Hei Wiegekind SPOOR's MOSTERD Dr00'" RECHTZAKEN DONDERDAG 19 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Knaapje door een auto gegrepen. Gisterenmiddag is het 8-jarig zoontje van den heer V. uit de Prins Hendrik straat te Voorburg, terwijl het met an dere kinderen in de Emmastraa-t aan het spelen was, spelenderwijze tegen de auto van den beer Z. aangeloopen. Het knaap je werd tegen den grond geslagen en in bewusteloozen toestand in de woning van den heer S. binnengedragen, waar dr. van Dorsten, die spoedig aanwezig was, een zware hersenschudding constateerde. Het kind, dat 's avonds nog naar zijn woning is vervoerd, is zonder bot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Bejaarde heer overreden en gedood. Dinsdagavond is op den Hengelosohen weg te Enschede de 71-jarige H. D., ver pleegde uit het oude mannen- en vrou wenhuis aldaar, door de auto van den heer G. uit Wierden overreden en ge dood. Het slachoffer stak vlak voor de auto den weg over. De bestuurder kon toen een aanrijding niet meer voorkomen. Auto in de Maas. Gis-ternjiddag 12 uur is bij den tol van het Kralingsche Veer een auto van den varkenshandel A. Boere te Lekkerkerk, bestuurd door A. Boere, door de gladheid van den weg van den dijk afgereden. Na tweemaal over den kop te zijn geslagen, kwam de wagen nog juist in het water van de Maas terecht. Boere en een mede-inzittende landbou wer uit den omtrek konden zichzelf op het droge brengen. Zij hadden slechts eenige schrammen. De beschadigde wagen is gistermiddag uit de rivier opgehaald. Aan de gevolgen overleden. Als gevolg van de bekomen verwondin gen bij een auto-ongeval Donderdag j.l. op den straatweg tusscben Delden en 'Hengelo, is de zoon van den heer Schip- holt te Enschede, die in het ziekenhuis' te Enschede werd opgenomen aldaar gis teren overleden. VROUW VERBRAND. Daarna uit het raam doodgevallen. Gistermorgen is in pand 121 aan de Vijverhofstraat te Rotterdam, een ernEtig ongeluk gebeurd. De 50-jarige mevr. J. B., die hulpbehoevend is, was alleen thuis en wilde den kachel aanmaken, daar haar dochtertje naar school was en de dienst bode eerst om negen uur kwam. Bij het kachel aanmaken is- zij in brand geraakt en met fel brandende kleeren naar het raam geloopen van de kamer, die op de eerste verdieping ligt. De ontzette buren zagen even Jater de vrouw, die een bran dende fakkel geleek, uit het raam vallen. Zij werd dood opgenomen. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den overgebracht. LOGGER GEZONKEN. Opvarenden met moeite gered. Toen de Urker schokker „U. K. 53" gistermiddag om ongeveer halftwee de Scheveningsche haven wilde aandoen, is zij bij het draaien tegen het zuidelijk- hoofd van het ververschingskanaa-1 geva ren. De logger sloeg lek en is daarna gezonken. De drie opvarenden wisten zich aan den mast vast te houden, waarna zij door de motorreddingsboot met veel moeite konden worden gered. Geheel verkleumd, zijn zij door de zor gen van het bestuur der Reddingmaat- schappij door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. Door een stier gedood. Dinsdagmiddag is de bejaarde landbou wer W. Kortering te Rouveen (gem. Stap horst) in den stal door een stier van de fokvereeniging met de horens de borst kas ingedrukt. De ongelukkige overleed spoedig. Verdronken. Te St. Nicolaasga is de 17-jarige boe renzoon J. Gorter door de duisternis te water geraakt en verdronken. Gisternacht is te Assen mej. A. de J., die tijdelijk bij familie aldaar logeer de, in het Noord-Willemskanaal te water geraakt en verdronken. Diefstal van een schilderij tijdens een tooneeluitvoering. Toen Dinsdagavond eeen tooneelgezel- schap uit Rochelt in het Feestgebouw te Aalten een voorstelling gaf, werd een schilderstuk, eigendom van den heer De- genaar, dat tot wandversiering op het tooneel had gediend en van ouden datum is, vermist. Direct werd de politie te