Ijsvermaak MAANDAG 9 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Door de tram overreden en gedood. Nabij Silvolde is Zaterdagmiddag 1 uur de circa 50-jarige arbeider E. Leysen, die nog juist voor de aankomende tram per fiets de rails wilde pa-sseeren, door de tram overreden. De man was terstond dood. Door een tramwagen gegrepen en aan de gevolgen overleden. Zaterdagmiddag omstreeks half één is op de Laan van N. O. Indië te 'r-Gra- venhage, nabij het eindpunt van lijn 7. de 8-jarige K. van L., wonende in de Konin gin Wilhelminastraat Ie Voorburg, door een wagen van lijn 7 der H. T. M. over reden. De jongen is tijdens het transport naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, aan de bekomen verwondingen overleden. Hun, die van deze aanrijding getuige waren, wordt verzocht zich tot het geven van inlichtingen te melden aan het hoofd bureau van Politie, aid. C., Alexander- plein 15, aldaar. De autobotsing te Rotterdam. Uit het voortgezette, onderzoek van de politie is gebleken, dat de toedracht van de aanrijding, welke Vrijdagavond in de Mathene&serlaan te Rotterdam is ge- beurdj en waarover wij reeds een en an der hebben gemeld, eenigszins anders ie dan aanvankelijk op grond van de voor- loopige verklaringen van enkele getuigen werd vermoed. In de eerste plaats is ko men vast te staan, dat de Excelsior-auto niet bestuurd werd door een dame. maar door den 25-jarigen S. V. d. Hoek van de Veerkade. Naast hem zat de 19-jarige juffrouw Th. H. Schepers uit de Allard Piersonstraatachterin zaten de 24-jarige Ph. P. Verhaven uit de Vinkenstraat en de 23-jarige juffrouw H. J. Bezem uit de Calandstraat. In de Ghevrolet-aut© zat de 28-jarige koopman J. S. Jols uit de Vierambaehtstraat. De bestuurder van de Excelsior-auto beeft gistermorgen verklaard, dat hij van de Chevrolet-auto geen lichten heeft gezien en geen signa len heeft gehoord. Mejuffrouw Scheper heeft deze verklaring bevestigd. De beide achterin zittenden hebben in het geheel niets waargenomen. Zaterdag heeft de politie het "ongeluk ding betrokken personen naar hun wo ning vervoerd. De heer Jols blijkt een hersenschudding te hebben. De politie heeft hem nog niet kunnen verhooren. Zaterdga heeft de politie het ongeluk gereconstrueerd en foto's ter plaatse ge nomen. Het onderzoek wordt nog voort gezet. Auto tegen boom. Gistermiddag reed dokter Leenarts uit Castricum op den zeeweg te Ba-kkum met zijn auto door onbekende oorzaak in volle vaart tegen een boom. De auto werd bijna geheel vernield. De dokter zelf kwam met .den schrik vrij. EERSTE SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Een jongeman verdronken. Gistermiddag, terwijl duizenden te Nij megen zich aan den schaatssport gaven op de uitgestrekte weiden van de Oo.y, i.s een der jongelieden, die zich gewaagd had op oen gevaarlijke kolk, nabij de Oude Waal, door het ijs gezakt. Een van zijn vrienden, die het gevaar zag, deed nog pogingen om hem te redden, doch tevergeefs. De jongeman sprong gekleed to water en beproefde zoo zijn vriend nog te redden. Met levensgevaar moest toen de redder zelf uit het water getrokken wor den. Het slachtoffer is do twintigjarige P. Eriedrichs. Het lijk is nog niet gevonden. HEVIGE ONTPLOFFING TE IJMUIDEN. Een raadselachtig gevat. Zaterdagmiddag vier uur werd de omge ving van de Kennemerlaan te IJmuiden op geschrikt door een hevigen knal, waarop nog een andere ontploffing volgde. Men dacht eerst, dat er van het pantserfort ge schoten werd, doch spoedig bleek, dat de ontploffing had plaats gehad in den tuin van don heer A. K., wonende aan de Ken nemerlaan. Deze was met zijn echtgenoo'e thuis, terwijl het dienstmeisje zich in de scliuur in den tuin bevond. De