Gevatte Koude 4" Om Honderd Duizend Dollar! DONDERDAG 5 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 6 Febr. 1931. Huizen, 298 M Algemeen Programma. 8.00—8.15 Schriftlezing. 8.15 0.30 Morgenconcert» 10.3011.00 Ziekondienet» 11.0012.30 Gramofoonpl. 12.30—2.00 Concert Mevr. C. v. Ravens- waayMolenkamp (zang), H. Herman (viool), II. v. d. Horst Jr. (collo), Mevr. R. A. v. cl. HorstBleekrode piano). 2.003.15 Gramofoonpl. 3.154.45 Ooncert. Mej. Jo Inmmk (alt), Siegfr. Ballier (viool), Joh O. Kramer (pi ano). 5.005.30 Cursus Handenarbeid voor de ouderen. 5.300.30 Orgelconcert A nth. W. 'Rijp. 6.307.00 Radiodokter. 7.007.30 Cursus Engolsch voor begin ners. 7.30—8.00 A. J. Hei-wig: „Het snoeien van vruohtboomen"'. 8.00—9.00 Concert. Arnhemsche Orkest- vereen. o.l.v. Martin Spanjaard. Soliste Ma rie de Wendt (zang). 9.009.30 Spreker. 9.30—10.20 Vervolg concert. 10.20—10.30 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonipl. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgen w ijding (V PR O). 10.15 Voordracht W. van Cap ellen. 10.30 Ziekenuurt.je. 11.30 Concert VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl. 12.00 AVRO-Boékenhalfuurtje. 12.302.30 Concert Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.303.00 Schoohiitzending. 3.00—4.00 Concert AVROdcwintet o.l.v. Fr. Lupgene. 4.00 Orgels-pel door Joh. Jong. 4.30 Knutselwerkjes voor kinderen. 5.15 Concert VAR A-orkest o.l.v. Hugo de Groot en Gramofoonpl. 6.50 Actueel e Allerlei door het N.V.V. 7.05 Gramofoonpl. 7.10 Causerie door W. H. Vliegen. 7.30 Politiebcr. 7.45 Gramofoonpl. 8.0011.00 V F'uO-A vond 11.00—12.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel. 1.50 Gramofoonpl. 2.-13 Sehoqltuitz. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Concert. 7.45 Lezing. 8.05 Pianospel door B. Mason. 8.20 Bumpkin Pie". Hoorspel van E. Longstaffe. 9.20 Berichten en Lezing. 9.53 Concert. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Grnmofoou.pl. 4.05 Grmofoonpi. 4.05 Gramofoonpl. •1.50 Muzikale causerie, gramafoonpl. 6-50 Gramofoonpl. 9.05 Concert-Orkest en celio. 9.50 Concert-Orkest en piano. Langenbtrg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.35—10.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Concert-Orkeet. en bariton. 4.20—3.20 Orkest concerts 7.05—8.1» Orkest concert. 8.20 „Messo in E-dttr", van Hubert. Pfeif fer. Koor, orkest, orgel en soli*1 en. Daarna: Berichten en tot 11.20: Orkee-t- conoert. Kaluodborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkeatoonccrt. 2.201.20 Orkes-tconcert en voordracht. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.30—7.53 Viool-recital door Chr. Eabcn- son. 7.359.25 „En Stand ale". Blijspel in 4 bedrijven vein O. Benzon. 8.4010.25 Orkest concert cn zang. Brussel 508,5 en 338,2 M 508,5 M.: 5.20 Orkcetconcert, 6.05 Concert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Or keelconcert, zang en toespraak. 338,2 M.: 5.20 Kamermuziek. 6.20 Concert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Operette-uit zending. Zeesen, 1635 M. 5.0—11.204 Voordrachten. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.20—2.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Voordrachten. 3.504.50 Concert. 4.507.15 Berichten en voordrachten. 7.20 Voordracht met. muzikale illustratie. 7.50 Orkest concert- 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Tegen een afsluiting gereden. Motorrijder gedood. Tc Drongelen reed Woensdagavond de meelhandelaar Bouma uit Andel met zijn motor tegen de afsluiting van een afgeslo ten rijweg en was op slag dood. Twee wielrijders door een auto aangereden. Men meldt uit Hoek van Holland aan de „Msb.": Gisterenavond werden de arbeiders Faas en Marei, terwijl zij op het fietspad fiet sten, aangereden door een ledigen vracht auto, bestuurd door zékeren N. uit VGra- venzande. Faas kreeg een beenbreuk, terwijl Ma- rel inwendig werd gekwetst. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Rotterdam ver voerd. Motor tegen een wagen gebotst. Dinsdagavond te omstreeks 8 uur is op den rijksweg tusschen Haarlem en Half weg oen 2ö-jarig motorrijder J. O., uit den Haag, in volle vaart tegen een met een paard bespannen wagen gebotst, welke voor hem uitreed.. O. sloeg tegen den grond en bleef bewus teloos liggen. Tengevolge van een misver stand kwam eerst na drie kwartier een ziekenauto uit Haarlem, waarna O. naar de Mariastichting aldaar werd overge bracht. Hij bleek een hersenschudding en een wonde aan het rechteroog te hebben opgoloopen. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. Auto in een winkel. Een chauffeur, die een vrachtauto be stuurde van de firma van Nelle, moest gis termiddag iu de Houtrijkstraat te Amster dam plotseling uitwijken voor een groepje school kinderen. Het gevolg was, dat zijn wagen tegen de pui van een sigarenwin kel botste op den hoek van die straat en de Knollendam8traat. De pui bezweek en in de étalage werd een ware verwoesting aangericht. Door het vernielen van de pui ontstond gevaar voor het instorten van het huis. De brandweer heeft in den loop van den avond eenige stutten aangebracht om het gevaar te bezweren. Auto tegen een boom. Gisteravond is de directeur van. de Gel der sche Tramwegmaatschappij, ir. H. Seb- beiee uit Doetinchem, met zijn echtgenoote per auto van Arnhem gekomen; Door de gladheid van den weg is de auto nabij do Steeg in volle vaart tegen een boom ge reden. De auto werd totaal vernield. Me vrouw S. kwam met een portier van den wagen aan de overzijde van den weg te recht, terwijl haar man door de, voorruit werd geslingerd. Hij bleef ongedeerd, ter wijl mevr. S. eenige lichte verwondingen aan het hoofd had. MEISJE IN BRAND GERAAKT. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis aan den Zuidwal te Don Haag is overleden een 16-jarig meis je dat Dinsdag in de ouderlijke woning aan den Lutherschan Burgwal verschillen-- de brandwonden bekwam doordat haar kleeren bij een petroleumlamp in brand ge raakten. NEDERLANDSCH SCHIP GESTRAND. Tijdens een storm aan de Roemeensche kust. Een Havas-telegram uit Boekarest deelt mede, dat het Nederland sche schip „My- riel" aan de Roejneensche kust in de na bijheid van Tusla is gestrand en vérak ge slagen. De zware storm maakt redding uiterst moeilijk. Nader wordt gemeld: Het stoomschip „Myriel", dat in de Zwarte Zee in nood verkeert is 3560 ton groot en behoort toe aan de firma van dei- Zee te Rotterdam. Dc oude naam van het schip is „Wieldrecht". Het schip is een petroleumboöt. Geen Hollandsch schip. Men deelt ons mede, dat het gestrande schip de „Myriel" in de Zwarte Zee een boot is, die toebehoort aan den heer van der Zee te Konstantinopel. Het schip is niet van Hollandsche origine, doch vaart wel onder Hollandsche vlag. Er bevindt zich. zoover hier bekend, geen Hollandsche bemanning aan boord. Van hot dak gevallen. In de dakgoot van het perceel Middel laan te Haarlem was de loodgieter D. Se- verijnse bezig werkzaamheden te verrich ten, toen hij plotseling zijn evenwicht ver loor en in den tuin viel. De hoogte van zijn val was 7 h 8 meter. Nadat eerst een lid van den O. D. en vervolgens een dokter uit Heemstede hem behandeld, hadden, werd hij per auto van ,rathofc naar de Maria-stiehfcing vervoerd, alwaar bleek, dat hij eenige ruggewervels gebroken had. Kranige redding. Dinsdagavond ongeveer 6 uur geraakte het