Het te Haarlem UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda DONDERDAG 12 FEBRUARI 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE OPENING. Na de toespraak van den heer Krelage nam de ins.pec.teur van den la-ndlbouw, den heer Kakebeeke, het woord De lieer Kakebeeke verklaarde dat de minister, van binnenlaaidsohe zaken en land bouw het betreurde de toezegging niet te kunnen volbrengen deze tentoonstelling te openen. Hij beschouwde het als een voor recht in zijn plaats de plechtige officieele opening te mogen verrichten omdat hij daarbij kon laten blijken van zijn groote waardeering voor het prachtige werk van de bloembollenkweekers in Haarlem en om geving, heel het Kennemerland en de streek van Zuid-Holland. Vooal is het. hem een voorrecht dit te mengen doen in het gebouw van het Krelage-huis, daarbij herdenkende d'e nagedachtenis van den man die zijn leven gchee-1 ter beschikking heeft, gesteld van de bloembollenteelt en van de beharti ging der vakbelangen van de kweekers. Spr. gaf verder een historisch overzicht van de toonstellingen werden het in den loop der ALgemeene vereenigdng voor bl oem,bollen- culbuur sedert 1860. .Van jaarlijksche ten toonstellingen werden het in r enloop der tijden vijf-jaarlijksche. Spr. memoreerde daarbij de schitterende wederkeerige me dewerking aan de Deutsche floral ie ën tot den wereldoorlog de regelmatig voortgezet te reeks van vijf-jaarlijksche tentoonstel- li nigen kwam verbreken. In 1920 zou de eer ste groote tentoonstelling hebben moeten plaats vinden, doch de internationale toe standen waren nog niet van dien aard dat zulks met kans op slagen zou kunnen ge schieden. Technisoh hadden de kweekerijen zich ran de geleden verliezen nog niet kun nen herstellen en men had geen zekerheid dat de tentoonstelling door een voldoende aantal belangstellenden uit het buitenland zou worden bezocht. Het zou bot 1925 duren eer er een nieuwe expositie zou plaats heb ben maar de-ze, ingericht op een uitgestrekt terrein te Heemstede was dan ook ove-r de hee-lo linie een buitengewoon, tot nog toe ongekend succes. Zij telde meer dan 40.000 bezoekers. Ze zal slechts in den schaduw kunnen worden gezet, indien ze in 1935 ge volgd zal kunnen worden door eene van nog grooter opzet, wat spr. niet betwijfelt. Verder wees hij op het groote nut van deze winterbolbloemenitentoonisteiliing voor al voor de jongere kweekers, in deze tijden van crisis die land- en tuinbouw tbans door maken. Zij biedt hun de gelegenheid hunne vakkennis aanzienlijk te vermeerderen. Voor de jongeren vooral zal de strijd om het bestaan des te moeilijker zijn omdat, tengevolge van de voortdurende uitbreiding van de teelt een oververzadiging van de mankt veroorzaakt wordt en de export des te moeilijker wordt. Alleen zij hebben de meeste kans niet onder te gaan in dezen strijd die door de noodige vakkennis hun bedrijf behoorlijk weten te sturen. Met den wensch dat deze winter-bolbloe- mententoonstelling moge beantwoorden aan de verwachtingen de-r inrichters en een vol ledig succes moge zijn, verklaarde spr. haar voor geopend. Bezoek van H.M. de Korfingin-Moeder. HM. de Koningin-Moeder is voornemens Vrijdagmorgen een bezoek te brengen aa-n de bloemententoonstelling, uitgaande van de Vereeniging voor bloembollencultuur in het KreiLagehuis te Haarlem. DE BEKRONINGEN. Hieronder volgt de volledige lijst van inzendingen met daaraan