TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 18 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Febr. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 77*2.7 te Sarna. Laagste barometerst.: 738.6 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 19 Febr.: Krachtige tot matige Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind. Betrokken of zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eonige sneeuw. Lichte vorst des nachts overdag, temperatuur om het vriespunt. w LUCHTTEMPERATUUR; 0.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 5.45 uur tot Donderdagmorgen 6.43 uur. Uit Leiden vertrokken. E. van Alphen, Zoeterwoude, Rijnegom- merstraat 36G P. J. Bakker, Leiaerdorp Jaagpad 23 A Borger, Amsterdam, Deurloostraat 70 E. Boukema-Bouwman Rijnsburg, Rapenburg S J. A. Buijten- dijk, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 64 J. J. Demand, Rotterdam, Mathenesserw. 182a J. A. J. M. Driessen, Den Haag, Bach- manstraat 33 J. C. van Egmond. Den Haag, 2e Reg. Huzaren A. G. Gauw, Uitgeest. Middenweg W. J. Geeve, Den Haag, 2e Reg. Huzaren P. Gladdines, Ivortenhoef, 172 J. F. van Halm, Rot terdam, Gen. v. d. Heidestraat 141 K. T. Han, N. O. Indië H. M. Hoogeveen Noordwijk, Brocnkhorststraat 81 M. C. van WerschHöttges, Bandoeng A. de longh, Den Haag, Neuhuyskade 17 J. Knotter, Hilversum, Lièbergerweg 109 F. A de Koek. Oegstgeest, Wet-h. Duiver- voordestraat 39 D. M. C. 'kokshoorn, Oegstgeest, R. K. Pastorie M. A. de Neef—Kraan, Sassenheim, Rijksstraatweg 62 W. Kraan en familie, Den Haag, Z. Binnensingel 181 F. E. J. A. Kroner, Den Haag, Javastraat 64 J. Kullack, Amsterdam, N. Heerengracht 7911 M. J. van Lier. Rotterdam, Haagscheveer 33c W. J. van der Linden, Breda, Haagdijk R. K. Gasthuis „Alles voor A'len" C. M. Middelkoop en familie, Hillegom. Molen straat 13 W. H. van der Nat. Melissant J. Oezer. Dinteloord, Stoofdijk B 112 L. N. den Older, Sassenheim. Rusthoflaan 29 J. C. van Oostrum. Bloemendaal, Schulpweg 3 J. Overduin, Noordwijk, Hoofdstraat 50 T. H. Ritman, Den Haag Zoutmanstraat 53b Sastra Djatmika, Parijs, Rue du Toullier 6 P. Schelling, Gorincb»m, Kalkhaven 74 D. Chr. F. Schuit. Haarlem, Mr. Corneliusstraat 70zw G. J. Schuitemaker. Wassenaar, Berk- heistraat 11 M. M. Schutte. Eist (EFer) L. I. Ch. SchuitSeiler. Haarlem, Mr. Cornelisstraat 70 zw. S. van der Ster en familie, Rotterdam, Ged. Slaak 93b 2e V. S. J. Stroink. Eindhoven, Edcnstraat ISa A. J. Thomas. Wassenaar, van Cal- carlaan 42 J. H. P. van der Tuin en familie, Den Haag, Bresterstraat 6 A. E. M. van Gerwen—Westen, Den Haag, ^henkkade 40 G. Wiegel, Amsterdam, N. Amstellaan 1761. Ondertrouwd: B. Mark jm. 21 j. en G. Franke jd. 22 j. - J. Arkeveld jm. 27 j. en A. Nestier jd. 27 j. H. O. Boute: wedr. 41 j. en S. Bourgeois jd. 34 j. Berichten reeds in een groot deel onzer vorige op:age geplaatst. LEIDEN. R. K. BOUWVAK ARBEIDERSBOND „ST. JOSEPH". Een prachtige feestavond. Een klinkend feest is het geworden, de feestavond van den K. K. Bouwvakarbei dersbond „St. Joseph", een feest, dat het overtuigend bewijs heeft geleverd van saamhoorigheid en eensgezindheid en daarom ook van een prachtigen bloei in de vakorganisatie van de R. K. Bouw vakarbeiders. De groote zaal van „Concordia" was geheel gevuld, overvol zelfs, met leden en huisgenooten, toen prompt acht uur de auto arriveerde waarmede de jubilee- rende voorzitter met diens echtgenoote van huis