BEZOEKT HEOEiVfiND de SPORTKERMIS in de STISGEHOOliZML - 8 nnr MUZBEK - JOLBJT - ATTRACTIES s - 3ST ENTREE fO.IO SPORT KERKNIEUWS DONDERDAG 5 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 oefening. Het programma werd besloten met een rhythmisohe fantasie der dames, welke zeer keurig werd uitgevoerd en waar bij de veldohting en booneel verzorging goed verzorgd bleek. De avond werd gesloten door den eere-voorzitter, die eenige warme woorden van hulde sprak tot leden en di recteur, hierbij aan den directeur een palm in plateelen bloempot aanbiedende, terwijl ook aan den pianist, den heer Kuipers, een bloemenmand werd aangeboden. Rest ons nog te vermelden dat deze zeer geslaagde avond werd afgewisseld en opgeluisterd door 't bekende duo v. d. Mild, terwijl 't ge heel met een druk en geanimeerd bal werd besloten. BODEGRAVEN. Crescendo. De muziekvereeniging heeft haar vierde lustrum gevierd met een uitvoering in hotel v. Rossum. Zooals ge woonlijk waren weder zeer vele genoodig- don opgekomen. Het programma werd keu rig uitgevoerd, beginnende met „Es Leben das Leben" van Adolf Sichpolu, maar ook vooral de Walzer-Potpourri van Johan Strauss, gearrangeerd door P. J Roeland schap, den bekwamen directeur van het gezelschap, was extra verzorgd. De beken de Koekoek Walzer van J. E. Jonasson, viel natuurlijk zeer in den geest. Ons muziekkorps heeft bewezen, dat het er mag zijn. Na de pauze heèft de karak ter-komiek Louis Contran uit Amsterdam met zijn liedje9 en moppen de vroolijkheid er nog eens echt ingebracht. Spontaan werd door allen eenige refreinen van zijn voordrachten meegezongen. Bij Let bal, waarmede den avond gesloten werd, zat de stemming er echt in. Het was weder een zeer gezellige avond. HAZERSWOUDE. L. T. B. Vorige week werd de jaar vergadering van de afdeeling gehouden in het vereenigingsgebouw. Door den geeste lijken Adviseur, den zeereerw. Pastoor Ruiter, werd te negen uur een H. Mis ge lezen tot intentie der levende en overle den leden *der afdeeling. Uit het jaarverslag van den secretaris, bleek dat aan den Rijn het collectief ar beidscontract ongewijzigd voor een jaar is verlengd. Door meerdere afgevaardigden werden verschillende vergaderingen van den bond bijgewoond, ook de crisisverga- dering van de Ned. Boeren- en Tuinders- bond. Hiervan werd een kort verslag uit gebracht. Door de afdeeling is in October jl. begonnen met een Landbouwwintercur- sus, welke wordt gegeven door den heer G. Schrijnen uit 's-Gravenhage, en wordt bezocht door 24 leerlingen, waaronder er zijn die zelf een bedrijf hebben. Wel een bewijs, dat door deze laats ten alles wordt gedaan om in de thans heerschende crisis het hoofd te kunnen bieden. Door den heer N. A. Commandeur, die renarts te Leiden, werd een inleiding ge houden over de T. B. C.-bestrijding met steun der Regeering. De oorzaak der T. B. C., de besmetting, en den bestrijdingswijze worden uitvoerig behandeld, en gewezen op het feit dat men tegenwoordig met weinig kosten en doeltreffende bestrijding kan beginnen, als men slechts aan enkele regeeringsvoorwaarden voldoet. Om lid te worden van de plaatselijke bestrijdings- vereeniging is nog niet veel animo: behal ve één, wilde men nog afwachten. Daarna werd door genoemden heer nog gesproken, over het besmettelijk verwerpen onder het Rundvee. Op meerdere bedrijven wordt hierdoor groote schade