Om Honderd Duizend Dollar! WOENSDAG 18 FEBRUARI GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. ONGELUKKEN. LUXE-AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Twee dcoden. Met denzelfden trein, waarmede in den avond van Maaffdag 26 Januari 1.1. het spoorwegongeval bij Groningen heeft plaats gehad, heeft gisteravond wederom een droevig ongeluk plaats gevonden, dat aan twee personen, inzittenden van een luxe auto, het leven heeft gekost. De personentrein van Nieuweschans naar Gr op ngen, die om 19.09 te Groningen moet aankomen, heeft op deze onbewaakter. overweg bij Waterhuizen, alwaar 'ue baan gevèer tachtig meter meegesleurd. De in- belemmerd, een luxe auto gegrepen en on- geveer tachtig Meter meegesleurd. De in zittenden van den trein hoorden plotseling een geweldigen knal, dc machinist stopte zoo snel mogelijk. Bij onderzoek bleek, dar van de auto niet veel over was gebleven. De chaufteur Knorringa uit Assen, werd deerlijk gewond te voorschijn gehaald. De tweede inzittende, de reiziger Couzijn uit Amsterdam, werd eveneens zwaar gewond Beide gewonden werden per Groene Kruis-ziekcnauto naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, al waar zij eenigen tijd later aan de bekomen verwondingen overleden. Dé trein luid on geveer een half uur vertraging. De veldwachters uit Haren stelden een onderzoek in. Het parket uit Groningen is gewaarschuwd. Nader vernemen wij nog, dat dl'. Blonk uit Hoogezand de eerste geneeskundige hulp verleende. De heer Couzijn was twee en twintig jaar oud-. De heer Knorringa was eigenaar van een garage te Assen. Nader wordt gemeld: Het ongeluk geschiedde om enkele mi nuten voor zeven. De machinist van den uit Nieuweschans komenden trein, welke om 19 uur 2 min. te Groningen moet arri veeren, zette direct, nadat hij den knal der botsing hoorde, de remmen uit alle macht in werking, hetgeen evenwel niet kon verkinderen, dat de auto tweehonderd vijftig meter werd meegesleurd. Van het voertuig bleef zeer weinig over. De loco motief daarentegen werd slechts licht be schadigd, zoodat de trein het laatste ge deelte van de reis, dat slechts vijf minuten in beslag neemt, na twintig minuten opont houd, kon afleggen. De beide inzittenden de heeren A. L. Knorringa uit Assen, rei ziger, oud negen-en-dertig jaar en W. van Couzijn uit Amsterdam, twee-en-twintig jaar oud, vertegenwoordiger eener radio firma aldaar, bleken ernstige verwondingen aan hoofd en bennen te hebben opgeloo- pen. Zij leefden heiden-nog. Dr. Kruizinga uit Haren verleenden de eerste hulp en lieten direct twee Groene Kruis-aqtp's uit Groningen ontbieden. Tijdens het vervoer naar het Academisch ziekenhuis aldaar bezweek de heer Knorringa aan zijn ver wondingen. De heer Couzijn leefde bij aan komst in het ziekenhuis nog, een kwartier daarna overleed hij echter. Door rijks- en gemeentepolitie uit Hoogezand en Haren werd een onderzoek ter plaatse ingesteld Aanvankelijk werd vermoed, dat zich nog een derde persoon in de auto heeft bevonden. Het onderzoek wees evenwel uit. dat dit verhaal op onwaarheid berustte De auto, welke uit de richting Hoogezand kwam en over Haren naar Assen wilde gaan werd, zooals gezegd, totaal vernield De wagen behoorde toe aan de firma Noordbergen, geragehouder te Assen. Aan vankelijk dacht men dat de heer Noord- bergen omgekomen was, doch bij onder zoek bleek, dat Knorringa in het bezit was van een rijbewijs van Noordbergen. Verdronken. De 17-jarige boerenzoon J. Gorter to St. Nicolaasga is bij avond in ecu sloot geraakt en verdronken. SCHIP GESTRAND. Het Deensche stoomschip „Gier", fcoe- behoorende aan de Salomon's Shipping fc Forwarding Office Ltd. te Rotterdam, op weg van Groningen naar Svendborg in Zweden, met een lading koeken aan boord, is volgens een telegram van den kapitein A. Wolthuis, bij de Deensche kust op een rif geloopen. Het schip