TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën TYPEN] IAIST.PONT 'n ZOMERZOTHEID TE HUUR ZATERDAG 14 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Februari 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Karometerst.767.3 te Haparanda Laagste barometerst.: 739.1 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 15 Febr.: Meest matige wellicht toenemende Noordelijke tot Oostelijke wind, hall tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag. Lichte vorst d esnachts, overdag tempe ratuur om het vriespunt tot lichte vorst. LUCHTTEMPERATUUR: 5.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.38 uur tot Zondagmorgen 6.51 uur; van Zondagna middag 5.40 uur tot Maandagmorgen 6.49 MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. In de maandelijksohe vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde, heeft dr. A. R. Zimmerman, oud burgemeester van Rotterdam, een voor dracht gehouden over: De spelling der Nederlandsche klassieke schrijvers. De spreker meende, dat het noodig was op de bescherming der taal te letten, want het scheen hem toe, dat het thans ge schreven Nederlandsch minder zuiver, min der verzorgd was, minder houding en on vaster voeging had en zich van meer laag- vloersche woorden bediende dan vroeger. Als een der oorzaken zag hij het te groote verschil, dat in Nederland van ouds bestaan heeft tusschen de schrijftaal en de omgangstaal, welke laatste maar af te vaak verwaarloosd wordt. Wanneer men treft het vaak, dat zij in bijna „drukklare" met beschaafde vreemdelingen spreekt zinnen spreken. Te onzent wordt daaraan te weinig waarde gehecht. Dit veroorzaakt een zeker taalslijtage en taalverslapping. En dit is te gevaarlijker, omdat de om gangstaal met haar vaak slordige gemeen zaamheid, meer en meer de schrijftaal gaat doordringen. Ook de drang naar de ver eenvoudigde spelling is voor een groot deel daaruit te verklaren. Indien de omgangs taal nauwer verband met de schrijftaal had gehouden, zou het voor de Nederlan ders zeker geen onoverkomelijke moeilijk heden opleveren op naamval en geslacht te letten, evenmin als in de Latijnsche ta len of het Duitsoh. Het zou daarom wen- schelijk zijn op de scholen den eerbied voor de geschreven taal te herstellen en den invloed ervan op het gesproken woord te vergrooten. In he Zuid-Nederlandsch is bij de be schaafden de klove tusschen schrijf- en omgangstaal minder wijd. De spreker zou het betreuren, indien de twee takken van het Nederlandsch uit elkander zouden groeien, hetgeen o.a. het geval zou kun nen zijn, indien in het Noorden, zonder overleg met het Zuiden, de spelling wordt gewijzigd. Aan inmenging in den Belgischen taalstrijd wordt natuurlijk niet gedacht, maar er moet buiten alle poiltiek om, een weg te vinden zijn om met de voormannen der Zuid-Nederlandsche letteren voeling te houden in taal- en spellingsvragen. Een belangrijk middel om verdere taal- verwaarloozing te voorkomen, ja om de moedertaal tot nieuwen- bloei en een ge zonde, krachtige letterkunde tot wederop leving te brengen, zag spreker in een meer geregelde aanraking met de kassiek-Neder- landsche gedichten en proza, vooral uit de 17de eeuw. Die aanraking wordt echter thans belemmerd doordien deze boeken steeds worden uitgegeven in de spelling van den tijd, waarin zij geschreven wer den. Exen goed als dit is geschied met de bij belvertaling of de psalmberijming, zou de letterkunde uit onzen grooten tijd in den uiterlijken vorm van het heden moeten wor den gebracht, indien men wil dat de in houd als erfdeel van geslacht op geslacht overga. De bibliothecaris der Maatschappij, dr. A. A. van Rijnbach, deed vervolgens en kele mededeelingen over: De handschriften en brieven van. Franpois Haverschmidt (Piet Paaltjens). Vooraf wenschte de spreker een woord van waardeering uit te spreken voor de wijze waarop wijlen mr. F. Haverschmidt, zoon van den dichter en schrijver, de na gedachtenis van zijn vader