BINNENLAND Om Honderd Duizend Dollar! WOENSDAG 11 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 NED. R.-K. HANZEBOND VAN SLAGERSPATROONS. Viering van het 12 1/2-jarig bestaan. De Ned. R.-K. Hanzebond van Slagers- patroons kwam gisteren in „Bellevue" te Amsterdam bijeen tot het houden der der tiende jaarvergadering, tevens tot viering van het 12 1/2-jarig bestaan. Te omstreeks een uur opende de bonds voorzitter, de heer G. C. Scholten de druk bezochte vergadering met den christelijken groet, waarna hij het woord verleende aan den voorzitter der Amsterdamsche -afdee- ling „St. Petrus", den heer P. Veenboer. De bondsvoorzitter heette dan welkom prof. Berger, directeur van den veterinai- ren dienst, dien hij gelukwenschte met zijn benoeming tot hoogleeraar, dr. Zwart, den inspecteur van de Volksgezondheid, mr. van Hellenberg Hubar, lid der Tweede Kamer en rechtskundig adviseur van den Bond, den vertegenwoordiger van den Ned. Slagershond en den Ned. Grossiersbond en den oprichter van den bond, den heer Don- gemans. De notulen en de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester werden goed gekeurd. Daarna heette de voorzitter welkom de heeren Sohuurmans en De Vries, voorzitter en secretaris van den Belgischen Beenhou- wersbond. Den penningmeester en den administra teur van het bondsorgaan werd décharge verleend. Aan den directeur van het bondsbureau den heer J. G. van Eeden, werd hulde ge bracht voor den door hem verrichten ar beid, welke hulde der vergadering door den voorzitter werd onderstreept. De aftredende bestuursleden, de heeren Burger, Fruytier, Noyen en Imseland wer den herkozen. De heeren C. J. Strucken en F. Kuyper, resp. voorzitter van de Hanze in het bisdom Haarlem en van de afdeeling Amsterdam, die inmiddels ter vergadering waren geko men en mr. G. C. J. D. Kropman, wethou der van Amsterdam en v. d. Lee, bestuurs lid van de Ned. Beendercentrale werden vervolgens verwelkomd. Prof. dr. Berger sprak daarna de verga dering toe, conslateerend, dat het contact tusschen de overheid en de sociale organi saties de laatste jaren hechter is gewor den. De organisatie heeft niet weinig mede gewerkt aan de goede uitvoering der so ciaal-hygiënische vleeschkeuringswet, -wel ker invoering spr. heeft voorbereid. Al moge het waar zijn, dat dé Slagers- bonden nog wenschen hebben, zij moeten niet vergeten, dat het moeilijk is het ieder naar den zin te maken. Zij kunnen echter overtuigd zijn, dat de wil er is om het zoo goed mogelijk te doen. Aan de samenwerking met den jubilee renden Bond heeft spr. de aangenaamste herinneringen en zijn arbeid heeft zijn hoogste waardeering. Bij zijn onderwijs zal spr. er ook naar streven de studenten te wijzen op de beteekenis der sociale organi saties. (Langdurig applaus). De voorzitter dankte prof. Berger voor zijn waardeerende woorden. De feestvergadering. Daarna werd de herdenking van het 121/2-jarig bestaan ingeet met het „jWil- helmus". De secretaris deed dan mededeeling van de ingekomen telegrafische en schriftelijke gelukwenschen, allereerst van een telegram van dr. J. van Beurden, die den Bond hul digde als de sterkste nationale midden standsvakorganisatie. Besloten werd telegrammen te verzen den aan H. M. de Koningin, aan H.H. D.D. H.H. Mgr. J. H. G. Jansen en J. D. J. Aen- genent, den Aartsbisschop en den Bisschop van Haarlem. Vervolgens zongen de verga derden het Bondslied, waarna de voorzit ter, de heer G. C. Soholte een herdenkings rede uitsprak. Spr. herinnerde aan de op richtingsvergadering op 25 Juli 1918 te Rot terdam en memoreerde de stichters, in het bijzonder den eersten voorzitter, den heer Dongemans, die zes jaren lang den Bond leidde. Een jaar na de oprichting had de Bond reeds 400 leden, een aanzienlijk aan tal, dat toch echter niet in verhouding was tot het getal R.