tienjarig dochtertje van den heer Bosch te Enlchuizen op de Drommedaris- brug onder een der leuningen door te wa ter. De heer C. Siemons, die op 't hulpge schrei afkwam, sprong gekleed cn wel te water en slaagde erin liet kind op te dui ken en aan den wal te brengen. Gevaarlijk kinderspel. Dinsdagmiddag half vier heeft bij het spelen in een schuur te Hendrik-ldo-Am- bacht een vierjarig jongetje zijn vriendje, dat- onder een hoopje hooi gekropen was, met. een riek in het hoofd gestoken, ten gevolge waarvan het knaapje eenige oogen- blikken later dóór verbloeding in de her senen is overleden. Garage met auto afgebrand. Gisterenavond is in de auto-garage van de villa, bewoond door den heer Bertling aan den Utreehtschen straatweg 33 te Hil versum, brand uitgebroken, juist toep do heer B. -met zijn auto woe thuis gekométv De garage, brandde totaal uit, terwijl do auto een prooi der vlammen werd. De auto was verzekerd. De brandweer was spoedig ter plaatse en was den uitslaanden brand weldra meester. Boerderij-brand. Te Twijzel (Fr.) is gisteren de boeren- huizinge van de heeren Wiersma afge brand. Een koe en een paard kwamen in de vlammen om. Met moeite werd de 75-jari- ge Wiersma gered. DE MOORD TE BILTH0VEN. De begrafenis der drie slachtoffers. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft op het kerhof in de Branden- burgerlaah te De Bilt de teraardebestel ling plaats gehad van het stoffelijk over schot van de echtgenoote en de beide kin deion van den heer Soeparwi, een uit Ne- derlandsch-Indië herwaarts gekomen stu dent, die juist op den dag, waarop hij te Utrecht aan de universiteit zijn doctoraal examen in de Diergeneeskunde aflegde, bij Bjj gevatte Koude rn hoofd pn ledematen, RUeumatischo pijnen, 'Griep en Influenza, Hoofdpijn., Kiespijn, Aangezichtspjjn cn vast zittende Hoest, gobruike men Itl jjnhardi's Poeders Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 6 cent-en- in doozen van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnbardfc. Lot hierop? Vraag ze Uw Drogist 1571 zijn thuiskomst zijne vrouw en beide kiu- deren door een inlandechen bediende ver moord vond. De drie kisten waren - vair uit do patho logische kliniek te ..Utrecht naar de ro tonde op de Bilisohc begraafplaats ver voerd en stonden, naast elkaar opgebaard, als daar temidden van vele autoriteiten en belangstellenden de burgemeester van de Bilt, baron v. d. Borcli van Vcrwolde, het woord nam. om in eenweemoedige re de van het medegevoel van bem en zijn plaat sgenooten te gewagen en woorden van opbeuring en troost te spreken. Daarop werden de kisten door, Indische studenten naar de geopende groeve gedragen en hier was het dat de hoer Soeparwi zelf het woord nam en sprak van zijn gelukkig hu welijk met de hem thajis ontnomen vrouw. Hij gewaagde daarbij van-hare dapperheid, hoe ze hem altijd aanwakkerde te studee- ren en vol te houden om te kunnen mede werken aan het wolzijn ran hun land en volk. Hierbij voegde spreker ontroerende woorden over de vermoorde kleinp kinde ren en werd ten slófte/zóó door droefheid overmand, dat uien hem moest ondersteu nen. Daarop voerde namens de familie het woord de heer Soeleman, terwijl dr. van Ooyen, professor te Utrecht, van de deel neming getuigde, welk de Veterinaire fa culteit der Utrec-htsche universiteit ge voelde. Mede sprak de heer Harmsen namens de Diergeneeskundige faculteit van het Utrechtsch Studentencorps, waarna mjr. Pryoholtomo, lector aan de Utrechtsche universiteit in het. Javaansch, zijn deelne ming uitte. Namens het departement van Landbouw te Buitenzorg sprak voorts de heer van Eek. -;,.S Dan hief naar Mohammedaanschcn ritus een der aanwezige Indische