SPORT LUCHTVAART VRIJDAG 13 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BFAD PAG. 6 DE SLECHTE ECONOMISCHE TOESTAND. Openbare gebeden voorgeschreven. „Sancta Maria" bevat de volgende ver ordening van het Doorluchtig Episcopaat: Om den zeer slechten economischen toestand, waaronder allen gedrukt gaan, achten Wij het noodig Gods barmhartig heid en ontferming door bijzondere open bare gebeden af te smeeken ten einde uit komst te verkrijgen. Daarom verordenen Wij, dat gedurende de Vasten, den tijd van gebed en boete: 1. In alle H. Missen zal worden gebe den de oratio imperata Pro quaeunque Tribulatione (n 13) tanquam pro re gravi etia.m in dup. 1 cl.; 2. 's Zondags onder het Lof of de Ves*- pers de Litanie van O. L. Vrouw zal worden gebeden. t J. H. G. JANSEN, Aartsbisschop van Utrecht, t L. J. A. H. SCHRIJNEN, Bisschop van Roermond, t P. A. W. HOPMANS, Bissohop van Breda, t A. F. DIEPEN, Bissohop van 's-Hertogenbosch. t J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. Gymnasiasten Congressen. Dr. D. E. Bosselaar, rector van het Gym nasium te Leiden, schrijft: Terwijl ik louter adhaesiebetuigingen ontvang van de rectoren, die op mijn om zendbrief over bovenstaand onderwerp reeds hebben geantwoord, en iedere post mij brieven brengt van ouders en ouderen, die mij op de ondubbelzinnigste wijze hun dank betuigen voor mijn rondschrijven, komt de rector van het Gymnasium te Zwolle in „Hot Vad." met zijn gezag dek ken iets, wat in mijn oogen onmogelijk te verdedigen is. Door dit te doen als lid van de Commis sie van Advies van de Nederlandsche Gym nasiasten Federatie laadt hij een groote verantwoordelijkheid op zichzelf en op de hoogleeraren Casimir, Cohen en van der Leeuw (dr. Vinkesteyn zonder ik uit, om dat deze sinds Augustus geen adviezen heeft gegeven). Die verantwoordelijkheid wordt onrust barend zwaar doordat de geachte schrij ver na zijn zeer geruststellende verzekering van het „Congres" te Zwolle schrijft: „Dat de Nederl. Gymnasiasten Federatie nog op zoo weinig resultaat kan wijzen, en dat zij bij het zoeken van haar weg derdaad herhaaldelijk is uitgegleden, vindt zijn oorzaak, naar mijn overtuiging in het feit, dat zij tot nu ongeveer aan zich zelve was overgelaten". Aangezien ik niet kan aannemen, dat dr. Engere op bedekte wijze een adhaesie- betuiging heeft willen neerschrijven, moet ik tussohen twee mogelijkheden kiezen en aannemen, dat öf de rector uit Zwolle ziohzelf tegenspreekt, (ik zou n.l. niet we ten, wa&r de N. G. F. anders kan zijn uit gegleden dan te Zwolle en Arnhem), óf dat de glijpartij heeft plaats gehad in den Alkmaarschen Hout en de bosschen van Heiloo, nadat de Commissie van Advies is opgetreden. Hoe men de zaak ook keere óf wende, de Commissie van Advies, de Hoogleeraar in de Paedagogiek aan de universiteit van Leiden incluis, heeft zich door 't artikel van mijn ambtgenoot uit Zwolle, om eens een Oud-Testanientische uitdrukking te ge bruiken, bij duizenden „stinkende ge maakt". Uitkeering werkfoozenkassen. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is op verzoek van den Ned. R. K. Tabaksbewerkersbond de maximum uitkeeringsduur der werkloozenkas voor 1931 gebracht van 72 op 108 dagen, met- dien verstande dat in het eerste kalen der-halfjaar over ten hoogste 72 dagen ma| worden uitgekeerd. Soortgelijke beslissing is door den Mi nister genomen ten aanzien van de werk loozenkas van den R. K. Textielarbeiders- bond waarbij de uitkeeringsduur lengd werd van 66 tot 102 dagen, en voor de R. K. Steenfabriekarbeidersbnod. VOETBAL KOX. NED. VOETBALBOND. Bestuursvergadering. Op de dezer dagen gehouden bestuurs vergadering van den K. N. V. B. zijn, naar we in de „Sportkroniek" lezen, o.a. de vol gende besluiten genomen: Op voorstel van den