toegekende be kroningen. E ereprijzen. Groote Zilveren Medaille van H. M. de Koningin aan 0. Soeteman, Noordwijk, voor groote inzending Tulpen in kisten. Zilveren Medaille van H. M. de Konin gin-Moeder aan Firma J. J. van Meeuwen, Noordwijkerhout, voor groep Triumphtul- pen in manden. Groote Zilveren Medaille van H. K. H. Prinses Juliana aan N.V. Gebrs. Tege laar, Lisse, voor groep Hyacinthen en Vroege Tulpen in manden. Zilveren Medaille van Z. K. H. de Prins der Nederlanden aan Firma G. Lubbe k Zoon, Oegstgeest, voor groep Nieuwe Nar cissen. Groote Gouden Medaille van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en Omstreken aan C. Soeteman, Noord- wijk, voor gorote inzending Tulpen in kis- ten. Zilveren plaquette van de Vereeniging tot verfraaiing van Haarlem en omliggen de gemeente aan N.V. C. G. van Tuber- gen, Haarlem voor groep gekleurde Free- sia's, Veltheimia's en nieuwe Narcissen in potten. Zilveren Medaille der afd. Oegstgeest der Alg. Vereeniging voor Bloembollencul tuur aan afdeeling Boveiikarspel en Om streken voor groep Vroege- en Darwin tulpen in kisten. Zilveren Medaille van de N.V- Konink lijke Begeer te Voorschoten aan N.V. Ver- eenigde Bloembollenculturen, Noordwijk, voor Collectie nieuwe Narcissen (afgesn. bloemen). Zilveren Medaille van de Directie der Aalsmeersche Courant aan firma D. Spaar garen Mz. Zonen, Aalsmeer, voor groep Cyclamen en Varens. Geschonken Medailles. Gouden Medaille van de firma R. Mees en Zonen te Rotterdam aan N.V. J. Volke ring en Zonen, Limmen, voor groep Hya cinthen in manden. Kleine Gouden Medaille van de afdeeling Hillegom der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur aau M. Beelen, Lisse, voor Mendeltulpen in kisten en potten. Verguld Zilveren Medaille van de afdee ling Heemstede der Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur aan N.V. P. Bakker Mz., Enkhuizen, voor Perken E.V.T. Generaal de Wet in voorhal. Verguld Zilveren Medaille van de N.V. Koelhuis IJsvries te IJmuiden aan B. Hoogwerf Kroon, Voorschoten, voor groep Echeveria metallioa, id. met resea, en Se- la-ginella. Verguld Zilveren Medaille van de Mid- denstandscentrale voor Haarlem en omlig gende gemeenten aan N.V. Chr. de Goede, Wijk aan Duin, voor Nieuwe Poetaz Nar- cissefi in kisten. Zilveren Medaille van jhr. J. W. C. Bo- reel van Hogelanden, oud-burgemeester van Haarlem aan Firma E. H. Krelage en Zoon, Haarlem, voor Nieuwe Tulpen. Zilveren Medaille van de firma Gebrs. van der Lans te Sassenheim aan Firma s G. P. en J. A. Bronkhorst Zoon, Heem stede, voor Manden, een vaas en een kist nieuwe Hyacinthen. Gouden Medailles. Aan N.V. M. van Waveren en Zonen, Hillegom, voor nieuwe narcissen in kisten, orocus in pannen en tulpen in kisten. Aan Fa. G. van der Mey's Zonen, Lisse, voor nieuwe hyacinthen en dubb, vroege tulpen in manden. Nieuwe Darwin en Men deltulpen in potten. Aan N.V. W. J. Eldering en Zoon, Over veen, voor groep naroissen in kisten en manden, vroege tulpen in manden, crocus in pannen. Aan N.V. R. A. van der Schoot, te Hil legom, voor groep narcissen en vroege tul pen in manden, orocus in pannen en hyacin then in potten. Aan N.V. Gebrs. A. en P. Nijssen te Santpoort voor groep nieuwe Vroege en Triumph tulpen. Aan firma G. Lubbe en Zoon, Oegstgeest voor groep nieuwe Narcissen. Aan firma Ludwig en Co., Hillegom, voor groep Amaryllis. Aan N.V. Gebr. Tegelaar, Lisse, voor