UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING ZATERDAG 14 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHp COURANT EERSTE BLAD"^— PAG. 2 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK De heer Vos (lib.) sipreelofc zijn waar- ileering uit voor hetgeen de Regeering ten aanzien van de werkloosheidsverzekering gedaan. Het is jammer, dat de Regee niet vroeger is gekomen met de verlen van de uitkeermg; dan zou misschien steun verleening zijn beperkt. Heeft de al een indruk van hetgeen die verlenging zal kosten? Is dat 2 1/2 of 3 mil Hoen? De Minister van A rrb e i dHet meer! Motie-Vos. Ten slotte dient spr. een motie in, lui dende: „De Kamer, van oordeel dat de ernst der risós bijzondere maatregelen ten opzichte ran de werkverruiming noodzakelijk maakt; de Regeering uit de uitvoering van werken, zooals de aanleg van en bruggen over kanalen en rivieren mogelijk te bespoedigen; en gaat over tot de orde van den dag." Mevr. B a k k e rN o r t (V.D.) deelt ?enige cijfers mede omtrent den omvang der werkloosheid in verschillende vakken, met betrekking tot de vrouwen. Demagogie. De heer Van der Meys (R.K.) pro testeert tegen de demagogische wijze waar op ioi „Het Volk" over do actie van de ka- :holieke arbeiders wordt gesproken. Het Vakverbond heeft reeds in October de R'eaeering een adres aangeboden, ari-n werd aangedrongen op werkverschaf en werkve ruiming, en een ontwerp- werd opgenomen. Dat waren daden en daarmee worden de werkloozen aeter gehoupen dan door het houden van revolnitionnaire redevoeringen. De steunregeling van den minister biedt goeds al zou het. R.K. Werkliedenver nog tevredener zijn geweest als b.v. Regeerinig de geheele kosten ran de ver enging der uitkeering voor rekening ran iet. Rijk had genomen. Met den heer Snoeek Henkemans is spr. iet eens, dat een wettelijke regeling van de werkloosheidsverzekering een staatsbelang Voor verschillende toezeggingen, door minds ter gedaan ten aanzien van een uitvoering der steunregeling, is >pr. hem dankbaar, al blijven er voor hem log wel enkele wenschen over. De vergadeing wordt te 6 uur verdaagd x*t Dinsdagmiddag 1 uur. Statuten Dekenale Jeugdraden. Donderdagavond te 7.30 uur kwam de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer. Secr. H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. De voorz. open de de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd. Alle ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Kees Jan Koenebrug. Voorstel algeheele vernieuwing Kees Jan Koenebrug te Stompwijk. De heer Wil lem se vraagt, of B. en W., wat de expeditie betreft, uitsluitend inwoners van Stomp wijk zullen nemen, omdat dit niet juist omschreven staat. Met het bestek en de teekening kan hij volkomen accoord gaan en alles ziet er keurig uit. Hij vraagt de in de teekening aangegeven 4 betonnen paaltjes hooger op te trekken en deze dan des avonds van electrisch licht te voor- De voorz. zegt, dat de werkloozen uit de gemeente voorgaan en wat de expeditie betreft, is het ook de bedoeling van B. en W. deze aan inwoners van Stompwijk te gunnen. De voorz. is tegen verhooging der paaltjes, doch zal een en ander nog in een wethouders vergadering bespreken. De heer Verheijen kan met het voorstel volkomen accoord gaan. Hij vraagt, hoe het staat met de reconstructie Broekweg. De voorz. zegt inzake de B-oekwc te kunnen mededeelen, dat in de wethou dersvergadering van Zaterdag a.s. mei over de laatste besprekingen zullen ge voerd worden en de zaak zeer waarschijn lijk in de volgende vergadering aan de or de komt. De heer de Lange kan eveneens met. het voorstel van B. en W. volkomen accoord gaan en dankt B. en W., dat zij nu in de zen tijd van werkloosheid met dit voorstel zijn gekomen. De heer Hoogeveen vraagt, of inzake de stootpalen de noodige maatregelen ge nomen zijn en of de brug nu niet kapot ge varen kan worden. De voorz. zegt, dat hierin is voorzien en alles in orde is. Er worden dan