heeft geëerd door met groote piëteit alle schrifturen die zijn vader nagelaten had, zoomede de verschillende uitgaven van diens geschrif ten, vermeerderd met alles wat hij over zijn vader nog vinden kon, te verzamelen en te ordenen in een Haverschmidt-ar- chief; het was een weemoedige taak voor spreker dit onvoltooid gebleven werk voort te zetten. Zoo zullen thans verscheidene manuscripten en vele brieven van en aan Haverschmidt en zijn dubbelganger Piet Paaltjens een veilige plaats vinden in de Bibliotheek der Maatschappij; ook is de toezegging ontvangen, dat wat nu nog niet door de familie afgestaan kon worden, later bij het reeds gezondene gevoegd zal worden. Fr. Haverschmidt, die in zijn kinderja ren en later als student misschien zijn ge lukkigsten tijd heeft gekend, heeft zelf met ontroerende zorg veel bewaard van wat uit die heerlijke jaren hen? restte en zoo zijn er opstellen, schetsen en gedichten be waard uit de Gymnasiumjaren te Leeuwar den. Als jongen van 14 jaar dichtte hij een grotesk komisch gedicht „Barend Krul", dat al een groot gemak van versifcatie ver toont, van 1850 dateert een kattenbiogra- fie: „Leven en sterven van Jelle Cal, be schreven door Tulla Hostilla, geb. Piper- bos". Beide met onloochenbaar komisch talent geschreven. Haversohmidt was een ijverig lid van de Gymnasiasten-vereeniging „Minerva nos jungit", hiervan getuigen tientallen opstellen en redevoeringen, ten deele van historischen aard, ten deele al vol van den waren humor, den traan en den laoh, die ook in zijn latere schetsen niet ontbreken. Deze 17-jarige gymnasiast toont ©on belezenheid en in verband daar mede een gemakkelijkheid van stellen, die vele van de tegenwoordige gymnasiasten hem benijden mogen. Aan zijn te Deflt af gelegd staatsexamen herinnert een aardig reisverhaal; evenmin ontbreekt de plech tige Latijnsche toespraak, „De Caroli Magni moribus" waarmede hij in het stad huis te Leeuwarden als afscheid van het Gymnasium wel veel indruk gemaakt zal hebben; zelf heeft hij zich in de reeds ge noemde opstellen niet al te eerbiedig over de comedie der promotie uitgelaten. Het kostbaarst bezit evenwel vormt een volledig afschrift der „Snikken en Grim lachjes". Veertig-jaar jubileum. De eerste kassier van het 2e kantoor der belastingen, de heer Seydell, herJach he den zijn 40-jarig jubileum bij de belastin gen. De jubilaris werd vanmorgen met zijn echtgenoote van huis afgehaald en op het belastingkantoor ontvangen door den ont vanger, den heer E. W. S. Postel. Deze zeide, dat in de afgeloopen 40 jaar veel was verbeterd, maat ook was verslechterd, doch daarover zou spr. niet uitweiden, om dat het heden een dag van vreugde was. Zes jaar heeft spr. met den jubilaris sa mengewerkt en hem leeren bewonderen om zijn onverstoorbaar gelijkmatig humeur, zijn onkreukbare trouw en zijn vriendelijk heid en bereidwilligheid ten opzichte van de collega's. In den dienst heeft hij be reikt. het hoogste wat voor hem te berei ken was: de post van kassier le klasse. Namens zijn echtgenoote bood spr. een bloempotje aan en namens hemzelve een wandelstok met zilveren knop. Vervolgens sprak de inspecteur, de heer A. L. Boot, die er aanspraak op maakte ge durende de veertig jaren van des jubilaris ambtsbediening hem het langst gekend te hebben en. hem hoogelijk te hebben leeren waardeeren. Spr. bood den heer Seydell een bloemstuk aau. Daarna" sprak de heer Hekstra, commies- verificateur, namens de ambtenaren in ac tieven dienst. Ook werd het woord gevoerd namens de collega's van de tweede afdee- ling, door den heer De Jong namens de biscuitfabriek Nutrix, namens de collega 3 van de 3e en le afdeeling en door den heer Verkoren namens de gezamenlijke distil lateurs en andere zakelijke relaties. Alle sprekers lieten hun goede wenschen vergezeld gaan van geschenken. De jubilaris dankte .