STADSNIEUWS LAND- EN TUINBOUW VRAGENBUS Agenda W-LO01SAM Jpa MAANDAG 9 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD FAG. 2 Gemeentelijke Aankondigingen KATWIJK AAN DEN RIJN. Stille Omgang. De reeds vroeger aan gekondigde vergadering van den Stillen Omgang met lezing door den zeereerw. pa ter E. v. d. Helm, toegankelijk voor alle parochianen, welke vergadering was uitge steld, zal thans plaats hebben op Dinsdag avond 8 uur. Uitvoering. We meenen goed te doen de ingezeteren er nu reeds mee in kennis te stellen, dat de uitvoering door „Nut en Genoegen" in samenwerking met het R.-K. zangkoor al plaats hebben op Maandag 16 Febr. half acht. Waar door velen met ver langen naar deze uitvoeringen wordt uitge zien, is het zaak dezen avond vrij te hou den. KATWIJK AAN ZEE. IJspret. De plaatselijke ijsclub had tij dig voor afze'.ting en in orde brengen van het „Mallegat" gezorgd. Hierdoor was het mogelijk, dat dit binnenwater gisteren goed bereden kon worden. Er 'was dan ook veel belangstelling, vooral onder de opgeschoten jeugd. De baan was prachtig. SASSENHEIM. Prijsjassen. Zaterdagavond had in her K.S.A. gebouw een groote attractie ptaais n.i. prijsjassen om een varken van 300 pond. Hiervoor bestond groote belangstelling en werd ingeschreven door met minder dan 88 personen. Er waren ruim 40 prijzen be schikbaar gesteld. Arr.icitia. Deze week geeft Amicitia haar 29ste uitvoering, de laatste van dit winterseizoen. Opgevoerd zal worden een klucht in 3 bedrijven naar het Engelscb van James Henry Darnley, getiteld: „In de mist". STOMPWIJK. Uitvoering meisjespatronaat. Woens dag 11 en Donderdag 12 Febr. a s. al het meisjespatronaat te Leidschendam 2 feest avonden geven in het Patronaat des avonds te 7.30 uur. De meisjes zullen opvoeren: „Maria's Macht te Lourdes", drama in 4 bedrijven en „De mislukte Séance", klucht in één bedrijf. Een en ander zal worden af gewisseld met muziek en zang. Het beloven zeker een paar mooie avon den te worden, zoodat een bezoek aan het Patronaat zeer aan te bevelen istevens steunt u hiermeJe de goede zaak. Geboren: Elisabeth d. van W. Smit en K. Veldhuizen. Alida d. van J. van den Engl en J. A. Betist. Gehuwd: Willem Hendrik Steeds en Jacoba Adriana Cornelia Vermeer. Overleden: Adelberta EverJina v. Vlooien 76 j. Jan Hoogeveen 53 j VOORSCHOTEN. Personalia. Tot lid van het B. K. A-m- bestuur is benoemd in de vacature van het overleden lid L. H. van Wissen, de heer O. van Wissen Hzn. N00RDWIJK. St. Joseph gezellen. De feestavond tot viering van het stichtin.gsfecst der St. Jo seph gezellen, mooht zich zoowel van leden en van vele ouders in een groote belang stelling verheugen, waaruit wel spreekt, de gezondheid dezer organisatie, waarvan voor al de ouders meer en meer het nut en de noodzakelijkheid gaan inzien. Het verheug de den vice praeses Kap. Heemskerk dan ook om naast de leden, den Deken Kap. Meijnders. Dr. Wagcnaèr en vele ouders op deze avond wekem te mogen heeten. Het programma van dezen avond was zoo va- rioerend moge'ijk gemaakt, waarbij de Man dolineclub onder leiding van den heer Th. Polman, het muzikale gedeelte zal verzor gen. Met de bekende elub-marsch zette hierna de tokke'aars dezen avond in en al was de kwantiteit der dee'nemers niet groot, de kwaliteit was des te groot er, want meerdere verdienstelijke nummers hebben wij deze avond, onder de bekwame leiding van den heer Polman, mogen aanhooren. Het jaarverslag van den