UIT DE OMGEVING Gorge/ droogt VRIJDAG 13 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 WINKELBEURS EN BLOEMEN- TENTOONSTELLING. Een stadje in 't klein. Het is nog steeds winter, al blaast de lente het land reeds binnen, en winkelen in de winderige, tochtige straten is aller minst een pretje. Hoe aangenaam zou het zijn, weer te kunnen winkelen in een zoele atmosfeer, terwijl de bloemen en het groen de straten opvroolijken De Lisser winkeliers, steeds er op uit hun klanten het leven zoo geriefelijk mo gelijk te maken, hebben dit jaar weer kans gezien hun medeburgers deze attractie van zomersch winkelen in 't hart van den win ter te bezorgen door het houden van een winkelbeurs. Er zijn al verschillende van deze beur zen in Lisse gehouden, de een met meer succes dan de andere. Maar al moge dit jaar de deelname van exposanten ge ringer zijn dan voorheen géén van do vorige beurzen bood zoo'n kleurigen en vrooiijken aanblik als het ideaal winkel stadje, dat thans onder de schutse van het hooge H.B.G.-dak is verrezen. "Was de beurs anders een wirwar van nauwe winkelsteegjes, dezen keer doet zij zioh voor als een met bloemen en groen gesiord plein, waaromheen de winkels in bonte veelzijdigheid zijn gerangschikt. Een bijzondere bekoring aan dit bloemen- plein verleent de fontein, die behalve de prozaische eigenschap van bijzonder matig in watergebruik, de zeer poëtische eigenaardigheid bezit het water in alle kleuren van de regenboog op. te spuiten. Wat de verschillende inzendingen aan gaat, meenen wij kort te kunnen zijn. Het is werkelijk een lust de verschillende eta lages te bekijken. Bovendien zijn aan de tentoonstelling versohillende attracties ver bonden. Na 'n bezoek aan de beurs komt men thuis, niet alleen voldaan over het geziene doch even voldaan over het „geproefde". In snel tempo langs de winkeltjes wandelend, zagen wij tenminste kans onze maag te verrijken met thee, bouillon en warm» koek alles „gratis voor niks". En zoo zijn er meerdere aantrekkingspunten, o.a. de opgewekte, levenslustige muziek van het strijkje. Een groot deel van het middenvak wordt ingenomen door de bloemententoonstel ling. Al kan deze tentoonstelling hoege naamd geen vergelijking doorstaan met wat verleden jaar zoo schitterend werd ge presteerd, dat neemt niet weg, dat wij zoowel vakman als leek een bezoek aan deze bloementuin met gerust hart kun nen aanbevelen. In 't kort zullen wij even nagaan, wat er zoo al is ingezonden. De perkbeplaii- ting rondom de fontein is van de firma J. v. d. Burg en bestaat uit een collectie nieu were en weinig bekende soorten. Van gebrs. Vreeburg zagen wij een groep tul pen in allerlei soorten, o.a. Triumph-tul pen. Gebrs. Segers zorgden voor een perk- beplanting met de hyacinth „Mr. Dames", een soort waarvan de toekomst wel verze kerd is. De firma J. P. Segers toonde „Oranje Globe" in prachtige conditie. Door de N.V. A. Tromp en Zonen is een uitge breide collectie Mendeltulpen ingezonden, die gezien mag worden. Een der hoeken van het vierkante perk aan welker opstelling bijzondere aandacht was besteed werd gevuld door een in zending handelssoorten en nieuwigheden tulpen van den heer J. Berbee Gzn. Ook de heer P. Romijn Pzn. komt uit met eenige fraaie bloemstukken. In een twee de inzending van gebrs. Segers vallen Maréchal Niel en Early Surprise nog eens te bewonderen. Van de firma M. Beelen prijkt er o.a. een hoekje Mendels. In de inzending van den heer L. Onderwater zijn Oranje Globe en haar oudere zuster Cou- ronne d'Or naast elkaar te bezichtigen, benevens een aantal manden nieuwe hya- cinthen in prima kwaliteit. Gebr. Tegelaar zijn vertegenwoordigd meteen deel tulpen- in kistjes. Bij de firma Dames en Werkho ven tenslotte zijn eenige mooi opgemaakte manden hyacinthen tentoongesteld. Het ontwerp voor de tentoonstelling is