was afgehaald door den secre taris met diens dochtertje, door wie reeds bij het afhalen een bouquet bloe men werd aangeboden. De 2e voorzitter, cle heer H. Hiller, opende toen de fees telijke bijeenkomst met den chr. groet en een woord van welkom, waarbij hij alle aanwezigen verzocht met hart en ziel mede te werken om dezen- avond te ma ken tot een echten feestavond. De reden dat ik als 2e Voorzitter dezen avond mag openen, aldus spr., is dat onze voorzitter, vriend Strijk, dezen avond zijn 10-jar'g jubileum als- afdeelingsbestuurder her denkt, waarvan 2 jaar als secretaris en acht jaar als voorzitter, jaren waarin hij dus de organisatie hoeft geleid, zooals het moest. Misschien is er wel eens ge dacht, aldus spr., dat het een of ander w-el eens beter anders had kunnen ge schieden, maar, zoo er fouten gemaakt zijn, wie werkt er zonder fout. Laten we dus vriend Strijk hulde bien- gen namens het bestuur en de leden vau zijn organisatie. Den jubileerenden voorzitter daarna toesprekend noodigt spr. hem dan uit op het tooneel te komen, waar hij hem be dankt voor alles wat hij voor de afdee- ling deed en dan namens allen onder aanbieding van gelukwenschen een vul penhouder en een salonlamp als cadeau overhandigt. Dan betrekt spr. ook de echtgenoote van den jubilaris in de hulde zeggende dat ook zij heeft medegewerkt aan de opbouw der organisatie door haar man zoo dikwijls aan de vereeniging af te staan. Nadat ook zij op het tooneel heeft plaats genomen wordt ook haar 'n geschenk overhandigd, een koperen vaas met een bouquet bloemen. Hierna, gaf spr. het woord aan den heer Hensen, die namens de jeugdleden den voorzitter gelukwenschte met zijn 10- jarigen bestuurders loopba-an. Spr. zegt. dat de voorzitter wel niet altijd rozen op zijn pad zal hebben gevonden maar de moeilijkheden zijn nu overwonnen, want nu staat de jeugd achter U als de dage raad met haar morgenrood. En opdat wij, de jeugd, die de oud-leden zullen moeten vervangen met zullen laten verloren gaan wat gij hebt groot gemaakt, vragen wij U, dat gij de leden steeds voor oogen houdt, dat wij hun steun noodig hebben. Tenslotte overhandigde spr. den jubila ris namens de jeugdleden een fruitmand Nadat intusschen het strijdlied was ge zongen, deelde de 2e' vooizitter mede, dat de geestel. adviseur, de weleerw. heer H. Hessing en de hoogeerw. Deken A. H. Homulle, wegens kerkelijke diensten nog niet aanwezig konden zijn, maar dat zij wat later zouden komen. Dan werd alvast mef de afwerking van het vroolijke programma begonnen, dat op onnavolgbare wijze verzorgd werd door het duo Busoh met vroolijke kunst, bestaande uit aardige liedjes, voordrach ten enz. Een zeer geestige inzet was het aardige lied van het Fordje. Ook dat van het'musiceerend Italiaansch paartje viel zeer in den smaak. Max Busch toonde zich daarbij een geestig conferencier. Het eerste gedeelte werd besloten met een klucht in een bedrijf „Leer om Leer" die door de beide orkesten zeer goed werd gespeeld. Het muzikale gedeelte werd prachtig verzorgd door het trio Gordijn, dat aar dige walsen, moderne liedjes, kortom vroolijke muziek ten gehoore bracht. De leider de heer Ja-n Gordijn, begeleidde bovendien de beide artisten bij hun zang op de piano. Intusschen was de geestelijk adviseur reeds ter vergadering verschenen, waarna nu ook de hoogeerw. deken K. H. M. J. Homulle en de algemeen adviseur Reotor R. Reijnen arriveerden, die beiden met