studenten een klaaggezang aan, terwijl de ongelukkige, van alle-? beroofd vader, werd heengeleid. In de rotonde hebben talrijken den on der zijn droefheid gebukten lieer Soeparwi van hun diep medegevoel doen .blijken. Gevaarlijke jongens. Op last van1 den officier van'justitie te Maastricht zijn ter beschikking gesteld van den grenscomman4aIU der^ Rijkspo111 ie te Heerlen twee jodenpannen uit Duis burg, door de commiezen te Scbmverd aan gehouden, die niet in bezit warén van goede papieren, maar wël van oen 'revol ver, geladen met acht scherpe patronen, twaalf sleutels, twee electrische zaklan taarns, een loopci en vier wisse's ter waarde van M 1000. Zij zeiden deze wi«s«ls te hebben gevonden. De grenscomm-U'dant stelde zich in verbinding mei de Heerlen- sche recherche, teneinde deze in Duitsch- land een onderzoek te doen instellen. De recherche zocht contact met de D.isseldorf- sclie politie, wat bot gevolg l:ad, dat is komen vast, te staan, dat de mannen z'ch schuldig hebben gemaak aan diefstal me' braak te Duisburg. De vier wissols op Duitsche banken in de eerstvolgende maan den invorderbaar, bleken van dezen in braak afkomstig te zijn. De politie heef het tweetal over de grens ge/.et en overgegeven aan de Duitsche politie. Fraudeerende penningmeester. Bij de afdeeling Almelo van de Federa tie van Transportarbeiders moet een be langrijke fraude zijn gepleegd, door twee elkaar opvolgende penningmeesters G. P. en F. H. Beiden hebben zioh in den loop van het vorige jaar geld uit de kas toege- eigend, ook zouden zij uitkeeririgen be stemd voot werkloozen hebben achterge houden/waardóór talrijke we'rklooze arbei ders zijn gedupeerd. Beide penningmees ters wérden reeds geruirhen tijd geleden ontslagen. Een vervolging werd niet, inge steld daar zij de verduisterde bedragen zouden terugbetalen. Daar zij echter in gebreke bleven, is thans een aanklacht in gediend. De voorzitter der afdeeling heeft zijn ontslag genomen. Een zonderling aan het werk. Dezer dagen is op laten avond bij een familie, wonende aan de Lorentzlaan te Zeist, iemand het huis binnengekomen, hoewel de bewoners aanwezig waren. Mijn heer bevond zich bovenmevrouw' bene den. De binnendringer, die zich gehuld hao in een witte dook, om z'n aangezicht to ver bergen, vorderde van mevrouw, die zioh toevallig alléén in de kamer bevond, dat zij hem het geld zou geven, dat zij juist bezig was op tafel uit te tellen. De vrouw des huizé3 riep uit alle mnoht om hulp waarop de indringer zich haastig uit de voeten maakte, zonder eenig geld mee to nemen en zonder iemand kwaad te doen. De familie was natuurlijk hevig geschrok ken en deed van het gebeurde aangifte bij de politie. Dit geval, -aldus het „Vftd.'\ staat niet op zichzelf. Er zijn den laatst en tijd zoo wel in Zeist als op Bosch en Duin en op andere punten van dc gemeente Zeist soortgelijke feiten bekend geworden. Bij deze gevallen, die in hun toedracht alle min of meer dezelfde bijzonderheden brachten en waarbij er onderscheidene wa ren, waarin dc binnendringer zich toegang tot woningen had verschaft, of pogingen daartoe had aangewend, vertoonde de man zich meestentijds in een omhulling, zoodat z'n gelaat voor de menschen verborgen bleef. In al deze gevallen sloeg dc man bij het maken van alarin op de vlucht. Het ge val in de Lorentzlaan te Zeist heeft zioh op nagenoeg dezelfde wi:ze af-zes eeld. Naar alle waarschijnlijkheid is het een oatiënt die in ontoerekenbaarheid zonder linge handelingen doet; de finesses van de tot dusver aangegeven gevallen vertooneu vrijwel voortdurend 6terke overeenstem ming en dat heeft alreeds voldoende uit gewezen, dat men met één persoon te doen heeft. FEUILLETON Uit bet Amerikaanscb van FRANK L. PACKARD. (Nadruk verboden). 