Bij Griep BUITENL. BERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 14 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Influenza en gevatte koude zullen Mijnhardi's Grieppoeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 cent en per doos 45 cent. Zoowel op de poeder als op de doos staat de naam Mijnhardt. Let hierop. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. 1975 Brand te Haarlem. Gisteravond acht uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken -f? -*rn speel goedwinkel „de Stad Neurenberg' aan de Kleine Houtstraat te Haarlem. Onder leiding van haar commandant wist de brandweer met een drietal slangen op de waterleiding het vuur te beperken tot een binnenbrand. Het inwendige van het perceel brandde bijna geheel uit, terwijl groote voorraden speelgoed verloren gingen. Verzekering dekt de schade. Dynamietpatronen gevonden. In den Weteringermeerpolder werden door arbeiders nabij den Zuiddijk vele dy namietpatronen gevonden, welke in linnen hulzen verpakt waren en waarvan som mige patronen een lengte hadden van on geveer 25 c.M. Door de vochtige weersge steldheid waren zij onbruikbaar geworden, doch zekerheidshalve heeft men ze door gesneden en onschadelijk gemaakt. De pa tronen zijn vermoedelijk achtergelaten door een Duitsche firma, welke in voornoemden polder destijds proeven nam om door mid del van dynamietpatronen kavelslooten te maken, welke proeven echter zijn mislukt. Op heeterdaad betrapt. Gisternacht heeft een tot nu toe onbe kend gebleven persoon zich toegang ver schaft tot het benedenhuis van een per ceel in de Marcusstraat te Amsterdam. De bewoonster van het huis, die te bed lag, schrok wakker, doordat zij in de kamer meende te hooren loopen. Zij stond onmid dellijk op en liep de gang in, waar zij tot haar schrik een man ontdekte, die, naar zij later verklaard heeft, een masker droeg. Zeer kordaat greep de dame een spiegel, die aan den wand hing en sloeg daarmede in de richting van den indringer, die on middellijk de vlucht nam. Er wordt niets vermist. De politie heeft de zaak in on derzoek. Vechtpartij te Zwartemeer. De maréchaussee heeft gevankelijk naar Assen overgebracht en in arrest gesteld de drie vermoedelijke daders van den moord op een zes-en-veertig-jarigen man te Zwar temeer, bij welke vechtpartij verscheidene personen verwond werden. Het zijn drie ongeveer twintigjarige arbeiders. Inbraak in een klooster. In het leegstaande klooster, het voor malige kasteel Oud-Ehrenstein der Fran- sche paters Franciscanen te Kerkrade, is een der laatste nachten ingebroken. De dieven braken een deur open en hadden toen gemakkelijk werk om in het klooster te komen. Door het forceeren van andere deuren betraden de dieven alle lokalen van het klooster, welke grondig werden door zocht. Ook de kapel en sacristie werden doorsnuffeld. Uit den aard der zaak kan er slechts weinig gestolen zijn. Afpersing. In November hebben drie personen te Rotterdam een brief ontvangen van een juffrouw, waarin deze dreigde, bepaalde feiten wereldkundig te zullen maken, als zij niet eon bedrag in geld voor haar stort ten in een kiosk. De een moest 40 depo- neeren in een kiosk aan de Mathenesser- laan, de tweede 50 in die op het Van Hoogendorpsplein, en de derde 60 in die op het Kruisplein. De drie geadresseerden kenden elkaar niet, maar ieder voor zich deed aangifte bij de politie. Deze deed en veloppen, welke geen geld bevatten, bij de kiosken deponeeren. Eerst dezer da gen is er een juffrouw gekomen, om de brieven af te halen. Zij