groep Hyacinthen en vroege Tulpen in manden. Aan N.V. C. G. van Tubergen, Haarlem, voor groep gekleurde Freesia's en nieuwe Narcissen in potten en kisten. Aan firma J. J. van Meeuwen, Noord wijkerhout, voor Triumphtulpen in man den. Aan N.V. H. de Graaff en Zonen, Lis se, voor groep Darwin en enkele late Tul pen. nieuwe enkele vroege Tulpen en Nar cissen. Aan 0. Soeteman, Noordwijk, voor groep perken met Tulpen in kisten. Aan firma J. C. Maarse, Aalsmeer, voor Cyclamen en Primula obconica. Aan afdeeling Bovenkarspel en Omstre ken voor groep vroege en darwintulpen in kisten. Aan N.V. Vereenigde Bloembollencultu ren, Noordwijk, voor collectie nieuwe Nar cissen (afgesneden bloemen). Aan firma D. Spaargaren Mzn. en Zonen, Aalsmeer, voor groep Cyclamen en Va rens. Kleine gouden medaille. Aan Jan Roes, te Heemstede, voor Dar win, Breeder, enk. late en Mendeltulpen in potten en kistjes. Aan J. W. A. Lefeber, Lisse, voor nieuwe Narcissen in kisten. Aan firma J. G. Eldering en Co., Over- veen, voor groep vroege, mendel, darwin en parkiettulpen in kisten en manden, cro cus in pannen. Aan N.V. Gebrs. Nieuwenhuis, Lisse, mendeltulpen in kisten en potten. Aan N.V. P. Bakker Mzn., Enkhuizen, voor groep vroege darwintulpen in kisten. Aan afdeeling Limmen, voor groep vroe- getulpen en narcissen in kisten en potten. Aan Leo Roozen, Heemstede, voor col lectie nieuwe mendeltulpen. Verguld zilveren medaille. Aan firma P. van Deursen, Sassenheim, voor nieuwe narcissen in potten. Aan N.V. C. G. van Tubergen, Haarlem, voor demonstratie van cultures van hyacin then in grind en water. Aan N.V. J. Valkering en Zonen, Lim men, voor mendeltulpen in potten. Aan Th. F. van Rijn, Lisse, voor nieuwe enkele en dubbele vroege tulpen. Aan N.B. J. Pijnacker en Zonen, Lisse, voor nieuwe hyacinthen en tulpen in man den. Aan N.V. P. van Reisen en Zonen, Voor hout voor dubbele vroeger tulpen in man den. Aan J. F. van den Berg, Noordwijker hout, voor collectie nieuwe vroege tulpen. Aan firma Jac. en P. Lefeber, Lisse, voor Mendeltulpen en nieuwe vroege tul pen in potten en kistjes. Zilveren medaille. Aan B. P. Heemskerk, Bennebroek, voor Mendeltulpen in kosten en potten. Aan J. P. Verdegaal, Noordwijkerhout, voor manden met D. V. tulpen. Aan Jan Goemans Jaspz., Hillegom, voor nieuwe darwintulpen zaailingen in pot. ten. Aan N.V. P. Bijvoet en C., Overveen, voor mand hyacinthen E. R. Jan Bos. Aan N.V. Braam en Zoon, Heemstede, voor nieuwe hyacinthen en vroege tulpen in manden. Aan N.V. P. Hooman en Zoon, Hillegom, voor mand E.V.T. Sunburst. Aan Pau Roozen, Overveen, voor mand nieuwe dubb. vroege tulpen. Aan N.V. Gebrs. Rijnierse, Overveen, voor mand nieuwe dubb. vroege tulpen. Aan N.V. D. W. Lefeber en Co., Lisse, voor Tulipa Fosteriana Mad. Xefeber en nieuwe narcissen. Aan F. Wollring, Heemstede, voor nieu we narcis in mand. Aan N.V. De Goede Bros, Beverwijk, voor narcissen en tulpen in kisten. CONCERT EN FILMVERTOONING. Hedenavond wordt in het Concertge bouw, ter gelegenheid van de opening der bloemententoonstelling, aan de gasten en de leden een concert aangeboden, uitge voerd door de Haarlemsche Orkestver. eeniging, waarna vertoond wordt de film „Van bol tot bloem", vervaardigd door „Multifilra" in opdracht van het Centraal Bloeinbollencomité. De „versnelde" bloei van >- bloemen. Dit zeer merwaardig wetenschappelijk werk bestaat uit vier deeleu en is vervaar