UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 13 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 13 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Februari 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.0 te la Coruna. Laagste barometerst.: 736.8 te Blaavands- huk. Verwachting tot den avond van 14 Febr.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Half tot zwaar be wolkt. Hagel- of sneeuwbuien. Zelfde temperatuur overdag, des nachts lichte vorst. LUCHTTEMPERATUUR: 1.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.36 uur tot Zaterdagmorgen 6.53 uur. VOORSCHOTEN. Belangrijk bedrag aan geld gevonden. Door een der eerw. Zusters van Huize Bijdorp is op den weg een aanzienlijk be drag aan geld gevonden. Personen, die over do herkomst van dit geld inlichtin- gn kunnen geven, worden verzocht zich te wenden tot den burgemeester of tot den chef van politie. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zangvereeniging „Oefening baart Kunst". Door de R. IC. Gemengde Zangvereeni ging „Oefening baart Kunst" werd gister avond voor een goed gevulde St. Joseph- zaal haar jaarlijksche uitvoering gegeven. Bij ontstentenis van den voorzitter sprak de heer J. Bruines een kort openingswoord, waarin hij de aanwezigen, inzonder de Hoogeerw. Deken, als Beschermheer der vereeniging het welkom toeriep. Dit be schermheerschap, aldus spreker, heeft u, HoogEerw. Deken, steeds getoond door niet alleen de leden steeds aan te moedi gen trouwe leden te zijn en te blijven, maar tevens als er financieele moeielijkho- den waren, deze uit den weg te ruimen. Daarvoor bracht spr. den Déken een reeht hartelijk woord van dank, met den wensch dat het hem gegeven mocht zijn, nog veis jaren de vereeniging te leiden. Direct daar na werd een aanvang gemaakt met de af wikkeling van het zeer afwisselend pro gramma. Niettegenstaande het koor ermee te kampen had, dat verschillende leden door ziekte verhinderd waren aan dezen avond mede te werken, werd over het ge heel zeer goed gezongen. Bijzondere vei' melding verdient wel „Woudgedachte" van Frans Abt en „de Spijskaart" van O. Zo'i- ner. Vooral dit laatste nummer wist het koor op voortreffelijke wijze te vertolken. De avond werd na. de pauze afgewisseld door de vertolking van een tooneelstulcje „De vier dienstboden", waarbij de aanwe zigen ruimschoots in de gelegenheid wer den gesteld hun lachspieren in beweging te brengen. Daarna kwam de verdere af wikkeling van het muzikale programma aan de beurt bestaande uit een zestal num mers, die over het geheel onder leiding van den bekwamen directeur, den heer Th. van Niekerk, te Leiden, zeer mooi ten ge hoore werden gebracht. Rest ons nog ie melden, dat de pianist, de heer W. de Nijs uit Leiden, door zijn uitstekend spel veel tot het welslagen van dezen avond heeft bijgedragen. Bij het einde sprak de Hoogeerw. Deken een kernachtig slotwoord, waarin spr. er kende steeds met blijdschap het bescherm heerschap der vereeniging te hebben ge dragen. Voorts wekte spr. de leden op trouw te blijven aan „Oefening baart Kunst", om daarna te besluiten met een dankwoord aan den directeur, den heer van Niekerk, voor zijn trouwe en bekwame leiding, want zonder hem zou O. B. K. on getwijfeld schipbreuk lijden. Te ongeveer 11 uur kwam het einde van dezen zeer ge slaagden avond. ZOETERWOUDE (H. R.). St Jozef-gezellen. Gisteravond werd in het Patronaatsgebouw een vasten avond uitvoering gegeven door de leden der