nog besprekingen ge voerd over een los- en laa-dplaats, enz, terwijl de heer Waayer vraagt om 4 ringen aan de brug aan te brengen voor het op hangen der brug bij eventueel ijs. De voorz. zegt t-oe een en ancler nader te zullen bespreken, waarna het voorstel van B. en W. z.h.s. wordt goedgekeurd. Het voorstel tot wijziging verordening aanwijzing stemlokalen voor verkiezing le den Tweede Kamer Staten-Generaal, Pro vinciale Staten en Gemeenteraad, wordt z.h.s. goedgekeurd. Benoeming leden stembureaux. Voor het hoofd-, tevens centraal-stem- bureau worden benoeiqd: als voorz. de burgemeester, plaatsverv. voorz. wethouder van Wijk; leden de heeeren v. d. Bosch, Mooijman en Verheijen en tot plaatsver- vangede leden de heeren Small, de Lange en Hoogeveen. Voor stembureau 1 (raadhuis te Leid- schendam) worden beqoemd als voorzitter de burgemeester, plaatsverv. voorz. de heer de Langeleden de heeren van Dam en de Lange en plaatsverv. leden de heeren Scholtes en de Groot. Voor stembureau II (Veenweg) als voorz. de heer Mooijman plaatsverv. voorz. de heer v. d. Meer; leden de heeren Willemse en v. d. Meer en plaatsverv. de heeren L. C. Mooijman en P. Mooijman. Voor stembureau III (Boortschap Stomp wijk) als voorz. wethouder v. d. Bosch olaatsverv. voorz. de heer Hoogveen; le ien de heeren Waaijer en Hoogeveen en olaatsverv. leden de heeren Fleuren en Steijnman. Voor stembureau IV (Wcstvlietweg) als voorz. wethouder van Wijkplaatsverv. voorz. de heer Verheijen leden de heeren Small en Verheijen en plaatsverv. leden Je heeren Lucas en Sohencke. Benoeming leden Commissie tot Wering van Schoolverzuim. De voorz. zegt, dat momenteel 6 leden in deze commissie zitting hebben, doch B. en W. willen een 7e lid benoemen om zoo doende bij evenlueele stemming een oneven getal te hebben; dit 7e lid zal echter later worden benoemd. Bij de gehouden stem ming worden de 6 zittende leden met meerderheid van stemmen herbenoemd, n.l. de heeren Keukenmeester, v. Wijk. Steijn man, Fleuren, Mooijman en v. d. Bosch. Een ingekomen vraag van den heer v. d. Meer inzake vergoeding onkosten, enz. van den onlangs plaats gehad hebbenden brand bij den heer de Vreede, zal de voorz. na der onderzoeken en in de wethoudersver gadering besprekenhij zal dan in de vol gende vergadering de vraag nader beant woorden, waarmede de beer v. d. Meer ac coord gaat. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zuster Josephine f Deze week overleed in het St. Joseph- gesticht alhier op 64-iarigen leertijd de Eerw. Zuster Josephine, in de wereld mej. S v. d. Wetering, van de Congregatie van den H. Jo seph te Amersfoort. AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg de R.K. Volksbond alhier. Voor een overvolle zaal opende de voorz., de heer M. Heiman, deze vergadering met den chr. groet, en een wel komstwoord tot den geestel. adviseur en den spreker van dien avond en de leden. Na het zingen van het Bondslied worden de notulen gelezen, waarop geen aanmerkingen worden gmaakt. Bij de mededeelingen werd de vergadering bekend gemaakt de te houden meeting te Utrecht, ter herdenking der door Paus Leo XIII uitgevaardigde Encycliek Rerum Nova rum. Om een reisfonds hiervoor te stichten, daarop wenschte men nader terug te komen. Aan een Hollandsche priester te Weenen, die in financieele nood verkeert, zal een klein of fertje uit de kas worden gezonden. Voorts werd de mededeeling gedaan, dat het bestuur voornemens is prijsopgave te vragen aan den heer J. Berends, om in onze plaats een film- vertooning te geven. Het voorstel van het be stuur werd warm aangemoedig door den gees telijk adviseur. Deze zou gaarne op 't doek in beeld zien de reis van den heer Berends te te voet naar Rome. De vergadering gaat hier mede volkomen accoord. Aangezien geen nieuwe candidaten zijn in geleverd, wordt geen wijziging in het bestuur gebracht. Ook de voorz. wordt bij acclamatie herkozen. De voorz. dankt alle herkozen be stuursleden voor hun