KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS Agenda WOENSDAG 18 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 reeds meer dan 30 jaren voor een herzie ning van de wel lelijke regeling van het pachtcontract heeft gestreden. Omtrent de ontworpen wettelijke rege- lingen wordt gezegd, dat deze mogen wor den begroet als een hoopvol begin van de zooveer gewensehle hervorming van ons pachtrecht. Dat een spoedige behandeling dringend gewenschi is, moge hieruit blijken, dat in de kringen der katholieke boeren alge meen reikhalzend wordt uitgezien naar den dag, waarop de ontwerpen in behande ling zullen genomen worden. In 't midden latende, of en in hoeverre deze wetsvoorstellen mede kunnen dienen 0111 de geweldige moeilijkheden, waarin de land- en tuinbouw thans verkeeren, té hel pen verminderen, wordt er de aandacht op gevestigd, dat het onverwijld in behan deling nemen en het goedkeuren der ont werpen ongetwijfeld een goeden indruk zal maken op de boeren- en tuindersbevol king. Deze toch heeft in deze donkere tij den niet op de laatste plaats moreelen steun noodig en hiertoe kan een spoedige behandeling en aanneming belangrijk bij dragen. Het conflict in het visscherijbedrijf. Nog steeds duurt het conflict in het vis scherijbedrijf te IJmuiden onveranderd voort. De Katwijksche loggers, welke Maandag en Dinsdag aldaar aan de markt kwamen, werden op de gewone wijze dooi de bemanningen gelost, zonder dat er inci denten voorkwamen. Hoewel reeds eenige conferenties tus- sehen de verschillende partijen hebben plaats gehad, zijn nog absoluut geen resul taten bereikt. De politiemacht in de Rijkshallen is we derom versterkt, ten einde eventueele bot singen te voorkomen. Naar we vernemen, zullen de Katwijk sche en Seheveningsche reeders onder geen beding toegeven en eerder er toe overgaan hun schepen gedurende liet trawlseizoen op te leggen. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Paters Dominicanen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd lot kapelaan te Rotterdam (H. Hart van Jesus) den weleerw. pater E. J. Preller, tot assistent le Schiedam (H. Joannes Bapt.) den weleerw. pater H. H. Deternieijer, tot kapelaan te Amster dam (H. Thomas van Aq.) den weleerw. pater W. A. I. Schuurman, tot kapeiaan te Rotterdam (H. Donunicus) den weleerw. pater J. A. F. Kooien en tot kapelaan te Alkmaar (H. Dominicus) den weleerw. pater H. W. Rijken in de plaats van den weleerw. pater A. Uilerwaal, die eervol is ontslagen en benoemd tot Superior te Re- mich in Luxemburg. ALLERLEI. Schade door den stoom. In de laatste dagen der vorige week kwamen sterke stormwinden voor, welke weder veel schade aan het glas tobraehten. Vooral het los liggend glaswerk werd zwaar beschadigd, terwijl verder ook kassen en warenhuizen werden getroffen. De meeste tuinders zijn tegen glasschade verzekerd. Druiven-export naar Indië. De da-ui- venexport naar Indië is niet uit de hand gevallen, dit is meermalen in de pers be kend gemaakt, doch of het Westland veel aan dezen export za-1 hebben, is een ande re vraag. De kesten zijn tamelijk hoog ge bleken, en terwijl enkele zendingen m het voile handelsseizoen allesbehalve goed over zijn gekomen. Wel kan nog worden gemeld, dat de export naar Indië, welke voorheen onmogelijk scheen, thans plaats ka-n hebben. Electriciteitsproeven in het Westland. In den Westlandsehen Proeftuin worden in de laatst weken tal van proeven genomen met het gebruik van electrioiteit