-K. Slagers in Nederland. Om den ledenaanwas te bevorderen werd een bondsbureau gesticht onder directie van den heer J. G. van Eeden, die nu reeds 11 1/2 jaar op uitstekende wijze leiding heeft geven. Spr. gaf den een overzicht van wat in al die jaren in het belang van het vak en de vakgenooten is verricht, hetzij zelfstandig of in samenwerking met de zusterorganisa ties. De organisatie is sterk en er is alle re den blijde en dankbaar het 12 1/2-jarig be staan van den Bond, die 1500 leden telt, te herdenken. Hechte samenwerking blijft noodig om in dezen tijd van zeer scherpe concurren tie en onzinnige-prijsstelling de belangen van de leden te behartigen. De geestelijk adviseur, kapelaan Schot man, huldigde den voorzitter voor zijn groote werkzaamheid ten behoeve van den Bond en deelde onder daverend applaus mede, dat het Z. H. den Paus had be haagd den heer Scholten te begiftigen mei het gouden eere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". In naam van den Bond en on der dank aan zijn medebestuurders, be toonde de voorzitter zich erkentelijk voor de hem verleende onderscheiding. Pastoor J. H. Hooyman, van Amers foort, verkreeg daarna het woord tot het houden eener feestrede, waarin hij scherp de neutraliteit hekelde en de afzijdigheid van nog zoovelen, die zich bij de organisa tie moesten aansluiten, laakt. De vergadering zong daarna het Hanze lied, waarop het bestuur in een tweetal za len een druk bezochte receptie hield. Na de receptie was er een oogenblik tijd om zich te verpoozen, waarvan een aantal leden gebruik maakte om een wandeling te maken door mooi Amsterdam en daar bij tevens aandacht te schenken aan de vele vakkundige en fraaie etalages hunner hoofdstedelijke collega's. Te zeven uur vereenigden de afgevaar digden zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in „Bellevue", in welk gebouw te acht uur het avondfeest ter viering van het jubileum aanving. Voor dit feest was een uitgebreid en gevarieerd program op gesteld, dat vlot werd uitgevoerd en luiden bijval oogstte bij de in goed stemming ver- keerende feestgenooten. Er werd een revue opgevoerd, getiteld „Wie de schoen past", vervaardigd door den heer K. Schumacher, ambtenaar van het Bondsbureau, welke revue in niet min der dan 2 tafereelen een overzicht gaf van het leven van den Bond in al zijn afdeelin- gen en instanties. De Amsterdamsche afdeeling betoonde zich door de aanbieding van dit program ma een waardige gastvrouw. DE „TRIBUNE" Te Laren verboden. Evenals door andere leeszalen is ook door de Openbare Leeszaal te Laren (N.-H.) bericht ontvangen van den Inspec teur der Openbare Leeszalen, dr. P. C. Molhuysen, dat de „Tribune" tot de mo reel schadelijke lectuur behoort, welke in een door het Rijk gesubsidieerde O.L.B. niet aanwezig mag zijn. Indien de „Tri bune" niet verwijderd wordt zal hij de uit betaling van het soibsidie opschorten en stappen doen die tot intrekking van het Rijkssubsidie kunnen leiden. He Groot-Bestuur heeft in de Maandag gehouden vergadering besloten de „Tribu ne" niet meer toe te laten, om het bestaan van de O.L.B. niet in gevaar te brengen Een van de twaalf aanwezigen onthield zich van stemming omdat hij zich niet aan pen dergelijke dwang wilde onderwerpen. Allen waren het er echter mede eens, dat het bestuur meent dat dit niet de juiste weg is tot verwijdering van lectuur die volgens de bestaande wetten niet verbo den is. OPCENTEN OP DEN TABAKSACCIJNS. De bezwaren der sigaretten-importeurs. In een te 's-Gravenhage gehouden verga dering van de Nederlandsche Vereeniging ran Sigaretten-importeurs is het voorstel van den Minister van Financiën om 30 op centen te heffen op de tabaksaccijns op si garetten, nader onder het oog gezien. De zeer druk bezochte vergadering deel de unaniem de meening, dat de gevolgen van deze accijnsverhooging -^- indien zij door de Kamers wordt aangenomen van zeer ernstigen aard zullen kunnen zijn voor de importeurs van sigaretten. Immers zijn dezen reeds zeer gehandicapt door de