familie om- stelde hevig door den knal en het meisje kwam doodelijk verschrikt het huis binnen snellen. Alle serreruiten in de woning van den heer K. werden vernield en de stukken ijzer vlogen rondom. Een groote menschen- menigte was spoedig ter been. Gok de po litie was dadelijk aanwezig en stelde een onderzoek in. Achter in den tuin was een gat van 30 c.M. breedte en 25 c.M. diepte in den grond geslagen. Men vond een lont bevestigd aan een koperen bus, waaraan weer een stuk koperdraa-d zat. De stukbeu ijzer zijn door de schutting geslagen en bleven in een schutting op 15 meter af stand. zitten. Gok in andere omliggende tuinen werd stukjes ijzer gevonden en een boom gespleten. Omtrent de oorzaak van deze ontploffing tast men in het duister. De heer K. zegt geen vijanden te heb ben en voor kwajongens is dit wél heel erg. Wanneer de bus tn de woning van den heer K. was terechtgekomen, waren zeker ernstige rampen geschied. Vlak voor de ontploffing speelden de kinderen van den naastwonenden heer B. in den tuin en ook deze zijn dus voor ergere dingen bewaard. De politie wilde "over het onderzoek nog geen mededeelingen doen. Gisteravond halftien arriveerde een des kundige, die me-t den commissaris van po litie en den hoofdinspecteur het onderzoek verder voortzette. TRANSFORMATOR ONTPLOFT. De Veluwe in het duister. Zaterdagavond is een der transformato ren van de Provinciale Gelderlandsche Electriciteifcsmaatschappij, staande in het buurtschap „Het Wonnen" doorgeslagen. Een geweldige vlam sloeg uit hel transfor- matorengebouw, waarbij in totaal een zes tiental transformatoren staan opgesteld. Tengevolge van de explosie werd de ge- heele Veluwe in duister gehuld. De brand weer was spoedig ter plaatse en slaagde er na een half uur in, om onder leiding van ir. Bruins, bedrijfs'eider van de P.G.E.M., het vuur te blusschen, waarna de sfcroom- levering over de Veluwe weer kon plaats vinden. De schade wordt op ƒ60.000 70.000 geschat, die echter door verzeke ring wordt gedekt. Ernstig ongeluk. Zaterdagmiddag te half drie is op het stationsemplacement te Alkmaar een 27- jarige rijtuigpoetser der Nederlandsche Spoorwegen, J. C. Toeter, die op een reeds in beweging zijnde trein sprong, ten einde een brief te posten, bij het afspringen ge vallen en tusschen den trein en het perron bekneld geraakt. Hij bekwam vermoedelijk inwendige kneuzingen en werd op medisch advies per draagbaar naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. Kind door kokend water verbrand. Te Strampory bij Weert had het vier jarig kind van den landbouwer J. B. het ongeluk in een ketel met kokend water te vallen. De kleine liep hierdoor zooda nige brandwonden op, dat het naar het gasthuis te Weert moest worden overge bracht. Hier is de arme kleine aan de be komen verwondingen overleden. Dood aan dek gevonden. Zaterdagmorgen kwam te IJmuiden bin nen de stoomtreiler Erika V IJM. 418, waar van de jongste stoker P. v. d. K. uit Vlaar- dingen, Donderdagmiddag dood was ge vonden. De man laat een weduwe met ze ven kinderen achter. Omtrent den doods oorzaak tastte men in het duister. n geeft ruwe huid verzacht niiiiiiiiiuit qeneest 1746 Vrouw uit het raam gevallen. Zaterdagmorgen is een 72-jarige vrouw, terwijl zij op de eersle verdieping van een perceel in de le van Swindenstraat te Am- steidam bezig, was met het loppen van de ramen, haar evenwicht kwijl geraakt en op straat gevallen. Met zeer ernstige in wendige kneuzingen is het slachtoffer in bedcnkelijken toestand pér auto van den G.G. en G.D. naar het Onze Lieve Vrou wegasthuis vervoerd. V0LLENH0VER VISSCHERS IN NOOD. Schuit in een ijsveld bekneld. Lemmer visschers rapporteerden bij aan komst te Lemmer, dat onder