hulp geroepen. Op baar bevel mocht nie mand de zaal verlaten. Nadat het ge bouw was doorzocht vond mer het schil derstuk van de lijst ontdaan opgerold in een bijkeuken. Den dader heeft men nog niet kunnen ontdekken. Het schilderstuk werd door de politie in beslag genomen. EEN NATIONAAL SOCIALISTISCHE AANSLAG IN NEDERLAND. „lm Westen nichts Neues" verbrand. Gisternacht is te Enschede in de bio scoop „Alhambra" ingebroken. De inbre kers verschaften zich toegang tot de ca bine, waar zij de film „lm Westen nichts Neues", die daar op het oogenblik wordt j vertoond, weghaalden. Achter het gebouw hebben zij de film in brand gestoken. Deze is geheel vernield. Om kwart voor 2 gisternacht zag een voorbijganger rook uit de bioscoop ko men en de onmiddellijk gewaarschuwde politie vond op de binnenplaats achter 't gebouw de resten van een geheel ver brande film, welke bij onderzoek „lm Westen nichts Neuer" bleek te zijn. Men is- de bioscoop door een raam bin nengekomen waarna men de deur van de cabine met geweld heeft opengebroken. De film welke zich in de cabine be vond, is meegenomen en op de binnen plaats verbrand. Overigens zijn er geen vernielingen gepleegd. Het kan als vaststaand worden aan genomen dat men hier met een nationaal socialistisohen aanslag heeft te doen. Door de directie zijn direct pogingen aangewend, om de vertooning van de film gisteravond toch te laten dooigaan. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld. De vertooning van deze film te En schede trok uit alle deelen van West- Duitschland een zeer druk bezoek. Nader wordt gemeld: De directie van de bioscoop te En schede had reeds de vorige week eenige anonyme dreigbrieven ontvangen, waar in maatregelen van geweld werden aan gekondigd, oa. brandstichting, als zij de film niet van het programma zou afvoe ren. De directie had er eerst geen acht op geslagen, doch ten slotte toch de po litie gewaarschuwd, die extra toezicht had toegezegd. BRANDEN. Te Oss. Gistermorgen om ongeveer half drie ontstond er brand in een perceel, be woond door den heer Jan Kosters, op Ussen onder Oss. Twee koeien, vier varkens, 25 kippen, landbouwwerktuigen, gereedschp en huis raad werden een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Toen de brandweer arriveerde, was het huis al geheel ve-r- woest. De verzekering dekt de schade. De bewoners waren niet thuis toen de brand uitbrak. Te Schildwolde. Gistermiddag omstreeks één uur brak brand uit in de kapitale behuizing van A. B. Broekema te Schildwolde, een der fraaiste boerderijen van de welvarende Woldstreek. De vermoedelijke oorzaak was kortsluiting. Het vee en de inboedel uit het voorgedeelte van het huis konden worden gered. Het achtergedeelte van het gebouw brandde geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. Verdoovende middelen ontdekt. De centrale reoherohe te Rotterdam heeft dezer dagen een inval gedaan in een pand aan den Schiedamsohedijk te Rot terdam, waarvan men het vermoeden had dat er verdoovende middelen in voor raad waren. Onder den vloer werden vier en twintig cocaine-poeders en een fleschje, gevuld met verdoovende midde len, gevonden. Tegen de bewoners P. B. en mej. T. J. J. van de G. werd proces verbaal opgemaakt. De vorst van Geleen. Mr. F. Leufkens te Heerlen heeft bij den Officier van Justitie tegen de leden van den raad van toezicht en discipline der orde van advocaten te Maastricht een aanklacht wegens beleediging inge diend op grond van het feit, dat genoem de leden hem bij geschrift hebben ten laste gelegd het voeren van een "Neder- landschen adellijken titel, zonder daar toe gerechtigd te zijn. Moeders, geneesl de gesmette deelen met Purol en houdt het I huidje altijd droog met Purol poeder «ft#! 