BUITENL. BERICHTEN BEEKMAN RECHTZAKEN MAANDAG 9 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE VECHTPARTIJ TE HAARLEM. Een verrassende ontdekking. Er is thans oen onverwachte wending gekomen in het drama dat zich Donder dagmiddag in het perceel Bakkumstraat 12 te Haarlem heeft afgespeeld. Hoewel Aanvankelijk na het eerste onderzoek aangenomen werd dat de 6Ö-jarige bewo ner C. tengevolge van de emotie na den twist met den 45-jarigen kostganger de Y. aan hartverlamming was overleden, heeft de sectie op het lijk uitgewezen dat hij doodgestoken is. Ter hoogte van het hart. constateerde men n.l. een steek wond, welke met een knipmes was toege bracht. Ook bleek dat een hartslagader was doorgesneden tengevolge waarvan een inwendige verbloeding is ontstaan, waaraan C. is overleden. In verband hiermede heeft de politie aangehouden den kostganger de V. De commissaris van politie heeft hem een verhoor afgeno men, waarbij de V. heeft bekend C. met een knipmes in de borst gestoken te heb ben waarna hij gevlucht is. Het mes 'heeft hij op de Raaks weggeworpen. In verband hiermede verzoekt de com missaris van politie dengenen die op de Raaks bij den uitgang var het postkan toor een knipmes heeft gevonden dit ten spoedigste te denoneeren, aan het bureau afd. justitieele dienst. Zoo mogelijk in den staat, waarin het werd gevonden. Nader wordt gemeld, dat de broer van de vrouw G. A. die aanvankelijk in bewa ring gesteld was, thans weer op vrije voeten is gesteld. Tengevolge van den 6lag met het beeld, hen door C. toege bracht. draagt hij het hoofd in verband. De ondergrond van het drama schijnt ja- louzie te zijn tussohen C. en de V. De e laatste ging iederen morgen, met- de vrouw er op uit om in de omstreken van Haarlem te venten. C. was eerst sinds 3 maanden als kostganger bij de vrouw. Voor dien tijd schijnt hij met haar te ihebben samengeleefd. Zooals gemeld had C. een bedrag van 128 aan ouderdomsrente ontvangen waarvoor levensmiddelen en lekkernijen werden gekocht. Den heelen dag was van een vijandelijke stemming niets te be speuren geweest. Op het oogenblik van den moord wa?' de vrouw in de keuken. Van een woordenwisseling had zij niets gehoord, doch op zeker oogenblik viel baar broer G. A. die een slag met een beeldje op het hoofd had gekregen de keuken binnen. Zij raakte toen zoo van streek dat zij van hetgeen zich verder heeft afgespeeld niets meer herinneren kan. ONGEREGELDHEDEN IN DEN JORDAAN. Vechtpartij met de politie. Gistermorgen is het in den Jordaan te Amsterdam tusschen de politie en een groep Communisten, uit ongeveer 150 per sonen bestaande, tot een vrij ernstige bot sing gekomen. Laatstgenoemden trokken, ofschoon zij daarvoor geen toestemming hadden beko men, in optocht door verschillende straten. In den stoet, waarvan ook verschillende leden van den Rooden Frontstrijdersbond deel uitmaakten, werden borden meegedra gen, welke als opschriften o.m. de opwek king inhielden te protesteeren tegen de politieterrein en te eischen, dat de beide werkloozen, die als gevolg van hun optre den bij de kortgeleden plaats gehad heb bende werkloozendemonstraties in het Huis van Bewaring zijn ingesloten, in vrij heid zouden worden gesteld. Op de brug van de Marnixstraat en de Raampoort sommeerde de in burger zijnde inspecteur van politie, de heer Stolp, op vertoon van zijn penning de demonstran ten, die op dat oogenblik aan weerskanten door politieagenten waren ingesloten, uit een te gaan. Toen in plaats van aan dit bevel ge volg te geven de betoogers zich begonnen te verzetten, zag de politie zich genood zaakt krachtdadig op te treden. Er volgde een formeele vechtpartij, waar bij de agenten van den blanken sabel ge bruik maakten. Van de zijde der betoogers werd ge poogd sommigen agenten hun sabels te ontnemen; een en ander leidde er toe, dat er harde klappen werden uitgedeeld. Een der agenten heeft een stom.