hoo- invoerrechten, die op het artikel druk ken, n.l. 45 pet. en waardoor het bijna niet elijk is, tegen de binnenlandsche siga rettenindustrie te concurreeren, thans wor den de moeilijkheden om de voor het pu bliek zoo gewenschte Egyptische sigaretten tegen eenigszins behoorlijke prijzen in te voeren, nog vergroot. Kunnen de binnenlandsche fabrieken de voorgestelde accijnsverhooging gemakkelijk dragen, waar deze voor een groot deel al gevonden zou kunnen worden door beper king der exorbitante uitgaven, veroorzaakt door cadeaux, welke door de Nederland sche sigarettenfabrikanten in de doozen van hun artikelen worden bijgepakt, de im porteurs, die steeds hun kracht hebben ge zocht in de zeer hoog staande kwaliteit hunner artikelen, hebben geenerler marge, waarin zij de verhooging kunnen onder brengen. Het zal dus te voorzien zijn, dat de voor een groot deel van het publiek zoo gewilde Egyptische importsigaretten in prijs zul len moeten stijgen, hoewel, naar in de ver gadering van de zijde van enkele impor teurs werd geopperd, de mogelijkheid toch onder het oog dient te worden gezien om eerst af te wachten wat de binnenlandsche fabrikanten zullen doen ten opzichte van hun detailprijzen en in verband daarmede ook een eventueele handhaving van de winkelprijzen van de geimporteerde siga retten te overwegen. Met klem werd in de vergadering er op aangedrongen, den Minister van Financiën in een request te verzoeken, het zwaar drukkende invoerrecht op de sigaretten te doen vervallen of belangrijk te verlagen. Naar nog werd medegedeeld, zou deze kwestie de volle aandacht hebben van de Egyptische Regeering, waarbij niet uit het oog dient te worden verloren, dat de Ne derlandsche handel en industrie zeer groo te belangen hebben bij een onbedreigden uitvoer naar Egypte. ROZEN-EXPORT NAAR CANADA. Een verkapt invoerverbod. Het Tweede Kamerlid Lovink heeft aan den Minister van Buitenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat de Ca- nadeesche Regeering voor eenige weken Nederlandsche rozen heeft belast met een zoodanige „dumping duty", dat de invoer zelfs van 750.000 reeds verkochte rozen on mogelijk i9, met name door het vaststellen van een zoogenaamde „fair market value" op het buitengewoon hooge bedrag van 20 ct. per stuk en door over het verschil van 20 ct. en de werkelijke factuurwaar- de 50 pCt. „dumping duty" te vorderen, boven de gewone invoerrechten? Is het den Minister bekend, dat deze plotseling ingevoerde buitengewone rech ten niet geheven worden van planten, wel ke uit Engeland en zijn Dominions worden ingevoerd? Vreest de Minister niet, dat op deze wijze de export naar Canada ook van ver schillende andere Nederlandsche artikelen willekeurig door verkapte invoerverboden kan worden onmogelijk gemaakt, ten gun ste van den export uit Engeland? Acht de Minister deze handelwijze der Canadeesche Regeering in overeenkomst met het Fransch-Canadeescke Verdrag, waarin de invoerrechten ad valorem zijn vastgesteld, in welke voordeelen Neder land als meestbegunstigde natie deelt? Is de Minister bereid mede te deelen, welke stappen ter zake door hem zijn ge daan UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 12 Febr. Huizen. 298 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 2.00—1.30 Concert KRO-trio. 10.00—10.30 Zang. NCRV Dameskoor. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.3012.00 Godsd. Causerie Pastoor Perquin. 11.0012.00 Vroolijke Gramofoonpl. 1.302.00 Gramofoonpl. 2.002.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert door Kwintet v. h. Chr. Radio-Orkest. 6.306.45 Gramofoonpl. 6.457.00 Knipcursus. 7.007.30 Rich. Heaviside: „Het wezen van electriciteit en straling". 7.30—8.00 Gramofoonpl. 8.00—11.00 Aansluiting v. d. Nieuwe Ko- ninkl. Harmonie te Tilburg. KRO-orkest 0. 1. v. Joh. Gerritsen. Jacqueline Vertinden (sopraan). Louis van Sprang (bas), F. Bos- hart (piano). Toespraak door Pastoor Per quin. Hilversum, 1875 M. Uitsl. A. V. R. O.