Bondsvoorzitter is aan den heer P. Timmermans het Bonds-onderscheidingsteeken toegekend. Aan de Bondsvergadering zal, op voor stel van den heer Hirschmann, gevraagd worden, of ze er mee accoord gaat, dat, bij wijze van proef voor een zekere tijd, com petitie-wedstrijden per radio worden uit gezonden. De wedstrijd van het B-elftal tegen Bel gië is bepaald op Zondag 3 Mei a.s. te Rotterdam. Indien het verloop van de competitie het toelaat, zullen op 15 Maart te Eindho ven districtswedstrijden worden gehou den. Voor de keur-wedstrijden zal de Tech nische Commissie de beschikking krijgei over Zondag 15 November, op welken da tum bovendien de wedstrijd om den Gou den Onafhankelijkheids-Beker zal worden gespeeld. Op verzoek van den Deenschen V zal het Bondsbestuur te zamen met Dene marken op het a.s. F. I. F. A.-congres het voorstel indienen, in het vervolg bij inter land ontmoetingen invallers toe te staan. GYMNASTIEK NIEUW BRUNHILDE. De zesde uitvoering. Op onverstoorbare wijze gaat de dames gymnast lekvereeniging Nieuw Brunhilde oort op het pad, dat zes jaar geleden werd ingeslagen. Onder bekwame leiding van de presidente mevr. v. DorstenHoogen- doorn en niet minder dank zij de goede technische leiding van den heer S. Koop- mans heeft Nieuw Brunhilde zich in deze korte jaren een plaats van beteekenis on der de spartvereenigingen te Leiden we ten te veroveren. De uitvoering van gisteravond is daar van het beste bewijs, want wij mogen haar zeer goed geslaagd noemen. De op mars ch van die honderd dames en meisjes leverde de zekerheid, dat de leiding bij Nieuw- Brunhilde in goede handen is. Slechts wan neer dit het geval is kan men een derge lijk aantal werkende leden verwachten. De presidente, mevr. v. DorstenHoo- gendoorn, heette allen van harte welkom op deze zesde uitvoering, niet in het minst de beschermvrouwe der vereeniging, me vrouw v. d. Sande BakhuijzenGerieke, terwijl ook de aanwezigheid van den bur gemeester ten zeerste op prijs werd ge steld. Hierna heette de presidente alle afge vaardigden van bonden en zustervereni gingen welkom, om vervolgens woorden dank te spreken tot den heer Koop- mans voor al hetgeen hij in het belang der ereeniging gedaan heeft en waarvoor niets hem teveel of te moeilijk was. Na ook dank te hebben gebracht aan den heer Han Zierikzee, deelde spr. mede, dat de leeftijdsgrens der adspiranten was teruggebracht van 8 tot 6 jaar, waardoor nog meerderen zich konden aanmelden voor het volgen der oefeningen. Hierna werd de afwerking van het pro gramma een aanvang gemaakt. Begonnen werd met de lenigheidsoefe ningen, een zeer variabel nummer, dat een goede inzet was voor het programma. De paard-oefeningen vielen wel wat te gen. Hoewel gemakkelijk lijkend, ver- eischen deze oefeningen een intense stu die en die wordt er niet meer aan besteed. Het is als in het gewone leven. De automo biel verdringt hier het paard en ook in de gymnastiek streeft elke gymnast naar eigen uitleving en raken de toestellen in discrediet. Hoe dit ook zij: allerminst de 'erdwijning dezer ingrediënten betreurend, omdat de nieuwe gymnastiek veel mooier is, moeten we toch opmerken, dat, indien een toestel gehandhaafd blijft, men er ook goed op oefenen moet. De oefeningen op de plaats en het spel der kleinste meisjes was zeer aardig om te zien. Een oefening van de nieuwere soort is de stokoefening. Dit nummer werd goed uitgevoerd en de regelmatigheid vooral viel te bewonderen. De springtafel bracht natuurlijk weer verschillende „matadoren" naar voren, wier prestaties algemeene hulde verwier- n. Na de pauze waren het vooral de oefe ningen volgens het systeem-Bode, die de belangstelling levendig hielden. Hier is een groote vrijheid van bewegen toege staan, maar in die groote vrijheid moet toch