St. Jozef-gezellen-vereeniging voor de ouders en genoodigden. De Praeses, Pastoor Meijer, sprak een woord van. welkom tot de leden van den raad van bestuur, de ouders en genoodig den op dit door de gezellen georganiseer de vastenavondfeest, een feest wat bij ons niet is ontaard, doch in gepasten pret en vroolijkheid wordt doorgebracht. De jon gens zullen laten zien wat zij in hun vrijen tijd doen, waaruit kan blijken, dat zij, die geregeld de bijeenkomsten bezoeken hier veilig zijn, vertrouwende dat dezen avond de onderlinge band nog meer zal verster ken. Na het zingen van het IColpingslied was de beurt aan de tooneelisten. Vooraf werd door den regisseur, den heer Men ken uit Leiden, eene korte uiteenzetting gegeven van het op te voeren blijspel in 4 bedrijven „de Erfenis van Oom Jan". Het geheele stuk werd goed gespeeld, vooral de rol van Oom Jan was in zeer goede handen. Ook Tjepke die in moeilij ke omstandigheden kwam te verkeeren was vooral in zijn rol als Indische nicht zeer goed. In de verzorging van het muzikale ge deelte waren wij minder gelukkig, het gaf werkelijk eenige verlichting toen de pa tronaatsmeisjes ons op eenige keurige lied jes vergaste. Met een dankwoord van Pastoor en met groote verwachtingen voor de toe komst werd deze welgeslaagde uitvoering besloten. NIEUWVEEN. Stille Omgang. Woensdagavond te acht uur had in het café van de Gebrs. Bezuijen, de ledenvergadering plaats van het Genootschap van den Stillen Omgang afd. Nieuwveen. Door het zeer ongustige weer en de heerschende griep was de opkomst niet groot, 17 leden waren aan wezig. De voorzitter, de heer J. W. Roovers opent de vergadering met den chr. groet en heet de aanwezigen welkom, in het bij zonder den geestelijk adviseur, den zeer eerw. heer F. J. van Nes. De waarn. se cretaris, de heer P. Kok, leest de notulen der vorige ledenvergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd. Alsdan deelt de voorz. mede, dat be richt van verhindering is ingekomen van den heer E. Brom, voorz. van den St. O., afd. Uithoorn en Omstreken, alsmede van de bestuursleden de heeren C. de Groot en J. Burmeijer. Bovendien is een schrij ven ingekomen van het hoofdbestuur van den St. O., in verband met de plechtige herdenking van het vijftigjarig bestaan van het Gezelschap van den St. O., welk feit op Zondag 15 Maart op luisterrijke v ijze zal herdacht worden. Z. D. H. Mgr. Aengenent, zal dien dag te half elf een pontificale H. Mis opdragen in de St. Ca- tharinakerk. Tevens heeft 's middags te twee uur in het Concertgebouw een groot- sche feestvergadering plaats. De voorz. deelt mede, dat zij die deze viering willen bijwonen, zich bij het be stuur kunnen vervoegen voor kaarten. Vervolgens brengt de heer P. Heems kerk verslag uit van de op 8 Febr. jl. plaats gehad hebbende vergadering voor de be sturen van den St. O. Voor afd. Uithoorn en Omstreken is be paald dat zij op 15 Maart de Ommegang zal houden. Aangewezen is de Rozenkrans kerk in de Obrechtstraat, waar te vier uur de H. Mis zal worden g-lezen. De tijd van vertrek uit Nieuwveen zal na bespreking met den autoverhuurder, Je heer G. Kop- penol, nader aan de leden worden be kend gemaakt. De leden zijn het er over eens, niet direct na de H. Tf' de terug tocht te aanvaarden, doch eerst zich even te ontnuchteren in café „Centraal" aan den Amstelveenseheweg. Veel aanwezigen zijn blijkbaar niet erg gecharmeerd op een sa- m: '.gaan met Uithoorn. Iet vorig jaar bracht dit ook