gemaakt door den heer Carl van Emp»- len uit Heemstede. De jury bestaande uit de heeren J. Berbée, R. Segers en Th. v. d. Vlugt kende de volgende bekroningen toe: L. Onderwa ter, verguld zilveren medaille; J. Berbée, id.R. Tromp, kleine verg. zilveren me daille; Gebrs. Segers id.; Dames en Werkhoven, idem Beelen zilv. medaille J. D. v. d. Burg id.; Th. v. d. Vlugt idem; Gebrs. Vreeburg idem; P. Romijn bronzen medailleJ. P. Segers idem. De opening. De opening, zoowel van beurs als bloe mententoonstelling had gistermiddag in een der tentjes plaats. De meeste Raads leden waren aanwezigdo burgemeester was wegens ziekte verhinderd. De volijverige voorzitter van het comité „Lisse Vooruit", de heer F. J. v. d. Eerden, verzocht, wethouder Warmerdam de ten toonstelling te willen openen. Wethouder Warmerdam zeide gaarne deze opening te willen verrichten. Over de „beurs 1931" wordt zeer verschillend geoordeeld. Er is een categorie van men- schen, die in dezen crisistijd zoo weinig mogelijk willen doen, en die meenen, dat „uitzieken" maar 't beste is; een andere categorie mensohen weer meent, dat met een vloek en een zucht deze malaise-tijd kan worden omgezet in een goeden tijd. En ten slotte is er ook een categorie, die alles in 't werk stelt om aan den opbouw mede te werken. Spr. constateert met vreugde dat èn in het bollenrak èn bij de middenstand deze geest vaardig is. In dit verband wees spr. op de tocht van den heer van Empelen naar Amerika om daar te toonen wat er van een bloem te ma ken is. De bloemisten kunnen ook van ma laise spreken, maar hun onpersoonlijke reclame voor het vak voeren zij in dezen tijd ten top. Eenzelfde streven ziet spr. ook bij den middenstand in eze wiukelbeurs tot uiting komen. Als we de opzet van deze beurs zien dan blijkt daaruit energie, ondanks de critek, die door zoovelen van deze beurs is gegeven. Wanneer ieder zijn individueel belang op juiste wijze dient, dient hij ten slotte ook het algemeen belang. Als verte genwoordiger van de gemeenschap wenscht spr. daarom deze beurs gaarne veel suc ces toe en hoopt dat deze ertoe zal bijdra gen het leven er een klein beetje „in" te houden. Wethouder Warmerdam besloot met een beroep te doen op 't saamhoorigheidsge- vocl der Lissenaren, om zooveel mogelijk bij ingezetenen te koopen. Dat zal bevor deren de welvaart van het sohoone Lisse. Hierna sprak de voorzitter van het Co mité „Lisse Vooruit", als volgt Namens „Lisse Vooruit", vertegenwoor digende de middenstand van Lisse dank ik u, eere-voorzitter, dat u deze winkelbeurs en bloemententoonstelling geopend hebt dank voor de sympathie en leerzame woorden tot ons gericht. Wij stellen et hooge prijs op, dat de edelachtbare hee ren wethouders en de secretaris weder ons eere-comité wilden vormen. Wij we ten, dat u dat niet pro-forma hebt ge daan, maar dat 't een bewijs is van mede leven met de middenstand van Lisse. Met genoegen begroeten wij de edelacht bare heeren gemeenteraadsleden. Wij stel len er prijs op u te willen verklaren, dat de uitnoodiging tot u gericht niet 'n beleefd heidsvorm was, maar dat u dat zult be schouwen als een waardeering van den middenstand voor al wat u in hun belang gedaan hebt. Het is bijna vanzelfsprekend, dat bij 'n middenstandsdemonstratie als deze de Raad van Beheer van het Elek triciteitsbedrijf wordt uitgenoodigd. We brengen u dan ook dank voor uw tegen woordigheid hier. Dank aan den heer Tolle, directeur van Gas- en Waterleidingbedrijf, den heer Henkus, directeur van het Electriciteits- bedrijf, de heeren Kees Barnhoorn en Theo van der Eerden, dat zij weder de technische commissie hebben willen vor men. Dat de heeren R. Segers, Ja Berbee en Th. van der Vlugt ons hebben bijgestaan tot 't samenstellen van de bloe.nienten- toonstelling, waardeeren wij ten zeerste en brengen hun bij deze onzen