digd door de filmfabiiek „Multiiilm", di recteur J. C. Moll te Haarlem, in opdracht van het Centraal Bloembollencomité te Haarlem. De film kwam tot stand door nauwe samenwerking tusschen de industrieele en wetenschappelijke afdeeling. Onder leiding van den heer Pointl werd opgenomen een film, een overzicht gevend van het geheele bloembollenbedrijf, aan gevuld met opnamen van beplantingen met bolgewassen in binnen- en buitenland, van den verkoop van bolbloemen in Berlijn en Kopenhagen, vliegopnainen van de bollen velden enz., terwijl de wetenschappelijke af deeling zorgde voor een groot aantal ver snelde films van openbloeiende crocussen, hyacinthen, narcissen, tulpén, irissen en gladiolen. De vervaardiging van de film eischte veei tijd. Reeds de bedrijfsfilm nam uiter aard meer dan een jaar in beslag, terwijl aan de versnelde films, die zeer langzaam vorderen sommige opnamen op het doek in enkele seconden voorbijgaand, kostte 3 maanden voor het opnemen meer dan twee jaar met tusschenpoozen werd ge werkt. En ook thans is de film nog niet geheel gereed. Zij zal nog op enkele pun ten worden aangevuld en uitgewerkt. Bij normale filmopname worden 16 film beelden per seconde opgenomen en het- zelfde aantal wordt op het doek bij de projectie ieder seconde geprojecteerd. Men ziet dan op het doek de natuurgetrouwe beweging terug. Bij de bovengenoemde versnelde films worden niet 16 beeldjes per seconde opge nomen, maar een per minuut, een per kwartier of een per uur. Dit geschiedt door automaten, die dag en nacht door op een instelbaren tijd b.v. ieder kwartier van een zich ontwikkelenden hyacinth een filmbeeldje belichten, soms gedurende meerder weken of maanden. Wordt een dergelijke beeldserie dan op de gewone wijze op het doep geprojecteerd, dan ziel men in enkele sec., wat in werkelijkheid dagen, weken of soms maanden heeft ge duurd. Het opnemen geschiedt uitsluitend bij kunstlicht. Daglicht wisselt steeds en des nachts is er geen daglicht. De planteu hebben echter daglicht .noodig voor hu., ontwikkeling. De opnamen worden daar om in een speciaal atelier gemaakt, waar de planten het daglicht van boven ontvan gen. De automaten, die de .toestellen voor versnelde films bedienen hebben een in gewikkelde taak. Zij sluiten eerst de lui ken, zoodat geen daglicht meer binnen komt, ontsteken een paar krachtige elec- trische lampen, belichten één filmbeeldje, doen de lampen weer uit en openen de lui ken, zcodat het daglicht weer vrijen toegang heeft. Voor verschillende der in de film ver toonde opnamen geschiedde dit weken ach tereen, ieder kwartier, dag en nacht door. NOOTDORP. Uitvoeringen Kath. Kring. Deze week hield de Kath. Kring haar laatste tooneeluitvoeringen 'van dezen winter in het- R. K. Vereeniging?gebouw. Door de tooneelclub „In liefde bloeiende" was een verzoek gedaan aan het bestuur der Kath. Kring, of ze de stukken op Zondag en Dinsdag mochten ten uitvoer brengen, inplaats van Dinsdag en Donderdag. Dit laatste was voorheen de gewoonte. Het bestuur der Kath. Kring stemde hiermee in. De reden hiervan was dat de eerste avond, de zaal steeds zoo slecht bezet was en meer open dan bezette plaatsen te zien waren. De tooneelisten hadden reeds een groote verwachting voor de Zondagavond, maar wederom werden zij teleurgesteld. Voor zulk een slecht be zochte zaal! Er was zelfs ook nog voor een schitterende muziekattractie gezorgd, maar