} opge- loopen tegen een zijner oogen; een an dere agent werd door eenige trappen aan het scheenbeen gewond. Het pleit was ech ter vrij spoedig ten gunste van de politie beslist. Verschillende borden werden in be slag genomen. De persoon die een der agenten tegen het oog heeft gestompt, is bij de politie bekend. Na deze vechtpartij is het in den Jor daan vrij geruimen tijd rumoerig gebleven. Te twee uur was de rust echter weer teruggekeerd. Oneerlijke dienstbode. Zaterdagavond heeft de familie P. in de Hobbema-straat te Amersfoort aangifte van vermissing van 355.en een ring bij de politie gedaan. Zondagmorgen werd de 16-jarige dagdienstbode in verhoor geno men. Na aanvankelijk te hebben ontkend, werd later in haar mantelzak de ring te ruggevonden, terwijl het geld bleek ver stopt te zijn tusschen goed bij haar ouders th.uis. Hiervan bleek f 25 te ontbreken, die zij had uitgegeven voor allerlei zaken. De ouders waren met een en ander absoluut niet op de hoogte. Onveiligheid in het grensgebied. Uit Nijmegen wordt aan „de Crt." ge meld: In de afgeloopen wee'- is in de Achte-- hoek door Duitscke inbrekers op verschil lende plaatsen, o.a. te 's-Heerenberg, Stokkum en Silvolde gepoogd om in te breken. De inbrekers slaagden er niet in groote buit te behalen, want telkens wer den zij verrast door de bewoners. Ook in het meer noordelijk grensgebied in de omgeving van Nijmegen zwalken veel verdachte Duitsche individuen rond. Nog pas werden aan de oostelijke grens twee verdachten aangehouden, die in het bezit waren van geladen revolvers en vol ledige inbreekwerktuigen. Ook in het Duitsche grensgebied blijkt het niet veilig, meer dan eens komen er aanrandingen voor en krijgen de boeren op de eenzame hoeven bezoek van onge- wenschte gasten, die het gemunt hebben op de kippen. In het gebied van Phaltzdorf werd nog een vrouw aangerand, die tijdig ontzet kon worden door eenige wleirijders. In een na bij gelegen dorp van Cranenburg drongen dieven een woning binnen en persten de huisvrouw geld af. Zij had niet veel weg te geven, waarop de booswichten de vlucht namen. Een zonderlinge volksteller. Vrijdagavond meldde zich bij een bewo ner van de Bellamy straat te Amsterdam een man aan, die vertelde, dat hij in ver band met de volkstelling de woning moest controleeren. De bewoner van het huis was reeds „ge teld" doch had er geen bezwaar tegen om zijn woning nog eens te laten zien. Nau welijks was de „volksteller" echter over den drempel of het bleek, dat hij minder onschuldige bedoelingen dan hij had voor gegeven, voor zijn bezoek had. Onver hoeds wierp hij zich op den eenzamen be woner van het huis. Deze, hoe verrast ook, verweerde zich krachtdadig en gaf den indringer van katoen. Toen de laatste be merkte, dat hij 't onderspit zou delven, nam hij de beenen. De bewoner van het huis bleef achter, met 'n klein wondje boven het linkeroog. De politie stelt een onderzoek in. De Doelezaal te Rotterdam wordt gesloopt. Naar gemeld wordt is binnenkort de aan besteding te verwachten van het sloop werk van de groote Doelezaal te R'dam. De zaal is nagenoeg reeds geheel ontruimd. Alleen de lichtkronen heeft men nog laten hangen. Het terrein dat openkomt, zal vodrioopig wel gereserveerd blijven voor een moge lijken nieuwbouw van een concert-huis. Een studentenstreek. Te Delft is de student Van B., die ver momd achter het stuur van zijn auto zat, terwijl zijn collega van L. van uit die auto met een z.g. klapperpistool op de voorbij gangers „vuurde", door de politie aangehou den. Nader bleek, dat van B. niet in het be zit was van een nummerbewijs en evenmin van een rijbewijs en wegenbelastin.gkaart, waarvoor hij proces-verbaal kreeg; boven dien kreeg hij nog een bekeuring wegens ongeoorloofde vermomming. Ook de schietmijnheer werd bekeurd. Goedkoop spek. Een bekende vleeschhouwerij te Delft verkoopt thans dik vet spek tegen 16 cent per pond. Een laagterecord, zooals sedert