gejuich werden begroet. Nadat namens de afdeeling OegstgeestJ den jubileerenden voorzitter nog een bloe menhulde was aangeboden, welke door de aanwezigen met een „Lang zal hij le ven" werd vergezeld, nam de voorzitter, de heer S. Strijk het woord, zeggende het als een plicht te gevoelen een woord van dank te spreken voor alles wat hem te beurt was gevallen. Spr. zeide, dat het hem vooral goed had gedaan, dat men zijn vrouw in de hulde had betrokken, die in al die jaren zulke groote offers moest brengen. Spr. bracht dank* vooreerst aan den hoogeerwaarden deken, die hem steeds gaarne raad had gegeven, als dat noo dig was. Vervolgens aan de: geestelijk adviseur, die beloofd had hem bij zijn taak behulpzaam te zijn en die mede werking voor 100 pet. had gegeven en tenslotte zijn mede-bestuurders voor de saamhoorigheid en de samenwerking. Zich tot de vrouwen der leden rich tend, zeide spr., „Wilt gij dat de maat schappij in de toekomst geleid wordt in de banen van onze principes, laat dan de mannen ter vergadering gaan. De mede werking van de leden is noodig en het is ook het grootste geschenk, dat gij nog heden kunt geven, de belofte van mede werking. Spr. bracht tenslotte dank voor de geschenken, "waarbij hij vooral getrof fen wa-s door het feit, dat, ondanks werkloosheid, allen niet één uitgezon derd, da-ar toe hadden bijgedragen. Spr. belooft daartegenover in de toekomst al les te doen zoo mogelijk met nog meer activiteit. Spr. dankt tenslotte de jeugdleden voor hun hulde, waaruit blijkt, dat zij trouw Spr. eindigt tenslotte met de toezegging hun leiders willen volgen, zijn beste krachten te zulen wijden aan de belangen van den R. K. Bouwvakarbeiders- bond. Met een „Lang zal hij leven" werd deze toespraak begroet. Hierna sprak de geestelijk adviseur, die aanspoorde een goed en trouw lid te blij ven van de Kath. vakorganisatie. De mensch leeft niet van brood alleen, aldus spr. De socialisten erkennen dit reeds, zooals Troelstra reeds in zijn beste oogenblikken dichtte, getuige ook het re ligieus socialisme. Uw belangen worden het beste gediend in de R. K. organisatie want alle systemen,die door de eeuwen heen de maatschappij moesten hervormen zijn verdwenen, alleen de Kerk staat er nog. De Kath. organisatie zal ook op maat schappelijk gebied voor de Katholieken zorgen. De bouwvakarbeidersbond is een voor aanstaande vakorganisatie, waar geestdrift is en waar de vergaderingen goed worden bezocht. De huldiging van den voorzitter is ook een huldiging van de leden. Spr. prijst tenslotte den voorzitter als een godsdienstig sociaal man, bij wieu de belangen van den bond in goede handen zijn. De geestelijke adviseur beval daarna de collecte aan, die ten bate der werkloo- zen zou worden gehouden, de aanwezigen aansporend op een feestavond anderen niet te vergeten en de gedachte mee te nemen, een goede daad te hebben gesteld. Deze collecte werd onder de pauze gehou den en bracht f 107.89 op. Tenslotte voerde nog de hoogeerwaarde Deken het woord, die zeide, dat hij gaarne den voorzitter was komen gelukwenschen met dit feit. Een bijzonder woord van hulde is wel op zijn plaats, aldus spr., omdat de voorzitter steeds op de bres heeft gestaan en dat altijd zal blijven doen voor uw geestelijke en sociale belangen. Wat hij ge daan heeft, is zeer veel geweest en liet is geschied ten koste van veel huiselijke vreugde en met veel opofferingen. Mei vreugde mag hij nu op