werkelijk eenige bezwaren mee. De voorz. brengt in het midden, dat 1 om geh -vl op eigen gelegenheid te gaan, voorloopig nog tot de onmogeH1 '"den zal behooren, gezien het relatief klein aantal leden. Het bestuur zal de mogelijkheid on derzoeken of de bussen tot '-et Spui kun nen komen, zoodat de deelnemers zich daar bij den Ommegang aansluiten. Dit jaar zal in de kerk geen schaal rondgaan, doch er wordt plaatsengeld geheven. Wat de buskosten betreft, deze bedragen ook nu weer 95 cent, doch in verband met de crisis zal het bestuur nu 0 cents reductie verleenen, inp^aats van een dubbeltje. Volgt de bestuursverkiezing. Aftredend zijn de voorz. de heer Roovers en een commissaris, de heer Kok. Beiden worden herkozen. De voorz. dankt de aanwezigen voor het gestelde vertrouwen en hoopt on der Gods besten zegen en met medewer king van het bestuur, de vereeniging tot bloei te brengen. Bedroeg het aantal le den verleden jaar bij de oprichting 26, thans is het gestegen tot 62 en bovendien nog 5 donateurs. Het reisgeld moet vóór of op 8 Maart betaald worden aan den penningmeester, de heer J. Ivapel of aan een der andere bestuursleden. Voor de rondvraag oppert de heer Heemskerk het plan een gelukstelegram te zenden aan den heer C. A. J. Elsen- burg te Amsterdam, de oud-voorzitter van het Gezelschap van den St. O., die in 1881 het schoone initiatief nam, tot oprichting van het Genootschap, dat thans zijn gou den jubilé viert. Allen betuigen hun nd- haesie aan dit voorstel. De voorz. sluit de vergadering te 9 uur, na een hartelijk woord van dank aan den pastoor, met den Ohr. groet. Bevolking. Op 1 Jan. 1931 bedroeg het bevolkingscijfer alhier 1701vorig jaar 1652, alzoo een toename van 49 zielen. Meerdere gegevens werden ons tot onzen spijt 'niet verstrekt. Overleden Johanna den Breejen, 80 jaar Nicolaas van Heiningen 61 jaar A'driana Blaas 76 jaar Jan Hendrik van Aalst 73 jaar. BODEGRAVEN. UITVAART KAPELAAN G. J. M. v. d. WIELEN. Donderdagavond, 5 uur werd het stof felijk overschot van kapelaan v. d. Wielen de kerk ingedragen, van Haarlem per lijk- auto. Om zeven uur werden de metten ge zongen onder groote belangstelling der pa rochianen, waarna gelegenheid het lijk te bezichtigen. Hedenmorgen, 10 uur, begonnen, onder buitengewoon veel belangstelling, ook van verschillende oud-parochianen de Lauden, waarna H. Mis, opgedragen door den zeer eerw. Pastoor F. A. Keet alhier, diaken kapelaan H. Agteraf, subdiaken kapelaan M. Kuypers, beiden zonen der parochie. Vele eerw. heeren hadden in het pries terkoor plaats genomen. Na de H. Mis werd* een predikatie ge houden door den zeereerw. heer Pastoor Dessing uit Schoten. Slechts 4 jaar geleden vierde de afge storvene, aldus spr„ zijn priesterfeest en mooht hij in deze parochiekerk zijn eerste H. Mis opdragen en met enthousiasme ging hij vol ijver zijn parochiewerk begin nen. De eerw. spreker schetste vooral de groote gaven van den overledene, zijn ijver en zijn nederigheid. Nooit zou hij zich op den voorgrond stellen, maar voor allen was hij bereid. Spr. schetste zijn lijden in Maris Stella en in de Maria-Stichting, hoe hij in dezo inrichtingen nog zijn priesterlijke bedie-* ningen waarnam voor velen mede-lijdenden een troost en- steun was naar lichaam en ziel. Zijn laatste gang was naar de Maria- Stichting in Haarlem, waar hij in volle overgave, zijn schoone ziel aan God weer gaf. De gewijde spreker sprak woorden van troost tot ouders, wiens eerekroon was