secretaris van den Baad van Bestuur, was in zeer optimis tische toon, keurig saamcesteld. In den te rugblik werd dankbaar teruggezien op de gehouden Algemeere H. C-ommuniën, de goed ge-s'aagde feestavond en de verjaring van den Gezellen-vader, de goed ges aagde meeting in Den Haag, waarvoor het Cen traal Bestuur met aan het hoofd FJector v. Galen gaarne hulde werd gebracht. Het le dental is steeds 6tijgend en bedraagt thans 124. In de plaats van den heer F. de Lincel, is als Senior gekozen de heer W Augus'i- nn«. Een verlies voor de vereeniging was het vertrek van Kap. Hesp, we ke door zijn levenslust en opgewektheid een groote steun voor de vereenigmg en aller vriend was. Spr. wenschte Z.E. nog vele jaren van ge luk in zijn nieuwe werkkring. Aanvankelijk was Kap. Meynders diens opvolger, doch na enkele weken kwam Kap. Heemskerk hiervoor in de plaats, van wie de Gezellen nu alle verwachting hebben, dat hij zijn krachten aan de Gezellen-vereeniging zal echenken. In 't kort passeerde de verschil lenden onderafdeelingen de revue, van wie het Fanfarecorps dit jaar haar 10 jarig be ft taan zal vieren. Aan het slot werd dank gebracht aan den' hoogeerwaarden Praeses en viee-praeses en bestuurders. Het verdere van den avond werd opge luisterd door het levende beeld op het wit te doek. Allereerst werd gegeven een leer zame film in 6 acten, waarin goed naar vo ren kwam dat geld alleen niet ge'ukkig maakt. Door het soms komische in deze film, was dit wel een succes. Na de pauze kwamen nog twee één acten in een Pathé revue. Vooral de Een, twee, drie, plak wek te de lachtlust nog al op. Het geheel was een goed geslaagde avond, welke bij het einde door den vice-prases met een dank woord voor de opkomst werd besloten. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. Vrijdagavond hield genoemde Mij. haar maandelijksche bijeenkomst in hotel Boyal, waarbij de opkomst goed was. De voorzit ter, de heer H. de Boer, sprak na een wel komstwoord over de invloed van vorst op de planten. Het proces van bevriezen is een wonderlijk verschijnsel, waaraan niet alleen het water onderhevig is, doch ook gassen, zoo zelfs dat op zeer lagen tempe ratuur de lucht vloeibaar wordt. De be vriezing bij een plant, heeft echter op een geheel andere manier plaats dan bij water, daar de waterdeelen in de plant zich in op gesloten toestand bevinden in de cellen vermengd met allerlei zouten. Is nu een plant aan een lage temperatuur blootge steld, dan heeft allereerst een ontleding plaats. De zouten vormen zich tot kristal len en het* water komt afzonderlijk. Eerst dan heeft de bevriezing der plant plaaK Houdt de vorst niet lang aan, kan de plant zich nog herstellen. Bij langer aanhouden vriezen de celwanden der plant kapot en is de plant onvoorwaardelijk verloren. Niet alle planten hebben bij een lagere tempe ratuur hiervan last daar de celwanden van sommige planten zoo zijn gebouwd dat zij er bijna geen last van hebben, want zelfs na de strengste vorsten ziet men de waterwie ren en mossen gemakkelijk herstellen. Spr. vond, nu de vorst zich weder laat gelden, het wel interessant dit onderwerp eens na der te belichten. Spr. werd met applaus voor zijn inleiding beloond. De notulen werden hierna ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen was een uitnoodiging tot bijwo ning der winterbijcenkomst op 26 Februari a s. in den Dierentuin te Den Haag. De voorzitter spoorde de leden aan hieraan deel