menschenheugenis niet werd bereikt. ONGELUKKEN. VERMAARDE ABDIS OMGEKOMEN. Bij een dienstreis in de Alpen. De Parijsche correspondent van de „Msb." meldt: De Carmelitessen van het klooster van Reposoir hebben aan den bisschop van Crambéry doen weten, dat haar abdis Ma ria van Jezus in de Alpen is bezweken. De bisschop van Chambéry had de zeer vermaarde abdis, die reeds een zeer groot aantal kloosternederzettingen in Italië en Frankrijk had gesticht, verzocht, een oud kasteel, 3000 meter hoog in de Alpen gele gen, te bezoeken ter voorbereiding van een eventueele vestiging van Carmelites sen. Ondanks het barre jaargetijde, had de abdis zich er heen begeven, doch zij is, bij het kasteel aangekomen, tengevolge van de koude en de ontbering bezweken. De abdis Maria van Jezus was in de we reld de vermaarde markiezin Carlotti. Zij was een dochter van markies di Rundini, die meermalen minister-president in Italië was. Op zeventienjarigen leeftijd was ze in het huwelijk getreden met den zoon van den multi-millionnair markies Carlotti. Zij was om haar schoonheid bijzonder ver maard en Annunzio bezong haar vaak in zijn gedichten en zij inspireerde hem den roman „La Dama del Garda". Zij was indertijd een zeer bekende be oefenaarster van Alpensport en als ama zone doorkruiste zij in vroeger dagen ge heel Europa. Ook maakte zij eenige wereld reizen. Ongeveer twintig jaren geleden verloor zij vlak na elkaar haar vader, haar broer, die noodlottig omkwam en haar man en be sloot toen zich uit de wereld terug te trek ken. Ze trad in een Carmel en besteedde haar geheele fortuin aan godvruchtige stichtin gen. Weldra legde zij zich uitsluitend toe op de uitbreiding van kloosters en het oe- drag, daarvoor aangewend, wordt voor Ita lië en Frankrijk alleen op 125 millioen ge schat. ".SPECIALE AANBIEDING Coib castuwn n/maat '•'55.J*65~ zee. speciale, etalaje 30 MAN OP EEN SCHOTS WEG- GEDREVEN. Terwijl dertig; visschers op het ijs van het Eriemeer aan het visschen waren, is de schots, waarop zij zich bevonden, door een hevigen windstoot losgeraakt en eeni ge kilometers van den oever weggedre ven. Er worden pogingen in het werk ge steld om hen te redden. Volgens een nader bericht zijn inmiddels vijftien man van de drijvende ijsschots ge red. De overige vijftien konden echter nog niet van de schots worden gehaald-. Naar verluidt, is een hunner verdronken. Explosie voor bioscoop te Los Angeles. Ten gevolge van een hevige ontploffing, welke in een buis onder een straat te Los Angeles plaats had, is een taxi in de lucht geslingerd. Het voertuig kwam neer te midden van een menigte, die voor een bioscoop stond te wachten. Dertig perso nen werden gewond. Ook het bioscoopge bouw trilde ten gevolge van den schok op zijn grondvesten. Er werd juist in aanwe zigheid van talrijke filmsterren een pre mière gegeven. Men slaagde er echter in, een paniek onder het publiek te voorko- Lijk onder locomotief gevonden. Onder de locomotief van den lokaaltrein FrankfortGiesen vond met het lijk han gen van een schoenfabrikant uit Pirma- sens. Daar de man in vrij gunstige omstan digheden verkeerde, gelooft men niet aan zelfmoord. Eerder bestaat bij de politie het vermoeden, dat hij vier kilometer te rug, dit den sneltrein FrankfortBerlijn werd geworpen en teen dóór de locomotief van den locaaltrein is iheegesleurd. NIEUWE EN HEVIGER AARDSCHOK KEN IN AUSTRALIË. Ontzettende vloedgolven. De omgeving der Hawkesbaai werd Zon dagmiddag om twee uur wederom door een aardschok geteisterd, de hevigste sinds jongstleden Donderdag. Wederom waren het vooral Na.pier en Hastings die werden getroffen. Van den Bluffheuvel nabij Has tings, kwamen geweldige aardmassa's om laag. Kaap Kidnappers, zuidelijk van Na pier, was geheel in stofwolken gehuld, ter wijl door het afbreken van geweldige rots blokken de kaap geheel van gedaante ver anderde. Ontzettende vloedgolven overstroomden de kust en dwongen