is aangehouden en opgesloten. Schroefbladen beschadigd. Het, uitgaande stoomschip „Knight of St. Michael" heeft in de Noordersluis te IJmuiden, door het breken van de achter- tros met zijn schroef op de drijfbalk der sluis geslagen, waardoor alle vier bladen ernstig werden verbogen. Bovendien werd eenige schade toegebracht aan het achter schip. Het schip is achteruit uit de sluis gehaald en heeft voorloopig in de binnen haven te IJmuiden vastgemaakt. De drijf balk werd ook eenigsins beschadigd. Een onderzoek is ingesteld, dat zal moeten uitwijzen of het schip al dan niet de reis kan voortzetten. Werkloozenrelletje te Haarlem Gistermiddag omstreeks vijf uur reed op de Groote Markt te Haarlem een man met een handwagen, waarop borden met revoiutionnaire opschriften en afbeeldin gen geplaatst waren. Een tiental werkloozen liep achter den wagen. Daar de orde verstoord dreigde te worden, nam een agent den wagen in be slag en bracht deze naar het bureau van politie in de Smedestraat. Toen de werk loozen ook die straat wilden ingaan, werd hun dit door de politie belet. Zij gingen daarop uiteen, doch één hunner moest met den gummistok gedwongen worden heen te gaan. Een ander, die bleef schreeuwen en tieren, werd naar het politiebureau ge leid, doch weer vrijgelaten. ONGELUKKEN. Acht Russische boeren doodgevroren. Tijdens een ontzettenden sneeuwstorm in het Don-gebied zijn, volgens een bericht uit Moskou, acht boeren doodgevroren, die verblind door de jachtsneeuw, den weg naar Razdornaya, de plaats hunner inwo ning, kwijt waren geraakt. Al de verbin dingen tusschen de steden en dorpen van dit gebied zijn verbroken. De geheele streek ia onder een dik sneeuwkleed schuil gegaan, dat in sommige dorpen zoo dik is, dat zelfs de daken der huizen er onder zijn bedolven. Auto trijdt op optocht in. Een personenauto reed gisteravond op een communistischen optocht te Arnstadt in, waarvan de laatste rijen door jonge vrouwen en meisjes werden gevormd. De chauffeur reed met de gewone snelheid. Een aantal personen werd aangereden, van wie vijf meer of minder ernstige verwon dingen opliepen. Er was geen politie bij den optocht aanwezig. AARDVERSCHUIVING TE LAS PALMAS. Dooden en gewonden. In Las Palmas, de hoofdstad der Cana- rische eilanden, zijn door een aardverschui ving drie huizen en verscheidene loodsen bedolven. Tot dusverre werden 3 dooden en 6 zwaargewonden geborgen. Men vreest echter, dat er nog meer slachtoffers onder de puinen liggen. ROEMEENSCH DORP GEÏSOLEERD. Talrijke huizen ingestort. Door de overstroomingen in de Donau- delta is het dorp Valkow geheel van de buitenwereld 'afgesneden. De telegrafist houdt op den zolder van het postkantoor met levensgevaar de verbinding met de belenden dorpen in stand. Volgens de be richten van den telegrafist spelen zich in het dorp hartverscheurende tooneelen af. Talrijke huizen zijn ingestort. De inwoners zijn naar de daken hunner huizen ge vlucht en verbeiden in angstige spanning hulp. SNEEUWVAL IN DUITSCHLAND. Donderdagmiddag begon het in geheel Beieren flink te sneeuwen, hetgeen tot gis termorgen bijna onafgebroken voortduurde. Op sommige plaatsen in het gebergte ligt de sneeuw een halven tot één meter hoog. Op verscheiden lijnen is het vorkeer ontwricht; vooral het autoverkeer onder vindt veel las van den sneeuwval. Naar uit München nog gemeld wordt, is te Obersdorf in de Allgau een garage in gestort ten gevolge van den zwaren druk van de sneeuw, die gisteren en in den af- geloopen nacht gevallen was. Onder de puinhoopen