onder lei ding van den heer Riemens. Veel is er in den tuin door electrioiteit reeds bereikt, vooral door opwerking der groeikrachten. In het laatst dezer week zal de commissaris der Koningin in Limburg, de heer Mr. E. O. J. M. baron ran Hövell tot West erf lier, den proeftuin in het Westland bezoeken en de electriciteitsproeven in o ogenschouw nemen. De bemesting in de boomgaarden. De bemesting in de boomgaarden is na de paar dagen vorst weer hervat. Hoewel taJ van tuinders gebruik maken van stalmest ofwel „beer worden ook veel Kalimeststoffen gebruikt. Voor bessen neemt men ook wel gedroogd of geperst bloed, afkomstig uit de abattoirs. Dit laatste heeft meermalen een zeer goed resultaat. Ook met den snoei in de bessenboooien heeft men een aanvang gemaakt. De vroege perziken. Inde vroege stook kasten beginnen de perziken van wal* te steken, daar de bloemknop begint los te komen. Op de meeste tuinen beloven de vroege perziken veel voor de toekomst. Deze teelt is* vooral in het Westland in de laatste jaren zeer sterk toegenomen, inzon derheid de meer geforceerde cultuur. De noteeringen van deze vrucht is in den regel goed, zoodat de teelt meermalen lucratief kan worden genoemd. Hollandsche bloemen in het buitenland. - Flinke zendingen bloemen uit Holland, \ee proefzendingen tulpen, hebben aan de markt te Londen d« volle aandacht getrok ken. Het valt op te merken, dat onize bloe men voor die uit Zuid-Frankrijk werden verkocht, wel een bewijs, dat sorteering en verpakking niets te wenschen overlaat. Ook komen de bloemen per K.L.M. in een ver sohen toestand aan, iets, dat aan dezen bui- tenlandischen bloemenhandel zeer ten goede komit en invloed op de prijzen teweeg brengt. De late koolsoorten. Er is in vorige week een groote opruiming gekomen in de late koolsoorten, alleen in het kooldistriot is er nog een groote voorraad bewaarkool. Op het veld is er thans niet veel meer. Maasland had op één dag nog 1500 zak spruiten, doch de vooraad is verdwenen. De sluiitkool-soorten munten uit in kwali teit, het goed is zwak, daar het veel van vocht heeft geleden. Het Aardbeienseizoen geopend. Al zag het er in het begin der vurige week uit, of men op de schaatsen moest, desniettemin heeft men Maandag in het Westland het aardbeienseizoen ingeluid. De eer van de eerste rijpe aardbeien in den handel te brengen komt den heer L. van Leeuwen toe, die te Kwint she ui de eerste vruchten aanvoerde. Het waren echter maar dirie stuibs. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. Bovengenoemde Tuinbouwvereenlgmg hield Dinsdag in ca fé van der Zalm haar maandelijksche ver gadering. Door den Voorzitter, den heer A. G. van Tol werd deze vergadering geopend, waar bij deze zijn voldoening uitsprak dat zoo- velen tegenwoordig waren. Hierop werden door den Secretaris den heer J. v. d. Berg de notulen voorgelezen, die onveranderd worden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van het Gemeentebestuur waarin werd medegedeeld, dat de aangevraagde subsidie voor de kleine cursus ten bedrage yan 75.wrd toegestaan. Vervolgens werd door den secretaris me- dedeeling gedaan van 2 nieuwe donateurs en 3 nieuwe leden, De Voorzitter wijst met nadiruk op de regelmatige uitbreiding van deze vereeniging, hetgeen een juiste afspie geling is van het tuinbouwleven ter plaat se. We gaan met rassche schreden de 150 tegemoet aldus spreker. Daarop geeft de heer D. de R'ooy een kort resumé van de gehouden feestavond. Door