heeft schade beko men Gevaar voor de bemanning, die uit vijf koppen bestaat, is er niet. Hetstoomschip „Gier", groot 300 ton, heeft Zaterdag j.l. een goed geslaagden proeftocht gemaakt bij Delfzijl. Het werd door een der. reederijen te Delfzijl ge maakt. De reis van Svenndborg was dus de eer ste tocht van de „Gier". HET TRAGISCH ONGELUK TE BLERIK. De wachteres treft geen schuld! Aan wien de schuld van dit ongeluk, hetwelk zooveel droefheid in menig N'oord-Limburgsch gezin teweegbracht, vraagt do „Nieuwe Venlosche Courant". De volksmond zal natuurlijk zeggen dc wachteres, want zij had de boomen moe ten sluiten. Inderdaad zon deze ramp zijn voorko men, indien de sluilboomen tijdig waren neergelaten, door de wachteres, die over dag dezen post bedient. Maar dan rijst bij ons de vraag, moet hier de verant woordelijkheid niet voor een groot deel worden geschoven op de directie der Ne- derlandsche Spoorwegen, die een moeder met twaalf kinderen met do bewaking van zulk een drukken overweg belast? In het algemeen zijn de wachtposten, welke vroeger bewaakt werden door vrou wen, opgeheven en zijn dus onbewaakte overwegen geworden, terwijl de bewaking van die, welke voorheen aan mannen was toevertrouwd, thans in zeer vele gevallen opgedragen is aan vrouwen. Zulks is ook het ge ral met wachtpost 66, waar het ongeluk gebeurde. Is het geen onverantwoordelijke daad van de zijde der Nederlandsche Spoorwe gen, om de bewaking van dezen drukken overweg toe te vertrouwen aan een moe der van twaalf kinderen? Stel voor, dat een der kinderen een ongeval overkomt binenshuis, moeder is altijd alleen thuis en een trein nadert. Wat zal de wachteres dan doen? Zal zij haar kind in den steek laten of haar post bedienen Uit meerdere etemmen van het puibliek sprak verontwaardiging over een denge- lijken bewakingsmaatrcgel. Op bezoek bij de wachteres. Wij brachtén aldus 't blad een bezoek aan de negen en veertig-jarige wachteres, mej. Ebben in haar woning aan wachtpost 66. in haar legerstede troffen wij aan een doodsbleeke vrouw, droef weenend. De toch reeds ziekelijke vrouw, die se dert gcruimen tijd onder dokters behan deling was, is thans totaal gebroken. Zes en twintig jaren reeds is zij in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen. Achtereenvolgens deed zij dienst als wachteres te Gennep, St. Üedenrode en Veghel. In haar huwelijk schonk zij aan niet minder dan vijftien kinderen het leven, van wie er nog twaalf in leven zijn en de jongste pas een jaar oud is. Haar dienst vangt iederen morgen aan te 5.02 en eindigt des avonds 5.02. zoodat zij düs dagelijks twaalf uur onafgebroken dienst verricht zonder rust. Haar vergoeding daarvoor bedraagt 578, waarvan zij S.5 pet. moet sterten voor pensioen-premie en ziekenfonds, ter wijl zij per week 1 toeslag ontvangt, aangezien er meer dan vijftien treinen per halve etmaal in één richting loopen, omdat deze als een drukko overweg wordt beschouwd. DE LEIDSCHE COURANT De zieke vrouw vertelt Wachteres Ebben-vertêff dan. Volgens dienstregeling loopen van 12 12.57 geen treinen, tenzij een vac.-trein wordt gesignaleerd óp een der voorgaan de treinen. Ik maakte van deze gelegenheid ge bruik om mijn middagmaal te nuttigen en zette zooals steeds, alhoewel geen trein te verwachten was, mijn dochter buiten op len uitkijk. Ik had weinig eetlust, aangezien ik mij niet erg wel gevoelde, en keerde spoedig naar mijn wachthuisje terug. Of ik duizelig ben geweest en geen belsignaal heb gehoord, ik weet het niet, maar plotseling hoorde ik voor mij den trein, die met een hevigen knal tegen een voorwerp aanbotste. Ik begreep, dat er een ongeluk moest zijn gebeurd. Ik ben daarna vermoedelijk op mijn post in zwijm gevallen, want ik vond mij later op bed terug, waarheen ik door iemand van het spoorwegpersoneel moet zijn ge dragen. De post te zwaar. Wij kunnen verder