17) Zijn bewegingen waren snel en geluid loos. Uit de richting van het café bereik te geschreeuw zijn oor, niet gedempt meer, maar zóó luid dat het duidelijk was dat de stemmen in de open lucht klonken mis schien op de binnenplaats van het café of misschien zelfs al in de steeg zelf. Hij stapte do portiek in en klopte zacht op de deur. Hij klopte wéér: nog eens en nog eens. De voorstnellende seconden leken eeuwigheden. Hij veegde het bloed uit zijn oogen, hij boog zich iets naar voren, inge spannen luisterend naar de geluiden die mulcrkwamen en ging voort met kloppen, dringend, aanhoudend, steeds luider. Een lichte, haastige voetstap werd bin nen in het hnuis hoorbaar en hield op bij de gesloten deur. Dave had het gevoel als of hij hier, in de duisternis en door de ge sloten deur heen, toch op een of andere manier van het hoofd tot dé voeten werd opgenomen. In de volgende seconde was hij er zeker van: boven zijn hoofd flitste een electrische lamp aan, die de portiek in een hello lichtschijn zette en ook hem zelf, een sinistere verschijning, zooals hi zichzelf realiseerde, doodsbleek, met een bebloed gezicht en met gescheurde klei ren. Van achter de gesloten deur klonk de verschrikte kreet van een meisjesstem: uit do steeg kwam het geluid van snel-nade- rende voetetappen. Vlugfluisterde Dave Henderson heesch en gejaagd, ik word gestuurd door Tony Lomazzi. Draai in Godsnaam dat licht uitl Nicolo Capriano komt te hulp. Het licht in de portiek floepte uit. Aan den anderen kant werd, blijkbaar met tra ge, besluitelooze bewegingen, een sleutel in het slot omgedraaid. Langzaam ging de deur een eindweegs open en van een don kere ruimte uit, bereikte de meisjesstem wéér Dave's oor U komt van Tony Lomazzi, zegt U klonk het verbaasd en 'toen opeens, met een snelle verandering van de stern, waar in schrik klonk: U bent heelemaal met bloed bedekt; wat is er met U gebeurd? Wal komt U hier doen? Hei geluid van de haastige voetstappen scheen nu haast tegenover de Italiaansche portiek te zijn eu Dave cluwde zonder veel omslag tegen de deur die op een kier stond. Ze gaf mee toen het meisje onwil lekeurig een paar passen achteruit deed en hij staple naar binnen, deed de deur zacht achter zich dicht, tastte naar den sleutel en draaide dezen snel om. Hij kon niets zien, maar in de duisternis was vlak bij hem een gejaagd ademhalen. Neemt U me niet kwal ij, zei Dav^, maar er wast haast bij! Ik weet niet ze ker of ze mij achterna zaten, of dat ze op den loop gaan voor de poli.ie, maar het zou me toch erg ongelgen zijn gekomen als ze me gezien hadden. Het meisje scheen haar zelfbeheersching teruggevonden te hebben, want toen zc bogon le spreken, klonk haar stem rustig. Wat komt u hier doen?, vroeg ze opeens. Waarom stuurde Tony Lomazzi u hier naar toe? Dave gaf niet direct antwoord. Uit hef voorgedeelie van het liuis, aan de straat zijde, klonken getempt, maar toch goeé hoorbaar, do stemmen van twee mannen, de eeno hoog en scherp, ruzie-aohtig,» eigen aardig kort-ademig, de andere eentonig norsch en met iets huilerigs er in. Werktui gelijk luisterde Dave, terwijl hij trachtte in het donker om zich heen iets te onder scheiden. Eerst leek alles alleen maar zwart, maar toen zijn oogen een beetje ge wend waren aan de duisternis, zag hij de vage omtrekken van een gestalte, blijkbaar die van liet meisje,' een paar passen van zich vandaan. Ik wilde Nicolo Capriano sgpreken, zei Dave. Nu was het de beurt van het meisje om even te aarzelen voor zij antwoord gaf. Is het werkelijk iioodig?, vroeg zo ein- dclk. Heel dringend.voor mij, was het antwoord. Mijn vader heeft