gestreefd naar een zoo groot moge lijke gelijkheid en eenheid. Dan zullen de oefeningen in waarde stijgen. Tot slot ging een aardig dansje, dat jammer genoeg gedeeltelijk mislukte door dat het in de zaal niet donker genoeg was. Alles bijeen was bet een goed geslaagde uitvoering. WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. Door het koppel Preus-Resiger gewonnen. De laatste uren van de Stuttgarter zes- daagsche verliepen niet zoo spannend als verwacht werd. Gemiddeld werd 35 K.M. per uur afgelegd. PreussResiger zetten er plotseling een vaart in, waardoor hc'. hun vrij gemakke lijk gelukte een voorsprong van één ronde te behalen. Het publiek, dat op 6 7000 toeschou wers wordt geschat, wachtte tevergeefs op een spurt van het Stuttgarter koppel Fran kenstein—Petri. Frankenstein kwam te vallen doch stapte na enkele minuten weer op. Daar ook Petri was afgestapt, moest echter één verliesronde worden toegekend. De meeste spurten werden vanavond door Preuss gewonnen. I t-otaal werden in 145 uur afgelegd 3406.450 km. De eindstand luidt als volgt1. Preuss Resiger 325 punten; op 1 ronde: 2. Kruger Funda 261 punten; 3. F" me-—Tietz 180 punten; 4. Man they—Marzinski 151 pun ten; op 3 ronden: 5. KilianPutzfeld 193 punten; 6. DurayDumm 171 punten; op 6 ronden: 7. FrankensteinPetri 370 pun ten. BILJARTEN GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Nederlaagwedstrijdcn „Excelsior" (Lisse). In de derde afdeeling speelden Excelsior III en Ons Genoegen I (Vogelenzang). De uitslag is als volgt: Alph. Duivenvoorden—Lensen 100 69 J. DuivenvoordenJ. Raandorp 100 52 Adr. v. Kesteren—L. Lensen 82 100 N. v. d. Splinter—Th. Waasdorp 100 78 Excelsior III 382 carb., Ons Genoegen I 298 corb., Excelsior III won dus met 84 car. Maandag a.s. worden de jubileumwed- strijden voortgezet in café ..De Duif" tus sohen Excelsior II en Het Blauwe Krijtje II uit Beverwijk. DAMMEN Kampioenschap van Leiden. De uitslagen van de voorwedstrijden van de eerste ronde zijn als volgt: Eerste klasse. Groep 1 de JeuOptendree-s 20 Wijngaard—de Water 11 LammensBernsen 02 Groep 2: MeinemaKleyn 20 KnoppertGastelaars afgebr. Klinkenberg—Teleng uitgesteld Groep 3: Molenaar—Bergman afgebr. ReekEppinga -0 v. d. Bosch—Dekker uitgesteld Tweede klasse. Groep 1 G. Klinkenberg Sr.—Waals 2—0 J. H. v. d. WijngaardSladek 20 Groep 2: DreefH. Sladek C. Klinkenberg Jr.—Huisman Groep 3: Teleng—Jb. v. d.' Wijngaard 0—2 A. Klinkenberg—Teunissen 2—0 Bey—Zaalberg 2—° De afgebroken partij zullen door den Ned.- Damibond arbitrair worden bes>lis>t. H. Z. P. C.-vet.—L. Z. C. II 2—5. De Leidenaars behaalden Woensdag te Den Haag een vrij gemakkelijke zege, dank zij het feit, dat de H. Z. P. C.-keeper dit keer zijn kijk op het spel miste en daardoor eenige ballen liet passeeren, die in nor male omstandigheden te houden zouden zijn geweest. Wel namen de Hagenaars de leiding door een ver schot van v. d. Berg, maar de bezoekers maakten bijna oogen- blikkelijk gelijk om nog voor rust den stand tot 13 op te voeren. In de tweede helft was het spel meer gelijk-opgaand, maar de Hagenaars had den weinig fortuin. Zij zagen echter nog kans, toen de stand 14 was, andermaal een tegenpunt te maken, waardoor het verschil wat verminderd werd. Even voor het einde brachten de L. Z. C.'ers de eind- score op 25. WINTERSPORT ï—i Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester v. Gerrevink. Na de opening hield de voorzitter de „Nieuwjaars"-rede. De heer Nijssen dankte als oudste raadslid den burgemeester voor het ge sprokene. De notulen worden na voorlezing door den secretaris, goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de afd. Oegstgeest en Om streken van de Alg. Vereeniging van Bloembollencultuur om beschikbaai stel ling van een medaille voor de