mmhB WAALS WAALS VERBOUWINGS-UITVERKOOP HAARL.STRAAT 130-132-134-136 UIT DE OMGEVING Agenda VRIJDAG 13 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Get. desk. Dr. Hulst: „Niet direct, het gas neemt soms de zonderlingste banen, vandaar dat mensehen op verschillende plaatsen in de kamer worden aangetast." Pres.: „Acht U het niet vreemd, dat de man het overleefd heeft en het kind is ge storven? Is het niet mogelijk, dat verd. zich later aan het gas heeft blootgesteld?" Get.: „Dal is niet te zeggen, de weerstand is zeer individueel. De kamer, ongeveer 15 M3. groot, bevatte 1 M3. gas. Verd. verklaarde op de vragen va® den presidents dat hij om half zeven naar boven was gegaan, hij had zijn kind in het ledi kant gelegd en was zelf aan het hoofdeinde gaan zitten. Pres.: „U hebt eerst verklaard, bij de gaskraan te zijn gaan zitten. Verd. had de slang naar beneden hangen en muntjes in den gasmeter gedaan. Er was een munt verbruikt, Verd. had nog een afscheids brief aan zijn vrouw geschreven, dat hij een eind aan zijn leven maakte en ook aan dat van zijn dochtertje, omdat hij ook voor haar de toekomst donker inzag. Get, G. J. Schön, rechercheur van politie to Hilversum, had oorspronkelijk den in druk gekregen, dat de man het kind had gedood, terwijl zijn zelfmoordpoging voor gewend was. Pres.: Blijft u bij die opvatting? Get.: Ik blijf daar bij. Een buurman van verd. was op het. ge roep van de vrouw van verd. te hulp ge schoten. Hij had het kind voor het open raam gehouden, het was eohiter reed's over leden. De vrouw was juist thuisgekomen en geheel overat uur. Hierop werd verd. aan een nader verhoor onderworpen. Hij ontkende het. hein ten laste gelegde feit. De vrouw van verdachte als getuige op geroepen, was niet verschenen. De recht bank deed afstand van haar te hooren. Requisitoir. Hierop was het woord aan den Officier van Justitie, mr. De Bléoourt. Het bewijs, aldus spr., is in deze zaak zeer gemakkelijk te leveren, bovendien heeft verdachte be kend. Het is hier de vraag, of het oordeel van de deskundigen juist is. Vend, stamt uit een zeer normale familie; niemand had ooit iets bijzonders aan hem bemerkt. Spr. achtte het in dat buitengewone ge val wenschelijk. dat alsnog andere deskun digen een rapport over verd. uitbrengen. Spr. vroeg terugwijzing naar den rechter commissaris. hernieuwd deskundig-onder zoek en verd.'s tijdelijke plaatsing in het psyohopathen-asyl te Leiden. Verd.'s verdediger, mr. E. Heldring, pleit te 'ontslag van rechtsvervolging op grond van ontoerekenbaar head van verdachte tij dens het volvoeren van zijn daad. De rechtbank zal 26 Februari uitspraak doen. EEN ONTMOETING TUSSCHEN EEN BURGEMEESTER EN EEN DOKTER. Wie moest er uitwijken? Te Nieuw-Woida was de toestand tus- sohen den burgemeester en dokter W. zeer gespannen. Op een mooien zomerdag van 1929 op 22 Juli reed de dokter op het pad naar de buurtschap 't Waar. Op een gegeven moment kwam van de tegenover gestelde richting de burgemeester niet zijn vrouw en een kennis per fiets aan. Wan neer men het pad, dat geen erkend fietspad is, beschouwt als een deel van den weg, reed de dokter lmks. Het fietspad was slechts anderhalve meter breed en een bot sing tusschen dokter en burgemeester was het gevolg. De dokter meende, dat het k burgemeesters schuld was, met. opgehe ven vuist en een serie krachttermen uitend, kwam de dienaar van Esculaap op den ma gistraat af. Het bleef niet bij dreigen, de dokter diende den burgemeester een klap en twee schoppen toe. Hij wilde zelfs een steen oprapen, om hiermede Zijn Edelacht bare te lijf te gaan, doch deze verhief zijn waarschuwende stem, ook de vrouw van den burgemeester bemoeide er zich mede en do dokter besteeg zijn fiet6 weer, om een klacht tegen zijn burgemeester te gaan indienen. Later diende ook de burgervader een klacht in wegens mishandeling en te dier zake werd de dokter door de Recht bank te Wr inschoten veroordeeld tot, 150. boete, soils. 