die jaren terugzien. Spr. wenschte den bouwvakarbeiders- bond geluk met- zulk een voorzitter. Moge onder hem, aldus spr., de bond groeien in aantal, maar ook in innerlijke kracht, hot oog gericht houdend op het kruis, waarin de glorie en de eindvictorie. Nadat er vervolgens een kwartier werd gepauzeerd, werd het tweede gedeelte van het vroolijke programma afgewerkt. Het trio Gordijn bracht weer vroolijke muziek ten gehoore en het duo Busch verwekte weer groote vroolijkheid met het tooneel- stukje „Roza's geheim". Tenslotte sprak de jubileerende voorzit ter een hartelijk en opwekkend slotwoord, waarna deze prachtig geslaagde feest avond met een vroolijke finale door het Trio Gordijn en een gezellig samenzijn werd beëindigd. MUSEUM DE LAKENHAL. Een schilderij van Rembrandt tentoon gesteld. In het Stedelijk Museum de Lakenhal is door de welwillendheid van den eigenaar, den heer Vitale Bloch te Amsterdam, ge durende deze week een schilderij van Rem brandt opgesteld, voorstekende „Christus verjaagt de wisselaars uit den tempeJ". Het stuk is gemerkt R. Fee. 1626 en gesold ld erd in den Leidschen tijd op 20-jarigen leeftijd vóór Rembrandt's leerjaren bij Lastman. Links met het geeselkoord in de opgehe ven rechterhand Christus, daaronder ter halverlijve de wisselaars, waaronder in het midden Rembrandt's vader met bontmantel en kalot. Aan den bovenkant wordt het schilderij afgesloten door een ztuo'il, onder door de tafel der wisselaars. Het stuk doet in zijn kleurengamma en behandeling der kleeddng denken aan het werk van Otto van Veen, geb. te Leiden 1656, van wiens hand het museum een schil derij bezit, en dat ter vergelijking naast den Rembrandt is geëxposeerd. Adolf Kolping." Gisteravond heeft de Tooneelclub „Adolf Kolping" wederom getoond, dat zij haar reputatie hoog heeft weten te hou den; zij heeft namelijk het vastenavond feest van hof Patronaat te Zoeterwoude opgeluisterd met de opvoering van „De Roman van een Krantenjongen", spel van ernst en luim in 4 bedrijven, door Peter G. Meeuwisse Jr. Van deze gelegenheid heeft „Adolf Kol ping" gebruik gemaakt, om deel te nemen aan de competitie van den Ned. R. K. Tooneelbond. De jury, bestaande uit de heeren Dr. H. Hoeben en S. J. de Vries, hebben aan het einde van het spel hunne beoordeeling in cijfers weergegeven. Het totaal aantal punten hetwelk de club be haalde bedroeg 68.8 (maximum te behalen punten is 95) „Adolf Kolping" was in haar kring de laatste club die uitkwam, waar door kwam vast te staan, dat zij het hoogste aantal punten in haar kring heeft behaald en daardoor kringkampioen is geworden. Dat er goed spel is geleverd en dat de Patronaatscommissie en donateurs tevreden waren, behoeft naar aanleiding van bovenstaand geen nader betoog. „Adolf Kolping" zal nu tusschen Paschen en Pinksteren hebben mede te dingen tus schen de vijf kringkampioenen om cle zil veren wisselbeker voor het kampioenschap van Nederland. BINNENLAND. OPLICHTER GEARRESTEERD. Een „Duitsche handelsattaché" ontmaskerd. Door handig en doortastend optreden van een Haagsch politie-inspecteur is gisteravond gearresteerd een vermoedelijk internationale oplichter, zich uitgevende voor dr. Riedetz, handelsattaché cler Duitsche legatie te Parijs. Dr. Riedetz woonde in een groot hotel en had bij de juweliersfirma Citroen aan de Plaats te Den Haag een groote bestelling gedaan. De.juwelier vertrouwde de zaak echter niet geheel en stelde de