weggenomen en een lijdenskroon was op gezet. Hun zoon was hun voorgegaan en zal hen eenmaal met de palm der over winning tegemoet komen in den hemel, waar hij heden hun voorspraak is. Spr. spoorde de parochianen, klasgenoo- ten en vrienden aan veel voor den over ledene te bidden, daar hij ook een mensch is, en degenen die in overheid gesteld zijn vel hebben te verantwoorden. Met de woorden: Heer geef hem de eeuwige rust en het eeuwige licht verlichte hem, sluit de spreker zijn predikatie. De absoute werd verricht door den wel- eerw. heer kapelaan v. d. Wildt. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in do geneeskunde op proefschrift, getiteld: „De klinische beteekenis der qualitatieve leu- cocytaire veranderingen", de heer H. de Boer geboren te K a t w ij k. Geslaagd: doctoraal-examen wis- en natuurkunde met hoofdvak natuurkunde de heer J. J. M. van Santen (den Haag); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heer A. A. van Rossem (den Haag). Bevorderd is tot arts de heer E. J. Sic- melinck (den WETENSCHAPPELIJKE VOORDRACHTEN OVER HET KATHOLICISME. Het gozag In de Kerk van Christus. Gisteravond werd in het Klein Audito rium der Leidsche Universiteit de tweede der serie voordrachten gehouden vanwege het comité tot bevordering der kennis van het Katholicisme. De zeereerw. pater mr. E. van der Helm O.F.M., directeur van het St. Willibrordus Missie-college te Katwijk aan den Rijn, be handelde in deze voordracht: Het gezag in de Kerk van Christus. De gezags-oonstructie, door Christus Zelf in Zijn maatschappij, de Kerk, aangebracht is hiërarchisch en monarchisch. Het bestuur der Kerk is door Haar goddel ijken Stich ter Zelf, dus zonder daartoe aan de leden der Kerk opdracht te geven, toevertrouwd aan eenige leden, die voor de eerste maal door Hem Zelf zijn aangewezen en ook rechtstreeks van Hem het gezag hebben ontvangen. Uitgesloten is dus een man daat van de overige leden der Keik. In te genstelling met het moderne democratische denken, dat ook bij de erkenning, dat het gezag door God is gewild en door dien wil verplichtend is voor de onderdanen dat gezag gaarne van beneden naar boven laat gaan, n.l. van de gemeenschap, waar het gezag primair berust, naar de door de gemeenschap aangewezen gezagdragers, is het gezag door Christus zóo gecon strueerd, dat het gaat van boven, van Hem, naar beneden. Uit dat college van bestuurders, het ooilege der Apostelen, heeft Hij één man uitgekozen, Simon Pe trus, die individueel en gescheiden van zijn collega's, dezelfde macht zou hebben, welke zij alleen als college en in verbin ding met Simon Petrus hadden. Uit Christus werkzaamheid spreekt niet het verlangen om de wereld te veroveren, voor het Godsrijk, in don korten tijd, dien Hij Zich toegemeten wist. Geleid door de gedachte, dat de verwerkelijking van heo heilsplan, binnen de aardsche begrenzing, aan handen van nienschen moest worden toevertrouwd, heeft. Hij twaalf Zijner leer lingen nader tot Zich getrokken en een diepgaande vorming gegeven en toen ge zonden zooals de Vader Hem gezonden had, bekleed met de macht die Hij had, van leeraar, priester en regent. Deze gezagsconstructie moet, als behoo- rende tot liet wezen der Kerk, blijven in Zijn Kerk, die in wezen onveranderd zal blijven bestaan zoolang er menschen te verlossen en te heiligen zijn. „De twaalf loven voort in het katholiek episcopaat, Simon Petrus in den Paus van Rome. Handelsregister K. en K. Wijzigingen: 405. Naamlooze Ven nootschap Stoomgisfcfabriek en Distilleer derij „De Val" v.h. T. H. Ritman en Co. Leiden, Baatstraat 5 en 7Langegraoht 95 en 97. Uittr. ad j-dir.: T. H. Ritman, Leiden. 