te nemen, mede met het oog op de lezing daar te houden door den heer Vee- nema. Een vragenlijst van de Kamer van Koophandel zal door den Secretaris wor den beantwoord. Van den heer Kamerling was een schrijven ingekomen dat hij gaarne voor de afd. een lezing wilde houden, doch op 30 Januari verhinderd was. Besloten werd deze lezing nu te doen plaats hebben op 27 Februari a.s. Vrijdag 13 Februari zal de afdeeling een vergadering beleg gen te Noordwijkerhout in café „De Witte Zwaan", waar de heer de Boer een lezing met lichtbeelden zal houden, aanvang 7.30 uur. De leden uit Noordwijk vertrekken per auto te 7.15 uur vanaf „:t Hoekje". De voorzitter deelde alsnog mede, dat om streeks half Mei, onder leiding van den geweldigen plantenkennes prof. Schreuder een tocht door Zwi;seriand zal worden ge houden. Het medemaken van deze tocht kan spr. ten zeerste aanbevelen. De ver kiezing wegens periodiek aftreden van de heeren J. v. d. Wilden en H. Wiecberink we e niet herkiesbaar waren, had na stem ming en herstemming tot resultaat dat ge kozen werden de heeren D- Grullemans en H. Rietvink. Kennis werd genomen van een belangrijk artikeltje uit „De Bloemiste rij", over aanwending van electriciteit voor plantengroei. Hiermede ziju reeds goed ge slaagde proeven genomen met aardbeien, üp de volgende vergadering zal behan deld worden het snoeien van rozen en vruchtboomen terwijl de lieer Grullemans toezegging deed te zullen spreken over Cacteën. De voorz. deelde alsnog mede, met genoegen vernomen te hebben de plan nen van Bloembollen-cultuur om in 1932 een vollegrondstentoonstelüng to houden. Hij wensoht te B.B G. alle succes toe. On der dank voor opkomst sloot spr. hierna de ze geanimeerde bijeenkomst. VEUR. Geboren: Anna Maria d. van C. W. Gocmans en A. A. van Boheemen. Ge- rardus Hendrikus Maria z. van P. L. Hak kaart en S. v. d. Berg. Gehuwd: Johannes Belt en Marga- retha Blokland. DE INVOER VAN ARGENTIJNSCH GRAAN. Nieuw afzetgebied gezocht. Uit New York wordt aan Beuter gemeld, dat de Argent ijnsche regeering nieuwe af zetgebieden tracht te vinden voor haar graanuitvoer en in verband daarmede bij zondere faciliteiten aan de Europeeschc meelhandelaren aanbiedt. De minister van Buitenlandsehe Zaken heeft aan de gezanten van Engelalnd, Frankrijk, Italië, Duitschland, Nedeiland en België verzocht om rechtst.eeks te on derhandelen met de meelhandelaren, die zich voor het Argentijnsche graan inter es- seeren. DE UITVOER VAN LAND- EN TUINBOUWPRODUCTEN. De voorstellen der Duitsche regeering. Het Tweede Kamerlid dr. H. J. Lovink heeft aan den Minitser van Buitenlandsehe Zaken de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat in Duitschland verhooging van rechten op eenige Land- en tuinbouwproducten wordt overwogen, en dat, naar verluidt, het voor nemen bestaat deze verhoogingen door een initiatief-ontwerp bij den Rijksdag aan hangig te maken? Is de Minister bereid deze voorstellen, waaromtrent met de Duitsche Regeering overleg schijnt te zijn gepleegd, zóó tij dig te doen publiceeren, dat belangheb- genden eventueel daarvan kennis kunnen ls de Minister bereid tevens mede te deelen of de voorgenomen verhoogingen zullen vallen onder art. II of art. III der zoogenaamde Handelsovereenkomst Maart 1930, indien Duitschland inmiddels tot die overeenkomst mocht zijn toegetreden? CANDID AATSTELLING PROV. STATEN. KIESKRING LEIDEN. Stemming voor no. 3, 4, 5 en 6. Candidaten waren: de