Verzilveren van UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 18 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ALKEMADE. Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbeurs staan alhier ingeschreven 32 werkloozen. Bij de waterleiding zijn momenteel te werk gesteld 21 personen uit deze gemeente, zoodat het aantal werkloozen in vergelij king met het vorig jaar groot is te noe men. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestavond Parochiehuis. De nu reeds een paar jaar 'gegeven feestavonden schij nen in een goeden reuk te staan, want niet alleen uit onze Parochie, neen, zelfs van verre waren er bezoekers, die regen en wind trobseerend, naar ons Parochiehuis gingen om den feestavond bij te wonen, gegeven door de tooneelafdee 1 ing van den R.K. Volksbond en het R.K. Zangkoor. De avond werd ingezet met een zeer goed gezongen 4 stemmig Mannenkoor, waarvan de tekst aan alle aanwezigen was uitgereikt. Nu volg de een humoristische scène „Het Spookhuis" zeer goed gespeeld en gezongen door het zoo zachtjesaan beroemd geworden kwartet. Daarna, de clou van den avond, het blijspel: „De onuitstaanbare". Hartelijk is er ge lachen om de komische verwikkelingen en situaties in dit stuk. Het slot van den gezeliligen avond was een klucht, getiteld: „Geen vaatje ZJiiur bier'', waarin een nachtegaal en een oucf jong meisje verwisseld werden, maar waar in alles toch tot een „ha.ppy end" gebracht werd. Aan het. slot dankte de Zeer Eerw. Heer Pastoor Schiphorst allen, zangers, spelers en aanwezigen voor hun medewerking om dezen avond zoo gced te doen slagen. Jammer was het, dat enkele jongelui, feitelijk meer kwajongens dan jongelingen, meenden blijken van hun aanwezigheid te moeten geven, welke voor de overigen zeer hinderlijk waren. Verdient hef misschien aanbeveling voor dezen den leeftijdsgrens wat hooger te stellen? beveling voor dezen den leeftijdsgrens wat hooger te stellen? LISSE. Noodlanding. Gistermiddag omstreeks kwart voor twee uur heeft een militair vliegtuig een noodlanding moeten maken tengevolge van een plotseling opgekomen zware mist, zoo dat de vliegenier het uitzicht werd belem merd. Deze noodlanding werd verricht op een klein perceel weiland, gelegen langs den Broekweg binnen deze gemeente en slaag de volkomen. Het vliegtuig, gemerkt no. 488, was be mand. door een officier en een sergeant. Na ongeveer drie kwartier gewacht te heb ben werd gestart en ging men, nadat een eereronde was gemaakt over het intusschen opgekomen publiek, met volle kracht we derom naar Soesterberg. De start vlotte uitstekend. Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen". Zondag- en Maandagavond gaf c!e R.K. Volksbond haar Jaarlijksche Vastenavond uitvoering voor hare leden en donateurs. De zaal was beide avonden flink bezet. De Voorz. den heer 0. Schrama, opende deze avonden met de Chr. Groet en heette de aanwezigen van harte welkom, in het bij zonder de Geest el ijken van beide parochies. Spr. memoreerde het. succes, wat de R.K. Tooneelver. „Nut en Genoegen". Onderafd. R.K. Volksbond, heeft weten re behalen op het gehouden Concours te Warmond. Het stuk, dat hedenavond gegeven zal worden, zal er een zijn van humor en smaak. Wij mogen niet alles verklappen,' zei spr., doch die met. zal lachen is volgens ons, „een dro ge Piet". Vervolgens werden onder applaus de beide Lauwertakken aan het Vaandel ge hecht. Het strijkje „Sine Nomine", versterkt met Accordeonmuziek van onze plaatsge noot, den heer C. v. Meer, zorgde voor mu zikale afwisseling. Vervolgens kwam voor het voetlicht de