op 24 t.m. 27 Februari a.s. te houden bloementen toonstelling. Wordt gunstig beschikt. Adres van de afd. Oegstgeest van den Vrijz. Democratischen Bond om verbete ring van de toestanden in het woonwa genkamp aan den Almondeweg. Gezonden naar B. en W. om pra-e- advies. Benoeming onderwijzeres openbare L. school aan den Terweeweg. Voordracht: 1. mej. Mazurel, 2. mej. Ma.res, 3. mej. Wildschut. Na geheime zitting wordt benoemd mej. Ma.zurel. Op het verzoek t van de .woningbouw- vereeniging „Buitenjust" om gelden voor schuurtjes achter woningen stellen B. en W. voor, een voorschot te geven op de bekende voorwaarden. Voorstel van B. en W. tot vervanging van het bovengrondsch electr. net in de de Kempenaerstraat tot een onder gronds ch net. B. en W. vragen een cre- diet van 992. Weth. Rubenkamp geeft eenige uitleg ging betreffende de tot standkoming van genoeryd net. De heer Paardekooper vindt den prijs nogal hoog en zou nog even willen wach ten. Het voorstel wordt aangenomen met alg. stemmen. Voorstel van B. en W. tot aanlegging van een straat tusschen Terweeweg en D u i ven v oord e s t raat. De voorz. geeft eenige toelichtingen van de door de eigenaars gestelde voor waarden. De heeren Paardekooper en Bakker waren van meening, dat destijds voldoen de grond was gekocht. De heer Varekamp vindt de gestelde condities door de heeren van Dijk en van der Leeden nogal billijk. Het voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake de ra diodistributie en wijziging politieverorde ning. De heer Bakker vindt het praeadvies zeer uitgebreid en ingewikkeld. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van geldelijken steun aan den Leid- schcn Belastingophaaldienst. Goedgekeurd. Bitumineeren van wegen. Voorstel B. en W. betreffende het bitu mineeren van de wegen in het Juliana- en het Prins Hendrikpark. De heer Paardekooper vraagt, of de tegenwoordige behandeling der wegen niet voldoet. De Voorzitter antwoordt van neen, het bitumineeren is wel 50 pet. duurder doch meer afdoende. Aan B. en W. wordt een crediet daar voor verleend van 18000.Eveneens wordt B. en W. een crediet verleend van f 6300.tot verbetering van het tweede gedeelte van de Kempenaarstraat, nadat door den heer Bakker ook de aandacht van B. en W. gevestigd wordt op de wegen aan de Morsen. Subsidies bijzondere Bewaarscholen. Voorstel B. en W. tot vaststelling van een verordening, regelende de voorwaar den, waarop aan de besturen van bijz. bewaarscholen subsidie uit de gemeeente- kas kan worden verleend. In de oommissie van schatters voor de directe klassingen worden herbenoemd de heeren N. Breedijk, G. Lubbe Thz., J. den Ouden, H. W. Rubenkamp Aan den Rijksveldwachter van der Stel wordt- een gratificatie toegekend van f 100.—. De pensioen grondslag van veldwachter J. J. Vos wordt vastgesteld op f 17.15. Eenige comptabiliteitsbesluiten werden zonder oommentaar genomen. Verder wordt er nog aan den heer Jan sen uit Leiden voorloopig vergunning verleend tot het bouwen van een 10 tal middenstands woningen zonder dat daar nog een straat ligt. Alles behouden© goedkeuring Ged. Staten. Rondvraag. De heer de Graaf informeert naar de waterleiding aan de Kwaak. De voorz. zegt dat eenige inwoners meer kunnen bijdragen dan door hen is toegezegd, vandaar de vertraging. De heer van Breda vraagt of het waar is- dat er in het z.g. plan-Kort geen hui zen komen van 4.75, zooals in de open bare vergadering van 12 Sept. is toege zegd. Wordt besproken in geheime vergade ring (waarom dit gehehimzinnig?) Verder vestigt de heer v. Breda de aandacht op het parkeeren van autos na bij „Flora". Hierna gaat de raad in geheime zit ting. R0EL0FARENDSVEEN. Griep. Het aantal griep-gevallen heeft onder de leerlingen en het onderwijzend 1 1 I personeel van de