ook dit schijnt onze Nootdorpsche Katholieken niet te lokken. Na lang wachten tot de ontdekking komend, dat er geen belangstellenden meer bijkwamen nam de Kapelaan Blanckers het woord en opende dezen feestavond. Spr. heette alle aanwezigen van harte welkom, maar sprak ook eenige rake woorden over de slechte opkomst, waarna het trio Visser van Delft eenige mooie en vreugdevolle muziekstukjes liet hooren. Door de too neelclub werd opgevoerd „Carranza", dra ma in drie bedrijven. Dit stuk speelde in de 16e eeuw in de Spaansche stad Gra- néda. In het eerste bedrijf en in het der de, stelde het tooneel voor een zaal van een middeleeuwsche paleis in het tweede bedrijf een gevangenis. De schitterende historische kleederdraohten maakten al veel indruk bij dit stuk. Dat dit stuk met veel succes is gespeeld, blijkt uit de indrukwekkende stilte, waarmee het werd gevolgd en het applaus, dat na ieder be drijf volgde. Tusschen de bedrijven lieten de muzikanten mooie nummers hooren. Na de pauze volgde nog een kluchtspel in drie bedrijven, getiteld: „Gierige Thijs". Hierbij kon de souffleur niet ge mist worden, maar toch deden onze too neelisten hun uiterste best. Dit stuk bracht de lachspieren geducht in bewe ging en ook na ieder bedrijf vokde een luid applaus. Ook Dinsdagavond viel het publiek niet mee. De weleerw. kapelaan opende deze feestavond en gaf vervolgens een korte uitlegging over het stuk, dat door de tooneelisten zou worden opge voerd. Er kon ook dezen avond goed ge merkt worden, dat de animo bij de too neelisten niet van grooten aard was. Gaarne hadden zij een volle zaal gezien en dan is het ook zeker, dat zij meer succes hadden behaald dan nu. Toch mag een woord van dank aan onze tooneelis ten niet worden onthouden, want het is zeker, dat zij hun uiterste best hebben gedaan en zeer veel voor het tooneel over hebben. Ook moet een woord van dank gebracht worden aan onze weleerw. kapelaan, want niet alleen bij deze feest avonden heeft hij moeite niet gespaard, maar ook was hij bij vele repetities te genwoordig en gaf dan een keurige lei ding. De wensch van de tooneel vereeni ging is, da-t, als zij met November a.e. wederom met hun uitvoeringen kunnen beginnen, dan weer gespeeld wordt in za len, welke tot- in de uiterste hoeken ge vuld zijn. Dan zal de animo weer herle ven bij onze tooneelisten en dan zal we derom gezien worden, dat de R. K. Too- neelvereeniging „In liefde bloeiende" klein is maar dapper. RIJPWETERING. Melkcontrole. Blijkens een adverten tie in dit nummer zal de rijksveeteelt- consulent, de heer Verhoeven, morgen avond half acht in café van Ben ten spre ken over: Melkcontrole bij het rundvee. ZEGWAART. Uitvaart J. Vollebregt. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdagmorgen het stoffelijk overschot van den heer J. Vollebregt ter aarde be steld. Als dragers fungeerden H.H. Kerk en Armmeesters en bestuursleden der Vinoentiuvereeniging. Bij den stoet slo ten zich aan de heer Burgemeester van Zoetenmeer en Zegwaat, alle aadsleden van Zegwaatt met uitzondeing van één, die door ziekte verhinderd was, één der wethouders van Zoetermeer, de ander was ziek, verder afgevaardigden van alle besturen, waarin de overledene zitting had. Door allen werd de kerkdienst bij gewoond en daarna een laatste groet ge bracht aan de geopende groeve. ZOETERMEER—ZEGWAART. De griep. Ook hier zijn vele zieken die lijden aan