-llen voor de groot- sche hulde hem bereid, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. HET A.S. 3-OCTOBER FEEST. Zooals men zich zal herinneren zijn bij de laatstghouden vergadering der 3-Octo- bervereeniging voor den middagoptocht twee plannen naar voren gebracht n.l. één plan symboliseerende het verband tusschen het Moederland en de Koloniën (Oost en West) en een tot het houden van een historischen optocht naar uitsluitend Leidsche episoden. Hoewel het 3-Octoberbestuur de practi- sche uitvoerbaarheid van beide plannen onderzoekt en momenteel nog niet met eenige zekerheid kan worden gezegd aan welk van de twee de voorkeur wordt gege ven zoo blijkt toch, dat in het algemeen voor het eerste plan meer enthousiasme be staat dan voor het tweede, it blijkt o.m. uit een schrijven, dat het bestuur mocht ontvangen yan de directie der Kon. Lucht vaartmaatschappij eu waarin zij geheel uit eigen beweging verzocht, gehoord hebben de van de planne tot organisatie van een optocht Oost en West, aan dien stoet met een of meer wagens te mogen deelnemen. Eenige maanden geleden werd door de fir ma v. Kloeten in de Gehoorzaal een demon stratie gegeven van Schoenfelds-relief-verven, Over de wonderlijke resultaten, met deze ver ven bereikt, hebben wij indertijd geschreven. Het middel blijkt bij het publiek wel „inge slagen" te zijn, want herhaaldelijk kwamen dankbare „leerlingen" bij den heer Van Kloe ten om de resultaten van hun geverf te toonen. De heer Van Kloeten heeft nu het plan opge vat op 10 en 11 Maart een tentoonstelling te organiseeren van werkstukken vervaardigd met Schoenfeld's verven. Op deze tentoonstel link kan alleen ingezonden worden door ama teurs. De beoordeeling zal geschieden door het publiek. Er zijn voor de winnaars zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld. Het zal ook mo gelijk zijn, tegen vastgestelde prijzen, eigen werkstukken op de tentoonstelling „aan den man" te brengen. Zie verder de advertentie in dit nummer. Op de veemarkt is gistermorgen on- eenigheid ontstaan tusschen een zekeren W. v. d. S. en een zekeren P. R. Deze laatste gaf S. zoo'n klap, dat hij in een varkenshok terecht kwam. Hij klaagde over pijn, doch de Eerste Hulpdienst kon geen letsel constateeren. De politie heeft van het geval p*\>ce4verbaal Vilde Lustrum van het Collegium Theo- logicum c.s. Het Collegium Theologicum c-s. „Concor dia Res Parva Greecit" té Leiden zal op 9 en 10 Maart a.s. zijn 35-jarig bestaan luister rijk herdenken. Vele oud-leden zullen die dagen de oude academiestad bezoeken om met leden dit geboortefeest te vieren. Be halve de gebruikl ij-ke feëstmaatlijden, zal er ook een belangrijke werkvergadering ge houden worden, waaraan ook vele oud-leden hunne medewerking zullen verleen en. Het programma vermeldt: Openingsrede dcor den praeses, E. Po&tma, in de Acade mie; liturgische dienst onder leiding van ds. P. D. Tjalsma in de Rem. Kerk; lezing over „Heilige Gemeensoha-p", door prof. dr. G. van der Leeuw met sohriftel. critiek van prof. dir. G. J. Thierry; exegese door prof. dr. D. Piooy; verhandeling door prof. dr. J. de Zwaan; voordracht door prof. dr. A. Ee'khof. Van de tegenwoordige leden vinden wij ook eenige namen op het programma, nJ. een kleine lezing van G. W. Korevaar met schriftelijke critiek van J. Nienhuis, terwijl J. D. Michon en P. J. van Leeuwen een stelling zullen houden. Üt': 36 jaar trouwe dienst. Hedenmorgen had op de binnenplaats van de Morschpoortkazerne een zeldzame plechtigheid plaats. De saldaat J. Verbree herdacht heden het feit, dat hij 36 jaar in militairen dienst had doorgebracht. Dit niet vaak voorkomend feit, werd feestelijk gevierd en ter gelegenheid van dit jubi leum werd de heer J. Verbree bevorderd tot korporaal en werd hem in tegenwoor digheid van officieren, onderofficieren en manschappen de gouden medaille voor trouwen dienst uitgereikt. Nadat het Kon. Besluit was voorgelezen spelde overste le Poole hem de medaille op de borst. Hiernt had in de officierscantine een huldigngsplechtigheid plaats, waar den