werden 13 auto's bedolven. Sedert Donderdagavond woedt in den Boven-Harz een hevige sneeuwstorm, waar door groote massa's sneeuw opéén worden gedreven en het verkeer dreigen te belem meren. Op het traject GoslarKlausthal Zellefeld was de storm zóó hevig, dat de auto's in de nabijheid van Auerhahn in de sneeuw bleven steken. Met sneeuwploe gen en sneeuwruimers kon men een ge deelte van den weg weer vrijmaken, zoodat gistermorgen weer van Goslar naar Hahnenklee gereden kon worden. HONGERSNOOD IN ARKANSAS. Dringend verzoek om hulp. De gouverneur van Arkansas heeft per draadlooze een oproep gedaan om onder steuning van het millioen hongerlijdenden in de door de droogte getroffen streek. Hij verklaarde, dat onmiddellijke hulp abso luut noodzakelijk was, wilde men een groote sterfte vermijden. De situatie is verschrikkelijk. Het vee sterft van honger aan den kant der wegen en talrijke gezin nen hebben geen voedsel meer. Er zijn thans 7.716.000 dolalr in het ondersteunings fonds van het Roode Kruis gestort. Hongersnood en ellende in Amerika. Tengevolge van de economische crisis en de groote werkeloosheid heerscht er in New York en in andere groote steden van Amerika een ware hongersnood en wordt er heel veel ellende geleden. In Amerika bestaat er geen wettelijk geregelde armen zorg, men kent hier geen werldoozenver- zekering of zorg voor ouden van dagen. Het groote leger der werkeloozen is uit sluitend aangewezen op de particuliere liefdadigheid. Het gevolg daarvan is na tuurlijk, dat hier veel meer ellende gele den wordt en dat de armoede scherper aan den dag treedt dan in andere landen, waar een wettige steunregeling bestaat en waar ouderdomsrente wordt uitgekeerd. Rend het middernachtelijk uur staan lange rijen hongerige menschen reeds te wachten op de uitdeeling van brood en koffie, die in de morgenuren gewoonlijk plaats heeft. Per vierkante kilometer komt er in New York veel meer ellende voor dan in welke andere stad of land waar ter wereld ook In het Parlement heeft Senator Tha- deus H. Caraway verklaard, dat er in de Vereenigde Staten iederen dag meer dan 10000 personen omkomen van honger en ellende. Aan het officieele orgaan van het Ame- rikaansche Roode Kruis ontleenen wij de volgende zinsnede: „Meer dan een vierde gedeelte van de bevolking van Arkansas verkeert in nood, en wat voedsel en klee ding betreft is men uitsluitend aangewezen op particuliere instellingen van liefdadig heid". DE PAUS IN NIEUW-ZEELAND GEHOORD. Uit Wellington wordt gemeld: De rede voeringen van deh Paus en van Marconi zijn Donderdag hv I^i'éuw Zeeland goed hoorbaar ontvangen. BOMAANSLAG TE BRUSSEL. Op nationaal radio-instituut Gisteravond om half negen is een bom aanslag gepleegd op het nationaal radio instituut, het vroegereradiostation Badio- Belgique, in de Rue dii Bastion te Brussel. Bij de ontploffing werd een lid van het personeel gekwetst, terwijl de meeste rui ten in de omgeving vernield werden. De aanslag schijnt verband te houden met de telefonische waarschuwing, die ver leden week ontvangen werd van het Légion Nationale wegens het spelen van de In ternationale tijdens een socialistische uit zending. Met een machinegeweer neergeschoten. De dranksmokkelaar Jimmy Howard, lid van een beruchte bandietenbende te St. Louis, is het slachtoffer geworden van een aanval, welke, zooals dat in de Amerikaan- sche bandietenwereld gebruikelijk is, op een radicale wijze werd uitgevoerd. Toen Jimmy Howard in een der straten van Kan sas City voor het kantoor van een auto mobielfirma