635. Firma le Clercq en Kroes, Sassen- heira, Wilhelminalaan 18. Het kweeen van en den handel in bloembollen en aanverw. gewassen (in den ruimsten zin). P. H. M. Tibboel, Sassenheim (H.V.). 3598. Café „Sport". Leiden, Beesten markt 30. Uittr. E.: R. Grobbe. Leiden d.d. 3 Augustus 1930. N.E.H. J. Neuteboom, Leiden. W-z. handelsn. thans: café „Pau line". 1926. L. v. d. Sys, Leiderdorp, Hoofdstr. 44. Electr. Brood-, Beschuit- en Bankeb- bakkerij. Bovengenoemde handelszaak is met ingang van 1 Januari 1931 omgezet in een vennootschap, onder firma onder den naam: L. van der Sys en Zoon. Venn. L. van der Sys, Leiderdorp en A. C. van der Sys, Leiderdorp. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Academische Senaat. Prof. mr. E. M. Meyers is benoemd tot assessor van den Acad. Senaat der Leid sche Universiteit in de plaats van prof. A. J. Blok. Prof. mr. D. van Blom is benoemd tot plaatsvervangend assessor. Vertegenwoordiging der Universiteit. Prof. dr. W. de Sitter en prof. dr. A. D. Fokker zullen den Aoad. Senaat vertegen woordigen bij de Faraday-celebration te Londen, welke gehouden wordt van 2126 September a.s. Tot vertegenwoordigers bij het 4e eeuw feest van het College de France te Parijs van 1820 Juli is benoemd prof. mr. A. S. de Blécourt. Bij het tweede congres van de History of Science and Technology, van 29 Juni3 Juli a.s. in Amerika te houden, is benoemd tot vertegenwoordiger van den Senaat prof. dr. L. Baas Becking. Prof. dr. P. Ehrenfest Prof. dr. P. Ehrenfest, die ongeveer een half jaar voor wetenschappelijke doelein den in Amerika heeft vertoefd, heeft zich 7 dezer le New-York op het s.s. Orania in gescheept en wordt morgen hier te lande terugverwacht. DE STADHUIS KWESTIE. Herbouw verzocht. Een-en-dertig te Amsterdam woonachti ge oud-leerlingen der Universiteit alhier hebben, met een beroep op hun liefde voor hun oude academiestad, tot den Gemeente raad het verzoek gericht, het door brand vernielde Raadhuis te doen u«^houwen „met behoud van den gevei en in stijl pasend bij dezen gevel en -bij het oude Leidsche stadsbeeld." JAARFEEST R. K. VROUWENBOND. Gisteravond vierde de afd. Leiden van den R. K. Vrouwenbond haar jaarfeest in Conoordia. Mevr. Manders, de presidente, opende den avond en herinnerde er aan, dat het jaarfeest reeds Zondag was ingezet. De zen avond werd de jaarfeestviering geslo ten en spreekster wilde dit doen met een opwekking tot alle Roomsche vrouwen van Leiden om toe te treden tot den Vrouwenbond. Eendracht maakt macht, is ook het devies van den Vrouwenbond, en spreekster spoorde alle leden aan, nieuwe leden aan te werven. Daarna werd het woord gegeven aan de Tooneelclub, welke, thans onder lei ding van mej. Slootjes en van Zr. Vader epn tweetal stukken op de planken bracht n.l. een tooneelspel met een dramatisch tintje, getiteld „De Moeder" en een klucht „Jetje zonder zenuwen". Het eerste spel laat de lotgevallen zien van een gezin, bestaande uit moedór en twee dochters. De moeder had haar plannen zoo mooi gemaakt: de oudste dochter Mat-hilde zou trouwen met een baron en zij zouden in de hoogste krin gen verkeeren. Doch Agnes, de tweede doohter, wil in het klooster en Mathilde loopt het huis uit en trouwt met een fa brieksdirecteur, een man met een eenigs- zins dubieus verleden. De