Urk een Vol- lenhover visseher met zijn schuit in het ijsveld bekneld zit. Twee opvarenden die in een vlet bezig waren met ophalen van haringnetten, zijn afgedwaald cn ook in het ijs vastgezet. De reddingsboot van de Lemmer is ter assistentie vertrokken. Reintje de vos doet zich geducht gelden. In de Meierij laten de bekende viervoe ters, die naar den romantischen naam van „Reintje de Vos" luisteren, dezen winter danig van zich spreken. De kippenhouders ondervinden zeer \aak tot hun grooce schade, dat het ras der vossen allesbehalve aan het uitsterven is. Vooral nu de buit elders blijkbaar minder groot is, onder nemen de sluwe dieren strooptochten naar de hoenderhokken en niet zelden worden onder het rustig slapende pluimvee ware slachtingen aangericht. Intusschen laten de nimrods niet na op de Reintjes jacht te maken. Dat dit wel eens mot groot succes wordt bekroond, bleek dezer dagen te Olland, alwaar tweo jageis erin slaagden niet minder dan drie vossen neer te leggen. Onder de ülland- sche kippen en in niet mindere mate onder dezer eigenaren is het dien dag feest ge weest' IJs op de Zuiderzee. Buiten de Oranjesluizen is de Zuiderzee, zoover het oog reikt, met drijf ijs bedekt. De vaart voor zeilschepen zonder motor kracht van Amsterdam naar de Zuiderzee is gestremd. INBRAKEN. Inbraak te Enschedé. Vrijdagnacht is te Enschedé ingebroken in de woning van den heer V. Mei. behulp van een valschen sleutel opende de onge- wenschte gasten ©an kast, waaruit zij een portefeuille met 7S0.— ont vreemdden. De inbraak in de textiel fabriek te Apeldoorn. De recherche heeft te Apeldoorn aange houden den 21-jaiigen loopknecht N. O. de J., als mededader aan de inbraak, welke vorige maand in de textielfabriek aldaar gepleegd is. Hij is Zaterdag ter beschik king gesteld van den Officier van Justitie te Zutfen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 10 Febr. Huizen, 298 M. Uitsl. K. R. O.-uitzending. 8.009.15 Morgenconcevt. 11.30—12.00 Godsd. Halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.00—1.30 Concert K. R. O. Trio. o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.30—2.00 Gramofoonplaten. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje. 3.C03.30 Knipcursus. 4.006.30 Gramofoonplateu. 6.306.45 Verbondsk war tiert je. 6.-157.15 Schriftverbeteringscursus. 7.15—8.15 Aula-voordracht Prof. Dr. A. P. H. A. Slijpen S. J.: „Apollonios van Tyana, een pseudo Christus te Rome 8.15—11.00 Uitvoering van oratorium „Judas Maccabaus", van G. F. Handel door het woor St. Caecilia o. 1. v. Hans Ponten en m. m. v. het K. R. O.-orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen. Gré Dekker (sopraan), Frieda Polman (alt), Jules Mees (tenor), Otto Couperus (bas), ca. 9.00 \az Dius. II.0012.00 Gramofoonplaten Hilversum, 1875 M. Uitsl. A. V. R. O.-uitzending. 8.00—9.50 Gramofoonplaten. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.30—12.00 Concert A. V. R. O.-kwintet o. 1. v. Fr. Lupgens. 12.302.00 Concert door Orkest van het Luxor-Palast, Rotterdam o. 1. v. Mare. Velt. 2.00—2.30 Voör de Vrouw. 3.004.00 Knipcursus. 4.004.30 Gramofoonplaten. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.306.00 Gramofoonplaten. 6.00—6.30 Onderwijsfonds voor do Bin nenvaart. 6.30—7.00 Gramofoonplaten, 7.007.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00—8.30 F. H. E. Schuurman: „Hon- gaarsche Muziek". M. m. v. Edï Kilenyi (piano). 8.309.00 Italiaansche Opera-coDcert. 9.009.20 Ir. A. A. Mussert over het Wegenvraagstuk in Nederland. 9.-:0—10.00 Vervolg Italiaansch concert. 