stond, werd hij plotseling on der vuur genomen door een man, die ge heel alleen een machinegeweer bediende. Een enkele vuurstoot van 25 kogels was voldoende om Jimmy Howard zoodanig te verwonden, dat de geneesheeren weinig hoop op behoud van zijn leven geven. Een kostbaar verlies. Gisteren versoheen op een der Parijsche politiebureaux een zekere dokter Wallond, die meedeelde, dat hij op straat 2 gouden buisjes, elk met 10 milligram radium, ver loren had. ALPHEN AAN DEN RIJN Uit elkaar gesprongen. Op het terrein, gelegen achter de machinefabriek „De Rijn streek" aan de Hooftstraat, is gistermiddag omstreeks 3 uur een autogeen laschapparaat uitéén gesprongen, waardoor de stukken ijzer meters hoog over de daken de lucht werden ingeslingerd en aan de voorzijde der fabriek op het straattrottoir terecht kwamen, zonder gelukkig iemand te treffen. Gevestigd: van Apeldoorn: H. Smit, dienstbode, Stationsstraat 8 Lange-Ruige- Weide: H. Talma, veehouderskn., Gouwsl.weg 56 Amsterdam: A. Maas, Heerenweg 2 Vinkeveen c.a.r J. C. de Wit, slagerskn., Dorpstraat 67 Leimuiden: A. G. de Rijk echtg, van G. A'. Pouw, Steekterweg 282 Kampen: C. P. Splinter, sigarenmaker, Wil lemstraat 42f Leiden: J. W. van Hoogen- vest, monteur, Heerensveg 69. Vertrokken: naar Haastrecht: J. M. van Spronsen, Baarn, Eemsstraat 1: J. D. Peek Papendrecht: K. J. Lindthout en gezin, timmermanskn., Bodegraven: M. Bo gaard Delft, van der Spiegelstraat 1: F. M. A. J. Meester Aalsmeer: H. van den Dool Noordwijkerhout: W. J. van Kempen Hoorn 9 Veur: L. A. J. Hooijmans, Bel gië: H. Th. Wind. BODEGRAVEN. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs staan als werkloos ingeschreven: 7 timerlieden, 6 metselaars, 5 opperlieden, 17 losse werklieden, 1 stoker, 1 carosseriebou- wer, 1 wagenmaker, 1 kellner, 2 betonwer kers, 1 bakkersknecht, 2 fabrieksarbeiders, 2 landarbeiders, 1 fitter en 1 schipper. Inlich tingen worden gaarne aan heeren werkgevers verstrekt. Verloren voorwerpen een paar handbe schermers een gouden manchetknoop tien bankbiljetten van 10 en een heerenrijwiel merk „Gazelle". Inlichtingen ter Secrgtarie. Geboren: Pieter z. van A. Boot en E. G. van Leeuwen Adrianus z. van N. Roden burg en A. M. Schalkwijk. Getrouwd: J. Verleun 56 j. en E. van der Meer, wed. van E. Zwanenburg 48 j. W. N. van Kippersluis 28 j. en C. Burggraaf 22 j. Overleden: H. A. van Dam 40 j. geh. met N. van Dijk. Gevestigd: A. van Leeuwen en echtg. van Voorschoten. Vertrokken: S. J. Steenbergergen, naaa Zwammerdam H. J. Smits naar Zwammer- dam A. A. den Uijl, naar Nieuwerkerk a. d IJssel. A. Doornbos naar Groningen J. M. Kleinjan naar Rotterdam. BOSKOOP. Vrouwenbond. Maandag zal de Dioc. R.K Vrouwenbond afd. Boskoop een feestelijke bijeenkomst houden in het R.K. Vereenigings- gebouw. Het programma is als volgt samen gesteld: Opening, „Roomsche Blijdschap". Op voering van: Maria's macht te Lourdes, door Frans Heggelman, die persoonlijk op dezen avond voor tooneelverlichting en costuums zal zorgen. Aan het einde van dit stuk zal een apotheose gehouden worden met de kroning van Maria. Hierna gezellig samenzijn met tombola. Alle leden van den Vrouwenbond worden vriendelijk verzocht hun belangstel ling te toonen door deze feestavond bij te wo nen. Het belooft iets moois te worden. KOUDEKERK. Gegund. De rijkswaterstaat heeft het on derhoud van den Rijksweg AmsterdamHaar lem gedurende de jaren 1931, 1932 en 1933 gegund aan de wed. H. van Driel alhier voor een bedrag van 14.896 per jaar. Ondertrouwd;.