UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 5 FEBRUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ALKEMADE. Bouw arbeiders-woningen. Aan den heer C. van Damme te Hoofddorp is de architectuur opgedragen voor den bouw van de 8 arbeiders-woningen te Kaag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gemeenteraadsverkiezing. Naar we vernemen zijn bij het bestuur der R. K. Kiesvereeniging voor de lijst der candi- daten der gemeenteraadsverkiezing drie candidaten ingediend. Waar volgens be sluit der vorige vergadering dit getal drie mag zijn, is een stemming op de eerstvolgende vergadering overbodig. Al leen zal op nog te bepalen dagen een stemming moeten worden gehouden voor de plaatsing der candidaten als no. 1, 2 en 3. Deze datums worden in de jaarver gadering vastgesteld. Stille Omgang. De parochianen die nen er nota van te nemen dat de verga dering met lezing over den Stillen Om gang, heden, Donderdag, wegens bijzon dere omstandigheden niet doorgaat. Ver moedelijk dan de volgende week. Film. Op verzoek der afd. Katwijk van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur zal hier op Woensdag 11 Febr. de „Ho- ba-ho-film" worden gegeven in de zaal van den heer H. Fennis. Vooral voor vak- genooten wel een reden om dien avond vrij te houden. Landverhuring. Op de door de Tuin bouw vereeniging Katwijk en Omstreken gehouden landverhuring brachten de per- cpejen per R.R. per jaar op, het perceel ten Zuiden van het veilingterrein 0.90 en dat ten Noorden 0.81. Hoogste bie ders resp. C. Houwer en G. Rous. Tuinbouw. De leden der Tuinbouw- vereeniging K. en O. dienen er nota van te nemen, dat eventueele voorstellen voor de jaarvergadering, met memorie van toelichting moeten zijn ingediend bij den secretaris voor 1 Maart. Ook de bij hen nog aanwezige veilingkisten moeten voor 1 Maart zijn terugbezorgd. LISSE. Aanbesteding. Uitslag der aanbeste ding, gisterenmiddag te 3 uur gehouden, in café restaurant „De Nachtegaal" te Lisse, door het Architecten-Bureau: Kees Barnhoorn en Theo van der.Eerden van het stichten van een gebouw voor het elec- triciteitsbedrijf H. L. S. aan de Vuursteeg. Gebrs. Randsdorp, Lisse 56.323. Gebrs. Oosterom, Warmond 57.300.A. Voordouw, Zwammerdam 57.700.C. J. Kiebert's Aannemersbedrijf, Sassenheim 57.995.Fa. Kort en van der Wiel, Noordwijk 58.587.Firma v. d. Bosch en v. d. Spek, Den Haag 58.990.N.V. Mij. Noord-Holland, Heemskerk 59.846. Firma DaudyijLangeveld Pauw, Lisse 59.990.— E. Schuit, Hillegom 60.100.—; Firma Jansen Moen, Haarlem 61.300. Gebrs. H. J. en J. L. Seegers, IJmuiden, 51.485.Firma de Later Meijers, Leiden 61.750.Firma Duin en Vink, Noordwijk 61.900.Van Dorth, Aann. Mij., Amersfoort 63.300.H. J. Oppen- kamp, Haarlem 64.295.Warnaar Hoogstraten, Leiden 64.900.Timmer bedrijf NijmanRusman, Hillegom 64.949.Gebrs. A. en M. van Breda, Sassenheim 65.500.F. de Klein, Den Haag 67.710.Th. Reeuwijk, Sassen heim 67.776.R. J. Joritzma, Heem stede 76.139.—. Begrooting 59.100. STOMPWIJK. Uitvoering. Het Fanfarecorps „Ju liana" en de Tooneelvereeniging „St. Tar- cisius" alhier zullen 11 Febr. a.s. in het Blessepaard hare voorjaarsuitvoering ge ven voor donateurs en op 12 Februari tegen entree. Beide avonden zal om 7 u. 30 pre cies begonnen wórden. Opgevoerd zullen ■worden Krelis Louwen of Alexander de Groote op het poëtenmaal, blijspel in 3 be drijven en de „Snippen", kluchtspel in één bedrijf. Het Fanfarecorps zal voor de noo- dige afwisseling en aanvulling zorg dra gen. ZWARE BRAND TE WADDIN XVEEN. In den nacht van 4 Februari is een groote brand uitgebroken in de meubelfabriek der N. V. Kempes Co. te Waddinxveen. Een sterke wind wakkerde de vuurzee aan met het gevolg, dat de naastgelegen perceelen eveneens door de vlammen werden aangetast. SASSENHEIM. Feestavond coöperatie. Dinsdagavond hield de R.