scholen alhier een zoo- 1 danigen omvang aangenomen, dat de scho len deze week zijn gesloten. De ziekte is gelukkig van lichten aard. Uit zichzelf landen. Gisteren werd boven Curtiss-vliegveld te New York geëxperimenteerd met een vliegtuig, dat uit zich zelf zou kunnen landen. De vlieger, die de proeven deed, steeg zevenmaal op met den tweedekker met verstelbare vleugels, zette dan den motor af, hield zijn handen boven het hoofd en alle zeven keeren landde het vliegtuig glad uit zichzelf. ACADEMISCHE SKI-WERELD- KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren zijn te Staad de zevende aca demische ski-wereldkampioenschappen be gonnen, waaraan ook onze landgenooten Loopuyt, Luymes en Coebergh deelnemen. Gisteren werd de afdalingsren gehouden, waarbij de deelnemers, 80 in getal 900 M. moesten dalen. Onze landgenooten Loopuyt en Luymes hebben zich daarbij onderscheiden door resp. de derde en negende plaats in te ne men. Het academisch ski-wereldkampioen schap werd gewonnen door den Duitsoher Pahl van Universiteit Freiburg in 3 min. 43 sec.; 2e was de Oostenrijker Lautschnen in 4 min. 1 sec. en 3e Loopuyt in 4 min. 3 sec.; Luymes maakte een tijd van 4 min. 41 sec. Loopuyt studeert aan de Technische Hoogeschool te Ziirich en daar hij de eerst aankomende student van de Zwitser- sche Universiteit was, heeft hij tevens het KATWIJK AAN DEN RIJN. Autobotsing. Gisteren had aan den Valkenburgscheweg een autobotsing plaats. De heer C. de W. van Katwijk aan Zee wilde met zijn vrachtauto keeren, en reed daartoe het erf van den heer van Rijn op. De heer H. alhier, die met zijn auto kwam aanrijden, begreep de manoeuvre niet, waardoor een botsing ontstond. Een daar ter plaatse 6taande gaslantaarn werd zwaar beschadigd, terwijl de auto van den heer H. van voren werd ingedrukt. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Verzekering dekt de schade. OUDEWTERING. de Zanguitvoering. Gisteravond Christelijke Zangvereniging „Halleluja" onder leiding van haar directeur, den heer B. J. Verdoorn, een welgeslaagde uitvoe ring in de Gereformeerde kerk alhier. Het ongunstige weder beeft het bezoek zeker wel ©enigszins gedrukt. Er werd over bet algemeen zeer keurig gezongen, zoowel door het groot-koor, als door het kinde.- koor „Klein Halleluja dat ditmaal mede werking verleende. Ook de orgelsoli van den heer J. Verwey werden met aandaciu gevolgd. Aan het einde van den avond sprak ds. J. Broeyer een dankwoord, waar- Zwitsersch ski-kampioenschap 'in den af- bij hij uiting gaf van zijn bewondering voor dalingsren gewonnen. hetgeen door de Vereeniging was geboden. Patronaatsuitvoering. Donderdag avond gaf het Patronaat St. Aloysius al hier haar jaarlijksche vastenavond uitvoe ring voor de ouders. De groote Pancra- tiuszaal was, niettegenstaande er overal griep keerscht, tot in haar uiterste hoeken gevuld. De directeur, Kap. Bijl, opende met een kort woord de bijeenkomst, heet te alle aanwezigen van harte welkom, waarna de gymnastiekclub voor het voet licht trad. Er werden eenige vrije en orde oefeningen uitgevoerd en eenige standen. De club gaf aardig werk te zien en de aanwezigen waren zeer voldaan over het gepresteerde. Hierna hield de directeur een korte rede, waarin hij het nut van het patronaat in het kort uiteenzette. Vooral riep hij voor de toekomst de medewerking van de ouders in, zoodat het patronaats- werk aan zijn verwachtingen kan beant woorden. Onder leiding van den heer C. M. Vesseur was ingestudeerd een tooueelspel in drie bedrijven getiteld „De Geleerde Na zei". Dit stuk werd zeer vlot gespeeld. De spelers waren zonder uitzondering rolvast, zoodat dit stuk zeer in den smaak van de aanwezigen viel. Aan den heer Vesseur komt dan ook een bijzonder woord van dank toe, voor het met zijn