Bruijn te Zoe- terwoude; van Delft te Warmond; Groe- newegen te Zoeter meer; Haase te Lisse; Heemskerk te Leiden; Klaver te Hille- gom; van Leeuwen te Wassenaar; van Lierop te Hillegom; Loerakker te Hil- legom; Meskers te Hillgom; Paardkoo- pr te Oegstgcest; de lluijter te Noord- wijk; Veelenturf te Hazerswoude. Leiden. de Bruin 94, van Delft 147, Groenewegen 64, Haase 59, Heemskerk 228 Klaver 23, van Leeuwen 119, van Lierop 42, Loerakker 142, Meskers 10, Paardekoo- per 65, de Ruyter 111, Veelenturf 40, van onwaarde 18. Katwijk a. d. Rijn. De Bruijn 23; v. Delft 53; Groenewegen 21; Haase 33; Heemskerk 31; Klaver 7; van Leeuwen 67; van Lierop 29; Loerakker 33; Mes kers 6; Paardekooper 32; de Ruijter 59; Veelenturf 14. Van onwaarde 1 biljet. Voorhout. De Bruijn 86; v. Delft 130; Groenewegen 63; Haase 83; Heemskerk 47; Klaver 13; v. Leeuwen 20; v. Lierop 59 Loerakker 86; Meskers 26; Paardekooper 22; de Ruj'ter 58; Veelenturf 27; van on waarde 13; totaal uitgebrachte stem men 193. Wassenaar. De Bruijn SI; van Delft 54; Groenewegen 103; Haase 128; Heemskerk 173; Klaver 137; van Leeu wen 409; van Lierop 125; Loerakker 230; Meskers 110; Paardekooper 80; de Ruy ter 60; Veelenturf 35. Koudekerk. Uitgebracht 41 stemmen. De Bruijn 14; van Delft 19; Groenewegen 8; Haase 5; Heemskerk 19; Klaver 4; van Leeuwen 6; van Lierop 4; Loerakker 11; Meskers 9; Paardekooper 14; de Ruy ter 25; Veelenturf 20. Sassonhoim. de Bruijn 40, Van Delft 82, Groenewegen 26, Haase 118, Heems kerk 31, Klaver 13, Van Leeuwen 97, van Lierop 27, Loerakker 156, Meskers 17, Paar dekooper 17, De Ruijter 25, Veelenturf 91 13 biljetten van onwaarde. Hillogom. de Bruijn 50, v. Delft 55, Greenewegen 25, Haase 54, Heemskerk 15, Klaver 149, v. Leeuwen 29, v. Lierop 162, Loerakker 211, Meskers 131. Paardekoo per 28, de Ruijter 27, Veelenturf 36. Zootcrwoudo. de Bruijn 258, v. Delft 93, Groenewegen 71, Haase 241, Heems kerk 41, Klaver 8, v. Leeuwen 38, Van Lierop 28, Loerakker 237, Mirskers 4, Paar dekooper 232, Ruiter 13, Veelenturf 50 van onwaarde 188 stemmen. Voorschoten. de Bruin 50, van Delft 94, Groenewegen 49, Haase -23, Heemskerk 216, Klaver 23, van Leeuwen 144, van Lier op 22, Loerakker 69, Meskers 90, Paarde kooper 29, de Ruiter 94, Veelenturf 17, van onwaarde 8. Noordwijk. de Bruin 40. van Delft 80, Groenewegen 31, HaaseJ>7, Heemskerk 81, Klaver 21, van Leeuwen 52, van Lierop 33, Loerakker 110, Meskers 44, Paardekooper 36, de Ruyter 133, Veelenturf 26, van on waarde 24. Warmond- van Delft 237, de Bruin 89, Groenewegen 62, Haase 76, Heemskerk 89 Klaver 35, v. Leeuwen 74, v. Lierop 36, Loerakker 191, Meskers 22, Paardekooper 48, de Ruyter 49, Veelenturf 72, van on waarde 2-4 6temmen. Oegctgecst. De Bruijn 41, van Delft 115, Groenewegen 23, Haasse 21, Heems kerk 48, K'aver 4, v. Leeuwen 104, van Lierop 72, Loerakker 44, Meskers 9, Paar dekooper 119, de Ruyter 135, Veelenturf 117. Er werd door 169 personen gestemd. Lisse. De Bruijn 99, van Delft 111, Groerewegen 70, Haase 192, Heemskerk 42, Klaver 34, v. Leeuwen 46, v. Lierop 68, Loerakker 166, Meskers 30, Paardekooper 36, de Ruyter 44, Veelenturf 29. We hebben thans nog geen opgave ont vangen van Leiderdorp en Noordwijker hout. De candidaten behaalden tot heden de volgende cijfers: Loerakker 1692, v. Delft 1270, v. Leeuwen 1205, Haase 1090, Heems kerk 1059, de Bruin 968, de Ruyter 833, Paardekooper 758, v. Lierop 705, Groene wegen 616, Veelenturf 574, Meskers 