-K. Coöperatie uit Lisse voor haar leden van Sassenheim een feestavond in het K.S.A.-gebouw. Na het plechtig lof werd deze avond geopend door den voorzit ter van de Coöperatie, den heer C. Sohra- ma, die voor een groot aantal leden dezen avond opende met een woord van welkom aan de huismoeders en het coöperatief werk in dezen tijd besprak. Al is de malai se overal te merken en de werkloos heid zeer groot, bij de coöperatie is dit het tegendeel. Spr. schetste wat in de coöperatie alzoo te bekomen is en vestigde speciaal de aandacht op het nieuwe artikel, de manufacturen en meubelen, en vroeg daarom de aandacht op de speciale stand welke hiervoor is gemaakt. Het gaat de coöperatie goed, daarom kunnen we feest vieren en spr. wenscht de dames een ge noeglijken avond. Voor dezen avond waren de heeren v. Zijp uit Leiden gekomen om de muzikale en humoristische leiding op zich te nemen hetgeen bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Voorts waren bon nen verstrekt voor kostelooze consumptie, die zich zeker goed liet smakenook de noodige koek en bonbons ontbraken niet. Gedurende de pauze werd een verloting ge houden' en alle aanwezigen kregen een sur prise. De geheele avond werd amusant doorgebracht en aan het slot dankte de voorz. voor de medewerking, de hooo uit sprekend, dat nog velen zullen toetreden als lid der coöperatie. Gevonden voorwerpen. Zilveren Ro zenkrans, bruin lederen heerenhandschoen, beige dameshandschoen. Verloren voorwer pen: zilveren Bondsinsigne, gouden ring. Inlichtingen bij de politie te bekomen. Gevestigd: J. Warmenhoven, Hoofd straat 223, van Voorhout. H. Braun en gezin, Hoofdstr. 242 van Haarl'meer. A. Rietveld, Rusthoffl. 25 van Nieuwkoop. P. van Veen en gezin, Hoofdstr. v. Vcl- sen. Vertrokken: L. van der Hulst, v. Hoofdstr. 82 naar Voorhout. A. Maes- sen v. Teylingerlaan 1 naar Billerbeck (D.) E. v. d. Ouweelen v. Zuiderstr. naar Leiden. M. H. Verdoes, v. Charbonl. 22 naar Den Haag. Nelly Kunema-n, v. Menneweg 9 naar Oegstgeest. WASSENAAR. Kiesvereeniging. Gisteravond verga derde de R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer P. M. Wesse- ling, de vergadering openend, sprak zijn vreugde uit over de góede opkomst. Na het voorlezen der notulen werd me degedeeld, dat een drietal brieven waren ingekomen, betrekking hebbende op het voeren van actie in verband met de an nexatieplannen. De voorz. zeide. dat het bestuur van. oordeel was, dat ook Wasse naar zich tegen de pogingen moest ver zetten en arbeiden in de richting van samenwerking. Met algemeene stemmen verklaarde de vergadering zich accoord met het bestuursvoorstel. Als afgevaardig de Wassenaarsche kiesvereenigingen wer den ter vergadering van het comité uit den aangewezen de heeren P. M. Wesse- ling en A. A. van Gils. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag uit. Hieruit vernamen de aan wezigen, dat het ledental tot ongeveer 1000 was gestegen. Dank werd gebracht aan de leden der propagandaclub voor hun ijverig werken. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de leden van den gemeenteraad, de heeren Rooijakkers en van Leeuwen, we gen? ziekte verhinderd waren de verga dering bij te wonen. Hij drukte er zijn leewezen over uit, dat geen der overige leden van de raadsfractie aanwezig was en betreurde de afwezigheid van 4 leden in de laatst gehouden raadszitting. De penningmeester deed vervolgens re kening en verantwoording. De inkomsten hebben bedragen 457.11, de uitgaven 343.54. zoodat in kas is 113.57. Door een commissie werd de rekening in orde bevonden, waarna de