aangericht, zoodat omtrent de bestrijdingswijze door verschil lende leden vragen werden gesteld, waar bij naar voren kwam dat enkele leden veel voelden, om deze ziekte gezamenlijk te gaan bestrijden, doch vooralsnog zal het wel bij individueele bestrijding blijven. Nadat dank was gebracht aan den heer Commandeur, voor zijn leerzame uiteen zetting, en beantwoording van verschillen de vragenstellers, werd de vergadering door den voorzitter met de beste wenschen voor de toekomst en den Christelijken groet gesloten. Miltvuur. Bij den landbouwer J. Th. W. aan den Rijndijk is dezer dagen een koe gestorven aan de besmettelijke ziekte miltvuur. Het cadaver is naar Leiden ver voerd om te worden verbrand. Tegen ver dere besmetting zijn de noodige voorzorgs maatregelen getroffen. NOORDEN. Gemeenteraadsverkiezing. Bij het be stuur der R.K. Kiesvereeniging zijin vanaf heden tot 22 Februari verkrijgbaar de Can dida tenlijsen voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing. NIEUWKOOP. Polderverkiezing. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreding voor den Polder Kieuw koop de Dijkgraaf P. Kroon te Ter Aar en de Heemraad L. van Berkel te Alphen aan den Rijn, voor den Polder Nieuwkoop en Noorden de Heemraden Th. Mourits te Noorden en J, Verburg te Meije-Bodegra- ven. Goed afgeloopen. Gisteren liep het 5- jarig dochtertje van v. d. W. alhier, toen het de school uitkwam, al spelende tegen een auto bestuurd door v. d. V. uit Wilnis. De kleine die door het spatbord werd ge raakt, werd omver geworpen, waardoor een hoofdwonde ontstond. Door genoemde v. d. V. is de kleine naar huis vervoerd. De in middels ontboden geneesheer Dr. Koert kon verder geen kwetsuren constateeren. zoodat dit ongeval nog betrekkelijk goed afliep. Ongeval. Op het graafwerk van de ge meentelijke werkverschaffing alhier werd gisterenmiddag de 18-jarige arbeider v. D. zoodanig met een steekschop, door een medearbeider in de linkerhand gestoken, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Verloren. Onze ingezetene W. S. al hier verloor te Elburg een portefeuille in houdende 3.een visohacte en een ver gunning tot vis-sehen. Het verlorene is la ter gevonden en bij den Burgemeester van Elburg gedeponeerd. Bouwvergunningen. In 1930 werden dioor het Gemeentebestuur alhier afgege ven 23 bouwvergunningen voor het oprich ten van gebouwen, waarvan 10 voor woon huizen, 1 voor een vergaderlokaal, 10 voor vee®tal'ling, schuur of dergelijke en 2 voor warenhuizen. Geboren: Leendert, zoon van J. Vijf huizen en J. C. van der Laken. Maria, dochter van S. Buitelaar en H. van Vliet. Overleden: J. J. van den Bosch, 49 jaren, echtgenoot van K. Bosman. A. Balvert, 75 jaren, echtgenoot van G. van Uum. Ondertrouwd: A. C. Rodenburg, 40 jaren en C. van Poelgeest, 36 jaren. Getrouwd: A. J. Goes, 2S jaren wo nende te Kamerik en C. K. van Velzen, 25 jaren. Z0ETERW0UDE. Hanze. De algemeene vergadering van de R. K. Middenstandsvereeniging was maar matig bezocht. De voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, opende de vergadering, toen hij met den secretaris het geheele bestuur vertegenwoordigde. Van de leden waren er twaalf opgekomen. Na lezing van de no tulen bracht de heer. Joh. J. Redenrijk een uitgebreid jaarverslag uit. Als het meest belangrijke vermelden wij, dat het aantal leden met 5 is toegenomen, zoodat het le dental thans 61 