oprichten dank. Gaarne maak ik van dezen gelegenheid gebruik om 't praatje de wereld uit te hel pen dat comité „Lisse Vooruit" bij zijn winkelbeurs en bloemententoonstelling hield om de groote bloemententoonstel ling in Haarlem concurrentie aan te doen. Ieder woldenkend niensch in en buiten de bloemistenwereld zal om dergelijke vertel sels gelachen hebben en ons geeft 't gele genheid te verklaren waarom wij deze bloemententoonstelling bij onze beurs heb ben. Ten eerste als propaganda voor on ze winkelbeurs, ten tweede: en zeker niet minder om aan te toonen het groote be lang, dat de middenstand heeft bij de wel vaart van de hoofdcultuur der Bollen streek. Om de middenstander er nog meer van te doordringen, dat zij moeten zijn propagandisten voo rde bloembollen- mede in hun eigen belang. De directie van het H.B.G. brengen wij dank voor de coulante manier, waarop zij weder hun gebouwen aan ons hebben af gestaan en weest er verzekerd van, wij willen zijn: aangename gasien. Dank aan den heer Ivarl van Empelen voor het mooi opstellen van de bloemententoonstelling. Dank aan de plaatselijke en gewestelijke Pers voor hun medewerking. En u, stand houders, feliciteeren wij dat u weder de moed getoond hebt om deze winkelbeurs daar te stellen. Moed was er voor noodig om in dezen tijd, dit dure propaganda middel in de hand te nemen. Moge uw moed en vele werken aan de beurs ruim schoots beloond worden en u weder eens te meer zult toonen dat u bent de eerste en beste distribuant in de maatschappij. En nu, besloot spr., in 't vertrouwen op Gods onontbeerlijke zegen aan den arbeid Nadat de eerewijn was rondgediend, werd door de genoodigden een wande ling gemaakt langs de stands. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN De raad dezer gemeente terenavond te 7 uur. Voorzitter: Dr. H. J. Lovink. Afwezig de heeren P. v. Dijk, P. Bergshoef, v. 't Riet en Meijer. De voorzitter opent met gebed en stelt voor de notulen van Maandag 1.1. aan te houden. Ingekomen stukken. Een verzoek van den Ned. Bond van Fabrieksarbeiders om adhaesie te betui gen a-an haar adres aan de Regeering in zake: een verlenging van de uitkeerings- duur aan werkloozen, wordt voor kennis geving aangenomen. Van den heer L. Gesman-is bericht inge komen dat hij bedankt als lid en voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. Aan het B. A. zal verzocht worden een voordracht van twee personen voor deze vacature in te dienen. Op voorstel van ,B. t.i W. wordt, over eenkomstig den wensch van Ged. Staten, z. h. st. aangenomen om de buitenwijken der gemeente te plaatsen in de 7e klasse der Pers. Belasting en de kom der ge meente in de 6e klasse. De crisis-werkloosheid. De heer ten Cate Brouwer zegt, dat de Raad voor een onaangenaam doel van avond is bijeengekomen, nl. middelen be ramen tegen crisis-werkloosheid. De crisis zal volgens spreker nog heel lang duren en heeft haar hoogtepunt nog niet bereikt. Het is te betreuren dat deze steunregeling noodig is. maar niettemin brengt spr. hulde aan B. en W. voor deze regeling, en zal ook zijn steun er niet aan onthouden. Echter zou spreker de steun willen uitbreiden in natura en elke week 1 H.L. cokes beschikbaar willen stel len. Spreker maakt hier een voorstel van. De heer den Uil wil met deze zaak geen politieke propaganda maken, daar is de zaak der werkloosheid te ernstig voor. Het regeeringsvoorste! is bij de vakorganisaties met verontwaardiging ontvangen. Zelfs het Handelsblad kon er zijn in stemming niet mee betuigen. Alleen de Ned. Bond van Werkgevers vindt de regeling prachtig. En deze rege ling, die B. en W. voorstellen wijkt nog on,gunstig af van de regeling der regeering. Waarom wijken B, en W. nu weer af van de regeling die de Besturen Bonden heb ben voorgesteld?