den Voorzitter wordt hierop dantk ge bracht aan de betreffende Commissie en al len die met haar hebben saamgewerkt, voor den prettigen avond welke den leden en ge- noodigden werd aangeboden, welke avond in alle opzichten een succes genoemd kan worden. Tot Jury om liet in gezond ene voor de prijsvraag „Mooiste groep voor het plinten- stelsel" worden aangewezen de heeren D. de Gans, G. A. Henkes en D. A. de Rooy. Hierop komt ter tafel de bespreking over een eventueel te houden excursie naar En geland. Door den heer H. A. N. Jansse, die op informaties was uit geweest, werd eene toelichting gegeven. Deze excursie zou dan gehouden moeten worden in Mei a.s. Deze excursie zou dan 3 dagen moeten dn ren. De finesses werden hierop uitvoerig besproken. Besloten wordt eene chub te vormen waartoe zich reeds vele ter vergadering aanwezig zijnde leden opgeven. Den heer Jan se werd hierop dank gebracht voor zijn uitvoerige en zakelijke voorstellen. Na de pauze bracht de Jury verslag uit. Aan den heer K. Honig werd een 2den prijs toegekend met 109 punten. Hierop is het woord aan den heer M. Sjouke. Na een mleid-^id woord, vertoonde de heer Sjouke een pracht serie platen weer gevende bijzondere vreemde planten, ver schillende suorten van parkaanleg en tuin architectuur, vreemde en typische bleeder- draohten, woningen enz., uit verschillende landen, zooals Engeland, Frankrijk, België, Spanje Hongarije enz. Deze beelden gegeven met de epeddas- copische lantaarn werden door den hee-f Sjouke verder toegelicht Na het eindigen van deze lezing werd de spreker met een welverdiend applaus beloond. Bij de rondvraag wordt verzocht de vol gende vergadering tijdig te doen aanvan gen in verband met de door den heer Ir. Vo'lkersz te houden lezing. Dit wondt toe gezegd. Besloten wondt de plaatselijke ver- eenigingen op bloembollengebied uit te noo- d-igen tot het bijwonen dezer lezing. Nadat nog enkele vragen werden gesteld en beantwoord, sluit de Voorzitter deze wederom zeer geanimeerde vergadering. LEIDEN. Geslaagd: candidaat3-examen wis- en natuurkunde letter A de heer O. A. Guinau (West- dorpe); doctoraal-exanien rechtsgeleerdheid de heeren H- P. A. de Kok (Den Haag) en A. C. de Kanter (Den Haag). Autobusdienst LeidenWarmond. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan de N.V. Leidsche Autoboxengarage alhier vergunning verleend tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Leiden (Hoogerbeetsstraat) langs Warmon- derweg, Abspoelweg, Haarlemmervaart, Heerenweg naar Warmond (Warmunda- straat) en omgekeerd. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Mej. Joh. P. J. Brants over: De antieke dans. In het Rijksmuseum van Oud'heden te Leiden heeft mej. Joh. P. J. Brants, con servatrice aan dit museum, een rede met licht beelden gehouden overde antieke dans. De dans is de oudste van alle kunst, ze is zoo oud ls de mensch, aldus ving spr. aan. Lang voordat hij zijne primi tieve teekeningen maakte, lang voordat hij de muziek uitvond, ja lang voordat hij leerde zijne gevoelens in woorden uit te drukken danste hij. Uit het dansrythme ontstaat later de poëzie en de muziek, eene drieeenheid, door den Griek aan geduid met het. eene woord Choreia. In onzen tijd \Vordt veel gedanst en hét is vooral aan Isidora Duncan en haar volgelingen te danken, dat in den la-atsten tijd de belangstelling voor den antieken dans op den voorgrond treedt. Bij alles danste de Griek, bij vreugde, bij leed, bij de geboorte en