nog mededeelen, dat door den echtgenoot van de wachte res, die spoorwegarbeider is, reeds meer malen aan den betrokken ingenieur om verandering van wachtpost is verzocht, aangezien de controleerende geneesheer de bediening van dezen drukken post te zwaar vond voor zijne echtgenootc, waar toe de heer Ebben zélfs persoonlijk een bezoek bij den ingenieur heeft afgelegd. Een nieuwe waehtpost te Ravenstein werd in het afgeloopen najaar aangebo den, doch in verband met het geringe aantal vertrekken, beneden twee ver- trekjee en boven drie slaapkamertjes, moest terwille van het talrijke gezin van dit aanbod worden afgezien. Griep op het Klein-Seminarie „Beekvliet." Op het Klein-Seminarie „Beekvliet" te St. Michicls-Gestel, worden honderd-en- twintig aan griep lijdende studenten ver pleegd. De overigen zijn naar huis gezon den. Brand te Slagharen. Maandag brak te Slagharen brand uit in het groote perceel van den heer Nij- kamp staande in de dichte huizenrij langs de Heerenstraat. In dit perceel was- gevestigd een boerderij, een manufactu renzaak en een rijwielhandel. De brand weer van Dedemsraart en van Harden- berg was spoedig ter plaatse en wist ver dere uitbreiding van den brand te voor komen. Een gelukkige omstandigheid was het feit, dat de wind Zuidoost was. Het ge-heele perceel en de inboedel brandden uit; do aangrenzende huizen kregen brand- en waterschade.. Do oorzaak van den brand is onbe kend. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. DE SLUISDEUREN TE MUIDEN. Onderzoek naar verzakking. Naar aanleiding van een vermoedelijke verzakking der Muider sluisdeuren hebben ingenieurs van den Xoordhollandschen Prov. Waterstaat het onderzoek voortge-' zet. Nu was in verband met den bijzonder lagen Vechtstand het gemaal op de slui zen niet m werking. Vrijdag cn Zaterdag was dit echter wel het geval, zoodat men zeer spoedig in de gelegenheid zal zijn na te gaan of inderdaad tengevolge van de zware belasting verzakking heeft plaats gehad. De Noord-Hollandsche Prov. Water staat zal eventueel ingrijpende maatrege len moeten nemen, wanneer zou blijken, dat het Vechtgemaal schuld draagt aan de verzakking. Liever soldaat dan werkloos. Twee jongemannen uit Hoensbroek zul len geen gebruik maken van de hun ver leende vrijstelling van den militairen dienst wegens broederdiensl, daar ze werkloos zijn. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 19 Febr. Huizen, 298 M. 3.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang NCR V-Dameskoor. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje Pastoor Perquin. 12.001.30 Concert KRO-Trio. 1.302.00 Gramofoonpl. 2.002.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtjc. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.15 Concert. Mevr. G. de Knegt- Ter Haar (sopraan). L. de Ruytcr (viool), Mej. R. Beute (piano). 6.457.00 Knipcursus. 7.007.30 R. Haeviside: „Kernproblemen uit do Aet hertransmissie bij radio-golven." 7.308.00 Vragenhalfuurtje. 8.0010.30 Concert Hengelo's Mannen koor o. 1. v. E. Wettig-Weissenborn. E Weissenboni (Cello). Mej. Solomons (pia no). Dr. J. C. Roose: „De beteekenis van de nieuwe zielkunde voor gewone men- schen". 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonpl. Hilversum. 1875 M. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert AVRO-kwintet o. 1. v. Fr. Lupgens. 12.302.00 Concert Rembrandt-orkest, Amsterdam, o. 1. v. David Hartogs. 2.002.30 Y'rouwenhalfuurtje. 3.001.00 Naaicursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00—6.00 Aansluiting Hotel Centraal te Den Haag. Concert door Willy Honsbeek en zijp orkest. 8.15 Lezing Scharroo. 8.359.00 Tholen en Van Lier. 9.0011.00 Concert Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 10.0010.15 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554,1 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.201.20 Orgelspel door R. Foort. 