- Deze regeling door de B. B. ingediend is voor 75 pet. het werk der R. K. en Chr. organisaties. In art. 4 zeggen B. en W. dat de steun- trekkenden -,een recht op uitkoering heb ben en het dus een gunst is en louter ge nade. De normen in art. 8 lijken nergens op. De Besturen Bonden hebben een bere kening gemaakt, wat in een gezin met 5 kinderen allernoodzakel'"l-st noodig is, nl. huishuur, bro-od, vet, boter en contrib. zie kenfondsen; de organisaties kwamen tot een bedrag van 17.93. Spreker stelt voor de regeling te aan vaarden die door de Besturen, Bonden is voorgesteld. Dit voorstel wordt niet on dersteund en maakt dei halve geen punt van beraadslaging uit. De heer Boeren brengt hulde aan B. en W. voor dit voorstel, al geeft het dan ook nie' het volle pond. Maar toch wordt door deze regeling aldus spr. voorkomen, dat valide arbei ders worden verwezen r'^r het Burg. Arm bestuur. Spr. zou echter verder willen gaan, en wenschen dat de Burgemeester in een pro- toch niet meer menseden te ontslaan als in het uiterste geval noodzakelijk is. Spr. zou ideëel vinden als ook particulieren aan clamatie de werkgevrc op het hart drukte deze steunregeling bijdroegen, opdat, de werkge\-ers tooh vocral niet de publieke kas voor een afschuifsysteem bezigen. Sp- vindt echter de steun voor kost winners te laag en zou willen voorstellen deze 1.per week hooger te stellen en mocht dit niet wor. i aanvaard door den Raad, dan in elk geval het voorstel ten Cate Brouwer willen steunen om elke week een II. L. erkes te verstrekken. De heer Koren brengt ook hulde aan het voorstel van B. en W. en steunt het voor stel van den heer Boeren. De heer Ruting heeft deze regeling slechts in vogelvlucht kunnen bezien; er is wel verschil in de regeling die de Bestu ren Bonden voorstellen, maar men heeft te denken dat alles uit de pubheke kas moet worden betaald. Vele kleine boeren en middenstanders staan er nog slechter voor dan sommige werklooze arbeiders, maar de nood zou bij eerstgenoemden toch al heel hoog moeten zijn voor aleer zij bij de gemeente om steun komen. Spreker zal het voorstel van B. en W. steunen, maar wil niet verder gaan. Tot 1 April. De Voorzitter zegt dat we voor een heel moeilijke kwestie staan. Wat de regee ring zou doen wist men niet en weet men eigenlijk nog niet. Daarom zijn B. en W. niet langer duren dan tot 1 April. De heer den Uil heeft wel gezegd dat deze regeling voor onbepaalden tijd moet gelden, maar B. en W. moeten dit met klem ontraden. De malaise is nog niet tot staan geko men, en niemand weet er het eind van. De economen zijn het er zelf niet over- eens, en men leeft als het ware bij den dag. Daarom moet deze regeling voorloopig niet langer duren als tot 1 April. Mocht het Ook na 1 April nog noodig zijn, dan zullen B. en W. tijdig met voor stellen bij den Raad 1 men Spreker moet ontraden, art. 12 zoo te wijzigen dat inplaats van 1 Nov. 1930 wordt getezen 1 Jan. 1931. Iemand die werkloos is, moet niet de groote verantwoordelijkheid op zioh nemen een huwelijk aan te gaan en dit uitstellen tot betere tijden aanbreken. Daarna wordt overgegaan tot art. gewijze behandeling. Behandeling der artikelen. Bij artikel 1 wordt een amendement Boe ren aangenomen dat als regelmaat worden gesteld dat men 1 Jan. 1931 hier woonach tig moest zijn om voor steun in aanmerking te komen, opdat met werkloozen uit an dere gemeenten, waar geen steunregeling is, zich hier gaan vestigen. Bij art. 3 stelt de heer den Uil voor, dat de wachttijd voor ongeorganiseerden drie weken zal zijn. Dit voorstel vindt echter alleen steun bij de heeren Ruting en Ko ren. Een amendement Boeren bij art. 8 om de steun met 1.te verhoogen, wordt met 39 stemmen verworpen. Een amendement Boeren, ten Cate Brouwer en Koren om elke week een H.L. cokes te verstrekken wordt z. h. st. aan vaard. De regeling in zijn geheel wordt hierna z. h. st. aanvaard. Als