is. Er waren 5 ledenverga deringen en 6 bestuursvergaderingen. De vaandelwijding en de kathedraalfeescen waren de belangrijke gebeurtenissen. Het verslag somt verder de acties op die wer den ondernomen, waarvan wij noemen Je vele verzoeken aan het Hoofdbestuur der Posterijen, Gemeentebestuur en de ver schillende instellingen. Bij afwezigheid van den penningmeester, werden de gegevens medegedeeld waaruit bleek, dat de inkomsten totaal 993.32 be droegen en de uitgaven 854.46. Batig sal do f 138.86. Tot controlecommissie werden gekozen de heeren Th. Opdam en A. West hof. De heer A. van Bennekom brengt vervol gens verslag uit over het beheer van de Santosfonds-commissie. Met volle tevreden heid vermeldde dit verslag het resultaat van de bloemendag dat 70.19 was. De vaste bijdragen die totaal 8.40 waren zijn nog op te voeren waarvoor de commissie zich aanbevolen houdt. Ook van de retraite-club, die in October 1.1. is opgericht, weid een verslag uitge bracht. Het aantal leden is 12 en de bij dragen waren reeds tot 48.46 opgeloopen. De Geest. Adviseur behandelde vervol gens het reglement van de retraite-club. Na enkele mededeelingen werden 2 aandee- leu van het vaandelfonds uitgeloot. V oor de rooster waarop degenen die zich ver binden achter het vaandel te gaan bij pro cessies gaven zich eenige leden op. De aftredende bestuursleden, de heeren A. J. Eldorhorst, (Jhr. B. A. Deckers en Ph. van Benten, werden met resp. 12. 10 en 9 stemmen herkozen. Bij de rondvraag bracht de heer C. P. J. Paardekooper een kort verslag uit van de gehouden Centr. Raadsvergadering. Ver der kwamen verschillende zaken ter spra ke, die ter behartiging aan het bestuur werden opgedragen o.a. de autobusdienst naar de kerk op Zondag, het inwisselbaar stellen van bonnen van de gemeente voor zakenmenschen buiten de gemeente. Ten slotte werd het bestuur gemachtigd tot het organiseeren van een mooie liturgische avond in de Vasten. De voorzitter kon deze slecht bezochte vergadering sluiten als een bijzonder goed geslaagde. Jeugdraad. Hedenavond vergadert de Par. Jeugdraad. Op de agenda komen be langrijke punten voor o.a. voorstel ov«r drankweerfilms en een bestuursmotie over Oud-Cursisten-V ereenigingen. Patronaat. Op Maandag 16 Februari zal de R. K. Tooneelvereeniging „Adolf Kolping" van de St. Joseph-Gezellen-ver- eeniging een uitvoering geven uitsluitend toegankelijk voor de donateurs van het Patronaat. Deze tooneelvereeniging, die op de hier gehouden tooneelwedstrijd de eer ste prijs behaalde, zal nu opvoeren „De Reman van een krantenjongen". Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Ook de vrouwen. Men verzoekt ons mede te deelen dat hedenavond niet alleen de heeren, maar ook de dames op de op richtingsvergadering van het Wit-Gele Kruis verwacht worden. ZEVENHOVEN. Liefdadigheid. Alhier werd in het R. K. Bondsgebouw tentoongesteld het naai werk voor een liefdadig doel vervaardigd door een achttal meisjes der congregatie. Niet minder dan honderd negen stuks kleederen zijn in korten tijd door de jonge dames Martha van Lammeren, Mientje Cor- nelissen, Zusters van der Helm, Cor Vis ser, Jansje Hartman en Keetje van Lam meren vervaardigd. Een aardige verloting, grabbelton en andere attracties waren er tevens aan verbonden. 