-uitzending. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert. AVRO-kwintet o. 1. v. Fr. Lupgens. 12.302.00 Concert Tuschinsky-orkest o. 1. v. Max Tak. 2.002.30 Vrouwenhalfuurtje. 3.004.00 Naaicursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert Asta-concert, Den Haag, o. 1. v. Jos. Silbermann. 6.307.30 Ant. van Duinkerken: „De Lof der Sotheyt", van Erasmus. 7.007.30 Engelsche les. Fred Fry. 8.008.25 Sportpraatje door H. Hollan der. 8.259.15 Concertgebouw te Amsterdam. 9.1510.00 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 10.00 Vaz Dias. 10.15—11.00 Concert. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door R. Footr. I.202.20 Concert. 2.25 Uitz. voor schalen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsber. 7.00 Piano-recital door S. Munn. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. 10.05 Nieuwsber en Lezing. 10.4012.20 Dansmuziek. 12.2012.25 Televisie-uitzending. „Radio Par ik". 1725 M 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Garmofoonpl. 1 4.05 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Solisten-ooncert. Langenberg, 473 6.207.20 Gramofoonpl. 9.35J10.05 Gramofoonpl. 10.3511.15 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.20—5.20 Solisten-concert. 7.05 Concert. Orkest, tenor, sopraan en bas. Intermezzo: „Fastnacht heiss' ich, Schelmenstiicke weis ich!" Vastenavond taf reelen. Daarna: Vervolg concert. Ver volgens: Berichten en tot 11.20: Dansmu ziek. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en voordracht. 7.209.05 „De Vrek". Blijspel in 5 be drijven van Molière. 9.2010.20 Hongaarsche avond. Orkest concert en voordracht. 10.2011.50 Dansmuziek. FRU1TS0DA Mineraalwater met vruchte nsmaak Alleen echt met dit merk LIMOhADEFABRIEK TE LEIDEN Brussel 508.5 M. en Leuven 33S.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. Afwisseling Vocale intermezzo's. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert m. m. v. mr. Ysebacrt (bariton). Z e e s e n, 1635 M. 54011120 Voordrachten. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.45 Voordrachten en lessen. 7.45 Populair orkestconcert. 8.25 „Die Hummel", van Hasse Zetter- ström. 8.40 Orkestconcert. Margot Leander (so praan). 9.40 Berichten, daarna tot 11.50 Dans muziek. DE OPENING VAN 'T VATICAANSCHE RADIOSTATION. Zal door den K.R.0. gerelayeerd worden. Naar gisteravond door den K. R. O. voor de microfoon werd medegëdeeld zal de uitzending der officieele openingsplechtig heid van het Vaticaansche Radiostation, waarbij zooals bekend Z. H. de Paus het woord zal voeren, Donderdagmiddag a.s. van 15.50 uur tot 16.50 uur (Amsterdam sche tijd) door den K. R. O. worden ge relayeerd. De luisteraars kunnen dus de uitzending over Huizen op golflengte 298 volgen, ter wijl voor radiobezitters in het Oosten en het Zuiden van ons land ten overvloede zij vermeld, dat ook Langenberg de plechtig heid zal uitzenden. Hallo! Hallo! Hier Mekka! Ibn Saud, koning van Hadzjas en van Nedschd, heeft de Engelsche Marconi-maai- schappij opdracht gegeven tot het inrichten van 15 draadlooze stations, die Arabië uit zijn isolement zulen verlossen. Behalve deze 15 draadlooze stations, die in den loop der volgende acht maanden opgericht zullen worden, zal men ook nog vier an dere Marconi-apparaten op vrachtauto's monteeren. Zij zullen als verplaatsbare sta tions dienen en den koning in de gelegen heid stellen, tijdens zijn geregelde reizen door den weoestijn in contact te blijven met zijn beide hoofdsteden Mekka en Riad. Mekka zal een zender, benevens een tele foon en telegraafstation binnen zijn hei lige plaateen krijgen. Daar het personen, die niet tot den ¥•- lam behooren, streng verboden is, de hei lige stad te betreden, heeft de uitvoering van deze opdracht de grootste moeilijkhe den veroorzaakt. Tenslotte werden deze opgelost, doordat men de Marconi-maat- schappij verzocht, een