75 dagen hechtenis. De dokter ging in hooger beroep, doch het Hof te Leeuwarden bevestigde het vonnis. In cas satie verwees de Hooge fJiad de zaak naar het Hof te Arnhem, die op 26 Juni '30 den dokter tot 50 boete, subs. 50 dagen hech tenis veroordeelde. Deze was echter nog lang niet voldaan. Weer oa&seerde de Hoo ge Raad het arrest en heden diende de zaak v-oor het Amsterdamsehe Hof. De burgemeester deed een uitvoerig ver- liaal van het gebeurde. Van schuld van zijn kant was z.i. geen sprake. De dokter had rechts van den weg moeten gaan rijden. De verstandhouding tusschen beide leden der Nieuw-Woldasche „upper ten" was verre van goed en tengevolge van deze quaestie had de dokter zijn ontslag gekregen als ge meente geneesheer „de dokter wilde, dat op hem de verkeersregels niet werden toegepast," aldus get. Pres. Mr. Jolles: U had misschien de botsing kunnen voorkomen door achter uw vrouw te gaan rijden? Get. Ik ben zooveel mogelijk uitgeweken. Verdachte betoogde, dat hij door den burgemeester met opzet was aangereden, hij was toen buiten zichzelf van drift ge raakt, maar of hij geslagen heeft, weet hij niet meer. „Als ik 't deed, was 't uit noodweer ,Ik viel," aldus vervolgde de dokter „en bezeerde me." Get.' Haak, graanhandelaar uiit Nieuw- Woida., verklaarde, dat geen drie personen naast elkaar op het pad kunnen rijden. Pres.: Bent u daarvoor uit Nieuw-Wol- da gekomen? Get.: Ja! Pres.: Üoh ja, geld speelt geen rol, (tot verd.): 't Gaat bij u zeker niet om de boe te? 't Gaat om het spel, niet om de knik kers! |'iiinmiiiiniiiiiuiiMinin«innnniiiiiiniminiiiniiiiuniiiniiinuimniniminniiniiii»i»iraa Grasünnen Lakens 2 persoon s 150 c.M. breed 92 cent Blauw keper Mans- jassen met revers 1.99 Zijden Ghanlung 90 cM. breed per el 44 cent Zijden Tricol Lampenka|ikieedjes 37 7« ct. Glazen Handdoekrekjes met nikkel gemont. 57 72 ct. Dames Flanellen mooie afwerking goedo kwaliteit 61 cent Heeren flanellen met dubbele borst zware kwaliteit 95 cent Gobelin Schoorsteenranden met franjo 1.95 Moderne Schemerlampen geheel compleet met gepliceerdekap 2.95 Kinderstoelrinyen prima vvaschdoek. Goed gevuld. 4772 ct. Waschechle Tafel- en Serrekleedjes frissche dessins 40 cent CLOSETPAPIER per rol 5 cent LUCIFERS per pak 5 cent Luierbroekjes prima Rubber 13 cent Fantasie Divankussens prima vulling 1.65 Kunstzijden Kinder- Ij ledikant-Spreien diverse kleuren 1.65 Gioote bus Linoleum Was 247o cent. Dubbel stuk Huishoud Zeep 5 cent. 2J3g- Koopt bij WAALS, het is Uw voordeel dl IMIIIIIIillllllllllllllllllllllHIIHillH llllllllllll tllllllltllllllMlllllllillllllllilliUllllliillllilllllÉ Verd.: „Ik ben onschuldig." Nadat nog eenige getuigen waren ge hoord, was het woord aan den procureur- generaal, mr. Harinxma thoe Slooten, dde op formeele gronden vernietiging van het vonnis van de rechtbank eisohte en verd. s veroordeeling tot een boe-te van 150. smbs. 75 dagen hechtenis. Mr. M. Levie, uit Groningen, bes-treed, dat het voetpad bij den open-baren weg be hoort, 't its een apart pad. Verd. is door den burgemeester herhaaldelijk dwars gezeten. Voorts deed pl. een beroep op noodweer exces en drong aan o<p vrijspraak. Uitspraak 26 Februari a.s. MALVERSATIES TE ROTTERDAM. In totaal ongeveer 200.000 verduisterd. Donderdag heeft de Rotterdams oh e Reohtbanik de zaak vain de