's Avonds had voor een tjokvolle zaal DIERENBESCHERMING. Puck ligt lekker in zijn mandje, Hij heeft zijn diner gehad, Puck kan nu niet goed meer loopen, Omdat hij zoo lekker at. Dus is Puck maar wat gaan slapen, 't Mandje is heel zacht, met zij, Puck gevoelt zich zoo behaaglijk En zijn hondenhart is blij. Straks als Puck is uitgeslapen Krijgt hij koek en hondenbrood En dan mag Puck even liggen Bij Mevrouwtje op haar schoot. Daarna gaat Puck wat ravotten En hij bijt een kussen stuk, O, als broer dat eens gedaan had! Maarhet was die lieve Puck. 's Avonds ligt Puck bij de kachel, Heel zijn leven is pleizier, En mevrouw is gaan vergaad'rcn Ter bescherming van het dier. Meesteres en Puck, zij worden Door het leven goed verwend. Geen van beiden, die de armoe, Werkloosheid of honger kent. Och, Mevrouw, 'k gelóóf het gaarne, Dat u Puckje zeer bemint, Maar denkt u in deze dagen Ook aan d' armoe van het kind? Neen, mevrouw, wij zijn geen beulen, Maar er is een hooger doel. Hulp en steun aan arme stakkerds Is méér menschelijk gevoel. Zie 'k een mensch, beroofd van alles, Midden in het leven staan, Dan zie 'k ook uw lieve Puckie, Dik en vet en welgedaan. 't Puckie, waar ge voor vergadert, Waar ge geld, veel geld voor vraagt, Nadat soms een werkelooze Van uw deur is weggejaagd. En toch durf ik nog wel hopen Dat u het zoo óók eens ziet. Houd uw liefde voor de dieren, Maar, och, overdrijf het niet. TROUBADOUR. een uitvoering plaats, welke als buiten gewoon geslaagd mag worden vermeld. Alle eer voor alles aan de jongedames der con gregatie. Vernielzucht. In verband met het moedwillig beschadigén van telegraaf, te lefoon en electriciteitswerken aan den Amstel, wordt de aandacht gevestigd op art. 351 van het wetboek van strafrecht, waarin vermeld wordt, dat zulke overtre dingen worden gestraft met gevangenis straf van ten hoogste drie jaren. Getrouwd: S. P. v. d. Bijl en T. Verburg L. J. Mur en M. C. v. d. Kleij. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Junioren-corrpetitie District Leiden. Afdeeling A. Uitslagen van Zondag: V. V. B. I—R. W. D. I 0-0. Afdeeling B. A. S. C. ILisse II 15. Programma voor Zondag a.s.: Afdeeling A. Teijlingen IR. W. D. I; Leiden I Lisse I; Alph. Bojrs IO. V. V. I; V. V. B. I—S. J. C. I. Afdeeling B. Meerburg IMeerburg II; V. V. L. I Lisse II. Alle wedstrijden vangen aan om 1 uur. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. ZWEMMEN De Nederlandsche zwemsters in Zuid-Ahika. Reuters bijzondere dienst meldt uit Frank fort (Z. A.): De Nederlandsche zwemsters hebben haar eersten wedstrijd in het Oostelijk gedeelte van Zuid-Afrika gezwommen. Mej. Braun won gemakkelijk de 50 yards (45 y2 meter) vrije slag in 31 sec. Tweede was me'j. Oversloot, derde de Zuid-Afrikaansche mej. Coppen. De laatste kreeg 8 seconden voorgift. Op de 100 yard vrije slag werd mej. Braun eerste in 70 sec., mej. Oversloot tweede en mej. Peters derde. De beide Zuid-Afrikaan sche zwemsters, die meedongen, kregen 13 sec. voorgift. Mej, Huybers won de 10 yards borstslag van mej. Peters, die vrije slag zwom. De tijd van mej. Huybers was 85 sec. Mej. Grendel verloor de 100 yards borst slag van de Zuid-Afrikaansche mej. Jennings, die vrije slag zwom. (Hiervan wordt geen tijd gemeld). In de estafette over 40 x 50 yards sloegen de Nederlandsche zwemsters een ploeg zwem sters uit Frankfort in 3 min. 11 sec. I.AWN-TENNIS DE LOTING VOOR DEN DAVIS CUP Nederland voor de eerste ronde vrijgeloot, maar in de 2e ronde