Mohammedaanschen ingenieur met het oprichten van het zend en ontvangstation in Mekka te belasten. In Riad, de hoofdstad van Nedschd, op ongeveer 400 mijlen van Mekka, zal een zelfde station opgericht worden. Ook de telefoon en de telegraaf zullen hun intrede doen in het rijk der Waha- bieten, zoodat Ibn langs een particuliere lijn van het eene paleis naar het an dere kan spreken. De koning heeft vier van zijn onderdanen naar Engeland gezonden om in de Marconischool te Chelmsford voor hun toekomst-igen dienst opgeleid te wor den. FEUILLETON Uit het Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). De oude Nicolo scheen ten prooi aan een paroxysme van woede. Ga hier vandaanschreeuwde hij met zijn hooge stem. Heeft mijn dochter je dat niet gezegd? Ga weg! Ik wil niets met je te maken hebbenJe kunt naar den duivel loopenmet de heele politie er bij Kunnen jullie de oude Nicolo niet in vrede laten sterven, hè? Dat is best hoor, zei Barjan, bedaard. Hij keek over zijn schouder. Teresa stond in de hall, vlak voor hem. Neem me niet kwalijk, zei hij en sloot de deur. Luister nu eens kalm, richtte hij zich tot den ouden man, er is geen enkele reden om je zoo op te winden. Ik he-b absoluut geen kwaad in den zin. Er is een aangelegenheidniet zoo heel belangrijk overigenswaarover ik een gesprek met je moet hebben, of je wilt of niet. Dat is allesIk zal maar met een tot de zaak komen. Wat weet je van die geschiedenis in dat park in de bene denstad vannacht Nicolo Capriano zonk met een nijdig gegrom terug in de kussen». Hij schudde opnieuw zijn vuist tegen den inspecteur. Hoe moet ik iets weten van jullie misera bele geschiedenissen, schreeuwde hij. Ik weet niets van een park Ik weet heele- nietsWaarom laat jullie me niet met rust? Al vijftien jaar lang doen jullie niets anders dan de oude Nicolo bespionneeren en in die vijftien jaar heeft de oude Nicolo jullie geen stroo in den weg gelegd Dat is volkomen waarten minste voor zoover we weten, was het ironische ant woord. Maar het geheugen van de politie reikt verder dan vijftien jaar geleden, Ni colo, en dat maakt ons, neem me niet kwa lijk wel eens een beetje wantrouwend en- af en toe ben je ons van groot nut ge weest. BahHet was alsof de oude man deze uitroep den ander in het gezicht spuwde. Wat die geschiedenis van vannacht be treft, ging Barjan onverstoorbaar voort, dat is iets wat in jouw lijn ligt, Nicolo 11 dacht dat je ons misschien op het goerte spoor zou kunnen brengen, weet je? Ik weet niet waar u het over hebt, snauwde de oude man. Ik heb het over den man die door de explosie van een bom aan stukken gereten is, verduidelijkte de inspecteur, die niet in het minst zijn geduld verloor. Voor het eerst tijdens het gesprek toon de Nicolo's gezicht teekenen van belang stelling. Ik weet niets van een man die door een ontploffing in stukken gereten is zei hij. Dat is dan wel heel merkwaardig, Nico lo. Dan ben jij waarschijnlijk de eenige in heel San Francisco, die daar niets van ge hoord heeft!, merkte de inspecteur lachend °P- Idiootviel Nicolo, met een vertoon van woedende verontwaardiging nu weer, uit. Ik lig waarachtig al drie jaar als een hulp behoevend wrak op mijn bedIk vertel u dat dit het eerste is wat ik er van hoor. Ik lummel niet meer bij de straat rond om nieuwtjes op te doen. Zit me niet zoo met je valsche spionnengezicht aan te kij ken viel hij zichzelf kwaadaardig in de rede. Wat voor inlichtingen verwacht u van mij te krijgen? Als ik niets weet, kan ik moeilijk iets vertellen, nietwaar? Wie was die man? Dat is juist wat we willen wetenAlles wat wc gevonden hebben zijn, behalve een onherkenbaar verminkten man, de brokstuk ken van een lantaarnpaal, van een bank en stukken metaal, die zonder eenigen twij fel van een bom afkomstig moeten zijn. Hoe laat is het gebeurd?, vroeg Nicolo, zonder zijn bezoeker aan te kijken. Om drie uur vannacht. De vingers van den ouden bommenko ning begonnen