vanvond al te véél otno- ties gehad, vertelde ze met een lage, die pe, prettig klinkende stem. Hij is heel zwak én ziekelijk en bovendien is er op. het oogenblik iemand bij hem. Het zou beier zijn als u mij de boodschap kon geven. Als u hulp noodig heeft en daar ziet u wel naar uit met uw bebloed gezicht, kan i k daar wel voor zorgen. Daar heeft u niet «rn te twijfelen, als u van Tóny Lomazzi komt! Dus liet meisje was de dochter van Ni colo Capriano, peinsde Dave. Onwillekeu rig trof hc't hem dal ze dan uitstekend En- geisch sprak voor een ltaliaansch meisje I Ik ben bang dat ik aan uw hulp niet vol doende zal hebben, verklaarde Dave Hen derson— het'i» eerlijk gezegd ecu zaak van leven en dood voor mij om Nicolo Car priano zelf te spreken, en.-.. Uit het voorgedeelte van het huis kwam de tiooge. scherpe stem, luid-roepend nu: Teresa 1 Teresa Ja ik kom, riep het meisje terug en toen haastig, zich weer tot Dave wendend: Wacht hier en pogenblik. Ik zal het hem zeggen. Hoe is uw naam? Op Dave*8 gezicht kwam een cynisch lachje dat het meisje in de duisternis gelukkig niet kon zien. Als bij alleen is, kunt u zeggen Dave Henderson anders is het Smith John Smith Hij hoorde haar voetstappen wegsterven in het donker en nu luisterde hij weer asn de buitendeur die in het slop uit kwam. Er was groote drukte en beweging in de steeg, maar er was geen enkele aan wijzing dat de menschen die zich daar be vonden, gezien .hadden dat Kicolo's achter poort hem veilig had opgenomenHet scheen, dat bot heele café een goed heen komen had gezocht in het slop, om uit de buurt te zijn als de politie op het slagveld veracheen. Des te beter! Voor het oogen blik was hij tenminste den vahtrik ontko men die Bookie Skarvan en zijn bende voor hem hadden opgezet en de poliTTe eveneens Wat er verder ging gebeuren hing voor het grootste deel- af van Nicolo Capriano of misschien wel in nog meerdere mate van diens dochter, daar de oude man blijkbaar zwak en ziekelijk was. Teresa scheen het meisje te heeten, wel, dat was niet zoo erg belangrijk, maar wat wél belangrijk was, was het feit dat ze oen gedecideerde jongedame scheen tc zijn die precies wist wat. iQ wilde! Dave Henderson tastte niet zijn hand langs zijn rechter slaap. Zijn kwetsuur bloedde niet meer, maar hij voelde een grooten buil. Van zijn hoofd gleed zijn hand omlaAg over zijn loeren: dio waren vrijwel aan flarden gescheurd in den strijd. Wéér boorde hij stemmen komen uil hot voorgedeolto van het huis, hij hoorde het meisje praten rustig in het Italiaanerii hij hoorde een allesbehalve vriendelijk klinkend antwoord van dc norsohe huile rige stem; teen ging de straatdeur aan den voorkant open en weer dicht- Daarop een poosje Biilte, en vervolgens do voetstappen van het meisje, die weer in de richting van het achterhuis kwamen. Mijn vader zal u ontvangen, zei zo toen ze weer bij Dave was gekomen. Maar ik moet u op het hart drukken, dat hij zieke lijk en doodzwak is, zieker en zwakker dan hij zelf weet- Het is zijn hart. Ik zal er aan donken, beloofde Dave. Gaat u dan maar met mij mee. Hior is een deur de gang draait naar rechte. Kunt u zien? Het was een eigenaardige plaats met die pikzwarte duisternis cn die bochtige vang. Inderdaad heel eigenaardig, maar als de geruohten juist waren, was het hier vroeger nog wel vreemder geweest! Het licht uit een open deur achter de kromming van de gang, brak door het don ker. Bij die deur bleef het meisje wachten en beduidde hem om binnen te gaan. Hij bleef echter staan, als aan den grond ge nageld en staarde naar haar. Ook d i t was vreemd alles hier scheen vreemd on wonderlijk te zijn (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9