tegen Italië. Gisteren heeft te Parijs in het paleis van het Elysee de loting voor den Davis Cup plaats gehad, als gewoonlijk in tegenwoordig heid van den president der Fransche repu bliek en van attaché's van de verschillende landen, welke voor den Davis Cup hebben in geschreven. Na een toespraak van den onderminister voor sport, den heer Morinaud, antwoordde de president met een paar vriendelijke waar- deerende woorden aan sport gewijd, waarna hij uit den Davis Cup de papiertjes trok met de namen van de 22 landen die voor de Euro- peesche zone hebben ingeschreven. Nadat deze namen tot een schema vereenigd waren op de wijze, die daarvoor voorgeschre ven is, bleek wel, dat de loting voor Neder land niet bijster gelukkig te achten is. Immers ons land mocht dan vrijloten voor de eerste ronde, in de tweede ronde, in den eersten wedstrijd dien wij te spelen krijgen, zullen we zoo goed als zeker Italië als tegenstander hebben. De Italianen hebben in de eerste ron de tegen Hongarije geloot; zij zullen de reis naar Boedapest moeten maken, want Honga rije is eerder uit de bus gekomen, staat hoo ger op de lijst en heeft dus voorkeur van ter rein. En nu hebben de Italianen in 1927 wel tegen de Hongaren in Boedapest gespeeld, doch dit is juist een jaar te vroeg om de rechten te doen gelden, die in het reglement zijn neergelegd, dat de tweede wedstrijd tus- schen twee zelfde landen op het terrein van de vereeniging gespeeld wordt, die uitgespeeld heeft; want die bepaling geldt, voor wedstrij den, die in de laatste drie jaren gespeeld zijn Echter, die uitreis zal voor de Italianen geen beletsel zijn om te winnen in Boedapest. Zij hebben in hun ploeg met Morpurgo, Ste- fani, del Bono, een ploeg, die reeds tweemaal (verleden jaar nog} den eindstrijd van de Europeesche zóne won. Een ploeg, die de Ja panners sloeg en van de Australiërs won. Morpurgo is stellig sterker dan von Kehrling en ook de tweede Italiaansche speler, de links en rechts-speler Stefani, is sterker dan de tweede Hongaarsche speler, Wat het maar an dersom, dan zouden we de Hongaren in ons land kunnen ontvangen, want onze laatste wedstrijd tegen de Magyaren is twee jaar gele den gespeeld. Het ligt dus in de lijn der dingen, dat onze ploeg de reis naar Italië zal moeten maken en dat zij waarschijnlijk in Milaan tegen de Ita liaansche zal komen. Voor de derde maal in de geschiedenis van ons spelen voor den Da- vis Cup. In 1923 werden de Italianen geslagen met 50 (en toen was Morpurgo er ook!); in 1926 verloor onze ploeg in Róme met 23. Het zal niet de ploeg zijn, welke we ge woon zijn af te vaardigen voor den Davis be ker! Immers, dezer dagen nog is ons beves tigd, dat er geen sprake kan zijn van het spe len van Timmer in Mei. Hij moge dan mis schien wat oefenen, wanneer de genezing even voorspoedig blijft gaan als nu, maar wedstrij den spelen, met al de risico's on inspanning daaraan verbonden, is uitgesloten. Dat is, we schreven het reeds, een zwaar gemis. Maar bovendien is het zeer twijfelachtig dat mr. Diemer Kool van de partij zal zijn. We heb ben het hem nog even gevraagd, doch we kre gen sterk den indruk, dat we op Diemer Kool voor ons internationale tennis (en dat was al leen den Davis Cup) niet meer behoefden te rekenen, voor een reis als deze zeker niet. In onze ploeg zullen dus geheel nieuwe spelers gekozen moeten worden, spelers die