politie hiermede in kennis. Desgevraagd toonde dr. Rie detz een officieel diplomatiek document, onderteekend door den Duitschen gezant te Parijs. Hoewel aarzelend en vreezend voor gevolgen van aanhouding van een diplomatiek ambtenaar, meende de poli tie toch tot arrestatie te moeten over gaan, ondanks heftige protesten van dr. Riedetz, die op zijn diplomatieke on schendbaarheid wees. De Duitsche legatie erkende aanvankelijk het document voor eoht tot gToote ontsteltenis der politie, die meende een ernstige fout te hebben gemaakt. Door een kleine afwijking in de handteekening van den gezant werd ech ter het bedrog toch ontdekt D.e arres tant was in bezit van twee valsohe bui- tenlandsche paspoorten en bekende ten slotte na ontmaskering het voornemen te hebben gehad de juweliersfirma op te lichten. De politie heeft aan buitenland- sche hoofdsteden nadere inlichtingen ver zocht. BUITENLAND. Sanchez Guerra speelt het niet klaar. MADRID, 17 Febr. (V.D.). Sanchez Guerra heeft hedenmiddag den koning de opdracht tot het vormen van een kabinet teruggegeven. Hij deelde den koning me de, dat hij zich hiertoe genoodzaakt zag, doordat men hem in vele kringen, waarvan hij steun noodzakelijk achtte, in den steek heeft gelaten. Sanchez Guerra adviseerde den koning, met de kabinetsformatie te belasten den nog verder naar links staanden leider der reformisten Alvarez, van wien hij verwachtte, dat hij den steun van de republikeinsche en socialistische groepen zou kunnen krijgen. In andere kringen neemt men echter aan, dat deze groepen ook tegenover Alvarez hun afwij zend standpunt zullen handhaven. LAATSTE BERICHTEN DE BESCHADIGDE REMBRANDT. De dader herkend. Hedenmorgen vervoegde zich aan het bureau Leidsche Plein te Amsterdam een man, die meende in het gepubliceerde portret de dader te herkennen, die gister in het rijksmuseum het schilderij „De Ana tomische Les" van Rembrandt met een bijl heeft beschadigd. Een rechercheur ging met den man mee naar de Utreohtsche Dwarsstraat 108, waar de man zou wonen. Daar vernam hij, dat in genoemd huis woonde de familie Ancaux. De rechercheur schreef dit phortetisch op een papiertje en toen de commissaris, de heer Hulsbosch den verdachte den op het papier geschre ven naam liet zien, want het was reeds ge bleken, dat de man heel erg doof was zeide hij: „Er moet nog een „e" tussohen" Hiermede was dus de identiteit van den verdachte vastgesteld. Overigens blijft de man hardnekkig zwijgen. De vader van den verd. heeft medege deeld, dat verd. geboren is op 7 Nov. 1831 en van beroep boekhouder is. Ook dit beroep heeft verd. erkend uit te oefenen, echter heeft hij in 12 jaar geen werk meer gehad. Ook de vader begrijpt niet. waar om zijn zoon de daad heeft gepleegd. Hij woonde thuis en leed daarom geen gebrek. De bijl, waarmede hij het schilderstuk is bewerkt, is door den vader niet herkend. Hij had het voorwerp nooit eerder gezien. De commissaris van het bureau Leid sche Plein roept daarom den winkelier, die de bijl eventueel heeft verkocht, op, om zioh aan genoemd bureau te melden. DE INTERNATIONALE OPLICHTER. Omtrent den Maandagavond te s-Gra- venhage gearresteerde vreemdeling, die zioh uitgaf voor handelsattaché der Duit sche legatie te Parijs en die verdacht wordt van poging tot oplichting van de juweliers firma Citroen, kan nog het volgende wor den medegedeeld: In zijn bezit werden gevonden twee chéques tot een totaal bedrag van 15.000 