degenen, die daar na d-e laatste aardschokken een toevlucht hadden gezocht, opnieuw een goed heen komen te zoeken. SNEEUWVAL EN VORST IN HET BUITENLAND. Uit Noord-Lancashire en Midden-Enge- land wordt zware sneeuwval gemeld. Talrijke dorpen zijn daar thans geïso leerd. Het autobusverkeer moest tijdelijk worden gestaakt, daar de wagen hier en daar met een meer dan twee meter dikke sneeuwlaag waren bedekt. Uit Parijs wordt gemeld-: Na den bui ten gewoon zachten wintertijd is thans onverwacht ook in Frankrijk een koudepe- riode ingetreden. Te Parijs is slechts wei nig sneeuw gevallen. Zaterdag werd in de Vogezen een tem peratuur vau 14 graden beneden het vries punt genoteerd. Zware sneeuwval wordt gemeld uit het gebied van Raab en Oedenburg. De sneeuw lag gisteren op sommige plaatsen reeds een meter hoog. Het spoorwegverkeer moest in genoemd gebied worden stopgezet. PRAAG ZONDER WATER. Hoofdwaterleiding gesprongen. Vrijdagavond laat is de hoofdbuis van de waterleiding te Praag gesprongen. De reparatiewerkzaamheden hebben den ge- heelen Zaterdag in beslag genomen en zul len niet eerder dan Zondagmiddag beëin digd zijn. Aangezien de vulling van het waterre servoir zes uren duurt, verwachtte men, dat eerst Zondagavond weder drinkwater verkrijgbaar zou zijn. Dit gebrek aan water geeft vee-1 onge mak aan ie bewoners, terwijl de hotels en cafe's zeer groote schade lijden. Er is slechts op enkele punten der stad een weinig water te krijgen. Hier maken de menschen queu om te trachten, in em mers, potten, pannen zooveel mogelijk wa ter machtig te worden. Het is wel is waar zeer koud en het sneeuwt aanhoudend, doch de menschen laten zich hierdoor niet weerhouden. In verband met de openbare veiligheid heeft de politie alle theatervoorstellingen, met uitzondering van het Nationale theater en het nieuwe Duitsche theater, voor onbe- paalden tijd verboden. Met uitzondering van de voorsteden, wordt de geheele stad door een waterre servoir bediend. Deze levert dagelijks 80.000 kubieke meter. Tandarts, die zijn eigen kiezen trekt. Menige tandarts vertelt zijn patiënten, dat kiezen trekken niet zooveel om het lijf heeft. Maar er zullen er maar weinig zijn die zich zoo optimistisch uitlaten als het om hun eigen gebit gaat. Dr. Newton te Omaha echter heeft het dezer dagen aan gedurfd, zichzelf in behandeling te nemen. Toen hij vastgesteld had, dat er drie van zijn kiezen moesten worden getrokken, nam hij zijn tang ter hand en voerde de operatie op onberispelijke wijze uit. Brandstichter gearresteerd. In een dorp in de buurt van Clermond. Lerrand is een landbouwersknecht, zekere Lachaud, 25 jaren oud, en deel uitmakende van de plaatselijke brandweer, gearresteerd als verdacht van brandstichting. De man heeft bekend, sinds 1926, vier gebouwen in de gemeente Mozac in brand te hebben gestoken, om zich daarna bij zijn meel espuitga sten te voegen. Hij on derscheidde zich bij het blusschingswerk in hooge mate. Thans is de man voorloopig ingesloten. Een perspolemiek en revolverschoten. Vrijdagmiddag hebben in een der parken te Parijs twee journalisten, naar aanleiding van een perspolemiek, geduelleerd op het pistool op een afstand van 25 meter. De een schoot in de lucht terwijl de ander zijn tegenstander niet raakte. Tragisch incident in een rechtzaal. Tijdens het groote proces over de straat relletjes te Warschau op 14 September 1930 heeft Vrijdag een schokkende gebeur tenis plaats gehad. Een getuige, de 80-jari- ge advocaat Korenfeld vertelde juist hoe de politie-agenten „met getrokken sabels op schuimende rossen" op de mens-'hen afkwamen. De voorzitter interrumpeerde hierop met de ironische vraag, of de ros sen erg hadden geschuimd. Op dit oogen blik werd de getuige lijkbleek en viel dood neer. Na de hervatting van het proces, ver klaarde de verdediging dat de nestor der Warschausche advocaten een hartverlam ming had gekregen, toen de voorzitter