10.00 Vaz Dias. 10.1511.00 Kamermuziek door Louis Zimmermann (viool), Marix Lcevensohn (cello) en Jaap Spaanderman (cello). II 0012.00 Concert door Willy Hons- beek en zijn orkest uit Grand Café van Hotel Central te Den Haag. D a v c n t r y, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. OTTenry. 1.20 Concert. Orkest. 2.20 Televisie. 2.25 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Berichten. 7.00 Piano-recital door S. Munn. 7.20 Lezingen. S.05 Conceit. Orkest. 8.20 Lezing. 8.50 Vervolg concert. 9.20 Berichten en lezing. 10.10 Vierde bedrijf van de Opera „Ri- goletto" van Verdi. 10.4012.20 Dansmuziek. „Radio Paris'*. 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. Orkest en viool. 9.05 Messager-avond. Causerie en Or kestconcert. Langeuberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramofoonplaten. 9.35—10.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert, 4.505.20 Gramofoonplaten. 7.058.15 Concert, Koor, orkest, bariton en orgel. 8.20 ..Drei fahr'n naeh Südamerika". Hoorspel van Borlan. Muziek van H. Ebert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2,204.20 Orkestconcert en zang. 7.501.20 Radio-bul. Dansmuziek door diverse orkesten. Piano en refcin-zang. Brussel 508.5 M. enLeuven 338.2 M. 5.08.5 M.: 6.20 Orkestconcert. 6.35 Vocaal concert, 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 338.2 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. Zeeseo, 1633 M- 5.4011.50 Voordrachten. 11.5012.15 Gramofoonplaten. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonplaten. 2.203.50 Voordrachten. 3.504.50 Orkestconcert.. 4.506.50 Voordrachten en lessen. 6.50 Dansmuziek Dajos Bela. 8.20 Hoorspel „Drei fahren nach Süd amerika", Hane Ebert (muziek). Borlan (schrijver). 9.35 Berichten. Daarna tot 9 35 lezingen en van 10.2011.20 Populair orkest concert. DE VATICAANSCHE ZENDER GOED HOORBAAR. Zooals gemeld, heeft de Vaticaansche zender verleden week op 3, 4, 5 en 6 Fe bruari proef gedraaid als voorbereiding voor de officieele opening op Dondordag 12 Febr. a.s. van 4 tot 6 uur 's namiddags. Bij de K. R. O. zijn verschillende berich ten van goede ontvangst binnen gekomen. Er was wel fading merkbaar. dor*h tol nul liep dc geluidsterkte echter niet terug. Dc kwal. was uitstekend de kwantiteit kon iets grooter zijn. Om 6 u. begon 't tamelijk goed, toeu zakte de ontvangst iets, om tegen 7 uur weer beter te worden. Het gesprokene was woord voor woord te verstaan. Dc aankondigingen geschiedden in het Italiaansch en hei Engelsch, terwijl het station aangekondigd werd met. een „Hal lo, Hallo, Radio Va ti ca na". De kans is niet uitgesloten, dat tot 12 Februari min of meer geregeld proefge- zonden wordt. NEDERLANDER BEROOFD. In den expresstrein Keulen—Brussel. Gisternacht is de Nederlandsche expe diteur Rohman. afkomstig uit Dordrecht, en wonende tc Antwerpen iu den expres- trein KeulenBrussel overvallen door een bandiet, die te Luik instapte De heer Roh man werd neergeslagen en beroofd van een geldbedrag van ƒ400.—, zijn papieren en andere kostbaarheden. Een vrouwelijke pa-ssagier, die in een aangrenzende coupé zat, hoorde de heer Rohman later kreunen en Irok bij het station Nossegem aan den noodrem. De roover wist echter in de duis ternis te ontsnappen. Inval in een nachthuis. Twee inspecteurs van de Zedenpolitie en een inspecteur van het bureau Leidsche- plcin te Amsterdam hebben gisternacht eeu inval gedaan in perceel Van Eeghenlaati 17, op vermoeden dat daar gelegenheid werd gegeven tot misdrijf tegen do zeden en tot overtreding van do Drankwet. Er is geen zedenmisdrijf geconstateerd, wel kon worden vastgesteld, dat de Drank wet is overtreden. Een hoeveelheid drank is in beslag genomen. Verschillende perso nen zijn naar het bureau geleid. Tegen dei- houder van het nachthuis is proces-verbaal opgemaakt. FEUILLETON Om