dollars. Dit waren z.g. Travelerschèques, afgegeven door de American Express Company, welke over de geheele wereld betaalbaar zijn gesteld. Van deze chéques wordt door zakenmenschen en toeristen veel gebruik gemaakt en dit heeft weer ten gevolge gehad, dat' de internationale misdadigers er toe kwamen deze waarde papieren te vervalschen. Herhaaldelijk is de American Express Cy. dan ook de dupe geworden van op lichtingen, dikwijls tot aanzienlijke be dragen. Naar de politie veunoedt, zijn ook deze twee cheques valsch. Maar absolute zekerheid had men daaromtrent op dit oogenblik nog niet. Het onderzoek dien aangaande is in handen van de valsche- geldcentrale in Amsterdam. De Haagsche politie is nog steeds in afwachting van andere gegevens uit het buitenland. Daardoor zal wellicht ook op gehelderd worden de vraag of de aange houdene geholpen werd door een mede plichtige, Kurt Ret-hy, over wien in een vorig bericht reeds sprake was. Ook daaromtrent tast men nog in het duister. In elk geval heeft zijn eventueele medeplichtige kans gezien tijdig te ver trekken. Ernstige aanrijding. Gisteren heeft te Geldrop een ernstig auto-ougeval plaa.ts gehad. Te ruim zes uur kwam een auto langs de tricotage-fabriek, juist toen een deel van het personeel huiswaarts keerde. Twee arbeiders werden door de auto gegrepen en ongeveer vijftien meter meegesleurd. Slechts even - hield de chauffeur zijn vaart in. Zwaar gewond liet hen de beide slacht offers op den weg achter om in de richting Eindhoven te verdwijnen. De aangeredenen zijn de ongeveer 45-ja- rige H. Kox en de' 29-jarige Kox (oom en neef). Bewusteloos en bloedende werden beiden opgenomen. Een geneesheer achtte overbrenging van H. Kox naar het gast huis te Eindhoven noodzakelijk. De man heeft vier gebroken ribben en nog andere kwetsuren bekomen. De verwondingen van zijn neef zijn van minder ernstigfen aard De politie heeft onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld om den voort- vluchtigen chauffeur te achterhalen. Men meent, dat de auto "een kleine bestel-auto is geweesf, dooh zekerheid hieromtrent be staat niet. Felle brand. In den vroegen morgen heeft een felle brand gewoed in het kleed ingmagazijn van d enheer G. Weasels aan de Groote Straat te Almelo. Het pand brandde totaal uit. Eerst in den loop van den morgen kon de brandweer het vuur meester worden. De schade beloopt een aanzienlijk bedrag, doch kunnen niet geheel worde-n vastgesteld. Groote voorraden stoffen en eenige machi nes zijn verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. BURGERLIJKE DICTATUUR IN SPANJE. MADRID 17 Febr. (V.D.) Op het laatste oogenblik is in verband met het gevaar van een oogenblikkelijke algemeene staking af- geizen van een militaire dictatuur. De Ko ning heeft zich schriftelijk gewend tot alle overtuigde en oprechte monarchistische lei ders en hun de plicht tot medewerking on der het oog gebracht. Naar verluidt zal thans een Kabinet ge vormd worden, samengesteld uit de conser vatieve leiders Cierva, Goicoechea en den Hertog De Maura, terwijl eveneens zouden medewerken de monarchistische liberalen Romanones en Alhumema, evenals de ge neraals (Javalcanti en Barrera als veitegen- woordigers van de gewapende macht. Deze regeering zou dan een civiele dictatuur met een civielen inslag moeten worden. De telefoonverbindingen met het bui tenland blijven intact, de vrijheid van druk pers blijft opgeheven, zonder dat echter de staat van beleg is afgekondigd. Duitsch stoomschip in cle lucht gevlogen. RIGA, 17 Febr. (V. D.). Hedenavond is alhier het 1500 ton groote Duitsche stoomschip „Leander", dat met een lading stukgoed, waaronder vaten olie en benzine op weg was van Bremen naar Riga, nabij Domenaes in de lucht gevlogen. Op het schip was door oribeend gebleven oorzaak brand ontstaan. Er volgden vier geweldige ontploffingen, die vergezeld gingen van groote oplaaiende steekvlammen. Het schip zond onverwijld S.O.S.