vertegenwoordigers van den Raad worden in de commissie bedoeld in art. 13 benoemd als vertegenwoordigers van den Raad, de heer Boeren met 9 stemmen en de heer W. J. Spreij met 10 stemmen. De heer Boeren zegt namen den raad B. en W. dank voor het in hem gestelde ver trouwen en aprecieert het voorbereidende werk van B. en W. ten zeerste. Vergadering van den raad der gemeente op Donderdag 12 Februari, des v.m. 10 uur. Voorzatter is de burgemeeat-er, de heer J. van der Meulen. Doe wel en zie niet om. Ingekomen stukken. Afwezig met kennisgeving de heer L. Noordam, verder altie leden tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergadering met- ambtsgebed. De Voorzitter zegt op deze eerste vergadering ran het ingetreden jaar e-cn blik te wiflïen slaan op den arbeid in het af gele open jaar verricht door den raad. Veed ia tot stand gekomen waarop wij met voldoening mogen terugzien, wanneer we nagaan dat in 1930 de gemeente in het be zit kwam van elect,rise h licht, vernieuwing van de Dorpstraat, en de weg in Oost- en West einde een groote verbetering heeft on dergaan door vernieuwde wegbedekking. Een nieuu verlaagd tarief voor de water leiding kon worden ingevoerd, en een ver ordening voor het L.O. in werking worden gesteld. Een donkere wbl'k pakte zich ech ter samen door de annexatieplannen van een naburige gemeente, waardoor onze ge meente ten zeerste zou worden getroffen, indien hiertoe door de hoogere besturen werd overgedaan. Wij hopen en vertrouwen echter dat dit groote gevaar voor onze ge meente zal worden afgeweerd en do annex- satieplamnen niet zullen doorgaan. Spreker besloot met den wens-oh dat God, die krach ten verleende tot het volbrengen van den arbeid in het jaar dat voorbijging, ook voor de komende periode de noodige rist, kracht en opgewektheid mag verleenen tot het ver vullen \*a-n den taak die wacht, en dat God aan de leden voor persoon en gezin Zijnen zegen vn rijke mate mag schenken. De heer D. de Bruijn, oudste wethouder bracht namens den raad den voorzitter dank voor de gesproken woorden, en tevens voor de goede leiding, waardoor zooveel kon worden tot stand gebracht. Wederkeeng wenscot hij den Voorzitter voor persoon, gezin en ambt des Heeren onmisbaren ze gen toe, met den wensch dat God aan allen mag schenken wat noodig iis tot- het- vervul len van de taak die is opgelegd tot welzijn der gemeente. De secretaris, de heer B. den Bra vf-r, leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. De Voorzitter doet voorlezing van ingeko men stukken, w.o. Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten. Miss've ran Ged. Staten houdende mede deel ing dat de stemming to or Provinciale Staten zal plaats hebben op 22 April a.s. Schrijven van den heer W. Rijnsburger dat hij de benoeming t-ot lid van de oommissie voor plaatselijk toezicht L.O. aanneemt, alsmede schrijven van a.1 de herbenoemde leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat zij de benoeming aan nemen. Verslag van de Keuringsdienst voor Waren over 1930, waaraan we ontleenon dat 73 wimikeV en 13 bakkerijen werden geïn specteerd. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Verder is ingeko men een adres van het gemeentebestuur van ArnemuMen, met verzoek tot adhaesdobe- buigïng van eon adres, waarin wordt ver zocht op de Lagere scholen het vak, licha melijke oefening, dat in 1936 in werking zal moeten treden, niet ve-r-piu-chtend te stellen. In genoemd schrijven wordt gewezen op de groote moeilijkheden en finoncieeie bezwa ren, die deze zaak, in *t bijzonder voor plat- telandsch gemeenten, met zich brengt.. Aan gezien ook voor onze gemeente, inzonder heid wat den Rijndijk betreft, groote be zwaren zijn indien dit vak verplichtend wordt gesteld, wordt op voorstel van B. en W. besloten adhaesie te betuigen met ge noemd adres. In verband