- A, Rietveld jm. 26 j. van Leiderdorp en Neeltje van Bostelen jd. 23 jaar. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK De Raad dezer gemeente vergaderde op Woensdagmiddag te 2 uur. Afwezig weth- Dorrepaal. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De voorz. doet mededeeling van een aantal ingekomen stukken. Op een schrijven van B. en W. van Arnemuiden om adhaesie te betui gen aan een adres i.z. het verleenen van vrij stelling van het vak lichamelijke opvoeding wordt afwijzend beschikt. De minister van Binnenl. Zaken heeft be zwaar gemaakt tegen de onlangs vastgestelde bevorderingen op de heffing en invordering van wegbelasting. Daar deze bezwaren in hoofdzaak de redac tie betreffen, wordt besloten aan den wensch van den minister te voldoen. Op verzoek van Ged. Staten wordt verder een wijziging gebracht in de onlangs vastge stelde verordening, bedoeld bij art. 178 der gemeentewet. Punt 5. Wijziging algera. Politieverordening wordt van de agenda afgevoerd. Subsidies. Het volgende punt: voorstel tot het verlee nen van een subsidie van 25 aan de IJsclub „De Rijnstreek" veroorzaakt een breede dis cussie. De voorz. bepleit een jaarl. bijdrage onder voorwaarde dat dit bedrag wordt ge reserveerd voor werkloozen uit deze gemeente Wat is er dan tegen? Bovendien is deze ver- eeniging uitsluitend werkzaam niet voor ijs- genot, doch voor werkloosheidbestrijding en keert zij, als er ijs is, geregeld ook uit aan werkloozen uit Koudekerk. Bovendien ont staat er dan meer een band tusschen gemeente en vereeniging. De heer v. Egmond is er niet voor; als er gebrek is moet men zich maar tot de gemeen te wenden. Ook de heer van der Sterre is de meening toegedaan. De heer de Jong zegt, dat het bestuur dan toch een reserve kan maken. Het voorstel wordt aangenomen. Tegen stemmen: de heeren v. Egmond, v. d. Lee, Lieverse en v. d. Sterre. Het voorstel om aan de Burgerwacht een subsidie van 25 te verleenen, wordt aange nomen met 5 stemmen. Tegen stemde de heer v d. Lee. Het voorstel om 10 subsidie te verleenen aan de afd. De Rijnstreek van den Alg. Ne- derl. Politiebond wordt aangenomen met 4 stemmen. Tegen stemmen van Egmond, die zegt dat de cursus, waarvoor deze subsidie geldt, door de gemeenteveldwachters behoort te worden betaald; en van der Lee. Aan J. J. van Doorn wordt verleend de jaarlijksche gratificatie voor controle der straatverlichting a ƒ.50. De heer van der Lee klaagt er over, dat sommige lantaarns onregelmatig branden. Een object voor werkverschaffing. Aan de orde komt het voorstel-Lieverse om ter bestrijding der werkloosheid een gedeelte van den Houddijk te bestraten. B. en W. adviseeren om dit voorstel niet aan te nemen, omdat dit werk absoluut onge schikt is voor verruiming van werk. Bovendien was de kostenraming onjuist. Voor 500 Meter is er zeker 8000 noodig. Twee a drie man kunnen er mee geholpen worden. Trouwens, heeft de heer Lieverse hen al reeds toegegeven, dat het geen ge schikt werk was. De heer Lieverse geeft in overweging aan dit werk toch nog te denken, als de werkloosheid aankomt. De heer v. d. Sterre zegt, dat de Houddijk er goed uitziet. Laat men dezen weg niet be straten en jaarlijks door werkloozen in orde doen houden. De voorz. zegt, dat de gemeente z.i. ver plicht is in dezen crisistijd te helpen en daar om zijn er zelfs 7 man aan 't werk gehouden. Dit is voor de gemeente een zware last. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aange- Het crediet aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1931 wordt hierna gebracht van 150 op 400. Verder wordt de post: wegen en voetpaden, waaruit de diverse loonen worden betaald met 400 verhoogd. B. en W. stellen voor de steunregeling zoo danig te wijzigen, dat ongeorganiseerden 3/4 van den steun van georganiseerden krijgen; deze uitkeering bedraagt nu slechts de helft. Nu de werkloosheid nog voortduurt, vinden B. en W. het noodig deze uitkeering te bren gen op 75 pet. Na eenige bespreking wordt aldus besloten, terwijl de kindertoelage ook voor ongeorgani seerden wordt berekend als voor de georga niseerde werkloozen. B. en W. vragen crediet van 600 voor 6 lantaarns, kappen en automaten. De voorz, geeft eenige cijfers, waaruit blijkt, dat de kos ten der straatverlichting belangrijk gestegen zijn nu de Raad ten vorige jare deze zoo heeft uitgebreid. Het crediet wordt verleend. Bouw van brugwachterswoningen. De voorz. brengt ter tafel een motie om een crediet te verleenen, groot 7000 voor den bouw van 2 brugwachterswoningen bij de brug Daarom is terrein gereserveerd. Destijds wilde de Raad nog wat wachten. De brugwachters arbeiden 7 x 12 uur. Spr. noemt dit een schande. De Arbeidswet laat de gemeente vrij, omdat men de overheid deze regeling toevertrouwde. Hier maakt de gemeen te misbruik. Men heeft niet 1 y2 dag, zooals bijna ieder arbeider, zelfs geen y2 dag vrij. B. en W. w'ilden met een voorstel komen om ieder brugwachter een dag vrij te geven, doch bij nader inzien wordt voorgesteld hen een woning te verschaffen, zoodat zij des Zondags dan toch vrij zijn, althans dien dag bij hunne familie kunnen doorbrengen. B, en W. van Ha- zerswoude gaan met dit voorstel mede. Verder zegt de voorz. nog, dat het voor de gemeente voordeeliger is een woning te bou wen dan een vrijen dag per week te geven. De heer v. Egmond is er tegen. Beter is te wachten totdat de toestanden wat veranderd zijn. Men moet op 8 pet. per jaar rekenen op den duur; dat is dus 560 per jaar. De heer v. d. Sterre is er voor te vinden, als de huur de kosten dekt en mits het plan wat minder kostbaar wordt. De voorz. zegt, dat de huizen wat hooger moeten worden, omdat ze liggen bij de Brug- gerstraat, die sterk omhoog loopt. Verder verzuimt de heer v. Egmond te reke nen met de huuropbrengst, die B. en W. be rekend hebben op 3 per week, doch de Raad kan dit iets verhoogen. Uit de discussies blijkt, dat men de huur prijs wil stellen op 3.50. De heer van der Lee is voor het voorstel. De heer Lieverse wil nog wat wachten. Er zullen straks in plaats van twee toch wel drie brugwachters moeten komen. De voorz. wijst er op, dat de heer v. Eg mond anders steeds op 't standpunt staat dat men ook wat aan de toekomst moet overlaten en nu is deze plots zoo bevreesd. De kosten wordt over 2 gemeenten verdeeld; voor iedere gemeente zijn ze ongeveer 125 per jaar; dit is minder dan één vrije dag. Over het voorstel staken de stemmen. Voor: de heeren Slegtenhorst, de Jong en v. d. Lee. Voor een transportwagen voor den ge meente-werkman wordt een crediet verleend van 150. Den voorz. wordt de keuring overgelaten. Het rentepercentage van de door de ge meente aan het brugbedrijf verstrekte kas gelden wordt bepaald op 4, ingaande 1930. Vastgesteld worden een tweetal wijzigingen der begrootingen van 1930 en 1931. Tot leden van de stembureaux voor de ver kiezingen van Prov. Staten en Gemeenteraden voor het komende 4-jarig tijdperk worden be noemd de heeren Slegtenhorst en Dorrepaal, terwijl de overige leden van den Raad als plaatsvervangers worden aangewezen. .Aan M. C. van Galen wordt ontheffing