bij sterven, bij oorlog en bij vrede. Doch bovenal danste de Griek om uiting te geven aan zijn ge luksgevoel, dat ook in het woord Choreia „dans" synoniem met Ghairè „vreugde" ligt opgesloten. Zijn dans heeft in zeer veel gevallen een hoogere religieuse be- teekenis. Plato verdeelt de dans in vredesdan- sen (de „émmeleia") en in oorlogsdansen (de „pyrisohe"). Tot de vredesdansen be- hooren in de eerste plaats de religieuse dansen, meest reidansen die onder het aanheffen van een lofzang gedanst wer den, de dans der koren op het tooneel en de orgiastische dansen. De meeste go den. worden met dansen geëerd; ook de godendansen. De Grieksche dans kan gereconstru eerd worden uit het rhytme der dichters, uit. wa* de oude schrijvers als Homerus. Plato, Xenophon, Lucianus, Athenaeus en andtfren ons er van vertellen, doch bovenal uit de verschillende monumen ten. Kunstenaars van naam hebben ons dansers en danseressen in verschillende houding afgebeeld. Phidias beeldt 12 dan sende Victoria's af op het voetstuk van den Olympiseken Zeus, Paionios beeldt zijne Nike af in de houding eener dan seres. Praxiteles en Scopa-c maken dan sende bacchanten en karyatiden. Apel- les schildert. Artemis dansende temidden harer nymphen. Vooral op het Grieksche vaatwerk vinden we van het oudste geo metrische tijdperk af tot aan den la-at- Hellenistisohen tijd toe de dans in ver schillende houdingen afgebeeld. Houdin gen en passen kunnen in hoofdzaak hier naar gereconstrueerd worden. Vele ko men ook in den 19e eeuwschen dans voor. Het groote verschil is evenwel de dans in paren, die bij den Griek even min als bij den Etruriër of Romein voor kwam. i Verder is de Grieksche dan6 in hoofd zaak mimisch, gebaren van armen en han den spelen hier een groote rol Technisch staat hij niet zoo hoog als de moderne dans (het klassieke ballet) en schijnt dik wijls ordeloos. Wat deze aan preciseering mist, wint hij aan expressie. Een grondige bestudeering van oude texten, doch vooral van de ontelbare afbeeldingen van dansers in de kunst van Hellas, bewijzen, en Maurice Ema nuel en Louis Séchan hebben dit in hun ne boeken aangetoond, dat een groot aantal passen en dansen identiek zijn met den modernen dans van de 18e en 19e eeuw. Met den tegenwoordigen hedendaag- sohen dans, die via Amerika van de ne gers tot ons gekomen is, heeft de Griek sche niets te maken. Evenals alle hunne kunstuitingen had de Grieksche dans. even goed als de beeldhouwkust en de architectuur zijn kanon, was evenals de poëzie en de rhetoriek aan vaste regels onderhevig. Een en ander werd met tal van licht beelden verduidelijkt. De gemeentelijke Radio-distributie. Sinds de gemeenteraad alhier 200.000 voteerde voor de inrichting der gemeen telijke radio-distributie zullen velen zich langzamerhand hebben afgevraagd, hoe ver de oprichting van dit bedrijf thans wel is gevorderd. Op uitnoodiging van den heer ir- Stok- huyzen, den leider van dit nieuwe bedrijf, heeft gisteren een conferentie plaats ge had met de vertegenwoordigers der Pers, in welke conferentie de stand van zaken in dit bedrijf door ir. Stokhuyzen is uit eengezet. Medegedeeld werd dat waarschijnlijk op 1 April met voorloopige exploitatie kan worden begonnen waarbij voorloopig alleen de twee Hollandsche stations zul len worden doorgegeven. Zoo spoedig mo gelijk zal ook draadomroep worden ge geven, waardoor het mogelijk zal zijn lo cale gebeurtenissen enz. rond te zenden. Van de verdere mogelijkheden