zijn verklaringen bespotte. De verdediging pro testeerde tegen een dergelijke behande'ing van getuigen, die geen verklaring aflegden volgens den wil van den voorzitter. Volksbank staakt haar betalingen. De Elzasser Volksbank te Straatsburg welke niet staat onder het toezicht der Fransche Kamer voor Volksbanken, heeft haar betalingen gestaakt. Het passief zou meer dan 25 millioen francs bedragen. De directeur is voortvluchtig. Hij heeft zijn voornemen kenbaar gemaakt, om zelfmoord te plegen. Een „proef'-kenijn gezocht Het physiologisch instituut te Dordt- munt plaatste dezer dagen een advertentie, waarin een man gevraagd werd van een jaar of veertig, die zich wilde leenen voor bepaalde wetenschappelijke experimenten. De betrokken persoon moest zich ver binden, om dagelijks veertien flesschen bier leeg te drinken, om daardoor de leden van genoemd instituut in de gelegenheid te stellen, eenige onderzoekingen te doen over de lichamelijke verzwakking, die he:, gevolg is van een dergelijk gebruik van alcoholhoudenden drank. Wegens de groote werkloosheid hebben zich duizenden gegadigden bij het insti tuut aangemeld. De kleine koetsier. Een dertig jaar geleden werden de post zakken en de reizigers van het station Chateldun in Auvergne naar het plaatsie zelf, dat twee kilometer van het atatim af la-g, vervoerd in een soort ouderwefsche diligence, waar een knol van een p^rd voor sjokte, en waarvan de koetsier een jochie van een jaar of dertien veertien was, aldus lezen wij in het „Hbld-.". Altijd, wanneer hij bij het station was aangekomen, zijn paardje had stilgcnouden en dat een zak met haver voorgebonden had, klom de kleine koetsier weer gauw op zijn bok en haalde dan een boekje uit zijn zak, waar hij aandachtig in begon te lezen. Op een keer was hij zóó in zijn lectuur verdiept, dat hij den trein heelemaal niet had hooren aankomen. Ineens voelde hij zich zijn boek uit de handen gerukt, t Was een reiziger, die het station was uitgekomen, en die lachend te gen hem zei: „Zeg, in plaats van romannetjes te lezen, zou je niet liever eens aanstalten maken om te vertrekken, daar is de postbode ook al met zijn zakken!Vao welke roovers-historie zat je daar zoo te genie ten?" Hij keek het boek in, en riep verwon derd: „Een latijnsche grammaire!.. Kijk, kijk! ben je van plan een geleerde te wor den?" „Och nee, meneer, een geleerde, dat nu bepaald niet. Maar ik zou het toch wel graag wat verder willen brengen in de wereld, en niet eeuwig koetsier van een postwagen blijven. En nu heeft meneer pastoor me aangeboden om me latijnsche les te geven. En nu ben ik hard aan 't werk, want over een jaar of vijf, zes zou ik wel staats-examen willen doen!" antwoordde Pierre Laval. En Pierre Laval dèèd zijn staats-examen. en brkcht het inderdaad verder in de we reld dan koetsier van een postwagen, want dezer dagen is hij president van den Fraa- schen Ministerraad geworden. 662.000 MENSCHEN TER DOOD VER OORDEELD. Het leven van de slachtoffers op het Dui velseiland. Dezer dagen is een vooraanstaand amb tenaar der Gepeoe, die door de Sovjet-re geering beiast is met de be walking van de Concentratiekampen op de Solo-wki-eilan- dea naar Finland gevlucht. Volgens zijn mededeelingen bevonden zich op 1 Mei 1930 op de Solowki-eilan- den 662.199 politieke gevangenen, waarvan 569.982 mannen en 73,283 vrouwen en 18.932 jeugdige personen van 13-17 jaar. Dit zijn de officieele cijfers van de Rus sische politieautoriteiten. De bannelingen zijn in ach-t groepen verdeeld, die de navol gende arbeid moeten verrichten. De eers-'e groep bestaat uit houthakkers, de tweede groep moet he-t hout tot vlotten samenvoe gen; groep drie is bezig met den aanleg van strategische wegen; groep 4 is behulp zaam bij het lossen en laden van schepen in Archangel; de vijfde groep werkt aan de ontginning van woeste gronden en aan het droogleggen ran moerassige streken; groep 6 is toegewezen aan