arbeidzaamheid in het afgeloopen tijdperk. Dan vraagt de geestel. adviseur het woord en wenscht de voorz. ge luk met zijn herkiezing. Vervolgens uit spr. enkele woorden van groote dankbaarheid over de activiteit en saamhoorigheid thans in dit bestuur, waarvan spr. op vergaderingen en be stuursvergaderingen getuige is (applaus). Door den districtsbestuurder, den heer Stein- metz, worden een 12-tal nieuwe leden geïnstal leerd. Hun wordt het insigne op de borst ge speld, onder de aanmoediging dappere strij ders te zijn in onze rijen. Dan volgt de jaarlijksche uitloting der ren- telooze aandeelen van het bondsvaandel. Daar menige uitloting als gift wordt geschonken, wordt het uitgetrokken bedrag bijna dubbel uitgeloot. Hierna wordt door den heer Stein- metz een zeer geanimeerde en leerzame lezing gehouden over de totstandkoming der Ency cliek Rerum Novarum. Spr. geeft een vergelij king met de vroeger toestanden op geestelijk en maatschappelijk terrein. De heer Steinmetz had na zijn lezing een luid applaus in ont vangst te nemen, alsook een welgemeend woord van dank van den voorz. voor zijn leer zame lezingen. Het volgende punt der agenda is: de tom bola. Ieder lit beproeft gratis zijn geluk, ieder valt een aardig en practische prijs ten deel, o.a. een hoofdprijs: een wollen deken, ook nog moltondekens en verdere huishoudelijke en consumptie-artikelen. Dan volgt een tweede verloting, doch dezeniet gratis, want men is in de geheele afdeeling de „Volkskrant" gaan lezen, waarvan op deze wijze de kosten bestre den moeten worden. Het bestuur is actief in deze te werk gegaan en is de neringdoende in de afdeeling afggaan voor en prijs of prijsje. Deze verloting had een zeer geanimeerd verloop. Groote vroolijkheid heerschte bij het uitloten van 'n paar zijden dameskousen of een kindermutsje. De loten die waren overgescho ten werden bij opbod verkocht. Zoodoende werd aardig tegemoet gekomen in de onkosten voor genoemd doel. Dan nog werd door den voorz. bekend ge maakt, dat men zich op kan geven voor deel name aan den Stillen Omgang, als naar ge woonte bij den heer Th. Verhagen. Bij de rondvraag gekomen verlangt niemand het woord, waarna de voorz. de vergadering sluit met gebed. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.62, ZOETERWOUDE (H. Rijndijk). Volksbond. Gisterenavond hield de R.K. Volksbond, afdeeling Zoe'erwoudeLeider dorp een vergadering in het patronaatsgebouw onder leiding van den voorz., den heer I. J. Klaver. Voor deze vergadering was nogal belangstel ling. Ook waren aanwezig pastoor Meijer en de heer v. d. Akker, lid van het Centraal Be stuur. Na lezing der notulen werd door den heer Mank als afgevaardigde naar den Cen- tralen Raad verslag uitgebracht van de laatst gehouden vergadering. Dit verslag gaf aan leiding voor uitgebreide discussies, waarbij het Centraal bestuurslid v. d. Akker en Mank veel verschil van meening hadden. Tenslotte werd het verslag voor kennisgeving aangenomen. Van de tooneelvereeniging „Liefde voor Tooneel" was bericht ontvangen, dat zij geen besturslid van den Volksbond in hun bestuur wenschte te accepteeren. Op een vraag van den voorz. verklaarde de heer v. d. Akker, dat dit voor zulk een vereeniging als regel misschien wel wenschelijk maar niet noodza kelijk was. Over de kwestie van een door nalatigheid verloren civiele zaak. welke door het advies bureau van het Centraalbestuur in behande ling was genomen, volgde een uitgebreide discussie, waarbij tenslotte bij meerderheid van stemmen werd besloten de schuld aan het betrokken lid te vergoeden, en aan het Cen traalbestuur te verzoeken om terugbetaling. Wegens het vergevorderde uur werd de in leiding van den heer v. d. Akker uitgesteld, waarna de veregadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. DIAMANTEN JUBILEUM. W. F. Verhey van Wijk. Gisteren was het 60 jaar geleden, dat de heer W. F. Verhey van Wijk werd opge nomen op lS-jarieen leeftijd in de textiel fabriek van