bij draad omroep zal eveneens gebruik worden ge maakt. Met het aanleggen van het kabelnet zal in Maart worden begonnen in samen werking met de P. en T., die de telefoon kabels moest versterken. Dit zal nu ge lijktijdig geschieden, zoodat de straten maar éénmaal behoeven te worden opge broken. Bovengronds worden alleen langs de huizen loodkabels gelegd. De projectie is echter aldus, dat zonder veel onkosten de distributie later tot vijf stations kan worden uitgebreid. Het net is berekend op 4000 tot 6000 aansluitingen. Over de levering van de centrale die in een ver trek van de Toonka-mer der Lichtfabrie ken zal worden opgesteld, wordt nog on derhandeld. De administratie geschiedt in combinatie met de Stedelijke Lichtfa brieken. Deze week zullen met proef-antennes proeven worden genomen. Mr. H. J. J. SCH0LTENS. Tot hoofdcommies bij de directie van den landbouw Ls, bij Kon. besluit van 16 Febru ari, met ingang van 1 Maart a.s., benoemd mr. H. J. J. SchoLtens, thans burgemeester der gemeente Houten. Mr. Schol tens was, na zijn studies aan de Leidsche Universiteit vohooid te heb ben gedurende eenige jaren hier ter stede werkzaam als ambtenaar aan het Centraal Burau der K.S.A. Daarna volgde zijn be noeming tot- burgemeester van Houten. Het ligt in de bedoeling, dat mr. H. J. J. Scholtens de plaats zal innemen thans bekleed door mr. D. G. W. Spitzen, die met ingang van 1 Maart zijn nieuwe functie van Chef van de Afd. Binnen- landsoh Bestuur aan het Departement van Binnenlands olie Zaken zal aanvaar den. Bibliotheek dr. R. Horst. Mevrouw de weduwe dr. R. Horst alhier heeft aan den Staat der Nederlanden, ten behoeve van het Rijksmuseum van Natuur lijke Histo'rie der Rijksuniversiteit ge schonken de door haar overleden echtge noot nagelaten bibliotheek op zoöiogiseh gebied, bevattend 225 boeken, 15 tijdschrif ten en ongeveer 2-100 separaten, voorname lijk betrekking hebben op vermes, Crusta cea, mollusca, echinodermata en porifera. Deze schenking vormt een zeer belang rijke aanwist voor de bibliotheek van dit museum. Aan de schenkster is hiervoor de on rechte erkentelijkheid van de regeering be tuigd. Gouden jubileum. Gisteren herdacht de heer J. H. Pee- ters den dag, dat hij voor 50 jaar bij de N.V. „Leidsche Katoen Mij." in dienst trad. Nadat hij het feestelijk versierde ma gazijn was binnengeleid, waar hij meer dan 30 jaar den scepter zwaait, werd hij bij de Directie ontboden, waar hem na een hartelijke toespraak een geschenk werd overhandigd. Ook het kantoorpersoneel en de pverige chefs gaven door het aanbieden van ge schenken en bloemen, blijk van hun waar deering en vriendschap. Nadat de jubilaris, zeer onder den in druk, allen voor hun belangstelling be dankt had, mocht hij het verdere gedeelte van den dag in huisel ijken kring door brengen, waar hij nog een zeer druk be zochte receptie hield. Bij de vele gelukwenschen, die de ju bilaris heeft ontvangen, voegen wij zeer gaarne de onze. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 3002. Wed. W. J. Ouds hoorn, Oegstgeest, Dorpsstraat 24, bak kerij en kruidenier. Uittr. E.Wed. A. Oud'hoornAlblas. Wijz. handelen. thans G. Tijsterman.' Het bestuur der R.