moeder ver liest. haar vermorden d^or een schurken streek van haar bankier. -I Gebroken door al ueze rampen trekt zij zich terug op een dorpje, doch het laatste bedrijf laat zien, hoe het toeval of wil men, de besturende leiding der Voorzienigheid allen weer bijeenbrengt, door het lijden gelouterd. De dames hebben met veel toewijding zieh aan hun taak gegeven, een taak, die niet gemakkelijk was. Jammer, dat zij op sommige momenten niet geheel rol vast bleken en niet over voldoende rou tine beschikten om dat te maekeeren. Doch men vergete niet, dat het spelen van een dramatisch stuk niet zoo gemak kelijk is, als het opvoeren van een klucht. „Jetje zonder zenuwen" ging er direct veel vlotter in en er werd braaf gelachen om de gekke situaties, welke door de persoonsverwisseling van de dames Flips en Flaps werden geschapen. Aan de leidters, mej. Slootjes en Zr. Vader werd resp. een fraaie vruchten- mand en een ruiker seringen aangeboden, terwijl de hulp-in-den-nood-pianiste. raevV. Bertels. eveneens en terecht deelen mocht in de bloemenhulde voor het zwa re werk, ontelbare Schlagers los te slaan uit de piano. Voor de pauze wetden nog eenige ver dienstelijke leden, die ijverig en met suo- ces1 propaganda hadden gemaakt en nieu we leden hadden aangeworven, verrast met een klein huldeblijk, terwijl tijdens de pauze circulaires werden rondgedeeld over het Rustfonds van den R. K. Vrou wenbond in het bisdom Haarlem. Fabrieksmeisjes in staking. Op de textielfabriken der N.V. Clos en Leembruggen hebben gistermiddag 45 meisjes, die geen genoegen wilden nemen met een nieuwe werkregeling, den arbeid neergelegd. blikken later passeerde een tram, waardoor de wagen tolaal werd versplinterd en ook de ti am zwaar werd beschadigd. Hedenmorgen was de toestand van Dirksen naar omstandig heden redelijk wel. Als vermoedelijke oor zaak van de aanrijding kan worden genoemd het feit, dat de bestuurder van de autobus verblind is geraakt door de schijnwerpers van een tegenkomer, 2waardoor hij paard en wagen niet heeft kunnen zien. WEDEROM EEN KRACHTIGE AARD BEVING OP NIEUW ZEELAND. Napier opnieuw geteisterd. LONDEN, 13 Febr. (V.D. Uiifc Welliing- km wotcH gemeld, da.t Napier opnieuw door een zc-e-r krachtige aardbeving is geteisterd. De schokken zouden zelfs nog sterker zijn geweest dan de vorige maal. Alle verbin dingen zijn verbroken en men heeft nog geen berichten uit het ten noorden van Waip'u'ku>ra gelegen gebied. Ook te Dunedin op het zuidelijke eifand is groote schade aangericht. Omtrent het aantal Slachtoffers is nog niets bekend. Mijnongeluk bij Kalfowitz. KATTOWITZ, 13 Februari (V.D.) Gis termiddag heeft in een schacht van de Gie- sche mijn een ernstig ongeval plaats gehad. Twee mijnwerkers werden, toen een der mijn- stutten brak, door vallende kolenmassa's be dolven. Met het reddingswerk werd onmid dellijk een aanvang gemaakt. Tenslotte wist men de beide lijken der slachtoffers te ber- gen. Weer papegaaien-ziekte! NEW-YORK, 13 Februari (V.D.) De pa pegaaien-ziekte, die verleden jaar zoowel in Amerika als in Europa een aantal slachtof fers heeft gemaakt, is opnieuw uitgebroken te Brooklijn, waar eenige gevallen zijn gecon stateerd. Een der patiënten is reeds overleden Op het oogenblik zijn 4 andere gevallen in behandeling. Bandieten, die bedrogen uitkwamen. NEY-YORK, 13 Februari (V.D.) Op hzt Union-stalion te Washington hebben bandie ten, die met revolvers een aantal spoorweg beambten in bedwang