van schoolgeld verleend over het 3e kwartaal 1930 Hierna komt ter tafel het voorstel tot ver- laging der recognitie, verschuldigd voor het leggen van een buis voor de drinkwatervoor ziening van Alkemade, Leimuiden en Rijn- saterwoude. De voorz. zegt, dat B, en W. destijds voor stelde deze te bepalen op 10. Op voorstel van den heer v. Egmond werd deze echter bepaald op 15. Dit heeft ontstemming ver wekt bij de betreffende gemeentebesturen. Het gevolg is verder, dat voor deze leiding geen werkloozen uit deze gemeente worden te werk gesteld. Bovendien is er reden deze te verlagen, om dat van een kleiner weggedeelte gebruik zal worden gemaakt. De heer v. Egmond vindt het standpunt van de Gemeentebesturen erg krenterig, omdat alle particulieren hun volle medewerking ver leend hebben. De voorz, zegt, dat de Bond hier eerder krenterig optrad. Wij waren zeer verheugd, dat men een weg koos door den pol der en niet door onzen mooien straatweg. Bo vendien, wat maakt 15 per jaar uit. Men be waart dan de goede harmonie. De heer de Jong wil op dien grond met het voorstel van B. en W, meegaan. De stemmen staken weer. Voor: de heeren Slegtenhorst, de Jong en v. d. Lee. Tegen: de heeren v. Egmond, Lieverse en v. d. Sterre Rondvraag. De heer v. d. Lee vraagt waarom geen ver nummering der huizen heeft plaats gehad. De voorz. zegt, dat hier weinig bisnummers zijn, B. en W. hebben deze zaak besproken, maar besloten nog eenige jaren te wachten. Er zijn vele bezwaren verbonden aan een nummering. Men denke aan de vele Rijks administraties enz. De heer v. d. Lee vindt het jammer, dat de bouw van een serre bij de dokterswoning niet is gegund aan den laagsten inschrijver. De voorz. zegt, dat B. en W. ook zeer goed zien de bezwaren van aanbesteding of gun ning aan ingezetenen. Het verschil was nu echter zoo gering, dat men er de voorkeur aangaf een ingezetene de opdracht te geven. De heer v. d. Lee vraagt of het volgens de wet toelaatbaar is dat het raadslid de Jong werkzaamheden voor de gemeente verricht. De voorz. zegt, dat de wet dit niet verbiedt. De heer de Jong zegt, dat de sloot, gelegen bij de woningen van Bijleveld, enz. erg ver vuild is. De voorz. zegt onderzoek toe. Daarna sluiting. HAZERSWOUDE. Geboren: Maria Johanna d. van G. J. Pont en H. J. Voskuil. Ondertrouwd: A. A. van Elswijk 41 j en N. van Roon 32 j. Getrouwd: P. C. de Meij 29 j. en W. G. G van Goozen 23 j. Th. Q. Perreijn en J. G. Smits 23 j. J. L. van der Togt 25 j. en A. Nahon 26 j. Overleden: A. van Wijk 75 j. echtgen. van J. C. Schouten. NIEUWKOOP. Uitvoering. Donderdagavond gaf de Zang- vereeniging „Amicitia" een uitvoering in de zaal van J. P. Biersma alhier. Opgevoerd werd het zangspel „Nelly" in drie bedrijven. Ami citia voerde dit spel, zoowel wat zang, spel en afwerking betreft goed uit, hetgeen wel bleek uit het aandachtig gehoor en het ap plaus dat de aanwezigen deden hooren aan het eind van elk bedrijf. Ten einde de kas nog wat te vullen werden in de pauze een tweetal taarten verloot, welke werden gewonnen door mej. Kranenburg en mej. Koole. Na afloop werd aan den directeur der vereeniging, den heer Marks uit Alphen a. d. Rijn, door het be stuur nog een fruitmand aangeboden. Aangemoedigd door het succes welke de vereeniging door dezen avond oogstte en door dat de plaatsen in de zaal waren uitverkocht, is het bestuur van plan om Maandagavond a.s nogmaals dit stuk op te voeren. Amicitia mag met voldoening op dezen uitvoering terugzien

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14