weer aan de dekens te pluk ken. Zijn oogen zochten even die van Bar jan en wendden zich toen weer af. De inspecteur verbrak het stilzwijgen, dat er een oogenblik geweest was. Dus je weet er meer van, hè Nicolo?, drong hij gemoedelijk aan. Ik wist niet dat er iets bijzonder ge beurd was, voor u het vertelde, bromde de Italiaan terug. Maar je leest toch kranten? Natuurlijk; maar die krijg ik niet zoo vroeg. Als mijn dochter uit gaat om bood schappen te doen, brengt ze altijd meteen een ochtendblad mee. Maar, ging Nicolo onverschillig voort; nu dat dan gebeurd schijnt te zijn, zou ik wel willen weten of de man dood is? Dood? riep Barjan uit. AMemachtig! Hij is om zoo te zeggen tot atomen uit elkaar geslagen De scherpe, zwarte oogen bleven een oogenbjik mei een ondoorgrondelijke uit drukking op het gezicht van den inspecteur I rusten. Het resultaat van zijn onderzoek scheen Nicolo tevreden te stellen en na een kort zwijgen, richtte hij zich tot den poli tieman: Goed, dan zal ik je wat vertellen. Nu de man dood is, kan ik hem geen schade meer doen. Weet je wie het is? Neen? Het is die man die vijf jaar geleden die honderd duizend dollar van Tydeman gestolen heeft die kerel die onder den naam van Dave Henderson in de kast heeft gezeten. Ik weet niet of dat zijn werkelijken naam was of niet. Wat?, schreeuwde Barjan. Hij was vol komen van zijn stuk gebracht.- Hij was op gesprongen van zijn stoel en staarde met groote oogen naar den man op het bed. Je bent razend, viel hij uit toen hij van zijn eerste ontsteltenis bekomen was. Of je liegt me voor, óf je bent kindsch Nicolo Capriano kreeg weer een uitbar sting van wilde drift. Ga hier vandaan krijschte hij, je kunt naar de hel loo pen, zeg ik jeIk heb je niet gevraagd om hier te komen en. het kan me geen steek schelen of het dié Dave Henderson is of een giraffe. Wat heb ik er mee te maken? Het is uw zaak probeer ergens anders een spoor te vinden Ik lieg en ik ben kinsch, nietwaar? Goed, ga hier dan vandaan en loop voor mijn part naar de weerlicht Weer schudde hij wild zijn vuist tegen Barjan: hijgend en kuchend heesch hij zooh overeind in bed en wees met een tril lende hand naar de deur. Versta je me? Ga d'r uit! Barjan was geschrokken van dezen wil den aanval van woede, vooral toen de oude hartlijder zoo zwaar was begonnen te hij gen. Luister, zei hij sussend, windt je niet I zoo op, Nicolo. Ik neem terug wat ik ge zegd heb. Die opmerking van jou maakte me een oogenblik heelemaal van streek, dat is de kwestie. Maar je hebt het toch mis, heusch. Wie het ook geweest mag zijn; Dave Henderson was het niet. De man was te zwaar verminkt om hem te Kerkenne, maar sommige gedeelten van zijn kleeren zijn betrekkelijk onbeschadigd gebleven. Dave Henderson is gisteren den geheelen dag door de politie gevolgd, van het oogenblik af dat hij uit de gevangenis kwam, en ik weet zeker dat hij geen nieu we kleeren gekocht heeft. Dave Henderson had het zwarte pak aan dat hij uit de ge vangenis heeft meegekregenen de man die door de ontploffing getroffen is, had zulke kleeren niet aan. Nicolo haalde boos de schouders op. Toe, droeg de inspecteur aan, wind je toch niet zoo op. Laten we liever trach ten dit probleem op te lossen. Om een of ander reden schijnt jij te rneenen, dat het Dave Henderson was; ik weet dat dat on mogelijk is. Ik heb je gezegd waarom. Die kleeren U bent een verduivelde dwaas, neem me niet kwalijk, viel Nicolo den inspecteur in de rede, maar minder opgewonden kwaad dan zooeven. Zijn toon was nu meer spottend. Die kleerenHa, haDat is weer net iets voor de politie. En de oude Nicolo is kindsch, hè? Ik zal u eens wat laten zien Met een hooge, overslaande stem riep hij zijn dochter. Teresa, kleine meid, zei hij, toen de deur open ging en het meisje in de opening verschen. breng die kleeren eens hier, die die jongeman gisteravond aanhad! (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5