trouwen soldaat door overste le Poole na mens de officieren een rookstöel aange boden. Vervolgens werd Verbree in de on- derofficierscantine gehuldigd. Hier voerde namens de onderofficieren adjudant Geene het woord. Deze begon met verschillende datums te nemen n.l. de indiensttreding, het naar Indië gaan, met groot verlof en ten slotte zijn tegenworodige standplaats te Katwijk. De taak die hij in Katwijk heeft is wel een nederige doch deze is toch onmisbaar. Met raad en daad heeft Verbree steeds de onderofficieren ter zijde gestaan. Als blijk van dan bood spr. hém een zilveren horloge met ketting aan. Als verwoed visscher werd hem ten slot te een teekening overhandigd waar hij als visschend soldaat werd voorgesteld, ter wijl een paar nieuwe hengelstokken het gehe! completeeerde. Hierna trad een korporaal der Politie- troepen naar voren die hem een kistje sigaren offreerde, terwijl namens de onder officieren van het 6e Reg. Veld-art. een rooktafel werd aangeboden. Hierna werd naar de soldatencantine gegaan, waar hem door de soldaten bij zijn hengels het beuoodigde vischgereid werd gegeven. Hierna dankte Verbree harte lijk voor de wijze waarop men hem gehul digd had. Gistermiddag is ten huize van C. N. S. in het Pieter Huibershof een schoor steenbrandje ontstaan dat evenwel spoe dig door de brandweer kon worden ge- bluscht. Den 18den Februari a.s. zal de hoofd agent C. Klay den dag herdenken, waar op hij vóór 25 jaar in politiedienst kwam. MUZIEK. Dr. Ludwig WüIJner. Daar stond hij weer de grijze kunste naar nog altijd de koning van het ge sproken woord. Nog altijd nog meer zouden wij mogen zeggen. Want vonden wij steeds, dat dr. Wüllner het hoogst be reikbare bereikt had, wij vonden hem nu in zijn uitingen boven alles de vertolker van de ware schoonheid, eerlijk eenvoudig en verpuurd. Nog altijd is hij de groote plastieker, (die de eigene gewaarwordingen op ons overbrengt, gestalte geeft aan de gedach ten), de dramatiseh-romantieker. Als kind haast nog, maakten wij de voordrachts avonden van Dr. Wüllner mede. Veel zal er boven ons bevattingsvermogen zijn ge weest, ongetwijfeld. Maar wat zeker is, wij zaten geboeid, verslagen zelfs naar zijn wonderlijke gave te luisteren. Later weer, telkens als wij hem hoorden sloeg hij ons mei zijn machtig declamato risch talent in de boeien. Zijn ki-achtig klinkend geluid, zijn indrukwekkende ver schijning, zijn levendige gelaatsuitdruk king, zijn gebaar, voordracht, spreken in mezzo-voce en fluisterstem, 37les vormde één geheel, zoo overeenkomend als men wel nooit meemaakte. En nu is alles rustiger van impulsie, gedegener, soberder van plastiek gebaar en klank, met de bezonkenheid van een groot en fijn-voelend dichter. Misschien iet-s minder gloedrijk maar inniger van in houd en ontroering, zijn woord-accentua ties bezonken, de toonvloeiing, poëtisch en kunstzinnig. In een zestal gedichten van Goethe; zijn voordracht overtrof hier alles. Hij gaf ons Goethe in zijn romantiek, zijn omvat- i tende wijheid, zijn klassieke verheven- 1 heid in zijn dramatiek en streven naar I vrijheid. In bewondering staan wij voor i de gedachten-verbindingen, de uitbeelding in bewogenheid, zooals deze kunstenaar ze ons geeft. Dat hij de^ontleder is van alle mogelijke ge voel sferen', en met zoetklin kende lyrische toonsujnsels weet le stree- len, wie het nog ailpt ondervond, heeft het dan nu kunnen aim voelen. En dan zijn geest, zijn zin vóór humor, met zoo'n hui- j tengewoon jeugdig talent naar voren ge bracht-. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Mooi „Das Marchen von der NachtigalJ" pprookje van Andersen muziek van Winternitz. Het uithoudingsvermogen is enorm. In een wonderlijke kleurenmenge ling geeft hij réaliteit aan het woord, dat leeft en werkt en suggereert. Is het wonder, dat de menschen na „das Hexenlied", van Wildenbruck-Schillings, zeer onder den indruk waren van zijn ma gistrale zeggingskracht? Vergeten mag niet worden, hij die hem daarbij secun- deert, Coenraad Bos, onze landgenoot (van geboorte zelfs stadgenoot). Deze is een samenwerker, die een plaats inneemt, be langrijker dan menigeen zich voorstelt. Spreekt men van Dr. Wüllner als zanger, als déclamator, dan is daaraan onafschei delijk verbonden de figuur van den pia^ nist Coen Bos, die de afstand tusschen vers en muziek heeft weten aan te vullen door zijn meesterlijke wijze van musicee- renklank en rythme overeenbrengend met klank en rhythme van het gesproken woord. Men was in extase, en bracht hem een langdurig en spontaan applaus, zoodat de volle zaal (Foyer) ervan daverde en Dr. Wüllner, die dit huldebetoon gulweg met Bos deelde, herhaaldelijk teruggeroepen werd. J. K. BIOSCOPEN. Trianon. Vastenavond is de rechte tijd voor een luch tige ontspanning. Al gaan we ons hier boven den Moerdijk niet te buiten aan carnevals- pretjes, toch is het ook in ons gewest gebruik om den Vastenavond uit te gaan. Het Trianon- theater biedt daartoe deze week een prachtige gelegenheid. De directie zorgde voor een echt vastenavond-programma, dat door volwasse nen met pleizier zal worden bijgewoond. Ieder mensch heeft in zijn binnenste een neiging om gaarne een keertje te griezelen. Men noemt dat een „gezonde griezel"; de film vóór de pauze „Het eiland der verloren sche pen" heeft alle eigenschappen om de haren te berge te doen rijzen. Het is zulk een opeen stapeling van sensationeele gebeurtenissen, dat, vermoedelijk onwillekeurig, deze film ook een komisch tintje heeft gekregen. Bijzonder geslaagd is de film „Paramount op parade", die na de pauze draait. Het is voor het eerst, dat een (gedeeltelijk) Hollandsch- sprekende film wordt vertoond. Thans eerst blijkt, hoe 'n gemis het is, dat er geen Hol- landsch-sprekende films beslaan. In deze film treden de bekendste para- mount-sterren op in korte stukjes, speciaal voor hen geschreven. Geschaterd is er om tafe- reelen als de parodie op „griezelfilms", de oorsprong van de apachedans, de treurige ge schiedenis van een man, die door zijn familie reeds als dood werd beschouwd, en de verma kelijke schets, die taat zien hoe vele deftige partijtjes anders zouden verloopen als ieder durfde te doen wat zijn hart hem ingaf. Aan Maurice Chevalier, de aangebedene van het vrouwelijk geslacht, is een groote plaats in deze parade ingeruimd. De Hollandsch-sprekende gedeelten worden op soms zeer geestige wijze vervuld door Theo Frenkel en Mien Duymaer v. Twist. Onze be roemde chansonnier Louis Davids behaalt in deze film een pracht succes met zijn creatie van een talensprekende verkeersagentI Een programma, dat niemand zal teleur stellen! Luxor. Er is van de film, die deze week in het Luxor-Theater draait-, een roep vooraf ge gaan, waardoor het bezoek niets te wen schen overlaat. „Sous les Toits de Paris" (Onder de Daken van Parijs) is de eerste Fransche toonfilm, die wij gehoord hebben. We mogen zeggen, dat zij wel geslaagd is. Albert Prejean zingt zijn liedjes op voortreffelijke wijze en velen zullen zijn „Sous les Toits de Paris' nazingen. Het milieu, waarin de film zich afspeelt beva'T ons echter niet. De naam duidt daar reeds op. 't Zijn beelden uit de donkere volksbuurten van Parijs, uit de kroegen en cabarets, waar lieden van minder gunstig allooi zich ophouden. Wij kunnen daarom deze film niet aanvaarden. Casino. •Hanez, Spaausche schrijver, uitgesproken volgeling van Zcèa, di>ch rasechte romam- cier, hetgeen blijkt uit zijn voornaamste werk: „Los ouart-o jeoiitis de Apocalipsis" (De 4 ruiters v. d. Apocalipsis) heeft- o.a. ook geschreven „La Bodega", welken roman we lazen owder den titel „Wijn en liefde" en die onder denzelfden naam verfilmd is. De iuhoud van dezen roman is seetari-sch- atheistisch, zwoed van sfeer en vol opstan- righeid. Ofschoon de fi'-m gel>eel anders is, komen er enkele zwoele tooneelen in voor, alsmede een moord naar aanleiding van de onteering van een meisje, die