met een nieuwe grensregeling bij de Koude kerks-che brug, waartoe bereids met de betrokken eigena- rn van woningen e>en overeenkomst, was ge troffen, stellen B. en W. van Koudekerk voor hiertoe over te gaan, waartoe werd besloten. Hierop komt aan de orde: Ver zoek van G. van der Bij'l de rooilijn voor het te bouwen perceel aan den Rijndijk nader vast te stellen. De Voorzitter geeft omtrent dit. verzoek een nadere toelichting en stelt namens B. en W. voor in dit geval van de gewone regel af te wijken en de rooilijn ge lijk te stellen met die voor de brug, op 12 meter uit het hart van den weg, waarmede aan verschillende bezwaren van den hepr G. v. d. Bijl wordt tegemoet gekomen. Na breedvoerige bespreking, waaraan verschil lende leden deelnemen, wordt overeenkom stig het, voorstel vain B. en W. besloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot aanvulling vam de Bouw- en bewoningver- orde-ning met de bepaling, dat bij het bou wen van woningen in de gemeente een brie venbus moet worden aangebracht. De heer 0. Pa-tijn informeert, of het niet voldoende is alleen een gleuf aan te brengen, en het aanbrengen van. kaatje of iets dergelijks niet verplichtend te stellen. De Voorzitter wijst er op, indien hierin niet wordit voor zien, dit moeilijkheden zou opleveren voor den betrokken bezorger van de stukken of brieven. De heer C. Patijin erkent deze be zwaren en verklaart zich voor het voorstel. De heer P. F. Veelenturf merkt op diat de bedoeling i® alleen bij nieuwbouw deze be paling van kraoht te doen zijn, en dit voor do bestaande wonn/ngen niet verplichtend zafl worden Voorschot aan „Volksbelang". Hierna komt ai tot het verleenen de orde het voorstel a een voorschot, aan de Bouwvereemging „Volksbelang" alhier voor het bouwen van 15 arbeiderswoningen aan den Rijndijk. De Voorzitter geeft omtrent- deze zaak een nadere toelichting en deelt mede dat de>Vereeniging „Volksbelang'' om in den noodtoestand aan den Rijndijk te gemoet te komen van voornemen is een 13- tal woningen te doen bouwen, bij de reeds bestaande 9 woningen. Rfeedis een 15-tel pe>rec»nen hebben zich opgegeven om in aan merking t« komen, wanneer het plan zal wordne verwezenlijkt. Een voorschot wordt gevraagd uit de gemeentekas van 40.000. Het voornemen is een stuk grond aan te koopen ter grootte van 5.550 M2„ waarvan de kosten bedragen 7.000, met verplich ting van de vereeniging een brug van be ton aan te brengen. De huur der woningen zal bedragen 3.75 per week, waarmede dan ook de bestaande 9 woningen, die 4.— per week waren, dan zullen worden gelijk gesteld. De exploitatierekening met t-ecke- ning komt ter tafel en geven overvloedige stof tot bespreking. De Voorzitter wijst er op dat met dit plan in een zeer groote be hoefte zal worden voorzien, daar verschil lende v eeelen niet geschikt zij ter bewo ning. j heer D. Buitenhuis vreest, dat personen van buiten de gemeente hiervan gebruik zullen maken, en het plan dain nog niet aan het deel zal beantwoorden. De heer P. F. VeeflenUurf merkt op da.t reeds ver schillende personen zaoh hebben aange meld uit onze gemeente, die zeker het eerst in aanmerking komen, en dat er bepaald groot gebrek is voor personen met groote gezinnen, oim een geschikte woning. De heer C. A. van Dam acht het veiliger weg, te besluiten bot den bouw van 10 woningen, en ia tor zoo noodig nog enkele daaraan boe te voegen. De heer P. F. Veelent.urf zou dit ernstig ontraden, daar he<t zou blijken in do toekomst een schadepost te zijn, te meer daar bedoeld terrein waarop zal worden ge bouwd, in de geheele oppervlakte zal moe ten worden aangekocht, en verschillende factoren aanwezig zijn om te overtuigen dat het aantal woningen niet, op minder moet worden gebracht. Nadat nog enkele leden over deze zaak hun meening hadden ge uit, wondt, met algemeene stemmen