malvers-aities bij de Rotterdamsche Melkinrichting en de Vereenigde ZuiveLarbeid-ers behandeld. Hiervoor zijn destijds aangehouden de zes en veertig jarige kantoorbediende H. D. J. W. en de vijf en twintig jarige' kantoor bediende B. L. Aan W. wordt ten laste gelegd, dal hij een aanta-l kwitanties va<!soh heeft onder teekend Lexmoind. Deze kwitanties heeft hij al-s echt gebruikt en ter uitbetaling voorgelegd aan d-en kassier. Voorts heeft W. in samenwerking nie-t een a-nder een aantal kwitanties vervalscht ten name van C. Huyzer. Deze kwitanties waren even eens aan den kassier aangeboden. De ten laste gelegde bedragen waren on geveer 6750 a /8S00. In totaal zijn de bei de Maatschappijen wed voor 200.000 bena deeld, daar de malversaties teruggaan tot 1917 en men slechts een beperkt deel ervan ten laste heeft kunnen leggen. De voornaamste getuage, de kassier, ver klaarde, dot hij al de bedragen uitgekeerd heeft zonder achterdocht te koesteren. W. liet het voorkomen alsof de betrokken land bouwers, voor wie het geld bestemd was, kwa-men terwijl de cassa gesloten was. De kassier gaf dezen het geld vooruit en kreeg la-ter de kwitanties, welke door W. zelf ge- teekend was. Verschillende andere getuigen werden nog gehoord, waaronder de accountant Po lak en de adjunct-directeur va-n de R.N.I. K. de Jong. De hoofdboekhouder Baur deelde mede, dat er nooit gecontroleerd werd of de hoe veelheid melk, waarvoor betaald werd, wer kelijk geleverd werd. Verdachte verklaarde he-t geld verloren te hebben in speculaties en verschillende ondernemingen, dde hij is "begonnen en dde verlies opleverden. Toen hij eenmaal be gonnen was, kon hij niet- meer ophouden. De officier mr. E. D. H. Sohutter, eisohte tegen W. drie jaar en zes maanden gevan genisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger, mr. I. Oohen, pleitte vrij spraak. Vervolgens heeft terecht gestaan de vijf en twintig jarige kantoorbediende B. L., die d-e betrokken kwitanties had 'gete-ekend en een gedeelte van de opbrengst, 12.000 on geveer, had gekregen. Verd. wilde niet rechtuit bekennen en bleef er omheen draaien. Dit was de reden, dat de Officier van Justitie, mr. Schutter, tegen ham eveneens een gevangenisstraf van d-rie en een half jaar, met aftrek va-n preventief, eischte. Zijn verdediger pleitte vrij-s-prank met last tot onmiddellijke invrijheidstelling. De Recht.bank heeft dit geweigerd en de uitspraak op 26 Febr. a.s. bepaald. INGEZONDEN STUKKEN V erkeersproblemen. Ontzettende verkeersstagnatie's! Proble men, waarvoor de verkeersorganisator van een groote stad zou terugdeinzen! Auto ongeluk, na auto-ongeluk! Tegen elkaar opgeloopenstudenten! Poliklinische patiënten gedoemd tot klinische opname! En dit alles op 't zoo beroemde', ma al door bovenstaande ongevallen ook'zoo be ruchte Boerhaavecomplex. Breinen of lie ver één brein heeft met één s-lag, één sleu- telomdraai al deze "naangenaamheden tob 't verleden gedoemd. Dat èene brein richt te een sohans op aan de wetering in de vorm van een hek met schildwacht om de ontzaggelijke drommen te keeren, die dage lijks uit 't overweteringsche, 't voorwete- ringsche kwartier trachtten door te trek ken, met al weer die beruchte gevolgen en ze buiten om te leiden ten prooi aan storm en regenvlagen, met als gevolg geween en gekners van tanden. Dat zelfde brein deed meer. De mooie inrijpoort van 't prachtig stratenplan werd voorzien van een bord en paal en 't overstelpend auto-verkeer werd omgelegd over eenfietspad. Parturi unt montes, nascetur ridiculus mus. Slachtoffer. LISSE. Muzikale rondgang. Evenals andere jaren zullen ook nu gedurende de Winkel- beurs, des