R.K. Tooneelver. „Nut en Genoegen" met het dolle kluchtspel „Gebr. Kalkoen" in 3 bedrijven. Dit is een stuk gespeeld door heeren en dames. Het geheel stond onder eminente leiding van den regisseur, den heer Jer. Koelewijn. Dat zijn werk is beloond geworden, bewijst met het succes, wat de sureker hadden te oogsten. In geen jaren, heeft het. publiek zoo vermakelijk kunnen lachen, als deze avonden. Wij willen geen namen noemen, want alle rollen werden uitstekend vertolkt. De dames hebben ge toond, dat zij hun rollen goed hebben be grepen. De beide heeren Kalkoen, hun zus ter Pietje en de huishoudster Truus waren de clou van deze avonden. Het dankbaar applaus n,a ieder bedrijf, bewees wel, dat de aanwezign ten volle met het stuk mede leefden. De costumeering en grime van de fa. Kouwen.berg uit Leiden, droegen er veel toe bij, het geheel tot zijn recht te doen komen. Te ongeveer 12 uur gingen allen, naar onze bescheiden meening, ten zeerste voldaan, huiswaarts. geopend met een opgewekte marsch „De vroolijke gasten". De verschillende mu zieknummers welke ten gehoore werden gebracht werden door de leden der mu- ziekvereeniging zeer goed gespeeldvoor al het nummer „Les premières Fenilles", een fantasie van C. Mouget getuigde van deugdelijke studie. Als humorist van den avond trad op den heer J. Schrama uit Hillegom, die de aanwezigen allereerst vergastte op eenige aardige anecdoten. Vervolgens kregen we te zien een voor dracht „Sienlje uit het Besjeshuis". Deze voordracht bracht de lachspieren danig in beweging, want de mimiek van den hu morist was kostelijk. Na een korte pauze werden we wederom vergast op een drie tal nummers van het muziekcorps. Van deze nummers was de marsch „Met goe den Moed", gecomponeerd door het. mede werkend lid J Ruijten, die een dankbaar applaus in ontvangst mocht nemen. Bij nummer 7 van het programma kwam de carnavalstemming er bij de aanwezigen in, want allen zongen lustig met de muziek „Hoera Olympia' mede. Nog verscheidene malen trad voor het voetlicht de heer Schrama, die ons ter afwisseling eenige mooie staaltjes liet zien van jongleeren, flesschenmuziek enz. Het was dan ook weer een avond, die zich kenmerkte door zijn buitengewone gezelligheid. Na het slotwoord van den voorzitter bleven velen nog gezellig bijeen om gebruik te maken van de gelegenheid tot dansen. LEIMUIDEN. Concert. Door *t Fanfarecorps „Sym- phonie" werd onder directie van den heer I A. v. Leeuwen in de zaal van den heer j Sneeboer met medewerking van 't m Ne- derland meest gevierde Duo Joe en Nelli, een concert gegeven. Ca. 8 uur nam de j geachte voorzitter der vereeniging, de Eclel- achtb. heer J. A. Bakhuizen, na de noodige stilte te bebben verkregen, 't woord. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom en 't verheugde hem zeer, dat de propa ganda die op de vorige uitvoering en daar na voor „Sympkoniewas gemaakt, zoo verre reeds had vruchten gedragen, dat*do vereeniging hedenavond met eigen kracht kon werken. Hiewel nieuwe jouge krach ten waren toegetreden moest spreker toch de clementie van 't publiek inroepen, daar tengevolge van ziekte van eenige leden er nog wel wat aan de uitvoering en 't ge halte der muziek zou ontbreken. Dit zou echter wel eenigszins vergoed worden, door Jt optreden van 't gevierde Duo Joe en Nelli, waarvan, men dan ook hooge ver wachtingen koésterde. Hij wenschte dan allen een genoegelijken avond en opende deze bijeenkomst. Onderwijl had de muziek zich op 't ver nieuwde en mooie tooneel opgesteld en opende met „Le Petit Major" Pas Redou ble van A.. Torelh 't prachtig verzorgde