de griep. De doktoren heb ben het zeer druk met het bezoeken der zieken. De aangekondigde lezing van het „Groene Kruis" kon wegens zeikte daar om gisteravond niet doorgaan. Tooneel. De R. K. Tooneelvereeni- ging „Excelsior" kan wederom met genoe gen terugzien op de vastenavond-uitvoe ring, waarbij opgevoerd werden: „Stem men die niet zwijgen" en „De dertiende klokslag". Een aandachtig publiek, ohe- wel niet overgroot, volgde de opgevoerde stukken. BODEGRAVEN. T. 0. P. Door de leden van de R. K. Dilettantenclub uit Gouda werd voor de leden van T O.. P. in Hotel v. Haaften opgevoerd „De Firma Adam en Eva", een blij luidigend Paradijsverihaal in 3 bedrijven van Guy Bolton en George Middelton. De R. K. D. C. heeft het stuk op een zeer verdienstelijke wijze ver tolkt, zoodat de aanwezigen volop van het schoone spel konden genieten. Het tweede gedeelte van den avond, een geanimeerd bal, bracht er wederom de stemming echt in, NOORDEN. Poldervergadering. Gisteren werd in café Sluitkade een spoedeischende inge landsvergadering gehouden van de Ge combineerde Noordschebuurter- en Voor- dijksohe Polders. Aanwezig of vertegenwoordigd waren Slechts 7 stemgerechtigde ingelanden, te zamen kunnende uitbrengen 38 stemmen. De voorzitter de heer P. Koot, stelt aan de orde het eenige punt der agenda: Voorstel om het crediet van 20.000, toegestaan door de vergadering van 7 October 1930, te verhoogen tot 30.000. Dit voorstel wordt aan de hand van een gevoerde briefwisseling toegelicht door den teohnhisohen leider en opzichter van het werk, den heer Fr. Pieterse. Door deze verhooging kan geheel de kade een behoorlijke en voorloopig af doende verbetering ondergaan en kan de definitieve voorziening, welke voor dit jaar in uitzicht was gesteld, vooralsnog achterwege blijven. Gedeputeerde Staten zijn bereid ook dit geld voor te schieten, terwijl de N.V. Bank voor Nederlandsohe Gemeenten te 's-Gravenhage bereid is- het tijdelijk cre diet tot dit bedrag te verhoogen, indien ingelanden daartoe een besluit nemen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel goedgekeurd. De opzichter deelt nog mede het re sultaat van de bij den aanvang gehou den aanbesteding voor de leverantiën van klei, puin e.d., en het bedrag dat gespe cificeerd voor de materialen en aan werk- loonen tot heden werd uitgegeven. Do mogelijkheid wordt nog onder het oog gezien om het werk te laten verrich ten door werkloozen uit Zevenhoven met een door deze gemeente uitgeloofde toe slag van 12 ets. per uur op het loon. De bezwaren zijn echter van dien aard en omvang, dat besloten wordt hiervan af te zien. Hierna wordt de vergadering gesloten. Gemeentelijke Aankondigingen AFSLUITING SCHEEPVAART VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Oude Vestgracht, ter hoogte van de Koe straat, op Donderdag 26 Februari a.s., van des voonniddags 6 tot des namiddags 6 uur, in verband met het leggen van een gaszinker, voor het scheepvaartverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. J. A. v. d. STOK, Lo.-Secretaris. Leiden, 12 Febr. 1931. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 'b avonds van 7.308.30 uur. Donderdag, Vastenavondfeest „De Hanze", bovenzalen Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. donderdag. Tweede lezing van pater mr. E. v. d. Helm, Klein-Auditorium, te 8 uur. Donderdag, Jaarfeest R. K. Vrouwenbond Concordia, 8 uur. Donderdag. Uitvoering Nieuw Brunhilde, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Vrijdag. Toonkunst-Trio, Stadsgehoorzaal, kleine zaal, 8 uur. Vrijdag. R. J. M. V. „St. Peter Kanis", Conferentie Moderator, Eigen Huis, 8 uur. Zondag. 