penning meester werd gedéohargeerd. De voorz. bracht hem dank voor de groote zorgen, aan de financiën dei- ver eeniging besteed. Hierna was aan de orde bespreking verkiezing Provinciale Staten. De voorz. wees er op, dat de heer G. P. G. van Leeuwen door Wassenaar was aanbevolen en dat met dezen voortreffelijken candi- daat- reeds dit was bereikt, dat hij in nog 7 andere vereenigingen candidaat was gesteld. Het bestuur vertrouwde dat Zon dag a.s. de kiezers allen hun plicht zou den doen en al? nummer 3 zouden aanwij zen hen heer G. van Leeuwen. Medegedeeld werd, dat candidatenlijs- ten voor den gemeenteraad tot 1 Maart a.s. kunnen worden ingediend bij den secretaris der vereeniging. Deze lijsten, waarop een candidaat mag vermeld wor den, moeten onderteekend zijn door ten minste 15 personen, die bevoegd zijn aan de verkiezing voor den gemeenteraad deel te nemen. De agenda was hiermede afgehandeld. De voorz. deelde alsnu mede, dat de heer H. J. Kimman aihier zich bereid ha-d verklaard dezen avond voor de leden een lezing te houden over het Conjunc- tuurvraagstuk. De heer Kimman gaf hierop een alge- meenen kijk op het wezen van het con junctuurverschijnsel en zijn bijzondere kenmerken al? periodiciteit, hausse, bais se, het optreden van crisis enz., gaf ver volgens de meeningen van verschillende economen ter verklaring van het optreden van het conjunctuursversohijnsel en deed tenslotte eenige maatregelen aan de hand, welke kunnen dienen om de gevol gen der crisis te verzachten. Als practische les voor de ingezetenen van Wassenaar hield hij allen voor, te zorgen, dat de jongeren niet het pad der beroepsloozen opgaan, maar zich wennen aan regelmatigen vakarbeid. In den strijd om het bestaan, zoo ver zekerde hij, zal hij zegevieren, die met de meeste practische kennis zal zijn toe gerust. Met applaus werd de keurig gectyleer- de rede beloond. De voorzitter bracht den heer Kimman dank voor zijn rede. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Landstorm. De propaganda-avonden van den Bijz. Vrijw. Landstorm zullen ge houden worden op 9 en 10 Februari a.s. in de St.. JosephschooL, het programma bevat o-m. rede van de WeilEdelge&trenige heer 'El. Bondewijik van Den Haag, ben ovens de op voering van het tooneelstuik „De Roman van een krantenjongen", door de R.K.F. „Ons Tooneel". Ongeluk. Onze plaatsgenoot R„ die in de Prins Hendrikstraat per rijwiel een stil staande auto passeerde, kreeg het open slaande portier tegen zijm arm, welk li chaamsdeel gebroken bleek te zijn. R. moest zich in het Acad. Ziekenhuis te Leiden on der behandeling stellen. Dief aangehouden. In samenwerking tussohen Rijks- en Gemeentepolitie werd alhier een persoon aangehouden, welke te Moordrecht een gouden armband had ont vreemd. Onbestelbare brieven. Lijst van onbe stelbare brieven en briefkaarten, terug onrt- vangn in de 2e helft der maand Januari '31 Brieven Binnenland. 1. G. C. van Buurt, Gouda. 2. G. C. van Buurt, Gouda. 3. G. C. van Buurt, Gouda. 4. M. Nilston Blok, Amsterdam. 5. Departement van Waterstaat-, Den Haag (gweigerd). 6. J. Spithorst, Zwartsluis. 7. Mej. Galgmeyer, Den Haag. 8. Jo van den Donk, Venlo. Briefkaarten Binnenland. 9. 1 briefkaart zonder adres. Brieven Buitenland. 10. Dr. Lotte Brahler. Dusseldorf. FEESTWEDSTRIJD. Ter gelegenheid van de Sport' kermis, die hedenavond in de Stadsgehoorzaal ie Leiden wordt geopend. Wij zijn er aan gewend geraakt, Die kermis ieder jaar, En zie, ook nu is 't kermisfeest Voor onze sport weer klaar. De Stadsgehoorzaal staat gereed Dat weet u zeker wel, Daar is muziek en feest en pret, Daar is nu sport en spel. Het is een mooie sportwedstrijd Waar u aan mededoet, De sportcommissie voert u aan, En heusch zij doet het goed. Zij voert u aan in dezen strijd Van sport en spel en pret, En zit, da s het voornaamste deel, Nu zelf aan het loket. Zij vraagt uw interesse en Betaling bovendien, Da's altijd zoo en voor uw geld Krijgt u wat moois te zien. 