de firma Gebrs. van Wijk en Co. Na een' grondige studie gemaakt te hebben van de wolfabricatie, werd de heer van Wijk .in 1879 met de administratieve leiding belast, waarna hij in 1SS2 lid van de firma werd. Op 1 Jan. 1921 is de zaak een N.V. geworden, die thans onder direc tie staat van den jubilaris, zijn zoon, de heer J. G. J. Verhey van Wijk en de heer B. Corts. Binnenkort hoopt ook een klefnzoon van den jubilaris zijn intrede in de fabriek te doen. waarmede de zesde generatie van de familie van Wijk zich aan de firma zal verbinden. De fabriek verschaft momenteel aan 500 arbeiders en arbeidsters dagelijksch werk. De personeelsbelangen zijn- steeds op uit nemende wijze behartigd. Van 45 jaren her bestaat reeds een pensioenregeling, terwijl de ziekteregeling, die door de nieuwe Ziektewet overbodig is geworden, reeds 60 jaren bestond. De heer Verhey van Wijk heeft naast de grootmaking van zijn fabriek zich ook gewijd aan vele andere belangen. Hij was negen jaar lid van den gemeenteraad, 25 jaar van de Kamer van Koophandel, waarvan 15 jaar als voorzitter, bekleedde verschillende functies in de Mij. voor Nij verheid en Handel en was bestuurslid van verschillende andere corporaties en ver- eenigingen. Ondanks zijn hoogen leeftijd denkt hij er nog niet aan te gaan rusten. Zijn arbeid is hem daarvoor te lief. Gistermorgen is de heer Verhey van Wijk met zijn echtgenoote in het kantoor gebouw aan de Heerengraoht gehuldigd door het personeel, waarvan alle groepen waren vertegenwoordigd. Achtereenvolgens werd hefc woord ge voerd door den mede-directeur, den heer B. Corts en door den heer Fortanier na mens het personeel. Aan bet slot van zijn toespraak ver zocht de heer F. den jubilaris eu zijn echt genoote hem te willen volgen naar de gang, waar hij hem najxiens het geheele personeel een in den muur aangebrachte en in marmer en brons vervaardigde pla quette aanbood met de beeltenis van den jubilaris en de volgende opdracht: W. F. Verhey van Wijk. 1871 Februari 1931. Ter herinnering aan het 60-jarig jubileum van den heer Willem Frederik Verhey van Wijk bij de N.V. Textielfabriek voorheen Gebrs. van Wijk en Co., opgedragen aan de directeuren, de heeren: W. F. Verhey van Wijk, B. Corts, J. G. J. Verhey van Wijk. Het gezamenlijk personeel. e heer Verhey van Wijk dankte in een aardige toespraak voor de hem gebrachte hulde, daarbij herinnerende aan tal van voorvallen uit het verleden. Gistermiddag had in Huize Bruyns een receptie voor het personeel en anderu belagstellenden plaats, welke zeer druk was bezocht. Naar wij vernemen heeft de heer B. Hum-man het voornemen zich bij de a.». raadsverkiezing niet meer voor het lid maatschap beschikbaar te stellen. Dit nummer bestaat uit drie bladen Hinderwet. <*t' Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek va«n: a. C. Bl'oot J.Rzru om vergunning tot het oprichten van een 1 imonad e f a-briek in het perceel Kicks teeg No. 7, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie G, No. 1400; b. C. O. ran dein Bosch om vergunning tot heit oprichten van een wasoh- en s-txijlk- inrichting, in het perceel Zoeterwoudsche Singel No. 11, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M No. 1162. c. A. Cancrinus om vergunning tot het oprichten van een melkinrichting in het perceel Oude Vest No. 197, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie H, No-s. 3291 en 3274. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 28 Febru ari e.k. de® voo-rmdddagis te half elf uren in het perceel Rr eest ra at 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Zondag. 12 1/2-jarig jubileum van de A. R. K. A., 9 uur, H. Mis in de „Voor zienigheid'', waarna ontbijt; 3.00 4.30 uur Receptie Zitavereeniging P. K. Koorsteeg 15; 7.45 uur Feest avond Concertzaal „Zomerlust". Zondag. Vastenavonduitvoering Vereen. Dilettanten Concordia 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren de Graaff, Janssens, Muyzert en Veldhuyzen. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maan da 9 tot en met Zondag 15 Febr. a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg' 12, telefoon 594. T00NEELWEDSTRIJD LITTERIS SACRUM. De laatste concurrent in den tooneelwed- strijd voor de Kon. Leterlievende Vere-eni- ging „J. J. Cremer" uit Haarlem, verscheen gisteravond op de planken van den Schouw burg. Volgende week zal Lit te ris zelf nog eenmaal spelen fcet besluit en tevens de door de jury toegekende prijzen uitreiken. De Haarlemmers hadden een vroolijk spel uitgekozen, getiteld „Ramon Ta mei lo, de held van het witte doek", een drie-bedrij vig spel door den heer H. Bakker, die te vens zijn eigen stuk regisseerde en boven dien een der hoofdrollen vervulde, n.l. die van dr. Frans ran Berlevoord. Een al-round. tooneelman- De kwestie is deze: Frans ran Rerlevoord is doctor in de oude talen en 41 jaar oiud, dat wil zeggen, precies 20 jaar ouder dan zijn vrouwtje. De doctor is een goede kerel, maar sna.pt niet, dat zoo'n jong vrouwtje wel eens dwepen kan met 'n romantisohen filmheld. Ofschoon deze held van het witte doek mijtten ver weg is, in Holly woord, is hij razend van jalouzie en met behulp van zijn vriend mr. Menno v. Eckeren gaat hij trachten zijn vrouwtje dat dwepen met ro mantische fimhelden af te leeren. Ramon Tamelilo komt naar Europa, maar mr. v. Eckeren zorgt er voor, dat hij ook naar Holland komt. Dat is te zeggen: het dwe pende vrouwtje meent-, dat het de onverge telijke TamelOio is, in werkelijkheid is het een cabaret-artist. Dat moet- natuurlijk mis- loopen en 't loopt ook mis. Man en vrouw zien elkaar in geen veertien dagen, het vrouwtje heeft haar intrek genomen bij haar moeder. Mr. v. Eckeren praat- al over echtscheiding, maar dan konut de crisis, en het eind is natuurlijk een algeheele ver zoening. Een aardig, vlot en afwisselend spel, dait uitstekend werd gespeeld. De Haarlemmers beschikken over benijdenswaardig goede krachten, vooral mej. Jeanne de Groot, als het jonge vrouwtje beschikt over een talent dat menige beroepsartiste haar zou benij den. Prachtig was ook het- samenspel van de beide vrienden Frans en Menno, de hee ren H. Bakker en A. Schinkel, waarbij als Dritte im Bimde de heeren C. J. C-romibouw vlot, los en levendig den ca-baeet-artist uitbeeldde. De overige bijrollen maakten het geheel sluitend. Vanavond wordt de voorstelling herhaald. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 3290. J. C. ran Dijk. Leiden, Nieuw steeg 17. Boekhandel en Boek binderij. Uittr. E.: J. G. van Dijik, Leiden, d.d. 9 Febr. 1931. Wijz. handelsn. thans: Firma J G. van Dijk (N. Rakhuyzen). 1874. P. de Best in liquidatie. Katwijk aan Zee, Tremstraat 22. Reederij van visschers- vaartuigen. N. Liq.: D. Parlevliet Dzn., Kat wijk aan Zee; J. de Best, Katwijk aan Zee. A. Ouwehand Dzm, Katwijk aan Zee; M. Parlevliet, Katwijk aan Zee; O. A. Velt- kamp, Katwijk aan Zee. Gistermiddag is door de politie een 12- jarige echolier aangehouden, die zich op de Breestraat had schuldig gemaakt aan winkeldiefstal van chocolade. Op het politiebureau gaf het veelbeloovend jongmcnsch een valsohen naam op, dien hij eerst stokstijf volhield, maar later in zijn juisten naam veanderde. Het Bestuur van den Diocesanen Jeugd in het Bisdom Haarlem deelt volgens „St. Bavo" mede, dat mgr. Aengenent de Statuten van de Dekenale Jeugdraden heeft goedgekeurd, en bepaald, dat deze thans voor alle Dekenale Jeugdraden dienen ge te worden. Kerkwijdingen in 1931 in het bisdon^ Haarlem. Voor dit jaar 1931 zijn volgens „St. Ba- fo" vastgesteld de volgende kerkwijdingen: 18 Maart Schermer H. Michael en 2 Octo- Lis se H.H. Engelbewaarders. In verband met het regelen der ver werkzaamheden zal Z. D. H, de het bijzonder op prijs stellen, nu te vernemen, welke kerken dit iaar zullen geconsacreerd worden, en on geveer op welken tijd dit zal kunnen ge- ichieden. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Paters Jezuïeten. Z. D. H. den Bisschop van Haarlem heeft tot kapelaan de volgende weleewr. Pa- :ers: Amsterdam (H. Ign.) J. v. Dint-er 3.J.; Rotterdam (O.L.V.O.O.) W. de Kuy- 3er S.J., die assistent was te Amsterdam ,'H. Franc. Xav.); tot assistent te Am (H. Franc. Xav.) Hoogstraten en F. Huygen S.J., die kapelaan was Rotterdam (O.L.V.O.O.). „St. Bavo". KATWIJK. Bezoek van de Koningin. H. M. de Koningin heeft gistere-nmid- lag met- gevolg te paard een tocht door le Wassenaarsrhe duinen gemaakt. Te 4 uur kwam men te Katwijk aan, op den boulevard bij de Willem Beu- szoon straat twee hofauto's klaar ston- waarin naar Den Haag werd terug gereden. HILLEG0M. GEMEENTERAAD. De Raad. dezer Gemeente hield gister- te 1.45 uur een openbare vergade ing. Voorzitter: mr. D. F. Pont, Burge- neester; aanwezig 9 leden. Afwezig de leeren Van der Schoot en De Wreede. Aankoop van grond voor'de verbreeding Ier Vinkenlaan. De voorzitter geeft nog een korte toe- ichting. Door de gunstige omstandigheid, lat de villa momenteel onbewoond wordt, ijn we in staat, deze zaak zoo spoedig te egelen; wordt het huis verkocht, dan zou- len we misschien met den nieuwen cige- laar in moeielijkheden kunnen komen. B. in W. willen van de gunstige gelegenheid jebruik maken en stellen voor, tot aan loop over te gaan. Met alg. st. wordt tot aankoop besloten. Subsidie-aanvragen ten behoeve van bizoudere bewaarscholen. De subsidie wordt conform het prae-a-dvies van B. en W. mer algemeene stemmen verleend. De voorzitter zegt, dat is ingekomen een adres van den Hillegomschen Bestuur- dersbond, verzoekende de ongehuwde werkeloozen, die uitgetrokken zijn. bij de gemeentelijke werkverschaffing te werk te stellen. Van de afd. Hillegom van den Ned. R. K. Volksbond en van den Chr. Best-uurdersbond- is een adhaosie-betui- ging ingekomen. De voorzitter leest deze voor. B. en W. zullen volgende vergadering met praea-dvies komen. Tot directeur van openbare werken werd benoemd de heer K. J. van Gemers. Hierna sluiting. Geboren: d. van G. Veldhuijzen van Zanten-Van Hoeken; d. van L. M. Oort- huis-Borm; z. van P. II. A. van de Reep van der Veldt. Ondertrouwd: L. G. Uitendaal en N. Duijzers. Getrouwd: M. C. Kokkelkoren en J. J. Rijnbeek. Overleden: D. A. A. C. Tempelman, weduwe van G. H. Beuma. P. van Rui ten m. 85 j. W. C. Krieger m. 63 j. RIJNSBURG. Boerenleenbank. Deze instelling hield haar jaarverga-dering in het veilinggebouw „Flora" onder voorzitterschap van den directeur, den heer T. Kralt, die het ope ningswoord sprak, waarin gewezen werd op den groei der Bank en tevens in herinne ring gebracht de opening van het nieuwe Bankgebouw in 1930. De secr., de heer G. v. Delft, las notulen en jaarverslag, waarna het verslag volgde van den kassier, den heer Jos. Kromhout Hieruit vermelden we, dat het ledental be draagt 364. De omzet bedroeg over 1930 13.000.000. Er zijn 578 spaarders, die te vorderen hebben 412.8S1.41. In 1930 was ingelegd 403.364.01, teruggehaald 320.549.83. Het aantal Rek. G'rt.-houders bedraagt 364. De ontvangsten in Rek. Crb. bedroegen in 1930 5.915.203.44, de uitga ven 5.840.831.29. De winst bedroeg over het afgeloopen jaar 8.629.44. De reserve kas is groot 30.497.73. De kassier had woorden van lof in ontvangst te nemen van den voorzitter voor de uitstekende wijze, waarop hij zijn taak vervulde. De vergade ring toonde instemming met deze woor den door applaus. De balans werd na nog eenige toelichting goedgekeurd. Uit de ver gadering werd de vraag gesteld of rente verlaging niet mogelijk was, hetgeen vol gens het bestuur niet aan te bevelen is. Bij een omzet van 13 millioen is 8600 winst niet veel. De rente voor spaargelden werd met Yt verlaagd. De aftredende be stuursleden, de heeren D. v. Egmond Nicz. en Alb. Zandbergen, werden herkozen. De aftredende plaatsvervangende bestuurs leden, de heeren Jac. v. d. Eijkel Gz. en P. Kort idem. Na rondvraag sluiting der vergadering.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2