12 1/2-jarig jubileum van de A. R. K. A., 9 uur, H. Mis in de „Voor zienigheid", waarna ontbijt; 3.00 4.30 uur Receptie Zitavereeniging P. IC. Koorsteeg 15; 7.45 uur Feest avond Concertzaal „Zomerlust". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maan da 9 tot en met Zondag 15 Febr. a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde 1873 Msjniiardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoe- ders. Hoofdpijnpoeders. Verkoud- hoidpoeders-. Kiespijnpoeders. Hoest poeders. Maagpoeders. Rheumatiek- poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hier op! Prijs per poeder 8 ct. en per door 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Volksbond. Dinsdag heeft de R. K. Volksbond haar jaarvergadering gehouden De voorzitter, de heer P. de Jong, opende de bijeenkomst met gebed, heette allen welkom, biizonder den geestelijk adviseur. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. Wegens het vele werk had dc secretaris het jaarverslag niet af kunnen werken. Verslag penningmeester: inkomsten 260.63, uitgaven f 227.47, batig saldo 33.16. Op het spaarboekje stond f 149.21 aan contanten f 16.291/2, saldo 1930 33.16, bezittingen 1 Januari 1931 de som van 198.66. De controle-commissie bracht bij monde van Joh. Hakkeling verslag uit, dat alles in de beste orde was bevonden. Den pen ningmeester wérd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. In de controle-commissie werden be noemd voor 1931 de heeren C. Bon, Ant. de Beer, D. Pieterse. Verslag spaarkas Het afgeloopen jaar was ingelegd 766.70, terubetaald 981.16 meer terugbetaald dan ingelegd 214.36. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren P. de Jong, G. Lelieveld, H. vjn Leeuwen, die allen met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Nu volgde bespreking „Roomsoh Noor den." De contributie, die bedraagt 10 cent per lid en per jaar, zal voorloopig uit de kas worden betaald, zonder verhooging van contributie. Ook moet een afgevaardigde in het Comité worden benoemd. De stem ming was vrij, doch er bleek uit de stem ming, dat R. Knaap met bijna algemeene stemmen werd gekozen. De heer Knaap dankte voor het vertrouwen in hem ge steld en zal naar vermogen voor Roomsch Noorden zijn beste krachten geven. Plaatsing biljart. Een aanbod was inge komen van een lid, dat een biljart bezat om dit op de zaal te plaatsen; dit was reeds te voren met den G. A. besproken. Vele leden waren er voor doch de belas ting viel tegen, daar dit voor zoo'n zaal 52.50 bedraagt, maar aangezien de con ditie erg gemakkelijk was werd besloten Na korte rondvraag volgde de gratis- voor een jaar proef te nemen, verloting, bestaande uit rook-artikelen, waarbij een ieder een prijsje had. De G. A. trok daarbij een prachtig sigarenpijpje doch daar hij dit nipt gebruikte, werd het weer verloot en was de koster de gelukki ge winnaar Hierna dankte de voorz. den Geest. Adv. en de leden voor deze prettige ver gadering met den wensch dat Gods zegen allen mogen vergezellen. De collecte voor Hulp in Nood bracht op 1.—. NIEUWKOOP. Overleden: G. Sloof, 56 j., eohtg. van J. W. Woelders.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2