498, Klaver 474. Vraag: Ik heb een zoontje verhuurd tot Maart voor vast en nu geeft zijn pa troon hem gedaan, omdat hij geon geld meer heeft. Heeft hij daartce het recht? Antwoord: Neen, het arbeidscon tract kan zoo maar niet op eigen houtje eenzijdig worden opgezegd. Wel kan we gens gewichtige redenen de overeenkomst ontbonden worden verklaard door den kan tonrechter. Vraag: Dezer dagen hoorde ik van een kennis, dat de aandeelen van het Sport- park Holland Wielerbaan overgedragen waren aan het Roode Kruis. Daar ik een paar aandeelen van dit Sportpark in mijn bezit heb, verzoek ik u beleefd mij mede I te deelen, of het bovenstaande juist is. Antwoord: Wij hebben voor u infor maties ingewonnen en blijkns onze inlich tingen verkeert het genoemde Sportpark zich in liquidatie. Het kassaldo is aan het Roode Kruis overgemaakt, doch is waar schijnlijk te klein om daaruit een uitkeering te doen. R.K. VROUWENBOND. Jaarfeestviering. Het jaarfeest is op echt Roomsche wijze ingezet. Met voldoening kan her bestuur terugzien naar dezen Zondagmorgen, waar op zoo buitengewoon velen gekomen waren om de H. Mis, die tot intentie van den Vrou wenbond opgedragen werd, bij te wonen. Maar ook de leden zullen voldaan ge weest zijn. Was het niet intiem in de mooie kapel der Eerw. Zusters? Heeft het zangkoortje van de Mariacon- grega-tie der Hartebrugkerk zich niet op fijne wijze van haar taak gekweten? Werden we nier opgewekt door het kern achtig woord van onzen Geest Adv., die ons naar het woord van St. Paul us opwek te tot liefde? De liefdp. aldus de Eerw. spreker, meet vooral ons. vrouwen, bezie len; de liefde moeten wij uitdragen naar buiten in de wereld, die vervuld is van een ijskoud ego isme. Nu gaan we ons opmaken tot het twee de gedeelte van ons jaarfeest: de uitvoe ring in „Concordia" op Donderdag 12 Fe bruari. „Ons Tooneel" zal opvoeren het toon eels tuk „De Moeder" en het blijspel: Jetje zonder zenuwen, dat onder leiding van Mej. SlootjesZonderop en haar vader is ingestudeerd. De leden kunnén op vertoon van haar lidmaatschapskaart gratis een fcoega.nars.be- wijs bekomen bij: Mevr. van Oerie—Spie renburg, Zoeterwoudsche Singel 74; Mevr. v. ZijpBarning, 'Dijrsb. weg 90; Mej. Sloot jesZonderop, v. d. Werfstraafc 25c; Mej. Tiboel Kort Rapenburg 16; Mevr. Wi'te Hessels, Hoogewoerd 179; Mevr. v. d. Hart Boot sma, Pi e t e rskerkgra ch-t 8 a. Ook in- troducée's zijn van harte welkom- Intro ducties voor niet-leden zijn bij bovenge noemde dames verkrijgbaar a 0.50. Er is gelegenheid tot plaatsbesnreking op Woens dag 11 Februari 's namiddags van 14.30—16 uur in „G-onoordia" 10 cents. DE SP0RTKERMIS. Deze kermis behoort weer tot het ver leden en laten wij het direct zeggen, we kunnen met tevredenheid hier op terug zien. Het bezoek is zeer bevredigend ge weest; enkele duizenden hebben zich weer terdege vermaakt. Weliswaar kon men dui delijk zien, dat men gemiddeld iets minder uitgaf, doch dit is, gezien de tijdsomstan digheden, begrijpelijk. Doch zooals gezegd, wij zijn tevreden en kunnen waarschijnlijk weer een bedrag aan de Sport-commissie afdragen. Wij meerten hier nog eens duidelijk te moeten vermelden, dat de opzet, organisa tie en uitvoering van deze kermis geheel is geschied door de R. K. Sport-propaganda- club en wel ten bate van de kas der R. K. Sport-commissie. Voor deze organisatie niets dan lof; geen enkele wanklank is ver nomen en de houding van het vele publiek was