2106 BU1TENL BERICHTEN Drie kinderen door rook verstikt. Door het spelen met vuur kwamen op een boerderij in de nabijheid van Kecske met drie kinderen om het leven. Tijdens de afwezigheid van de boerin, die, voordat zij wegging nog zorgvuldig het vuur in de kachel had uitgemaakt, wist het oudste kind het vuur weer aan den gang te krij gen. Toen de moeder na haar boodschap pen te hebben gedaan, thuis kwam, vond zij haar drie kinderen door den rook ver stikt. SNEEUWSTORMEN IN ITALIË. In geheel Noord-Italië woedt sinds Dins dag een herige sneeuwstorm. Alle bergpas sen zijn versperd. In Venetië „heeft het zoo zwaar geregend, dat het plein van San Marco den geheelen dag 35 c.M. on der water heeft gestaan, zoodat het on mogelijk was de kathedraal te bereiken. De straatweg ParmaSpezzia is op verscheidene plaatsen ten gevolge van sneeuwverstuivingen versperd. In de haven van Livorno heeft de storm tal van scheepsbotsingen veroorzaakt. Boven Rome en Napels hebben zich zware onweders ontlasten Napels is op enkele plaatsen overstroomd. In het bergland van Belluno zijn ver scheiden lawines losgebroken. Het spoor wegverkeer BellunoCalazo is gestagneerd Een lawine heeft de hoogspanningsleiding verbroken, zoodat Belluno gedeeltelijk zonder licht is. Dinsdagmiddag stortte tusschen Kreuz- bergalm en Slendalra bij Zeil een lawine omlaag, waardoor de 24-jarige student Richard Radenbach uit Münohen werd be dolven. De lawine had een lengte van ongeveer 700 M., een breedte van 20 M. en een diepte van drie k vier meter. On middellijk zijn reddingswerkzaamheden begonnen; tot dusver bleven zij echter zon der resultaat. DE CRIMINALITEIT IN ITALIË. De fascistische regeering doet sinds ja ren al het mogelijke, om het volk ook mo reel gezonder te maken en het aantal mis drijven, dat vroeger in Italië zeer hoog was, te doen verminderen. Uit een verslag van den Italiaanschen afgevaardigde, Archangeli, blijkt, dat de misdrijvenstatistiek er thans werkelijk veel gunstiger uitziet dan vroeger. Sinds 1926 toch neemt het aantal misdrijven steeds meer en meer af. Terwijl men in 1926 op iedere 100.000 inwoners nog 3202 misdadigers telde, d. w. z. voor geheel Italië in totaal 596.384, daalden deze cijfers in 1929 resp. tot 2725 en 534.271. De waakzaamheid der politie is dan ook intusschen veel strenger geworden, vooral ten opzichte van de vergrijpen tegen de goede zeden. Van 1926 tot 1929 daalde het aantal mis daden tegen het leven van 93 048 tot 90.814 en het aantal diefstallen van 242.627 tót 232.729. Het aantal zelfmoorden is gedaald van 2331 tot 2109. Voor den oorlog werden in Italië ieder jaar gemiddeld 3000 zelfmoorden gepleegd. ONGELUKKEN. Pleisterlaag in bioscoop neergestort. Bij een bioscoopvoorstelling te Rome, viel plotseling een pleisterlaag van de zol dering op de toeschouwers. Over een op pervlakte van zes vierkante meter was de kalk van het plafond gevallen. Ongeveer 15 personen werden gewond en naar het ziekenhuis gebracht. Een treiler gezonken. Uit Brernerhaven wordt gemeld: De Duitsche treiler Nord Borg van de reederij Ebeling kreeg plotseling een ma chinedefect en is daarom door den treiler Venus uit Genemünde op sleeptouw ge nomen om naar de dichtstbijzijnde haven te worden gesleept. Tijdens het sleepen is de treiler echter gezonken. De bemanning van de Nord Borg kon veilig aan boord van de Venus worden gebracht. DE STAD ESSEN IN FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. Als gevolg van den ernstigen economi- sohen toestand verkeert de stad m finan- cieele moeilijkheden, daar de inkomsten verminderd en de uitgaven gestegen zijn. Om dit tekort te dekken, zal de perso- neele belasting met 30 procent worden verhoogd, terwijl de bierbelasting zal wor den verdubbeld en de schoolgelden 50 pro cent. zullen worden verhoogd. Het schijnt, dat het tekort voor 1931 4.4 millioen Mark bedraagt, waarbij gerekend moet worden het tekort van het vorig jaar ten bedrage van 3 millioen Mark. zoo dat het totale deficit 7.4 millioen Mark Voortvluchtige juwelier gearresteerd. De