de film voor ons stempelen als „niet toelaatbaar" of „afgekeurd". WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.20' Londen 12.10</lfi New York 2.49' 4 Parijs 9-It>'/16 Brussel 34 70 Zwitserland 48.07 Milaan 13.03% Madrid 24.45 Oslo 66.64 '/2 Kopenhagen 66.64% Stockholm 66.69 Weenen 34.99 Praag 7.36% Boedapest BEURSOVERZICHT. De markt had heden een kalm aspect en de handel was Onbeteekenend. Aku's waren vast en werden gevraagd. Philips en Unielevers wei nig veranderd. Calvé Delft iets lager. Accous- tieken op peil. Ned. Fordaandeelen iets hoo- ger. In Kon. Olie vormde zich een hoekje, zij waren goed van toon en enkele punten hooger. De Amerikaansche soorten lagen buiten de belangstelling. Suikers hadden een gedrukt voorkomen. Tabakken en Rubbers waren stil en iets lager. Industrieelen prijshoudend. Mijn- waarden en Scheepvaartaandeelen geheel en al op den achtergrond. Amerikanen lager. LAATSTE BERICHTEN De onbewaakte overweg. Uit Vaassen wordt ons gemeld: Vanmorgen om half 9 is aan den onbewaakten overweg bij de wattenfabriek van de firma Utermolen de vrachtauto van den expediteur v. d. Escherst door den trein, komende uit de richting Zwol le, gegrepen. De chauffeur, een zoon van den expediteur, zag het ongeluk aankomen en wist zich bijtijds in veiligheid te brengen. De auto is totaal vernield. In het i i dood gevallen. Gisteravond had de schippersknecht J. K. het ongeluk bij het lossen van een schip in de haven te Venlo van het dek in het ruim te vallen. Hij liep een ernstige hersenschudding op en is spoedig daarop overleden. J. K. was 35 jaar en gehuwd. DROOG AMERIKA. NEW-YORK, 14 Februari (V.D.) In New- York werden in de maand Januari in totaal ongeveer 4500 personen gearresteerd wegens overtreding van de drankwetten. De positie van de Labourregeering. LONDEN. 14 Febr. (V D.) Op een ver gadering, waar de minister van handel Gra ham voor een vereenigng van ambtenaren sprak, verklaarde de minister, dat nog één of twee weken geleden verkiezingen dicht in het vooruitzicht leken en zeer waarschijnlijk wer den geacht. In de laatste dagen zijn de om standigheden echter zoodanig gewijzigd, dat alles erop wijst, dat de huidige regeering nog twee drie jaar aan het bewind zal blijven. LEIDEN, 14 Febr. Boter. Prima fabrieks- boter ƒ1.85, id. boerenboter 1.801 95. Aan voer 8/8 9/16 vaten, wegende 255 K.G. Han del vlug. 14 Febr. Turf. Per 1000 stuks 8—8.50 Lange turf geen aanvoer. 14 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 3837 stuks. Kipeieren 5.606.20, eendeieren 5.50 6. Handel matig. BOSKOOP, 13 Febr. „De Boskoopsche Vei ling". Rozen: Columbia 1.20, Tulpen 0.350.51, Cerasus Hisakura ƒ1.40, Serin gen 1.70—2.20, Prunus triloba ƒ0.90—1.20, Narcissen .200.49. NOOTDORP, 11 Febr. Vrije veiling. Aan voer eieren 6088 stuks. Kipeieren 5.507, eendeieren 6.90, kippen 0.751.75, hanen 1.30, kaas 38 ct. per pond. ALPHEN AAN DEN RIJN, 13 Febr. Groen- tenveiling. Spruitkool I 20.1025.10, Uien 1.801.90. Seldery 5.406.20( Knolselde- ry ƒ6.107.60, prey 5.90. Bloemkool II 1415, Savoyekool 7.908.60, Roodekool 9—9.10. 12 Febr. Melkvelling. Aanvoer 6900 L. Middenprijs 8.per 100 L. 12 Febr. Eieren. Aanvoer 6240 stuks. Kip eieren 66.70, eendeieren 55.50. Populaire avond cursus 3 uur p.w. f 10.- p. geh. cursus I Uitsluitend E BREESTR. 159 Dinsdag 17 Febr. a.s. (Vasten avond) 8'/. in den Schouwburg Jeugdspel naar do boeken van Cissy van Marxveld onder regio van Mevr. Lijke-Sytsma, wordt door do jonge spelers van „Ja cob Cats" ten Tooneele ge bracht. Eén voorstelling. Dipl. Toegang tot de bovenrangen a 50 ct. cn bovenrangen 25 ct verkrijgbaar hij den 'Secretaris Oude Singel 14, Tel. 889. 2000 een flink pakhuis a. d. Lan- gegracht No. 33. Tevens ge schikt voor werkplaats. Di rect te aanvaarden. Huur prijs 400.— per jaar. Te bevragen: N. V. Leidsche Expl. Mij. van Onroerende Goederen, Stationsweg 18, Leiden. 1927

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3