hielden voor 807.000 dollar aan bankbiljetten buit gemaakt. Jam mer voor de bandieten echter bestond de geldzending uit voor vernictiginf bestemde en door de New-Yorksche Federal Reserve bank aan de circulatie onttrokken oude en verminkte bankbiljetten, die bovendien nog in tweeën waren gescheurd, omdat de bank ten behoeve van haar registratie het gedeelte van de bankbiljetten, waarop de registernummers staan, in haar bezit had gehouden om deze af te schrijven. Door een autobus aangereden. Uit Dieren wordt ons gemeld: Gisteravond reed de landbouwer G. Dirk sen uit Eist met zijn paard en kar het dorp ae Steeg binnen. Onverwacht werd hij door een hem achterop rijdende autobus van de Geldersche Tramweg Mij. aangereden. Door den schok viel D. van den wagen en brak beide beenen. De wagen, waarop geen re flector was bevestigd, werd door de bus op de rails van de tram geworpen. Eenige oogen- LEIDEN, 13 Febr. Vee. Aanvoer: run deren: 654, kalveren: 278, schapen: 1342. Stie ren 12: 180—335, kalf- en melkkoeien 203: 225385, Varekoeien 156: 175330, vette ossen 279: 230—420, sch. a. d. h. 60—97 ct. Pinken 4. Handel matig, vlug en stug. Vette kalveren 13: 60130, sch. a. d. h. 105120 ct., nuchtere kalveren 265: 611, veile schapen 850: 2440, Weideschapen 492: 2232, handel matig. Mestvarkens 478: 1 1435, Londensche varkens 30, sch. a. d. h. 3035 ct. Zouters 40sch. a. d. h. 3237 ct., handel zeer matig. Biggen 728: 48, paarden 12: 90204. Bokken en geiten 2. 13 Febr. Kaas. Aanvoer 40 partijen, le s. Goudsche kaas 3841, 2e s. 3337, le s. Leidsche Kaas 3439, Handel matig. Gewogen: 19 partijen, 615 siuks, 5347 K.G. Goudsche kaas 35 part., Leidsche kaas 5 part. ALKMAAR. 13 Febr. Kaas. Aanvoer 50 stapels 55000 K.G., Fabriekskaas kleine 35, Fabrieks-commissie 33, Boerenkaas kleine 35,5, Boerenkaas Commissie niet aangevoerd. Handel goed. AARLANDERVEEN, 12 Febr. Vrije veiling Aantal eieren 3832. Kipeieren 56.60, eendeieren 5.605.80, kaas 3035. ZEVENHAVEN, 12 Febr. Vrije veiling. Aantal eieren 4280. Kipeieren 5.506.10, eendeieren 4.80—5.25. Kaas 0.39—0.40 p. WOUBRUGGE, 12 Febr. Vrije veiling. Aanvoer eieren 2737. Kipeieren 5.906.60, eendeieren 66.80, boter 1.501.85 per K.G. VEUR—LEIDSCHENDAM, 11 Febr. Vrije veiling. Aanvoer 14189 kipeieren 5.90-- 6.80, 237 eendeieren 66.60, kippen 0.90 2.05, konijnen 0.402.65, duiven' ƒ0.10 —.37. NIEUWKOOP. 10 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 5200 stuks. Kipeieren 5.206.45, eendeieren 55.15. Handel vlug. STOMPW1JK, 12 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 3471 stuks. Prijs: henneneieren 4.95 kipeieren 6.057, eendeieren 6.35 per 100 De volgende week zal de veiling gehouden worden op Woensdagavond. NIET OFFICIEEL 453e STAATSLOTERIJ Trekking van Vrijdag 13 Februari 1931 5e Klasse 17e Lijst Hoorc Priizcn 14059 niet met premie van 3000 6488 400.— 2W72 100— Prijzen van 70 906 1736 4038 4647 5137 5847 6511 6794 77S2 7S41 8365 8390 12863 15158 15502 16861 >7088 17959 19251 19282 20413 Nieten 643 908 1784 3241 3289 3355 3641 3691 3985 4450 4790 5359 5550 5580 5793 5841 5877 6178 6543 6555 6981 7020 7045 7274 7387 7604 7657 7911 8035 8256 8584 8681 8776 6902 9208 9295 9364 10064 10143 10760 10917 11011 11746 11814 12324 12396 12618 I26SI 12706 13048 13603 13699 13768 15115 15937 162E 16519 16908 16941 17310 17421 17845 17938 I796J 18007 18258 18737 180S 1 19246 19281 19504 203» 20456 20480 20928 20966

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3