-seinen uit, die opge vangen werden in Riga, Libau en \Vin- dau. Eer bergingsschip van Lindau liep direct de haven uit en mocht er in slagen de uit 18 koppen bestaande bemanning van een wissen dood te redden. Het uitzet ten van een reddingboot was door het vele ijs niet mogelijk, zoodat. de bemanning zich gedwongen zag op het rondom het schip drijvende ijs te springen. De man nen hadden zelfs geen tijd meer zich aan te kleeden. Na een moeilijken tocht over het ijs hebben de 18 man, deels barrevoets, de kust bereikt, het stoomschip is onmid dellijk na de explosie gezonken. AMSTERDAM, 18 Febr. Vee. Aanvoer: 229 vette kalveren le kwal. 96—104 cent, 2e kwal. 8896 cent, 3e kwal. 80—86 cent per kg. levend gewicht; 87 nuchtere kal- veven 8—13; 860 varkens: Vleeschvar kens wegende van 90110 kg. 4950 cent, zware 4849 en vette varkens 4718 oent per kg. slaehtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 6 wagens geslach te runderen, afkomstig uit Denemarken. WOERDEN, 18 Febr. Kaas. Aanvoer 33 partijen, met rijksmerk le kwal. 3842 en 2o kwal. 35—37 cent. Handel matig. VOORSCHOTEN, 17 Febr. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 5.50—6.00, en kui keneieren 4.805.50 per 100 stuks; kip pen 1.20—1.40 en konijnen 0.95—1.20 per stuk. VEUR, 17 Febr. Eierenveiling. Aan gevoerd: 11998 kippeneieren 5.056.80, 84 eendeneieren G.056.50 per 100 stuks 54 kippen 1.00—3.00, 26 konijnen J 0.40— *2.50 en 7 duiven 2345 cent per stuk. W1SSELN OTEE R IN GEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.221/o Londen 12.10'/g New York 2.4!K> jg Parijs 9-77 Brussel 34 7D/2 Zwitserland 48.09 Milaan 13.04 Madrid 24.821/2 Oslo 66.65 Kopenhagen 66.65 Stockholm 66.72l/2 Weenen Sn.— Praag 7.37 Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. Van eenige uitbreiding der affaire, nu Wallstreet aanmerkelijk hoogero noteerin gen heeft gezonden, was op de Amster- damsche beurs weinig te bespeuren. Bij van 7 rot en met 1*2 September a.s., koste- de opening schennen er wel wat kooporders te bestaan, maar toen deze uitgovoerd wa ren, was de markt geheel aan zichzelf overgelaten en trad een aarzelende ten- denz in. Er ging nu en dan wat om in Phi lips die bijna 10 pet. boven het slotpeil van gisteren openden, doch later ging oen gedeelte van het avance weer verloren. Aku's goed prijshoudend. Unilevers enkele punten hooger. De handel in Qlie*waarden was van kleine afmetingen en alleen Kon. gaven omzetten van eenige beteekenis te zien, zij waren eenigszins in reactie. Rub bers geheel buiten de belangstelling en weinig veranderd. Suikers hadden een uiterst beperkte markt. H. V. A.'s schom melden rondom 370. Tabakken stil en eenigszins onregelmatig. Deli Batavia's verscheidene punten lager, Oude Deli's vielen lichtelijk terug, doch Senembah's bleven op peil. Scheepv. en Mijnwaarden kalm. Amerikanen stil en onregelmatig

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3