Berlijnsche recherche heeft in de voorstad Steglitz den juwelier Henri Man- delbaum gearresteerd. Na het faillisse ment van zijn te Antwerpen wonenden va der het deficit wordt op 600.000 gulden geschat is de zoon gevlucht en heeft vermoedelijk een groot deel der diaman ten naar Luxemburg overgebracht en al dus aan den boedel onttrokken. M. zal aan de Belgische autoriteiten worden uit geleverd. In Frankrijk gaat de levensstandaard om hoog. Ofschoon in de meeste landen een prijs daling voor de verschillende producten viel waar te nemen is het leven in Frankrijk steeds duurder geworden. De broodprijs is weliswaar tot 10 cent verlaagd maar het al gemeen indexcijfer beweegt zich in stijgen de lijn. De woninghuur is geweldig omhoog ge gaan en de groote huizen worden zwaar be last. Een huis met 5 kamers waarvoor voor den oorlog 90 guiiden werd betaald wordt thans verhuurd voor 200 gulden en wijl de belasting daar gelijken tred mee houdt komt zoo'n huis op 390 gulden. De levensmidde len blijven duur; in de hotels zijn de prij zen verdriedubbeld. Alleen de wijn is goed koop gebleven; een goede tafel wijn koopt men nog voor 28 cent per liter. Het fruit is in Frankrijk zeer duur. Bana nen b.v. kosten 20 cent en appels 10 tot 20 cent per stuk. Ook in de kleedingiiidustrie is allies veel duurder geworden. DE GESCHIEDENIS DER 26 JAPAN- SCHE MARTELAREN VERFILMD. Belangstelling o.a. van den Paus en ^/lussolini. Het geestesleven van het Japansche volk verkeert in groot gevaar. Die regeeriag zocht oaar middelen, om het uit den ohao® der „moderne moraal" te redden. Ze stelde als leus: „Shisozendo" en wekte het vorig jaar onder dit parool op tot ,„samenwer- king bij de zedelijke verheffing van het volk." Nu arbeiden allle godsdiensten met nog grooter kracht en ze gelooven en pree- ken, dat ze het geestelijk leven van het volk weer omhoog zullen en kunnen bren- gen.' Ook de Katholieke Kerk is er op uit, m op haar manier het Japansche rijk grondig te hervormen. Van deze gedachte uitgaande stelde de katholiek Masajn Hirajama zich op den voorgrond. Hij stamt uit een oude, vrome, katholieke familie van Nagasaki, welae tij dens de gruwelijke vervolging der Kerk driehonderd jaar trouw bleef. In een voorstad van Sëoel, de hoofd plaats van Korea, heeft hij een groot land goed met een bloeiende veefokkerij en van daaruit verkoopt hij zijn landbouwproduc ten. v Hij begon met de vervaardiging van een film over de katholieke geschiedenis van Japan, welke ook in de wereldh-nstorie een belangrijke plaats inneemt. De film is hee- lemaal voortgekomen uit de idee der katho lieke actie. De kerkvorsten van Japan ga ven er hun goedkeuring aan. Vooraan staande personen uit regeering en vollk vol gen zijn werk met aandacht. Van regeeringszijde bevelen de eerste minister Hamaguchi, de minister van b-ui- tenlandsche zaken Hidehara-, de ex-roinis- ter-president Wahat.suki, de minister van binnenlandsche zaken, de keizerlijke hof- minister, de grootzegelbewaarder, de gou- veroeur-gneraal van Korea, Sa ito, en an dere mannen van naam de film warm aan. Van kerkelijke zijde kurnen genoemd worden de pauselijke nuntius Mgr. Odessa Giurdind, de Aartsbisschop van Tokio, Cham-boo, en de bisschop van Na-gasaki, Hayasaka. De voornaamste beweegredenen voor zijn katholieke daad moet gezocht worden in zijn belangelooze vroomheid en zijn on baatzuchtigheid, welke hem er ook toe be woog, de helft van zijn eigendom aan zijn geestelijke overheid te geven voor de be hoeftige, heelemaal door Japansche pries ters bediende diocesen. Doch hij heeft- nog een andere reden. Hij wil n.l. de Japansche martelaren, de groote geloofshelden, die he'aas al veel te veel in vergetelheid zijn geraakt-, niet alleen aan het Japansche volk, maar aan de heele we reld bekend maken. Hiravarna trok over Siberië naar Italië met een aanbevelingsbrief van den Japan- schen nuntius bij