voortreffelijk. Wij brengen langs dezen weg onzen har- telijken dank aan de leden der propaganda- club voor het geweldig vele werk, dat zij hebben verricht. Verder aan de vele da mes, welke zich de vier avonden zoo ge heel belangloos ter beschikking hebben ge steld, waardoor het geheel zoo'n goed ver loop had. Zij hebben prachtig hun best ge daan. En dan een extra woord van dank aan velen onzer stadgenooten, welke op royale wijze artikelen ter beschikking hebben ge steld. Door hunne gaven is het ons voor namelijk mogelijk geweest een batig saldo te boeken. Niet te vergeten, die ve'e jongelui, leden en niet-eden onzer R. K. Sportvereenigin- gen, welke ons geholpen hebben bij het opbouwen en afbreken der kermistentjes, die ook geholpen hebben tijdens die 4 avon den, mede ook aan hen onzen dank. Dus, aan ieder, die rok maar eenigszins hebben medegewerkt, nogmaals onzen op rechten dank. Rest ons nog te vermelden, dat de hoofd prijs van de tombola, gehouden op Zater dagavond, n.l. een rooktafel, is gevallen op no. 68; deze prijs kan alsnog afgehaald worden bij den heer G. Bergers, Douzastr. No. 23. Allen, die een vordering op ons hebben, worden verzocht de rekening in te dienen vóór morgen, Dinsdag, bij onzen secetraris of penningmeester. De Commissie der Sportkermis. Collecten St. Vincentiusvcrceniging. In de parochiekerken der stad zijn gis teren de liefdadigheidscollecten gehouden voor de St. Vincentiusvereeniging. In de Mon Père-kerk werd de predicatie gehouden door den weleerw. pater Moes kops O.F.M. uit Woerden, in de St. Petrus- kerk door den weleerw. heer Kapelaan Kramer, in de St. Josephkerk door den weleerw. heer Kramer, in de Hartebrug- kerk door den weleerw. pater van Breda O.F.M. uit Woerden. De opbrengst der collecten was als I volgt: Mon Pèrekerk 394. St. Pctruskerk 1054. Sb. Josephkerk 262.50 Hartebrugkerk 584. Kloosterkerk Haagweg 125.62 y. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den, gelet op het bepaalde bij de wet van 18 Juli 1930. Staatsblad No. 333; brengen ter kennis van belanghebbenden: lo. dat de hoofden van binnen deze gemeente aanwezige inichtingen, tot de oprirhting of uitbreiding vraarvan vóór 12 Februari 1929 vergunning is verleend krarhtens de Hinderwet of de vóór het in werking treden dier wet ge'dende Ko ninklijke besluiten, verplicht zijn de hun verleende vergunning vóór 1 April 1931 aan het Gemeentebestuur over te leggen; 2o dat daarbij tevens moeten worden overgelegd alle daaraan gehechte stukken en alle besluiten, waarbij de vergunning is gewijzigd of waarbij ontheffing van voorwaarden is toegestaan 3o. dat bij niet inachtneming van het bovenstaande vóór 1 April 1931 de betrok ken inrichting, te rekenen van 1 Juli d. a. v. geacht zal worden zonder vergun ning in werking te zijn en dat wijziging der vergunning of ontheffing der voor waarden niet is verleend. Van de overlegging der bovenbedoelde stukken zal door het Gemeentebestuur een verklaring worden afgegeven. Binnen één maand na de overlegging zullën zij tegen afgifte van een bewijs van ont vangst aan de belanghebbenden worden teruggegeven. De inlevering dient te geschieden ten Gemeentehuize, Rapenburg 12. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdaq, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.30—8.30 uur. Dinsdag Leidsche Kunstkring „Voor Allen", Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag R.