avonds muzikale rondwande lingen gehouden worden, door de beide plaatselijke Muziekvereenigingen. Vrouwenbond. Woensdagavond gaf de R. K. Vrouwenbond haar jaarlijksche feest avond voor haar leden in de groote zaal van den Ned. R. K. Volksbond. Te onge veer acht uur opende de zeereerw. heer Pastoor den feestavond met een woord van welkom tot de aanwezigen. Wij vieren een dubbel feest deze dag, aldus Z.eerw. Mej. Schrama-Bens jubileert en is 15 jaren ai3 bestuurslid aan deze vereen, verbonden. Wij weaschen haar nog een lang en geluk kig leven toe, en wij hopen, dat zij zich nog langen tijd verdienstelijk moge maken voor deze vereen. Vervolgens zegt spr., dat mevr. Fred, de Meulder benoemd is als eere-voorzitster. Na de aanwezigen een aangenamen avond toegewenscht te heb ben, werd het woord gegeven aan mej. Ria Kruidenberg met haar gezelschap, bestaan de uit Lisser dames en jonge dames. Aller eerst verschenen op het tooneel de jonge dames met de Operette „Een visite in het Poppenhuis", met daaraan verbonden mu zikale scherts: „Het bezoek van Jan Klaassen". Een dankbaar applaus hadden deze kleine kleuters in ontvangst te nemen. Na de pauze werd door de dames opge voerd het blijspel in drie bedrijven „Mina- Lina", het geheel onder leiding van mej. Rie Kruidenberg. We willen geen namen noemen, want alle rollen werden ten beste vervuld, hetgeen het applaus na ieder be drijf wel bewees. Mej. Ko v. d. Veld zorgde voor het muzikale gedeelte, hetgeen haar wel is toevertrouwd. Het is een avond vol genot geweest, waaraan zeer zeker de en ergieke leiding van mej. Rie Kruidenberg heeft toe bijgedragen. DOODELIJK ONGELUK. Een oude man door een auto gegrepen. Gisteravond omstreeks 7 uur stapte de 82-jarige H. v. d. Boog uit de bus Haarlem Leiden ter hoogte van de Akervoorder- laan. Bij het oversteken van den straatweg werd genoemde v. d. Boog door een luxe- auto, bestuurd door den heer Jansen, uit Den Haag, gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij bewam een ernstige schedelfractuur en verschillende verwondingen. Dr. Hueber van Sassenheim verleende de eerste hulp. De gewonde werd huis waarts vervoerd, tfaar hij na ongeveer een half uur overleed. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. HILLEGOM. Voor St. Elisabeth en St. Vincentius. Het batig saldo der liefdadigheidsuitvoe ringen onder leiding van den heer P. J. Litjens gegeven, bedraagt ƒ340.60. Het geld is aan bovenstaande instellingen ge schonken. „Vondel". Gisteravond gaf deze too- neeivereeniging in hotel Sistermans de laatste uitvoering in dit seizoen. Men kwam voor het voetlicht met „Het vierde gebod", dramatische schets in 2 bedrijven door H. P., daarna „De Aardschok". De spelers handhaafden voor een volle zaal hun goede reputatie en werden verdiend toegejuicht. l'Air.itie. Gisteravond gaf deze R.-K. Tooneelvereeniging (Rederijkerskamer) in hotel „Flora" haar vastenavond-uitvoering. De belangstelling was groot. Ter verster king der vereeniging hadden enkele oud leden de vertolking van gastrollen op zich genomen, hetgeen in gunstigen zin zeer goed merkbaar was. Men kwam voor 't voetlicht met „De Sociëteit onder ons", vroolijk spel van Gerard Nielen. Het stuk werd zeer goed gespeeld en oogstte een grooten bijval. De stemming was louter vroolijkheid. Voor décor en grime was goed gezorgd. Na de uitvoering het traditioneele bal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ver. van Oud-Leerlingen der Tuinbouw- cursussen. Dezer dagen hield bovenge noemde vereeniging haar maandelijksehe vergadering in de „Roskam". De voorzit ter opende de vergadering en heette de le den welkom en