't Gaat om de eer der Roomsche Sport Weest dus bijzonder gul, Dan is aan 't einde van den strijd De stand beslist 1001 TROUBADOUR. Harmonie Loo XIII. De R. K. Harmo nie-Vereeniging Leo XIII gaf gisteravond onder leiding van haar directeur, den heer J. v. d. Kaaij te Leiden, in de St. Joseph- zaal haar jaarlijksche uitvoering met me dewerking van he bekende humoristenge zelschap de Laat uit Tilburg. Bij den aan vang van den avond sprak de voorzitter der vereeniging, de heer W. v. d. Louw, een kort openingswoord, waarna de Harmonie als inzet van haar program het „Roomsche blijdschap" ten gehoore bracht. De overige vijf nummers, waaronder Scouts Parade Marsch van R. de Stouten en Carnevalda Valse (Kessels) bijzondere vermelding ver dienen, werden zeer goed vertolkt en be wezen dan' ook, dat de Harmonie onder leiding van haar bekwamen dirpeteur op den goeden weg is. Het muzikale gedeelte van dezen avond werd met het lied „Aan U, o Koning der eeuwen" besloten. Na de pauze volgde het meer komische en laatste deel van den avond, door het optreden van het bekende gezelschap de Laat. De verwachtingen over hun optre den waren wel hoog gespannen, getuige de zeer groote belangstelling der aanwe zigen, die de zaal tot in haar uiterste hoe ken vulden en we mogen er wel aanstonds aan toevoegen, dat deze verwachtingen niet werden beschaamd. Het gezelschap de Laat heeft er inderdaad slag van, het publiek kostelijk te amuseeren, nu eens volop hu mor, dan weer ernst, doch steeds weten deze voordracht-kunstenaars, de aanwe zigen te boeien, Er werd dan ook smakelijk gelachen, terwijl het telkens te-rugkoerend applaus wel het bewijs was, dat hun voor dracht in den smaak viel. „Leo XIII" en zijn humoristische medewerkers kunnen op een uitstekend geslaagde avond weerzien. Gymnastiek vereeniging „Houvast". Gisterenavond gaf de gymna stiek vereeni ging „Houvast" voor een bijzonder talrijk publiek, waarbij de Nutszaal tot in alle hoeken geheel was bezet, onder leiding van haar bekwamen directeur P. Zmdarn haar jaarlijksche uitvoering. Na een kort ope ningswoord van den heer Metz uit Leiden, die in 't bijzonder welkom hee'te de aanwe zige donateurs en afgevaardigde van zois- terveree nagingen, werd de leiding der avond imbanden gesteld van den direoteur, den heer P. Zuidam. Na de opmarsch werd het zeer uitgebreid programma zeer vlug en goed afgewerkt. Als steeds bleek, dat, Houvast vooral ook onder de dames nog over veel goede turners beschikt. Over het geheel kregen wij zeer goede gymnastiek- sport te zien. Om alle nummers te omschrij ven zou te veel plaatsruimte vragen, doch vooral de vrije oefeningen der jongens, brugoefeningen van dames en heeren ver wierven door hun goede uitvoering een aan houdend applaus. Ook de bekende rhythmi- sehe oefeningen der dames en springriet- oefeningen der meisjes getuigden van goede DE AARDBEVINGSCATASTROPHE TE aantal slachtoffers geëischt en voor een gericht. Vooral de stad Napier heeft het van de haven en NIEUW ZEELAND heeft weer een groot nog niet te schatten bedrag schade aan- zwaar te verduren gehad. Een overzicht de stad Napier. OP DE NIEUWE ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS TÉ BILTHOVEN werd Woensdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen mevrouw Soeparwi en haar beide kinderen ter aarde besteld. De kist met het stoffelijk overschot wordt met zand bestrooid.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5