on der welks leiding de Vereen, een program ma als heden ten beste kon geven. De pianist van dezen avond, den heer A. v. d. Hoorn Czn., kreeg een warm woord van dank voor de zoo belangeiooze mede werking en opluistering van dezen avond. Het publiek was zeer gul met het applaus. Voorts dankt de voorz. alle aanwezigen en sloot dezen feestavond met den chr. groet. Het was een avond van genot, eenieder ging dan ook zèer voldaan huiswaarts. ALPHEN AAN DEN RIJN. Handwagen omvergereden. In de Prins Hendrikstraat werd gisteren een handwagen, geladen met brandstoffen, tob- behoorende aan B., door een luxe-auto om ver gereden. Na de aanrijding reed do autobestuurder door. Nummer en letter der auto zijn bij de politie bekend. De hand wagen werd beschadigd, terwijl de brand stoffen op den weg terecht kwamen. Z0ETERW0UDE. Geboren: Cornelia Theodora Anto- nia d. v. J. C. Paardekooper en A. H. Mentink. Arnoldus Wilhelmus Adrianuö z. v. Ch. J. v. d. Werf en M. Loomans. Wilhelmina Theodora Alida d. v. J. Ch. van Leeuwen en M. J. H. van Cassel. Jo hannes Paul us Nicolaas z. v. J. P. Ben schop en C. Janmaat. Getrouwd: Cornelis Johannes Schuur en Johanna Margaretha v. Roe den. Overleden: Jan van Steijn 92 j. Petronella v. Heemskerk 78 j. Johannes van Leeuwen 73 j. looker, Uw kee^- Pas op! Neem Wybert. Ter be scherming der slijmvliezen en ter zuivering van den adem. Zoo rookt U veilig en aangenaam. 2099 AARLANDERVEEN. Filmvertooning. Maandagavond werd in localitedfc van den heer N. Delfos dooi den N.V. Vereenigde Kali-Maatschappij een zeer leerzame avond verstrekt aan oud leerlingen van landbouwwintercursussenen belanghebbenden alhier. Voor dezen avond was veel belangstelling. Na opening door den voorzitter, den heer J. Affourtit, welke de vergadering en spreker van dien avond welkom heette, werd door den heer H. Valk breedvoerig uiteengezet de bemesting met versahillende meststoffen, en vooral het gebruik van kali. Spr. toonde aan hoe op land- en tuinbouwbedrijven, en op ver schillende grondsoorten met de bemesting van kunstmest gewerkt moet worden. Na een korte pauze werd met films een geziaht gegeven van de kali-industrie. De voorz. braoht een woord van dank aan den filmoperateur voor den leerzameti avond. Inkoopvereeniging. Alhier hield de coöperatieve aankoopvereeniging „Samen werking" haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer H. Straathof. Deze vereeniging heeft ten doel in hoofd zaak gezamenlijk aan te koopen kunstmest stoffen enz. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging zich steeds in stijgende lijn beweegt. Ook is men nu bij het Centraal Bureau aange sloten. BOSKOOP. Vrouwenbond. De R.-K. Vrouwenbond hield zijn jaarlijksche feestvergadering in het R.-K. Verenigingsgebouw. Mede werking voor dezen avond verleende de damestooneelclub „Klimop", die onder lei ding van haar regisseur den heer P. v. d. Staak opvoerde „Maria's Macht te Lour- des", door Fr. Heggelman, welke dezen avond persoonlijk de zorg voor décor en verlichting droeg. Te ongeveer 7 uur open de mevr. Pannebakkerde Jong met den chr. groet, heette de zeer talrijk opgeko men leden een hartelijk welkom toe, en wenschte allen een gezelligen avond. Hiertoe werd door allen het „Roomsche Blijdschap" gezongen. Vervolgens zette de heer P. v. d. Staak met eenige korte, doch mooie woorden he; tooneelstuk voor dezen avond uiteen en al spoedig werd nu aangevangen met het eerste bedrijf. De tooneelclub draagt haar naam met eer, want ieder jaar zien wij, dat zij wer kelijk weer eenige schreden opgeklom men is. De rollen waren, zooals altijd, zeer juist verdeeld, en keurig ingestudeerd. Dat dc speelsters met hun spel boeiden was wel te bespeuren in de zaal, waar in adem- looze stilte ieder woord gevolgd werd. Iedere rol te bespreken zou ondoenlijk zijn, maar een klein woord van hulde, aan de kleine 6-jarige blinde Tonny, die door haar kinderlijk-onschuldig spel zoo menig traantje uitlokte, mogen wij niet onthou den. Het derde bedrijf dat inzette met dc „Morgcnstimming" van Gricg, gespeeld door mevr. van Koppen, de verschijning van Maria, die plotseling voor de oogen van het publiek in den Lourdesgrot getoo- verd, bracht dit in verrukking, en zeer stemmig klonk bij deze verschijning nog het „Ave Maria" van Gounod, gezongen door één der speelsters, waarna nog een engelenkoor een zeer schoon Marialied uit voerde. Hoe schoon en mooi echter ook dit alles in het derde bedrijf was geweest, in het derde bedrijf was geweest, in net vierde be reikten de speelsters hun hoogtepunt, toen de kleine Tonny genezen van haar blind heid uit Lourdes terug gekomen, haar moeder ontmoette. Ontroerend klonk haar uitroep „Moe der" door de zaal, zoodat dit het publiek geweldig aangreep. Als slot werd nog een apotheose opge voerd, voorstellende de „Kroning van Ma ria". De zang welke onder leiding van den heer Fr. Heggelman zelf stond, en begeleid werd door mej. N. Raateland werd zeer stipt uitgevoerd. Een dankbaar applaus loonden de speel sters voor hun arbeid van dezen avond. Na afloop bracht mevr. Panncbakkerdc Jong een woord van dank aan de tooneel club en haar regisseur, en vervolgens aan don heer Fr. Heggelman, voor de buiten gewone zorg van verlichting en verdere lei ding, welke hij dezen avond gegeven had en verder aan alle anderen die op eeniger- lei wijze hadden medegewerkt tot het wel slagen van dezen feestavond. Hierna werd gesloten met den christe lijken groet. KOUDEKERK. Aanrijding. Gisteravond werd de fa brieksarbeider K. S. met zijn rijwiel op dc brug bij den heer C. v. d. Bijl aangereden door een achter hem komende auto be stuurd docr den heer G. v. E., aldaar. Behalve materieelè schade aan het rij wiel, liep dit ongeval bijzonder goed af Verzekering dekt de schade. ZEVENHOVEN. Het verkeer. Door de politie zal meerder controle worden gehouden op hei snelverkeer. Opbrengst verkooping. De houtvcr kooping door polder Zevenhoven gehouden bracht 267 op. Ter inzage. Gedurende 14 dagen ligt ter secretaris van het kantoor de lijst van stemgerechtigden ingelanden van polder Zevenhoven ter inzage.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7