daar het de eerste vergade ring in het nieuwe jaar was sprak hij de beste wenschen uit voor de leden en de vereeniging in het nieuwe jaar. De secre taris las de notulen voor welke onveran derd werden vastgesteld. De bespreking over het houden van een excursie naar de bloemententoonstelling te Haarlem, had tot resultaat, dat deze gehouden zal worden op Zaterdag 14 Febr. a.s. Hierna werd behandeld de agenda en beschrijvingsbrief van de 6e Alg. Verg. van den Bond van Ver. van Oud-Leerlingen der Tuinbouwcur- sussen. De rondvraag leverde nogal wat stof tot bespreking op, waarna de voorzitter onder dan voor de opkomst de vergadering sloot. TER AAR. Feestavond St. Joseph-geezllen. De traditie getrouw heeft de St.. Josep-h ge- ellenver. dit jaar weer haar Vastenavond feest gevierd op luisterrijke wijze. Eerst dachten we dat het onstuimige weer wel als spelbreker op zou treden, maar neen hoor, we kunnen zeggen: al de leden wa ren present. Nadat allen naar de Congregatie ge weest waren, togen zij naar het Patro naatsgebouw, en hier heerschte al de feestsfeer. De zaal was in een e'chte „feestzaal" herschapen, de tafeltjes waren allen be dekt met keurige kleedjes, waarop bloe men stonden te prijken. Nauwelijks hadden allen plaats geno men of de Senior opende de feestelijke bij eenkomst met het Kolpingsgebed, heette allen van harte welkom, bijzonder den vice-praeses, de Raad van Bestuur. Spr. hoopte en wenschte, dat allen een pleizi- rigen avond mogen hebben, dat er moge heerschen de echte heerlijke feestvreugde van Kolping. Als naar gewoonte werden er nog eerst eenige huishoudelijke punten aangekon digd, waarna de Vice-Praeses het feestpro- gram mededeelde, op zijn bekende, leuke wijze. Nu begon het feestgedeelte. Direct werd er een aanvang gemaakt met het vormen van kaartclubjes, en men.hoorde dan ook al spoedig de verschillende „pandoer"-ter men door de zaal klinken, gepaard gaan de met groote hilariteit. Een ander groep je zorgde voor het muzikale gedeelte, dat bestond uit piano, viool, bugle en trom bone. Hun reperioire was geweldig mooi en populair. Natuurlijk bleef het niet bij deze instru menten. De echte jongen kan niet zwijgen als hij een bekende mop hoort. Ook was dit hier het geval, het was volledig een orkest met groot koor. De tonen waren nog niet goed wegge storven, of we kregen een leuke lachfilm te zien, n.l. „Charlie Chaplin" een welbe kend persoon op het filmgebied. Hoe de lachspieren toen in beweging werden ge bracht, behoeft zeker wel geen betoog. Intusschen was ook de Praeses gekomen. Als volgende attractie kregen we eenige personen van de Tooneelclub, die een rijk geladen program hadden. Zij vertolkten verscheidene mooie tooneelstukjes, waar voor zij dan ook telkens een welgemeend applaus in ontvangst hadden te nemen. Onder de hand zorgde de concierge voor de consumptie, die gratis gegeten werd, en heerlijk smaakte. Dit jaar kregen we weer wat nieuws niet te zien maar te hooren, n.l. een radio-uit zending. Eenige leden waren zelf zoo han- Gemeentelijke Aankondigingen CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. De Burgemeester van Leiden brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag 10 Maart aanstaande, zal plaats hebben de oandiidaat.stelllimg voor de Provinciale Staten. Op doen dag kunnen, van des voormid- da.gs negen uur bot des namïididigas vier uur, bij den voorzitter van het hoofdistembuirea® in den kieskring, ter secretarie der gemeen te Leiden, worden ingeleverd. Lijsten van Candida-ten, als bedoeld in antikei 35 der kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste twin tig candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door t.en minste vijf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor de Provin- ciole Staten binnen den kieskring. Achter den naam van ieder der ondertee- kenaa-rs moet de gemeente worden vermeld op welker kiezerslijst hij voorkomt. Tenzij een ondrteekenaar voorkomt op de kiezers lijst der gemeente waar het hoofdistemnbu- reaiu is gevestigd, wordt bij de inlevering der lijst een verklaring overgelegd van den burgemeester der gemeente, dat de omder- teekenaar voorkomt op de kiezerslijst in die gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. De oanclidaten moeten, met vermelding van bun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de c*nderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst ver meld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eisen naam, voorafgegaan door het woord: „geboren" of een afkorting van dit. woord. Bij de vermelding van een candidaat mo gen de voorletters geheel of ten deele dioor de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, ingeleverd in denzelfden kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd de in ark 4 van het Koninklijk besluit van 12 December 1917 (staatsblad no. 692) bedoel de schriftelijke verklaring van iederen daar op voorkomenden candidaat, dat hij bewil ligt. in zijn candidaatsteüing op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het Rij'k in Europa bevindt, kan de hier bedoelde ver klaring tele graph i'soh worden gedaan en is zij niet aan het officie-ede formulier ge bonden. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door één'der onderteekenaars. De Candida ten kunnen daarbij tegenwoor dig zijn. De voorzitter van het hoofdstem bureau geeft een bewijs van ontvangst af. Formulieren, voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring van bewilliging, hierboven vermeld, zijn ter secretarie de zer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt: Hij die eene lijst, als bedoeld in artiksl 35 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de ver kiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld bij artikel 35 heeft onderteekend. Leiden, 13 Februari 1931. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Vrijdag. Toonkunst-Trio, Stadsgehoorzaal, kleine zaal, 8 uur. Vrijdag. R. J. M. V. „St. Peter Kanis", Conferentie Moderator, Eigen Huis, 8 uur. Zondag. 12 1/2-jarig jubileum van de A. R. K. A., 9 uur, H. Mis in de „Voor zienigheid", waarna ontbijt; 3.00 4.30 uur Receptie Zitavereeniging P. K. Koorsteeg 15; 7.45 uur Feest avond Concertzaal „Zomerlust". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Ma an da 9 tot en met Zondag 15 Febr. a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. dig geweest, zelf iets uit te zenden. Vol spanning luisterde een ieder naar deze uit zending, en het was dan wel aardig om het te hooren. De muziek kwam wel het beste door. Een woord van dank aan die personen, die het initiatief genomen heb ben om dit te doen, is hier niet misplaatst, wat ook het applaus wel bewees. Als verdere ontspanning kregen we nog enkele lachfilms te zien, die reusachtig mooi waren. De geest, die er den geheelen avond heerschte was goed, het was een mooi Gezellenfeest, dat inderdaad de band nog eens versterkt. oen het tijd van sluiten was, dankte d* Senior op de eerste plaats den Praesetf voor zijn getoonde belangstelling, vervol gens den vice-praeses, Raad van Bestuur, de leden, en de verdere leden, die meege werkt hebben dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken. Hierna gingen allen zeer voldaan huis waarts.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2