zich Te Rome verkreeg hij onmiddellijk de toestemming en steun va-n het Vaticaa-n. Begin September 1930 werd hij met den Japa-nschen consul te Home deor den Paus in particuliere audiën tie ontvangen. De H. Vader zegende hem en zijn onderneming en schonk hem een portret met handteekeniug, dat ook iin de film zal worden opgenomen. Kardinaal staa-tis-secretaris Mgr. E. Pacelli schreef een gedicht in klassiek Latijn, ter ee-re der H. Martelaren en gaf hem dit bij een sa menkomst. De Apostolische nuntius in Italië, Mgr. Borgognd Duca nam het bij alle onderhandelingen met de grootste warmte voor hem op. Voorts interesseerden de Maestro di Came-ro, de pauselijke ceremo niemeester en de rector van het College der Propaganda zich zeer voor hem. De president der katholieke actie in Italië, oommendato-re Ciriaei bood hem als ver tegenwoordiger der Ialiaansclie katholie ken een schrijven aan voor de katholieken van Japaai. De minister-president va-n Italië, Mussolini, ontving hem tweemaal en gaf hem ook schriftelijk blijk van zijn eerbied voor de glorierijke Martelaren. De film zal de geschiedenis in beeld bren gen der 26 Martelaren, die onder den Sho- guai Tadko Hideyoski door den martel-dood hun leven offerd-en en 70 jaar geleden door Pius IX werden heilig verklaard. Het scena rio werd samengesteld door Koroku Sa ito, een in de hedendaa.gsche Japansche litera tuur bekenden en ge waard eerden" drama tische dichter. De katholiek Min-orm Mat- eusaki, die met zijnonderzoekingen over de „Kirisikan" naam maakte, droeg er ook het zijne toe bij. De Niha-tsu Productie, een der grootste ondernemingen van Japan, nam de vervaardiging op z-ioh met alle ver plichtingen daaraan verbonden. Voor de opnamen moesten eigen gebouwen worden opgericht. De film zal 10.000 voet lag zijn en geeft een uitstekend beeld van het middeleeuw- sohe Japan. De opnamen namen 2 jaar in beslag. Thans zijn ze beëndi-gd. De kosten zijn meer dan een millioen. De film werd het eerst vertoond voor den keizer'en gaat thans dioor geheel Japan. Een cop ie werd naar Rome gezonden en den H. Vader ten geschenke aangeboden. De film zal gelijk tijdig in Europa en Amerika uitgebracht worden. Weggevlucht uit de hel van Sovjet-Rusland. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag he-b-ben 16 men-schen uit Rusland getracht om over de da-ch the vroren Niisibroe-ririer naar Bessara-bië te vluch-ten. Twee Russi sche soldaten van de grenswacht ontdek ten de groep vluchtelingen en open-den op hen een snelvuur. Twee personen werden gewond. Vier vluchtelingen zijn door het ijs gezakt en verdronken. De overigen kon-den naar Bes-sara-bië vluchten, waar zij zich ter beschikking stellen van de Roemeen-sche autoriteiten. Hij ontsnapte niet aan de galg. De ter dood veroordeelde Turk, die eenige oogenblikken voor zijn terechtstel ling te Menemen, onder de oogen der sol daten, wist te ontvluchten, is opnieuw ge arresteerd en zal worden terechtgesteld. HAAGSCHE RECHTBANK. Dood door schuld. De chauffeur W. van d-en W., in dienst van de N.V. v. Hoeken's Houthandel te Lei den, was door de Haagsche Rechtbank ver oordeeld bot drie maanden gevangenisstraf wegens het aan zijn schuld te 'wijten heb- ebn, dat op 12 Aug. 1930 op den Zijlsingel te Leiden, Francisoa Gijsman, die zich per fiets ter hoogte van de Trompstraat be vond, met een door hem bestuurden trac tor met aanhangwagen is aangereden, ten gevolge van welhe aanrijding zij overledeu is. Tegen dit vonnis had verd. appèl aan- geteekend. In deze zaak waren door den procureur-generaal 6 getuigen en door den verdediger 5 getuigen décharge gedag vaard. Verd. verklaarde herhaaldelijk signalen te hebben gegeven, zooals hij steeds doet. Van snel rijden ter plaatse kan geen sprake zijn, omdat de zeer bochtige Zijlsingel zulks niet toelaat. In zijn requisitoir wee3 de procureur-generaal er op, dat het rij den met een tractor