Honderd Duizend Dollar! Uil bet Amerikaanscb van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 20) Vertel me eens precies wat er vanavond gebeurd is. Mijn dochter zei dat je hiei kwam ais een opgejaagde hond en het is nog al duidelijk, dat je aan het bakkeleien bent geweest met de politie of met dien troep schavuiten. Maar als ze in de gaten hebben dat je hierheen de vïuoht hebt ge nomen is de kans verkeken dat ik je helpen kan. Als ze bijvoorbeeld builen staan te wachten tot je er weer uitkomt Ik denk niet dat ze dat zullen doen, viel Dave den ouden man lachend in de rede. Wat ik wel denk is, dat de politieman die zich vanavond met de zaak ingelaten heeft en een paar van de illustere leden van de bende, op het oogenblik in het ziekenhuis liggen! Het is absoluut buitengesloten, dai iemand mij hier naar binnen heeft zien glip pen- Het eenige wat ze gezien bunnen heb ben is dal het licht in de portiek een paar seconden gebrand heeft, maar mij hebben ze gedecideerd niet gezien! Ik houd er geen lichten op na, die dienst doen als vuurtoren, merkte de Italiaan met een ironisch lachje op. Die lamp dient voor le menschen hier in huis, niet voor de voor 'rijgangers in de s'eeg! Maar vertel me nu eens precies wat er gebeurd is. Dave gaf een getrouw verslag van de gebeurteniseen einds bei oogenblik dat hij de gevangenis had verlaten tot het moment dat hij zijn toevlucht had gezocht in de por tiek van Nicolo Capriano's- huis. De oude Italiaan had met stijgende span ning geluisterd en toen Dave klaar was, strekte hij een magere hand uit en pakte den jongeman bij zijn mouw. Het is als in den goeden ouden tijd zei hij koortsig-enthousiast; het is alsof de goed oude tijd terug komtEen oude man zou zich waarachtig weer jong gaan voelen bij zoo'n verhaalOch, jongeman, als ik jou gehad had, dien nacht dat ze Tony Lo- mazzi gepakt hebben, inplaats van maar het is nu te laat om daarover te pie keren.... Maar je hebt moed. Dat is waar ik van houd Zeker, ik zal je helpen, niet alleen ter wille van Tony Lomazzi, maar ook ter wille van jezelf! Je zult je kans hebben, je kans om te vechten, jongeman... Nicolo Capriano zal je helpen Hij zette zijn hooge, dunne stem uit en 'iep: Teresa! Kom hier, Teresa! De deur ging open en het meisje stond op den drempel. Vader, zei ze zacht-verwijtend, u windt u weer veel te veel op. De stem van den ouden „bommenkoning" klonk veel zachter toen hij weer begon te spreken. Neen, heusch niet, kleine meid, protes teerde hij, heusch niet: je ziet dat ik kalm benLuister nu eens goed. Dit is een vriend van Tony Lomazzi en bijgevolg ook een vriend van ons. Hij heeft hulp noo- dig: de politie moet hem niet in handen krijgen. In de eerste plaats moet hij klee ren hebben in plaats van de gescheurde plunje die hij nu aan heeft. Geef hem ma*, wat van mij. Het zal wel niet precies pas sen, maar het kan. verder bel je Emma nuel op en vertelt hem clat ik een gast voor hem heb, die niet erg op de politie ge steld is, iemand die Smith heet, meer be hoeft hij niet te weten. Zegt veruer tes«" Emmanuel dat hij met de auto komt en dat hij een blok voorbij dc steeg moet wachten. En dan ga je naar buiten, Teresa en komt ons zeggen of alles veilig is, of er nog poli tie. in de buurt is of dat iemand anders in het slop rondhuist. Begrijp je? Ga dan maar. Goed, zei het meisje. Ze keek naar Dave Henderson, met een vriendelijken warmen blik in haar donkere, sterke oogen. E^ toen, zich weer tot haar vader richtend, vroeg ze: En wat voor nieuws heeft hij van Tony? Dat zal je straks wel horiren. antwoord do de vader met plotseling iets bruusks in z: n toon. Maak nu maar voort! Ze kwam spoedig terug met een arm vol kleeren. ging toen weer