beslo ten overeenkomstig *t voorstel van B. en W. Subsidie voor de politie. Aangezien aan het politiecorps steeds hooger eisohen worden gesteld, en mede naar aanleiding van een schrijven van den Gommiesadais der Koningin, stellen B. en W. voor een bedrag van 20.subsidie te veüeenen aan de afdeeling „De Rijns-breek" van de Aigean. Ned. Po-Maebond, voorloopig vor een jaar, onder verplichting voor de politie, dat deel genomen wordt aan .een te volgen cursus. Na toelichting door den voor zitter, waarin wordit gewezen op dc nood zakelijkheid een goed geschoold pouiitiecorpa te bezitten, wordt het voorstel met alge meene stemmen aangenomen. Tot leden en pliaaevervangende leden va.n de sterabu- reauen voor de verziezingen Prov. Staten en Gemeenteraad worden aangewezen: stemdiistrict 1, Raadhuis, waarvan de bur- gemes-c-to-r, do heer J. v. d. Meulen ambt® halve voorzitter is, worden benoemd tot leden de heeren D. Buitenhuis en J. Brug man, plaats vervangers de heeren C. Patijn en J. W. van Vliet. Stem districten 2: Voor zitter dc heer D. de Bruijn Jzn., leden de heeren N. P. Kaïptein, L. Noordam, plaats vervangers de heeren Jac. van Beek en A. de Jong. Stemdistriot 3: Voorzitter de heer P. F. Yeolenturf, leden de heeren A. J. de Jong en C. A. van Dam, plaatsvervanger» do heeren W. Lommerse en W. C. Sehrier. Tot leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden va.n den Raad, waar van dc burgemeester, de hee-r J. v. d. Meu len ambtshalve voorzitter is, dc heeren N. J. Ka-ptein, L. Noordam, D. de Bruijn Hzn., D. Buitenhuis, plaa ts ver vangers do heeren P. F. Veelenturf, C. Patijn en Jac. van Beek. Kleingoed. Wegens bedanken van mej. M. v. d. Ben, tot lid van de commissie van plaatselijk schooltoezicht, werd benoemd de heer G. ran Heyenoord, onderwijzer der O.L. School. Goedgevonden wordt wijziging der begroot ing, di-nst 1930. De Voorzitter deevt mede dat in verband met de werkloosheid de werkzaamheden aan de Oost-brug zijn aanbesteed, cn da-t het werk is opgedragen aan den heer C. A. v. d. Wiel alhier voor 4549B. en W. hebben gemeend in de plaa-te van den heer H. van Hoff, die met 1 Jan. 1.1. ontslag had aangevraagd en ver kregen, geen gemeentewerkman te benoe men. De werkzaamheden voor het innen der kwitanties voor de waterleiding zijn voor het dio-rp opgedragen aan den heer C. v. d. Spek Gzn„ en voor den Rijndijk aa.n den heer H. J. Borst, tevens beast met meter- opname. De meter-opname voor het d-orp is opgedragen aan dien heer J. v. Aalst, Bij de rondvraag vestigt de heer C'. Patijn de aandacht van B. en W. op sommige vaarten in de gemeente, d'ie voor schippers wegens ondiepte, moeilijkheden opleveren, en vraagt of met het oog op de werkloosheid niet mo gelijk is hierin te voorzien. De heer P. F. Veelenturf merkt op, dat deze zaak in zoo verre het podderwater is, bij de best-uren van de polders moet worden gebracht, die op de vaarten keur hebben, waaraan moet worden voldaan in bet-rekking t-ot de diep te der vaort. De Voorzitter belooft, in zoo verre het gemeentewater betreft, deze zaak met, B. en W. te zullen overwegen. Niema-nd der leden meer het- woord ver langende, sluit de Voorzitter de vergade ring. Onze burgers zullen door deze regeling voor de allergrootste armoede bewaard worden. Spr. doet een beroep op de Pers, op de werkloozen, maar voorts op ieder die er belang in stelt, toch alle mogelijke ge gevens en inlichtingen aan de commissie te verstrekken, die voor een goede functio neering van deze steunregeling noodig zijn. Dat zal de taak van de commissie die een zeer moeilijke is verlichten. De voorz. dankt den heer Boeren voor dit gesproken woord. Hierna sluiting. met Wybert. Dat kunt U overal onbemerkt doen. Wybcit weert verkoudheid en besmetting en verkwikt Uw stembanden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9