veel voorzichtiger dient te geschieden, dan met een gewonen vrachtauto. De getuigen k charge, en die a décharge, geven een andere verklaring omtrent den voorrang, die volgens den eenen de wielrijdster cn volgens den an deren den auto toekwam. De tractor heeft bij de Docht Trompstraat te stiel gereden en heeft de bei-de wielrijdsters, die zich in die straat wilde begeven, aangereden, waarbij een van haar is aangereden en overleden. Volgens spr. is het vonnis van de recht bank juist geweest. Hij vraagt bevestiging daarvan. De verdediger mr. H. van Zutphen, pleit te vrijspraak, subs, clementie. Overtreding der Loterijwet. Het Haa-gsohe Gerechtshof wees Woens dag arrest in de zaak van de N.V. Handels-, Assurantie- en Oredietonclerneming (H.A. C.Ü.) te 's-Graveniiage, directeur L. Brie- nen, wien ten laste was gelegd overtreding der Loterijwet en te dezer zake verleden jaar door den kantonrechter van alle rechtsvervolging is ontslagen. In hooger beroep werd dit vonnis door de rechtbank bevestigd, doch door den Hoogen Raad vernietigd en ambtshalve verwezen naar het Haagsch Gerechtshof, die eveneens het door den kantonrechter gewezen vonnis heeft bevestigd. Door dit arrest is dus komen vast te staan, dat de door de N.V. H.A.C.O. uit gegeven premieleening niet in strijd is met de wet. De heer B. werd in alle instanties ver dedigd d-oor mr. E. Hollander Jr., aldaar. AANKLACHT TEGEN DE „TELEGRAAF". Schadelijke inhoud van een artikel. Eenige maanden geleden is melding ge maakt van een aanklacht van den heer Kloppenburg, oud-directeur van de N.V. Provinciale Bankvereemging te 's-Graven- hage, tegen het Dagblad „De Telegraaf", dat in het nummer van 4 Maart 1930 een artikel bevatte, waarvan de inhoud voor den heer Kloppenburg zeer bezwarend was. De heer Kloppenburg, die alle daarin ten laste gelegde feiten ontkent, en die de schadelijke gevolgen van dat artikel in zijn zaken zou hebben ondervonden, heeft door zijn raadsman, mr. A. Mout, deswege te zijner rechtsverdediging een aanklacht doen indienen tegen de redactie van „De Telegraaf" wegens laster en smaadschrift, subsidiair eenvoudige beleediging. Als gevolg van deze aanklacht heeft de Officier van Justitie te Amsterdam na vóóronderzoek gedagvaard den redacteur V. van „De Telegraaf". De heer V., die inmiddels tegenover den heer Kloppenburg persoonlijk zijn leedwe zen over het gebeurde heeft betuigd, heeft in December j.l. verzet aangeteekend te gen zijn dagvaarding als terzake verant woordelijk redacteur. In eerste instantie werd dit verzet on gegrond verklaard, waarna de heer V. in beroep is gegaan bij het Hof te Amster dam. Het Hof besliste evenwel eveneens af wijzend, waarna de redacteur in cassatie ging. De Hsoge Raad heeft hem thans even eens niet ontvankelijk verklaard in zijn verzet. Dientengevolge zal thans medio Maart de redacteur V. zich voor de Amsterdam- sche Rechtbank hebben te verantwoorden ter zake van het door den heer Kloppen burg geïncrimineerde artikel. Verduistering van poststukken. De zes en dertig-jarige brievenbesteller H. J. v. L. te Utrecht, tegen wien het O. M. bij de Utreohtsche Rechtbank 1 y3 jaar gevangenisstraf eisohte wegens het verduisteren van duizenden poststukken, welke hij niet bestelde, doch op zijn zolder bewaarde, zal zich op vonnis van de Recht bank moeten onderwerpen aan een nader onderzoek naar zijne geestvermogens. Dood door schuld. Te Hoorn reed een garagehouder uit Bovenkarspel onder den invloed van ster ken drank tegen een boom, waardoor zijn passagier werd gedood. Terzake dood door schuld is de garage houder thans door de arr. rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot drié maanden hechtenis, voorwaardelijk, met een proef tijd van drie jaren, alsmede tot een boete van 200 en ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van één jaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6