jongens be haalde succes. Vervolgens kacl een prijs- uitdeeling plaats aan de jongens welke met goeden afloop hadden gevolgd den tuin bouw-, herhalings- en teekencursus, alsme de voor het houtsnijden. Verschillende had den keurig werk geleverd. De verloting welke hierna werd gehouden had een vlot verloop. De prijzen bestonden uit door de patronaatsjongens met snijwerk vervaar digde stukken. Het slotwoord werd gespro ken door den zeereenv. heer Pastoor, die de ouders dank bracht voor de getoonde belangstelling. De patronaatscommissie voor heigeen zij in het belang van het pa tronaat steeds doen en aan de tooneellisten voor hun keurig opgevoerd tooneelstuk. Vooral de heer Vesseur werd hierbij spe ciaal gememoreerd. De avond kan dan ook weder als zeer geslaagd worden beschouwd èn de ouders èn jongens keerden zeer vol daan huiswaarts. LEIMUIDEN. Zangvereeniging „Sursum Corda". A oensdag gaf de zangvereeniging „Sursum 'orda" te Leimuiden haar Vastenavond- litvoering in de zaal van den heer J. Snee- boer onder leiding van haar bekwamen directeur J. v. d. Meer en met medewer king van het bekende duo Busch uit Am sterdam. De zaal was geheel gevuld. Om circa 7 u. 45 opende de voorzitter den feestavond en heette allen hartelijk wel kom en hoopte dat de aanwezigen zich zouden amuseeren en daar twijfelde spre ker niet aan, want „Sursum Corda" zal haar beste beentje voorzetten en met de medewerking van het duo Busoh is 't sla gen van dezen avond vrijwel verzekerd. Dames en heeren, na de uitvoering van October j.l. zijn er enkele nieuwe leden tot onze vereeniging toegetreden, doch nog zijn er veel meer die aan kunnen sluiten en deze noodigt spr. dan ook beleefd uit. Zij mogen gerust eens een repetitie avond volgen, dat verplicht nog tot niets. Mogelijk krijgt men dan interesse. Nooit zal spr. moede zijn uit te noodigen om wer kend lid van „Sursum Corda" te worden't is verbazend hoe jong-Leimuiden laksch is in dit opzicht. Ook de ouder verzoekt spr. beleefd, er bij hun kinderen op aan te dringen zich bij „Sursum Corda" aan te sluiten. Tot slot rekent spr, weer op aller medewerking door absolute stilte tijdens het optreden van het koor en 't duo, daar luidruchtigheid zeer hinderlijk is. Hiermede gaf hij de leiding aan den ge- achten directeur en terwijl deze zijn koor opstelde, speelde de pianist een marsch van Blankenburg. Vervolgens zong 't koor Wien Neerlandsch Bloed en een Kerst liedje, waarvan de solo's door de dames Sneeboer keurig werden uitgevoerd. Hierna trad 't duo Busch ten tooneele. Al dadelijk zag men, dat de verwachtingen werden overtroffen, 't Koor bracht nu een twee tal nummertjes ten gehoore, n.l. Zondag morgen en Pepita. Verder bracht 't duo de lachspieren in beweging met 't tooneel- stukje „Leer om Leer". Na een pauze van 15 minuten werd op de piano een wals van Joh. Strauss uitgevoerd. Vervolgens bracht 't koor 't Kerkje en Hymne aan den vrede keurig ten gehoore, waarna 't duo Busch zijn toehoorders vergastte op een komisch© Cabaret-scène: Kun je zingen? Zing dan mee! Na nog Woudgedachte van Frans Abt en de Biergalop kregen we nog Rosa's Ge heim, kluchtspel in één bedrijf te hooren. Dit stuk was 't hoogtepunt van den avond, getuige de davenrende bijval. Hiermede was 't programma van dezen avond afgewerkt. Na nog een opgewekt dankwoord van den voorzitter begon een geanimeerd bal, dat nog geruimen tijd de beenen in beweging hield en waarmee weer oen gezellige avond van „Sursum Corda" tot 't verledene be hoorde. W0UBRUGGE. Geboren: Pieter Frans z. van J. Noordam en M. Oudshoorn. Gerrit z. van S. Dam en C. van der Haven. Gehuwd: N. Esvelt jm. 23 j. en M. C. de Blanken jd. 24 j. Overleden: C. Schijf 90 j. wedn. van J. Gaalswijk.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8