den directeur van de visscherij; in groep zeven zijn de bouw vakarbeiders ondergebracht, en de achtste groep (en dat zijn wel de meeste) is ter beschikking gesteld van de Hout- trust Kareloljes-z en Serveroljesz waar zij in de houtzagerij moeten werken. De Gepeoe heeft met bovengenoemde in- dustrieele ondernemingen een contract af- gsloten tengevolge waarvan de Gepeoe ver plicht is om de benoodigde arbeidskrachten te leveren aan deze houtzagerijen. Het ar beidsloon is zoo gering dat er ra-n een ge regeld en behoorlijk onderhoud geen sprake kan zijn. In den winter ran 1929—1930 zijn er op Solowki 72.000 bannelingen gestorven. Als doodsoorzaak stond steeds vermeld onder voeding, besmettelijke ziekte endood schieten. In het vorig jaar werd er te Kemi een conferentie gehouden met de directie van de Exportoentrale van Russisch hout; de vergadering werd bijgewoond door den be- ruoh.ten leider der Gepeoe Boty die daar aanstonds het voorzitterschap in handen nam. Op een vraag van een der bewakings ambtenaren of men zich den toorn van Mcs- cou niet op den hals zou halen, wegens het groot aantal sterfgevallen en onrechtvaar dige doodvonnissen op So'owki, verklaar de Bety: „Wij leveren aan Solowski uitslui tend contra-revolutionnairen en vijanden der Sovje-tregeering. Zij zijn allemaal reeds ter dood veroordeeld. Dat weten ze zelf ook wel. Maar wij laten ze eerst werken tot ze er bij neervallen en dan laten we ze kapot gaan Eens per week komen er uit Centraal Rusland steeds nieuwe transporten met bannelingen aan die de opengevallen plaat sen der overleden of doodgeschoten lotge- nooten moeten aanvullen. Slechts hoogst zelden wordt aan de ge vangenen geneeskundige hulp verschaft, omdat er bijna geen medicijnen of verhand- stoffen voorradig zijn. Voor de 662.000 ban nelingen, zijn slechts 4 ziekenbarakken met- te zamen 445 bedden beschikbaar. Over de behandeling der gedeporteerden is niet veel mede te deeden. Wie zijn arbeidstaak verricht heeft krijgt iederen dag een kilogram slecht brood; maar wanneer hij zii-n taak niet heeft vol bracht krijgt hij maar 300 gram Ieder „eilandbewoner" krijgt per dag ook een bord soep Tweemaal per week wordt er paard en vleesch uitgedeeld. Vet of boter wordt heelemaal niet ver strekt, bijna alle gedeporteerden krijgein dientengevolge een oogziekte zoodat zij des avonds den weg naar het kamp niet meer kunnen terugvinden en verongelukken, die niet- op tijd binnen zijn worden op bevel van de Gepeoe doodgeschoten. Aan de gedeporteerden worden nooit schoone kleeren uitgereikt. Volgen-s een of ficieele statistiek der Gepeoe waren er op 1 Mei 1930 14.875 bannelingen „zonder klee ren". In het gunstigste geval droegen deze ongelukkige nog een versleten hemd of broek. Het bestuur van het kamp heeft nu bepaald dat de kleeren dergenen die niet in het kamp terugkeeren behouden mogen worden door degenen die het lijk van den verongelukte vinden. Het aantal bannelingen is in de laatste zes maanden belangrijk gestegen. Onder hen bevonden zich duizenden priesters en leden van verschillende kloosterorden en Congregaties. Het legioen van eer voor mgr. Ruch. Generaal Brecart heeft aan den bisschop van Straatsburg Mgr. Ruch de versierse len overhandigd van het Legioen van Eer. Valsche munter. J. A. S. te Ginneken, stond terecht voor de rechtbank te Breda, wegens het ver vaardigen en uitgeven van valsche rijks daalders. Tegen beklaagde werd een ge vangenisstraf van 5 jaar geëischt; tegen J. M., die een onecht geldstuk had uitge geven, met de wetenschap, dat het valsch was, 2 maanden gevangenisstraf. Zijn broer bestolen. Voor de Bredasche rechtbank had zich te verantwoorden M. van T. te Oudenbosch die beschuldigd was van het zich toeëige- nen van een som van 40 die aan zijn breeder toebehoorde. Tegen beklaagde, die al eens meer wegens diefstal veroor deeld was, werd één jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10