1.302.10 Kerkdienst. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kiuderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Gramofoonpl. De Bolksbeek doorgebroken. Niettegenstaande men dag en. nacht de wacht hield, is Zaterdagmiddag omstreeks half drio do rechter Bolksbeekkade weer doorgobroken, meldt men aan het „Hbld." "Thans- is in het Stoevelerbrock een gat geslagen, door het. met kracht uitstroo- mende water was al spoedig een opening van acht meter gevormd. Met behulp van eenigo zakken zand, planken en palen was het des avonds tegen tien uur gelukt het gat te dichten. Verscheidene hectaren grond staan onder water, doch directen overlast ondervinden de omliggende be woners thans nog niet. Berooving van marktbezoeksters. Maandagmiddag is op aanwijzing van een marktkoopman op de botermarkt te Haarlem aangehouden en naar het poli tiebureau overgebracht, de 34-jarige Duit sche juffrouw Iv., verdacht van diefstal van een portemonnaie, inhoudende vijf tien gulden ten nadeelc van een juffrouw uit Beverwijk. De marktkoopman had ge zien dat de Duitsche juffrouw zich ten oogenblik tegen de Beverw ijksc-he aan drukte, welke laatste kort daarop tot de ontdekking kwam, dat zij haar porte monnaie kwijt was. Bij een huiszoeking bij de Duitsche juffrouw werden vier por- temonnaie's cn eenige damestaschjes ge vonden. Het onderzoek wordt voortgezet. OERDE BLAD PAG. 9 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Militair Orkest. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 „Theatrescope"-II. 10.5512.20 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. '„Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 4.05 Gramofoonpl. S.20 „Chabichou" van H. Duvernois. 9.05 Concert. Trio, kwartet en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.05 Gramofoonpl. 10.3511.15 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Concert. Orkest, W. Wurm (cello), Grape (bogel.) 4.205.20 Orkestconcert. 7.059.20 Orkestconcert. 7.35—9.20 Concert. Zang en orkest. In termezzo: 2 hoorspelen. Na afloop con cert: Berichten en tot 11.20: Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest-concert-. 2.20 4.20 Orkestconcert en zang. 4.205.00 Kinderuurtje. 7.208.20 Orkestconcert. 8.209.35 Declamatie en zang. Voor dracht. Orkestconcert. 9.50—10.20 Örkestconcert. 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel 508.5 M. en Leuven 338.2 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.20 Kinderuurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Operette-uitzending'. Or kest en toespraak. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert en piauo-sol:. 6.20 Kinderuurtje. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Örkestconcert, zang en causerie. Z e e s e n, 1635 M. 5.4011.20 Voordrachten. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lessen, lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.506.50 Voordrachten. 6.50 Orkestconcert. 7.50—S.50 Voordracht en Berichten. 8.30 Hoorspel „Der Wunderdokter", Kurb Heynike. 9.40 Berichten, daarna tot 11.50 Dans muziek. De inbraak te Voorburg. De Raad van Toezicht cn Discipline van dc Orde van Advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden heeft thans beslissing .genomen inzake de mon deling aan den Deken gedane kla-cht van den heer B. Wilton te Voorburg, welke klacht hierop neerkwam, dat mr. E. G. S. Bourlier, advocaat cn procureur te 's-Gra- venhage, zich beschikbaar heefl gesteld om als tusschenpcrsoou op te treden ten behoeve van den dief of den heler van een aantal in dc tweede helft ran 1930 ten huize van den heer Wilton gestolen mantels van effecten cn don klager zelf, in dier voege, dat uadat aan den klager door ccn derde was medegedeeld dat hij, als hij er prijs- op stelde de gestolen mantels terug te krijgen en er gekl voor over had, zich tot