tot nu toe reserves waren: van der Heide en Koopman, plus een derde. Zij hebben dit mee, dat zij een wedstrijd tegemoet gaan, die zij waarlijk niet behoeven te winnen!! Zij heb ben bovendien zes weken oefening tegen een zeer goeden oefenmeester. Het moet voor hen aanlokkelijk zijn onder deze omstandigheden voor hun land te kunnen spelen. In de bovenste helft van het tableau heb ben Japan .Engeland en Zuid-Afrika, de beste kansen voor een plaats in den eindstrijd, in de onderste helft Italië en Tsjecho-Slowakije. De volledige uitslag der loting is, volgens de „Msbd.": Eerste ronde: Groot-Brittannië tegen Mo naco; Duitschland tegen Zuid-Afrika; Zwitser land tegen Ierland; Griekenland tegen Oos tenrijk; Tsjecho-Slowakije tegen Spanje; Hon garije tegen Italië. Tweede ronde: Japan tegen Joego-Slavië; Egypte tegen Finland; België tegen winnaar Groot-BrittanniëMonaco; winnaar Duitsch landZuid-Afrika tegen winnaar Zwitserland Ierland; winnaar GriekenlandOostenrijk tegen winnaar Tsjecho-SlowakijeSpanje; winnaar HongarijeItalië \egen Nederland; Denemarken tegen Roemenië; Noorwegen te gen Polen. Noord-Amerikaansche zóne: Mexico tegen de Vereenigde Staten en vervolgens de win naar daarvan tegen Canada, Zuid-Amerikaansche zóne: Paraguay tegen Argentinië en de winnaar daarvan tegen Uru guay; Chili tegen Brazilië. SCHAATSENRIJDEN Thunberg's amateurisme in hel gedrang. Uit Oslo wordt aan de „Tel. gemeld: Het Noorsche dagblad „Aftenposten" heeft een verklaring gepubliceerd, waarbij de be kende schaatsenrijder Thunberg wordt be schuldigd, de amateurbepalingen te hebben overtreden. Genoemd blad onthult n.l., dat Thunberg van het blad „Tidèns Tegn", 3000 kronen (1 kroon is 0.68) heeft ontvangen voor de re portage van drie wedstrijden te Oslo. Dit bedrag ontving „Tidens Tegn" weer van de schaatsenrijdersvereeniglng te Oslo, die de betreffende wedstrijden organiseerde, terug in den vorm van advertentiegeld. Door deze handeling heeft Thurnb'erg de Amateurbepalingen overtreden en volgens de publieke opinie dient de Finsche rijder thans als prof te worden beschouwd, aldus „Aften- posten. In verband met bovenstaande merkt de „Tel" op, dat het reeds geruimen tijd bekend was, dat Thunberg financieel voordeel trok uit den tak van sport, dien hij met zooveel succes be oefende. Dit is echter de eerste maal, dat een openlijke en met feiten versterkte aanklacht tegen den Fin wordt uitgebracht. Het zou niet te verwonderen zijn, indien hierdoor de loop baan van den amateur Thunberg voorgoed werd afgesloten. SCHAKEN Jaarvergadering Leidsch Schaakgenootschap. Gisteravond hield bovengenoemde schaak club in „In den Vergulden Turk" haar jaar vergadering. Om kwart over acht opende de voorzitter de druk bezochte bijeenkomst. Hier na las de secretaris de notulen en bracht ver volgens het jaarverslag uit. Uit dit verslag bleek wel, dat de club in een bloeienden toe stand verkeert, het aantal leden is reeds de 50 gepasseerd en in de verschillende wedstrij den, zoowel van het vorige als van het huidige seizoen 193031, sloeg de club met zijn tien tallen een zeer goed figuur. De wekelijksche bijeenkomsten zijn steeds druk bezocht. De voorzitter bracht onder applaus der aanwezi gen dank aan den steller van dit verslag. Vervolgens verkreeg de pennuingmees.ter gelegenheid tot het uitbrengen van het finan cieel verslag. Er was wederom een flink batig saldo. Nadat twee leden, door den voorzitter aangewezen, de rekening hadden nagzien, werd de penningmeester onder dankzegging voor zijn beheer gedéchargeerd. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen en is thans als volgt samengesteld: voorz. ir. J. J. J. G. van Hoek; vice-voorz.: D. de Jong; seer.: dr. J. F. Sirks; penningm.: M. M. Segaar en wedstrijd leider: G. Bosscha. Een voorstel van het be stuur, om bij wijze van proef gedurende de maanden Februari en Maart naast den gewo nen speelavond (Dinsdag) een tweeden speel avond (Vrijdag) in te stellen (behalve op den Isten Vrijdag van elke maand) is met algemee ne stemmen goedgekeurd. Een aantal leden gaven zich op als abonné op het tijdschrift van den Ned. Schaakbond. Bij de rondvraag stelden enkele leden vragen, die door het be stuur naar genoegen der vragers werden be antwoord. Hierna werd de vergadering, die juist één uur geduurd had, door den voorzitter gesloten, nadat de heer Francis; onder applaus der aanwezigen dank aan het bestuur had ge bracht voor de leiding in het afgeloopen jaar. Vele leden hadden met ongeduld gewacht op het sluiten der vergadering, want thans werd een aanvang gemaakt met de gong- of bliksemwedstrijd, waaraan 32 spelers, ver deeld in 3 groepen van 6 en 2 groepen van 7 spelers deelnamen. Deze wedstrijd had een aangenaam en vlot verloop. 144. „Ja, Father, er zit al 48.— in en mor gen krijg ik J 1.50 voor een paar jonge postduiven. Dan is het bijna vijftig Hoe veel kost het, Father, om missionaris te worden?" Aldus een negenjarig ventje, de oudste van zeven. „Ja, Pater, zegt Moeder, hij zegt maar dat hij net wil als onzen buurjongen Pa ter P., die een paar jaar geleden naar uw Missies vertrokken is en op wiens knie hij dikwijls gezeten heëfi. Maar Vader heeft gezegd dat het erg veel geld kost en dat wij menschen zoo iets niet kunnen bekos tigen. Toen heeft Jan gevraagd of hij er zeif voor mocht sparen. Om hem aan te moedigen geeft mijn man hem iedere Za terdagavond een paar kwartjes en ook zijn ooms helpen hem nu en dan met een verloren dubbeltje. Jan is bovendien een eohie duiven- en konijnenhandelaar gewor den en den koning te rijk, als hij weer wat verdiend heeft. (Zachtjes dat hij het niet hoort). Hij denkt dat hij al een kapi talist is en weldra meer dan genoeg bijeen zal hebben om zijn doel te bereiken. Ik zie er anders nu al tegenop. Ik heb vanaf het berin van ons huwelijk gebeden dat O. L. Heer een of meer van onze kinderen in zijn dienst zou nemen, maar ik voel wel dat er veel extra hulp noodig zal zijn, als Jan volhoudt. „Volgt een blik, die om aanmoediging vraagt. Nu is dit een geval dat nog een paar jaar wachten kan, maar er zijn vóortdurend ge vallen die onmiddellijk om een oplossing vragen en dan zegt men er soms bij: „Toe Pater, u hebt zooveel goede menschen die uw stukjes lezen. Neem u onzen jongen al vast maar aan. Ik weet zeker dat er dan wel een weldoener komt opdagen. Onze jongen en wij ook zullen er wel goed voor bidden". En wat doet Pater Liefhebber dan? Maar soms is zoo'n ventje hier al lang voordat de bewuste weldoener(ster) voor de dag komt. Ik zit ook nu nog op enkele te wach ten. PATER LEFEBER, St. Borrifacius-Missiehuis Directeur. Hoorn, postrek. 120937. Geen Gode welgevalliger werk dan Priesters aan Zijn Kerk te geven.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6