-K. Bakkersgezellen verzoekt ons de leden, aangesloten bij deze organisatie, er op attent te maken, dat. a.s. Zondag 22 Februari de jaarlijksche H. Mis opgedragen wordt in de St. Josepli- kerk te 7 uur. In den afgeloopen nacht heeft de grond werker W. P., wonende in de Vesitestraat, vermoedelijk onder den invloed van ster ken drank, zijn vrouw mishandeld met een tang en een melkkan. De vrouw bekwam twee bloedende verwondingen aan het hoofd. Zij begaf zich'naar het politiepost huis aan de Haven, alwaar zij door den E.H.D. werd verbonden. Daarna werd zij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht- De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 9—12 uur, van 2—4 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt. bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Geboren: Gerritje d. v. M. Nieuw- kerk en L. Wassenaar. Jan Willem z. v. G. Lagerwey en F. Olios. Willy Jo hanna. d. v. W. A. P. F. L. v. d. Born en J. Tuinhof de Moed. Catharina Maria d. v. I. de Vink en C. J. M. v. d. Klaauw. Catharina d. v. J. Sierat c-n M. W. Dub- belaar. Johannes z. v. N. A. Leuering en A. Pikaar. Anton z. v. J. v. Loenen en T. Gardien. Dingeman z. v. J. v. d. Lin de en H. Kievit. Willem z. v. F. K. van Wirdum en T. W. J. Filius. Jantje Eli sabeth d. v. F. J. M. v. Hal en J. Blok. Petronella d. v. A. Ouwerkerk en P. Dis- telsvelb. Jacobus z. v. J. Mulder en M. J. Pilaar. Jansje Catharina d. v. J. Fa- vier en G. Tegelaar. Joha. Geertra. Ma ria d. v. W. Goddijn en C. M. Verbeek. Harm. v. z. v. K. Hollander en E. Janse. Jannetje d. v. J. Vlaardingerbroek en a. Boelee. Elisabeth d. v. 'C. Bavelaar en H. Hazevoet. Nicolaas z. v. J. J. Hille en M. Visser. Willem z. v. J. J. F. Rombaut en H. W. de Graaf. Wijnand z. v. J. J. Springer en J. C. Willemse. Piet z. v. A. de Buck en A. E. Nordenberg. Adriana d. v. Jhr. C. A. v. d. Poll en H. A. de Boer. Maria d. v. R. Stoof en M. Bakker. Hendrina d. v. A. Iverkman en J. C. B. Lotte. Johannes Wilhs. z. v. W. J. v. d. Voorn en H. A. v. d. Zwaan. Albert z. v. P. Post en J. Bruins. Anna LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek. geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 F e b r. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesurn, Mare 76, tel. 496. Maria d. v. D. Neeskens en A. M. Bom. Gijsbertus z. v. J. L. v: d. Meer en A. van Hameren. Joha. Maria Elistt. d. v. A. H. Winkelmolen en J. W. Schoenmaker. Abraham z. v. L. Wielders en A. Bekooy. Fokko Dirk z. v. E. Blaauwbroek en N. E. de Haan. Gerrit z. v. G. Vermeer en D. de Best. Lucas z. v. T. H. D. Bousie en J. Klinkhamer. Willemina Diderica d. v. P. G. Knibbe en J. H. Kuyper. Marearetha d. v. G. Hereur en J. de Roode Helena Wilha. Maria d. v. A. Stikkelo- rum en H. W. M. Koet. Johanna Elisa beth d. v. A. J. Karreman en M. J. E. Bik. Dirk z. v. W. J. de Gunst en J. v. d. Voort. Willem z- v. J. J. den Os en M. Gorree. Bernardus z. v. C. L. M. van Cleef en W. Schalks. Christina Maria d. v. F. M. M, Fomara en J. P. J. M. Speet. Christina Joha. d. v. C. P. J. de Groot en C. la Lau. Overleden: G. PluKeijzer vr. 58 jaar A. van Duyvenvoordede Rijnsbur ger wed. 77 jaar G. van den Brander Van Spengenj- wed. 91 jaar A. Hofkes. m. 82 jaar J. Ouwehandvan Daalen, vr. 64 jaar K. van Zanen m. 50 jaar N. Webbers zn. 19 jaar J. de Wit m. 73 jaar A. de Wolf—v. d. Kwaak, wed. 78 jaar 1. BuisKeereweer wed. 93 jaar L. J. Sloos, ongeil, m. 77 jaar J. H. A. van Dorp m. 74 jaar D. Haarlaud zn. 5 jaar J. van WijkGukleinond wed. 51 jaar. Personen in Leiden gevestigd. Th. J. Bahlmann, Hooigracht 47a. W. M. Bakker, Oude Rijn 166. M. W. Bas- tiaan, dienstbode, Binnenlaan IS., R. Boelens, koopman, Janvossenst. 59. J. Boersina, kantoorbediende, Bloemmarkt la. 0. Th. van den Bosch, huisschilder, Roodborststr. 