programma. Achtereenvolgens werden nu i ten gehoore gebracht l'Aurore d'un Beau Jour, Fantasie J. Martin; Les Eglantines, Fantasie Avilalonga; Mignonette, Ouver ture Facile, J. Bouman; La Gentile, Valse, J. Kalma; Bellatrix, Ouverture, M. Calders; La Dauphin, Pas Redoublé, A Torelli. Hiermede was 't muzikale gedeelte afge- loopen. De voorzitter dankte den direc teur voor zijn moeite en ijver en de muzi kanten voor t geen zij dezen avond ge presteerd hadden en tevens 't publiek voor het opmerkzaam en stil volgen dei muziek, 't Was met noodig geweest de clementie in te roepen, daar de muziek uitmuntend werd len gehoore gebracht en uitstekend geslaafd was. Na een kwartiertje pauze betrad 't, Duo Joe en Nelli 't tooneel. Achtereenvolgens kregen we te hooren: Als wij rijk waren, Duo; De Handen, Duo: Kenteekens, Duo en Ant en Kees, Duo Goede wijn behoeft geen krans. Zoo ook met deze voordrachten, 't Aanhoudend lachen en 't daverend ap plaus bewezen wel, dat de uitvoering schit terend was. Nu volgde weer een tien mi nuten pauze, 't Duo gaf uu ten beste Voorheen en Thans, Duo; Moppen en Wat men krijgt, beiden v. Joe, verder Trouw maar nooit, Duo en hierna de Tooneel-re- petitie, klucht voor twee personen, de clou van den avond en tot slot de Finale voor piano. De uitvoering van deze stukken was eenvoudig schitterend en 't bleek dat- men met 't engageeren van Joe en Nelli geluk had gehad. 't Programma was hiermede afgewerkt. De voorzitter dankte alle aanwezigen voor hun medewerking om dezen avond- zoo schitterend te doen slagen. Waren de verwachtingen van 't Duo hoog, ze zijn verre overtroffen, 't Was een eenige avond. In 't bijzonder dankte spreker nog 't Duo Joe en Nelli en hun flinken pianist voor hun kranig optreden óp dezen avond, een reuzen-propaganda-avond en voor Sympho nic en voor 't Duo Joe en Nelli, dat we ten zeerste kunnen aanbevelen. Volgde nu nog een gezellig bal tot over éénen en zoo eindigde weer een uitvoering van de Muziekvereeniging, zonder dat een enkele wanklank werd vernomen. Tot weerziens GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN H'S.V VOORSCHOTEN. V.P.V. Maandagavond hield de Voor- schotensche pluim vee vereeniging in Hotel Deurloo een jaarvergadering onder leiding van den heer W. T. Lekkerkcrker. De op komst der leden was -vrij talrijk. In zijn openingswoord deed de voorzitter uitko men, dat de pluimveehouderij niet. zoo zeer heeft te lijden van de malaise als andere land- en tuinbouwbedrijven en gezien de lage voederkosten de prijzen dei eieren goed zijn. Uit le rekening van den penning meester bleek dat het kassaldo op 31 Jan. 1931 bedroeg f 655.33, De commissie van controle had deze rekening en verantwoor ding nagezien en in orde bevonden. Het jaarverslaö van den secretaris vermeldde 85 leden en 1 eerelid. De aanvoer van eieren bedroeg 170199 stuks of een vermeer dering van- ruim 4800 stuks. In aanmerking voor een premie komen voor de grootste aanvoeren 5 leden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd her kozen de heer W. T. Lekkerkerker en ge kozen in de vacatures P. Vlag en A. van Vianen, die beiden niet meer in aanmer king wenschten te komen, de heeren H van der Wel en H. Boekhout. Voor de controie commissie stelden zich beschikbaar de heeren A. Bins en G. J. Iperlaan. Besloten werd het veilingper- centage te verlagen en te brengen op 2 pCt.. in December zal mits de Raad van Toe zicht toestemming verleend, een tentoon stelling worden gehouden voor de leden en inwoners van Voorschoten, terwijl ten slotte weid besloten ook bij aanschaffing van