-K. Bond van Transportarbei ders „Sint Bonifacius", Bondsge- bouw, 8 uur. Dondert!? n, Vastenavondfeest „De Hanze", bovenzalen Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. Dondordcg. Uitvoering Nieuw Brunhilde, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dondordag, Jaarfeest R. K. Vrouwenbond Concordia, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a 9 tot en met Zondag 15 Febr. a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 12, te'efoon 594. Hiermede berichten wij de ont vangst van prachtvolle collecties Eames- en KssrasisïoJj'sn Vraagt U ze geheel vrijblijvend eens ter inzage. Beleefd aanbev. Telefoon 30 Hazerswoude Het ijsvormaak. Wel onverwacht is het gisteren een dag van ij verma ak geworden. Op tal van slooten vooral werd druk geschaatst. Ook do Leidsche ijsbaan is gistermorgen geopend, doch zij moest reeds nog in den middag gesloten worden, daar het ijs te zwak was om de vele bezoekers te dra gen. Exarren Apothekersassistent. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van be langhebbenden, clat in Maart en, zoo noo- dig, in de volgende maanden van dit jaar geiegenheid- zal worden gegeven tot het af leggen der examens ter verkrijging van een getuigschrift als apothekersa.ssis.ait, ver meld in artikel 17 tier wet van 25 Decem ber 1876 (Staatsblad no. 222), laatstelijk gewijzigd bij de wet van 24 November 1922 (Staatsblad no. 613), en artikel 13 van het Koninklijk besluit van 12 Februari 1879 (Staatsblad no. 36), zuoals dat artikel luidt volgens het Koninklijk besluit van 11 Maart 1914 (Staotsblad no. 148). Zij, die tot die exameus wenschen te wor den toegelaten, woruen uitgeuoodigd daar van schriftelijk vóór 24 Februari te doen blijken aan den voorzitter der examencom missie te Leiden, dr. L. E. Gr ester, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit. Voor het examenprogramma en voor de bewijzen, die moeten worden overgelegd om van het afleggen van proeven van be kwaamheid in eenige vakekn te worden vrijgesteld, wordt vei wezen naar de Staats bladen no. 148 van 1914, no. 247 van 1917 en no. 254 van 1927. Bij de aanmelding voor het examen moot voorts worden overgelegd, een uittreksel uit de registers van den burgeilijkon stand, waaruit blijkt, dat de candidaat den leeftijd van 18 jaar heeft beieikt. Het verschuldigde examengeld, ad 10, moet vóór de aanmelding worden gestart op de postgirorekening van den voorzitter der betrokken commissie, no. 129952. Totaal 2420.12fc De stichting van een school te Ocgstgeest. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben vernietigd het besluit van den Raad der gemeente Leiden van 7 Maart 1930, en verklaard, dat de door het bestuur der Yereeniging tot stichting en instandhou ding van scholen met den Bijbel te Oegst- gecst gevraagde medewerking tot stich ting eener bijzondere school voor gewoon lager onderwijs alsnog door de gemeente moet worden verleend. Ondertrouwd: J. Stol jm. 26 j. en J. M. Maas jd. 28 j. J. van Rooijen jm. 24 j. en M. C. Kapaan ]d. 23 j. J. Ouwerkerk jin. 21 j. en J. van der Waals jd. 22 j. L. Kop jm. 25 j. en A. W. Wagemaker jd. 24 j. J. H. Kriek jm. 23 j. en C. Slingerland jd. 17 j. F. Schouten jm. 23 j. en G. Erades jd. 22 j. W. Vuurpijl jm. 22 j. en E. Devilee jd. 19 j. J. O. Groenendijk jm. 29 j. en C. H. van Weizen jd. 30 j. A. Eswolder wedr. 64 j. en F. P. Leemans jd. 39 j. J. M. J. Baak jm. 27 j. en C. C. J. Fon tein jd. 30 j.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2