25. G. H. C. Briejer, Be- waarsch.-onderw/, Nieuwsteeg 11. M. J. Brug, Thorbeckestr. 8. H. A. G. Bruinen, Witte Singel 82. A. van Burink, Rijks klerk, Oude Singel 98. A. A. van Buu- ren, A. Pa-ulownastr. 3. R. Carrick, War- monuerweg 39. L. C. E. Castelein en fam. broodbakker, L. Rijndijk 9a. B. G. Co- hen, VVasstr. 29. F. Croes en fam., be ambte Rijksuniv., Wassenaaischew. 52. E. Croiset, Haarl.str. 257. E. Th. A. J. Deilers, Witte Singel 106. G. A. Deij- kers, landarbeider, Lombardsteeg 1. W. Dickerscheid, Mareclijk 161. J. E. Dolk, Plantsoen 55. Th. Doms, H. Rijndijk 19a. P. van Doorn, Plantage 14. J. H. van Dorp, Witte Rozenstr. 22. P. H. Edelaar, Oude Singel 68. A. M. C. Eis- sing, dienstbode, Witte Singel 33. F. G. Engelberts, Pieterskerkh. 30. A. J. M. Esser, Rijnsb.weg 191. A. J. A. van dei- Geest en fam., slager, Voldcrsgr. 13. J. F. Groen, Witte Rozenstr. 8. Chr. J. Gijzen, winkelbediende, Heerensteeg 6. J. E. van der Ham, dienstbode, Maiedijk 45. K. J. Metz-de Hart, Cobetstr. 67. G. Hartig, dienstbode, Rijnsb.weg 84. M. J. Hartogsveld, Apoth.ass., Stationsweg 2. P. W. Ha velaar, chef kok, Rapenburg 6. Th. W. Heemskerk, Magd. Moonsl-r. 15. A. Heil, dienstbode, Marschweg 104a. C. H. Helsloot, L. Agnietenstr. 9. I. H. Bodijn-Hirsch, Korte Scheistr. 8. H. J. van der Hoeven, chauffeur, L. v. Leijdenst-r. 8. J. Holzer, dienstbode, Vischmarkt 8. P. H. Hoogeveen, dienst bode, de Genestetstr. 31. J. M. van iiigen. wa.teib.kundig opz., Witte Rozenstr. 4a. J. de Jager, verpleger, Heijnsiusstr. 11. B. de Jong en fam., reiziger, Nieuwe Rijn 49. Raden Mas Koesoemosapoet.ro, Groenhovenstr. 19. A. O. Koreman Steenstr. 22. H. Kroeze en fam., graan handelaar, de Genestetstr. 60. A. van der Kwaak, tuinder, Oude Rijn 166. Chr. J. Langezaal, W. Pyrmontstr. 12. E. Liebenwein, vuurwerkmaker, Oude Sin gel 18. W. J. van der Linde, Oude Rijn 24. P. Linder, Kapper, Leeuwerikstr. 45. P. Lopez Cardoso, Aloëlaan 5. A. Chr. de Lugt, Rijusb.weg 10. Ch. E. G. de Menthon Bake, Oegsbgeesterlaan 51. E. W. Metz, Schelpenkade 47. A. Nestier, keukenmeid, hormosastr. 5b. A. M. Neuteboom, Steenstr. 30. J. Nieuwenburg, houtbewerker, Mariënpoel-str. 31. A. J. M. Oirschot, dienstbode, Oude Vest 45. J. Oppenhuis, Rijnsb.singel la. F. Otto, Parkstr. 23. E. van den Ouweelen, naaister, Leliest-r. 98. J. P. W. Philippo, winkeljuffr. v. Speyksir. 10. A. W. P. Pfundt, hulp in de huish, Rijnsb. weg 60. M. van der Pluijin-Kop, L. Rijn dijk 96. B. van de Pol, dienstbode, Klok- steeg 29. J. L. Robert, Vreewijkstr. 13. K. Roth, Witte Rozenstr. 60. W. van Rijn, dienstbode, Wastsr. 38. C. H. J. Schneiders, electricien, Cobetstr. 93. M. Segaar, telefoniste, Meidoornstr. 19. M. C. Slierings, dienstbode, Witte Singel 9. A. M. Smits, hulp in de huish., Garenmarkt 28. Raden Sajid Soedarmo, Fagelst-r. 34. A. J. A. Speekenbrink, Rijnsb.weg 140. W. Clir. Stouten, slager, de Gene stetstr. 4. J. M. J. Taverne, Meezenstr. 2. M. Zandvliet-Tijssen, H. Rijndijk 252. A. Ulijn, dienstbode, Trumpstr. 4. C. Urbanus, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27. S. S. Borg-de Vaal, Oude Vest 115. H. G. Vermeij, Nieuwsteeg 15. II. H. Woudstra en fam., planter, Rijnsb.weg 77. A. Zirkzee en fam., fabr.arb., Her ma-nstr. 4. G. van Zuilen, dienstbode. Warmonderw. 21. W. Zuijderduijn en fam., schipper, Heerenstr. 107. A. J. V. Boom-Zwart-, Apothekersdijk 37

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2