eendaagskuikens reductie te verleu nen evenals op broedeieren. Hierna volgde eene verloting zonder nieten. Gevonden. Een paar handschoenen, een houten pijp. Verloren: een kist sinaas appelen. Geboren: Nanno Klaas Charles, z. v. A. in 't Veld en J. M. E. C. H. van Isterdael. Overleden: M. Oortmcijer, geb. van der Lubbe 43 j. P. J. van Leeuwen 71 j. Gevestigd: P. Kneppers van Rijn- saterwoude. C. L. Bursboom van Voor burg. Ch. Heil van Utrecht. H. Veen- tra van Upsterland. Vertrokken: IJ. Rodenhuis naar H. Ido Ambacht. J. A. Markus naar Heerien. P. G. de Jong naar Monster. Fr. Hausser naar Duitschland. G. Oskam naar Zeist. A. Buttler naar Duitschland. G. W. Hoogteijling naar Leiderdorp. M. Hartmann naar V oorburg. H. F. Die mei en gezin naar Rijswijk (Z.-H.). OUDE WETERING. Muziekvereen. „Eruditio". De mu ziekvereeniging „Eruditio" gaf gisteravond in de zaal van den heer Klein alhier haar derde winteruitvoering. De avond ken merkte zich door een buitengewone gezel lige stemming en het bestuur kan tevre den zijn niet alleen met de opkomst der leden die in zoo n getal waren opgeko men, maar ook met hetgeen dien avond is gepresteerd geworden. De voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen speciaal richt te spr. liet woord tot den eere-voorzitter, dr. A. van der Bijl, die mei zijn echtge- noote van zijn belangstelling blijk gaf. Hierna werd onder de bekwame leiding van den directeur het muziekprogramma ALPHEN AAN DEN RIJN. Omvergereden. Door een autobestuurder werd gisteren langs den Steekterweg een lan taarn omver gereden. Nummer en letter der auto zijn bij de politie bekend. Personalia. Onze plaatsgenoot, J. Mos terd, thans Rijksklerk ten kantore van den inspectie van de Dir Belastingen, is met in- I gang van 1 Maart benoemd tot adjunct-com mies bij de Dir belastingen te Zevenbergen. Dronken Door de politie werd gisteren een persoon aangehouden, die zich in de Ju- lianastraat in kennelijke staat van dronken schap ophield en zijn weg niet verder kon vervolgen. Hij werd naar het arrestanten lokaal overgebracht. Werkloosheid. Op 14 Febr. stonden in geschreven bij de Arbeidsbemiddeling: 1 auto- geenlasscher, 1 behanger, 23 betonwerkers, 1 bloemisknecht, 4 boomkweekers, 1 chauffeur, 81 fabrieksarbeiders, 7 g?Gr Jwerkers, 3 heiers, 1 kaasmaker, 3 klinkers, 96 losse arbeiders, 1 machinebankwerker, 1 machinist, 1 manden maker. 30 metselaars, 1 meubelmaker, 18 op perlieden, 1 pakhuisknecht, 14 scheepmakers, 2 scheepstimmerlieden, 13 schilders, 11 schip pers, 2 sigarenmakers, 1 stucadoor, 2 tegen- houders, 28 timmerlieden, 3 tuinders, 13 ijzer- Een moordmanie. De honden in deze ge meente schijnen door een manie aangegrepen te zijn, om achter de schapen te zitten. Giste ren werd door de politie weer een hond op gepikt, die het in het weiland van den land bouwer B. op deze wollige viervoeters had NIEUWKOOP. LEI DSCHENDAM. Autobus LeidschendamRijswijk. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan A. G. Boonekamp te Sfcompwijk vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Leidschendam (Sta tion Z. H. S. S. Vlietzijde) langs den West- vlietweg naar Rijswijk (Z.H.) (Hoornbrug) en omgekeerd, zulks in aansluiting aan den autobusdienst LeidenLeidschen dam (Station). TER AAR. Rectificatie. De beschouwing over de taak der ééne veiling, voorkomend in ons blad van gisteren, was bedoeld als inge zonden stuk en niet van onzen correspon dent afkomstig. Uitvoering. Het bestuur der Zangvereeni- ging „Amicitia", dat de vorige week Donder dag zoo n succes oogstte met de opvoering van het zangspel „Nelly", besloot Maandag avond nogmaals dit stuk op te voeren Ook deze avond is voor Amicitia een succes ge weest. De zaal was weer geheel gevuld. Tij dens de pauze werden wederom, ten bate der vereenigingskas, een tweetal taarten verloot, waarvan winnaars werden de dames Fokker Na afloop werd door den heer Augustinus, een woord van lof en dank aan de speelsters, spelers en dirigent gericht, terwijl namens het bestuur der Vereeniging aan de hoofdspeel sters, n.l. mej. A. de GraafGroenendijk en mej. M. de Jongvan Koert ieder een bloe menmand en aan de hoofdspelers de heeren J de Jong, M. Zwart, J. Casper en J. Zwart rookartikelen werden aangeboden. Ook de jeudigste speelster en speler M. Mulder en C. de Jong, respectievelijk 8 en 7 jaren oud, werden niet vergeten en kregen ieder een doos bonbons. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig met kennis geving: J. J. Dijkman en W. A. A. J. Ba ron Schimmelpenninck van der Oye. De voorn:ter opent.de vergadering en slaat een terugblik op het afgeloopen jaar 1930. De gemeente is in 1930 vermeerderd met 211 zielen en bedroeg op 31 December 1930 5500 zielen. In Januari 1930 bedroeg het aantal der werkloozen 26, in Decem- mer 36 en op heden 53. In 1930 is aan de werkverschaffing uitgekeerd 4800. Op het oogenblik wordt aan de werkverschaffing per week uitgekeerd een bedrag van 600 per week. De voornaamste besluiten genomen in 1930 reveleert spr. en wel ten le de verlaging van den electriciteitsprijs, die van ƒ0.30 tot f 0.25 per K.W.U. werd gebracht, 2e het aannemen der nieuwe be lastingvoorstellen, waardoor onze gemeen te nog steeds behoort tot de gemeenten, die een lage belasting heffen, 3e de vast stelling van het geneeskundig schooltoe zicht en het aangaan van eene gemeen schappelijke regeling voor dezen dienst. Plet verheugt spreker dat ook alle bijzon dere scholen zich bij dezen dienst hebben aangesloten; 1e herinnert spreker aan de gelukkige oplossing van de reconstructie der Ned. Herv. begraafplaats en herdenkt de benoemde „commissie ad hoe" en ten laatste het genomen besluit inzake het vernieuwen van het torenuurwerk. Spre ker deelt den raad mede, dat het college van B. en W. nog steeds onderhandelin gen voert over deze zaak en hoopt dat in den loop van 1931 de gemeente over een uitstekend uurwerk zal kunnen beschik ken. Vervolgens laat de voorzitter de be drijven de revue passeeren en deelt den raad mede dat het gasverbruik met 7 pet. is toegenomen in 1930 en afgenomen is 700.000 M.3 gas, het electriciteitsbedrijf is toegenomen met 22 pet. en met 37996 K.W.U., het waterleidingbedrijf is toegeno men met 2 pet. of 8000 M.3 water meer dan voorheen door de nieuw gebouwde wonin gen, zoodat de gemeentebedrijven floree- ren. Spreker wenscht de leden van den raad een gelukkig jaar toe. Thans leest de voorzitter een schrijven voor van het lid van den raad J. W. Bak ken meldende dat hij zich genoodaakt ziet met 1 Maart a.s. ontslag te nemen als lid van den raad wegens vertrek naar elders. Het doet den voorzitter zeer veel leed den heer Bakker te zien vertrekken, die zich vooral voor het landbouwonderwijs zeer verdienstelijk heeft gemaakt, doch de rede nen van den heer Bakker moeten wij eer biedigen. Spr hoopt dat het vertrekkende raadslid steeds in aangename herinne ring zal terugdenken aan zijn lidmaatschap van den raad. (Applaus). De notulen der vorige vergadering worden gelezen en on veranderd vastgesteld. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van den heer C. van den Dool om in de voorwaarden voor den aan leg van straat en rioleering te verande ren 1 jaar in 4 jaar, daar op een deel nog een huurovereenkomst rust van ruim 3 ja- Dit adres wordt verwezen naar B. en W. om praeadvies. Verbetering Kath. meisjes school. Een verzoek van het R..-K. Schoolbestuur der meisjesschool om gelden beschikbaar te stellen voor een complete electrische in stallatie begroot op f 600 en voor uitbrei ding der speelplaats begroot op 1685 en voor schoolmeubelen n.l. banken begroot op 150.70. Ook dit adres gaat naar B. en W. ten einde praeadvies uit te brengen. B. en W. stellen den raad voor ex art. 101 der L. O. wet 1920 over 1931 de volgen de voorschotten te verleenen: n^. ƒ18.35 per leerling en wel als volgt: Aan het bestuur der Chidstelijke School voor 323 leerlingen 5§27.05, ƒ760 aan ontvangen schoolgelden is ƒ5167.50 en 346.50, waarvan 80 pet. is 4410 84. Aan het bestuur der R-K. Meisjes school voor 1481/2 leerling, 80, pet. van 2724.97 en 346.50 voor vakonderwijs is 2457.17. Aan het bestuur der R.-K. Jongensschool voor 157 ieerlingen 2880.95, waarvan 80 pet. is f 2304.76. Aan huize Bijdorp voor 24 leerlingen 440 en 346.50, waarvan 80 pet. is ƒ629.52, idem voor U. L. O. voor 29 leerlingen 946.27, waarvan 80 pet. is 757.02. Al deze voorschotten betaalbaar te stel len op 1 Maart, 1 April, 1 Juli en 1 Octo ber 1931. Aldus aangenomen. Aan hel bestuur van de Christelijke School wordt op voorstel van B. en W. be sloten gelden toe te staan ex art. 72 L.O.- wet 1920 voor het aanschaffen van een fon tein mei aansluiting op de waterleiding en een boekenkast te samen ƒ115. Daar Ged. Staten enkele opmerkingen hebben gemaakt op de verordening op het beheer van de gas-, waterleiding-, badhuis- en electriciteitsbedrijven, welke meer van administrtieve aard en niet zoo belang rijk zijn, stellen B. en W. den raad voor aan het verlangen van Ged. Staten te vol doen. Het geldt een tweetal wijzigingen. Aldus aangenomen. Vervolgens adviseeren B. en W. den raad het bedrag der zekerheidsstelling van den boekhouder-kassier der bedrij ven vast te stellen op ƒ5000 en deze ze kerheid te stellen door de vereeuiging tot zekerheidsstelling verplichte gemeente ambtenaren. De kosten zullen bedragen 52.50 voor eenmaal en per jaar 30 en deze kosten te doen betalen door de ge meentebedrijven. De heer J. Braggaai vraagt den voorzitter, of het regel is dat door de gemeente de kosten der zeker heidsstelling worden gedragen en meent dat er thans een scheeve verhouding zal komen tusschen de andere ambtenaren. Spr. kan zich nog niet vereenigen met dit voorstel en wenscht nader toelichting. Do voorz. zegt, dat voorheen voor den boekhouder-kassier oen borgstelling is go- geven door twee personen, doch thans is het minder gemakkelijk een dergelijke borgstelling te krijgen. Deze zekerheids stelling is voor de gemeente heel wat meer gewenscht. Ook bij andere ambtenaren worden de kosten door de gemeente gedra gen. Wethouder C. Eggink Sr. meent, dat do voorgestelde regeling verre de voorkeur verdient boven persoonlijke borgstelling. De heer W. G. Duijnisveld was ook eerst de meening toegedaan van den heer J. Braggaar, dooh na deze toelichting van B. en W. is spreker bevredigd. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Nieuw stratenplan langs den Leidschen weg. Daarna komt in behandeling een nieuw stratenplan op een terrein lanes den Leid schen weg, kad. bekend sectie No. 2182 toc- behoorende aan den heer W. Meyer. B. en W. stellen den raad voor dit stratenplan onder een zevental gestelde voorwaarden goed te keuren. De heer L. J. van Leeuwen vraagt naar de teekening van dit straten plan. De voorzitter schorst de openbare vergadering en de teekening circuleert bij de leden. Na heropening der vergadering wordt dit stratenplan goedgekeurd eu aldus aan genomen met algemeene stemmen. Vervolgens wordt op voorstel van Ged. Staten de begrooting dienst 1931 gewij zigd. De eindcijfers der begrooting blij ven dezelfde, het geldt alleen de groe peering van enkele cijfers en worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen. De werkverschaffing en de Kerstdagen. Thans beantwoordt de voorzitter eenige vragen gesteld door enkele leden in de vorige vergadering n.l. over het uitbeta len van èén Kerstdag. Deze zaak is bespro ken met den gemeente-opzichter. Daar er vacantiebonnen worden verstrekt, wordt deze Kerstdag niet uitbetaald door B. en W., want anders zou dezen dag dubbel worden uitbetaald. Tevens heeft een lid gevraagd voor de eerste halve week een volle week uit te betalen. Ook aan dit verlangen meenen B. en W. niet te kini ne n voldoen. Eveneens wenschen B. en W. het laan van 0.52 per uur te handhaven, daar dit het loon is voor deze gemeente vastgesteld in het collectief contract. De heer L. J. van Leeuwen doet het ge noegen dat de gemeenteopzichter Turion weet dat er vacantiebonnen bestaan en hoopt dan ook dat dezo iedere week zul len worden uitgereikt. Het loon van 0.52 per uur acht spr. absoluut onvoldoende, doch de patroonsorganisatie heeft onze gemeente nu eenmaal in die klasse inge deeld waartegen niet veel te doen zal zijn. De heer J. Braggaar meent dat het werk op de begraafplaats niet behoort tot de werkverschaffing. Ook spr. hoopt dat de vacantiebonnen zullen worden uitgereikt. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Brag gaar of het, nu de gemeente zich hoe lan ger hoe meer uitbreidt en de meter-opne- mer-incasseerder naar de ambtenaren is overgegaan, het B. en W niet wensche- lijk voorkomt voor deze categorie een re geling te treffen wat de loonregeling be treft, daar spr. in de toekomst voorziet dat er meerdere metcropnemers en incas seerders worden benoemd. Wethouder J. A. Mens meent, dat do loonregeling voor den tegenwoordigen me- teropnemer-incasseerder is vastgesteld door den raad en men kan toch geen re- j geling maken voor menschen die er niet zijn. Dit is toch te gek, meent spr. Tevens bespreekt de heer J. Braggaar de werkloosheid en verzoekt den voor/.., of het niet mogelijk is om de werkverschaf fing dit jaar langer te doen duren dan 1 Maart o.s., waneer dit noodig mocht zijn of anders een steunregeling in het leven te roepen. De voorzitter verklaart hierop geen de finitief antwoord te kunnen geven. Er zijn bij de werkverschaffing altijd enkele per sonen, die weggezonden moeten worden. iSpr. hoopt, dat do arbeiders al hun best zullen doen werk te bekomen en hoopi ook dat de patroons zullen medewerken, daar thans de werkverschaffing 600 per week kost. Van een steun verleening is spr. een tegenstander daar dit ook degradee rend is »oor den arbeider zelf. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. BOSKOOP. Kiesvereeniging. Donderdag 19 Febr. a.s. des avonds te 7 ur zal de R.K. Kiesver eeniging in het Vereenigingsgebouw een vergadering houden om door stemming de gestolde Candida ten voor de Gemeenteraad 1 in volgorde te plaatsen o-p de definitieve lijst. De candidatcn zijn volgens arphabe- tische volgorde de heeren A. Brand Gz. H. A. Boekraad, H. Fase, P. J. Kortman, H. G. Mathot, P. van der Slaak, J. J. Sleeken- burg, J. Streng en C. J. van Vliet. Aller opkomst wordt dringend gewenscht.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7