weg en sloot dc- deur ach:er zich. Nicolo Capriano wees. naar een tweede deur in een zijwand van het vertrek. Daar is de badkamer, jongeman. Gr daar naar toe, waseh het bloed van je ge zicht en trek andere kleeren aan. Dave Henderson aarzelde. Denkt u dat het veilig voor haar is, voo' uw dochter, om naar buiten te gaan vroej hij. Straks was er een heele oploop en di po'itie Maak je niet ongerust, jongeman; er is niet het minste gevaar. Mijn dochter is een Capriano, he? Ze is nel als haar vader: ze is tegen de politie van Sm Francisco op gewassen en de politie niet tegen haar; Ga je nu ruaar vcrkleeden. Emmanuel zal wel direct hier zijn.' Dave had nauwelijks tien minuten noo- dig oxn zich te wasschen en de kleeren van deu Italiaan aan te trekken. Toen hij klaar was bekeek hij het resultaat in een kleinen spiegel aan den wand. Wat hij aan had waren confectie kleeren, verre van nieuw, ze zalen slecht, hier en daar puilde zijn gestaile uit. Neen, hij zag er niet be paald op zijn gunstigst uit! Met een boosaardig lachje stak hij het geld dat hij van John Kelly ontvangen had met nog een paar kleinigheden die hij bezat, in de zakken van zijn nieuwe klee lij en ging Nicolo's kamer weer binnen. De oude Italiaan monsterde hem critisch en knikte toen goedkeurend. Uitstekend, riep hij, prachtig! Hij wreef zijn dunne vingers. Ja, ja, hel is precies als in den goeden ouden tijd Ha, ha, de oude Nicolo heeft nog 'n hand in 't spel en 't hoofd van den ouden Nicolo zit nog op zijn schou !ersDrie of vier dagen dat is kinder verDaar zal Emmanuel wel voor zorgen 1 Maar we moeten nog wat beters doenEu lat is minder eenvoudig. Je te verbergt' /oor de politie is niet zoo moeilijk, als die 'cerels definitief van je af te schudden. Je noet don ouden man tijd geven om te den een. zijn hersens zijn een beetje roestii eworden hij heeft ze te weinig ge iruikt de laatste jarenJe zou er niet .oei aan hebben als je altijd moest blij en verbergen, hè Maar je moet je in eder geval verbergen zoolang de oudo Ni •oio nadenkt, begrijp je? Je kunt Emma iuel vertrouwen maar je behoeft hem niets te vertellen. Hij heeft een klein Italiaansch restaurant en hij zal je een kamer geven waar jo uit het gezicht kunt blijven. Je moet niet van jo kamer afkomen, je moet je absoluut niet laten zien, tot je wat naders van mij hoort. Goed begrepen? Volkomen Prachtig. Alleen mijn dochter en ik, be halve Emmanuel dan, zullen weten dat je daar bent. En je kunt het verder aan Ni colo overlaten om een oplossing voor je moeilijkheden to vinden. Ha ha... de oude Nicolo en de politieDc oude Nicolo die als een wrak in zijn bed ligt! De deur ging open en Teresa stond weet op den drempel. Wel, kleine meid?, richtte de oude man zich tot zijn docihter. Emmanuel is er, berichtte ze. Er is poli tie in café Vinetto, maar in het slop is geen sterveling. Het is volkomen veilig. Nicolo Capriano knikte. En begrijpt Emmanuel alles? Ja, antwoordde het meisje. Ga dan nu maar! De oude Italiaan strek ie de hand naar Dave uit. Ga maar tauw: mijn dochter zal je naar Emmanuel brengen. Dave Henderson nam de magere hand "Mi den zieke. Ikikbegon hij stamelend. Je wilt ine bedanken, viel de oude bom jenkoniug hem bruusk in de rede, wel jon oman, daarvoor zal er nog tijd genoeg zijn, re zult me nog wel ontmoeten! Als de oude Nicolo om je stuurt, zal je komen, hè? verder. denk er aan.... niet van je k» :er af, hoor je? Ga nu maar! Teresa mengde zich in het gesprek va vaar ze stond in de deuropening. Ja, u moet opschieten, zei ze rustig. Eei •aar minuten geleden was er niemand in le Bteeg, maar Met een veelbeteckenonde bewoging haalde ze de schouders op. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9