mr. Bourlier moest wenden en toen de klager zich daarop Zaterdagochtend 15 November 1930 per telefoon met mr. Bourlier heeft in ver binding gesield. deze hem heeft bevei ligd, dat hij de gestolen mantels kon te rugbezorgen en hem, klager, vroeg, wat hij er voor over had, onder mededeeling, dat ccn aanvankelijk door den belang hebbende gedane vraag veel te hoog was en hij, Bourlier, cr niet aan verlliendu. De Raad heeft nu beslist, dat er geen aanleiding bestaat tot het nemen van eenigen disciplinairen maatregel tegen mr. Bourlier. FEUILLETON Uit het Amerikaansch van FRANK L. TACKARD. (Nadruk verboden). 28) Hij stapte naar buiten. Er was geen spoor van haar te bekennen. Wat was dat' vreemdHij riep haar weer hij wilde haar goeden dag zeggen, haar bedanken, herhalen wat hij tegen haar vader ge zegd had, dat hij hen nooit vergeten zou. En ja, dat hij hoopte haar nog eens weer te zien. Maar er kwam geen antwoord. Hij fronste het voorhoofd, hij voelde zich een beetje gegriefd. Hij begreep er niets van ze had de deur toch voor hem open gedaan en nu scheen ze hem te willen ont wijken. Maar waarom tochhij kon cr geen reden voor vinden. Hij liep verder. Misschien was ze hem voorgegaan in de steeg. Daar bleef hij weer staar» en keek weer om zich heen. En toen vingen zijn ooien het geluid op van het sluiten van de dein in de portiek. Het was hem een raadsel. Koketterie kou het niet zijn, daaiwoor was de uitdrukking van dat stei'ke. lieve gezicht te ernstig en te rein. En toch was het zonneklaar dat ze hem mijden wilde en hij voelde zich diep gegriefd. Enfin, wat doet ..het er toezei Dave bruusk Ik ben toch dood Het huis van Mysterie sluit zijn luiken. Teresa draaide de sleutel om in het slot van de deur in de- portiek nadat ze deze achter Dave dichtgedaan had. Een zenuw achtig lachje trilde om haar saam getrok ken lippen. Er was geen andere weg, fluisterde ze in zichzelf. Wat kou ik doenwat kon ik zeggen Achter haar, in een zijwand van de gang was een kleine deur die oppervlakkig ge zien een paneel leek, sedert lang buiten gebruik en dagteekenend uit de dagen dat Nicolo's woning een huis van mysterie was geweest. Daarachter had zij zich verbor gen om Dave Henderson te laten passee- renze deed haar nu weer dicht en ging met langzame schreden terug naar de ka mer van baar vader. Op den drempel bleef ze even staan. Nicolo lag achterover in de de kussens, zijn oogen waren gesloten en zijn handen lagen onbeweeglijk op de sprei uitgestrekt. Hij scheen in slaap te zijn ge vallen en het meisje wilde zich weer ver wijderen. Plotseling gingen zijn oogen open. Waarom sta je daar zoo bij die deur, Te resa vroeg hij argwanend. Ik dacht, dat u sliep, antwoordde ze on zeker. SliepBahVijftien jaar heb ik gesla penis dat niet lang genoeg? Vijftien jaar! Ha, ha! Maar nu ben ik wakker! Ja, ja, de oude Nicolo heeft genoeg van nutteloos droomen. Kom hier. Teresa, cn ga naast het bed zitten. Is die pientere jonge vriend van je vertrokken? Ja vader. Ze ging naast het bed zitten, zooals haar vader haar gezegd had. Nicolo Capriano heesch zich ofhoog in do kussens, keek naar een oogenblik uitvorscncnd aan en het resultaat van zijn onderzoek scheen hem niet geheel te bevredigen En wat denk je van hemTeresa, kleine meid, vroeg hij. Wat denk je van hem. Ze schrok. Wat bedoelt u, vader? Bah Hij haalde minachtend de schou ders op. Ik heb het natuurlijk niet over liefde! Ik kan niet aannemen dat jc ver liefd bent geraakt op een man dien jc een paar minuten gezien hebt. BahIk be doel wat ik daarnet zei. Ik zei, dat hij pienter was. Jij bent een Capriano en jij bent óók pienter; jij bent het verstandig ste vrouwmensch uit heel San Francisco! Je hebt het niet van je moeder; je bent een Capriano, hoor je? Wel. heb ik gelijk of niet? Hij is .pientereen buitenge woon schrandere jongen, hé Ja, klonk het vaag. Prachtig. Vijf jaar geleden werd hij ge pakt, maar dat was niet zijn schuld. Als die bende hem er niet bijgelapt had, zou hij nooit een gevangenis hebben gezien. Dus hij is pienter. En wat zijn moed be treft. Hij vertelde niet vee! over zijn vechtpartij bij Vinettohij was beschei den over zijn eigen heldendaden, maar je hebt zelf het heele verhaal van Vinetto gehoord toen je vanochtend bij hem was- Dus onze jonge vriend is moedig, niet- weer Teresa knikte; er wis een verbaasde uit drukking in haar oogen blijkbaar was het haar nog niet duidelijk' waar haar vader heen wilde. Prachtig, zei Nicolo weer. Dus mijn meisje, met zijn verstand en zijn moed zal hij succes hebben in New-York? De oude Nicolo vergist zich niet- dikwijls, hé? On ze jonge vriend zal in New-York zijn gold terug vinden Met een impusief gebaar stond ze op en duwde haar stoel achteruit Ik hoop van niet, antwoordde ze zacht. Hè? Nicolo's stem klonk scherp en zijn oogen vernauwde zich tot spleten. Wat zeg je daar? Wat bedoel je daarmee, dat jc hoopt van niet? Het geld is op dit oogenblik niet méér zijn eigendom, dan op het moment dat hij het zich toegeëigend heeft vijf jaar gele den. Het is gestolen geld En wat zou dat? Zie je me voor zoo stom aan, dat ik dat niet wist. De oude man wond zich hevig op. Ik ben niet gek, schreeuwde hij. Teresa keek hem verschrikt aan. Wees toch voorzichtig, vader, smeekte ze. U mag u' niet zoo opwinden. Bah Wild schudde hij zijn vuist tegen haar. Het is altijd maar: „u mag u niet zoo opwinden". Weet je niets anders te zeggen? Wat heeft dat te beteekenen van dat gestolen geld, waar Nicolo Capriano's dochter niets van hebben moet? Het duur de even voor ze antwoord gaf. Ik moet er niets van hebbenom datomdat het me akelig en ziek maakt vanavond. Ze wendde het hoofd af. Ik ver borg me achter de oude paneeldeur Wen hij wegging. Het stuit me tegen de borst; ik haat het. Mijn heelo ziel komt cr te gen in opstand! Ik begreep het eerst niet, niet voordat- ik uw gesprek van vanavond met hem hoorde, dat er geld in het spel was. Ik dacht dat u hem helpen wilde om uit de handen van de politic te blijven die het hem uog lastig maakte nadat hij zijn straftijd heeft uitgezeten en om hem I te beschermen tegen die bende van Baldy I Vickersen dat u dat allemaal deed terwille van Tony. Maar toen ik hem uit liet, drong het plotseling tot- me door, dat het gestolen geld er ook nog was en dat ik hem evengoed als u behulpzaam was om het weer opnieuw te stelen. Ik weet heel goed wat ik had behooren to doenik had er tegen moeten prot-estcerenHet zou waarschijnlijk wel niets gegeven heb ben, dat zag ik wel in, maa-r ik zou ten minste eerlijk zijn geweest tegenover me zelf. Maar ik schrok cr voor terug.... om de positie waarin ik verkeer. Stel je voor dat hij gevraagd zou hebben wat ik met eerlijkheid te maken heb, ik die.... u hebt het zélf daarnet gezegd.... ik die Capriano's dochter ben! Hij zou waar schijnlijk gedacht hebben dat ik gek ge worden was. ik schrok er voor terug om in mijn gezicht uitgelachen te worden.... en terecht. En daarom liet ik hem gaan zonder een woord te zeggen en verborg me terwijl hij naar buiten ging Nicolo had nu zijn beide vuisten ge bald en schudde ze dreigend voor Tere sa's gezicht. Er was een furie van woede in den blik waarmee hij haar aankoek. Verduiveld, schreeuwde hij het is je geluk, dat je je mond hebt dicht gehouden, versta jejijjij Hij kon niet verder. Zwaar hijgend zonk hij achterover in de kussens. Onmiddellijk boog Teresa zich bezorgd o\er hem heen. Maar hij duwde haar weg; krabbelde met moeite weer overeind en schudde nog eens zijn vuisten tegen zijn dochter en toen was het alsof er een sluier kwain over de boosheid in zijn oogen hij streel de Teresa's arm en er kwam een milde, en een overredende klank in zijn stem. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9